Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11608. Gyöngy324
2012. febr. 9. 14:58

Szia Klári!


Ez már azóta egy 5-ik orvos, akinél vagyok. Nem az, aki műtött!:-( Azt sem tudom, hogy hova menjek? Ez az orvos legalább kihozott a műtétek utáni súlyos 3x hashártyagyulladásból.

Azóta már vettek vért is többször, figyelték azt is, hogy nem-e látens cukorbeteg vagyok, mert hogy ez sem normális, hogy ennyire le vagyok gyengülve és nagyon lassan gyógyult belül a hashártyám, a belső varrataim. Állandóan azzal piszkáltak, hogy dohányzom? Pedig soha életemben nem cigiztem, teljesen normális életet élek, nem ittam, nem dohányoztam soha! Eredetileg nálam a császárnál rontottak el nagy sok mindent, annak a levét iszom már 10 éve!:-( És most kitalálták, hogy az állandó, krónikus hasfájásomat majd egy méheltávolítás megoldja! Hát nem ...:-(

Próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, de már ennyi műtét és próbálkozás után, amit az elmúlt 10 évben csináltak nálam az orvosok, kezd annyira az idegeimre menni, hogy már komolyan .....

Na mindegy, próbálok optimista lenni, csak már nem nagyon tudom, hogy mitévő legyek. Azt hittem, hogy ez a méheltávolítás megold végleg utoljára mindent .... de hát ...

Na mindegy, Nektek minden jót Lányok!

Puszi:

Gyöngy

11607. Kavicsné (válaszként erre: 11596. - Julcsi37)
2012. febr. 9. 14:32
Julcsi: dettó! Én is hamarosan sorra kerülök, és félek. De csak kicsit. Jobban bosszant a torkom... Még mindig nem az igazi. :-(
11606. krasiné (válaszként erre: 11596. - Julcsi37)
2012. febr. 9. 14:30
Szia Julcsi! Ne idegeskedj, mert annál rosszabb. Próbáld meg a jó oldalát nézni a dolognak. Meggyógyulsz ezzel a műtéttel, másképp esélyed sincs a gyógyulásra. Tudom könnyen beszélek, mert túl vagyok rajta. De éppen ezért írom le, sokkal jobb lesz műtét után. Itt ezen a fórumon találsz pozitív példát is és ez átsegíthet a nehezén. Mi teljes emberként állunk Melletted és minden műtétre váró mellett. Puszillak: Klári.
11605. krasiné (válaszként erre: 11594. - Szulamit67)
2012. febr. 9. 14:24
Szia! Jó hallani végre jó dolgot is. Ügyes vagy, szépen végig csináltad. Minden nap könnyebb lesz fel a fejjel. Vigyázz Magadra! Puszi: Klári.
11604. krasiné (válaszként erre: 11600. - Gyöngy324)
2012. febr. 9. 14:21
Szia Gyöngy! Szomorúan olvasom, hogy min mész keresztül. Sajnos csúnyán fogalmazva ez "benne van a pakliban". Rendesen megjártad. Én a helyedben másik orvost keresnék, lehet, hogy ez lenne a megoldás. Legalább megnézetni Magad és meghallgatni egy másik véleményt is. Innéttől fogva nem játék (bár eddig sem volt az). November elején műtöttek és ezen a részen tökéletes az életem. A házasélet még jobb mint előtte, nem stresszelek. Nekem kivették a méhemet mindennel együtt és semmi különbség nincs. Keress fel másik orvost nem veszítesz vele semmit és hátha nagyobb szerencséd lesz és teljesen meggyógyít. Nagyon drukkolok, minden jót kívánok!!!!!!!Puszi: Klári.
11603. BrenBea
2012. febr. 9. 13:52
Nem tom lányok orvosa válogatja az enyém kifejezetten tanácsolta a lapart... ő onkológus a kékgolyóban továbbá sebész és nem csak egyszerű nőgyógyász, én 1 hét után hajolok megyek jövök mászkálok és szinte semmi bajom, ép az imént telefonált rám a dokim, hogy érzem magam...az pedig nem igaz hogy nem lát így semmit doki az interneten olvasható is hogy nem hogy nem, hanem sokkal jobban átlátja a dolgokat olyan helyre betud férkőzni a laparral és kinagyítva amit szabad szemmel észre sem vesznek vagy nem látnak, így vettek észre nálam egy nem oda való Myomát is és további szervi összenövéseket is pl több szervem rá volt nőve a hasfalra amit laparral szépen lassan leválasztottak amit metszéssel kevésbé tudtak volna ilyen jól.. és átrendezték a belső szerveket ne legyen újra összenövésem...és láss csodát egy hét alatt szinte már szaladok :) Továbbá laparos műtétnél 30 percig nem a műtéttel foglalkoznak hanem előtte még átnézik külön külön minden egyes szervedet is, hogy nincs e benne eltérés vagy rendellenesség amit hasi műtétnél nem tesznek meg,mert nem lehetséges ezt is a dokim mondta nekem... Gyöngy valószínű nálad valamit a kórházban rontottak el, nem kaptál megfelelő antibiotikumot vagy ellátást mert ez szövődmény...ami hasi vágásnál is megtörténhetett volna...
11602. evamari1 (válaszként erre: 11600. - Gyöngy324)
2012. febr. 9. 13:35

Kedves Gyöngy!

Már az előzőekben írtam Krisztának a laporoszkópiával kapcsolatos aggályaimról. Az én orvosom sem állított döntések elé. Nekem ez nagyon furcsa, hogy nem az orvos dönti el, hanem döntse el a beteg hogy műtsék? Ez hihetetlen számomra. Én 5 hetes műtött vagyok hasi úton méheltávolítás méhnyakkal. Petefészkek maradtak. Ha nekem feltette volna az orvosom ezt a kérdést, hogy hogy szeretném, azt hiszem akkor a hasi vágást választottam volna, nem a laporoszkópiát még akkor is, ha az hosszabb ideig gyógyul és esetleg fájdalmasabb, mert valahogy biztosabbnak tartom. Bár a hasi műtétnél is vannak ugyan úgy veszélyek és problémák adódhatnak, de ott mégis csak szabad szemmel bele lát a doki az ember hasába, hogy mik is vannak ott, és csak is akkor tud 100%-an dönteni, hogy mit hagy meg és mit vesz ki. Na és számomra nem mellékes az sem, hogy akkor egyben emeli ki a méhet, nem vagdalja össze, ami szerintem nagyobb komplikáció forrása lehet, mint mikor egybe szépen kiveszi. Persze én ehhez laikus vagyok, ez csak az én gondolataimban fogalmazódott meg. Én biztos, hogy a hasi műtét mellett döntenék!

Nagyon sajnálom, hogy így jártál, de remélem, hogy a következő műtét, ami a jelek szerint elkerülhetetlen, meghozza majd számodra is a teljes gyógyulást, és a családi életedben sem lesz semmi probléma. Nagyon szorítok Neked, és fel a fejjel, nálad kicsit hosszabb ideig tart ez a procedúra, de én bízom benne ami úgy is lesz, hogy a következő műtét minden rosszat meg fog oldani.


Ennél ami van, sokkal jobb egészséget kívánok Neked.


Üdv.: Évi

11601. evamari1 (válaszként erre: 11588. - Julcsi73)
2012. febr. 9. 13:12

Kedves Julcsi!


Akkor mi szinte egyszerre estünk át ezen a műtéten és ugyan azokat a dolgokat szedték ki mindkettőnknek hasi vágással. Nekem sajnos nagy sebem van. 25 cm-t vágott a doki vízszintesen, teljes lent a hasam alján. Bikinivonalnak hívják. Nekem azt tanácsolták, hogy egy jó darabig ne érje víz és ragasztották a sebet a kórházban és én is itthon mindaddig, amíg úgy nem éreztem, hogy most már jobb lesz kötés nélkül. Szinte jól esett, hogy fedve van. Ezen a héten azonban levettem a kötést mert úgy érzem, hogy így jobb már. Valószínű nekem azért nem esett még le a sebem, mert eddig nem érte víz. Kedden beszéltem erről a háziorvosommal és azt mondta, hogy most már érheti egy kis víz, de csak óvatosan, nem kell agyon áztatni és nem kell konkrétan a sebnél mosni. Látod, ahány orvos, annyi féle tanáccsal látják el az embert és ki tudja melyik a jobb? Ha meg nem követjük a tanácsaikat és úgy van baj, akkor meg leszednék a fejünket az biztos. Váladékozás nekem sem volt csak műtét után az első két nap egy nagyon jelentéktelen mennyiség. Ez természetes is volt, nem csináltam belőle ügyet. 5 hétig nem volt semmi, de tegnap sajnos tapasztaltam hogy van, és nagyon megijedtem. Fel is hívtam a dokim és azt mondta, hogy ne aggódjak, mert valamelyik belső varrat engedett el és e miatt van. Egy-két nap alatt elmúlik. Remélem így is lesz. Te mennyit mozogsz naponta és mennyit pihensz? Miket csinálgatsz már odahaza? Meddig kaptad a véralvadás gátlót? Bocsi a sok kérdésért, de csak mi sorstársak tudjuk ezt megbeszélni.

További eseménymentes gyógyulást kívánok.

Üdv.: Évi

11600. Gyöngy324
2012. febr. 9. 13:12

Sziasztok Lányok!


Na ez egy remek téma, hogy hasi úton vagy laporoszkópiával? Én, amikor tavaly megtudtam októberben, hogy el kell távolítani a méhem, boldog voltam, amikor az orvos a laporoszkópiás megoldást ajánlotta. Nekem volt egy császárom előtte, meg egy másik hasi műtétem, így örültem, hogy na végre, nem kell a hasi műtét fájdalmait megélnem. Így is lett, ahogy Brenbea is írta, a mozgás könnyű, pikk-pakkra, fél órával a műtét után már kivittek WC-re, tudtam pisilni, minden OK volt. Sajnos nálam ezután jött a feketeleves sok-sok problémával, 3x hashártyagyulladással, mindennel. Nem is akarom ezt itt most részletezni.

A lényeg, hogy azóta túl vagyok 7 antibiotikum kúrán, hol jobban vagyok, hol rosszabbul. Nekem bent hagytak 3,6 cm-es méhnyakat. A műtét óta (lassan 3 hónapja volt) egyetlen egyszer tudtunk együtt lenni a férjemmel, azóta folyamatos fájdalmaim vannak. Az elmúlt 2 napban is, ma megint megyek az orvosomhoz.

Jah és havonta megjön, jóó, persze nem úgy, mint korábban, de én bevallom őszintén, nagyon boldog lettem volna, ha már ettől megszabadulhattam volna!:-(

Egyszer Klári írta nekem, hogy lehet, hogy mégis jobb lett volna az én esetemben, ha hasi úton műtenek, mondjuk ki is bírtam volna, hisz már nagyon jól ismerem a folyamatot, 2x végigcsináltam és akkor tényleg mindent láttak volna.

Hisz most nagyon el vagyok keseredve, itt vagyok, túl ezen a hatalmas tortúrán, 3 hónappal a műtéttel és nem vagyok jól, fáj a hasam folyamatosan és igaz van méhszájam, meg petefészkek, meg minden, de mégis fáj és boldogtalan vagyok. Gondolhatjátok, hogy az én férjem mit mond erre ... na szép, végigcsináltuk és te újra beteg vagy!:-(

Most ott tartunk, hogy egy esetleges harmadik műtéttel -november óta ez lenne a harmadik műtétem- vetessük ki a maradék méhszájat, méhnyakat és talán megszabadulnék a problémától.

Az én esetemben az orvos nem is kérdezte meg, hogy melyik verziót választom vagy hogy egyáltalán akarom-e bent hagyatni a méhszájat és méhnyakat!:-( Ő annak a híve, hogy az ilyen fiatal nőknek, mint én is, maradjon minden, ami nem beteg, hisz így tud még normális szexuális életet élni!

Na igen, 3 hónap alatt 1x voltunk együtt, akkor is mindenem fájt és azóta is fáj!:-(


Nem akartam elkeseríteni senkit sem, fel a fejjel Lányok, akik még műtét előtt álltok, hisz láthatjátok, hogy 100 másik kiváló példa van, hogy szépen meg lehet ebből gyógyulni és minden rendben lesz! Nekem is voltak jobb napjaim, amikor jobban lettem, na akkor mindig írtam ide bíztató szavakat, de most nagyon el vagyok már kenődve ....:-(


Mindenkinek a LEGJOBBAKAT kívánom és puszi:

Gyöngy

11599. turkkati (válaszként erre: 11597. - Milup2)
2012. febr. 9. 11:43

Édes, buta férfiak:)

Az enyém is annyival összegezte, nem kell többé fogamzásgátlás:)


Nekem a háziorvosom szorgalmazta a műtétet, az elvérzésszerű menzesz miatti vérszegénység miatt.

Ő sorolta fel így az előnyeit: nem lesz méhnyakrákom, elmúlik a vérszegénységem, nem kell fogamzásgátlás, úgysem akarok több gyereket.

A férjem ezt nagyon helyeselte, csak mikor mondtam, hogy, ha nem akarunk gyereket, az ő heréitől is megszabadulhatunk. Na, akkor ezen megsértődött, hogy az más... Persze, mert az az övé...:D

11598. turkkati (válaszként erre: 11594. - Szulamit67)
2012. febr. 9. 11:36

Szia!

Csak így tovább, ügyesen!

További gyors gyógyulást!

11597. Milup2 (válaszként erre: 11594. - Szulamit67)
2012. febr. 9. 10:43

De örülök, hogy túl vagy rajta, s már ilyen jól vagy:DDDD


Mikor engem novemberben műtöttek, akkor csak kis darabot vágtak le a méhnyakamról, cirka 15 perces műtét volt altatással, hát nekem olyan cikk-cakk álmaim voltak műtét alatt..Csak arra emlékszem, hogy sok emlékkép össze-vissza őrült gyorsasággal váltogatta egymást, szinte bele is szédültem, jó volt újra felébredni...

Most meg a dokik azt mondják, több órás műtétem lesz...Hát, miket fogok én összeálmodni?!?


Nekem volt már császáros műtétem is, de akkor nem altattak, annak a hege nem is látszik szinte..

Most meg majd egy függőleges vágás...:S

Férjem: nem baj, majd veszünk fürdőruhát..Nyáron majd bikini helyett abban leszel...

Ezt szűrte le az egész műtétes mizériámból, ezt fűzte hozzá...

Na, mondtam is neki, úgy legyen, csak annyi gondom legyen utána, hogy nyáron miben flangáljak a strandon;D

11596. Julcsi37
2012. febr. 9. 10:38
Szió Szulamit, örülök, hogy jól vagy!!! De jó már neked.:)Nemsokára én is sorra kerülök. Egyre jobban félek:( Puszillak, gyors gyógyulást!!! :)
11595. BrenBea (válaszként erre: 11593. - Milup2)
2012. febr. 9. 10:17
Milup.. tudom, hogy minden rendben lesz ez a dolog nyárra már csak egy rossz emlék lesz... hidd el nekem ;-)
11594. Szulamit67
2012. febr. 9. 10:16

Sziasztok, Lányok!

Tegnap átestem a műtéten, mint a mellékelt ábra mutatja, túléltem :) Érdekes volt, illetve ijesztő, hogy az altatás vége felé azt álmodtam, hogy valami komplikáció lépett fel és amikor felébredtem, egyből azt kérdeztem, miféle komplikáció volt? A szobatársam, a műtő orvos, de még a nővérek is megesküdtek, hogy semmi gond nem volt. De ez azért nagyon ijesztő élmény volt.

Fájdalmaim türhetőek, ma már kimentem a szobából sétálni, ittam kávét is. Enni is adtak, de nem vittem túlzásba. Ami nagyon rossz, az a köhögés. Tegnap egész nap nem tudtam, nem mertem, úgyhogy szortyogott a tüdőm rendesen. Ma már könnyebb, apró részletekben fel tudom köhögni a váladékot. Van viszont egy olyan feljlemény, amitől majdnem fejre álltam. Tíz éve volt egy méhen kívüli terhességem. Akkor is teljesen felvágták a hasam és kérésemre elkötötték a petevezetékeimet. Pontosabban ez állt a zárón, hogy elkötötték. És ma reggel, vizitkor mondja a Főorvos Úr, hogy EGYIK PETEVEZETŐM SEM VOLT ELKÖTVE!!!! Tíz éven keresztül abban a boldog tudatban éltem nemi életet, hogy engem nem érhet kellemetlen meglepetés! A csodával határos, hogy tíz év alatt nem estem teherbe! Az az orvos, aki ezt tette velem, évtizedekig dolgozott együtt az Anyámmal, monhatni baráti kapcsolat volt/van köztük. Miféle ember az ilyen. Ha megkapom a zárót, azt hiszem lesz hozzá néhány közvetlen és kellemetlen kérdésem.

Visszatérve a jelenlegi műtétre. nekem is tettek "babzsákot" a hasamra. Nehéznek találtam, de valahogy mégis jólesett. A helyén tartotta az "összekuszált" belső dolgaimat. Sokat kell inni, a katétert is kivették, mondhatom a tegnaphoz képest ma már viháncolok. No, egy lélegzetre ennyi elég lesz. Kérdezzetek, ha nem írtam le mindent, ami érdekel benneteket. A műtét előtt állóknak üzenem, hogy nyugika, van ennél rosszabb is. Az utána lévőknek gyors felépülést kívánok. Csak lábjegyzetben említem meg, hogy megdöbbentő, milyen sok sorstársam van!

11593. Milup2 (válaszként erre: 11587. - Kavicsné)
2012. febr. 9. 10:11

Sajnos...


Tőlem azt sem kérdezték, hogy akarom-e egyáltalán megműtetni magam...;)

A szövettani rossz eredmény ismertetése után mondta a doki: méhet ki kell venni, holnap jöjjek a műtétet megbeszélni.

Másnap több dokival is volt "randim":

mindegyik tényként mondta a műtétet, meghogy méh és mirigyek ki, has függőlegesen fel lesz vágva.

De a mondanivalójuk után mindegyik hozzá tette: ha most nem műtenének meg, akkor később komoly gondjaim lennének...


Na, de már oly sokan túl lettek rajta, ami a lényeg: sikeresen...Mi is túl leszünk, s akkor már mi is írhatunk pozitív sorokat ide...

Én addig csak ritkán írok, mert igazából nincs mit, csak hogy izgulok, inkább olvasom a pozitív élménybeszámolókat, s mindenkinek örülök..:D

11592. BrenBea (válaszként erre: 11584. - Rozsakrisz)
2012. febr. 9. 10:02
Szia :-) Nekem laparascopos műtétem volt.. sokkal gyorsabban gyógyul az ember pl nekem drén csövem sem volt emiatt, a katétert másnap reggel ki is vették, ha a véleményem érdekel ma vagyok egyhetes és kiegyenesedve mászkálok mosogatok takarítok, a nemi életre nekem 2 hetet mondott az orvos és a gyogyulási idő 6 hét alatt 14 napra csökken, a gáz valóban kellemetlen de kevésbé fájdalmas mint a vágott seb...van itt egy másik laparaszkopos ismerősöm aki 10 nap után szinte futott és már nyugodtan élhetet házas életet 1 hét után.. én ma is ezt a módot választanám, mert sokkal kíméletesebb :-)legalábbis amit láttam a szobatársaimon ezt tapasztaltam én másnap reggel felálltam ő még képtelen volt rá én nekem nem voltak már csöveim belőle később vették ki.. amikor én már menni tudtam ő még akkor tudott csak felülni.. stb :) De mindenképpen beszéld meg az orvosoddal, szerintem ő is ha nem muszáj a kíméletesebb módszert fogja ajánlani.
11591. a268b1c726 (válaszként erre: 11581. - Evamari1)
2012. febr. 9. 09:15

Kedves Evamari1!


Hát túl vagy rajta Te is.

Kérdéseidre válaszolva: nálam is viűolt egy kevés váladékozás, de nem volt számottevő, már a kórházban sem kellett betét. Akkor és ott megnyugtattak, hogy ez normális, még nem gyógyult be minden. Itthon is előfordult, azt mondták, a vérhigító miatt is lehet, hogy nem túl gyorsan gyógyul. Már elmúlt majdnem minden rossz. Engem augusztusban műtöttek, hasi vágással. Nappal a műtét után a főorvos úr mondta, hogy vegyem le magamnak a kötést, és mivel "gyávultam", javasolta, hogy egy normál zuhanyozással ázik annyit, hogy simán le tudom venni. Így is volt. Onnantól minden nap érte víz a sebet, de nem túl sok ideig, és utána mindig óvatosan szárazra töröltem. Meg babatörlő kendőt használtam, mert a kánikulában a nagy hasam miatt a verejték is nedvesítette. Én műtét után a swb miatt aggódtam a legtöbbet, mégis azzal volt a legkevesebb bajom. Mára alig látszik a helye.

Gyors gyógyulást, és pihenjél, pihenjél.

Szeretettl: Annamari

11590. Ildyanya (válaszként erre: 11581. - Evamari1)
2012. febr. 9. 09:15

Szia Évi!

Milyen sebre gondolsz? Nekem nincs sebem, a vágás szépen gyógyul, de én sebet nem látok.

A műtét után 2 nappal vették ki a sebből a csövet és akkor a kötést is levette az orvos.

Csütörtökön műtöttek, szombaton már zuhanyoztam.

Nekem a sebre kicsit ráhajlik a pocim, ezért napközben is meg szoktam törölgetni vizes szivaccsal.

Váladékozás még a kórházban volt, egy két csepp az első napokban, azóta semmi.

Ildi

11589. Julcsi73
2012. febr. 9. 09:12

Sziasztok Lányok! Mindenkinek szép napot kívánok,a műtét előtt állóknak sok erőt és kitartást. A műtét után levőknek jó egészséget és fájdalommentes gyógyulást! Sügi és Szulamit remélem jól vagytok és minden rendben ment veletek. Várom a beszámolótokat! Ugye nem volt olyan szörnyű?

Puszi: Julcsi

11588. Julcsi73 (válaszként erre: 11581. - Evamari1)
2012. febr. 9. 09:08

Kedves Evamari! Engem is szintén 5 hete műtöttek,mint téged,hasi vágás,méheltávolítás méhnyakkal együtt. Nekem két kicsi sebem volt,az egyik két hét után esett le,a másik négy hét után.Műtét után reggel levették a kötést és onnantól kezdve lehetett tusolni. Annyit mondott az orvos,hogy nyugodtan folyhat rá a víz és a tusfürdő csak ne dörzsöljem. Váladékozás nem volt,csak a vizeletem volt nagyon sötét színű,vittem a házi orvoshoz mintát belőle,de azt mondta,hogy semmi komoly,csak tisztulok. Remélem tudtam segíteni.

Üdv: Julcsi

11587. Kavicsné (válaszként erre: 11586. - Milup2)
2012. febr. 9. 07:51

Jó reggelt!


Hát, tőlem sem kérdezték... Valami majd lesz. Ahogy olvasom, jövő héten is leszünk páran, akiket műtenek. :-(

11586. Milup2 (válaszként erre: 11574. - Rozsakrisz)
2012. febr. 9. 07:43

Hát, a dokiddal beszéld meg, ő mit javasol..

Nehéz egy betegnek erre válaszolni, ha nem jártas benne...


Nekem is hasi műtétem lesz febr. 14.-én...

Kiveszik a méhem, meg a mirigyeket...

Tőlem meg sem kérdezték, mit vegyenek ki;)

11585. evamari1
2012. febr. 8. 23:28

Kedves Kriszta és szisziági!

Még csak annyit tennék hozzá, hogy én észre sem vettem, hogy felfújták volna a beleimet. Nekem ez nem okozott semmilyen kellemetlenséget. Nekem a kellemetlenséget a bélmozgató okozta, ami teljesen normális, hisz az a dolga, hogy a beleknek segítsen megtalálnia a helyét és megindítsa a székletet. Ez pár napig tényleg kellemetlen nyilalós, szurkálós érzés volt, de tudván, hogy ennek így kell lenni, nem tulajdonítottam jelentőséget.

Kriszta várom a válaszod, hogy döntöttél.

Üdv.: Évi

11584. rozsakrisz
2012. febr. 8. 21:09

Kedves Évi és szisziági!

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok :) Hajlok arra, hogy hasi úton méh, és méhnyak ... tűnés!!! Azért holnap beszélek a dokimmal is erről, de azt hiszem, egyre inkább ezt szeretném :) Majd holnap este megírom, hogy hogyan döntöttem a dokival való megbeszélés után, jó?! Köszi még egyszer, üdv: Kriszta

11583. szisziági
2012. febr. 8. 20:27

Szia Rózsakrisz!

Nekem 9 hónapja vették ki a méhemet hüvelyi úton,méhnyakkal együtt.Petefészkeim megmaradtak.

A házaséletemen semmi nem változott,igazából jobb és felszabadultabb lett...Előtte a brutál vérzések a kedvet és a lehetőséget is erősen lecsökkentették.

A laparoscopiás műtétről többen is írtak nem olyan rég,az egész méhet is ki lehet venni ha szükséges.Úgy emlékszem van köztünk ilyen műtött is, olvass kicsit vissza ha van időd.

A sebek laparockóppal minimálisak ,viszont a műtéthez gázzal felfújják a beleket,ami utána kellemetlen pár napig .

A hasi műtétnél mindent jól látnak szabad szemmel is,és együtt döntenek ha ki kell venni pl. a petefészkeket,vagy régi összenövéseket kell szétfejteni.

Sok szerencsét kívánok a műtétedhez, bárhogyan is döntesz!

11582. evamari1 (válaszként erre: 11580. - Rozsakrisz)
2012. febr. 8. 20:26

Kedves Kriszta!


Laparoscopos műtéttel is el tudják a méhet távolítani és sokkal gyorsabb a gyógyulás mint hasi vágással. A méhet ez esetben szétvagdalják és úgy távolítják el a kis lukakon keresztül. Eddig én nem tudtam erről a műtétről, csak itt tudtam meg, hogy olvasgattam a hozzászólókat. Azonban nem tudom, hogy én hogy döntöttem volna ez esetben, ha felajánlják ezt a lehetőséget is. Nekem ilyet nem ajánlottak fel, egyből a hasi vágás mellett döntött a professzor úr. Ő a kórház igazgatója, aki a legmagasabb pozíciót tölti be és igen tapasztalt rutinos. Ezért én maximálisan megbíztam benne. A laparoscopiáva kapcsolatban bennem rögtön az fogalmazódott meg, hogy oké gyorsabban gyógyul, de mégis csak jobb, ha nem monitoron keresztül kukucskálnak be a pocimba, hanem a tapasztalt szemével látja a sebész, hogy mi újság van odabent. Valamint vágás útján egy darabba ki tudja emelni a méhet, míg ha szétvagdalják esetleg nem terjed e szét valami rosszindulatú rész? Mert konkrét diagnózis és megnyugvás részünkről csak a szövettan megérkezése után lehet. Bennem ilyen aggodalmak merültek fel, de lehet hogy teljesen alaptalan. Én a helyedben ezt is megbeszélném az orvossal, aki műteni fog, hogy Ő mit mond ezzel kapcsolatban.

Remélem egy kicsit tudtam segíteni.

Üdv.: Évi

11581. evamari1
2012. febr. 8. 20:10

Kedves Sorstársnőim!


Nagyon örülök, hogy rátok találtam itt az interneten. Jobb lett volna ha még műtétem előtt talállak meg benneteket, akkor nem marcangolt volna szét az ideg már hetekkel műtét előtt. Nekem méheltávolításom volt a méhnyakkal együtt egy 25 cm-es hasi vágással bikinivonalban 5 héttel ezelőtt. A petefészkek megmaradtak. Nagyon féltem mindentől, de hála Istennek minden szépen simán ment. Kedves műtét előtt lévők! Kérlek benneteket, ne idegeskedjetek, mert nem volt annyira borzasztó. Kicsit persze megviseli az embert, de nekem nem volt műtét után hányingerem, nem szédültem, enni is tudtam rendesen. A fájdalmam sem volt elviselhetetlen. Sokkal rosszabbra számítottam. Rendszeresen kaptam a fájdalomcsillapítót és a bélmozgatót, valamint a véralvadás gátlót. Itthonra 30 adagot írtak még fel, ami tegnap fogyott el. Nekem is jelentkezett az altatástól a köhögés, mint sok mindenkinek. A köhögés csillapítására még ajánlanám a meleg mézet, ami nagyon jó hatással volt a torkomra. Utána legalább egy óráig nem szabad inni, hogy a méz bevonata a torkot gyógyítani tudja. Véglegesen az augmentin nevű antibiotikum oldotta meg a köhögési problémámat. Eddig panaszmentesen teltek a napjaim heteim, ma azonban azt tapasztaltam, hogy a hüvelyből világos színű halvány barnás - rózsaszínes váladék távozik. Nem túl sok, kevéske. Nagyon megijedtem és felhívtam a professzor urat, aki műtött. Megnyugtatott, hogy valószínű, egy belső varrat szabadult el és ez okoz 1-2 napos kis váladékozást. Tapasztalt e valaki közületek ilyet? Valamint a sebbel kapcsolatban még azt szeretném kérdezni, hogy nektek mikor esett le? Nekem még ugyan úgy megvan 5 hét után, mint műtét után. Kicsit aggódom, hogy nem kellett volna e már leesnie? Valamint mikor kezdtetek el rendesen zuhanyozni, hogy érhette a víz a sebet? Kérlek benneteket, aki tud válaszoljon! Előre is köszönöm.

Kedves műtét előtt lévők! Fel a fejjel, minden rendben lesz. Akik mostanában estek túl a műtéten, azoknak jó pihenést, kitartás és mielőbbi teljes felgyógyulást kívánok. Mindenki nagyon vigyázzon magára!

Sok szeretettel: Évi

11580. rozsakrisz (válaszként erre: 11579. - Evamari1)
2012. febr. 8. 19:33
Kedves Évi! Nagyon szépen köszönöm a segítséget, biztatást :) Hasi úton történt a műtéted (ha jól hallottam, méheltávolítást végeznek laparoscopiával is)? Mintha most az rémlene, hogy ezt is kérdezte a doki, de már nem mernék rá megesküdni, és hirtelen rávágtam, hogy ne laparoscopos, hanem hasi legyen (azt hiszem, az ijesztett meg, hogy csak a myomát akarja kivenni a laparoscopiával, a méhemet meghagyja, amit nem szeretnék)! A petefészkek nekem is maradnak :) (elég az)! Esetleg ezzel kapcs-ban is tudsz segíteni? Előre is köszi, üdv: Kriszta
11579. evamari1 (válaszként erre: 11574. - Rozsakrisz)
2012. febr. 8. 19:17

Kedves rozsakrisz!

Én holnap leszek 5 hetes műtött. A méhemet távolították el a méhnyakkal együtt. A petefészkek megmaradtak. 18 évvel ezelőtt volt egy plasztikai műtétem és ott már csonkolták a méhnyakat. Ez után a műtét után a házaséletem tökéletesen működött, nem volt semmi gond. A professzor úr, aki most műtött megnyugtatott, hogy a házaséletemet egyáltalán nem fogja befolyásolni az, hogy van vagy nincs méhnyak. Ezt a funkciót ugyanis a csikló és a hüvely végzi el, a többi szervnek nincs hozzá köze. Még nem tudom, hogy milyen lesz a műtét utáni házas élet, mivel 6 hétig nem ajánlott. De én bízom abban, hogy nem fogja befolyásolni az, hogy eltávolították a méhnyakat. A legfontosabb az, hogy minél kisebb esélyt adjunk a ráknak. A döntésben segíteni nem tudok, ezt csak magad hozhatod meg, de azt javaslom, hogy műtét előtt még beszélj erről az orvosoddal és bízz benne! A műtét miatt ne aggódj, nem borzalmas. Én sokkal rosszabbra számítottam, de hála Istennek minden simán ment. A műtétig kitartást, aztán pedig nyugis és óvatos lábadozást kívánok. Majd írj, hogy döntöttél és hogy vagy műtét után. Ha bármilyen kérdésed van, tedd fel nyugodtan, én mint idős 5 hetes műtött hátha tudok rá válaszolni:-). Szeretettel: Évi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook