Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10818. lillka (válaszként erre: 10795. - YPanna)
2011. dec. 6. 01:33
Szia Panna!Mi egyidősek vagyunk.Nem tudom,hogy te szültél-e már,én még előtte állok.Látom,hogy műtétre készülsz,ezért írok néhány sort,mert engem is műtöttek miómával.Idén tavasszal volt a műtétem,laparoszkóppal és 5!! db miómától szabadítottak meg,amit már ötödik éve cipeltem magamban.Sajnos nagyon sokáig vártam vele,sokáig nem is volt problémám,egészen a műtét előtti egy évig,amikoris baromi erős lett a mensim és nagyon vérszegénnyé váltam,olyannyira,hogy vérátömlesztést akartak adni de ha tudtam volna,hogy ilyen jó kezekbe kerülök akkor már sokkal előbb belevágtam volna. Ezután elkezdtem járni a nőgyógyászokat,a negyedik nőgyógyászban találtam meg azt,akiben úgyéreztem,hogy megbízhatok,mivel még babát szeretnék,nekem ez nagyon fontos volt.Ez az orvos aztmondta,hogy pályafutása alatt egyszer fordult elő,hogy kikellet venni az illető méhét,mert műtét közben derült ki,hogy rosszindulatú volt az elváltozás a méhén.Nagyon megnyugtató volt az orvosom,még műtét napján is nyugis voltam,pedig aki ismer az tudja,hogy mennyire parázok bármilyen beavatkozástól.A lényeg,hogy laparoszkóppal 5 db miómát vettek ki és nem kicsiket,a legnagyobb közel 10 centis volt.Ha esetleg még műtét előtt vagy és érdekel,privátban megírom a dokim elérhetőségeit.
10817. vali666 (válaszként erre: 10811. - Edit42)
2011. dec. 6. 00:26

Szia Edit!

Köszönöm! Nagyon aranyos vagy! Most egy kicsit dühös, ingerült, elkeseredett vagyok, de leginkább a tehetetlenséget érzem! Ez látszik az előző hozzászólásomból is, amit Klárinak írtam. Remélem minden nappal könnyebb és jobb lesz még igy is!

Puszi mindenkinek!

10816. vali666 (válaszként erre: 10805. - Krasiné)
2011. dec. 5. 23:33

Szia Klári!

Tudod mi a legszomorúbb az egészben?? 23 éve itt dolgozok közöttük, mindenki "haver" és mindenki ismer és még velem is megteszik, mit várjon az egyszerű "halandó" ember (nem mintha én nem az lennék), de mindenhonnan az volt a válasz, hogy mindig az egészségügyi dolgozókkal történik valami!!!!.....és akkor? ennyivel el van intézve??

10815. Ann64 (válaszként erre: 10813. - Ann64)
2011. dec. 5. 19:21

Bocsi Mancikának akartam írni az előző hozzászólásom.

Hulla fáradt vagyok.

10814. a268b1c726 (válaszként erre: 10812. - Bzsuzso)
2011. dec. 5. 19:01

Szia, Zsuzsa! 18 hete műtöttek, hasi műtét volt, petefészkek maradtak. 5 héttel előtte egy jó kis küret. Férfiököl nagyságú mióma és hiperplázia okozta a bajaimat. Dr. Jánoska Éva műtött, csak jót tudok mondani róla, s bár fogadott altatóorvosom nem volt, sőt, azt sem tudom, ki altatott, de a jó isten tartsa meg sokáig egészségben őt is. Ahogy láttam a betegtársakat, előtte és utána, hát nekem egy szavam nem lehet. A műtétet reggel a legnagyobb lelki nyugalommal vártam, és utána sem voltam rosszul, kicsit sem. Nagyon rendesek voltak a nővérek is. Pedig jó néhány leminősítő véleményt hallottam a kórházról, de én az ellenkezőjét tapasztaltam. De azért nem vágyom vissza. :-D

A legrosszabb élményem a műtét utáni első felülés volt. Meg az itthoni Fraxiparine injekciók beadása. És szenvedtem a hasi diszkomfort érzéstől, ami akár egyetlen pohár joghurt után is azonnal jelentkezett. Úgyhogy erősen megválogattam az ételeket. És fogytam 9 kilót, aminek a felét már vissza is szedtem.

Mellesleg a világ leggyávább, legrosszabb betege vagyok. Szerencsére mindenki nagyon türelmes volt hozzám. :-)


És Te hogy vagy, hogy élted meg ezt az egészet? Mesélj. ha két hete műtöttek, akkor kb. 1 hete engedtek haza a kórházból, ugye?

11 héttel a műtét után mentem vissza dolgozni.

10813. Ann64
2011. dec. 5. 18:46

Szia Annamari!

Engem aMargit kórházban műtöttek dr Burik Zoltán fiatal és nagyon lelkiismeretes.

Sávai dokit csak láttam a szobatársamat műtötte.

Dícsérte, az árat kerek perec megmondta 60-80 ezer a hasi műtét.

A nővérek nagyon rendesek,segítőkészek.

Műtét után rögtön vissza vittek a saját ágyamba.

Külön szoba volt a hasi műtötteknek. Ha kérdésed van szívesen válaszolok.

10812. bzsuzso
2011. dec. 5. 17:27

Szia Annamari! Engem is 2 hete Tatabányán műtöttek, Neked mi volt a tapasztalatod, ki volt a doki. Köszönöm válaszodat.

Zsuzsi

10811. Edit42 (válaszként erre: 10801. - Vali666)
2011. dec. 5. 16:41

Szia Vali

Nagyon sajnálom ami veled történik. Szorítok érted. Vigyázz magadra

Sok puszi Edit

10810. krasiné (válaszként erre: 10807. - Mancika1966)
2011. dec. 5. 15:52
Szia Mancika! Nekem még műtét előtt tették fel a katétert,de nem fájt. Olyan volt mikor már a helyén volt, mintha mindjárt bepisilnél.De ez gyorsan elmúlt. Mikor kivették szinte meg sem éreztem és rögtön tudtam pisilni. Engem is hason keresztül műtöttek. Másnap reggel már fel kellett állni és kicsit sétálgatni.Majd napról-napra többet kell sétálni és egyre könnyebben leszel. Nekem a nővérek azt mondták, hogy mikor felállok, meg sétálok, támasszam alá a hasamat a kezemmel, mert úgy könnyebb. Nincs nagy pocim, de műtét után a seb fölött bedagadt egy kicsit.Mint mikor fel vagy fújódva. A székletet a kórházban elindítják, én kaptam beöntést is,mert nem akart beindulni. Otthonra meg valami hashajtószert ajánlottak, ami könnyíti a székletet. Kinek mi válik be.(nekem a Stadalax vált be)Csak egy a lényeg (nekem legalábbis az orvos ajánlotta),hogy nem szabad erőlködni a széklettel. Minden jót,üdv:Klári.
10809. a268b1c726 (válaszként erre: 10793. - Balzs)
2011. dec. 5. 15:06
Szia, Balzs! Belülről érzem a vágás helyét, fokozott fizikai igénybevétel után, meg most, hogy beköszöntött a téli idő. A külső sebhely teljesen oké, alig látszik valami.
10808. a268b1c726 (válaszként erre: 10807. - Mancika1966)
2011. dec. 5. 14:56

Szia, Mancika! Engem tatabányán műtöttek, a Margit kórházhoz nem tudok hozzá szólni.

A katétert én most tapasztaltam meg életemben először, semmi problémát nem okozott. Már aludtam, amikor felhelyezték, a kivétel pedig egy pillanat volt, és nekem nem fájt. Pedig nagyon féltem tőle. A széklet - hát egy darabig szedtem a L. szirupot, aztán egyszer csak már nem volt rá szükségem minden nap. Az igaz, hogy majdnem 3 hónapig kellett. De ez is egyénenként változó. Ha visszaolvasol bennünket, látod, hogy van akin segít a kávém joghurt, lenmag, stb. A pénz is változó, attól is függ, hogy melyik kórház, melyik orvos.

2011. dec. 5. 11:49

Sziasztok!


Műtét előtt állok, januárban fognak műteni, eléggé félek. Méh és bal oldali petefészek eltávolítása hasi műtéttel. A jobb oldali petefészek elvileg marad, gyakorlatilag műtét közben kiderül majd. Műtött már valakit Sávai dr. a Margit Kórházban? Ha igen, milyen tapasztalataid vannak? A katéter gondolatától már most rosszul vagyok, és olvastam, hogy sokaknak a székelés is problémás a műtét óta. Ja, és mennyit illik adni egy ilyen műtétre a dokinak?

Köszönöm előre is a segítségeteket. Manci

10806. Ildikócska (válaszként erre: 10793. - Balzs)
2011. dec. 5. 09:01
Igen, én is érzem. Kívül, belül. Mindig.
10805. krasiné (válaszként erre: 10801. - Vali666)
2011. dec. 5. 08:46
Szia Vali! Tegnap nem voltam és most olvasgatom vissza a tegnapi levelezéseket. Nem semmi kálvárián mész át. Mondhatnám, Neked sincs szerencséd. Ha nem vállalják a műtétet akkor mi lesz Veled? Mit mondanak? Felszívódik, vagy mi lesz a dolog vége? Az azért nem kicsi vérömleny. A másik dolog, előkészítenek a műtétre, lelkileg rákészülsz és akkor egyszer csak közlik, hogy nem vállalják!!Pokoli helyzet. Nagyon sajnálom ,hogy ezen mész keresztül. Te jó ég, a 21. században élünk, amikor szervátültetéseket "futószalagon" csinálnak,egy ilyen műtét meg nincs komplikáció nélkül? Együtt érzek Veled, tudom ez nem segít, de mi itt csak ennit tehetünk és szorítunk Neked. Puszi Klári.
10804. krasiné (válaszként erre: 10795. - YPanna)
2011. dec. 5. 08:35
Szia Panna! nekem a doki mondta, hogy ha a petefészkek maradnak mint nálam is (azonkívül mindent kipakolt), akkor nem kell szedni semmiféle gyógyszert. A hormonok tényleg működnek, mert nekem most jönne meg. Reggel fejfájással ébretem, mint amikor megjött anno,és vannak hőhullámaim is rendesen, a feszültséggel együtt itt van minden tünet. de bekapok egy feszültségoldót és rendeződik minden.Így nem idegesítem a családomat::)).Puszi Klári. Vigyázz Nagadra.
10803. krasiné (válaszként erre: 10793. - Balzs)
2011. dec. 5. 08:28
Szióka! Én most leszek 5 hetes, de most, hogy jönnek mennek a frontok, úgy ég a sebem mintha most műtöttek volna.Szerintem egy ekkora vágás mindig is érzékeny marad, meg odabent se minden a régi. A hasfal is meglett bontva és ezek a belső varratok is érzények maradnak.Puszi és minden jót kívánok Klári.
10802. Rezeda63
2011. dec. 4. 19:37

Szia Panna!

Az első kérdésedre válaszolva, az hogy milyen műtéti technikával műtenek az részben függ a mióma méretétől, elhelyezkedésétől, és nem utolsó sorban az orvostól is. Állítólag (az orvosom mondta) akkor lehet szó hüvelyi műtétről,ha minden orvosi eredményed jó, nem volt még semmilyen műtéted, és a miómád mérete nem haladja meg a férfi ökölnyit, és a műtétet végző orvos jártas ebben a műtéti eljárásban. Én olvastam már az általad említett "embolizációs" műtéti eljárásról, de ezt csak olyan nőknél végzik akik még nem szültek és akiknek kezdeti stádiumban van a miómájuk. Petefészek műtétet már olvastam hogy laparoszkópos eljárással műtenek, de méh eltávolítást szerintem ilyen módon nem lehet végezni. A hüvelyi műtétnél is sok kicsi apró darabra szabdalják fel a méhet és úgy távolítják el, gondold el ezt egy laparoszkópos lyukon!!!!!

Szerintem az orvos véleményét meghallgatva bizonyos kereteken belül "ragaszkodhatsz" valamelyik műtéti eljáráshoz, de sajnos a műtét előtt úgy is aláíratják veled a papírt, hogy menet közben az orvos döntése alapján változtathat a műtéten, és ha úgy látja akkor hüvelyiről hasi műtétre válthat, vagy a méh mellett a petefészket is eltávolíthatja.

Hormonokat nem kell szedned műtét után, akkor sem ha a petefészkeket is eltávolítják. Igaz úgy nehezebb de a természet megoldja az átmenetet, csak türelem kérdése.

Hogy milyen változáson mentünk át a műtétet követően az egyénenként változó. Van aki "felszabadulásként" élte meg, mert egy sor gondtól szabadult meg. Van aki (Én) nehezen tette túl magát a dolgon lelkileg, mert semmilyen problémát nem okozott azon kívül, hogy rohamosan nőtt. Azt hiszem te is nehezebben fogod magad túltenni rajta mert mint írtad semmi gondod nincs vele. Van aki azt írja mindenben a régi lett, vagy még jobb:) Én azt írom, hogy semmi sem a régi, de nem rossz:) El kell fogadni a műtétből fakadó esetleges korlátokat és akkor nem is gondol rá az ember egy idő után.

Egyet azonban jó ha szem előtt tartol. Ha az egész méhed merőd mióma nem igen van mire várni..... sajnos! Az elburjánzó miómában jóindulata ellenére is képződhetnek rossz sejtek is, és hatással lehet az esetleg még ép petefészkeidre is, ezért ne gondolkozz sokat, hanem keress egy jó orvost!!!!

Üdvözlettel: Rezeda

10801. vali666
2011. dec. 4. 19:35

Szia Panna! Üdv. itt!

A műtét miatt ne aggódj, ha nőnek a myomáid hidd el jobb ha minél előbb kiveszik. Te még fiatal vagy, ha a méhszájon és a petefészkeiden nincs semmilyen elváltozás, akkor nem veszik ki elsőre. Nekem is myomáim voltak és vérzés problémáim, megmaradt a méhszáj és méhnyakból 3 cm. úgynevezett Chrobak műtétet csináltak. Te is fiatal vagy még, ahogy fogalmaztak, ennek még szerepe van, bár itt a csajok szerint akinek csak a hüvely maradt meg annak sincs semmi gondja a házasélettel. Sőt mindenkinek jó tapasztalata van, mert nem kell pl. a vérzéssel foglalkozni. Én még nem tudok neked semmi biztatót mondani 3 hete operáltak. Az esetek nagy többségében hasi mütétet csinálnak. Ha már el tudod fogadni azt, hogy nem akarsz több gyermeket szülni, lelkileg is túl tudod tenni magad a "hiányon"! Ettől még teljes értékű NŐ maradsz!


Magamról annyit csajok, hogy teljesen hülyét csináltak belőlem! Előkészítettek nagy műtétre, bélmosás stb., már a lábamat is befáslizták, amikor UH-ra kellett mennem az osztályvezető főorvoshoz. Megvizsgált és közölte, hogy a leszívást nem vállalja, a műtétet pedi nem ajánlja. Igy hazaküldtek, hetente kell mennem UH és vérvétel kontrollra, és ott maradt a közel 20 cm-es vérömlenyem.


Andy örülök, hogy jól vagy! Sok jót hallottam a Busznyákról, igaz, hogy fiatal, de állítólag nagyon ügyes. A Maár az altatásban profi, engem ő altatott és ő is operált, igaz utólag kiderült, hogy a Busznyák is bent volt a műtétemnél, igy nem tudom, hogy mi történt!

Pusziii és minden jót mindenkinek!

10800. YPanna (válaszként erre: 10799. - Györfi rózsa)
2011. dec. 4. 16:49

Köszönöm szépen

Panna

10799. györfi rózsa (válaszként erre: 10798. - YPanna)
2011. dec. 4. 16:29
A leírtak szerin jobb lett volna a kezelés helyett rögtön a műtét!A műtét sajnos elkerülhetetlen és ne halogasd!A műtét alatt semmit nem fogsz érezni, utána fog ugyan fájni, de ki lehet bírni. Másnap reggel a nővér elkísér és lefürdet. Másnap már sétálgattam, de kell is. Utána minden nap jobb lesz. Amikor hazaengednek, sokat kell pihenni, emelni,cipekedni TILOS. Megéri betartani, és nem lesz semmi gond. Nem féltem a műtéttől és szerintem ez segített a gyorsabb gyógyulásban. Remélem probléma nélkül, és minél előbb túl leszel rajta! Mi mind szorítunk Neked, mint mindenkinek!
10798. YPanna (válaszként erre: 10797. - Györfi rózsa)
2011. dec. 4. 16:14

Szia, én 39 éves vagyok, és nagyon félek, bár itt azt mondjátok, hogy jobb túl lenni rajta, egyenlőre azt sem tudom hová forduljak. Most kedden megyek egy orvoshoz a Máv kórházba Harsányi Lehelhez, ő műtötte a barátnőmet pár éve, most találkozunk majd először, de aki látott, azt mondta tegnap kellett volna. Köszönöm a válaszokat mindenkinek, kedden fogom megtudni, hogy mi lesz. már egy fél éve kezelnek egy alternativ klinikán a miomákkal, sajnos azóta kétszer akkorára nőttek, de panasz mentes vagyok, véletlenül mentem el kontrollra, még nem is terveztem, mert minden rendben volt.

Attól félek, ha kinyitnak akkor már senki sem fogja tőlem megkérdezni, h mit szólok hozzá ha a radikális műtétet csinálják, és nem akarok így ébredni. Szivesen olvasnék olyan véleményeket, hogy milyen érzés, vagy milyen változás következett be a műtét óta veletek?!

köszönettel

Panna

10797. györfi rózsa (válaszként erre: 10795. - YPanna)
2011. dec. 4. 16:00

Szia Panna!

Hasi műtétem volt 4 hónapja, a petefészkek maradtak. Gyógyszert nem szedek, nincsenek hőhullámaim, pedig előtte voltak. Azt mondta dokim, hasi műtétnél jobban látni milyen állapotban vannak a petefészkek. Szerintem a hiba lehetőség is kisebb. Mikor fognak műteni?

10796. tlivcsi
2011. dec. 4. 15:50

Szia Panna!

Valószínű, hogy hasi műtét lesz, mert túl sok-nagy a mióma. Nem Te döntöd el, hanem a doki- mit lehet megcsinálni.Az injekcióról én nem hallottam, de ez nem jelenti azt, hogy nincs ilyen. Hormonokat nem kell szedni alapból sem, ha Te nem akarod.

Nekem ugyan a petefészkeket is kiszedték, igaz én 56 éves vagyok. Vannak hőhullámok, de nem vészes, és nem szedek hormonokat, mert szerintem több bajt okozhat. De ez csak az év véleményem.

Lívia

10795. YPanna
2011. dec. 4. 15:06

Sziasztok, sok tapasztalatot olvastam itt tőletek, mégis maradt még kérdésem, kérlek ha tudtok segítsetek ebben. Nekem azt mondta az orvos h 99 % a méhemnek mioma, és azonnal műteni kell. A kérdésem, az, hogy mi alapján döntik el, hogy hüvelyi lesz, laparoszkópos, vagy hasi? ragaszkodhatok én valamelyikhez? ill hallottatok már a vérutánpótlás megszüntető injekcióról, amit érfestéssel kezdenek? Elvileg akkor nincs szükség műtétre. A másik kérdésem, hogy ha csak a méhet távolítják el akkor kell szedni utána ösztrogéneket? esetleg hormonokat?

Köszönöm a válaszotokat!

Panna

10794. turkkati (válaszként erre: 10793. - Balzs)
2011. dec. 4. 14:33

Szia!

Már 9 hónapja..., de igen szoktam néha érezni:(

10793. balzs
2011. dec. 4. 13:28

Sziasztok Lányok!!!!!!!!!

Ti is szoktátok érezni a ,,SEb helyét? Napok óta étrzem. PUSZI MINDENKINEK!!!!!!!!!!!

10792. Ispanmonika (válaszként erre: 10787. - Ildikócska)
2011. dec. 4. 11:55

Szia Ildikócska!


Köszönöm a biztatást és,hogy a tapasztalatodat megosztottad.Én is csak legekben tudok a kórház nőgyógyászati osztályáról beszélni.Annyi biztatást kaptam a csajoktól,hogy lehelt,hogy hülyének néztek,de már egyáltalán nem félek a műtéttől,ahogy te is írtad túl kell lenni rajta.Ennyi.

Pussz: Móni

10791. balzs (válaszként erre: 10781. - Bzsuzso)
2011. dec. 4. 11:10
Szia Zsuzsi!!! Vigyázz Magadra MINDEN JÓT!!!!!!!!!!! Évi
10790. starmama (válaszként erre: 10788. - Bzsuzso)
2011. dec. 3. 21:14
Szerintem gyógyszertárban kapható. De a neten is biztos írnak róla. Ez egy porrá zúzott kőzet. De az elején még nem szedtem semmit. Akkor azt mondta az orvos, hogy a hasi puffadás meglesz pár hétig. Igaza lett. Nekem menzesz előtt egy héttel kezdődik, de most jó volt a Neurosan.
10789. Adri761022 (válaszként erre: 10781. - Bzsuzso)
2011. dec. 3. 20:07

Szia Zsuzsa!

Nagyon örülök,hogy újra köztünk és minden rendben van.

Nagyon vigyázz magadra,pihenj sokat!!!

Puszi Adri

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook