Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8877. tandrea66
2011. júl. 3. 10:30

Elfelejtettem megkérdezni, hogy fájdalom csillapítót érdemes-e vinni és ki milyet szokott, bár eléggé gyógyszer ellenes vagyok és csak ha "haldoklom" akkor veszek be egy algopirint. Leírtam, hogy miket kell bevinni az eddigi írásaitokból, de ha valakinek eszébe jut még valami örömmel fogadnám :)

Nem tudom le veszik-e előre a spirálom vagy megy ki méhestől, mert 4 hónapja az első dokim rábeszélt a mirénára, mert az tuti jó a miómára, hát arra lett jó, hogy 50 ezret kidobtam az ablakon az 56 ezres fizumból :(

Félek a levételtől, mert nekem a felrakás is nagyon fájt, pedig nem vagyok olyan kényes szerintem és jól be is gyulladt mindenem utána, de majd meglátjuk, hiszen az a nap is 24 órából áll és majd csak eltelik mint a többi.


Sziasztok


Andi

8876. tandrea66
2011. júl. 3. 10:17

Sziasztok Lányok :)


Bocsánat, de nem voltam gépközelben egy darabig a válásom miatt,most meg 4 vendégem van egész héten vasárnapig. Legalább lefoglalom magam és nem a műtéttel foglalkozom. Olyan jó hogy drukkoltok és megosztjátok velünk a tapasztalataitokat. Az ember olyan elhagyatottnak érzi magát, pláne hogy a gyerekeim is messze vannak, bár talán jobb is ha nem látják a kétségbeesésem. Lelkileg eléggé oda vagyok, de megpróbálok nem gondolni rá annyit,(erre jók a vendégek :) )

Bocsi hogy a lelki gondjaimat is kiteregetem, de most ez kijött, mert igazán nincs senki akivel megbeszéljem ezeket.

Ahogy van időm jövök "hozzátok" és köszönöm a lelki segítséget és azt hogy velünk vagytok "újakkal".

Szép napot mindenkinek kitartást és gyors gyógyulást a lábadozóknak.

Zsó, lassan mi is oda jutunk ugye? :)


Andi

8875. zsó1961 (válaszként erre: 8874. - Szisziági)
2011. júl. 3. 09:26

Szép reggelt Neked Ági!


Köszönöm megnyugtató soraidat.Sokat jár az agyam és

megnyugtattam magam mese nincs ezen túl kell esni és utána sokkal jobb lesz.Megkezdődött a visszaszámlálás holnap altató orvos, 11-én műtét.

ja és akkorra jön a menzeszei is.... Ettől még ideges vagyok, hogy így megoperál-e?

Puszi Neked Zsó

2011. júl. 2. 23:20

Sziasztok Lányok!!

Két napig nem néztem ide és annyi új írás van , hogy nem győzöm olvasni!!

Kedves Colette!

Őszintén sajnálom , hogy a pasid így látja a helyzetet( de tetszik az, hogy nem keseregsz már rajta,és saját magadra figyelsz!!

Hidd el így lesz jobb, életed csak ez az egy van, abba még sokkal normálisabb férfi is érkezhet:))

Nekem tényleg nagy szerencsém van, mert az egész családom szeretetét élveztem , főleg a férjem és az Anyukám segítsége volt fontos, a műtét után csak ők nézhettek meg az őrzőben...


Annamari 64!

Én aztán sose mulasztottam el a nőgyógyászati szűrővizsgálatokat, egy csomó nőgyógyászhoz volt szerencsém...a kétméteres néger óriás dokitól a klimaxos nőgyógyásznőig széles a paletta:))

Bíztam bennük,pénzeltem is őket, és aztán mégis ez lett a nóta vége...)Tudod kinek vagyok mégis a leghálásabb??Annak az ügyeletes dokinak aki március 14-én az ügyeleten ordított velem :"Asszonyom maga itt vacakol mikor havonta így vérzik!! Mit képzel, mit akar még???" Na erre felébredtem!!Előtte én is halogattam volna még ,az asszonyoknak mindent ki kell bírni alapon..

Ma már tudom, hogy nagyon jó hogy nem vártam!!

A műtéttel kapcsolatban csak annyit, hogy az én kórházam oktatókórház . ezért a rezidensek jelenlétébe is bele kellett egyezni írásban.

Ki emlékezett erre?? Engem epiduráltak, ezért ébren voltam és a műtőbe érkezvén egy csapat fiatal fehér köpenyes ember nézett farkasszemet a hátsómmal:))Alig találtam a szememmel a saját orvosomat:))Egyébként az osztályvezető főorvos is mellette volt, csak én nem ismertem fel a sok ember között!! Nagyon kedélyes volt a hangulat,nem volt bennem semmi félelem , erről homályos emlékeim vannak:))

A műtét után otthon már a 10.napon a fiam ruhája , nyakkendője után jártam a várost a régi farmeromban...Az első héten anyukám főzött, aztán a második héttől már én..az emelésre vigyáztam a legjobban.A második héten már egyre kevesebbet feküdtem,szinte mindent tudtam csinálni...csak nem engedték itthon:))

Ne félj te is túl fogod vészelni, ha a küretek után testileg-lelkileg talpra tudsz állni akkor ez a műtét sem foghat ki rajtad!!


Kedves Zsó!

A vérszegénység a legrosszabb ami nálam valaha panaszt okozott, teljes agyi letompulás volt, nehezen jutott eszembe pl egy -egy szó, elfelejtettem , összekevertem ,dolgokat stb..A vérnyomásom szinte eltűnt, kávén meg vastablettán éltem:))Meg mindig mákosakat kívántam , amit a család utál..vörösborral:))Azóta eltelt egy három hónapos Béres vastabletta kúra, sok csalánteával C-vitaminnal és jobb a vérképem mint életemben valamikor!!A memóriám meg szelektív, arra emlékszem amire akarok:))

A közérzetem kicsi ingadozásokkal sokkal jobb,nyugodtabb lettem, pedig nem minden olyan fényes körülöttem, de van bennem erőtartalék!!!

Neked is eljön ez, majd meglátod!! Ági

8873. Colette58 (válaszként erre: 8866. - A268b1c726)
2011. júl. 1. 19:22
Én kb. 3-4 napig véreztem egy kicsit, azután kb. két hét múlva iszonyatosan :( Na, ennek (is) vége :)
8872. Rezeda63 (válaszként erre: 8863. - A268b1c726)
2011. júl. 1. 19:06

Szia Annamari!


A műtétet a nőgyógyász csinálja és nem sebész, legalább is Nálam úgy volt.

A másik! A korai felismerés!!!!! Addig amíg a mióma nem okoz gondot általában csak kontrollra kell járni. Van akinél hosszú évekig is képes nyugton maradni. No ilyenkor érdemes alternatív gyógymódokkal próbálkozni. Amikor már komoly vérzészavart és más problémákat okoz, ott már nincs helye a kísérletezésnek.

Üdv Rezeda

8871. anyamaccs (válaszként erre: 8866. - A268b1c726)
2011. júl. 1. 19:04
Nálam küretek után csak két három napig tartott ugyan a pici vérzés, de bezzeg pár hét után mindig kezdődött minden elölről.... az egész mizéria!:(...de soha többé már!:)
8870. anyamaccs (válaszként erre: 8863. - A268b1c726)
2011. júl. 1. 19:01
A nőgyógyászati műtétet a nőgyógyász végzi, nem külön sebész.Ők erre is szakosodnak,szakvizsgáznak.Nálam ő csinálta,de nem egyedül.Az én dokim főorvos, de az osztályvezető főorvos is ott volt a műtétemnél, meg persze az altatóorvos is aszisztensekkel.
2011. júl. 1. 18:57

Mennem kell. Köszönöm a napocskát és a virágot! Csak most vettem észre.

:-)

8868. a268b1c726 (válaszként erre: 8867. - Ann64)
2011. júl. 1. 18:49
Akkor még nem idegeskedem. Aggódtam, nehogy majd ezért is kikapjak, hogy miért nem szóltam! Úgy érzem magam, mint egy hülyegyerek.
8867. Ann64 (válaszként erre: 8866. - A268b1c726)
2011. júl. 1. 18:27
Nekem 1 hétig volt kicsi vérzés.
2011. júl. 1. 18:12

Köszi, hát folyamatosan okosodom. :-) Jaj, nagyon szeretnék túl lenni rajta.

A küret után a vérzés hány napig normális?

8865. Colette58 (válaszként erre: 8863. - A268b1c726)
2011. júl. 1. 18:08
Annamari, a nőgyógyász általában sebész is egyben; hacsak nincs valami (egyéb) különleges bajod, egyetlen doki operál! :-)
8864. Ann64 (válaszként erre: 8863. - A268b1c726)
2011. júl. 1. 17:59

Engem a nőgyógyász műtött.

Igaz nagyon fiatal, de a főorvos mellette volt.

Nekem még altató orvost is + hoztak nem voltam eccerű eset.

2011. júl. 1. 17:42

Én meg elkezdtem visszaolvasni a topicot, most tartok hátulról a 15. oldalon. Volt, ahol jegyzeteltem. Meg arra is gondoltam, hogy a legtöbben időben és többször is orvoshoz fordultak, mégis nagyjából ott kötöttek ki, mint én, a fekete bárány. Most akkor hogy is van ez?

A műtétnél csak a sebész van, vagy a nőgyógyász is? Látjátok, valahol azt hittem, azt is a nőgyógyász csinálja. De kótyagos vagyok! :-)

8862. Rezeda63
2011. júl. 1. 17:22

Sziasztok!

Teremtő ég! Egy néhány nap alatt mennyivel többen lettünk.


Ildyanya! Azt gondolom kezet is rázhatnánk, mert Én is hasonló módon jártam mint Te. Csak Nekem 3 hónap alatt duplázódott meg a miómám, de panaszt egyáltalán nem okozott. Elképzelhető elírás a méret tekintetében, főképp ha hasi ultrahanggal és nem hüvelyivel nézték, de túl nagy reményeket ne fűzz hozzá. Az a gond, hogy ha az ember sokat vár, tűr akkor számos komoly szövődménye lehet ennek a "szimpla" miómának.


Írjátok, hogy az anyukátok is szenvedett ettől a betegségtől. Ez Nálam is így volt, de Ő szerencsés volt, mert a változókor bekövetkeztével Nála stagnált a dolog. Sőt még a hugomnál is felfedezték már. Sajnos a hajlam nagyban öröklődik. És nem a miómára való hajlam, hanem az ösztrogén túlsúlyos hajlam, aminek következménye a mióma.


A műtét előtt állóknak kitartást, és sok szerencsét!

A lábadozóknak erőt és egészséget!


Colett! A pasit ne sajnáld!!!!!!

Erikpipi! A gépedet ráérsz a műtét után bevitetni. Nem tudom ott mennyire zárhatóak a szekrények, de fölöslegesen vigyáznod kell rá. Sajnos ilyen helyen sok minden megtörténik. Nekem azt mondta az orvos, hogy még a személyes irataimat se vigyem.


Üdv. Mindenkinek! Rezeda

8861. zsó1961
2011. júl. 1. 17:10

Sziasztok Lányok!


Üdvözlöm a kedves új sorstársakat is.Olyan sok jó ötletet kaptam Tőletek...szuper pl. füldugó, szívószál,szőlöcukor stb.

Baracklekvárt főztem ma, úgy hogy nagyon el voltam foglalva.Hál' istenenek.Kész lett a laboreredményem.

34 a süllyedésem szerintetek ez nem sok? Jaj bárcsak

már hétfő lenne akkor megyek az altató orvoshoz.Ő majd megmondja, hogy sok vagy nem a 34.

Ja és nagyon vérszegény vagyok:-(((

De ez érthető.Gondolom Nálatok sem tombolnak a hemoglobinok...

Sziasztok megjött a férjecském még később benézek.

8860. erikpipi (válaszként erre: 8853. - Colette58)
2011. júl. 1. 15:12
sajnos nagyon függő vagyok:( De lehet, hogy igazad van, kibírom azt a két napot. :)
8859. erikpipi (válaszként erre: 8854. - Ann64)
2011. júl. 1. 15:11
Ha meleg van, vegyél gyógyszertárba hintőport az szárítja, és gyorsan felépülsz tőle.
8858. erikpipi (válaszként erre: 8855. - Anyamaccs)
2011. júl. 1. 15:10

:))) Képzeld, ma kellett volna mennem a dokihoz, de elfelejtette, hogy ma Semmelweis nap van. túlképpen csak azért kellett volna felmennem, ha véreznék adna hormont. Mondja, hogy menjek pénteken, majd megbeszéljük. De csütörtököm műt.. Jaaaa, akkor hívjam hétfőn.:)

Kérte, hogy az összes kérdésemet írjam össze, és megválaszolja. De itt minden választ megkaptam tőletek, kivét azt, hogy nekem hogy vág. De megkönnyebbültem, mert széthúzzák az izmokat:))))))) Most olyan boldog vagyok, ha ezt lehet így mondani:))))

2011. júl. 1. 15:07

Sziasztok, megint itt vagyok. A gép a fiam szobájában van, osztozunk rajta, na meg aludt az éjszakás műszak után, nem volt képem zavarni.

Én barom 14 éve nem voltam dokinál, képzelhetitek, mit kaptam érte. De mindig rohanok valahová, mindig csinálok valamit, és JÓL voltam, legalábbis azt gondoltam.És mindig mindenki előbbre való nálam.Tudjátok, mi nők nem engedhetjük meg magunknak, hogy betegek legyünk - mondja az anyukám. Most legjobban a szövettan izgat, meg hogy mikor lesz a "nagy nap", és hogy mennyi idő utána még, mert a munkahelyem is igencsak aggaszt.

Colette, a lökött pasikról csak annyit, hogy ha nem tudja valakiről, hogy mije hiányzik, akkor nyugodt? Nnna! Most a kórházi szobatársam férjét leginkább az izgatta, hogy meddig nem élhet házaséletet. Az asszonyt előtte 4-5 órával kaparták ki. Vannak emberek! Szerencsére a csaj képes volt humorral szemlélni a dolgot.

Kérdezném tőletek, küret után kb. meddig vérzik az ember?

Anyamaccs, igen, engem Tatabányán fognak műteni. Mivel semmi tapasztalatom nincs, bizakodva nézek a jövőbe. Mondjuk. A fiaimat még a régi, omladozó kórházban szültem, az akkor nem túl jó hírű szülészeten, én az orvosokra, nővérekre, szülésznőkre semmi rosszat nem tudok mondani. Sőt, csak jót. pedig nem volt fogadott orvosom sem.

8856. anyamaccs (válaszként erre: 8854. - Ann64)
2011. júl. 1. 14:33
Nekem szépen begyógyult az egész már,de én körömvirággal krémmel kentem és gézcsíkot tettem a ,,füstlim''/az enyém arra hasonlít/:):)és a sebem közé.A füstlimet még mindig kenegetem vele,de úgy néz ki, hogy még nem áll szándékában lelapulni!:):):)Egyébként meg eléggé zsibbadtnak érzem az egész területet a vágásom körül.Simán megsérthetném vagy karcolhatnám a bőröm,ha nem vigyázok, mert nem érzem.Ez az idegek átvágása miatt van és kb 1év mire visszanőnek.
8855. anyamaccs (válaszként erre: 8852. - Erikpipi)
2011. júl. 1. 14:27
Ezzel én is így voltam még három héttel ezelőtt!:(:(...sőt soron kívül és a legváratlanabb időben is rámtört már a vérzés.:(:(Nem győztem eü kaparásra járni,.... de ennek már vége!:):)
8854. Ann64
2011. júl. 1. 14:21

Kérdésem lenne megint.

Mivel a hurkám rálóg a sebemre nem igazán tud gyógyulni kb7cm helyen betadinnal kenem.

Valami ötlet mivel tudnám a sebgyógyulást segíteni?

A szélei már szép rózsaszín.

8853. Colette58 (válaszként erre: 8841. - Erikpipi)
2011. júl. 1. 13:33

Szerintem inkább a műtét után vitesd be a géped -- 1 napig egész biztosan nem lesz kedved használni :(

Mi a kórházban filmeket néztünk rajta, még a nővér is bekéredzkedett... :)

8852. erikpipi (válaszként erre: 8850. - Ildyanya)
2011. júl. 1. 12:45

Már az is rendellenes, hogy nem elég egy tampon 1 órára,de a doki biztos arra gondolt amit írtam.


Nekem ha vérzek 1 maxi tampon és egy éjszakai betét, és ezzel sem tudom oda vissza megjárni a szomszédban levő ovit..(max 20 perc össz)

8851. Ildyanya
2011. júl. 1. 12:42

Még annyit szerettem volna írni, hogy mikor a szonográfus hölgy látta méretbeli különbséget, azt mondta, hogy ilyet ő még nem látott és lehet, hogy a 95*31 helyett ütötte be a 65*31-et.

Még van egy halvány reményem, hogy elírás történt.

8850. Ildyanya (válaszként erre: 8847. - Erikpipi)
2011. júl. 1. 12:38
Tulajdonképpen nem rendellenes, de egy normál tampon 1 óra alatt ázott át.
8849. Ann64
2011. júl. 1. 12:37

Kicsi törlőkendővel törölgették az arcom és homlokom jól esett baromi meleg volt.

Látod a füldugó kimaradt!

8848. Ann64 (válaszként erre: 8846. - Ildyanya)
2011. júl. 1. 12:35

Ildyanya


Írj nyugodtan bármit én itt fekszem a géppel legalább nem unatkozom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook