Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10909. Ispanmonika (válaszként erre: 10905. - Ildyanya)
2011. dec. 13. 15:13

Szia Ildi!

A kórházban csinálják altatásban.Ne izgulj, semmit nem fogsz érezni.

Üdv: Móni

10908. ildikó 63
2011. dec. 13. 14:12
Szia! Nagyon köszönöm, a megnyugtató választ. Már jobban is érzem magam!
10907. Paxtónia (válaszként erre: 10895. - Ildikó 63)
2011. dec. 13. 09:55

Szia Ildi!

én holnap leszek 3 hetes, ne aggódj a barnás folyás miatt. ha nem erős az teljesen normális. Én is rákérdeztem az orvosnál, azt mondta kb. 1 hónap alatt elmúlik, és természetes.

10906. krasiné (válaszként erre: 10904. - Turkkati)
2011. dec. 13. 09:36
Szia Kati! Köszi megvagyok, majd csütörtökön, vagy pénteken megyek kontrollra. Sütögetek előre karácsonyra, hogy ne legyen egyszerre sok. Amit lehet lefagyasztok, ezzel vagyok elfoglalva. De azért figyelem kivel mi történik. Az természetes, hogy a köldökig fáj a hasfal? Neked is volt ilyen gondod? Puszika Klári.
10905. Ildyanya (válaszként erre: 10893. - Turkkati)
2011. dec. 13. 07:59

Bocs, hogy én még mindig ezen a "kis műtéten" rágódok, de azt még szeretném megkérdezni, hogy ezt a rendelőben csinálja az orvos vagy altatásban a kórházban?

Kösz:Ildi

10904. turkkati (válaszként erre: 10903. - Ancsika4)
2011. dec. 13. 06:58

Azért, ha egészséges, nem gondolom, hogy ki kellene venni.


A rák sajnos bármelyik szervet megtámadhatja:(

Úgy tudom, hogy 50 év ölött kiveszik, úgysem sokáig működne, 50 alatt, csak ha nem egészséges.


Ezen még ne agyalj, bízd az orvosra, hogy legjobb tudása szerint döntsön!


Szép napot mindenkinek!


Klári mi van veled, hogy vagy?

10903. Ancsika4 (válaszként erre: 10901. - Györfi rózsa)
2011. dec. 13. 05:47
Tapasztalatból írom,a Nővérem sajnos 50 évesen e miatt távozott el örökre.Vetesd ki a petefészked mindkettőt.Sajnos Ő hiába kérte,könyörgött,hogy vegyék ki!Egyiket meghagyták,rákos lett,és egy év múlva Temetés!Nem is beszélve,előtte sugár kezelések,amiatt az egy petefészek miatt.
10902. nagy49éva (válaszként erre: 10900. - YPanna)
2011. dec. 13. 03:41
Szia Panna! Igaz, hogy altatásban nem kérdezett meg, de a felvételi lapon meg lehet kell adni telefonszámot, ha valami másképp alakulna akkor ki döntsön helyetted. Minden lehetséges variációt elmondott.Sajnos én nagyon soká fordultam a problémával orvoshoz ezért jártam így. A műtétet engedélyező igazgató orvos is csak végső esetben engedélyezi. Én döntöttem a kivételről ha úgy látja helyesnek még műtét előtt. Olyan mértékű vérzéseim voltak, hogy már szédültem az alacsony vérnyomástól, pedig magas vérnyomásra szedek gyógyszert.Nem volt szabályos ciklusom csak nagymennyiségű vérzés. A küret után is csak gyógyszerrel tudták megállítani. A műtét napján is kétséges volt, hogy tud-e műteni vagy megint vérezni fogok. Ha nem szükséges szerintem akkor nem fogja kivenni, de én már nem akarok többet szülni és vérzés nélküli biztonságot akartam. Ha van kérdésed írjál nyugodtam biztos segítenek a lányok is. Éva
10901. györfi rózsa (válaszként erre: 10900. - YPanna)
2011. dec. 12. 21:05

Szia!

Nem kell félned, igaz műtét közben nem fog megkérdezni, de ha nem lesz semmi gond a petefészkekkel nem is fogja kivenni! Amennyiben muszáj lesz, úgyis bele egyeznél! Nekem azt mondta, műtét közben fog kiderülni, hogy " csak "a méhemet kell -e kivenni! Van aki itt azt írta, minek meghagyni a petefészkeket, úgyis később majd azt is el kell távolítani! Szerintem hadd működjön amíg nincsen vele probléma!

10900. YPanna
2011. dec. 12. 19:37

Szia Éva,

Hát a dokival eddig semmi bajom, de elég elrettentő amit írtál, pont ettől félek, hogy altatásban senki sem fogja tőlem megkérdezni, h ugye nem gond, ha nem csak a méhét vesszük ki?!

Üdv.:

Panna

10899. ATLASZ42
2011. dec. 12. 19:35

Sziasztok!

Most lesz két hete,hogy nagyműtétileg műtöttek, sok problémám akadt a műtét után.A felhelyezett katétertől talán fertőzést kaptam, többszöri lehetlen hólyag ürités után újra felhelyezték a katétert,kezeltek gyógyszerrel, majd amikor a másodszor is kivették a katétert a probléma ismétlődött. Nagy nehezen elindult a vizelet, kinlodva és fájdalmasan. Szombattól újból antibiotikumot szedek, majd ma 12 órás vizelet kivizsgálasa után megjött az eredmény, hogy magas gyulladás és fertőzés alakult ki. Ha valakinek volt ilyen gondja, irja meg nekem mikorra sikerult neki rendbe jönnie. Jo volna már egy kevés jo dolog is, mert ez valahogy októbertől nálam nem igen jött össze.Köszönöm.

10898. turkkati (válaszként erre: 10895. - Ildikó 63)
2011. dec. 12. 17:57

Szia Ildi!

Nekem is volt, elmúlt hamar. Ne izgulj!

Üdv:Kati

10897. starmama (válaszként erre: 10895. - Ildikó 63)
2011. dec. 12. 14:10

Szia! Nekem is éppen 2 hetesen volt ilyen, kb. 3 napig. Nekem a méhnyak maradt, úgyhogy menstruáció volt. Azóta megint megjött, éppen időben. Szerintem ha nem sok, akkor ne aggódj!

Minden jót!

10896. Imisz (válaszként erre: 10895. - Ildikó 63)
2011. dec. 12. 13:57

Szia Ildikó!

Nekem azt mondta a doki annak idején, kis elszineződés, folyás lehet 6 hétig. Nekem pl. sárgás volt a felszívódó varratok miatt:)) de nem sokáig. a 6 hét végére már semmi nem volt.

10895. ildikó 63
2011. dec. 12. 13:41

Sziasztok!

Ma vagyok kéthetes,túl vagyok a műtéten amit laparoszkoppal végeztek. A petefészkeim maradtak.Volna egy kérdésem tőletek: tegnap óta reggelente kis barnás folyásom van, amitől egy kicsit megijedtem, mert azt hittem,hogy vér. ha van valakinek hasonló tünete a műtét után akkor kérem írjon. Sajnos az orvosoktól nem mer az ember sok mindent megkérdezni! Jó hogy rátaláltam erre az oldalra, már sok segítsédet kaptam tőletek eddig is. Ildi

10894. Ispanmonika (válaszként erre: 10892. - Ildyanya)
2011. dec. 12. 10:33

Szia!

Igen lehet menni,de a Katinak igaza van jobb péntekre tenni.Eddig én is elmentem 1-2 napra,de elkövettem az utolsónál azt a hibát,hogy másnap elmentem dolgozni.Hát nagyon rosszul voltam. Nagyon rossz döntést hoztam azt hittem,hogy a rutinom miatt ez már nem okoz gondot.Hát okozott.

A Legjobbakat kívánom!

Üdv: Móni

10893. turkkati (válaszként erre: 10892. - Ildyanya)
2011. dec. 12. 08:43

Szia!

Lehet menni. Én péntekre tetettem, és hétfőn mentem dolgozni.

10892. Ildyanya
2011. dec. 12. 08:29

Sziasztok!

Én már szeptember óta halogatom a műtétet, de most rászántam magam.

15-én megyek nőgyógyászhoz és eddig azt hittem, hogy rögtön fog mondani egy januári időpontot, amikor majd megműtenek.

Eddig ilyen "kis műtétről" még nem is hallottam.

Az lenne a kérdésem, hogy ez után a "kis műtét" után rögtön lehet menni dolgozni, vagy ez után is kell táppénzre menni.

10891. Ispanmonika (válaszként erre: 10883. - YPanna)
2011. dec. 11. 12:47

Szia YPanna!

Nekem is volt októberben,mert ki kellet zárni a rosszindulatú elváltozást.Sajnos azt mondta az orvosom,hogy kötelező rossz.Nem kell megijedni nem lesz vészes.Bemész a kórházba éhgyomorral aznap meg csinálják és délután mehetsz haza.Sajnos nekem nagy tapasztalatom van a dologba ,mert tavaly nyár óta már több abrázión estem át.Utána olyan lesz mint egy erős menstruáció mármint a fájdalomra gondoltam.Az én esetemben 10 nap múlva a szövettan eredménye után kaptam a méheltávolításra időpontot.Engem 01.24-én fognak műteni.Ne félj! A csajoktól nagyon sok erőt kaptam nem kell félni a nagy műtétről.Most ezeken ne agyalj,próbálj a karácsonyra koncentrálni.(könnyű mondani,mert nekem is állandóan a januáron jár az agyam:) szeretnék már 7 héttel idősebb lenni.)Ne félj gondolunk rád.

Pussz: Móni

10890. nagy49éva (válaszként erre: 10883. - YPanna)
2011. dec. 11. 09:26

Szia Panna! Igen nekem is volt ilyen küretem ebből döntik el, hogy jó vagy rosszindulatu a mióma. A doktor úr, hogy tetszik? Írtam engem is Ő műtött.

Szia Éva

10889. turkkati (válaszként erre: 10886. - YPanna)
2011. dec. 11. 08:29

Nekem közvetlenül a műtét előtt nem volt, de mire a nagy műtétre került sor, volt kétszer. Igaz nem szövettani vizsgálat volt az elsődleges célja, hanem a méhkivétel elkerülése. Bízott benne az orvosom, hogy utána elmarad a vérzésem.

De valóban nem nagy valami, igyál utána sokat, és délután, mire hazaengednek jól is leszel!

10888. Ildikócska (válaszként erre: 10884. - Krasiné)
2011. dec. 11. 08:09
Úgy tűnik mintha a sebed megnyílt volna. Menjél vissza a dokidhoz, hogy megnézhesse. Nem természetes. Az én sebem kívülről már szinte nem is látszik. Úgy látom, kijut Neked a jóból. :-(( Nagyon vigyázz magadra, minél hamarabb legyél teljesen egészséges.!!!!!
10887. Ildikócska (válaszként erre: 10883. - YPanna)
2011. dec. 11. 08:05
Igen volt. Szövettan tényleg tulajdonképpen. És nagyon rövid idő, szinte semmi vérzés. Kb. 10 nap múlva lesz eredmény. E miatt ne izgulj.
10886. YPanna (válaszként erre: 10885. - Györfi rózsa)
2011. dec. 10. 21:52

Szia, akkor ezt mindenkinek megcsinálják a műtét előtt?

január 10-én megyek. Most az ünnepek miatt izgulhatok eleget.

Köszönöm a biztatást!

Panna

10885. györfi rózsa (válaszként erre: 10883. - YPanna)
2011. dec. 10. 21:35

Szia!

Nyugodj meg, ezen is át kell esni! Nem vészes kb. 15 perc, és még aznap haza is engednek. Én fel sem tudtam rá készülni, olyan hirtelen történt! Ne izgulj nem fogsz érezni semmit. Mikor lesz a " kis műtéted"? Azért majd írjál utána, remélem minden rendbe lesz!

10884. krasiné
2011. dec. 10. 20:19
Sziasztok Csajok! Lenne egy kis gondom. 22 cm-es vágás van a hasamon és ebből kb.8-10cm-es részen vérescsík jelent meg a seb alatt. Nem fáj, hanem csíp, ezért is figyeltem fel rá most este. Valkinek estleg volt ilyenben része. Nem egybefüggő vonal, hanem két részből áll. Olyan mintha pengével megvágták volna és a bőr alatt van. De látszik, hogy véres csík.Ha tudtok segítsetek, most bekentem éjszakára körömvirág krémmel.Puszi Nektek Klári.
10883. YPanna
2011. dec. 10. 20:02

Sziasztok,

Hát, megvolt a találkozás az orvossal, és megvan a "kis műtét" időpontja. Ezzel kapcsolatban kérdeznék, mert erről nem látok bejegyzést. Méh eltávolítás előtt nektek is volt egy mintavétel? Azt mondja a doki ez tulajdonképpen egy egészségügyi küret, és hogy szövettanra küldi a mintát a nagy műtét előtt. Ez most mit jelent? Volt nektek ilyen? Vagy most akkor kezdjek el rettegni?

Nagyon köszönöm az eddigi írásokat a műtét utáni állapotokról, jobbulást mindenkinek.

Üdv.:

Panna

10882. 997ad9d84c (válaszként erre: 10863. - Gyöngy324)
2011. dec. 10. 19:30
Sziasztok! Minden érintettnek mielőbbi gyógyulást kívánok. Sok oka lehet a hasi fájdalomnak, vizelési gondoknak. Nálam is volt, 3 nap után 40 fokos láz, közel 100 vérsüllyedés, ultrahanggal nézték semmit nem találtak. Aztán megkerült a "bűnös". Silodent (fogászati segédanyag) allergiám van, és minden, ami sil... Na a katéter siliconból volt, és egy hét után jutott eszembe, lehet, hogy attól. Nagyon "örült" a doki, hogy kiderült és óriási dózisban kaptam a calciumot, meg antibiotikumot és egy hét alatt rendbejöttem. Mindenki nagyon vigyázzon magára emelés, hajolás, stb.
10881. kisbeka1 (válaszként erre: 10867. - Gyöngy324)
2011. dec. 10. 18:52

Szia Gyöngy!

Érezni fogod!Ha elfáradtál,pihenj.

Üdv:Heni

10880. afi12 (válaszként erre: 10870. - Tandrea66)
2011. dec. 10. 10:03
Szia Andi! Köszönöm a jó tanácsot,próbálok pihenni és sokat inni,ezen kívül szedem a nolicint remélem jó lesz.Azért sétálok elég sokat, de csak séta! mert a beleknek szüksége van rá, nagyon nehezen tudok wc-re menni. Köszönök mindent, jó egészséget, és szép napot.Marcsi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook