Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 8. 14:14
Sziasztok lányok ! Én is :( nagyműtét előtt vagyok nekem a méhem tutira kiveszik mert a szövettan mutatott egy ponton egy kis rosszindulatú elváltozást,a petefészkemen meg van egy nagy ciszta úgyhogy az is kivételre kerül valószínüleg pedig még csak 44.éves vagyok.Febr.29.-én lesz a (nagy) nap, igazából nem félek de azért van egy kis belső feszültség, mert volt 2.-császárom és ez is hasonló hasi műtét lesz, remélem minden rendben fog zajlani most intézem a kötelező vizsgálatokat ( ekg, labor tüdőszürés )stb. jó olvasni a megnyugtató válaszokat és tapasztalatokat sajnos szomorú,hogy ennyi sorstársnőm van mindenkinek szoritok addig is puszi mindenkinek a műtét után természetesen azonnal jelentkezem. Zsuzsó
11568. krasiné (válaszként erre: 11566. - 0674012ff2)
2012. febr. 8. 10:17
Szióka! Anyudnak ideje elmenni az orvoshoz. Tudom, hogy műtét után ez nem könnyű feladat. Mi itt csak találgatni tudunk, de majd a szakember orvosolja a problémát. Olyan vírusok vannak mostanában, hogy nagyon nehéz megszabadulni tőlük. Makacs, kitartó betegségekhez vezethetnek. Na és persze idő mire kilábalsz belőle. Jobb azt megnézetni egy orvossal. Műtét után nem jellemző a hasmenés, inkább a szorulás. Írjátok meg, hogy mit mondott az orvos, mert bárkit érinthet és jó előre látni egy-két dolgot. Anyudnak javulást és minden jót kívánok. Klári.
11567. krasiné (válaszként erre: 11565. - Ildyanya)
2012. febr. 8. 10:10
Szia Ildyanya! Nekem a nővérkék azt ajánlották, hogy húzzam fel a lábaimat, hogy ne feszüljön a seb. Hát...valamivel jobb volt, de csak lassan múlt a fájdalom. A homokzsákot Nekem is 4 óra múlva vették le, pedig a lányom elmondása szerint könyörögtem rendesen, hogy vegyék már le.Én is megpróbáltam az oldalamra feküdni több-kevesebb sikerrel. De minden helyzet változtatás jobb volt, mint háton feküdni. Azért oda tud vágni egy ilyen műtét. Nekem például a kaja sem esett jól még pár napon kersztül, csak a folyadékot nyeltem, meg a levest. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a fájdalomküszöbe úgy, ahogy Rezeda írta. Teljesen egyet értek Vele. De lényeg, hogy sajnos az egészségünk érdekében túl kell lenni rajta és csak ez visz előre. Klári.
11566. 0674012ff2 (válaszként erre: 11467. - Rezeda63)
2012. febr. 8. 10:01
Köszönöm válaszod! Ma fog elmenni dokihoz, mert már jól van, könnyen feláll, mászkál, tesz-vesz,de a görcsök és hasmenés nem maradt el. Kiváncsi leszek mit mond az orvos. Amúgy a nődokija széntablettát javasolt, a nőgyogy.ügyelet, meg azt mondta hogy csak hagyja ,biztos vírus. Egy vírus nem tart két hétig, nem igaz? Remélem tudnak megoldást a problémára.
11565. Ildyanya (válaszként erre: 11512. - Mirmido)
2012. febr. 8. 08:38

Szia! 3 vagy 4 órára teszik rád a zsákot.

Én előbb lekönyörögtem magamról, mert nagyon fájt a derekam és el akartam oldalra fordulni.

Ürességet nem fogsz érezni, sőt ha tudsz hanyatt feküdni sokáig és nem mozogsz, még a fájdalom sem annyira nagy. Ha mozogsz, akkor az kellemetlen, mert húzódik a seb.

11564. Ildyanya (válaszként erre: 11556. - Szulamit67)
2012. febr. 8. 08:33

Szia!

Én gondolok rád, talán épp most vagy a műtőben.

Engem holnap lesz 2 hete, hogy műtöttek, igy még friss bennem az élmény a beöntésről és a borotválástól. Nem kellemes, de az legalább nem fájt.

Nekem másnap még nem volt kedvem elővenni a laptopot, örültem, hogy egy kicsit fent tudtam lenni.

Te se erőlködj, érezni fogod, hogy mikor tudsz ülni egyhelyben pár percnél többet.

11563. krasiné (válaszként erre: 11539. - Sügi 71)
2012. febr. 8. 07:34
Szia Sügi! Remélem minden rendben volt műtét után? Hogy telt az éjszakád? Azért kérdezlek, mert írta a férjed, hogy beviszi ma a gépet Neked. Ma már biztos felkelhetsz, de csak óvatosan. Nagyon vigyázzál Magadra és írjál egy pár szót, hogy mi van Veled. Klári.
11562. krasiné (válaszként erre: 11561. - Nagy49éva)
2012. febr. 8. 07:30
Szia Évi! Ahogy írtad, az égiek meg fognak segíteni. Minden rendben lesz és új életet kezdhetsz. A munkahellyel sajnos sokan hadilábon állunk. Egyre kevesebb lehetőség adódik. Én is itthon sinylődöm. A lányom fiatal, de alig bírt elhelyezkedni. Végül talált egy munkát, amit nem szeret, de hát ez van. Hiába tanulnak a gyerekek, ha nincs munkahely. Enni kell. Nekünk is majd csak sikerül valamit találni, de nem könnyű. Ne adjuk fel a reményt és szorítsunk egymásnak is. Legyen Neked is erőd és kitartásod. Na meg egészséged!!!!!!!! Puszika: Klári.
11561. nagy49éva (válaszként erre: 11550. - BrenBea)
2012. febr. 8. 04:21

Szia Bea! Nekem még folyamatban van a gyerek apjának a kijelentése és az új munkahely megtalálása. Sajnos a sok hólapátolás sem igazán jó.

A Rhinatiol nekem is azért kellett, mert fájt a hasam a köhögéskor és tartani kellett. Ha előbb hallok a haskötőről akkor biztos szerzek valahonnan.

Remélem az "égiek" segítenek. Köszönöm az érdeklődést és jobbulást kívánok. Éva

11560. kisbeka1 (válaszként erre: 11512. - Mirmido)
2012. febr. 7. 21:49

Szia,nekem raktak homokzsákot a hasamra,de az valahogy jól is esett neki.

Kb akkora mint egy kispárna,valami nehezékkel megtöltve:-).Attól ne félj.

Ürességet nem éreztem

Üdv:Heni

11559. kisbeka1 (válaszként erre: 11542. - BrenBea)
2012. febr. 7. 21:39

Ha nem betegség,akkor a víz,és a mentolos cukorka is segít.

nekem ki volt készítve még éjjel is,jó pár csomaggal megettem:-)

11558. turkkati (válaszként erre: 11556. - Szulamit67)
2012. febr. 7. 20:55
Próbálj meg aludni, holnap meg szorítunk ezerrel!
11557. Julcsi37
2012. febr. 7. 20:37
Gondolunk rád Szulamit, Sügi neked pedig mielőbbi felépülést, puszi lányok.. :)
11556. Szulamit67
2012. febr. 7. 20:33

Sziasztok, Lányok! Én ma jöttem be a Kórházba, holnap reggel műtenek. Mivel hasi műtét lesz, leborotváltak és beöntést is kaptam. Nem élveztem. :(

Holnap majd gondoljatok majd rém is. Holnap nemigen, de csütörtökön remélem tudok majd nektek írni az "élményeimről". Jó éjt mindenkinek, a lábadozóknak gyors javulást kívánok.

11555. Gyöngy324
2012. febr. 7. 20:06

Kedves Sügi!


Várunk nagyon ide, hogy elmesélhesd az élményeidet! A kedves férjednek meg minden elismerésünk, hogy ilyen aranyosan írt Rólad, hogy túl vagy a nehezén! Tudod, most már csak napról-napra jobb lesz!

Gyere mihamarabb!

Puszi:

Gyöngy

11554. mirmido
2012. febr. 7. 20:00

Sziasztok! Szeretném kérdezni tőletek haskötőt nem kaptatok? Vagy lehet e bevinni? Nem lóg nagyon a hasatok?

A köhögősöknek mielőbbi jobbulást!

11553. Gyöngy324 (válaszként erre: 11550. - BrenBea)
2012. febr. 7. 19:37

Szia Bea!


Emlékszel, hogy írtam Neked, hogy antibiotikumot kaptam végül, persze azóta többször is. De többek között a tubus miatt nekem a második műtétem után olyan köhögésem és fulladásom lett, hogy végül a műtét utáni éjszakán szteroid injekciót is kellett adniuk. Olyan állapotba kerültem és sípolt mindenem, hogy másnap még röntgent is csináltak, hogy nem-e véletlenül tüdőgyulladást kaptam. De hál Istennek nem, végül nekem azt mondták, hogy egy allergiás reakció is beindulhat sokszor a tubustól, ahogy úgymond néha "le is kell erőltetniük".

Úgyhogy kitartás, nekem is köptető szirupot adtak, amitől mondjuk jött fel a váladék, viszont nekem is fájt nagyon a hasam tőle. De nyugi, a belső varratokkal semmi gond nem lesz! Óvatosan, a hasadat tényleg fogva próbálj köhögni és ne aggódj semmin, sok folyadék és tényleg beszélj a házi orvosoddal, hogy írjon fel Neked is vmilyen köptetőt. Később is volt, hogy még ki-kiszáradt a torkom, akkor meg cukorkát szopogattam, meg éjszaka is felkeltem inni!

Kitartás, semmi gond nem lesz, a belső varratokon meg tényleg ne aggódj, minden rendben lesz, pihengess és gyógyulgassál! Sokat gondolok Rád!:-)

Puszi:

Gyöngy

11552. turkkati (válaszként erre: 11539. - Sügi 71)
2012. febr. 7. 19:23

Szia!

Kedves tőled, hogy írtál, Süginek gyors gyógyulást:)!

11551. krasiné (válaszként erre: 11550. - BrenBea)
2012. febr. 7. 17:11
Én magam részéről jól vagyok, csak ezt az össze-vissza időjárásváltozást nagyon megérzem. Ne is aggódj, szépen lassan Te is felépülsz. Csak vigyázni Magadra!!!!!!!!
11550. BrenBea
2012. febr. 7. 17:04
köszönöm lányok :) kamilla Rhinatiollal :) néha nagyon bele hasít köhögéskor a hasamba de ha ti jól vagytok, nem aggódom :)
11549. krasiné (válaszként erre: 11542. - BrenBea)
2012. febr. 7. 17:03
Még annyit, hogy mikor köhögtem, egy kicsit alátámasztottam a kezemmel a hasamat. Így próbáltam védekezni. A varratokkal majd csak nem lesz semmi baj.
11548. krasiné (válaszként erre: 11546. - Nagy49éva)
2012. febr. 7. 17:00
Szia Évi! Tényleg Rhinatiol is nagyon jó. A gyerekeknél mindig bevált. Te jól vagy? Puszi:) Klári.
11547. krasiné (válaszként erre: 11542. - BrenBea)
2012. febr. 7. 16:58
Szia Bea! Én is köhögtem a tubustól, meg érzékeny volt a torkom. Nekem a családom hozott a kórházba kamillateát és még otthon is sokat megittam, mire rendebe jöttem. Próbáld ki, mert a kamilla mindenre jó. Veszíteni nem fogsz, egy próbát megér. Klári.
11546. nagy49éva (válaszként erre: 11542. - BrenBea)
2012. febr. 7. 16:54
Szia Bea! Én is nagyon köhögtem Rhinatiol szirupot ittam a második üveg közepére elmúlt. Jobbulást Éva
11545. krasiné (válaszként erre: 11539. - Sügi 71)
2012. febr. 7. 16:54
Sokszor pusziljuk és vigyázzon Magára! Irány a gyógyulás:))Klári.
11544. Ann64 (válaszként erre: 11539. - Sügi 71)
2012. febr. 7. 16:06

Nagyon rendes férj vagy!

Köszi az infót!

Süginek pedig gyors gyógyulást!

11543. Ann64 (válaszként erre: 11542. - BrenBea)
2012. febr. 7. 16:05

Szia Bea!

Valószínű a tubustól van.

Én is köhögtem pár napig de átvészeltem.

Telefonálj a házi dokinak mit ajánl esetleg valami köptető?

Igyál sokat sűrűn az is segít.

11542. BrenBea
2012. febr. 7. 14:06
csajok, gondom van...5 napja műtöttek és sztem vagy a tubustól, vagy visszajött valami betegségem de sokat köhögök, néha nagyon kellemetlen a hasamnak..nem lesz ebből probléma? vagy a belső varratoknak ez nem káros?? sík ideg vagyok...
11541. Kavicsné (válaszként erre: 11539. - Sügi 71)
2012. febr. 7. 11:13
Hú, de jó! Köszönjük a híreket, neki gyors gyógyulást!
11540. tlivcsi (válaszként erre: 11539. - Sügi 71)
2012. febr. 7. 10:55

Szia!

Pusziljuk mindannyian! Rendes férj vagy :)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook