Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11031. turkkati (válaszként erre: 11029. - Gyöngy324)
2011. dec. 29. 21:20

Szia Gyöngy!

Gratulálok a jó hírekhez!

Jó ünneplést az uraddal:)!

11030. Adri761022 (válaszként erre: 11029. - Gyöngy324)
2011. dec. 29. 20:45

Szia Gyöngy!


Nagyon örülök a jó híreidnek,reméljük most már tényleg nem lesz semmi baj és zökkenőmentesen tudsz gyógyulni!

Nagyon vigyázz magadra!

Jobbulást!

Én is nagyon boldog új évet kívánok neked!!!!

Puszi Adri

11029. Gyöngy324
2011. dec. 29. 19:57

Sziasztok Lányok!

VÉGRE JÓ HÍREIM VANNAK, de azért még mindig óvatosan mondom, hisz 3 hete ugyanezt írtam és aztán mégis baj lett. Nemrég voltam az orvosnál és csak jó híreket mondott, úgy tűnik, hogy lehúzódott szinte teljesen a hashártyagyulladás, még az utolsó 5 szem antibiotikumot azért be kell szednem! Nincs semmilyen vérzésem vagy egyéb, magyarul úgy tűnik, hogy 6. hétre teljesen rendbe jöttem. Szabad utat kaptunk az urammal is!:-))

Úgyhogy CSUPA ÖRÖM A MAI NAPON, kb. ugyanolyan boldog vagyok most a jó hírektől, mint legutóbb Klári volt a kontroll után!

Én ezekkel a jó hírekkel kívánok Nektek MINDEN JÓT, JÓ EGÉSZSÉGET és NAGYON-NAGYON BOLDOG, FÁJDALOMMENTES ÚJ ÉVET!Puszi: Gyöngy

2011. dec. 29. 19:52

Sziasztok!

Tanácsotokra lenne szükségem! 01.24-én fognak műteni,de tegnap elkezdtem vérezni,de nagyon. Októberben volt egy eü kaparásom és azóta most vérzek először.10-én kell Pestre mennem a dokimhoz az altató orvosi papírokért,de félek,hogy addigra nem fog elmúlni(sajnos tapasztalat)Meg fogom neki említeni a vérzést.Szerintetek ha kapok vérzés csillapítót attól elmúlik 2 hét alatt a vérzés vagy így is meg csinálják a műtétet( hüvelyen keresztül tervezik)? Köszönöm előre is a válaszokat!


Móni

11027. BrenBea
2011. dec. 29. 12:51
Köszönöm... akkor csomagolok aztán ha nem csak pecsételget hanem elindul akkor én is indulok, legfeljebb haza küldenek... köszönök mindent Gyöngy :)
11026. Gyöngy324 (válaszként erre: 11025. - BrenBea)
2011. dec. 29. 12:42

Szia Bea!

SZERINTEM AZONNAL KÓRHÁZ, nálam is ezt mondták, amikor nagyon belázasodtam.

A másik, aranyos vagy, amit írtál, de most Te sokkal lényegesebb vagy, én csak csendben írom, hogy jobban vagyok, végre megint nem vagyok lázas, de ezt kb. 3 hete itt leírtam a lányoknak, aztán megint jött a baj. De most őszintén írom, hogy tényleg jobb, viszont, ahogy elnézem, Nálad van most komolyabb baj. Ne gondolkozz semmin, semmi esetre se juttasd magad újra eszméletlen állapotba, ha baj van, azonnal menj a kórházba vagy nem tudom, hogy az orvossal milyen kapcsolatban vagytok, akkor esetleg előtte vele telefonon beszéljél! De én inkább mennék a kórházba azonnal!

Nagyon vigyázz magadra, sokan vagyunk itt melletted és jelentkezz, mihelyst tudsz!

MINDEN JÓT NEKED! Puszi: Gyöngy

11025. BrenBea
2011. dec. 29. 12:32
Lányok még egy kis tanácsot hagy kérjek, 7-21 ig véreztem most megint kezdődik, szerintetek mit csináljak ha megint darabos és erős lesz, várjak még a szövettanra vagy induljak be a kórházba?! A vérzés alatti időszakra kaptam egy un. Exacyl vérzéscsökkentő tablettát...Legutóbb 3 egység vért kaptam mert majdnem elvéreztem...emiatt kérdezem. Bocsi ha hülye kérdésnek tűnik, de tényleg tanácstalan vagyok..
11024. BrenBea
2011. dec. 29. 11:21
Sziasztok, nagyon aranyosak vagytok, hogy azonnal válaszoltatok és, hogy ilyen sokan, már megnyugtató az, hogy nem vagyok "egyedül" ezzel a hülye stresszel. ne haragudjatok, hogy ezt írom nem rossz szándékkal, csak jó hasonló érzésű emberekkel "beszélni" itthon már nyűgnek érzem elővenni a nyafogásomat :-) Gyöngy324, borzasztó amin keresztül mész, még olvasni is, remélem mielőbb rendbe jössz, nem is tudom mit is írhatnék :( Ami meg a panaszt illeti, jól teszed, szerintem sokkal jobb ha az embernek van akárki is akinek elmondhatja azt ami fáj vagy ami rossz neki, már az is megkönnyebbülés ha nem magadban tartod, hanem van aki "meghallgat" és megkönnyebbülsz ez egy lépés a gyógyulás felé..nagyon vigyázz magadra, és mindig írj, hol tart a gyógyulásod és minden rendben van e...engem érdekel nagyon...nagyon szép napot nektek és mindenkinek gyógyulást kívánok, és szebb sokkal szebb esztendőt mint ez volt..
11023. Gyöngy324 (válaszként erre: 11014. - BrenBea)
2011. dec. 29. 10:46

Szia Bea, sziasztok LÁNYOK!

Nekem 6 hete volt laporoszkópiás méheltávolításom és azt tudom mondani, hogy magával a műtéttel semmi gondom nem volt. Összehasonlíthatatlanul jobb volt felépülni belőle, mint egy hasi műtétből, hisz azt is ismerem, mert császárral szültem a kisfiam!

Úgyhogy nyugodj meg, hogy ha az orvos Neked is ezt ajánlotta, engem műtét után már fél órával fel is keltettek, nem volt katéterem, semmi, úgyhogy szinte azt tudom mondani, hogy 2 nap múlva már "szaladtam". Apró 3 pici lyuk látszódik csak a hasamon, de az is mostanra már szinte teljesen eltűnt, magyarul nem kell a nagy hasi műtéti heggel szenvedned!:-)

Sajnos nálam más probléma lépett fel, amit most az ünnepek alatt tudtam meg Lányok, hogy ez a borzalmas gyulladás, amit azóta átélek nem más, mint egy nagyon súlyos HASHÁRTYAGYULLADÁS, ami sajnos a műtétemnek egy szörnyű szövődménye. A hibát ott követték el, hogy én tényleg nem kaptam semmilyen antibiotikumot rögtön a méheltávolító lap. műtétem után, állítólag ma ez már nem divat, én nem tudom, nekem bármilyen műtétem volt, mindig rögtön kaptam. Most is rákérdeztem erre, de azt mondták, hogy mivel a vérképem gyönyörű, emiatt teljesen felesleges!:-( És én szépen magyarul ezt "szívtam meg", hogy az első műtétem után nem kaptam antibiotikumot, azóta -lassan egy hónapja- szedem, de bármikor abbahagyatták velem ez alatt az egy hónap alatt, rögtön fellépett ez a komoly betegség, többek között ezért akartak most 24-e előtt harmadik alkalommal is műteni!:-( De egyelőre megúsztam, azt mondták, hogy konzervatív módon kell kezelni, hisz nőgyógyászatilag már teljesen rendbe jöttem, ezt onnan is érzem, hogy ha köhögök vagy tüsszentek, meg sem érzem, sőt a méhem helyén végre nincsenek azok a görcsös, fájó érzések, mint korábban, amikor még méhem volt. Nekem is nőgyógyászatilag sokkal, de sokkal jobb lett, mint korábban, csak ez a fránya hashártyagyulladás múlna már végre el. Ma este megint megyek a dokihoz, még van 5 napra való antibiotikumom, hát nem tudom, hogy mit mond, hogy kell-e még így egy hónap után újabb antibiotikumot szednem. Most meg majd tudjátok, hogy mivel kiöltek belőlem már minden flórát, majd jöhet egy jó pár héten át annak a helyreállítása, de ez mondjuk már semmi ahhoz viszonyítva, amennyire én ezzel a gyulladással megszenvedtem!:-(

Jaj, nagyon sokat panaszkodtam, ne haragudjatok!

Mindenesetre Bea, Neked fel a fejjel, minden rendben lesz, beszélj át szépen mindent addig az orvossal, tudd meg, hogy műtét után miket kapsz (katéter, dréncső, antibiotikum stb.) és meg fogsz nyugodni, hidd el!

Mi melletted leszünk, írj bármikor és próbálunk segíteni az átélt tapasztalatainkkal!

Puszi Mindenkinek, jobbulást Nektek és BOLDOG ÚJ ÉVET! Gyöngy

11022. ATLASZ42 (válaszként erre: 11014. - BrenBea)
2011. dec. 29. 10:46

Kedves Bea!


Üdvözöllek,és remélem egy kicsit megnyugodtál is.Engem négy hete mütöttek hasi mütétttel, és ha belegondolok, hogy októbertől nem volt menstruációm, hát ujjongok, mert már az elviselhetetlen volt. Szinte bezárt a lakásba és óvintézkedéssel ültem le. Én is sokáig szedtem véralvadásgátlót és hormon tablettát, hogy ne kapjam meg a havit, és azonnal müteni lehessen. Minden orvos másképp kezel. Fel a fejjel és drukkolok neked, meglátod a mütét után jobb lesz.


Jelentkezz, szeretettel

Alica

11021. krasiné (válaszként erre: 11020. - Inez64)
2011. dec. 29. 10:33
Szia inez64! A kórházban én is kaptam a szurit, de mivel nincs viszerem itthon nem kellett kapnom.Minden nap megkérdezte a dokim, hogy akkor biztos nincs viszerem? Így megúsztam az itthoni szúrkálást. Csak annak kell otthon azt hiszem 6 hétig kapnia, akinek viszere van. Én a helyedben megmutatnám magam a dokinak. Miért vérzel? Az nem hiszem, hogy természetes dolog. Pihenj sokat és kíméld magad.Klári.
11020. inez64 (válaszként erre: 11013. - A268b1c726)
2011. dec. 29. 09:18

annamari64! Én nem kaptam véralvadás gátlót, csak a kórházban. Amikor kijöttem azóta nem kellett ilyet használnom. Ez fura, hogy máshol ezek szerint még utána is adnak, De szerencsére nem lett emiatt problémám. Sőt talán jobb is hogy nem kaptam, mert anélkül is vérzek még most is.:(

köszi a biztatást, próbálok nem aggódni nagyon....

11019. inez64
2011. dec. 29. 09:13
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, a segítségeteket. Kipróbálom amiket tanácsoltatok. Jó érezni, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal.
11018. krasiné (válaszként erre: 11016. - BrenBea)
2011. dec. 29. 07:02
Szia Bea! Nem lesz semmi baj, majd meglátod! A műtét után sokkal jobban leszel, elmúlnak a vérzések és lemegy Rólad a teher. Nekem leszakadt a méhem azért kellett kivenni, de belőlem is dőlt a vér és mindig görcseim voltak. Azóta minden ilyen gondom megszűnt, sokkal könnyebb az életem, nem kell azon rágódni,hogy mennyi betétet és tampont tegyek be,ha bárhová is megyek. Szinte szabadnak érzem magamat. Bele gondolok, hogy bármikor mehetek kirándulni,vagy nyáron nyaralhatok nyugiba, mehetek fürödni bármikor....stb. Túl leszel rajta és minden sokkal jobb lesz. Addig is nagyon vigyázz magadra! Puszillak:Klári.
11017. starmama (válaszként erre: 11014. - BrenBea)
2011. dec. 28. 23:51
Szia! Két hónapja laparoszkópos technikával távolították el a méhemet, a műtét után sem voltak nagy fájdalmaim, és azóta sem. Tényleg kíméletes eljárás.
11016. BrenBea (válaszként erre: 11015. - Turkkati)
2011. dec. 28. 22:02
Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen... akkor hasonló cipőben járogatunk... az ünnepek alatt nem akartak piszkálni már mivel 6-21 ig volt vérzésem közben műtét és transzfúzió is, azt gondolta a doki kicsit regenerálódjak, és meg kell várnom ez eü kaparás szövettanát, amint meglesz azzal kell vissza mennem.. addig kaptam Exacyl nevezetű vérzéscsillapítót ha esetleg megjönne... ha nem csillapodik akkor azonnal menni kell a kórházba gondolom akkor nem kell megvárnom a szövettant... szóval valószínű január közepe felé már esedékes mindenképpen, szóval ha utána már jobb lesz akkor megéri a kellemetlenséget :-) köszönöm a kedves és nyugtató szavakat...
11015. turkkati (válaszként erre: 11014. - BrenBea)
2011. dec. 28. 21:46

Nekem is súlyos vérszegénységem lett az erős menstruáció miatt. Volt 1 kicsi, elmeszesedett miómám, amitől 100 évig is élhettem volna, ha addig el nem vérzek.

Én is kaptam 2 évig kb. 4 havonta vénásan vasat, szedtem is, de amit felülről betöltöttünk, alul elfolyt:(


10 hónapja műtöttek, azóta összehasonlíthatatlanul jobb és komfortosabb az életem.

Hasi műtétem volt, de könnnyen lábadoztam, teljes értékű életet élek.

A laparoszkópiás műtétről nem tudok írni, de biztos kapsz arról is infót.

Olvasgass nyugodtan, kérdezz bátran, itt mindig van valaki, aki válaszol:)

Ne izgulj nagyon, többen vagyunk, akik komplikációmentesen megúsztuk, és a többiek is klasszul viselték, a körülményekhez képest jól vannak!

Itt nyugodtan lehet panaszkodni, átéltük, és meghallgatunk:)

Mikor lesz az operáció, tudod már?

11014. BrenBea
2011. dec. 28. 21:27
Sziasztok, én új vagyok, és örülök, hogy "rátok találtam" folyamatosan a műtétről olvasgatok...amióta megtudtam, hogy el fogják távolítani. Az én méhem elvileg teljesen egészséges egyéb okok miatt kell eltávolítani, sajnos vérképződési zavarom van amelynek következtében 10 én nagyon súlyos eszméletlen állapotban kerültem a kórházban és majdnem elvéreztem, 3 egység vért kaptam napi 3 x kaptam vérzéscsillapító injekciókat de így is öklömnyi nagyságú darabos vérzésem volt, és amint helyre hoztak pár nap múlva egészségügyi kaparást végeztek, amint altatható lettem, mivel a vérképem rettenetes volt altatni sem mertek, attól féltek örökre elalszom, hiszen a szemem sem tudtam nyitva tartani...sajnos a vérképzési problémát a bőséges menstruációm okozta szépen lassan évek alatt alakult ki mit sem sejtve, jelenleg napi szinten kapok vénás injekciókatés ha a műtéten túl vagyok akkor lesz további Haematológiai kivizsgálás is... nem tudom meddig tudnak még szurkálni mert a karom már színátmenetes ... szóval sajnos mivel a vérképem pocsék ezért nem igazán ajánlatos a havi vérzés ezért kell eltávolítani, nekem az orvosom laparoscopiás méh eltávolítást említett, monitoron keresztül hason keresztül kis lukakon keresztül laparoscoppal csinálnák, ahogy mondta "ledarálják" és kiszippantják a méhemet... volt e hasonló műtéte közületek bárkinek? Tud e valaki tanácsot adni, illetve bármiféle jó szót amitől megnyugodnék? köszönöm a segítségeteket : Bea
11013. a268b1c726 (válaszként erre: 11009. - Inez64)
2011. dec. 28. 19:08
Szia, Inez64! A véralvadásgátlót használod még, ugye? Úgy tudom, a friss (még egy kicsit vérző) sebek gyógyulását lassíthatja. Volt hasonló tünetem, amikor a Fraxiparine elfogyott, utána rendeződött ez is. Addig pihenj sokat, csak nyugi...
11012. Ann64
2011. dec. 28. 17:49

Inez!

Nekem a 6 hetes vizsgálaton a dokim ezta kúpot mondta vegyem meg. Cikatridina hüvelykúp 10x hormonmentes és a hüvely PH értékét állítja vissza.

Hátha nekted is használ.

A C vitamin+ cink sokat segít a seb gyógyulásban.

11011. Neskee
2011. dec. 28. 15:17

Szia Inez64!

Engem egy éve múlt novemberben, hogy műtöttek, nekem is 5 hétig volt vérezgetés. Vitagin C kenőcsöt mondott az orvos, hogy azt vegyek kb. 2800 Ft. Az jó volt. Egyél graperfruit cseppet és sok C vitamint. A belső varratok nehezen gyógyulnak ilyen esetben azt mondta.

11010. afi12 (válaszként erre: 11008. - Krasiné)
2011. dec. 28. 12:44

Drága Klári!

Köszönöm a biztatást,igazad van csak a pozitív gondolkodás visz előre, meg persze a türelem.Szép napot neked puszi Marcsi

11009. inez64
2011. dec. 28. 12:21

Sziasztok! Régóta olvasgatlak benneteket,egészen pontosan október óta. Nagyon hasznosnak érzem ezt a fórumot. Sok fontos információt tudtam meg tőletek már műtét előtt is, ugyanis november 10.én volt a műtétem. Eltávolították a méhemet és az egyik petefészkemet, hasi műtéttel. Nagyon jó hogy itt vagyunk ennyien és bátorítani tudjuk egymást és jó tanácsokkal tudjuk ellátni a másikat. Ahogy itt olvasgatom a többiek hozzászólását a műtétem azt gondolom, teljesen normálisan zajlott, utána ugyanazokkal a problémákkal amit itt a legtöbben kérdeznek írnak. De sajnos van egy olyan problémám amire eddig itt nem találtam sehol választ, és ebben szeretném a tanácsotokat kérni. Most vagyok lassan nyolc hetes műtött, de nekem a műtét második hete óta a hüvelycsonkból szivárog a vér. Nem olyan igazi vérzés, csak olyan rózsaszínes híg váladék. Kb két hetente lát az orvos, de eddig nem nagyon tudott mit mondani rá, csak annyit, hogy lassan gyógyul a belső sebem. :( Múlthéten adott rá egy hormon (ösztrogén) tartalmú hüvelykúpot, amit 6 napig használtam, de még ettől sem múlt el. Szeintetek mit tegyek? Meddig várjak hogy elmúljon magától? Vagy mit tennétek a helyemben? Egyébkét más tünetem nincs, tehát nem vagyok lázas a seb nincs elfertőződve... eddig szerencsém volt, mert nem kellett még dolgozom menni, kihúzom a szabadságokkal egészen újévig. De félek mi lesz ha el kell mennem dolgozni és még akkor is vérezni fogok. Mert azért más itthon lenni a nyugalomban, pihengetni, tenni venni itthon, mint egésznap rohangálni a munkahelyen. :( várom válaszotokat!

Inez

11008. krasiné (válaszként erre: 11005. - Afi12)
2011. dec. 28. 05:20
Szia Marcsi! Én most leszek 8 hetes, de sokszor szúr nekem is a hüvelyem. A hasam reggel ha megiszok egy kávét már elkezd felfúlyodni. Karácsonykor probáltam mértékletes lenni,mégis úgy éreztem magam, mintha terhes lennék.Felfúlyodok és bekeményedik az egész hasam, egészen a köldökig és nagyon tud fájni. De majd rendbe jövünk,csak elég hosszú út vezet a felépülésig, ahogy a régi műtöttek is írják. Vigyázz magadra! puszi Klári.
11007. turkkati (válaszként erre: 11005. - Afi12)
2011. dec. 27. 18:20

Szia Marcsi

Panaszkodj nyugodtan, meghallgatunk. Jobb nekünk, mint a családot izgatni, úgyis aggódnak értünk.

11006. afi12 (válaszként erre: 11004. - Krasiné)
2011. dec. 27. 17:05

Szia Klári!

Téged is puszillak Alicának szerettem volna válaszolni csak mellé nyomtam.Marcsi

11005. afi12 (válaszként erre: 11004. - Krasiné)
2011. dec. 27. 17:02

Szia Alica!

Nagyon örülök,hogy jól vagy.Azért nagyon vigyázz magadra.

Sajnos én ezt nem mondhatom el,továbbra is fáj a hasam ha ürül ki a hólyagom, olyan feszítő fájdalom.Állandóan fel van fújódva a hasam,és alulról a hüvelyből vagy a felől szúró fájdalmat érzek.Hát valami nagyon nem jó.Már elmúlt 3 hét a műtét óta azt gondoltam hogy már jobb lesz de sajna nem.Most várom a vizelet tenyésztés eredményét nem tudom hogy van-e köze hozzá.Na hát ennyi nem panaszkodom ,csak jobb lesz.Nagyon vigyázz magadra puszi Marcsi

11004. krasiné (válaszként erre: 11003. - ATLASZ42)
2011. dec. 27. 16:01
Szia Alica! Nagyon jó hallani arról, hogy jobban vagy. Ezután is vigyázz magadra, nehogy bajod essék.Klári.
11003. ATLASZ42
2011. dec. 27. 14:18
Hálistennek, békés boldog karácsony után napról napra jobban vagyok. Remélem Ti is. Szeretettel Alica
11002. krasiné (válaszként erre: 11001. - Turkkati)
2011. dec. 27. 11:59
Szia Kati! Túl vagyunk az ünnepeken. Én magam részéről jól vagyok. Remélem Mindemki elmondhatja magáról.Puszi mindenkinek:) Klári.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook