Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10790. starmama (válaszként erre: 10788. - Bzsuzso)
2011. dec. 3. 21:14
Szerintem gyógyszertárban kapható. De a neten is biztos írnak róla. Ez egy porrá zúzott kőzet. De az elején még nem szedtem semmit. Akkor azt mondta az orvos, hogy a hasi puffadás meglesz pár hétig. Igaza lett. Nekem menzesz előtt egy héttel kezdődik, de most jó volt a Neurosan.
10789. Adri761022 (válaszként erre: 10781. - Bzsuzso)
2011. dec. 3. 20:07

Szia Zsuzsa!

Nagyon örülök,hogy újra köztünk és minden rendben van.

Nagyon vigyázz magadra,pihenj sokat!!!

Puszi Adri

10788. bzsuzso (válaszként erre: 10784. - Starmama)
2011. dec. 3. 18:06

Szia Eszter! Köszönöm a biztatás, írnál nekem erről a porról, megköszönném.

Puszi

10787. Ildikócska (válaszként erre: 10762. - Ispanmonika)
2011. dec. 3. 17:13

Szia Mónika!

Én is Szent Imrés vagyok. Két hónapja műtöttek. Ha vissza tudsz olvasni, csak jót tudtam írni.

Szerintem korrekt mindenki. Nagyon jó dokit választottam. -:)) De a többi orvos, az ápolónők, még a beteghordók is nagyon rendesek, segítőkészek. A mosdók tiszták, két személyes szobákban fekszenek a betegek. Én 120 km távolságból jöttem ide.És nagyon örülök neki. Nekem hasi eltávolításom volt, a hüvelyi az itt olvasottak alapján kicsit könnyebb. Az orvosom, lelkileg is nagyon sokat segített.

A műtéttől tényleg ne félj. Át kell esni rajta, és azután minden nap egyre könnyebb lesz. Most készülj a karácsonyra, és ne idegeskedj. Puszi

10786. szofi99 (válaszként erre: 10781. - Bzsuzso)
2011. dec. 3. 07:33

Szia Zsuzi !


Örülök, hogy tul vagy a mütéten, kivánok mielőbbi felépülést. Azért vigyázz magadra, attól hogy jól érzed magad, fontos a sok pihenés. A szöveteknek, és a szervezetnek idő kell a gyógyuláshoz. Üdv. Judit

10785. krasiné (válaszként erre: 10781. - Bzsuzso)
2011. dec. 3. 05:45
Szia Zsuzsi! Örülök, hogy túl vagy rajta és hogy nem volt vészes a műtét. Mielőbbi felépülést és jó egészséget kívánok Neked. Ja és persze vigyázni magadra. Üdv:)Klári.
10784. starmama (válaszként erre: 10781. - Bzsuzso)
2011. dec. 2. 22:09
Ügyes vagy! Örülök, hogy túl vagy rajta. A puffadást jobb, ha megszokod, kísérni fog még egy darabig. Én most a Neurosan porral próbálkozom, nem is rossz. További gyógyulást kívánok!
10783. starmama (válaszként erre: 10775. - Ispanmonika)
2011. dec. 2. 22:04
Dr. Bencsik András engedett haza. Nem nagyon emlékszem rá, de nem voltak nagyon barátságtalanok, pedig engem egy vendég orvos műtött. :)
10782. turkkati (válaszként erre: 10781. - Bzsuzso)
2011. dec. 2. 21:06

Szia Zsuzsa!

Minden nappal egyre jobb lesz!

Gyors és zökkenőmentes lábadozást kívánok:)

Üdv:Kati

10781. bzsuzso
2011. dec. 2. 20:28

Sziasztok Lányok!

Végre, hogy itt lehetek megint köztetek. A műtét megvolt, kedden szedték ki a varratokat, szóval gyógyulgatok. Volt egy kis meglepi a kórházban, mert a fogadott dokim beteg lett /nem tudott leszállni a Wc-ről/ és közölte a főorvos, hogy Ő fog kijelölni orvost, hát én elfogadtam, mert gondoltam ha már itt vagyok haza nem megyek, essünk túl rajta. Eddig úgy gondolom jól döntöttem. Szóval ez volt. A műtét tényleg nem olyan borzasztó, csak most ezek a puffadások, hogy olyan a hasam, mintha léggömb lenne, aztán reggel tök jó, de remélem ez is el fog múlni. Egyébként mindent kivettek méhet, petefészket a doki azt mondta, nem kell az már nekem /56 éves vagyok/.Nagyon jól viseltem, amit nektek is köszönhetek. Puszi Zsuzsa

10780. szisziági (válaszként erre: 10777. - Ispanmonika)
2011. dec. 2. 19:57

Szia Móni!

Én is elég réginek számítok itt,9 hónapja műtöttek Debrecenben,hüvelyen keresztül,petefészkeim maradtak. A műtét menete szinte szóról szóra ugyanaz volt mint amit előttem leírt valamelyik lány. Jól vagyok,teljesen visszaállt minden a régi kerékvágásba és nem cserélnék az egy évvel ezelőtti állapotommal.Egy valamire szeretném felhívni a figyelmedet,ami nekem megnehezítette a lelki felépülésemet.Nekem nem csináltak előre kaparást,abból szövettant,így hidegzuhanyként ért 6 hét múlva ,mikor közölték , hogy rosszindulatú elváltozás volt az eltávolított miómáim egyikében.

Nagyon rossz volt hetekig várni az újabb indítású szövettan eredményére:((Azóta szerencsére többféle vizsgálat és a szoros nyomonkövetés megerősítette,hogy nincs továbbterjedés,és időben történt a műtét.

Remélem nálad ilyesmi nem fordul majd elő.

Tetszik a pozitív hozzáállásod,és olvasgasd a fórumot,mert sokat segítenek a Lányok!

Addig vigyázz magadra és töltsd a szeretteiddel az ünnepeket,hogy januártól Te is új életet kezdhess!!

Üdv: Ági

10779. tzs65
2011. dec. 2. 19:40

Szia Andi!

Hasonló tüneteim vannak nekem is, pedig már kilenc hónapja műtöttek.Az én petefészkeim is cisztásak, benn maradtak, csonkítva. S korábban (kb. két héttel ezelőttig ) csillagokat láttam újra, akár a műtét előtt. Mostanra jobb lett, talán kifakadt...Rezeda nagyon jókat ír, én is pörgök ezerrel, s csak este holtfáradtan merek a fájdalmakra odafigyelni. A tesóm szülésznő, az összenövési kínok enyhítésére (persze azok is biztos vannak, mert a műtétem is a korábbiak miatt lett hosszú) sós fürdőt tanácsol.

Köszönöm, hogy megnyugodhattam egy kicsit, gyógyuljunk együtt!

10778. Rezeda63 (válaszként erre: 10767. - Tandrea66)
2011. dec. 2. 19:03

Szia Andi!

Engem már lassan 2 éve műtöttek, igaz nem vágtak, hanem hüvelyi műtétem volt, de belül ugyan azt csinálták bennem is:) Az alhasi fájdalom hosszú ideig előjön, ha az ember többet csinál mint amit lehetne. Csak sajnos nagyon nehéz megérezni azt a határt hogy hol az elég. Ezért írtam mindenkinek, hogy csak óvatosan, még akkor ha úgy érzi bírja.

Nekem is többször volt ilyen periódusom, hogy túlhajtottam magam, és fájt a hasam meg a derekam. Ilyenkor csak a pihenés segített. A cisztához nem tudok mit hozzászólni, az összenövéseket meg nem tudja az ember. Az csak egy másik műtétnél derülhet ki, ami reméljük nem lesz. Az összenövések ellen kezdettől fogva (amikortól bírja az ember) a mozgás a legjobb védekezés. Ráadásul rendezi a székletet is.

Ne idegeskedj! Fogadd el, hogy nem vagy a régi, tudom ez a legnehezebb, és pihend ki a hajtást.

Üdv. Rezeda

10777. Ispanmonika (válaszként erre: 10773. - Krasiné)
2011. dec. 2. 18:46

Klárika!


Nagyon köszönöm a biztatást,nagyon jól esik.A tanácsok betartásával nem lesz baj.Olvasom a fórumot és tanulok belőle ezerrel.köszönök mindent!:))


Üdv: Móni

10776. Ann64
2011. dec. 2. 18:40

Ma voltam a 6 hónapos kontrollon.

Nagyon paráztam, mert tegnap este wc-s után rózsaszín lett a papír.

Egyből hívtam a dokim.

Kétségbeesve mondtam mi történt. Hitetlenkedett, de rendes volt monda ma menjek délután megnéz.

Hozzáteszem felfáztam és egész héten fájt a hasam lent, bal oldalon pedig kifejezetten.

Na az én agyam persze már minden diagnózist felállított.

Szerencsére nőgyógyászatilag nincs semmi gondom! BAl oldalon viszont gyenge a hasfalam azt mondta vigyázzak nehogy sérv alakuljon ki.

Valószínő kisebb hámsérüléstől lehetett.

Ultrahanggal is megnézett hüvelyen keresztül.

Kaptam antibogyót a felfázásra.

Hatalmas kő esett le a szívemről.

10775. Ispanmonika (válaszként erre: 10772. - Starmama)
2011. dec. 2. 18:33

Szia!

Nagyon köszönöm,valami ilyesmire számítottam.Én Fehérvári vagyok ott is feküdtem a nőgyógyászaton,de a Szent Imrében emberek gyógyítanak.Nagyon kedvesek voltak,ott 2x volt abrázióm,de mint a műtőben, mint az osztályon emberként kezeltek.Fehérváron még a kaparást is éreztem ott nem altattak hanem kábítottak. Nem kívánom senkinek sem lelkileg, sem testileg.Pesten Dr.Bencsik András fog operálni.Ha netán hallottál róla valamit kérlek írj.Addig is köszönöm az infókat.

Üdv: Móni

10774. györfi rózsa (válaszként erre: 10767. - Tandrea66)
2011. dec. 2. 17:59

Szia!

Engem is 4 hónapja műtöttek(júl.20.), a petefészkek maradtak. A hasam még kemény és mintha kicsit zsibbadna, de ez normális. A derekam nekem is szokott fájni, de szerintem más oka van. Műtét után 2 hónapig még a boltba sem engedtek egyedül. Persze két hét után már főzőcskéztem, de sokat pihentem. Muszáj vigyázni, ez az egy életünk van. Nyugtasd meg Magad és keresd fel a dokidat, nézzen meg!

Remélem gyorsan elmúlik a panaszod és minden rendben lesz!

10773. krasiné
2011. dec. 2. 17:16
Szia Móni! Én 4 hete estem át a méhkivételen,hason keresztül műtöttek. De egy a lényeg, nagyon szorítunk Neked. Meglátod minden rendben lesz, csak műtét után fogadd meg az orvos tanácsait. Üdv:) Klári.
10772. starmama (válaszként erre: 10762. - Ispanmonika)
2011. dec. 2. 15:29

Szia! Engem 6 hete műtöttek a Szent Imrében. Laparoszkópia volt, nem hüvelyi. De a kórház kórház. Nem hinném, hogy sok különbség van. 2 ágyas szobában voltam egyedül (ez nem volt annyira jó) előtte egy nappal kellett befeküdni, elküldtek még néhány vizsgálatra. Ebédre adtak levest, utána hashajtót és onnantól már csak inni lehetett, de azt sokat. Este borotválás, ha kell adnak nyugtatót.

Reggel jött a dokim, az aneszteziológus, le kellett zuhanyozni, még egy nyugtató, és utána jött a beteghordó, tolt a műtőbe. A műtőben alig emlékszem valamire. A kézfejbe kötik a csövet, ezt kétszer szúrták nekem. A fejemre raktak egy sapit, és innentől semmire sem emlékszem, csak, hogy szóltak az intenzíven, hogy vége van.

Utána 24 óra intenzíven, megfigyelés alatt, másnap vittek az osztályra, kivették a katétert és lehetett menni... Pénteken műtöttek, vasárnap reggel már jöhettem haza.

Ha érdekel még valami szívesen leírom. Remélem minden rendben lesz! Ki fog operálni?

2011. dec. 2. 14:41

Adri!

Köszönöm őszinte válaszodat, én is ezeket az infókat hallottam,olvastam.Remélem hamarosan egy rossz álom lesz és teljesen meg fogsz gyógyulni.Én kívánom neked a legjobbakat. Nem paráztam be,mert szerintem sajnos ez is benne van a pakliba,mint minden műtéti rizikóba ,sajnos az ilyen dolgokkal is számolni kell.De igazad van, minden velem hasonó cipőban ,műtét elött álló Csajok,csak pozitívan álljunk a dolgokhoz és köszönöm a biztatást:)!


Pusz: Móni

10770. Adri761022 (válaszként erre: 10768. - Ispanmonika)
2011. dec. 2. 14:23

Szia Móni!


Nekem a hólyagom 2 helyen kilyukasztották (csecsemőtenyérnyi nagyságban),mind a két vezetékem sérült a bal 1cm-es helyen elhalt.Nem nagyon szeretem leírni,mert nem akarok beparáztatni senkit,műtét előtt úgyis mindenki be van kicsit tojva.De ne izgulj veled ilyen nem történhet.

Puszi Adri

10769. Imisz (válaszként erre: 10767. - Tandrea66)
2011. dec. 2. 14:01

Andi!

Nekem ugyan nem volt cisztám és remélem most sincs:) de a műtét után kb.8 vagy 9 hónappal egyszer megemeltem magam (elfelejtettem, hogy nem kéne) és vagy 2-3 napig úgy éreztem magam, mint a műtét után. Ugye vágásom nincs, de belül fájt minden lépésnél. Szép lassan elmúlt, azóta pedig eszembe jut, hogy nem kell egy nagy dobozt tele könyvekkel emelgetni:)

Ne erőltesd magad, úgy állj mindenhez, hogy más is odaférjen. Ha nem múlik vagy erőltetés nélkül is érzed, akkor inkább nézzen meg a doki!


Vigyázz magadra és kívánom, ne legyen semmi bajság!

10768. Ispanmonika (válaszként erre: 10740. - Adri761022)
2011. dec. 2. 13:52

Szia Adri!

Köszönöm a biztatás,de érdekelne,hogy nálad mit szúrtak el( természetesen ha akarsz róla írni) ,mert sok helyen azt olvastam,hogy a hüvelyi hysterectómiánál sokszor okoznak a hólyagba és a vezetékbe sérüléseket. Ezért parázok egy kicsit.

Üdv: Móni

10767. tandrea66
2011. dec. 2. 13:51

Sziasztok Lányok :)


Most az "öregeket" szeretném megkérdezni, hogy volt vagy van-e valakinek hasonló panasza mint nekem, ugyan is már 4 hónapja műtöttek és egy kis időre elmúlt a műtét utáni hasfeszítés vagy inkább olyan mintha húzódna össze a hasam és ha egy kicsit megeröltetem magam akkor megint 1-2 nap fekvés következik. Megint úgy fáj a derekam, mint amikor kiderült a miómám és hiába masszíroznak, nem jön helyre, ezért attól félek, hogy megint ilyen okból sugárzik ki a fájdalom. A gondom még az, hogy műtét előtt senki nem mondta, hogy cisztáim is vannak a petefészkeimben, csak műtét után mondta a doki, hogy kitisztította mind a kettőt és csonkolni is kellett őket. Lehet hogy az akkori tüneteimet is a ciszták okozták és most vissza tértek??? Tudom, hogy nem fogadtam szót a dokinak, mert amikor jól éreztem magam, akkor elég sokszor megerőltettem magam...de ettől lehet-e ilyen tünetem?? Esetleg összenövéseim lettek és azért van? És azzal mit lehet csinálni? Kérlek írjátok meg a tapasztalataitokat, mert már nagyon kétségbe vagyok esve :(

Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok és szép napokat!


Andi

10766. Adri761022 (válaszként erre: 10762. - Ispanmonika)
2011. dec. 2. 11:31

Szia Móni!


Üdvözöllek én is.Nekem is hüvelyi műtétem volt Pécsen.Ne félj nem lesz semmi gond,hamar túl leszel rajta.Ha bármi kérdésed van valaki mindig van itt és szívesen válaszol.

Puszi Adri

10765. Ispanmonika (válaszként erre: 10764. - Imisz)
2011. dec. 2. 10:54

Szia Szimi!

Nagyon köszönöm:)) a biztatást!

10764. Imisz (válaszként erre: 10762. - Ispanmonika)
2011. dec. 2. 10:40

Szia Mónika!

Nekem több mint 1 éve volt hüvelyi műtétem, petefészkek maradtak. Semmi rosszat nem tudok mondani, a testi felépülés sokkal rövidebb. Műtét után persze a fájdalom ugyan az, de elmúlik pikk-pakk. Mivel nincs hasi seb így a zuhanyzás, meg egyáltalán a mozgás könnyebb. Persze kímélni kell magad a műtét után, hiszen ott bent ugyan úgy megbolygatnak mindent.

A korházról nem tudok mit mondani, engem Pécsen műtöttek.


Meglátod, műtét után sokkal könnyebb lesz, megújul az életed! Össze sem lehet hasonlítani ezt a vérzésmentes életet a régivel.


Sok szerencsét és gyors felépülést kívánok!


Szimi

10763. anyuka37 (válaszként erre: 10760. - Turkkati)
2011. dec. 2. 10:38

Jól van na!:)

Nem vágott az agyam a jó hírektől tegnap.De most már leesett:-)))


Köszi nektek!:-)

Puszi Andy

2011. dec. 2. 10:18

Sziasztok!

Én új vagyok itt közöttetek.Segítségeteket szeretném kérni ill tanácsotokat.Januárba fognak műteni Pesten a Szent Imrébe.Eddig nagyon jó a tapasztalatom velük.Az orvosom hüvelyen szeretné eltávolítani a méhemet.Vérzés problémáim vannak és 2 év alatt 5X volt abrásióm egy csomó gyógyszert szedtem,de nem használt így mivel már van két gyermekem és nem tervezem többet, egyetértettem a műtéttel.Kérlek valakit akinek van tapasztalata a hüvelyi méheltávolítással kapcsolatban ill.a kórházzal kapcsolttal nagyon megköszönném,ha meg osztaná velem.Amúgy nagyon jó az oldal.Nagy sok

hasznos infót kaptam tőletek és így egyáltalán nem is félek a műtéttől.Előszőr megijedtem,de ahogy benneteket olvaslak úgy érzem,nem kell félnem.Előre is köszönöm a válaszotokat! :) Móni

10761. krasiné (válaszként erre: 10760. - Turkkati)
2011. dec. 2. 08:31
Andy elszokott 6 hét alatt, ettől a tornától azért nem esett le neki::))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook