Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10729. anyuka37 (válaszként erre: 10723. - Krasiné)
2011. nov. 29. 19:52

Szia Klári!Bocsi,de csak most tudtam idejönni a géphez,mivel a gyermekeim eddig birtokolták.Nah!Sajna potyára mentem a kórházba,mert a szövettanom még nem jött meg.Az asszisztens azt mondta a jövőhéten hétfőn telizek!:(

Kérdeztem,hogy nem vizsgál-e meg orvos erre azt felelte,ha nincs semmi panasz akkor nem kell,de ha van beszéljen avval az orvossal aki műtötte,vagy menjek vissza oda ahonnan beutaltak a kórházba.Magyarul nekem kell rohangálnom azért,hogy megnézzék minden rendben van-e.El is mentem a terhesgondozóba"nálunk így hívják",de pechemre,pont az egyetlen győri nő nőgyógyász volt a rendelésen.Vártam is ,de mikor más bement eltelt kb:negyed óra még akkor se jött ki.Én meg úgy döntöttem,hogy csütörtökön visszamegyek.

Úgyhogy sajnos most nem tudok mit mondani még.Addig is kitartás!:-)

További szép estét neked és mindenkinek:)

Üdv:Andy.

10728. szofi99 (válaszként erre: 10727. - Krasiné)
2011. nov. 29. 17:18

Szia Klári ! Én már öreg vagyok :) 2010 áprilisában mütöttek, és mindent eltávolitottak. Nagyon megszenvedtem a hormonhiányt, azóta sem alszom jól, de már elviselhetőbb. Egyébként jól vagyok, a vágásom még mindig ilyen lilás.


Akkor egy ujabb mütét vár rád, de keresd meg a legjobb lehetőséget mert a tövábbi életminőséged mulik rajta, és utánna ujjá születsz :) Kivánom a legjobbakat. Üdv. Judit

10727. krasiné (válaszként erre: 10721. - Szofi99)
2011. nov. 29. 16:28
Szia Judit! Igen beszéltem vele telefonon keresztül,át akartam menni hozzá, de azt mondta, hogy most már sajnos ez megtörtént,majd csak kontrollra menjek. Addig vigyázzak magamra. 2 hét múlva kell mennem és akkor megbeszéljük, hogy mi legyen. A háziorvosommal is beszéltem és Ő erre azt mondta,hogy ne is reménykedjek abbam,hogy magától helyre fog jönni,meg kell műteni. Pontosan azért félek, mert a háziorvosom szerint,hasi műtétre kell számítanom, hüvelyen kersztül nem fogják megcsinálni. Ezért gondoltam arra,ha már megint műtenek,megpróbálok megegyezni a nőgyógyásszal,hogy rakja fel a hálót,ne hogy megint leessen.Remélem Te jól vagy? Téged mikor műtöttek?Üdv:))Klári.
10726. popova4 (válaszként erre: 10703. - Ildikócska)
2011. nov. 29. 14:45

Szia Ildikó!

Nálunk az első együttlétre a műtétet követő 6 hét utáni napon került sor. Én kicsit tartottam tőle, de nem volt miért. Először óvatoskodtunk- és minden alkalommal használunk síkosítót- de aztán minden visszaállt a régi kerékvágásba. Nincs mitől aggódni: nincs vérezgetés, maszatolás, itt fáj, ott szúr.. A párom szerint nem más, jobb lett, mert nem kell a gumival kínlódni, remélem, nem csak úgy mondja! Szerintem igazából, ha lelkileg túl vagy a dolgokon, majd ez is meg fog oldódni magától. Sok szerencsét és jó gyakorlást hozzá! (Jönnek az ünnepek, pihi, lazítás..) Mindenkinek jó ünnepvárást: Erika

Szóval, szerintem ha ne

10725. krasiné
2011. nov. 29. 13:59
Csajok! A Fanni de eltűnt?
10724. kisbeka1 (válaszként erre: 10716. - Rózsa67)
2011. nov. 29. 11:27

szia

Kis szúrkálásokat éreztem a hasamban,de nekem semmi komoly problémát nem okozott.A méhem helyét foglalta el.

Csak elég nagyra nőtt.

10723. krasiné (válaszként erre: 10722. - Anyuka37)
2011. nov. 29. 10:04
Szia Andy! Az jó lesz, mivel én majd csak 2 hét múlva megyek kontrollra. Neked is minden jót. Üdv:)Klári.
10722. anyuka37 (válaszként erre: 10720. - Krasiné)
2011. nov. 29. 09:11

Szia Klári!Nem olvastam vissza mikor műtöttek.De nem kell aggódnod mert nekem is olyan a hasam mint aki terhes.Engem 6 hete műtöttek kivették a méhemet.De akárhányszor eszek vagy iszok tényleg olyan mintha terhes lennék.Nem tudom mi az oka.De most megyek vissza kontrollra és rákérdezek az orvosomra.

Ne aggódj,ha hazajöttem megírom.


Jobbulást mindenkinek!

Üdv:Andy

10721. szofi99 (válaszként erre: 10720. - Krasiné)
2011. nov. 29. 08:38
Szia Klári ! Igen, ez ilyen egy darabig. Az hogy kivül csak egy gyógyulófélben lévő vágás látszik az egy dolog, gondolj bele hogy odabent mekkora átalakitást végeztek. Kitartást, és mielőbbi gyógyulást kivánok. Beszéltél már a dokiddal mit lehet tenni az ujabb problémáddal ? Üdv. Judit
10720. krasiné
2011. nov. 29. 08:12
Sziasztok Csajok! Nektek a seb fölött be volt keményeve? Megiszok egy bögre teát és olyan hasam van, mint aki terhes. A seb fölött keményebb részek vannak. Ez természetes? Puszi mindenkinek Klári.
10719. Edit42 (válaszként erre: 10716. - Rózsa67)
2011. nov. 28. 18:06

Szia

Nekem egy hat cm ciszta van a bal petefészkemben. Ha sokat megyek, cipelek akkor már érzem, hogy ott lent nem stimmel valami. A hasam bal alja fáj. Ne félj, reméljük a legjobbakat.

Üdv. Edit

10718. nagy49éva (válaszként erre: 10713. - Fourbaby36)
2011. nov. 28. 17:22
Szia! Nekem május 6.-án mindent kivettek egyszerre a méhemet és a petefészkeket meg még az összenövéseket is rendebe rakták. Azóta csak ritkán van egy két szurkálásom, de én túl korán műtét után 3 héttel mentem vissza. Ha vársz akkor biztos nem lesz semmi baj. Nem szedek semmi hormont és jól vagyok. Éva
10717. rózsa67
2011. nov. 28. 17:02
és mi van ha nem veszik ki a petefészket, a ciszta miatt? mit csinál?
10716. rózsa67
2011. nov. 28. 17:01

Mindenkinek jobbulást kívánok!

Ezeket a sorokat olvasva kiver a víz, ha belegondolok, hogy nekem mindkét petefészkem meg van. Annyira félek ettől a francos petefészek cisztától, hogy juujjjj.:(

Nekem a jobb vesém cisztákkal van tele, a bal se tökéletes. A mellemben is voltak ciszták.

Hát nem vagyok nyugodt az itt olvasottaktól.

Nektek a ciszta mit okozott?

Úgy értem, hogy fájt, szúrt, görcsölt?

10715. kisbeka1 (válaszként erre: 10713. - Fourbaby36)
2011. nov. 28. 16:47

Szia

Nekem is 3 hete volt a műtétem.most a bal petefészkemet vették ki,szintén ciszta miatt.

A jobb még megmaradt,úgyhogy remélem rendesen dolgozik még pár évig:-))

Sok mindent olvastam a neten,amíg nem volt biztos,hogy az egyik megmarad,vagy sem.

Ha jól vagy,akkor is érdemes sok szója,és kalcium tartalmú ételt,vitamint fogyasztani.A torna is segíthet a csontritkulás ellen.

Üdv:Heni

10714. kisbeka1 (válaszként erre: 10712. - Krasiné)
2011. nov. 28. 16:36

minden ugyanúgy zajlott,csak most nem volt olyan megterhelő a szervezetnek.

Orvosi szempontból állítólag komplikáltabb műtét.

Szerencsére már egész jól vagyok.

10713. fourbaby36
2011. nov. 28. 15:57

Sziasztok!


Régebben irogattam, most 3 hete kivették a másik petefészkem ciszta miatt. az orvosom azt mondta nem kell hormont szednem ha jól vagyok.

Valakinek van tapasztalata ilyen téren, 43 éves vagyok és már nincs petefészem és méhem sem.

köszönöm

szép napot mindenkinek

10712. krasiné (válaszként erre: 10711. - Kisbeka1)
2011. nov. 28. 13:55
Szia Heni! Én azt hittem, hogy ez kisebb vágással jár.Lényegében majdnem akkora műtét, mint a méhkivétel volt, csak kevesebb ideig tart.Üdv:Klári
10711. kisbeka1 (válaszként erre: 10694. - Krasiné)
2011. nov. 28. 11:19

Szia

Igen,egy kicsit könnyebb,mint tavaly volt.

A vágásom ugyanott,és ugyanakkora lett.Már szépen begyógyult.

Kívánom neked is a legjobbakat!

üdv:Heni

2011. nov. 28. 10:59

Kedveseim!

Köszönöm a hozzászólásokat! Ezek szerint a téma, nem csak engem foglalkoztat.Nekem is azt mondta a Dokim, hogy: 6 hétig nincs ülő fürdő, és az ura is a másik oldalon alszik :-)).

A hat hetes vizsgálat után kaptunk engedélyt. DE nagyon fura, ezért kérdeztem. Ahogy a hüvelycsonk feszül belül. No, nem vagyunk szexmániásak, de ...Valószínű, a lelket kellene helyrerakni először, ami még most sem megy.

Most olvastam, hogy a méhizomzat termelt azért egy kis pajzsmirigyhormont, aminek leállása, csökkent pajzsmirigy-működést eredményez. Ezért súlynövekedés előfordulhat. De a lelki tényezők paszíroznak a mélybe. Vannak napok, amikor jobb, de általában sz@r. Pedig úgy elfoglalom magam, de mégis a gondolataim dolgoznak a háttérben.

Andy a varrat miatt, ne félj, ennyi idő alatt már nincs is funkciója, ha kívül ilyen gyorsan gyógyulunk, belül, sem lehet másként. Valaki azt írta itt, mint szűzlány...

Hogy mennyi gondunk van... Nem elég a menszesz, a szülések, még ez is.

No, de ne keseregjünk, mindenkinek szép napot, a lábadozóknak gyors gyógyulást kívánok!!!!

10709. krasiné (válaszként erre: 10708. - Anyuka37)
2011. nov. 28. 08:30
Szia Andy! Bár nekem se mondott erről az orvos semmit, de úgy tudom, hogy ahhoz a tartószalaghoz rögzítik ami a méhünket tartotta. Biztos nem lesz semmi probléma és a dokid csak jót fog mondani.De azért ezután is nagyon vigyázzál magadra:))Üdn. Klári.
10708. anyuka37
2011. nov. 27. 18:05

Sziasztok!

A sex kérdése engem is foglalkoztat.Én holnap leszek 6 hetes és nekem a dokim azt mondta 6 hétig se sex se fürdés.De őszintén mondom én nagyon félek tőle.Talán azért is mert ugyebár ott a varrat és a hasam is érzéketlen a varrat tájékán.Én azt szeretném kérdezni,hogy a petefészkeket mi tartja?Láttam itt a neten milyen az ha nincs meg a méh és a két petefészek csak úgy van a képen.Remélem ha visszamegyek a dokimhoz csak jókat fog mondani.

Vali!Szurkolok neked,hogy minden rendben legyen!

Üdv:Andy

10707. Edit42 (válaszként erre: 10701. - Vali666)
2011. nov. 27. 17:20

Szia Vali

Igen, de tudod nekem kétszer vágták a hasamat, csütörtökön a méheltávolító műtét, péntek reggel a belső vérzés miatt,vágtak, Úgy voltunk vele, hogy két műtét után ez belefér. Én Kedden mentem haza. Szerdán semmi gond, és csütörtök reggel kezdett el vérezni a sebem. Mentünk a kórházba, kiszedték a varratokat, mert elfolyósodott a bevérzésem. Nekem azt mondták, hogy így jobb mert utat tört magának, hogy nem bírt felszívódni. Innentől kezdve 3 hétig reggel és este kötés le és tisztítás. Steril cső a sebbe bele 2-5 cm re injekciós tűből valami folyadék bele a sebbe. Ez mosta ki folyamatosan bevérzést. Megtanították a férjemet, igy csak három naponta mentünk a kórházba. Reggel este Ő kezelt. A nagylányom volt az asszintens. Harmadik hét végére éreztük azt, hogy kezd összeforrni a seb. Addigra múlt el a hasamról a bevérzés is. Hát ennyi az én bevérzésem története. Nagyjából. Neked jobbulást. És minden jót Puszi

10706. starmama (válaszként erre: 10703. - Ildikócska)
2011. nov. 27. 15:29

Ez a téma engem is érdekelne. Mi már megpróbálkoztunk, mert ki bírja ki 8 hétig( nekem ennyit mondott az orvos)?!

Hááát, én azt hittem szűkebb leszek a hüvelyplasztika után. A férjem előtte sem panaszkodott, én éreztem kevésbé a dolgokat régóta. Remélem ez még alakulni fog, mert nekem ez még nem annyira nagy változás ezen a téren. Nyilván az idegek, amiket esetleg ott átvágtak is fognak még gyógyulni, remélem.

De fájdalmat nem érzek, igaz óvatosak is voltunk nagyon. Ez még el is fog tartani egy darabig, mire elengedem majd magam. még most is félek, hogy újra leszakad az egész. Nem véletlenül mondják, hogy teljes gyógyulás minimum fél év.

Minden jót nektek!

10705. Ann64
2011. nov. 27. 15:06

Ildikócska!

Mi az első együttlétnél olyanok voltunk mint 2 szűz.Apa féltett én meg aggódtam milyen lesz.

Így az első senem jó senem rossz. Viszont rájöttünk nincs miért görcsölni.

Azóta sokkal szabadabbak vagyunk, nem kell védekezni és nincsenek ugye a piros napok.

Az én libidóm sokkal jobb lett.

Sikosítót viszont használunk nekem az immun betegségemből is van a szárazság, de így minden oké!

Kérdés van még?

10704. krasiné (válaszként erre: 10703. - Ildikócska)
2011. nov. 27. 14:40
Sziasztok! Én még elég messze állok a szexhez, de erre én is kíváncsi vagyok:)
2011. nov. 27. 14:23

Sziasztok!

Nagyon sajnállak benneteket, akiknek ilyen komoly problémája lett a műtét után, és szorítok a gyors javulásért. Mindenkinek más a szervezete, ezért nem gyógyulunk egyformán. Amíg nem jöttök rendbe, nagyon figyeljetek magatokra, és óvatosak legyetek!!

Nekem holnap lesz két hónapja, hogy műtöttek, de még mindig sokszor van feszülő, fájdalmas érzésem, és állandóan képzelődöm.

Egy lazább témáról kérdeznélek benneteket. A szex milyen? Nekem Nagyon furcsa, és az uram is azt mondja, teljesen más. Aki meg meri osztani a tapasztalatát, kérem tegye meg. A doki azt mondta, úgy, mint előtte. De mégis....Megköszönöm Nektek, akik írnak róla, mert egymás között ezt is megbeszélhetjük ugye lányok? Nagyon sokat segítettetek eddig is. Köszönöm :-)))

10702. krasiné (válaszként erre: 10700. - Vali666)
2011. nov. 27. 13:17
Szia Vali! Először is fürdés közben tapintással, mivel teljesek bedomborodik a hüvely bemenetbe. Aztán kis tükörrel is megnéztem és ugyan azt láttam, mint műtét előtt. Már most előjönnek a vizelet ürítési gondok. Meg az orvossal is egyeztettük a tüneteket.Nem hinném, hogy megemeltem magam, mert erre azért figyeltem. De egy rossz mozdulat is elég hozzá és ugye ezt nem biztos, hogy érezzük. Nem éreztem semmit. Klári.
10701. vali666 (válaszként erre: 10696. - Edit42)
2011. nov. 27. 10:39

Szia Edit!

Úgy engedtek haza a kórházból, hogy tudták ott a hatalmas vérömlenyed? Neked elmondták mitől keletkezhetett? Nyitva volt a 3 hét alatt sebed, vagy hogy pucolódott ki. Jajjjj Te szegény, ez nagyon borzasztó lehetett!

Nekem talán már ilyen nem lesz, mert korábban volt egy nagy véraláfutás a hasamon, de már alig látszik.


Köszönöm mindenkinek a biztatást!

Puszi!

10700. vali666 (válaszként erre: 10697. - Krasiné)
2011. nov. 27. 10:26

Szia Klári!

Te hogy vetted észre? Csak tapintással vagy megemeltél valamit, vagy érezted amikor leszakadt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook