Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


9516. Rezeda63 (válaszként erre: 9507. - Adri761022)
2011. aug. 27. 21:05

Szia Adri!

Nagyon nagyon sajnálom ami Veled történt:(((( Kívánok mielőbbi szerencsés felgyógyulást, és kívánom, hogy ezek után már minden simán menjen amennyire simán mehet ilyen tortúra után. Néztem, hogy pécsi vagy. Gondolom ott is műtöttek?! Az az orvos aki műtött a műtét után mit mondott Neked??? Mi volt a baj, ami miatt ekkora hibát követett el? Ha nem boldogult miért nem vágta a hasadat?

Puszi Rezeda

9515. szofi99 (válaszként erre: 9507. - Adri761022)
2011. aug. 27. 20:19

Ó, végtelenül sajnálom, hihetetlen egy ilyen helyen igy elrontották a mütéted, nagyon durva:( Ugye beperled őket? Kivánok kitartást, és mielőbbi gyógyulást neked :)


Itt leirhatod nap mint nap az érzéseidet, fájdalmaidat, örömödet, gondolataidat, veled vagyunk, puszi

9514. tlivcsi (válaszként erre: 9513. - Adri761022)
2011. aug. 27. 18:33
Ismeretségi körömből Te vagy a sokadik, aki eü. dolgozóként műhiba áldozata lett! Elég szégyen :(((
2011. aug. 27. 18:22

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm.Pécsen a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán műtöttek.Fogadott orvosom volt és én is egészségügyi dolgozó vagyok.

Puszi mindenkinek:Adri

9512. tlivcsi (válaszként erre: 9509. - Györfi rózsa)
2011. aug. 27. 18:21
Én alapból sosem adok előre pénzt! Próbáltam már egyszer-kétszer, de el sem fogadták! Ez így korrekt!
9511. tlivcsi (válaszként erre: 9507. - Adri761022)
2011. aug. 27. 18:17

Szia Adri!

Nagyon sajnálom, ami történt! Milyen orvosok az ilyenek? Én biztos pert indítanék, bár az is igaz, attól nem leszel jobban, de legalább a költségeid megtérülnek. Szurkolok, jobbulást!

9510. nagy49éva (válaszként erre: 9507. - Adri761022)
2011. aug. 27. 17:55

Szia Adri!

Nagyon sajnálom,hogy ilyen orvosok kezébe kerültél. Lehet, hogy jobb lett volna a hasi vágással a műtét. Persze utólag már mindenki lehet okos. Remélem most már csak jó dolog érhet.

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat.

Jobbulást Éva

9509. györfi rózsa (válaszként erre: 9507. - Adri761022)
2011. aug. 27. 16:33

Szia!

Sajnálom hogy ilyen hatalmas hibát követtek el Nálad! Mit mondott a doki amikor közölte Veled a dolgot? Legalább elnézést kért? Nekem az altató orvos vissza adta a pénzt, és az orvosom is vissza akarta, de nem akartam másik orvost. Pihenj nagyon sokat, a katéterrel úgy is bajos a mozgás! A 6 hónap az hosszú idő, remélem minden rendben lesz, addig is gyors gyógyulást kívánok Neked!

Puszi : Rózsa

9508. rózsa67 (válaszként erre: 9507. - Adri761022)
2011. aug. 27. 16:16

Ó édes jó istenem! még a hideg is kirázott! Nagyon sajnálom ami veled történt. Remélem minél hamarabb rendbe fogsz jönni.Hol műtöttek? és hogy tudták így elcseszni ezt a műtétet? Nekem is hüvelyi úton vették ki a méhemet. Nálam a műtőben derült ki, hogy még sem vagyok altatható, így gerinc érzéstelenítésbe csinálták. Nálam az volt a gond, hogy nem reagáltam a bódító injekcióra és amit infúzióban kaptam arra sem. Végig totál képben voltam. beszélgettek velem és hallottam, hogy mondta az egyik doki, hogy többet már nem adhatnak, mert 4 embernek megfelelő adagot kaptam valami bódító vagy nyugtató félét. Még mikor felvittek a megfigyelőbe jól voltam, utána kiesett egy pár óra. A szobatársak mondták, hogy nagy rohangálás volt. Annyira emlékszem, hogy állandóan vérnyomást mértek mindenhol.Gondolom egyszerre hatott a műtét alatt kapott nyugtató.

Én nagyon lassan, nehezen gyógyultam. 14 napot voltam benn, a cső 13 napig volt benn.

Én Szolnokon dolgozok. Úgy látom, hogy vagytok egy páran Szolnokról. :)

Jó egészséget kívánok mindenkinek!

2011. aug. 27. 14:58

Sziasztok!

Akkor leírom.Múlt héten kedden csinálták a méhkivételem hüvelyi úton,melynek során óriási műhibákat követtek el.Így másnap szerdán mentővel át kellett szállítani az Urológiai klinikára még egy műtétre,ami 14 órától 19 óráig tartott.A hibák:

A húgyhólyagomat 2 helyen (csecsemőtenyérnyi)kilyukasztották,ezeket befoltozták,aztán mind a két vesevezetékemet tönkretették.Az egyiket nem tudták az eredeti helyére visszavezetni,új bemenetet kellett csinálni neki a hólyagomba.Viszont mind a két vezetékemhez síneket és toldásokat kellett alkalmazni.Most 10 nap után itthon vagyok,de 09.12-ig állandó katétert kell viselnem,akkor a katétert eltávolítják,kb. 6 hónap múlva műtenek megint,akkor távolítják el a vesevezetékekből a rögzítéseket.Aztán ezek után fog csak kiderülni,hogy minden okés lesz-e,minden jól fog-e működni.Röviden ennyi.Nyugodtan kérdezzetek szívesen válaszolok mindenre.

Puszi Adri

9506. 82e2d85b66 (válaszként erre: 9504. - Adri761022)
2011. aug. 27. 13:44

Szia:)

Szegénykém, nem irígyellek... Jó lenne, ha leírnád az esetedet, mert mindannyiunknak tanulságos lehet. Kitartást, és jobbulást neked!

puszika :)

9505. szofi99 (válaszként erre: 9504. - Adri761022)
2011. aug. 27. 12:10

Ó Te szegény, szerintem nyugodtan leirhatod itt, hiszen mindenki esete más, és azért hogy veled ez történt sajnos, attól a másiknak még sima mütéte lehet..


Most megyek, este leszek :)

9504. Adri761022 (válaszként erre: 9503. - Szofi99)
2011. aug. 27. 12:02

Szia!


Sajnos nagyon-nagy gond volt és a gyógyulásom fél év és még 2 műtét is vár,de nem akarok elijeszteni senkit.

Puszi:Adri

9503. szofi99
2011. aug. 27. 11:44

Szia !


Jajj, akkor valami gond volt veled, remélem már jól vagy? pihenj sokat, és kitartást kivánok a gyógyuláshoz , mert bizony idő kell hozzá :)

2011. aug. 27. 11:40

Sziasztok Lányok!

Élek,csak tegnap jöttem haza,mert nem ment simán a dolog.Nem írom ide mi történt,nem akarok riogatni senkit,de akit érdekel privibe leírom.

Remélem TI jól vagytok ,szépen javultok.

Mindenkinek jó egészséget kívánok.

Puszi Adri

9501. szofi99 (válaszként erre: 9500. - Szofi99)
2011. aug. 27. 11:38
Látom már az irásod, hogy még csak 3 hetes vagy. Ki mütött ? Én már "öreg" vagyok itt.2010 április 21-én mütöttek, és mindent eltávolitottak,amit ugyan néha sajnálok, máskor viszont örülök, hogy azzal már nem lehet baj, ami nincs :) Kivánok mielőbbi felépülést, és kellemes hétvégét :)
9500. szofi99 (válaszként erre: 9499. - 82e2d85b66)
2011. aug. 27. 11:33
Engem is:) Téged mikor és ki mütött?
9499. 82e2d85b66 (válaszként erre: 9498. - Szofi99)
2011. aug. 27. 11:27

Szia :)

Bocsi,hogy közbe kotyogok, de én is szolnoki vagyok :) Engem a Hetényiben műtöttek.

9498. szofi99 (válaszként erre: 9496. - Rózsa67)
2011. aug. 27. 11:20

Szia :)

Azért kérdeztem a kórházat, mert én szolnoki vagyok, majdnem környékbeli :)

32 kg fogytál, az igen, ahhoz aztán kell akareterő, bár gondolom a gondjaid is "hozzásegitettek".


A petefészked állapotát nem árt megnézetni időközönként, de majd biztos elmondja a doktorod :)


Kivánok kellemes hétvégét :)

2011. aug. 27. 11:16

Sziasztok :)

Én kedden leszek 3 hetes műtött, és örülök,hogy "rátok" találtam. Sok olyan dolog volt, amit olvasgatva a bejegyzéseiteket megnyugodtam, hogy nem egyedi problémákkal küzdök. Amúgy hál istennek én nagyon jól viselem a dolgokat mind testileg, mind lelkileg. Nagyon jó orvosom volt, megmaradt a petefészkem, a méhnyak, méhszáj is. A méh testen kívül volt egy újszülött fejnyi miómám, ami méh nyálkahártya túltengést okozott, meg olyan vérzéseket, hogy a hemoglobin szintem majd fele volt a minimumnak. Így műtét előtt kaptam vért is, meg a műtét is vérbiztosítással történ. Most jól vagyok. Nagyon jól. Bár tudom, nincs még vége, de azt is, hogy rendbe jövök. :) Mindenkinek jó egészséget kívánok :)

9496. rózsa67 (válaszként erre: 9495. - Szofi99)
2011. aug. 27. 08:46

Szia!

Cegléden voltam. Nem mondhatnám, hogy a szívem csücske ez a kórház, mert rossz emlékek kötnek oda. A testvérem és édesapám ott haltak meg. :( DE most úgy érzem, hogy érdemben foglalkoztak velem. Sokat kellett várnom, de nagyon alaposan megvizsgált a doktornő. A nagy műtétemet a MÁV kórházban végezték és tulképpen mindig ott kezeltek és ott is szültem.

A vérnyomásom és a cukorszintem rendben van, amióta sikerült leadnom 32 kg-ot! :) Most már jól érezném magam, ha ez a folydogálás nem volna, de a komfort érzetem, így nem jó. A dokinő azt mondta, hogy ez csak akkor fog elmúlni, ha elmúlik a klimax és leállnak a petefészkek működése.

Ugyan most megnyugtatott a dokinő, de hamarosan fel fogom keresni a dokimat, aki kezelt és műtött.

Köszönöm a kedves érdeklődést! :)

9495. szofi99 (válaszként erre: 9489. - Erikpipi)
2011. aug. 27. 06:35
Szia ! jó hogy a dokid megnyugtatott, azért nem árt méregetni a vérnyomásod .
9494. szofi99
2011. aug. 27. 06:33
Bocsi,Rózsa akart lenni a megszólitásod. Melyik városban voltál kórházban?
9493. szofi99
2011. aug. 27. 06:32

Szia Róza ! :)

Az tuti, hogy jó helyre jöttél ide :) Itt mindig találsz valakit, és ha mást nem is tud adni,jó szót biztos kapsz :) Ha lesz időd olvasgass itt , mert már nagyon régen megy a fórum.


Sajnálom, hogy magaddal, és anyukáddal ilyen nehéz dolgokon mentél keresztül. Mint irod, van egy kislányod, érte és saját magad miatt most már légyszi foglalkozz magaddal.

Legyen szép napod : Judit

9492. rózsa67 (válaszként erre: 9490. - Zsuzsanna1970)
2011. aug. 27. 05:51

Igen voltam nőgyógyásznál. Visszajártam ahhoz a dokihoz akinél szültem és aki a műtéteket végezte.

Orvosnál 2008-tól nem voltam.:( Kissé felfordult az életem és nem is igazán akartam élni, nagyon magam alatt voltam és semmi nem érdekelt. Tavaly óta sikerült összekapnom magam. :)

Tegnap nézte meg a doki a petefészkeket, hasi és hüvelyi UH-val is. Most is görcsölök egy kicsit, de már nem folyik semmi. Tegnap nagyon nagy mennyiség folyt ki és ezért, no meg a színe miatt is ijedtem meg, a fájdalom mellett!

Tüszőrepedésekkor szokott a hasam (petefészkeim) görcsölni. Olyan, mint amikor erős menstruációs görcse van valakinek.

Most megyek és visszaolvasom a sok hozzászólást ehhez a témához, mert még alig olvastam el egy párat.

Egyébként úgy találtam ide, hogy beütöttem a goole-ba "méh eltávolítás utáni vérzés". Úgy látom jó helyre jöttem! :)

9491. zsuzsanna1970 (válaszként erre: 9485. - Rózsa67)
2011. aug. 26. 22:59
Most olvasom.... :)) Örülök, h megnyugtattak! Egyébként én is kétszeri enyhe vérzés miatt kezdtem el érdeklődni itt,valamint ezzel párhuzamban böngésztem a neten. Egy orvos válaszai közt ugyanezt találtam, vagyis a varrattal összefüggő vérzési lehetőséget, akár a műtéttől eltelt évtizedek után is.
9490. zsuzsanna1970 (válaszként erre: 9459. - Rózsa67)
2011. aug. 26. 22:54

Szia!


Az említett 5 év alatt voltál rákszűrésen? (ugyanis a rákszűrés elengedhetetlen, akkor is, ha csupán hüvelycsonkod maradt, meg petefészkeid). Tehát, látta-e a petefészkeidet doki hüvelyultrahangon azóta?

Írj majd, ha túlestél egy nőgyógyászati vizsgálaton (remélem pozitív eredménnyel....)! :)

9489. erikpipi (válaszként erre: 9469. - Szofi99)
2011. aug. 26. 22:30

Köszi. Nem érdemes 150 Hgmm szisztolés érték alatt gyógyszert adni, mert az akkor örök darab..

Közben megtaláltam kedvenc dokimat már konzultálunk a semmin:)))))))

9488. rózsa67 (válaszként erre: 9486. - Tlivcsi)
2011. aug. 26. 22:16
Nagyon köszönöm a kedves szavakat!
9487. rózsa67
2011. aug. 26. 22:15

Elhanyagoltam magam, mert el voltam foglalva édesanyám betegségével.1 éven keresztül volt minden, szívkatéter, beültetés, amputálták a lábát 2x is és a másodikba belehalt. :( Most kezdek magamhoz térni és magammal is foglalkozni, mert van egy szép kislányom, aki 8 éves és szüksége van rám! :)

Jó egészséget mindenkinek! Majd még jövök olvasni! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook