Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11518. mirmido
2012. febr. 6. 08:43

Kedveseim! Köszönöm a válaszotokat. Szeretném még kérdezni, nektek hány napig volt katéteretek? Hüvelyi váladékozás milyen erős ? Mikor tudtatok teljes életet élni? Mármint utazni, mindennapi teendőket ellátni? És a férjetekkel való együttlét?

Én úgy érzem csonka nő leszek és ez nagyon aggaszt! Lehet hiúnak tűnök. Bocsássatok meg érte!!! Akinek több éve volt ilyen műtéte az mennyire hízott el?Előre is köszönöm őszinte válaszotokat!

2012. febr. 6. 08:34
Bocsi a helyesírásokért ,de nagyon gyorsan gépeltem és nem olvastam vissza:(
11516. Ispanmonika (válaszként erre: 11487. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 6. 08:31

Szia Murilla!

NE ÉREZD MAGAD KELLEMETLENÜL.Örülök,hogy ilyen jól vagy.Nekem is volt laparos nőgyógyászati műtétem és én is így éreztem magam.Amikor kijöttem a kórházból, lakodalomba mentem másnap és nem fogtam vissza magam, csak úgy roptam.De ez más.De lehet,hogy az én készülékembe van a hiba.Igaz mióta szedem a fájdalomcsillapítót,tök jól vagyok.A Rezeda is le írta egy ismerősének a tapasztalatát és nagyom megnyugtatott,hogy ez egy múló állapot.De én is már ahogy a lányok írják napról napra joban vagyok.

Szép napot!

Móni

11515. Ispanmonika (válaszként erre: 11506. - Rezeda63)
2012. febr. 6. 08:25

Szia Rezeda!

Konzultáltam az orvossal szinte szóról szóra azt mondta,amit te,csak még nem akar meg ultrahangozni hüvelyen keresztül mert még friss a sem.Azt mondta,hogy még 2 hétig szedjem a fájdalomcsillapítót persze csak akkor ha nagyon fáj és ha nem múlik akkor 2 hét után mér megcsinálja az UH-t.

Köszönöm a tanácsodat!

Üdv: Móni

11514. nagy49éva (válaszként erre: 11512. - Mirmido)
2012. febr. 6. 04:26
Szia Mirmido! Nem mindenhol tesznek homokzsákot a hasadra én sem kaptam. A haskötőről is itt olvastam a lányoktól. Bizony ha előbb tudom akkor én is valahogy beszereztem voltam még akkor is ha nagy méretet nehéz kapni. Így minden köhögésnél fogtam a hasam két kézzel. Igaz nekem a komplett eltávolítás felett még endometrizózis miatt átrendezték a belsőm. A műtőbe most már zokniba mennék, mert nagyon fáztam.Az első nap után mindig csak jobb lesz. Szorítok Neked. Éva
11513. zafirov (válaszként erre: 11512. - Mirmido)
2012. febr. 5. 21:38

Nem lesz homokzsák a hasadon és ürességet sem fogsz érezni, csak megkönnyebbülést, hogy túl vagy rajta.

Ezt tapasztalatból mondom. Fel a fejjel és semmi félsz. Hidd el minden rendben lesz.

11512. mirmido
2012. febr. 5. 20:09
Sziasztok! Sokan megírtátok már a műtéttel kapcsolatos tapasztalataitokat , de én akkor is nagyon félek. Nelem 2 hét múlva lesz a nagy napom, hasfalon keresztül, és nem tudom elképzelni, milyen lesz a műtét utáni nap. Homokzsák lesz a hasamon, nem fogok egy nagy ürességet érezni?
11511. nagy49éva (válaszként erre: 11494. - BrenBea)
2012. febr. 5. 19:23
Szia Bea! Próbáld kia a rostos sárgabarack levet nekem az gyors eredményt hozott. A műtét előtt állóknak kitartást. Mindenkinek fájdalom mentes kellemes napokat kívánok. Sajna a hólapátolást nem szeretem. Éva
11510. Kavicsné
2012. febr. 5. 18:56

Holnap ilyenkor már okosabb leszek... Már időpontot is kapok. Remélem. A torkom még mindig elég gáz...


Sügi, ügyes leszel, és pozitívan gondolkodni! Gondolok rád!

11509. Kavicsné (válaszként erre: 11503. - Sügi 71)
2012. febr. 5. 18:54
Melyik kórház?
11508. Szulamit67
2012. febr. 5. 18:30
Köszönöm mindenkinek, hogy lrírtátok a várható dolgokat. Volt már három műtétem, de most jobban izgulok, mint a háromnál együttvéve. Lehet, hogy azért, mert idősebb vagyok és félek, hogy nehezebben fogok regenerálódni? Magam sem tudom.
11507. Rezeda63 (válaszként erre: 11487. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 5. 18:05

Szia Murilla!

Szerintem senki nem veszi kirohanásnak amit leírtál!!! De!!! Neked meg azt kell elfogadnod, hogy nem mindenki olyan mint te. Vannak érzékenyebb lelkületű, és kevésbé erős fizikumú sorstársaink is, és nekik ez a hely egy olyan hely, ahol meg merik osztani az aggodalmukat. Nyilván nem azért írják, mert hisztizni akarnak, hanem azért mert nyomasztja őket bizonyos gondolat, esetleg fájdalom is. Azok várnak támogatást, tanácsot akik aggódnak, és olyanoktól mint te vagy, aki -a te gondolataiddal élve- szégyenletesen jól érzi magát. Tehát szerintem ebben segítsünk,!

További jó egészséget!

Üdv. Rezeda

11506. Rezeda63 (válaszként erre: 11483. - Ispanmonika)
2012. febr. 5. 17:57

Szia Móni!

Nekem az egyik kolléganőmet is műtötték, és hosszú ideig szedte a cataflamot, mert érzékeny volt a hüvelycsonk, és a petefészkek is szurkáltak. Rendszeresen járt vissza a dokihoz, mindíg csináltak hüvelyi ultrahangot, és aztán egy idő után elmúlt.

Üdv. Rezeda

Ezt nem azért írtam, hogy ne menjetek orvoshoz!!!! Jobb ha ő lát titeket, biztosabb.

11505. Imisz (válaszként erre: 11503. - Sügi 71)
2012. febr. 5. 17:47

Szia Sügi!

Szorítok én is! gyors és fájdalommentes gyógyulást kívánok!

Üdv: Szimi

11504. Julcsi73 (válaszként erre: 11503. - Sügi 71)
2012. febr. 5. 17:24

Szia Sügi! Nagyon szorítok Neked! Ne félj,minden rendben lesz,majd meglátod. Várlak vissza!

Puszi: Julcsi

11503. sügi 71
2012. febr. 5. 17:15

Sziasztok Lányok!

Kész a pakkom és holnap hajnalban indulunk Budapestre....

Nagyon köszönöm a bíztatást és a kedves jeleket!!

Kedden szorítsatok értem!!!Sietek vissza!!!!!

Puszi nektek!!

Sügi

11502. Imisz (válaszként erre: 11500. - Szulamit67)
2012. febr. 5. 16:13

Szia!

Én befekvés napján bélmozgatót kaptam és valami folyadékot ami nem volt rossz, 2x2 dl-t kellett inni. Beöntést csak a műtét napján reggel kaptam.

Vérhigítót csak amíg a kórházban voltam, tehát 3-at kaptam, itthonra nem kellett.

Ebből gondolom, hogy a hashajtás módszerét kórháza válogatja a vérhigító pedig függ a labor eredménytől is.

11501. kisbeka1 (válaszként erre: 11496. - Szulamit67)
2012. febr. 5. 15:47

szia,szerintem korháza válogatja.


Nekem Győrben volt a műtétem.Előző nap kellett befeküdni,és ugyn.bélmosó folyadékot itattak velünk.Elég rossz az ize.Ha lehetett volna,én a beöntést választottam volna helyette.


Már este kaptam vérhigítót,és műtét után 30-at.

Műtét után este már bélmozgatót is kaptam injekcióban,és tablettában is,3 napig.

Üdv:Heni

11500. Szulamit67 (válaszként erre: 11499. - Julcsi73)
2012. febr. 5. 14:07
Köszönöm gyors válaszodat. :)
11499. Julcsi73 (válaszként erre: 11496. - Szulamit67)
2012. febr. 5. 13:44

Szia Ági!

Nekem adtak beöntést,műtét előtt este és reggel. Én vittem magammal a kórházba Laevolac szirupot,de adtak paraffin olajat,hogy elinduljon a széklet. Vérhígítót nem kaptam egyáltalán,mert nem volt a családban mélyvénás trombózis vagy hasonló érrendszeri betegség. Január 2-án feküdtem be,3-án műtöttek és 9-én jöttem haza,varrat szedés után. Remélem segítettem. Üdv a fórumon.

julcsi

11498. Julcsi73
2012. febr. 5. 13:37

Sziasztok Lányok!

Bea örülök,hogy túl vagy a műtéten és újra itt vagy köztünk! Nekem is ugyanilyen problémáim voltak,mint neked. Sokat szenvedtem a szélgörcsöktől,sőt még most is előfordul,ha puffasztót eszek,de már nem olyan rossz,mint műtét után. Ha elrendeződnek a belek,aztán kevésbé kellemetlen. Én ittam a Laevolac szirupot,de még így is három naponta volt székletem,de legalább nem kellett erőlködni.

Vigyázz magadra!

Gyöngy!

Milyen a munkahely? Vissza rázódtál a dolgos mindennapokba?

Műtét előtt álló lányok!

Ne féljetek,és semmi negatív gondolat,csak pozitívan állni mindenhez és akkor nem lesz baj! Ha túl lesztek rajta,majd meglátjátok,hogy felesleges volt stresszelni magatokat.

Amúgy én jól vagyok,nálunk 50 cm-es hó van és imádok kint lenni és sétálni. Jól felöltözök-ha az oroszlán megenne,egy hétig ruhát k@kálna-és irány kifelé.

Mindenkinek jó egészséget kívánok és szép vasárnap délutánt!

Puszi: Julcsi

11497. Szulamit67
2012. febr. 5. 13:22
Még egy kérdés. Vérhígítót mindenkinek adnak? Annak is, akinek rendben vannak az alvadási paraméterei?
11496. Szulamit67
2012. febr. 5. 13:20

Üdv Mindenkibe!


Gratulálok mindenkinek, aki már túlesett a műtéten és jelenleg már gyógyul. Én előtte állok és örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert sok-sok kérdésemre már kaptam választ. Én kedden fekszem be és szerdára vagyok ütemezve. Olyan erősen vérzek hónapok ótam hogy súlyos vashiányos vérszegénység alakult ki nálam. Most már nem lehet tovább halogatni, mert teljesen kivérzek. Volna még néhány kérdésem: adna-e előtte beöntést, vagy ezt kórháza válogatja? Mit adnak utána, hogy beinduljon a bélműködés? Meddig kell bennmaradni? Megvárják a varratszedést, vagy vissza kell menni. Nekem is volt már két csáazaárom, meg egy méhenkívüli terhességem. Ez utóbbival 10 éve műtöttek, akkor benntartottak varratszedésig. Azóta viszont sok víz lefolyt a Dunán, nem tudom, most hogyan megy ez? Válaszotokat előre is köszönöm.

11495. turkkati (válaszként erre: 11494. - BrenBea)
2012. febr. 5. 09:28

Szedjél hashajtót, ha másként nem megy.

Tavaly én is egészen jól voltam, csak a nagydolog volt rettenetes. Már ülni sem tudtam, mert ott volt, de kijönni nem akart.

Rendszeresen hashajtót szedni nem akartam, de 1-2 hét alatt úgysem lehet hozzászokni, és ha hat, megspórolod a szenvedést.

Tényleg, rosszabb volt, mint a műtét utáni 12 óra:)

11494. BrenBea
2012. febr. 5. 07:52
Szijjasztok Lányok :)) Gyöngy puszi neked is én is örülök neked :-), én még sajnos úgy megyek mint aki be van tojva de igyekszem kiegyenesedni :) Ma ez lesz a házi feladat... csajok még egy kérdés és abba hagyom a parázást megígérem, természetes úton nem akar nekem jönni ez a kaki dolog már tegnap előtt bevettem egy hashajtót amit a korházban adtak, mit gondoltok itthon is szedjem ha másként nem megy?? Eskü már mindent kipróbáltam joghurtra iszok kávét aztán fél liter gyümilét...de semmi.. :D bocsi a kellemetlen kérdésért de kitől kérdezzek ha nem tőletek?! ;-) Rózsakrisz engem is ott műtöttek engem Dr Novák nézd meg a goggogleba Dr. Novák Zoltán és van egy bemutatkozó videója párban dolgoztak Dr. Kia-val.. erre specializálódott orvosok mindketten és nagyon kedvesek... Imisz az az érzet amit írtál, hogy húzott lefelé...no nekem is ilyen van mintha súlyt akasztottak volna odabe... az nálad meddig tartott? Szép reggelt mindenkinek :-)
11493. Kavicsné
2012. febr. 5. 07:52

Sziasztok!


Igaz, én még csak előtte állok, ráadásul azt sem tudom, hogyan fogják csinálni, és egy hetet mondott a docens úr, hogy addig élvezem majd a Baross utca vendégszeretetét, de tudom, hogy végig kell csinálni, mert jobb lesz utána. Némi félsz és izgulás azért van bennem, ez természetes, de rengeteg erőt merítettem innen, hogy nem is olyan vészes. Úgyhogy senki ne érezze magát kellemetlenül azért, mert szerencsésebb volt, és jól bírta! Szeretnék én is ehhez a csapathoz tartozni, aki műtét után ezt mondhatja el magáról.

11492. BrenBea
2012. febr. 5. 07:44
Murilla ne izéjjé má, tök szerizlek... én pl belőled merítettem erőt, ha nem lettél volna nem mentem volna ilyen bátran... és ne szarul érezd magad, hanem továbbra is jól.. aki műtét után este már túrótortát eszik mert éhes, hát az irigylésre méltó.. és én meg külön köszönöm, hogy végig tanácsokkal láttál el és mellettem voltál :)))
11491. Gyöngy324
2012. febr. 4. 23:01

Szia Brenbea!


De jóóó, hogy itt vagy, már nagyon vártalak. Annak meg külön örülök, hogy ilyen klasszul és erősen veszed az akadályokat. Látod, nem volt érdemes egyáltalán izgulni! Most már csakis a gyógyulás a feladat!

A belek rendeződésén ne izgulj, ez még egy pár nap és minden szépen lassan elmúlik!

Várom az újabb infókat Tőled, nagyon örülök, hogy újra itt vagy!:-)


Lányok! Nektek meg MINDEN JÓT, akár túl vagytok a műtéten, akár az elkövetkezendő napokban vár rátok!


Puszi Mindenkinek, GYÓGYULJATOK!

Gyöngy

11490. zafirov (válaszként erre: 11487. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 4. 21:49

Csatlakozom és egyetértek veled. Ugyan most múltam már 4 hetes és hasi műtétem volt de szinte az első pillanattól kezdve nem voltak fájdalmaim. Gyógyszert is csak a műtét utáni első napon kértem.

Keddi napon műtöttek és vasárnap már a piacon vásároltam. Mostanában pedig szinte már eszembe sem jut csak a fürdésnél ha látom a vágás helyét, de mint írtad valóban mindenkinek más a fájdalomküszöbe és biztos, hogy hozzáállás kérdése is.

Lányok! azért fel a fejjel, mert sztem tényleg nem vészes a dolog, csak nem kell nagyon ráparázni. Aki előtte van annak kitartást, aki utána mielőbbi fájdalommentes gyógyulást.

Azért remélem senkivel nincs harag:-))

11489. rozsakrisz
2012. febr. 4. 21:09
Helló Lányok! Akit vagy akiket a Péterfyben műtöttek, ki vagy kik voltak a dokik? Engem is ott fognak, remélem semmi nem jön közbe, és akkor 13-án lesz a hasi műtét - ez szerencsés számom :) - Kicsit görcsölget a hasam, attól félek, nehogy megjöjjön a mensim addig :( Szorítok minden műtétre várónak, és mielőbbi gyógyulást a többieknek :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook