Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10429. szofi99 (válaszként erre: 10428. - Evapple)
2011. nov. 8. 08:32

Szia !


Szerintem ha az orvos nem tájékoztat rendesen, akkor keress másikat. Nem tudom mi okozza a rendellenes vérzésed, de ugy gondolom hogy a szövettani eredménytől függetlenül a mütét lehet a megoldás. Mütét után egy másminőségü élet vár rád :)


Kitartást kivánok, és jobbulást :)

10428. Evapple
2011. nov. 8. 07:20
Tegnap voltam eü küreten az 5-en. 22-én lesz kész a szövettan. A zárójelentésen, amit ma reggel néztem át, már tiszta fejjel, azt olvastam, hogy alhasi panaszai nincsenek. Hát ezt nagyon nem értem, mert időnként olyan fájdalmaim voltak, és most is vannak, hogy legszívesebben a falat kaparnám kínomban. Ezt mondtam is az orvosomnak, ennek ellenére írta a panaszmentességet. Akkor most mit csináljak?
10427. nagy49éva (válaszként erre: 10410. - Tandrea66)
2011. nov. 8. 04:18
Szia Andi! Remélem javult az állapotod. Sajnos az ember lányát időnként elkapja az ilyen lendület. Érdekes én is majdnem a TV-t raktam a helyére, mert nagyon nem volt ott, még szerencse,hogy a lányom mellettem volt és rám szólt. Szégyen ide szégyen oda, de mégis csak ő rakta a helyére bár nem úgy mint én tettem volna. Jobbulást és sok erőt, Éva
10426. nagy49éva (válaszként erre: 10419. - Adri761022)
2011. nov. 8. 04:13
Szia Adri! Remélem mindegyik megkapja a magáét aki a tehetetlen embereket kihasználja. Csodálom, hogy Te ilyen türelemmel viseltek a dolgokat. Jó egészséget és sok kitartást. Éva
10425. turkkati (válaszként erre: 10420. - Edit42)
2011. nov. 7. 19:01

Szia!

1-2 nap alatt megvan az eredmény. Én ünnep előtt pénteken voltam, és azt mondták, hogy vagy aznap, vagy szerdán meglesz az eredmény. Engem akkor hívott vona a dokim, ha baj van. Nem hívott, jövő kedden megyek rendelésre.

10424. tlivcsi
2011. nov. 7. 19:00

Sziasztok!

Nekem szerencsére semmi gondom nem volt a széklettel, csak először a kórházban. Ott a Laveolac szirupot kaptam, nem okoz görcsöt, viszont 1-2 órán belül hajt.

És nem ettem pépeset, de puffasztót sem.

Vigyázzatok magatokra!

Lívia

10423. Rezeda63 (válaszként erre: 10413. - Starmama)
2011. nov. 7. 18:30

Szia!

Én sem hallottam, hogy pépeset kell enni. Én olyan éhes voltam mindíg a kórházban is meg itthon is mint egy éhenkórász. A kórházi kosztot nem bírtam megenni. A látványtól már fordult egyet a gyomrom és kész!!! Alig vártam délutánonként a férjemet és az otthoni kosztot. Én 10 napig voltam bent, de még a krumplis tészta is vérré vált bennem:))) Mindegy volt, hogy mi csak a megszokott íz legyen és ne legyen kórházi kiszerelésben:))))

Üdv. Rezeda

10422. Rezeda63 (válaszként erre: 10412. - Anyuka37)
2011. nov. 7. 18:26

Szia Andy!

A tejes ételek - bármennyire is reklámozzák őket- hajlamosítanak székrekedésre. Én egyenlőre mellőzném. Inkább a nem puffasztó gyümölcs és zöldségfélét részesíteném előnyben. Én az elején időnként használtam enyhe hashajtót. Már nem emlékszem a nevére, de mondtam, hogy miért kell és nagyon jót ajánlottak. Sokan mondták a szenna teát, hát ki ne próbáld. A patikában azt mondták, hogy az olyan görcsöket okoz, hogy terhesség esetén például egyáltalán nem ajánlatos. Én átéltem a görcseit:(((( Azt hittem meghalok:))) Az elején semmi képen nem szabad belenyugodni ha nincs minden nap. Addig kell próbálkozni a különböző praktikákkal amíg nem sikerül.

Minden mellett a sok folyadék nagyon fontos.

Üdv. Rezeda

10421. Rezeda63 (válaszként erre: 10410. - Tandrea66)
2011. nov. 7. 18:18

Szia Andi!

Sajnálom, hogy így történt a dolog veled. Azért ha nem javul a helyzet egy orvosnak mutatsd meg magad.

Jobbulást! Rezeda

10420. Edit42
2011. nov. 7. 18:18

Sziasztok

Ma voltam tumormarker-es vérvételen. Elfelejtettem megkérdezni, hogy mikorra van kész a leletem. Bár hívni fog a dokim, csak nem tudom, hogy 1-2 nap, vagy több idő?

Üdv Edit

10419. Adri761022
2011. nov. 7. 17:16

Sziasztok!


Ma voltam a betegjogi képviselőnél,végre elindították a dolgokat,a kártérítési ügyemben.

Szerdán megyek UH-ra.


Anyuka 37!

Szerintem nem kell szilárdat enni,csak könnyű ételeket,nekem sem kellett és sokat kellett sétálnom,de csak keveset naponta többször is.Hála nekem nem volt problémám a széklettel.Kitartás és jobbulást!!!:)


Ildikócska!

Nagyon örülök,hogy jó lett az eredményed csak így tovább.Jobbulást!!!:)


Tandrea66!

Remélem nem lesz következménye a dolognak és már jobban vagy.Sajnos mi nők hajlamosak vagyunk elfelejteni min mentünk keresztül és mikor kicsit jobban érezzük magunkat hirtelen mindent be akarunk pótolni ,ami elmaradt.Vigyázz magadra és most próbálj meg sokat pihenni.


Mindenkinek jobbulást és kitartást!!!:)

Puszi Adri

10418. Imisz (válaszként erre: 10410. - Tandrea66)
2011. nov. 7. 16:32

Andi!

Én 7 vagy 8 hónapos voltam kb. amikor egy doboz könyvet emeltem fel. Mikor a kezemben volt már tudtam, hogy nem kellett volna de akkor már se le, se fel. Valamit kellett csinálnom vele, így feltettem a konyha pultra. Másnap aztán pont mint Te, úgy éreztem magam mint a műtét után.

Szerencsére 2-3 nap alatt rendbe jöttem, de addig még csak nem is hajoltam le, semmit nem csináltam! Azt hiszem nem lett következménye, remélem Nálad sem lesz!

Pihenj, kíméld magad pár napig!

10417. Imisz (válaszként erre: 10412. - Anyuka37)
2011. nov. 7. 16:28

Nekem nem mondták, hogy nem ehetek szilárdat. Végülis nem a belet műtötték, még ha megmozgatták közben, ide-oda tologatták is.

De mozogsz eleget? Most ezt úgy értem, hogy kis séták, amíg jól esik. Csak gondolom, hogy azért a mozgás is segít a bélmozgásokban.

De hidd el, rendbe fog ez jönni, csak kinél gyorsabban, kinél lassabban. Persze azért 2 naponta muszáj lenne, pont a diszkomfort érzés elkerülésére.

10416. anyuka37 (válaszként erre: 10414. - Turkkati)
2011. nov. 7. 14:38

Köszönöm szépen a tanácsodat és türelmes leszek.

Bízom benne,hogy sikerülni fog:)Muszáj,hogy sikerüljön.


Köszönöm.Üdv:Andy

10415. anyuka37 (válaszként erre: 10413. - Starmama)
2011. nov. 7. 14:33

Egészen 31-ig nekem is rendben volt minden.Kedden még nem tettem jelentőséget a dolognak.Na de már csütörtök este azon gondolkodtam mi lehet a baj ,hogy nem tudok székelni.És ráadásul a hasam is szét akart durranni.Pénteken pedig a kúp mellett döntöttem.Ráadásul nagyon aggódom,hogy így kell majd élnem.vagy ezek a dolgok is az agyban dőlnek el?Én ugyan is mindig azon gondolkodom,hogy miért nem érzem azt a bizonyos székelési ingert amit az elött éreztem.

Minden jót neked is.

10414. turkkati (válaszként erre: 10412. - Anyuka37)
2011. nov. 7. 14:26

Szia Andy!

Szerintem nem kell már pépeset enned.

A nagy dolog nekem is óriási problámát okozott a műtét után. A március 15-i hétvégén úgy volt, hogy a párom visszavisz a kórházba, /3 hetes műtött voltam/.

Inger volt, de félelem is, sokat szenvedtem a WC-n.

Végül a kefírbe kevert lenmagpehely segített, de a zabpehely ugyanolyan jó. És a sok folyadék, ahogy írtad. Néhány hétig el fog tartani, de előbb-utóbb beáll a székletürítés is.

Türelem...

Szép napot neked!: Kati

10413. starmama (válaszként erre: 10412. - Anyuka37)
2011. nov. 7. 14:22

Pépeset kell enni? Eddig nekem ezt senki sem mondta. Remélem nem lesz gond veled! Engem 21-én műtöttek, de szó sem volt pépes ételről. Én eszem mindent, csak kis adagokat, és megy is"minden", csak még kicsit fáj itt-ott. A mézes teától görcsölt a hasam napokig, ahogy azt abbahagytam, sokkal jobb lett.

Minden jót neked!

10412. anyuka37 (válaszként erre: 10409. - Imisz)
2011. nov. 7. 14:13

Szia Szimi!

Folyadékot iszok bőven.Volt olyan nap mikor tejet,őszilét,langyos vízet,capuccinót,kaukázusi kefírt ittam és semmi eredmény.De megfogadom a tanácsodat és én is kipróbálom a szilva lekvárt.Igen vannak olyan ételek amik meghajtanak,csak sajnos nem vagyok már100%ban biztos abba,hogy ehetek-e már szilárdabb ételt.Találkoztam a minap a szobatársammal,őt pl bevitte a mentő,mert elájult.Azt mondták neki kiszáradt.Pedig mondta,hogy napi 2-2.5liter folyadékot megivott.Na nem is ez a lényeg.Lecseszték azért,mert szilárd kaját evett néha.Ezt úgy értem,hogy krumplipüré sülthussal.Pedig műtét után 2nappal a kórházba is ez volt az ebéd.Akkor most nem tudom mi a baj vele?Lehet,hogy az volt nálam is a baj,hogy ettem szilárdabb ételt?Meddig kell még pépeset ennem?



Akik még velem együtt lábadoznak,jobbulást nekik,akik a műtét elött állnak pedig kitartást,és minden rendben lesz.


Üdv:Andy

10411. turkkati (válaszként erre: 10410. - Tandrea66)
2011. nov. 7. 13:53

Hát igen... Tanácsot adni könnyű, betartani nehezebb.

Reméljük következmények nélkül múlik el a meggondolatlanságod!

Pihenj, és minimum 6 hónap kell, de akár 1 év is lehet, hogy visszarendeződjön minden.

Vigyázz magadra, és jó, hogy leírtad, "Okos ember a más kárán tanul.", hátha jobban vigyáznak a nemrég műtöttek magukra!

Üdv: Kati

10410. tandrea66
2011. nov. 7. 12:21

Sziasztok!

Mindig olvaslak benneteket, de ritkán írok, most leírom a rossz példát is Nektek. Szóval lassan 4 hónapja műtöttek, már minden rendben volt nálam, elmúltak a hasszurkálások és már nagyon jókat dolgozgattam. Kapálás, szoba átpakolása és ilyenek, bár azért estére eléggé lestrapált voltam. Múlt héten kötötték be az új netet és tv, gondoltam akkor itt az ideje, hogy az én szobámat is átpakoljam, ágy, íróasztal, polc, miegyéb, de gondoltam a tv sincs jó helyen. Hát én hülye megemeltem, egy átlagos duplája és súlyban is még a régi időkből. Most vissza jutottam oda ahol kb.3 hetes műtöttként tartottam. Talán nem szakadt le semmi, mert gondolom annak már lett volna valami komolyabb következménye is, de se menni se dolgozni nem nagyon tudok, még a seprű is nehéz...Szóval mindenkinek azt szeretném mondani, hogy ne legyen meggondolatlan, ha már jól is érzi magát, az nem jelenti azt, hogy mindent meg is lehet csinálni :(

A műtét előtt állóknak drukkolok, a lábadozóknak gyors gyógyulást kívánok!


Andi

10409. Imisz (válaszként erre: 10408. - Anyuka37)
2011. nov. 7. 12:16

Szia Anyuka!

Engem 1 éve műtöttek, a székeléssel nekem alapból problémám van, ill. nem csinálok problémát abból, hogy nincs minden nap. A műtét után a beleknek rendeződni kell, elfoglalják új helyüket, ez időt vesz igénybe. Azt is mondják, lelassulhat a bélműködés. Minden esetre én megpróbáltam olyat enni ami tudom, segít a problémán. Nálam ez a szilva lekvár, ettem szinte mindig. Neked is biztosan vannak ételek amik lazítják a székletet vagy meghajtanak, próbálj ezekből napi rendszerességgel enni. Ja, és sok folyadék! A jó cukros kamilla tea is segíthet, vagy zabpehely kefírbe vagy joghurtba keverve esetleg. Ha vissza olvasol mások is ajánlanak a székrekedésre ezt-azt, próbáld ki.


Remélem minden egyéb rendben van a műtét óta.

Mielőbbi felépülést kívánok!

Szimi

10408. anyuka37
2011. nov. 7. 10:35
Sziasztok!Andy vagyok,itt a fórumon új,véletlenszerűen keveredtem ide.De örülök neki.37 éves vagyok túl egy myoma és méheltávolításon.Szeretnék tanácsot kérni a műtét utáni lábadozásról.Most 17-én műtöttek.Ez idáig minden rendben volt.Viszont a múlt héten észleltem magamon azt,hogy nincs minden nap székletem.Ettől nagyon megijedtem és azóta is nagyon parázok.Ugyan is csak a kúp segít ebben,de ez sem teljesen.Mindig úgy érzem minden egyes joghurt vagy üdítő elfogyasztása után,mintha szét akarna puffadni a hasam.Komolyan ránézésre olyan mintha terhes lennék.Mindig is volt egy kis hasam,de azért ennyire nagy nem.Kérlek benneteket,ha valaki tud tanácsot adni vagy átesett már ilyen műtéten az segítsen nekem.Köszönöm.
10407. starmama (válaszként erre: 10404. - Ildikócska)
2011. nov. 7. 10:17
Megoldom én is. Örülök, hogy rendben vagy. Akkor most megnyugodtál egy kicsit... Szép napot kívánok!
10406. nino63
2011. nov. 7. 09:17

Kedves kisbeka sok szerencset a mutethez,szoritok neked en is.Ha belegondolok lassan 17-en letelik nekem is az egy ev.Kb akkor mutottek teged is.Nekem ki vettek mindent,meg is szenvedtem,szenvedem ezt a banyakort azota,de igy kellett lennie.

Vigyaz magadra,varlak vissza,mielobb.

udv.Nino

2011. nov. 7. 08:37
Még annyit, hogy tegnap voltam a hat hét körüli vizsgálaton. Minden ok. A dokim megnyugtatott a petefészekkel való aggályaim miatt is. Évente kér UH-ot és rákszűrést, úgyhogy hajrá. Minden úgy ahogy előtte, azt mondta. Hát még egy kicsit össze kell szednem magam, de igyekszem.És itt maradok veletek. Ha tudok segítek, ha kérem segítsetek!!!
10404. Ildikócska (válaszként erre: 10390. - Starmama)
2011. nov. 7. 08:34
Szia! Nekem is volt hasonló érzésem kb. ebben az időszakban. Szintén képzelegtem, hogy biztosan nincs a helyén valami. De ha van egy kicsi időd arra, hogy lefeküdj, az nagyon nagy segítség lenne. Úgy igazodnak a belső szervek, mert, ha ülsz, vagy állsz, más az elrendeződés. Túlhajtottad magad. Erre kérünk mindannyian, ha jól olvasgatom, hogy feküdj. És a házimunka tényleg megvár, ha nincs segítséged. Én is így voltam. senki nem volt velem, de mindent, sok pihenéssel megoldottam. Aztán később nagyobb baj lehet belőle. Úgyhogy...... :-)))
10403. balzs (válaszként erre: 10392. - Kisbeka1)
2011. nov. 6. 22:03
Nagyon szorítok!!!!!!!!!!!!! Évl
10402. starmama (válaszként erre: 10392. - Kisbeka1)
2011. nov. 6. 21:01

Én is szorítok érted, hogy minden rendben menjen. Tehát minden rendben is lesz!

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Mihamarabbi gyógyulást neked!

10401. starmama (válaszként erre: 10398. - Rezeda63)
2011. nov. 6. 21:00

Jó jó, értem én, csak a háztartás, meg a gyerekek, ráadásul most végzem a fősulit, és a munkahelyen is számítanak rám, adják a feladatokat. Szóval ketten is kevés lennék ehhez, és így, hogy csak egy fél vagyok kicsit nehezebb. :) De persze, kímélem én magamat. Az a fő gond, hogy a legkisebb fiunk itthon lesz még jövő héten is, mert mióta hazajöttem alig bírjuk felöltöztetni. Voltunk vele pszichológusnál. Muszáj foglalkoznom vele. A nagyok már holnap mennek suliba, de velük eddig sem volt probléma. Nyakamon ezer beadandó dolgozat, kezdődnek a zh írások, a lányomnak 25-én szalagavató. Na, nem unatkozunk. :)

Puszi mindenkinek: Eszter

10400. szisziági (válaszként erre: 10392. - Kisbeka1)
2011. nov. 6. 19:41

Sok szerencsét és mihamarabbi gyógyulást kívánok!

Vigyázz magadra és írj,várunk vissza!

pusz:Ági

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook