Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11318. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11317. - Gyöngy324)
2012. jan. 28. 15:56
Hát, én a császárom után már két héttel is dolgoztam, pedig az sokkal nagyobb vágás volt. :) A gépnél is ülök, meló közben is ülök, kb teljesen mindegy.
11317. Gyöngy324
2012. jan. 28. 14:56

Sziasztok!


Nekem is laporoszkópiás műtétem volt, nekem az orvos 3-4 hetet írt elő szex terén, de mi is kivártuk inkább a 6 hetes kontrollt, sőt még utána is 3 hetet, pedig nekem is megvan a méhszájam, sőt a méhből is 3,6 cm-es részt meghagytak! Mégis vártunk!


Azon is csodálkozom, hogy Te már hétfőn mész dolgozni? Én most 2,5 hónap után kezdem újra a réginek érezni magam, nemhogy a műtét után egy héttel! De persze embere válogatja, Te biztos erősebb vagy nálam!:-)) De azért vigyázz nagyon magadra Murila!


Klári, Neked meg minden jót azzal a kedves férjeddel, tényleg mindenkinek ilyen társat kívánok, aki ilyen megértő és kitartó, mint a Tiéd!:-)


Puszi mindenkinek és köszönöm még egyszer a munkahellyel kapcsolatos kedves szavaitokat!

Gyöngy

11316. Milup2
2012. jan. 28. 14:06
Nekem is hasi műtétem lesz..Minden doki azt mondta, hogy 7-10 napig kell kórházban maradni utána...
11315. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11314. - Imisz)
2012. jan. 28. 13:08

Hát én is csodálkoztam, mondtam is a dokinak, hogy ezt inkább apának nem mondom :) De azt mondta, simán lehet. Mivel a méhszáj fölött lett elvágva, ezért lehet. Gondolom, ez mindenkinél más amúgy.


Dolgozni pedig muszáj. mivel ülő munka, nem fogok belerokkanni abba a 2-3 órába. nem mellesleg, sokkal rosszabb volt úgy dolgozni, hogy 10 percenként wc-re kellett járni, mert elöntött a vér.

11314. Imisz
2012. jan. 28. 12:55

Nálunk is a hasi műtöttek 7 nap, és csak varratszedés után mentek haza. Nekem hüvelyi volt. csütörtök befekvés, előkészítés (hashajtás kínéletesen, semmi keserű só) péntek műtét, és hétfőn mehettem haza. A műtét után is kaptunk bélmozgatót, és addig nem kaptam normális kaját míg nem volt széklet. Utána szűrt leves, kefír, aztán szép fokozatosan jöttek a szilárd kaják. Tényleg kórháza válogatja.


murila: nem korai egy hét után a sex? Nem beleszólni akarok tégy ahogy jónak látod de még senkitől sem hallottam, mindenki a 6 hetes kontroll után kapott zöld jelzést. Ha netán még vasárnap is gyengének érzed magad, inkább ne menj dolgozni! Meg kell erősödni kívül-belül! Akármennyire nem látszik a műtét belül azért nagy dolgok történtek! Vigyázz magadra!

11313. ATLASZ42
2012. jan. 28. 12:29

Nálunk a kórházban a betegeket akit szerdán mütöttek hasi mütéttel, vasárnap már hazaengedték, majd kedden mentek vissza, hogy a varratokat kiszedjék.De akiknek valamilyen komplikáció lépett fel, természetesen azok nem mehettek haza.

De mivel én szlovákiából vagyok, ez nálunk majdnem minden kórházban igy müködik.

11312. krasiné (válaszként erre: 11309. - Kavicsné)
2012. jan. 28. 08:29
Szia! Akkor valószínűleg hasi műtéted lesz. Bár nem tudom a többivel meddig tartanak benn.De a hasi az kb. 7 nap. Én is addig voltam. Klári.
11311. krasiné (válaszként erre: 11302. - Rezeda63)
2012. jan. 28. 08:27
Szia Rezeda! Nálunk a műtét után a szobába kerültünk vissza. Ráadásul az ágyamból, a műtőre láttam. Éjszaka mély gyűlölettel néztem a bejáratára. Soha nem felejtem el, hogy gyűlöltem és ahogy napról-napra engedett fel bennem ez az érzés. A látogatási roham tényleg szörnyű tud lenni, főleg mikor alig élsz. Ilyen műtét esetében le kellene korlátozni a látogatást, mert csak terhes a betegnek. Egyedül a férjem értette meg és ezért nagyon hálás voltam Neki. A mai napig a tenyerén hord, nagyon jó ember. Ritkaság. Még Ő vígasztalt, tartotta bennem a nőt. "Hiszen már van 2 felnőtt lányunk, mindig ezt hajtotta." Az Ő szemében semmit nem változtatott a műtétem, sokkal jobban viselte mint én. Én ide jártam panaszkodni, a családnak nem szívesen beszéltem a bajaimról. A sogóromék még azt sem tudják, hogy kipalotak. A férjem látta a gondjaimat, de nem faggatott. Nektek mint nőknek, könnyebb volt elmondani. Ne haragudj, hogy Rád zúdítottam ezt az egészet, de már jó volt kiírni magamból. Na és persze azt is elmondani, hogy elvétve de még vannak rendes, normális férfiak is. Jó egészséget kívánok Neked és minden sors társunknak. Puszi: Klári.
11310. turkkati
2012. jan. 28. 08:24
Annyi volt nekem is 1 hét, de ahogy olvasom, kórháza válogatja. Ki fogod bírni! Utána meg sokkal jobb lesz:)
11309. Kavicsné (válaszként erre: 11308. - ATLASZ42)
2012. jan. 27. 21:40

:-) Jó olvasni benneteket, hogy biztattok! Délelőtt nagyon beparáztam, még a remegés is rám jött, miután az altatóorvosi konzíliumot egyeztettem. Nagyon rossz érzés volt. Soha nem féltem ennyire. Még a szülést is vigyorogva csináltam végig 6 éve.


Gyerekfejnyi mióma. Akkora az enyém is. És egy hét kórházi üdülést mondott a docens, amikor a bemutatás volt.

11308. ATLASZ42 (válaszként erre: 11303. - Kavicsné)
2012. jan. 27. 21:11
Na ná, hogy kikupálunk.Minden infót megkapsz, amit szeretnél.Meglátod mütét után, hogy fogsz örülni nekünk,legalábbis én nagyon örültem és szinte mindennap olvasom a fórumot.Szerettel Alica
11307. Julcsi73
2012. jan. 27. 20:58
Még amit szeretnék leírni azoknak a nőknek,akik még műtét előtt állnak és rátalálnak erre a fórumra. Létezik egy eljárás,ami méh megtartás mellett a mióma érhálózatát zárják el katéteres eljárással,az elhalt szövet idővel kiürül a hüvelyen keresztül. Budapesten,Pécset és Miskolcon végeznek ilyen eljárást. Akit érdekel írjon privátba. Érdemes,mert lehet van még egy esély,hogy megmaradjon valami,ami a tietek. Én megpróbáltam,de sajnos nem sikerült. :(
11306. 57aa4ea1e8
2012. jan. 27. 20:46

Sziasztok!

Engem kedden műtöttek, gyerekfejnyi myomám volt, laparoszkóppal műtöttek. Tegnap jöttem haza. Egyszer kértem fájdalomcsillapítót, közvetlen a műtét után, de aztán nem kellett, mert nem fájt, kivéve az izomláz, ami a gázos feltöltés után törvényszerű. Na, az volt a legrosszabb. Tegnap már az sem volt vészes, mára meg szinte semmi. Tegnap éjjel már hason aludtam. Egy negatívum van eddig, hogy gyenge vagyok.

Enni a kórhában bármit lehetett, és én örültem, hogy nem jött csak pár látogató. Amúgy is, két napot még látogató nélkül is ki lehet bírni a kórházban. Nagyon kell figyelni a műtét utáni székletre, én nyomattam magamba a hashajtót. Így mostmár a gázok sem bántanak. Olyannyira jól vagyok, hogy hétfőn már dolgozni fogok, igaz, csak lájtosan. Addig rápihenek. Emelni nem annyira szabad, de azt úgyis tudja az ember.

Nekem a doki a szexet 1 hét után engedélyezi, a méhnyakam, petefészkem megmaradt. Szóval nekem megkönnyebbülés volt, hogy kiszedték a méhemet, ami már fél éve csak problémát okozott, a folyamatos ömlő vérzéssel.

Aki előtte van, nem féljen, mert sokkal jobb utána.

Engem lelkileg sem viselt meg, nem is értem, hogy akit igen, azt miért? A nőiességből ez nem von le semmit, és ahogy olvasgatom, itt azt hiszem, mindenkinek van már gyereke is.

Szóval aki előtte áll, az örüljön, ha minél hamarabb túl lesz rajta. Hasi vágással a felépülés nyilván sokkal rosszabb , ezt tudom, három császárom volt. A hüvelyi is pár nappal több a kórházban, de ahogy a betegtársaimtól hallottam, 1 nap után az is teljesen fájdalommentes, vagy szinte az.

11305. Julcsi73
2012. jan. 27. 20:45

Sziasztok Lányok!

Először is Gyöngy gratulálok a munkahelyhez. Engem is felhívott a volt főnököm,hogy nem mennék-e vissza dolgozni.:)

Móni! Örülök,hogy túl vagy rajta és csak így tovább.

Kavicsné! Ahány (kór)ház,annyi szokás! ;)Ami nálam nem volt:homokzsák a hasamon,én kétszer kaptam beöntést,keserűsót nem,másnap reggel zuhany után a kötést levették.

11304. Imisz (válaszként erre: 11303. - Kavicsné)
2012. jan. 27. 20:17

Könnyebb lesz! Olvass vissza, amire mégsem találnál választ azt megmondja valaki biztos! Jól felkészülve fogsz így menni és meglátod sokkal könnyebb. Ráadásul első kézből kapod az infót nem a szomszéd/barát/munkatárs valakijének a valakije...


Szorítunk Neked is, minden OK lesz!


Üdv: Szimi

11303. Kavicsné (válaszként erre: 11301. - Turkkati)
2012. jan. 27. 19:10
Köszönöm szépen, hogy kikupáltok! :-) Sokkal könnyebb lesz így.
11302. Rezeda63 (válaszként erre: 11288. - Krasiné)
2012. jan. 27. 17:55

Szia Klári!

A látogatást illetően nagyon meg tudlak érteni. Az én műtétem idején illetve az elején látogatási tilalom volt. Az őrzőbe nem is jöhetett senki. Én örültem neki, mert akkor mindenre vágytam, csak látogatóra nem. Utána az osztályra azért egy-egy embert beengedtek, de nem lehetett búcsújárás:) Hozzám csak a férjem jött, de elég volt. Majd a vége felé a kórházi tartózkodásomnak feloldották a látogatási tilalmat. Hát ami ott volt!!!!!! Temérdek ember egész nap!!! És baromi rossz volt, mert ugye az egyik a Wc-re szaladt, a másikból csövek lógtak ki stb. A látogatók meg csak jöttek. Aludni napközben egyáltalán nem lehetett.

Nálunk a kórházban nem mondták, hogy csak azt ehetem amit ott kapok. Én délutánonként alig vártam a férjem, mert mindíg nagyon éhes voltam:))) Amit ott adtak........ háááát arra ha csak ránéztem fordult velem egyet a világ. Az a dobozos szervírozás borzasztó volt:)))) De ma már csak emlék:))

Üdv. Rezeda

11301. turkkati
2012. jan. 27. 16:54
Ne félj, mire odakerülsz, minden részlettel tisztában leszel:D, majd mi kiokosítunk:
11300. Kavicsné
2012. jan. 27. 16:48
Köszönöm a körültekintő leírást! Február 6-án már többet fogok tudni én is. Minden laborom hibátlan, ekg, röntgen, csak a műtéthez szükséges egyetlen vérvizsgálat eredményére kell várni jövő hét péntekig. Hosszú hétnek nézek elébe...
11299. krasiné (válaszként erre: 11298. - Kavicsné)
2012. jan. 27. 15:14

Nem lepődök meg, sok olyan orvos van aki nem tartja fontosnak, hogy egy-két dolgot elmagyarázzon a betegének. Ilyen volt az én orvosom is, csak annyit mondott, hogy hasi műtét lesz., meg fel kell varrni pár dolgot. De aztán kitett magáért, nagyon lelkiismeretes volt. Szerintem bele vannak fásulva és nincsenek megfizetve. Bármilyen műtéted lesz nagyon fontos, hogy betarts mindent amit mondanak. Műtét előtt lévő délután adtak keserú

űsót és beöntést. Reggel tőlem még vettek hajnalban vért, leborotváltak, hüvely öblítést csináltak. Le kellett fertőtlenítő tusfürdővel fürödni, ezt ők adják. Mielőtt betoltak a műtőbe adtak bátorító injekciót, amitől olyan volt mintha berúgtam volna. Aztán bekötötték az infúziót és se kép, se hang. Délután tértem magamhoz, le volt szorítva homokzsákkal a hasam, amit 3-4 óra múlva vettek le. Folyamatosan kaptam az infúziót és a fájdalomcsillapítót. Másnap reggel a nővér segített felülni, majd lassan felállni. Utána az ágy szélén megfürödtem, szintén a nővérke segítségével. Nappal párszor sétáltam az ágyam mellett. Na persze katétert is tesznek fel műtét előtt. Nekem mivel fel kellett varrni a húgyhólyagomat is , 3 napig volt fent a katéter. De egyébként hamarabb leveszik. Napról-mapra többet kell mozogni, hogy a bélmúködés helyre álljon. 2-3 nap múlva szintén adtak keserűsót, hogy ne keljen erőlködni a széklettel. Csak azt ehettem amit Ők adtak és nagyon sokat kell inni, ha jól esik, ha nem. Lehetett tusolni, mert vízhatlan kötszer volt a seben. Nem szabad emelgetni, erőlködni műtét után, mert abból baj lehet. Viszont sokat kell mozogni, mert összenövéseid lehetnek. Ez a hasi műtétről volt egy kis leírás, majd akinek hüvelyi vagy laparoszkópos műtéte volt, leírja a saját tapasztalatát. Minden kórházban más lehet a szokás, így én csak a saját tapasztalatomat tudtam leírni. Majd írnak a többiek is, csak kérdezzél nyugodtan. Klári.

11298. Kavicsné
2012. jan. 27. 14:33
Ha én azt tudnám :-D A docens úr csak annyit mondott, hogy ki kell venni...
11297. krasiné (válaszként erre: 11295. - Kavicsné)
2012. jan. 27. 14:25
Nekem is meghagyták a petefészkeket, arra még szükségünk van. Akkor februárban túl leszel rajta. Elég szép nagy miomád van, nem csoda, hogy meg kell műteni! De hidd el utána sokkal jobb lesz, megszűnnek a problémák, az össze-vissza vérzés,a hasi görcsök. Komfortosabb lesz az életed. Hasfalon keresttül műtenek?
11296. krasiné (válaszként erre: 11293. - Ispanmonika)
2012. jan. 27. 14:21
Szia Móni! Végre túl vagy rajta és otthon vagy. De jó! Az meg főként jó, hogy lazábban vetted az akadályt. Én szintén így voltam vele, nem mondom, hogy nem féltem, de a lányok hihetetlen segítséget nyújtottak!!!!!!!! Még műtét előtt lévő percekben is gondoltam rájuk, hogy Ők is átestek ezen az egészen és kibírták. Akkor nekem is ki kell bírni! Borzasztó hálás vagyok én is ennek a kis csapatnak és akinek tudok én is segítek, mert én is megkaptam a segítséget. Most pedig visszatérve Hozzád, nagyon sokat pihenjél, olvasgassál sokat, egy kis mozgás amikor jól esik. Igyál sok folyadékot és egyed a gyümőlcsöt, mert fel kell tölteni a szervezetet vitaminnal és ásványi anyagokkal. Én is sok mandarint, narancsot ettem, a mai napig citrommal iszom a teát. Szóval fel kell erősíteni a legyengült szervezetet. Sőt műtét után sok halat ettem, könnyű és értékes táplálék. Vigyázzál Magadra és írjál! Nagyon sok puszi!Klári.
11295. Kavicsné
2012. jan. 27. 14:14
Hasi műtét lesz. 11 x 13 x 8 cm a drága mióma. Február 6-án megyek az altatóorvosi konzíliumra, akkor kapok elvileg műtét időpontot is. Csak a méhemet veszik ki. :-S Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a petefészkek megmaradnak...
11294. krasiné (válaszként erre: 11291. - Kavicsné)
2012. jan. 27. 14:11
Szia! Szomorú, hogy megimt többen vagyunk ezen a fórumon. Nyugodtan kérdezzél, hogy mire vagy kíváncsi és valaki biztosan tud segíteni. Nem kell szégyelni, akármit kérdezhetsz. Milyen műtéted lesz? Teljesen kipakolnak? Hasi-vagy hüvelyi műtéted lesz? Puszi: Klári.
2012. jan. 27. 11:46

Sziasztok Lányok!


Hát ma hazajöttem a kórházból.Minden OK.A hüvelyen keresztül távolították el a méhemet.Lányok Nagyon-nagyon sokat segítettetek a tanácsaitokkal.Nagyon sokat segített.Lelkileg erősen ,félelm nélkül mentem be a műtőbe.Izgultam,de nem féltem! Nagy a különbség.Már a műtét napján este fel tudtam kelni,ki vették a katétert és azóta nem vagyok kiszolgáltatott helyzetbe.Érdekes,ti a fájdalomra is felkészítettetek és ezért sokkal rosszabra számítottam,mint amit lett.Képzeljétek magamon is meglepődtem,hogy hogy viselem.Az orvosok is csodámra jártak:)Meséltem rólatok,hogy milyen fantasztikusak vagytok!!!!! A nagydologgal sem volt gond,mert leírtátok a jó tanácsaitokat így minden klappolt.Csajok én ANNYIRA HÁLÁS VAGYOK NEKTEK!!!!!Mindenkit körbe csókolnék.Így hát maradt egy nagy kontinentális ölelés mindenkinek kivétel nélkül.Na most ennyi, lefekszem,mert sokat kell pihennem.Holnap megint feljövök és én talán tudok már lelkileg segíteni a rászolulóknak.Akik túl vannak a műtéten azoknak mi elöbbi gyógyulást és akik elötte vannak azoknak a legjobbakat kívánom!

Puszi mindenkinek: Móni

11292. Gyöngy324
2012. jan. 27. 09:46

Szia Éva, sziasztok Lányok!


Édes vagy Éva, hogy ilyen kedvesen biztatsz az új munkahellyel kapcsolatban, remélem, hogy tényleg minden rendben lesz és jó munkatársakat is kapok magam mellé. Ennyi sok rossz után már tényleg jöhet a JÓÓÓÓ is!

A másik a mostani témával kapcs-ban, hogy nem lehet vagy lehet látogatót fogadni. Bevallom őszintén, hogy én is azoknak a véleményét osztom, akik azt írták, hogy sokkal jobb volt látogatók nélkül. Hozzám is csak a férjem járt be, de kiváló volt így, láttam én magam mellett olyan betegeket, akikhez órákra beült az egész család, sokszor 5-6 fő! És látszódott a betegen is, hogy teljesen ki van már merülve, de valahogy a család nem vette a lapot, a végén a nővérke jött be szólni, hogy ugyan hagyják már szegény beteget, tényleg pihenésre van szükség. Ezután a mellettem fekvő hölgy külön megköszönte az ápolónőnek, hogy ilyen kedvesen, de elküldte a családtagokat.


Tényleg Lányok, ez nagy műtét és ténylegesen nagyon sok pihenésre, nyugalomra van szükség. Az első napokban még én is "rohangálni" akartam, azt hittem, hogy minden a régi, aztán szépen lassan rájöttem, hogy nem, itt kell ekkor és ott zárni mindent, otthoni, munkahelyi gondokat és csakis önmagatokra figyelni, a testetek jelzéseire. És nekem így nagyon jó volt, akkor alhattam, amikor csak akartam, olvastam sokat, sőt nekem utánpótlás is kellett olvasnivalóból és pihenni-pihenni 1000-el! És nekem a párom is nagyon édes volt, amikor már látta rajtam, hogy csukódnak a szemeim, sokszor csendben csak elbúcsúzott és elment ... és igen, ilyenkor ez kell. Sőt, majd a kórházból való kikerülés után is, nekem kb. 2-3 hét pihenés kellett még otthon is!

És mivel ilyen szépen, türelmesen kifeküdtem ezt a betegséget, most azt tudom Nektek mondani, hogy 2,5 hónap után tényleg minden OK. Aktívan élek minden téren, munkát kerestem, utazom sokat, én most jelenleg tényleg pont úgy érzem magam, mint régen. És tudjátok olyan furcsa, sokaknak nem hittem a műtét előtt, ill. közvetlenül utána, hogy ebből teljesen, szinte 100%-ig fel lehet épülni, de pedig így van. Most saját magamon érzem, teljesen a régi lettem. Én tudjátok féltem, hogy nagyon el fogok hízni, kiszőrösödök, megmélyül a hangom, megváltozom teljesen és abszolút nem így van. Én nem mondom, hogy nem szedtem fel egy pár kilót, de ez amiatt is van, hogy sokat feküdtem, meg itt volt a Karácsony, de ennyit átlagosan is felszed az ember így télen!:-)


Úgyhogy Lányok, Ti, aki műtét előtt álltok, semmin ne izguljatok, pár hónap múlva teljesen aktív, normális nőként tudjátok élni ismét a hétköznapokat. A látogatók riogatásaitól és terhes ott léteiktől pedig próbáljátok kímélni magatokat!


Puszilok mindenkit!

Gyöngy

11291. Kavicsné
2012. jan. 27. 09:13

Sziasztok!

Beleolvastam a fórumotokba. Sajnos én is erre a sorsra jutok, már a műtét előtti vizsgálatokon is túl vagyok, csak egy eredmény hiányzik. Utána tűzik ki a műtét időpontját. SoteI, Baross utca.

Ha nem gond, jönnék én is hozzátok felkészülni lelkiekben, hogy mi vár majd rám.

11290. Applet
2012. jan. 26. 21:58

Sziasztok!

Klári, Rezeda köszönöm a kedves szavakat! Igen, tudom a pozitív dolgokat kell néznem. Majd igyekszem!

Ami a műtét utáni pihenést illeti, volt segítségem, de az egy hónapos kisfiam 3 óránként szopott, éjszaka is. A kórházban is ott volt velem éjjel nappal. Nekem már műtét után két nappal mondták, hogy sétálgassak, menjek ki az udvarra...


A műtét előtt állóknak kitartást, a többieknek gyógyulást! A ki eredményre vár, remélem jó hírt fog kapni!


Üdv

11289. Imisz (válaszként erre: 11283. - BrenBea)
2012. jan. 26. 15:05

Szia!

Szorítok, hogy ne halasztódjon már a műtét!

Viszont a párod inkább ne vigyen enni, illetve csak ami megengedett! Az első székletig nem is ehetsz csak amit ott adnak, és utána is nagyon oda kell figyelni a bélműködésre, hisz azok is meg lesznek bolygatva-mozgatva, el kell rendeződniük.


Ezt csak jótanácsként írom.


Üdv! Szimi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook