Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10318. kisbeka1 (válaszként erre: 10317. - Szisziági)
2011. okt. 28. 20:49

szia

Semmi panaszom nem volt,sőt most sincs.

A kontroll vizsgálatnál a doki érzett valamit,ezért elküldött uh-ra.Ott derült ki.

Gondolhatod.Teljesen összezuhantam.

10317. szisziági
2011. okt. 28. 20:40

Kedves Edit és Eszter!

Sajnálom ,hogy ismét a műtét réme fenyeget benneteket:( Eszter kitartás,nagyon szorítok neked, mert tudom,hogy sok mindenen átmentél sajnos:((

Vedd elő a pozitív erőtartalékaidat,és minden rendben lesz,innen is küldünk jó pár adaggal...

Nekem is szerdán esedékes a kontroll,tumormarkert is néznek..

Nektek okozott valami panaszt a petefészek ciszta?

Vagy csak a vizsgálatokon derült ki ,hogy van?

Üdv mindenkinek!

Ági

10316. kisbeka1 (válaszként erre: 10315. - Edit42)
2011. okt. 28. 20:21

szia,akkor úgy látszik,mi egy cipőben járunk.

Nekem nov.16-án volt a műtétem,másnap szintén vérzés miatt újabb műtét.

Júniusban derült ki,hogy a bal petefészkemen van egy ciszta.

Sajna nem szívódott fel,inkább nőtt.

8-án műtenek:-((

10315. Edit42
2011. okt. 28. 20:13

Sziasztok

Tavaly november óta vagyok fent az oldalon, nem sokszor írok,de mindig olvaslak titeket. 2010. November 11. én volt a méheltávolító műtétem, 12.-én belső vérzés miatt újabb műtét. Petefészkek maradtak. Ma voltam dokinál és amitől féltem beigazolódott, a bal oldali petefészkemen 6 cm ciszta van. Jövőhéten megyek tumormarker vérvételre aztán meglátjuk.

10314. balzs (válaszként erre: 10310. - Krasiné)
2011. okt. 28. 19:49
Szorítok Puszi Évi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10313. balzs (válaszként erre: 10311. - Starmama)
2011. okt. 28. 19:48
Vigyázz MAGADRA!!!!!!!!!!!! PUSZI Évi
10312. krasiné (válaszként erre: 10311. - Starmama)
2011. okt. 28. 13:46
Huh!Ez nem volt egyszerű műtét,jól megcifráztátok, még elolvasni is sok.Nekem kiveszik az egész méhemet,csak a petefészkek maradnak.Ennek igazából örülök,mert nem borul fel a hormonháztartás.Addig a 3 hétig is nagyon tartsd be a "szabályokat",mert utána meg bosszulja a szervezet.Sőt még azután se vigéckedj,csak óvatosan,mert idő kell a teljes gyógyuláshoz.Nagyon jó hallani,hogy jól érzed magad,csak így tovább.Biztos vagyok benne,hogy nekem is jobb lesz,mert ezek a kellemetlen tünetek,meg a hasi görcsök elmúlnak.Nem beszélve arról,hogy állás közben zavar,hogy kilóg a méhszáj.Na de jövő héten orvosolva lesz!!!!!!Pihenj sokat,gyógyulgassál.Puszi Klári.
10311. starmama (válaszként erre: 10310. - Krasiné)
2011. okt. 28. 13:22

Nekem egy speciális műtétem volt, ami két háló beültetésével történt. Ha akartam volna még gyereket, a méhemet is meg tudta volna menteni, de így hosszabb távú eredményességet garantált. A hüvelyfalba épített hálókat a méhnyak felett összefogta, azt rögzítette a gerinchez. Kb. 3 és fél órás volt a műtét, laparoszkópos technikával. Műtét után egy napig volt bent a dréncső és a katéter. A köldökömben volt egy varrat, a két oldalon, és középen egész lent, egy icipici. A bal oldali "legnagyobb" vágásom két öltéses. :) A fájdalom, nyilván egyéni dolog, de én elég érzékeny vagyok és nem kínlódom egyáltalán. Szinte a bélmozgások a legfájdalmasabbak eddig. Remélem ennél nem lesz ezután sem sokkal rosszabb. Nekem 3 hét múlva kontroll, ha minden ok., akkor onnantól szabad a "pálya".

Jobb lesz, meglátod.

Sok-sok puszi neked: Eszter

10310. krasiné (válaszként erre: 10309. - Starmama)
2011. okt. 28. 12:40
Szia Esztike!Nekem is ugyan azok a tüneteim,mint neked voltak.Nem megy a pisilés,csak az ingerek vannak meg,de az bőven. Persze a leszakadt méh nyomja a hólyagot és a végbelet.A széklet ürítés néha már kész kínszenvedés.Na de majd ez is helyre áll a műtét után.Épp ezért szeretnék én is túl lenni rajta.Sokan írtátok, hogy kibírható a műtét utáni fájdalom.Persze nem gondolom, hogy leány álom lesz,de az is sokat lendít rajtam,hogy nem riasztanak el a beszámolóitok, a személyes élményeitek.Neked is hasi műtéted volt?Hallottam már olyanról is akinek hüvelyen keresztül végezték el a műtétet.Kívánok Neked mielőbbi gyógyulást,és persze vigyázzál nagyon magadra.Puszi Klári.
10309. starmama (válaszként erre: 10300. - Krasiné)
2011. okt. 28. 11:28

Nekem is "csak" leszakadt. de ettől sosem tudott kiürülni a hólyagom teljesen, és állandó nyomást éreztem. Nem tudtam ugrani pl. És a székelési inger is elég zavaró napi 14-16 órán át.

Nem bántam meg a műtétet. Az előtte való éjjel egyedül nehéz volt, de kibírtam( ezt itt most lelkileg értem). Utána egy nap a rossz, mármint ennél a műtéti technikánál. Tegnap már mentünk varratszedésre. Nekem tényleg ésszel kell vigyáznom, hogy betartsam az orvos utasításait. Simán tudok hajolni, este húzódik a hasam, és reggelente fájnak a beleim. Úgyhogy tényleg ne aggódj, rendben lesz minden!

Puszi: Eszter

10308. szofi99 (válaszként erre: 10307. - Krasiné)
2011. okt. 28. 08:28
Szia Klári! Persze fel lehet kelni, fel is kell. Ezt majd kérdezd meg a dokidtól hogy nálad ez hogy lesz. A szobatársam akkor "csak" hólyagsérvvel mütötték, más nem volt neki. puszi, Judit
10307. krasiné (válaszként erre: 10302. - Szofi99)
2011. okt. 28. 08:01
Szia! Akkor úgy készülök. Amikor a katéter bent van,fel lehet kelni vele? Én ugyanis nehezen tűröm a fekvést hosszú időn keresztül.Persze ez megint olyan dolog,amit nem lehet,azt csinálná az ember.Puszi Klári.
10306. turkkati
2011. okt. 28. 06:43

Sziasztok!

Reggel megyek ultrahangra és vérvételre.

Majd beszámolok.

Szép napot mindenkinek!

Kati

10305. BorcsaKati (válaszként erre: 10289. - Ildikócska)
2011. okt. 27. 21:04

Szia! Engem fél éve műtöttek. Első hónapokban a világon semmi változást nem éreztem a hormonaimnál, még egy halvány mellfeszülést sem, csak figyeltem a többieket, hogy honnan a csudából tudják és érzik a peteérésüket. Na aztán nálam is jelentkezett, most már szinte fáj a mellem annyira feszül, és pluszba az arcomon megjelennek a pattanások, most nekem kell kölcsönkérni a kamasz gyerekeimtől a kencéket. Remélem ez csak átmeneti időszak lesz és majd beáll. Egyébként banyakórt szerencsére nem érzek, nincs hőhullám meg ilyesmi, elvileg ugye nem is szabadna lennie, remélem Te is meguszod apró változásokkal.

Üdv:BorcsaKati

10304. BorcsaKati (válaszként erre: 10286. - Turkkati)
2011. okt. 27. 20:52

Szia Kati!

Tényleg megijedtem, hogy többen is írtátok a p.cisztát, nálam meg szóba se került a dokinál, de rá fogok kérdezni legközelebb, félév múlva hívott vissza, az jó soká lesz, lehet felhívom. Szörnyű volt egyébként "ott" lenni, a vizsgálóasztalra újra felpattanni, úgyhogy most minél hamarabb elmenekültem. De igazad van nem hanyagolhatjuk el, a műtétem hiába okés volt, azért visszatérő (rém)álmom, és egy biztos, hogy többet nem szeretnék műtőasztalon feküdni.

Vigyázz Te is magadra, sokat gondolok rád és a többiekre is, hiába írok ritkán.

puszi.

10303. BorcsaKati (válaszként erre: 10300. - Krasiné)
2011. okt. 27. 20:35

Szia! A fórumon valóban lehet egy kis önbizalmat és bátorságot összeszedni, jó úgy oda menni, hogy már előre tudod kb. mi fog történni veled. (Reméljük nem lesz meglepi)Anno nekem is sokat segítettek a lányok, mert sajna utána is sok kérdés adódik és nagyon jó, hogy nem egyedül őrlődsz rajta, hanem itt megoszthatod.

Egyébként én is a hálóinget ajánlom a csövek miatt. Vérzés nemigen van utána, inkább hús színű folydogálás.

Minden jót neked és továbbra is csak nyugodtan, a mütét igazán kibírható, ettől ne félj, csak arra gondolj, hogy utána napról napra csak jobban leszel.

BorcsaKati

10302. szofi99 (válaszként erre: 10300. - Krasiné)
2011. okt. 27. 19:59
Szia ! Mivel hólyagsérv mütéted is lesz, ez azt jelenti, hogy 3 napig a katéter bent lesz. Legalábbis szobában lévő hölgy igy volt három napig. Tehát sem bugyi, sem betét, sem pizsi nem jöhet számitásba... Ne izgulj, minden rendben lesz :)
10301. györfi rózsa (válaszként erre: 10300. - Krasiné)
2011. okt. 27. 18:25

Szia!

Nagyon jó, hogy nyugodt vagy, én is az voltam, talán azért nem viselt mg lelkileg. Tudtam, ettől már rosszabb csak akkor lehet, ha nem műtenek meg. Én sosem hordtam pizsamát, de amikor már járkáltam elmentem venni, könnyebben tudtam megfordulni, mint a hálóingben. Már függő lettem , naponta többször benézek, bár írni ritkán szoktam.

Szurkolok Neked is ás azoknak is akik még gyógyulgatnak, vagy még a műtét előtt állnak.

Puszi mindenkinek!

10300. krasiné (válaszként erre: 10299. - Krasiné)
2011. okt. 27. 17:51
Egyébként olyan érdekes,valahogy most olyan nyugodtnak érzem magam,úgy értem,olyan beletörődöttnek. Tudom,hogy át kell esni rajta talán ezért.Na meg azért sokat nyom a latba,hogy nem csak nekem van ilyen problémám.Sokan az életük megmentéséért vetetik ki, amíg nekem "csak" leszakadt.Azért ez mégis más, hiába ugyanaz a műtét.Köszönöm, hogy mellettem álltok, ez is rettentő sokat jelent.Reggel mikor felkelek jövök a géphez,hogy mi újság van,kivel mi történt,hogy van.Olyan ez mint egy nagy család,csak itt sors társak vagyunk.Puszi Klári.
10299. krasiné (válaszként erre: 10297. - Aleri)
2011. okt. 27. 17:43
Szia! Én is erre gondoltam, hogy kényelmesebb a hálóing,mint a pizsama.Különösen amikor wc-re kell menni. meg gondolom nem szorítja le a sebet
10298. aleri (válaszként erre: 10293. - Krasiné)
2011. okt. 27. 17:02
Egyébként nagyon szurkolok Neked és mindenki másnak aki műtétre vár.Én nagyon féltem tőle,de kár volt.Fel a fejjel!Minden rendben lesz.
10297. aleri (válaszként erre: 10293. - Krasiné)
2011. okt. 27. 16:56
Szia Krasiné!Nekem hetekig kellett a tisztasági betét,de csak pici maszatolás miatt.Annyira hozzászoktam,hogy még 3 hónap után is igy érzem magam biztonságban.Pizsamát csak akkor viseltem,amikor hazamentem,kórházban kényelmesebb a hálóing,főleg amig a katéter és a drén-zacsik diszitenek.
10296. krasiné (válaszként erre: 10294. - Adri761022)
2011. okt. 27. 16:35
Köszi a szurkolást, na meg a sok jó tanácsot. Puszi Klári
10295. rózsa67 (válaszként erre: 10289. - Ildikócska)
2011. okt. 27. 16:28
Mellfeszülés, görcsölés. Én nem jól érzem magam ettől. :(
10294. Adri761022
2011. okt. 27. 16:09

Szia!


Engem Pécsen műtöttek,ott engedik a pizsamát.Igen vigyél betétet,mert lesz egy kis vérzés ,de nem vészes.Nekem a vérzésem pár nap alatt elmúlt és nem volt annyira erős ,mint ,amikor valaki menstruál,sőt a 3. napon már csak maszatolás volt.

Szorítok,semmi gond nem lesz!!!

Puszi Adri

10293. krasiné
2011. okt. 27. 15:58
Sziasztok Csajok! Jövök a következő kérdéssel, mert már mosom át, és készítem előre össze a cuccaimat.Pizsamát lehet felvenni,vagy csak hálóinget engednek?A következő:lesz-e vérzés műtét után,kell-e betétet vinni? Méhkivétel után,helyre állítják a hólyagsérvemet is,meg csinál hüvely plasztikát is.Jár-e ez vérzéssel? 1 hét múlva ilyenkor már én is beállok közétek,túl leszek rajta.Puszi Nektek Klári.
10292. Adri761022 (válaszként erre: 10289. - Ildikócska)
2011. okt. 27. 15:31

Szia!


Nekem is meghagyták mind a két petefészkem.2 hónapja műtöttek,de én nem veszek észre semmit,nem görcsölök,nem feszül a mellem stb...Ha adtam volna én 40000Ft-ot gondoltam,de mivel nem úgy sikerült a műtétem,így semmit sem kapott a dokim.

Nagyon szorítok ,de semmi gond nem lesz!!!:)

Puszi Adri

10291. Imisz (válaszként erre: 10289. - Ildikócska)
2011. okt. 27. 15:15

Szia Ildikó!

nekem is megmaradtak a petefészkeim és vagy 13 éve nekem is lekötöték.

Hormonális dolgokkal semmi tapasztalatom, valószínű még nem ért el a banyakór:)

Abből gondolom, hogy működnek rendesen mert megfelelő időközönkét feszül a mellem, mint régen, mielőtt megjött. Talán csak kicsit gyengébben. de ebben sem vagyok biztos.

Kívánom, ennél nagyobb gondod neked se legyen!


Üdv: Szimi

10290. kisbeka1 (válaszként erre: 10274. - Starmama)
2011. okt. 27. 11:57

szia

Nekem tavaly novemberben volt a műtétem.Akkor volt a kislányom 2 éves,és bizony én sem tudtam egész nap ágyban lenni.

Délután mikor aludt,akkor én is,napközben a nappaliban a kanapén pihengettem.

Sétáltunk is minden nap.

Mást nem is nagyon csináltam 4 hétig.

Nekem kb 5 hétig szúrkált,fájt a hasam,ha sokat mentem.Olyan érzés volt,mintha köveket raktak volna a hasamba.

10289. Ildikócska (válaszként erre: 10287. - Turkkati)
2011. okt. 27. 10:21

SZiasztok!

Én is az ötvenezres kategóriát választottam. Nem tudtam elég-e, de köszönöm Áginak a segítséget. Ő is eléggé népszerű orvos, de inkább kismamái vannak. Kedveseim, akinek benn maradt mindkettő petefészke, annak a hormonális dolgokkal milyen tapasztalatai vannak? Hab a tortán, hogy nekem, amikor 16 éve született a kisfiam elkötötték a petevezetőt, mivel császáros lett, és meg volt a lehetősége. Elláttok tapasztalataitokkal? :-)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook