Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10142. nagy49éva (válaszként erre: 10141. - Opievike)
2011. okt. 19. 04:36

Szia Évike! Örülök, hogy végre Te is a javulás útján van. Sok erőt és kitartást kívánok. Az a kis pihi hidd el jól fog esni.

Sok vidámságot és erőt kívánok Éva

10141. opievike
2011. okt. 18. 20:18
Sziasztok Lányok!Régen írtam már de azért mindig elolvasom hogy mi van veletek. Örülök hogy azért nagyjából jól vagytok.Tegnap voltam a hathetes vizsgálaton és minden rendben van de a szövődmények miatt még 2-3 hét pihenést javasolt.Jó is lesz mert sajnos tombol a klimax.Hőhullámok ,sírógörcs,álmatlanság.Már van rá gyógyszerem de 2-3hét mire hatni fog azt mondják.Nem tudom meddig fog tartani de ez már nem probléma ahhoz képest ami eddig volt.Még fel sem fogtam hogy többet nem fogok vérezni de nagyon jó érzés betét nélkül lenni ennyi hónap után.Vigyázzatok magatokra mindenkinek jó egészséget kívánok!Évi
10140. starmama (válaszként erre: 10130. - Krasiné)
2011. okt. 18. 19:06

Szia! Nekem is teljes méhsüllyedés miatt veszik ki a méhemet, ha minden igaz most pénteken. Még nem tudom mire számíthatok, de ha túl vagyok rajta, majd leírom a tapasztalataimat. Addig is minden jót, vigyázz, hogy ne fázz meg!

Üdv. Eszter

10139. krasiné
2011. okt. 18. 19:04
A petefészkeim maradnak,mert 50 éves korig nem veszik ki ha nincs vele baj.Altatásos műtétem már volt, így sejtem mi lesz ezután.
10138. starmama (válaszként erre: 10127. - Linda67)
2011. okt. 18. 19:00
Nagyon örülök a jó híreknek! További gyors gyógyulást kívánok!
10137. szofi99 (válaszként erre: 10136. - Krasiné)
2011. okt. 18. 18:57

Sokmindenről irtunk már itt, ha lesz időd olvasgass....

A mütétet egy kellemetlen béltisztitás előzi meg. Előző du. kezdődik, ez kórházanként változó hogy mit adnak, a lényeg, hogy alaposan kitisztitják a beleket. Reggel még egy beöntés jár :) Altatás előtt adnak még egy gyógszert, felrakják a katétert, is indulás a mütőbe, mármint hog y visz a beteghordó :)


Nem tudom volt-e már altatásos mütéted- mert a kkor tudod mire számithatsz az ébredés után.

Ébredés után nekem nagyon fájt, de folyt belém mindenféle infuzió , gyógyszer, és igy átvészeltem azt a néhány nagyon kellemetlen órát.

Másnap reggel már fürdés volt, át kellett költözni az őrzőból másik szobába, akkor már sokkal jobb volt, és utánna szépen lassan felépültem :)


A petefészkeid rendben vannak, maradnak?


Kérdezz nyugodtan bármit, és hidd el hamar tulleszel majd rajta , és jobb lesz utánna ...

10136. krasiné
2011. okt. 18. 18:47
Erőlködéstől szakadt le,hirtelen csak egy éles fájdalmat éreztem,azután kb.3 hét telt el, amikor éreztem, hogy kilóg a hüvelyemből valami. Elmentem másnap orvoshoz és akkor állapította meg,hogy a méhem lóg ki.Írt fel gyógyszert, 1 hónap múlva kellett vissza mennem, de addigra már hólyagsérvet is okozott.Rögtön adta a papírokat a műtéthez, felgyorsultak az események.Igen itt műtenek Jászberényben.
10135. rózsa67 (válaszként erre: 10133. - Adri761022)
2011. okt. 18. 18:40

Adri!

és te hogy vagy?

10134. rózsa67 (válaszként erre: 10130. - Krasiné)
2011. okt. 18. 18:39

Üdvözöllek! :)

Hát nem örülök, hogy többen lettünk, de szívesen látunk! Nyugodj meg! Biztos, hogy jobb lesz műtét után. Nekem nem ilyen jellegű problémám volt, de gondolom, hogy nálad inkontinencia problémát is okozhat, amit leírtál. Nem fog a méhed ránehezedni a húgyhólyagodra és a sérvet is rendezik egy füst alatt! Bizonyos értelembe tök mindegy, hogy hasi vagy hüvelyi lesz a műtét, mert szerintem mindkettőnek van előnye és hátránya is, DE ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy itt mindenki szemtelenül gyorsan gyógyul! :)

Szorítunk neked! :)

10133. Adri761022 (válaszként erre: 10127. - Linda67)
2011. okt. 18. 18:30

Szia Linda!


Nagyon örülök,hogy jól vagy és minden rendbe ment.Vigyázz magadra,pihenj sokat.

Jobbulást!!!

Puszi:Adri

10132. szofi99 (válaszként erre: 10130. - Krasiné)
2011. okt. 18. 18:27
Látom jászberényi vagy, ott mütenek ? Én szolnoki vagyok, vagy esetleg itt?
10131. szofi99 (válaszként erre: 10130. - Krasiné)
2011. okt. 18. 18:24

Szia ! Örülök hogy idetaláltál. Leszakadt, hogy történhet ilyen, olvasni is rossz :) A méheltávolitó mütét lehet hasi felmetszéssel, vagy hüvelyi uton, plusz a hólyasérv. A hólyagsérv mütét miatt a katéter 3 napig bent lesz azt hiszem.


Kérlek ne félj nagyon, egy kicsit azért szabad :) Látod ennyien tuléltük a mütétet és már jól vagyunk. Majd mesélünk még bővebben :)

10130. krasiné
2011. okt. 18. 17:38
Sziasztok! Leszakadt a méhem és ki kell venni.2 hét múlva lesz a műtétem.Ráadásul hólyagsérvet is okozott, azt is megműtik.Van-e köztetek olyan aki ilyen problémával lett műtve? Nagyon félek, nem tudom, hogy műtét után mire számíthatok.Szeretném ha leírnátok, hogy mivel jár ez a műtét.Előre is köszönöm.
10129. szofi99 (válaszként erre: 10127. - Linda67)
2011. okt. 18. 14:51
Szia, örülök hogy jól vagy, pihenj sokat, és vigyázz magadra :)
10128. rózsa67 (válaszként erre: 10127. - Linda67)
2011. okt. 18. 14:38
Ez jó hír! Örülök, hogy gyorsan gyógyulsz. :)
10127. Linda67
2011. okt. 18. 12:26
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm, hogy szorítottatok nekem. Megjöttem a kórházból ma reggel, azóta már zuhanyoztam, hajat mostam, nagyon jólesett. Jól vagyok szerencsére, minden rendben ment. Az az igazság, hogy rosszabbra számítottam. Egy gond volt csak, az őrzőben egész délután többször hánytam és rosszul is éreztem magam, de este már jobb lett. Onnantól kezdve viszont olyan rohamtempóban gyógyultam, hogy na. Kedd reggel műtöttek, szerda reggel már félig ültem az ágyban, délután már katéter nélkül sétálgattam is kicsit. Csütörtöktől kezdve viszont többet voltam a folyosón, mint az ágyban, és péntektől kezdve fájdalomcsillapítót sem szedtem be. Most röviden ennyi, később még majd jövök, Linda
10126. starmama (válaszként erre: 10125. - Balzs)
2011. okt. 18. 09:40

Köszönöm, próbálok. Nem vagyok lázas, csak köhögök. A legkisebb drágámmal nyögünk itthon. Illetve főleg én nyögök, ő pedig ugráltatni próbál. Aztán néha ugrok, néha nem. :)

Szép napot!

10125. balzs (válaszként erre: 10122. - Starmama)
2011. okt. 18. 09:06
szia!!!!!!!! Hogy Vagy? Ha lázas Vagy nem szabad belemenni a műtétbe.Gyógyuljál minél hamarabb!Évi
10124. balzs (válaszként erre: 10122. - Starmama)
2011. okt. 18. 09:01
Vigyázz Magadra!!!!!!!!!!!!!!!!!
10123. tlivcsi (válaszként erre: 10122. - Starmama)
2011. okt. 17. 20:04

Sztem ne menjél bele a műtétbe, ha nem vagy jól. Bár lehet, hogy tudna Neked adni a doki vmi szuper gyorsan ható gyógyszert, amitől jobban lennél.

Vigyázz magadra! Lívia

10122. starmama (válaszként erre: 10121. - Ann64)
2011. okt. 17. 14:14

Sokat, köszönöm, de úgy érzem, hiába a gyógyszer, csak végigmegy ez rajtam. Sajnos éjjel köhögtem, ami eddig nem volt. Napközben is érzem megint a légcsövemet, köhögcsélek továbbra is. Most még szerzek valahonnan homoktövis mézet, éjszakára kipróbálom. Este meg írok a dokibácsinak, hogy mi legyen. Nem akarom, hogy az utolsó pillanatban szembesüljön vele, hogy saját magán kell majd bemutatnia az új műtéti eljárást. :)

Szép napot mindenkinek! Kedvem a régi. :)

10121. Ann64
2011. okt. 17. 10:21

Stramama hogy vagy?

Remélem sokat gyógyultál az éjszaka!

10120. turkkati (válaszként erre: 10119. - Starmama)
2011. okt. 16. 20:38
Szurkolok, hogy meggyógyulj addig. Rezedának igaza van, ne erőltesd, csak, ha teljesen jól vagy!
10119. starmama
2011. okt. 16. 20:24

Köszönöm, aranyosak vagytok, tegnap voltam ügyeleten, kaptam antibiotikumot. Megy a C vitamin, multivitamin, köptető és a Calcium. Danikám már rohangál, őt nem viseli meg túlzottan a betegség. Szerencsém van vele. Nem erőltetném én, de olyan kellemetlen, mert ugye, mint bemutató műtét, így ingyenes lenne. Ha elhalasztják, nem hiszem, hogy ugyanezekkel a feltételekkel meg lehet csinálni. Most szobafogság, remélem ez a pár nap elég lesz.

Ti jól vagytok?

10118. Rezeda63 (válaszként erre: 10116. - Starmama)
2011. okt. 16. 19:28

Szia!

Ha nem vagy jól véletlenül se titkold, és ne erőltesd a műtétet, mert komoly kockázatot vállalsz. Csak teljesen egészségesen szabad "kés alá feküdni" Kívánom, hogy rendbe jöjj, de ha már hőemelkedésed is van akkor a irány az orvos:))))))

Üdv. Rezeda

10117. Ann64 (válaszként erre: 10116. - Starmama)
2011. okt. 16. 18:49

Nagyon szorítok hogy addigra rendbe gyere!

C vitamint ezerrel nyomasd meg a mézet!

Picurnak is jobbulást kívánok!

10116. starmama
2011. okt. 16. 18:43

Na lányok, nem tudom mi lesz. Már hőemelkedésem is van, nem vagyok valami jól. Hogy lesz ebből altatás? A legkisebb fiam is lázas, beteg, ő sem megy oviba a jövő héten. Illetve csütörtöktől mennie kellene, hogy a férjem engem el tudjon vinni a kórházba.

Minden jót nektek!

10115. lilly66
2011. okt. 16. 12:56
hát én is arra számítok hátha hamarabb jön az a fránya változókor és nem lesz igaza a dokinak h még sok évem van.A barátnőm velem 1idős és már nincs neki.Nem növekednek gyorsan a miómáim hátha lesz vmi amivel ha nem is húzódik vissza de +áll a növése.Mindenkinek szép napot.üdv.Zsuzsa.
10114. tlivcsi (válaszként erre: 10113. - Lilly66)
2011. okt. 16. 12:14

Kedves Zsuzsa!

Ebben az esetben én is várnék, ahogy én is tettem.

2006-ban jelentkezett elöször egy 2 hétig tartó vérzés, csináltak egy kaparást, a szövettan negatív lett. Menstruáltam utána rendesen, pontosan. 2008-ban volt a következő kaparás, akkor is negatív lett. Erősebb vérzéskor szedtem gyógyszert. Mindenki azt mondta, majd a klimax segít. 2010 januárjában a mentő vitt be a kórházba, olyan rosszul lettem, de még akkor is azt mondták, várjunk, kaptam másik gyógyszert. 2010 novemberében újabb kaparás, utána fél évig nem véreztem. Majd idén áprilisban szintén nagyon erős vérzésem volt 2 napig, elviselhetetlen görcsökkel. És akkor jött a július 15., onnantól a műtétig -szept.1-ig- folyamatosan véreztem, de már fájdalom nélkül, csak néha erősen. Az lehetett a baj, hogy nem igazán jött a klimax. Nekem ekkor lett elegem, és döntöttem a műtét mellett. Így utólag jól tettem, mert az ultrahang nem mutatta ki, amit találtak: borsónyitól a szilva nagyságig miómák, a petefészekben 12 göb.Ebből ugye később bármi is lehetett volna.

Hátha Neked előbb jön a klimax, és visszafejlődnek a miómák, ha nem kapnak vérellátást.

Kitartás, biztos jól fogsz dönteni!

Üdv Lívia

10113. lilly66
2011. okt. 16. 10:26
Szia tlivcsi!Köszönöm szépen de ha több miómát nem tud a módszerével gyógyítani az nekem nem jó mivel több van. és nekem pest 1kicsit messze van.Nora iglói Sylversen oldalán találtam 1 hozzám közeli címet.Neked is szép napot.Zsuzsa

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook