Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10876. krasiné (válaszként erre: 10875. - Turkkati)
2011. dec. 10. 08:08
Szia Kati! Te legalább voltál annyira értelmes és szót fogadtál! Neked is szép napot és kellemes hétvégétT Klári.
10875. turkkati
2011. dec. 10. 08:04

Mikor műtöttek, járt hozzánk gyógytornász. Kétnaponta megmozgatta a szobában az operáltakat.

Ő riogatott bennünket az inkotintinenciával. Nagyon a lelkünkre kötötte, hogy nem szabad emelni, de tényleg semmit. Én kellően meg is ijedtem, és megpróbáltam a fenekemen maradni.

Tegyétek ti is azt!

10874. turkkati
2011. dec. 10. 07:58

Sziasztok!

Szép napot mindenkinek, vigyázzatok magatokra!

10873. krasiné (válaszként erre: 10867. - Gyöngy324)
2011. dec. 10. 07:52
Szia Gyöngy! Én most leszek 6 heteske, de jövő hónapban előlről kezdek mindent. Újra fel kell varrni a hólyagomat, mert időközben leszakadt. Sokat agyaltam rajta, hogy én voltam a hibás, mert nem bírtam nyugodtan lenni. Semmi nem volt jó amit, ahogy csinált a család, majd én megtudom ezt csinálni jelszóval,tettem-vettem. Persze a szervezet bosszút állt. Most meg azért imádkozom, hogy a petefészkek, meg a hüvely a helyükön maradjanak. Ezt tanmesének írtam le, hogy a sétán kívül semmi ne izgasson,viszont sétálj amennyit bírsz, mert a mozgás nagyon kell. Ha nem mozogsz eleget összenövéseid lehetnek,meg persze a bélmozgásra is hat.De csak óvatos séta és csak amennyi jólesik.Mielőbbi felépülést kívánok Neked és mindenkinek jó egészséget!!!!!!!!!Puszi:)Klári.
10872. tandrea66 (válaszként erre: 10867. - Gyöngy324)
2011. dec. 9. 19:56

Szia Gyöngy


Érzed azt hogy sétálni kell, akkor indulj el bátran, mert a fekvés se jó állandóan és a beleknek is kell a mozgás az összenövések miatt. Ne csodálkozz azon se hogy fáj a hasad ennyi idő után, az lenne a furi, ha nem fájna, 2-szer piszkálták és gyulladás is van, hát még egy jó darabig érezni fogod, de ne parázz be tőle :D Engem 4 és fél hónapja műtöttek, de sokszor még fáj a hasam, ha megerőltetem egy kicsit, akkor megint ágyba kényszerülök, bár én sikeresen megerőltettem magam egy párszor :( és gondolom ez is közre játszik ebben.

Fel a fejjel és innen csak jobb lehet!

Gyógyulj meg hamar, de nagyon vigyázz magadra.

Andi

10871. turkkati (válaszként erre: 10867. - Gyöngy324)
2011. dec. 9. 19:52

Szia Gyöngy!

Ahogy a lányok írták, menj ki bátran, ha jólesik. Amúgyis figyelj a testedre, lelkedre és tedd, ami jól esik. Ekkora műtét után igenis önzőnek kell lenni, és megpróbálni magunkat előre helyezni, ha csak rövid időre is.

Én is azt tanácsolom, öltözz fel jól. Engem február végén műtöttek, március 1-én engedtek haza, március közepén mentem ki, először az udvarra, aztán hosszabb "túrákat" tettem, egészen az utca végéig, de a hasam fázott, mintha pucér lett volna, azt külön sállal be kellett tekerni:)

Fel a fejjel, még 2 hét van karácsonyig, addigra jól leszel!

Üdv:Kati

10870. tandrea66 (válaszként erre: 10860. - Afi12)
2011. dec. 9. 19:43

Szia Marcsi


A pisilés nekem is hasonló volt egy jó darabig, de elmúlt, igyál sokat és sokszor menj is wc-re, ne erőltesd a hólyagod. Nekem is ezt ajánlották, mert annál hamarabb elmúlik ez a hülye érzés. Vigyázz magadra és ne emelj és dolgozz, most csak pihenj sokat (saját hülyeségem miatt beszélek )

Gyógyulj hamar és bár mi van kérdezz nyugodtan, ez jobb mint az orvos, mert ő csak tanulta a tüneteket, de mi át is éltük :D

Andi

10869. Imisz (válaszként erre: 10867. - Gyöngy324)
2011. dec. 9. 19:21
Így van ahogy Ann írja, ha nem vagy lázas és elég erőt érzel magadban akkor nyugodtan sétálgass akár a levegőn is, de csak amennyi jól esik! Úgyhogy ne indulj messze mert vissza is kell érni:))) Viccet félretéve, nyugodtan. Aztán vissza az ágyikó, meglátod jól fog esni!
10868. Ann64
2011. dec. 9. 17:24

Szia Gyöngy!

Pihenj sokat, és vedd célul hogy karácsonykor a családdal egészségesen ünnepelsz.

Persze a nagy készülődést még bízd a rájuk!

Te csak írányítsd Őket.

Ha nagyon vágysz a levegőre menj ki picit.

Ha érzed elfáradtál akkor vissza mész és lefekszel.

Én először körbejártam a házunkat igaz panel, de kellemesen elfáradtam, meg a lelkemnek is jót tett hogy emberekkel tlálkoztam.

Öltözz fel jó melegen és szippants be jó sok friss levegőt!

10867. Gyöngy324 (válaszként erre: 10866. - Imisz)
2011. dec. 9. 16:04

Szia Imisz!

Nagyon köszönöm tényleg a kedves, bíztató szavaitokat, igazi öröm minden sorotokat olvasni! Még egy kérdésem volna, hogy igen, most intenzíven fekszem, tényleg maximálisan betartom a szabályokat, no meg várom a hétfői Uh-t. De utána úgy "mozgásban" mikor és mennyit lehet majd előrelépni, mert bevallom őszintén, hogy már nagyon vágynék egy pici levegőre, lassan 1 hónapja csak fekszem. Üdv.Gyöngy

10866. Imisz
2011. dec. 9. 13:55

Szia Gyöngy!

Én is azt mondom, ne agyalj a rossz dolgokon, csak a jóra gondolj: hogy túlvagy a műtéten, ezután már csak a jobb jöhet!

Ne csodálkozz a hasfájáson, 2x is jól megturkálták, természetes, hogy fáj. Ha nincs a gyulladás akkor is érezni még hetekig, hogy bent rendeződnek a belek, gyógyulnak a sebek.

Kitartást, türelmet kívánok és mielőbbi gyógyulást! Vigyázz magadra, semmi emelés, kevés séta a lakásban épp elegendő és ha teheted inkább feküdj sokat, mint üldögélj.


Üdv: Szimi

10865. Gyöngy324 (válaszként erre: 10864. - Lillka)
2011. dec. 9. 13:39

Kedves Lillka!

Köszönöm, hogy írtál, igyekszem magamban lerendezni, meg próbálkozom pozitívan is gondolkozni, de elég nehéz ... De ezt úgy látom, hogy az általad leírtak alapján, nem kell Neked magyaráznom!

Hétfőn megyek újra UH-ra, reméljük a legjobbakat, állítólag akkor vért is vesznek, igyekszem arra gondolni, hogy addigra ez a fránya gyulladás is lehúzódik a szervezetemben, hisz a műtét előtt nekem ilyen még soha nem volt. Talán emiatt is vagyok ennyire megrémülve.:-(

Azért még egyszer nagyon köszi a bíztató szavakat!:-)

10864. lillka (válaszként erre: 10863. - Gyöngy324)
2011. dec. 9. 12:54
Szia!Azt ajánlom,hogy NE agyalj azon,hogy már soha nem fogsz helyre jönni,mert én is bele estem ebbe a hintába és annyit agyaltam rajta,hogy már sosem gyógyulok meg,hogy végül pánikrohamaim lettek,még a sűrgősségit is megjártam ez miatt.Persze semmit nem találtak,mivel ezeket a tüneteket a műtéti trauma okozza.Engem is laparral műtöttek de nekem miómákat vettek ki,a műtét sikeres volt de annyira belelovaltam magam,alaptalanul a félelembe,hogy végül pánikos lettem,szerencsére ez már javult de aki már ilyent átélt az tudja milyen borzalmakra képes az emberi agy.Szóval BÍZZ magadba,a testedben,hogy képes a gyógyulásra,ez a legfontosabb.A magad megnyugtatására nézesd meg magad,hogy minden rendben van-e ott belül.Egyébként a fájdalom szerintem lehet normális,hiszen gondolj bele,kétszer is turkáltak belül,ráadásul gyulladásod volt,fog ez rendeződni,csak hidd el és ne agyalj.Mielőbbi gyógyulást kívánok neked.
10863. Gyöngy324
2011. dec. 9. 11:54

Sziasztok!

Bár én itt még egészen új vagyok, ennek ellenére már kb. 1 éve olvasgatom a hozzászólásaitokat.

Most mégis úgy döntöttem, hosszú hallgatást követően én is tanácsotokat kérem, főleg azoktól, akik már hosszabb ideje túl vannak a műtéten.

40 éves vagyok, 3 hete műtöttek meg laporoszkópiás eljárással, melynek során csak a méhet (amiben rengeteg mióma volt, szinte az egész egy hatalmas mióma volt) távolították el! Igaz, hogy 3 pici apró lyukacska van a hasamon, mégis külön felhívták a figyelmemet arra, hogy annak ellenére, hogy a külső jelek apróak, belül éppen olyan nagy műtéten estem át, mint egy nyitot hasi műtét esetén.

6 nap után hazaengedtek, egész nap csak feküdtem, a férjem tényleg nagyon rendesen ápol, kitart mellettem, de sajnos a műtétet követő 12-ik napon belázasodtam, nagyon gyengének éreztem magam, rögtön visszakerültem a kórházba, ahol 2 napra rá ismét laporoszkópiával megműtöttek, ui. egy komoly gyulladásos folyamat lépett fel, ki kellett a hasüreget tisztítani, mert tele volt folyadékkal. Azóta - ennek már lassan 2 hete - folyamatosan kapom az antibiotikumot. Újra itthon vagyok, de nagyon félek, a hasam még mindig fáj, sokszor úgy érzem, hogy soha nem lesz vége ennek a kálváriának!

Sokszor rám is rámtörnek síró rohamok, a múltkor éppen a dokinál is kezdődött, aztán "megdorgált", hogy nem akarja hallani tőlem ezeket, hogy "én soha nem fogok már meggyógyulni". Kérte az orvos, hogy próbáljak pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, na persze könnyű ezt mondani!

Segítsetek kérlek, hogy ez normális, hogy a has még mindig fáj 2 ilyen nagy műtétet követően is?

Válaszaitokat előre is megköszönve és mindenkienk MINDEN JÓT kívánva! Gyöngy

10862. afi12
2011. dec. 9. 11:12
Kedves Erika!Köszönöm a tanácsodat,próbálom a nolicint, állítólag 1-2 napon belül segítenie kell. Ha nem akkor megpróbálom amit mondtál.Szép napot neked, Marcsi
10861. popova4 (válaszként erre: 10860. - Afi12)
2011. dec. 9. 09:31

Szia Marcsi!

Ugyanezt éreztem én is még a kórházban. Mindig szóltam a viziteknél, hogy fájdalmas a pisilés, voltam már felfázva, de az máshogy volt. Kaptam vizelettisztítót ott, nagyon sokat ittam, mégse lett jobb. Műtét után egy héttel már nem bírtam tovább, és otthon magamtól elkezdtem szedni a cifloxan nevű antibiotikumot, és már estére jobban éreztem magam. Másnap mentem vissza a dokimhoz varratszedésre, mondtam neki, hogy elkezdtem magam kúrálni, azt mondta jól tettem. Biztos a katétertől gyulladt be és fáj, utána pedig az felülfertőződik bakteriálisan, úgyhogy mindenképp kell a gyógyszer. Azóta hál istennek semmi bajom, sem ezzel, sem mással. Idén januárban műtöttek. Mielőbbi jobbulást Neked, üdv: Erika

10860. afi12
2011. dec. 9. 09:00
Sziasztok Marcsi vagyok!Valamikor október végén találtam rá az oldalra, azóta nem írtam,de folyamatosan olvaslak titeket.Örülök hogy a körülményekhez képest mindenki jól van.Nekem miomás vérzéses panaszaim voltak, amire hormont kellett volna szednem.Úgy döntöttem akkor műtét.Tegnap volt 1 hete hogy megműtöttek, már itthon vagyok, kicsit gyengén de remélem jobb lesz.Amit kérdezni szeretnék az az hogy a pisilés nagyon kellemetlen és ahogy ürül a hólyagom fáj.Nektek is volt ilyen? Hasonló a felfázáshoz de mégsem olyan.A doki szerint hurutos de szerintem lehet a katétertől is.Kaptam nolicint remélem jó lesz, nem valami más a baj.Szép napot nektek és jó gyógyulást.
10859. turkkati (válaszként erre: 10854. - Aliza43)
2011. dec. 9. 07:03

A felülést megtanították a nővérek a kórházban. Oldalfekvés, könyékre támaszkodva lerakni a lábat, és úgy karral feltolni magunkat. Ment is, mint a karikacsapás. Igenám, de itthon jobb lábbal kellett felkelni, újra kellett tanulni a technikát:-)

Legyetek türelmesek, egyre könnyebb lesz minden!

Igaz 9 hónaposan is szurkál néha, de ez lehet, hogy így is marad:(. Ki lehet bírni, az elvérzésnél minden jobb. Egy percig sem bánom, hogy túlvagyok rajta, sőt!

Jó hétvégét mindenkinek!

10858. tandrea66
2011. dec. 9. 07:02

Sziasztok lányok!


Megígértem, hogy írok a szűztea kapszulával kapcsolatos "élményeimről". Hát este bevettem, reggel egy kis hasmocorgás és semmi eredmény, gondoltam, akkor nekem elég gyenge a "kicsike" és délelőtt is bevettem egyet, hát hasmocin, kívül semmi. Este megint egy szem, na reggel aztán volt 2 futásom, de úgy éreztem nem tisztultam ki rendesen, másnap (tegnap)megint 1 este, és most 3-szor kellett szaladnom (egy kis reggeli torna)de még midig úgy érzem, nem ürült ki minden ott lent és várom a folytatást. Valaki írta, hogy vigyázni kell vele, mert nem lehet elmenni messze a wc közeléből, hát egyet értek, mert tényleg nagyon gyorsnak kell lenni, mert az érzés után nincs sok idő.Szerintem jó szer, mert én már nagyon sokat küzdöttem 3-4 naponként, talán így jobb lesz, de lehet kísérletezek, hogy csak 2 naponta szedem. Szóval érdemes kipróbálni akinek szorulása van, mert nem csinál görcsöket és van eredmény és szerintem az sem elvetendő, hogy gyógynövény és nem gyógyszer. Bocsánat a részletes leírásért, de ha nem írom le a dolgokat, akkor még valaki nem számít rá és szidni fog :D

Gyors gyógyulást és szép napot kívánok!


Andi

10857. Ann64 (válaszként erre: 10855. - Bzsuzso)
2011. dec. 8. 21:08

Szia én a combomba adtam a hasam már nagyon fájt.

Jobbulást kívánok, pihenj sokat!

10856. a268b1c726 (válaszként erre: 10855. - Bzsuzso)
2011. dec. 8. 20:04
Hasfalba. Én mindet oda nyomtam, és nem látszik a helye sem.
10855. bzsuzso (válaszként erre: 10814. - A268b1c726)
2011. dec. 8. 19:39
A fraxiparin nekem is gondot okoz, a karon kívül még hova lehet adni, mert az már tiszta csomós. Puszi
10854. aliza43
2011. dec. 8. 19:30

Sziasztok!

Hétfőn engem is hazaengedtek a kórházból.De nekem is ez a gond amit irtok nehéz a felülés és nagyon felpuffad a hasam.Hazafelé sem tudtam begombolni a farmernadrágomat elég vicces volt.

10853. bzsuzso (válaszként erre: 10814. - A268b1c726)
2011. dec. 8. 18:41

Szia Annamari!

Bocs, hogy csak most válaszolok, de nem voltam gép közelben. Engem az Ozsvát dr. műtött, habár nem ő volt az orvosom, hanem a Varjú dr. Mikor bementem hétfőn még minden rendben volt, aztán a műtét napján szólt a főorvos, hogy lebetegedett /hasmenése van/ és nem tud megműteni, majd ő kijelöl egy orvost. Hát úgy voltam vele lesz, ami lesz, én már nem megyek haza. Nem bántam meg nagyon rendes doki. Nekem két conizációm /méhszájplasztika/ volt a műtét előtt, majd úgy döntött a doki, hogy jó lenne kivenni a méhemet és majd műtét alatt meglátják, hogy a petefészket is ki kell, vagy nem. Hát nem is várták meg a műtétet, a főorvos azt mondta, hogy nem kell az már nekem a koromra való tekintettel. Egyébként a nővérek tényleg nagyon rendesek voltak, meg úgy összességében minden rendben volt, nem tudnék semmi rosszat mondani. Most azért egy kicsit aggódok mi lesz az eredményem, remélem semmi probléma nem lesz. Nekem is a felülés volt tényleg a legrosszabb, meg most ezek a puffadások, feszítések a hasamban, de remélem ennek is vége lesz:). Én is nagyon gyáva vagyok, az orvosnál néha még a nevemet se tudom, pedig már megéltem ezt-azt.No most aztán jó bő lére engedtem. Puszi Neked, vigyázz magadra. Zsuzsa

Természeten mindenkit üdvözlök, puszilok.

10852. a268b1c726 (válaszként erre: 10851. - Krasiné)
2011. dec. 8. 17:49

Na tessék...

Gondoltam, feldíszítem itt-ott a lakást. Előszedtem a füzéreket, kibogoztam, elkezdtem feltenni ide-oda. A sokadik nyújtózás után habtestem benyújtotta a számlát. Félbehagytam az egészet, majd aki akarja, befejezi.

Ja, a fele cuccot azért gondosan visszagyömöszöltem a szekrénybe. :-)

10851. krasiné (válaszként erre: 10848. - Balzs)
2011. dec. 8. 16:25
Neked is sok örömöd teljen az ünnepi előkészületekben,mert valljuk be, van ennek valami megfoghatatlan varázsa. Persze nem az anyagi oldalára gondolok:::)))Klári.
10850. balzs (válaszként erre: 10844. - Krasiné)
2011. dec. 8. 14:03
Dehogynem, van ügy hogy egy kicsit jobban van úgy hogy kevésbé.
10849. balzs (válaszként erre: 10847. - Krasiné)
2011. dec. 8. 14:01
EZ IGY VAN!!!!!!!!!!!!!!
10848. balzs
2011. dec. 8. 13:56

Sziasztok LÁNYOK!!!!!!!!!!!!!!!!!

Olvasgatom a bejegyzéseket és ÖRÜLÖK. hogy MINDENKI JÓL VAN.Persze vannak érzékenyebb napok de SENKI NE VIGYE TÚLZÁSBA A CSUSZOLÁST!!!!!!!!PUSZI MINDENKINEK ÉS BOLDOG KARÁCSONYVÁRÁST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10847. krasiné (válaszként erre: 10845. - A268b1c726)
2011. dec. 8. 13:51
Szia Annanari! Nagyon nem nyúlnának mellé a férjeink, mert elég sok hajmersztő dolgot vagyunk képesek megcsinálni, amikor nem fáj. Este aztán jön a lapítás, meg a mély hallgatás, mert akkor már jelez a szervezet, hogy mégse kellett volna ennyi mindent csinálni. Én akkor tagadok, de a férjem átlát rajtam(talán a 22 év teszi),és akkor mondja a litániát. Tegnap este leakarta vágni a porszívó zsinórját, de mondtam Neki, csak magának csinál plussz munkát. :)Klári.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook