Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10738. anyuka37 (válaszként erre: 10730. - Starmama)
2011. nov. 30. 12:02

Szia! Nekem is nagyon sokszor van hányingerem,de nálam hajnalban jelentkezik.Most utólag tegnap elött volt.Hát én is rendesen bepánikoltam!

Nem tudom mi okozhatja.Ha valaki esetleg volt hasonló cipőben és tud rá választ adni azt meg köszönöm!:)


Üdv:Andy

10737. krasiné (válaszként erre: 10736. - Turkkati)
2011. nov. 30. 11:25
Szia Kati! Probálkozom azzal, hogy a teljes felépülésre koncentráljak, de hazudnék ha azt mondanám, hogy nem félek. Biztos vagyok benne, hogy nem úszom meg, mert a helyzet változatlan,sőt most már vizelési zavarok is előjöttek. Éjszakánként 4-5 alkalommal is ki kell mennem, de néha alig van valami, pedig úgy érzem, hogy menten bepisilek. 2 hét múlva kiderül, de ebben az évben már biztos nem kerül rá sor. Dec. 16-án megyek kontrollra, következő hét meg már karácsony. Előjegyezni csak januárra tud. Nem tudod véletlenül, hogy a műtéthez szükséges vizsgálati erdmények (vérvétel, tüdőszűrés, belgyógy.)meddig érvényesek? Te hogy vagy? Neked is szép napot kívánok! Klári.
10736. turkkati
2011. nov. 30. 10:34

Szia Klári!

Klimaxos tüneteim nekem sincsenek, vagy nem veszem észre.:D Már 9 hónapja műtöttek. Az 1. kimaradt menses idején vettem észre magamon rosszullétet, azóta sem. Nem hiányzik...

Kívánom, hogy ezek nálad se jelentkezzenek. Lelkileg felkészültél már az újabb műtétre?

Szép napot!

Kati

10735. krasiné (válaszként erre: 10734. - Szofi99)
2011. nov. 30. 07:46
Szia Judit! A klimxos tünetek már műtét előtt elkezdődtek nálam. Anyuhoz hasonlóan én is korán bele estem. Mióta megműtöttek nem volt hőhullám rajtam, persze ez nem azt jelenti, hogy nem tér vissza. Műtét óta már lett volna menstruációm, de semmit nem éreztem. Nem voltam feszült, nem fájtak a melleim és persze a hőhullám is elmaradt. Lehet, hogy lesz még ennek böjtje.De eddig semmit nem vettem észre. Az is elképzelhető, hogy idővel visszatérnek ezek a jelzések, csak még korai? Végülis csak 4 hete műtöttek. Üdv.Klári.
10734. szofi99
2011. nov. 30. 07:32

Szia Klári, sziasztok ! Hormon pótlást kaptam volna gyógyszerben, de nem kértem. Nálam a klimax összes tünete jelentkezett. Kipróbáltam minden természetes szert több -kevesebb sikerrel, de már a nehezén tul vagyok. A szervezet szép lassan hozzászokik a megváltozott hormonháztartáshoz.

Akinek nem távolitották el a petefészkeit, azoknak sem ugyanugy müködik mint előtte, lehetnek ugy is klimaxos tünetei.


Eszter, emlékszem a dokid 2 hét gyógyulási időt mondott, igy visszagondolv ugye röhejes a 2 hét. A seb lehe hogy hamar gyógyul, de szervezetnek meg kell szokni az uj helyzetet a hormonváltozást. A mütét pedig önmagában is trauma. Ha valóban ugy érzed hogy pánik jön elő rajtad, azt kezelni kell, egy gyógszer, vagy valami gyógyhatásu készitmény nem ronnt rajtad annyit, mintha nem szednéd.


Kivánok mindenkinek szép derüs napot :)

10733. krasiné (válaszként erre: 10729. - Anyuka37)
2011. nov. 30. 06:44
Szia Andy! Nem jártál a legszerencsésebben. Úgy látszik.nem csak erre felénk működik így az egészségügy. Azon kiakadtam, hogy meg se vizsgáltak. Azért is mentél el. Akkor, hogy lehetnek biztosak abban, hogy Nálad is minden rendben van???????Egy vizsgálat, vagy egy ultrahang? Semmi. Nekem mikor leszakadt a méhem, észre se vettem addig amíg nem bukkant ki a hüvelyből. Nem éreztem fájdalmat. Sajnálom,hogy nem értél célt.Üdv:Klári.
10732. krasiné (válaszként erre: 10728. - Szofi99)
2011. nov. 30. 06:34
Szia Judit! Nem kaptál gyógyszereket a hormonokra? Az alvással sokszor van nekem is problémám, de szerintem,hogy most itthon vagyok,nem vagyok úgy elfáradva mint mikor dolgozok.Legalábbis erre gondoltam.De most, hogy többen is mondjátok már nem vagyok biztos benne.A hálóbeültetést fogom szorgalmazni, ha meg lehet csinálni. Olvstam a neten, hogy csak akkor csinálják meg, ha nincs előre esve a hüvelycsonk.Majd meglátjuk.Vigyázz Magadra.Klári.
10731. Ann64
2011. nov. 29. 21:36

Lányok!

Kaptam 1 nagyon egyszerű torna gyakorlatot ami az emésztési gondjaimon segített.

Akit érdekel priviben szívesen elküldöm.

Végre minden nap könyedén tudok wc-re menni.

10730. starmama
2011. nov. 29. 21:36
Sziasztok! Ez a haspuffadás nálam is megvan. Akkora a hasam, mint egy póké. Elég zavaró. Meg pár napja olyan hányingerem is van. A pánikom is előjött, alig alszom éjszakánként. Ilyen volt valakinek? Már előre félek a lefekvéstől.
10729. anyuka37 (válaszként erre: 10723. - Krasiné)
2011. nov. 29. 19:52

Szia Klári!Bocsi,de csak most tudtam idejönni a géphez,mivel a gyermekeim eddig birtokolták.Nah!Sajna potyára mentem a kórházba,mert a szövettanom még nem jött meg.Az asszisztens azt mondta a jövőhéten hétfőn telizek!:(

Kérdeztem,hogy nem vizsgál-e meg orvos erre azt felelte,ha nincs semmi panasz akkor nem kell,de ha van beszéljen avval az orvossal aki műtötte,vagy menjek vissza oda ahonnan beutaltak a kórházba.Magyarul nekem kell rohangálnom azért,hogy megnézzék minden rendben van-e.El is mentem a terhesgondozóba"nálunk így hívják",de pechemre,pont az egyetlen győri nő nőgyógyász volt a rendelésen.Vártam is ,de mikor más bement eltelt kb:negyed óra még akkor se jött ki.Én meg úgy döntöttem,hogy csütörtökön visszamegyek.

Úgyhogy sajnos most nem tudok mit mondani még.Addig is kitartás!:-)

További szép estét neked és mindenkinek:)

Üdv:Andy.

10728. szofi99 (válaszként erre: 10727. - Krasiné)
2011. nov. 29. 17:18

Szia Klári ! Én már öreg vagyok :) 2010 áprilisában mütöttek, és mindent eltávolitottak. Nagyon megszenvedtem a hormonhiányt, azóta sem alszom jól, de már elviselhetőbb. Egyébként jól vagyok, a vágásom még mindig ilyen lilás.


Akkor egy ujabb mütét vár rád, de keresd meg a legjobb lehetőséget mert a tövábbi életminőséged mulik rajta, és utánna ujjá születsz :) Kivánom a legjobbakat. Üdv. Judit

10727. krasiné (válaszként erre: 10721. - Szofi99)
2011. nov. 29. 16:28
Szia Judit! Igen beszéltem vele telefonon keresztül,át akartam menni hozzá, de azt mondta, hogy most már sajnos ez megtörtént,majd csak kontrollra menjek. Addig vigyázzak magamra. 2 hét múlva kell mennem és akkor megbeszéljük, hogy mi legyen. A háziorvosommal is beszéltem és Ő erre azt mondta,hogy ne is reménykedjek abbam,hogy magától helyre fog jönni,meg kell műteni. Pontosan azért félek, mert a háziorvosom szerint,hasi műtétre kell számítanom, hüvelyen kersztül nem fogják megcsinálni. Ezért gondoltam arra,ha már megint műtenek,megpróbálok megegyezni a nőgyógyásszal,hogy rakja fel a hálót,ne hogy megint leessen.Remélem Te jól vagy? Téged mikor műtöttek?Üdv:))Klári.
10726. popova4 (válaszként erre: 10703. - Ildikócska)
2011. nov. 29. 14:45

Szia Ildikó!

Nálunk az első együttlétre a műtétet követő 6 hét utáni napon került sor. Én kicsit tartottam tőle, de nem volt miért. Először óvatoskodtunk- és minden alkalommal használunk síkosítót- de aztán minden visszaállt a régi kerékvágásba. Nincs mitől aggódni: nincs vérezgetés, maszatolás, itt fáj, ott szúr.. A párom szerint nem más, jobb lett, mert nem kell a gumival kínlódni, remélem, nem csak úgy mondja! Szerintem igazából, ha lelkileg túl vagy a dolgokon, majd ez is meg fog oldódni magától. Sok szerencsét és jó gyakorlást hozzá! (Jönnek az ünnepek, pihi, lazítás..) Mindenkinek jó ünnepvárást: Erika

Szóval, szerintem ha ne

10725. krasiné
2011. nov. 29. 13:59
Csajok! A Fanni de eltűnt?
10724. kisbeka1 (válaszként erre: 10716. - Rózsa67)
2011. nov. 29. 11:27

szia

Kis szúrkálásokat éreztem a hasamban,de nekem semmi komoly problémát nem okozott.A méhem helyét foglalta el.

Csak elég nagyra nőtt.

10723. krasiné (válaszként erre: 10722. - Anyuka37)
2011. nov. 29. 10:04
Szia Andy! Az jó lesz, mivel én majd csak 2 hét múlva megyek kontrollra. Neked is minden jót. Üdv:)Klári.
10722. anyuka37 (válaszként erre: 10720. - Krasiné)
2011. nov. 29. 09:11

Szia Klári!Nem olvastam vissza mikor műtöttek.De nem kell aggódnod mert nekem is olyan a hasam mint aki terhes.Engem 6 hete műtöttek kivették a méhemet.De akárhányszor eszek vagy iszok tényleg olyan mintha terhes lennék.Nem tudom mi az oka.De most megyek vissza kontrollra és rákérdezek az orvosomra.

Ne aggódj,ha hazajöttem megírom.


Jobbulást mindenkinek!

Üdv:Andy

10721. szofi99 (válaszként erre: 10720. - Krasiné)
2011. nov. 29. 08:38
Szia Klári ! Igen, ez ilyen egy darabig. Az hogy kivül csak egy gyógyulófélben lévő vágás látszik az egy dolog, gondolj bele hogy odabent mekkora átalakitást végeztek. Kitartást, és mielőbbi gyógyulást kivánok. Beszéltél már a dokiddal mit lehet tenni az ujabb problémáddal ? Üdv. Judit
10720. krasiné
2011. nov. 29. 08:12
Sziasztok Csajok! Nektek a seb fölött be volt keményeve? Megiszok egy bögre teát és olyan hasam van, mint aki terhes. A seb fölött keményebb részek vannak. Ez természetes? Puszi mindenkinek Klári.
10719. Edit42 (válaszként erre: 10716. - Rózsa67)
2011. nov. 28. 18:06

Szia

Nekem egy hat cm ciszta van a bal petefészkemben. Ha sokat megyek, cipelek akkor már érzem, hogy ott lent nem stimmel valami. A hasam bal alja fáj. Ne félj, reméljük a legjobbakat.

Üdv. Edit

10718. nagy49éva (válaszként erre: 10713. - Fourbaby36)
2011. nov. 28. 17:22
Szia! Nekem május 6.-án mindent kivettek egyszerre a méhemet és a petefészkeket meg még az összenövéseket is rendebe rakták. Azóta csak ritkán van egy két szurkálásom, de én túl korán műtét után 3 héttel mentem vissza. Ha vársz akkor biztos nem lesz semmi baj. Nem szedek semmi hormont és jól vagyok. Éva
10717. rózsa67
2011. nov. 28. 17:02
és mi van ha nem veszik ki a petefészket, a ciszta miatt? mit csinál?
10716. rózsa67
2011. nov. 28. 17:01

Mindenkinek jobbulást kívánok!

Ezeket a sorokat olvasva kiver a víz, ha belegondolok, hogy nekem mindkét petefészkem meg van. Annyira félek ettől a francos petefészek cisztától, hogy juujjjj.:(

Nekem a jobb vesém cisztákkal van tele, a bal se tökéletes. A mellemben is voltak ciszták.

Hát nem vagyok nyugodt az itt olvasottaktól.

Nektek a ciszta mit okozott?

Úgy értem, hogy fájt, szúrt, görcsölt?

10715. kisbeka1 (válaszként erre: 10713. - Fourbaby36)
2011. nov. 28. 16:47

Szia

Nekem is 3 hete volt a műtétem.most a bal petefészkemet vették ki,szintén ciszta miatt.

A jobb még megmaradt,úgyhogy remélem rendesen dolgozik még pár évig:-))

Sok mindent olvastam a neten,amíg nem volt biztos,hogy az egyik megmarad,vagy sem.

Ha jól vagy,akkor is érdemes sok szója,és kalcium tartalmú ételt,vitamint fogyasztani.A torna is segíthet a csontritkulás ellen.

Üdv:Heni

10714. kisbeka1 (válaszként erre: 10712. - Krasiné)
2011. nov. 28. 16:36

minden ugyanúgy zajlott,csak most nem volt olyan megterhelő a szervezetnek.

Orvosi szempontból állítólag komplikáltabb műtét.

Szerencsére már egész jól vagyok.

10713. fourbaby36
2011. nov. 28. 15:57

Sziasztok!


Régebben irogattam, most 3 hete kivették a másik petefészkem ciszta miatt. az orvosom azt mondta nem kell hormont szednem ha jól vagyok.

Valakinek van tapasztalata ilyen téren, 43 éves vagyok és már nincs petefészem és méhem sem.

köszönöm

szép napot mindenkinek

10712. krasiné (válaszként erre: 10711. - Kisbeka1)
2011. nov. 28. 13:55
Szia Heni! Én azt hittem, hogy ez kisebb vágással jár.Lényegében majdnem akkora műtét, mint a méhkivétel volt, csak kevesebb ideig tart.Üdv:Klári
10711. kisbeka1 (válaszként erre: 10694. - Krasiné)
2011. nov. 28. 11:19

Szia

Igen,egy kicsit könnyebb,mint tavaly volt.

A vágásom ugyanott,és ugyanakkora lett.Már szépen begyógyult.

Kívánom neked is a legjobbakat!

üdv:Heni

2011. nov. 28. 10:59

Kedveseim!

Köszönöm a hozzászólásokat! Ezek szerint a téma, nem csak engem foglalkoztat.Nekem is azt mondta a Dokim, hogy: 6 hétig nincs ülő fürdő, és az ura is a másik oldalon alszik :-)).

A hat hetes vizsgálat után kaptunk engedélyt. DE nagyon fura, ezért kérdeztem. Ahogy a hüvelycsonk feszül belül. No, nem vagyunk szexmániásak, de ...Valószínű, a lelket kellene helyrerakni először, ami még most sem megy.

Most olvastam, hogy a méhizomzat termelt azért egy kis pajzsmirigyhormont, aminek leállása, csökkent pajzsmirigy-működést eredményez. Ezért súlynövekedés előfordulhat. De a lelki tényezők paszíroznak a mélybe. Vannak napok, amikor jobb, de általában sz@r. Pedig úgy elfoglalom magam, de mégis a gondolataim dolgoznak a háttérben.

Andy a varrat miatt, ne félj, ennyi idő alatt már nincs is funkciója, ha kívül ilyen gyorsan gyógyulunk, belül, sem lehet másként. Valaki azt írta itt, mint szűzlány...

Hogy mennyi gondunk van... Nem elég a menszesz, a szülések, még ez is.

No, de ne keseregjünk, mindenkinek szép napot, a lábadozóknak gyors gyógyulást kívánok!!!!

10709. krasiné (válaszként erre: 10708. - Anyuka37)
2011. nov. 28. 08:30
Szia Andy! Bár nekem se mondott erről az orvos semmit, de úgy tudom, hogy ahhoz a tartószalaghoz rögzítik ami a méhünket tartotta. Biztos nem lesz semmi probléma és a dokid csak jót fog mondani.De azért ezután is nagyon vigyázzál magadra:))Üdn. Klári.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook