Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11158. eufórbia (válaszként erre: 11157. - Kisbeka1)
2012. jan. 12. 17:45
Nem hiszem,hogy lelki okai lenének,legalábbis nálam nem.Nem csináltam problámát a műtétből.Kérded,hogy mit érzek..hát ez az hogy sajna semmit.Megszűnt a szexuális vágyam,sok idő kell páromnak mire eljutok odáig hogy én is akarjam a szexet.Szerencsére még türelmes,de vajon meddig?Műtét elött nem volt ilyen problémánk sosem,sőt...!!
11157. kisbeka1 (válaszként erre: 11147. - Eufórbia)
2012. jan. 12. 16:36

szia euforbia


Ez a kérdés már felmerült párszor,és sokan írtak is véleményt.

Általában nem okoz problémát,vagy ha mégis,annak leginkább lelki okai vannak.

Mi a párommal nem vettünk észre semmi változást.

Te konkrétan mit érzel?mi az ami válozott?Persze csak ha nem indiszkrét a kérdés.

Nagyon sok minden a fejben dől el.

Vagy hüvelyszárazság léphet fel,arra a dokim ajánlott egy homeós krémet.Még nem volt rá szükségem

11156. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11154. - BrenBea)
2012. jan. 12. 15:33

Én már annyira beszéltem vele, hogy mondom, bent feküdtem a kórházban :) szóval minden ok lett volna, ha nem jön meg.

Kiváncsi vagyok, mit mond a dokim holnap. Majd látom. Csak mostmár eldönthetnék, mert nekem kb nagyon kéne dolgoznom is.

11155. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11153. - BrenBea)
2012. jan. 12. 15:32
Hát most egy fokkal jobb, nem vészes, azt mondom. Nem a kórházat hívom, hanem a dokit, sztem valamikor reggel.
11154. BrenBea
2012. jan. 12. 15:17
murilla, tényleg te beszéltél már az anesztessel??? nekem 10 körül kell a kórházat hívni addig nem érdemes mert addig nem tudnak konkrétumot mondani, előtte vizit meg megbeszélés lesz és csak az után derül ki az akit csütörtökön műtenek, valószínű a 3.-at másik napon csütörtök előtt..gondolom én... úgyhogy valószínű találkozunk ;-)
11153. BrenBea (válaszként erre: 11152. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 12. 14:42
murilla, hogy állsz nagyon vérzel még? és neked mikor kell felhívnod a kórházat holnap ??? képzeld 3 -an várunk laparoscopiás műtétre... és kettőt műthetnek az nap.. úgy hogy még kisakkozzák mi legyen...
11152. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11151. - BrenBea)
2012. jan. 12. 12:42

hát, nem rossz az pedig, 4 és fél évig okés volt. szóval én imádtam, de ökölnyi miomával nem tudott többet tenni az sem.

az exacyl úgy néz ki, most jó, mert éjjel elvoltam simán, meg is is lájtosodik. de tegnap este ömlöttem vagy 3-4 órán keresztül.

11151. BrenBea (válaszként erre: 11150. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 12. 12:01
pff akkor ennyit ért az a szar Mirena... először nekem is ezt akarta a doki de aztán meggondolta magát, hogy kb 40% ban nem hatásos , ráadásul én majdnem elvéreztem és ilyen vérkép mellett valami hatásos megoldás kell... Az Exacyl sem segít?? Most nagyon erős a vérzésed? Darabos? bocsánat ha faggatlak... csak érdekel az állapotod..
11150. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11149. - BrenBea)
2012. jan. 12. 11:55
jaja, pont egy hónapja. akkor vették le a mirénát. azért jött meg. 26. napra. kicsit se vagyok ideges, ááááá :)
11149. BrenBea
2012. jan. 12. 11:42
Murila... ne idegelj... :( csináltak neked eü kaparást mostanság? lehet az kell majd neked előbb :(
11148. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11146. - BrenBea)
2012. jan. 12. 11:39

Hát még mindig jobb, mint ami velem van, hogy műtét előtt egy nappal megjön, és hazaküldenek a kórházból :(

Nem ismerem amúgy a dokit :( De mondta az egyik nővér, hogy szerencséjük van, mert az osztályon mindegyik nagyon profi. Szerintem ne izgulj, várj, hogy mit beszélsz vele.

Nekem holnap kell hívnom, hogy mennyire csökkent a mensim.. hát szedem az exacylt, szal csökkent, de tegnap nagyon durva volt :( Már most azt sem izgat, ha nem tud laparoszkóppal, csak műtsön meg.

11147. eufórbia
2012. jan. 12. 11:37
Lányok,Asszonyok!!Félre téve minden szeméremet,írjatok arról hogy műtét után kinek hogy változott meg a szexuális élete?Van e problémája valakinek a vággyal,nemi izgalommal?Ha akad ilyen ,hogy oldottátok meg?2 év telt el műtétem óta és sajnos valami azóta rossz irányban megváltozott.Kihez forduljak,mit tegyek??
11146. BrenBea
2012. jan. 12. 11:32
Sziasztok a dokim beteg lett ezért át lettem adva egy másik orvosnak a neve Dr. Novák Zoltán,nőgyógyász onkológus, ismeri valaki?! Du kell felhívnom mikor tud jövőhéten műteni.. olyan kellemetlen ez így..
11145. krasiné (válaszként erre: 11144. - Turkkati)
2012. jan. 12. 07:20
Szia Kati! Jól vagy? Klári.
11144. turkkati
2012. jan. 12. 06:45
Jó reggelt mindenkinek!
11143. krasiné (válaszként erre: 11141. - Starmama)
2012. jan. 12. 05:55
Szia Eszti! Te jó ég, miket nem csinálsz? Nem szabad emelgetni, hiába érzed magad jól. Ne csináld, szeresd a gyerekeket a földön:)Ne vedd fel Őket, kitolsz magaddal! Tudom, hogy nehéz megállni, de muszáj.A családunkban nálunk is van 2 picurka, de megpróbálom Őket másként szertni, nem emelgetem egyiket sem. A szüleik sem sértődnek meg, mert tudják, hogy mi van, de ha megsértődnének sem érdekelne.Nem akarok még egy ilyen nagy műtétet.Te se akarj, legyél jó kislány és ne csinálj magadnak rosszat.Puszi:Klári.
11142. krasiné (válaszként erre: 11138. - Zafirov)
2012. jan. 12. 05:48
Szia Tünde! Nekem a vágásom teljesen lenn van a hasam alján, a szeméremdomb felett. A hasam még mindig dagadt egy kicsit, pedig ma vagyok 10 hetes. Egyik ismerősömmel beszéltem és mondta, hogy 10 éve műtötték, de még mindig érzéketlen a pocija. Viszketni nekem is sűrűn szokott, olyankor bekenem Körömvirág krémmel és az hűsíti.A fogyásodhoz gratulálok, nagyon szép eredmény ez már idáig is,további sok sikert és kitartást hozzá, mert ugy-e az a legfontosabb. A házimunkával csak csínján, mert én is majdnem ráfáztam. Óvatosan, mert ez nem biztos, hogy most fog visszaütni, de megbosszulja magát, ha nem vigyázol magadra.Pihentessél, sétálgassál és épülj fel hamar. Milyen módszerrel fogyóztál? Én most 56 kg vagyok, de mindig hadakozok a súlyommal,mert én is hízékony vagyok és mert mondta a doki, hogy ezután a műtét után a pajzsmirigy munkája felborulhat, és akkor jöhetnek fel a kilók.Vigyázz Magdra és gyógyulgassál,a körömvirág krémet meg nyugodtan próbáld ki, jó lesz a sebednek.Puszi:Klári.
11141. starmama
2012. jan. 11. 21:41

Sziasztok!

5 kg? Én 11 hetes leszek, de simán emelgetem a gyerekeket az oviban. Lehet, hogy nem kellene? De ezt hogy lehet kikerülni 3 évesek között?

Remélem mindenki úgy érzi magát, ahogy szeretné!

11140. tlivcsi (válaszként erre: 11138. - Zafirov)
2012. jan. 11. 20:14
A műtét előtt 89 kg voltam, az úszógumi eltakarta a vágást. Előre szóltak, hogy számíthatok a gyulladásra. Azóta fogytam 8 kg-ot, most kezdem picit visszahízni.
11139. tlivcsi (válaszként erre: 11137. - Zafirov)
2012. jan. 11. 20:12
Nagyon bátor vagy! Én sokat pihentem, és ma sem vagyok hajlandó 5 kg-nál többet emelni.Nem éreztem magam rosszul, de tudtam, hogy a szövödmények, későbbi bajok elkerülése érdekében vigyáznom kell. 5 hét után mentem vissza dolgozni.
11138. zafirov (válaszként erre: 11136. - Tlivcsi)
2012. jan. 11. 20:10

Kedves Lívia!

Szerencsére a sebem /egyelőre/ szép, és végül is a szombati varrat szedés óta semmilyen váladékot, vagy gyulladást nem veszek észre rajta. Igen igazad van a vágás helye tényleg érzéketlen, de alatta-felette már 1-2 cm-re érzem. Ja és mostmár elkezdett baromian viszketni. Ha nem vagyok indiszkrét mennyi a súlyod? Ha titkos írd meg priviben:-)) én nem titkolom, hogy 132 kg-ról most fogytam le 91-re és még folytatom mert szeretnék még egy 15 kg-tól megszabadulni. Bocsika, hogy kicsit elkalandoztam, de a dokim is asztmodta, hogy szerencse, mert így sem volt egyszerű a műtét, és nem is annyira lent vágott mint ahogy szeretett volna. Nem tudom egyébként kinek hol van a vágás, de az enyém a köldököm alatt mindössze pár centivel.

A lényeg pedig, hogy mindenkinek nagyon köszönöm, az aggódást és a tanácsokat. Pusz: Tünde

11137. zafirov (válaszként erre: 11135. - Turkkati)
2012. jan. 11. 19:59
Ez valamelyest megnyugtat. Ami a gép előtt ülést illeti nem egyfolytában ülök annyit, mert közben beiktatok minden féle apróbb kis házimunkát.Mosógép ki-be, tereget, főz, elpakol, kicsi játék a kutyával macskával. Persze mindezt haskötőben teszem.
11136. tlivcsi (válaszként erre: 11134. - Zafirov)
2012. jan. 11. 17:16

Szia!

Na csak óvatosan! Az első otthoni napomat én is szinte a gép előtt ülve töltöttem, azt jól begyulladt a seb egy része. Lázas voltam, de szerencsére magától kitisztult, nem kellett vágni. Igaz, ez a súlyomnak is köszöhető volt.

A vágás helyét persze hogy nem érzed, én 4,5 hónap után sem, teljesen érzéketlen még.

Pussz Lívia

11135. turkkati
2012. jan. 11. 15:57

Szia!

Én is csak annyi szurit kaptam, amíg kórházban voltam, itthonra már nem kellett.

Azért próbálj meg járkálni! Az jó, ha nem fáj semmid, de kicsit sem húz az ágy? 4-5 óra a gép előtt lehet, hogy még túlzás... Pihenj és sétálj többet, nehogy megbosszulja magát ez a túlzott jóllét:)!

11134. zafirov
2012. jan. 11. 13:27

Sziasztok!

Ami engem illet most találtam rá erre a fórumra, vagyis igazándiból csak most kezdtem el körbenézni,mert kicsit parázok, így a műtét után, hogy már nem kapok szurit trombózis ellen. 3.-án volt a hasi műtétem és minden kivettek mert volt egy gyerekfej nagyságú miómám. A petefészkeket azért vette ki a dokim, mert tudta, hogy hasplasztikai műtét előtt állok /40 kg fogytam/és így már nem lehet baj a petefészkekkel, ami újabb hasi műtétet eredményezhetne. Most vasárnap reggel jöttem ki a kórházból, és saját érzésem szerint baromi jól vagyok. Sztem még kicsit túlzásba is viszem a dolgokat. Mondjuk nem emelgetek, de szinte egész nap fent vagyok, jó mondjuk ebből 4 -5 órát ülök a gép előtt, de nem fáj a hasam vagyis szinte nem is érzem a vágás helyét. Már-már aggódom, hogy ez sem normális dolog, de mint az elejét írtam végül is csak a trombózis miatt parázok.

11133. Julcsi73 (válaszként erre: 11130. - Gyöngy324)
2012. jan. 10. 20:28
Szia Gyöngy! Köszönöm kérdésed,jól érzem magam,néha beleszúr,elönt az "erős paprika effektus" (mintha belőlről erős paprikával kenegetnék).:)Ma kicsit elfáradtam a látogatóktól,bár nagyobb részt feküdtem.Elég jól aludtam az éjjel,de azért voltam fent egyszer-kétszer. Puszi:Julcsi
11132. Julcsi73 (válaszként erre: 11116. - Turkkati)
2012. jan. 10. 20:20
Szia Kati! Köszi a jó tanácsokat,ígérem mind megfogadom.Érzem mennyit bírok és a családom segít mindenbe.A lányom 15 éves múlt,úgyhogy számíthatok a segítségére,csak nehéz "parancsokat" osztogatni. :)
11131. aliza43
2012. jan. 10. 18:36

Sziasztok!

Mi is nemrég kaptunk zöld utat ebben az ügyben!És először féltem is és izgultam is kicsit.Ez hülyeség volt és persze 23 év után a férjem észrevette hogy csak neki volt jó.Én nem is tagadtam,és ekkor megbeszéltük hogy nincs miért aggódnom ez természetes hogy izgultam kicsit.Ezután már jobb volt mert én is felszabadultabb voltam,előtte kis előjáték simogatás is kell.Szerencsére nekem megvan az egyik petefészkem ezért nincs olyan gondom hogy száraz a hüvely.De van akinél ez a gond.Szerintem az őszinteség nagyon fontos,beszéljétek meg nem szégyen ez ilyen műtét után.Mi előtte ittunk egy kis vörösbort az is jó feszültségoldó.1 pohárral lehet inni ,persze csak ha nem szedtek valami olyan gyógyszert ami mellett tilos alkoholt fogyasztani.Remélem tudtam segíteni valakinek ebben az ügyben.Mindenkinek jó egészséget kívánok!Aki műtét előtt van annak pedig sok szerencsét kívánok.Puszi Kati Pécsről

11130. Gyöngy324
2012. jan. 10. 17:43

Sziasztok Lányok!


Édesek vagytok és Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy így együtt örültök az örömömnek. Millió puszi ezért Nektek és igen, vigyázok magamra, azért a megterhelő dolgokat tényleg hagyom még a családra, emelni meg továbbra sem emelek szinte semmit! Ha már 10 év szenvedésén vagyok túl, természetes, hogy így az utolsó körökben már nem akarok semmit elrontani!


Bea, igen, ahogy Klári is írta, itt vagyunk Veled, szorítunk Neked, hidd el, minden rendben lesz, írj csütörtökön is, ha megvan a konkrét időpont és tudod, támogatunk mindenben, amiben csak tudunk, legfőképp lelkiekben!:-)A levelemet meg ne köszönd, ez a világ legtermészetesebb dolga, hogy próbálom én is átadni a már megélt tapasztalataimat.


Julcsi, te hogy vagy, hogy érzed magad? Megy-e már az alvás az otthoni légkörben?:-)


Eufórbia és Rozika, a Ti kérdésetekre a választ én is nagyon várom, bevallom őszintén, hogy annak ellenére, hogy a múlt héten mi is a férjemmel "szabad utat" kaptunk, én annyira, de annyira félek ettől, hogy még nem próbáltuk ki.:-( Tudom, hogy nem szabadna ettől ennyire félni és pszichésen kellene most már a félelememet leküzdenem, de nem nagyon megy.:-( Tudjátok a múlt rossz emlékei is visszatérnek nálam, hisz amikor még megvolt a méhem, nekem akkor is nagyon fájt egy-egy együttlét után ... most meg egyszerűen fizikai fájdalmaim vannak a félelemtől, hogy úristen, ott kell bármit is csinálni, amivel az elmúlt hetekben azért jól megszenvedtem! Úgyhogy én is várom a Régiek tapasztalatait, élményeit, ill. a segítséget, hogy hogyan tudtátok pszichésen kezelni ezt az egészet, hogy az ember ne féljen ettől úgy, mintha egy vadiúj, félelmetes dologra vállalkozna?


Előre is köszi a válaszokat!


Puszi Mindenkinek:

Gyöngy

11129. Rozika 01
2012. jan. 10. 17:15
9 hónapja hasi műtétem volt,nekem kivettek mindent,sajnos nekem sem megy a szex,kipróbáltunk már mindent,de semmi változás.Jó volni ha valaki tudna tanácsot adni,hogy ez miért van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook