Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11648. BrenBea (válaszként erre: 11647. - Evamari1)
2012. febr. 10. 13:42
Köszi Évi 6 nap és megyek varratszedésre, majd akkor megkérdezem tőle addig meg pihengetek :)) Kicsit önállósuljon a család épp ideje -:)
11647. evamari1 (válaszként erre: 11645. - BrenBea)
2012. febr. 10. 13:14

Kedves Bea!

Én úgy gondolom és már olvastam is itt a fórumon, hogy a veszélyes az élénk piros vérzés lenne. Nekem is volt régebben egy plasztikai műtétem hüvelyen keresztül és akkor több napig is tisztultam. Már nem tudom mennyi volt az a több nap, mert 18 évvel ezelőtt volt. Mivel a hüvelyed is jócskán meg lett babrálva, lehet azért tart nálad is ez tovább. Én a széklet rendben tartására, hogy ne kelljen erőlködni, Tisasen székletlazítót szoktam bevenni és joghurtba lenmagot keverek. Kétnaponta a 2 szem tisasen, minden este pedig a joghurt egy evőkanál lenmaggal. Ez meglazítja. Ne félj, a Tisasen nem hashajtó, hanem kimondottan lazító szer. Én a három terhességem után és a plasztikai műtétem után is használtam, és nem volt semmi gondom az erőlködéssel. Próbáld ki, hátha neked is használ.

Még egy tanács, hívd fel az orvosod aki műtött, és mond el neki a problémádat a pecsételgetéssel kapcsolatban. Ő jobban tudja rá a választ, hogy természetes e, vagy nem? Ha a héten nekem sem múlik el a váladékozás, hétfőn én is fel fogom hívni az orvosom.

További kitartást a gyógyuláshoz és ne aggódj, nem lesz semmi komolyabb baj. Ilyenkor egy ilyen nagy műtét után, természetes hogy nagyon megijedünk minden kisebb dolgon.

Üdv.: Évi

11646. evamari1
2012. febr. 10. 12:57

Kedves műtéten túllevők!

Segítsetek nekem abban, hogy a sebetekre kaptatok e valamilyen kencét? Kezeltétek e valamivel? Én erre vonatkozóan semmilyen tájékoztatást nem kaptam és 5 hetes műtött vagyok, de a sebem még mindig nem esett le. Nincs vele gondom, mert nem zavar, nem fáj, már nem is feszül, csak még ott van. Igaz az estéig víz sem érte, de már tegnap este rendesen megzuhanyoztam. Addig meg takartam, hogy ne érje víz, mert a házi orvosom ezt tanácsolta. Várom tanácsaitokat, üdv.: Évi

11645. BrenBea (válaszként erre: 11643. - Evamari1)
2012. febr. 10. 12:53

Szia Évi :) én 8 napos vagyok, nekem "kombinált" műtétem volt, méhnyak bent maradt és a petefészkek is.. Laparascopos hasi műtéttel kezdték de mivel volt myóma és pár összenövés magát a méhet így a hüvelyen keresztül távolították el.. most kicsit megijedtem mert sajnos a kis és a nagy wc-zés is nekem még kellemetlen érzés fogom a hasam.. nem e akkor történt valami ami miatt elkezdtem váladékozni.. mondjuk az az igazság 8 nap alatt mindig is volt minimális, most sem sok csak sötétebb picit.

Bea

11644. evamari1 (válaszként erre: 11636. - Patrok)
2012. febr. 10. 12:50

Kedves Patrok!

Egy kis mentolos cukorkát és mézet érdemes bevinni, mert nem lehet előre tudni, hogy esetleg az altatás miatt nem kell e majd köhögnöd? Ez a két dolog nagyon jó hatással volt a torkomra. A műtéttől éss az utána lévő időszaktól ne félj, mert ki lehet bírni, csak egy kicsit kellemetlen. Sok sikert kívánok és mielőbbi felgyógyulást. Üdv.: Évi

11643. evamari1 (válaszként erre: 11638. - BrenBea)
2012. febr. 10. 12:43

Kedves Bea!


Nem tudom téged hogy műtöttek? Vágtak, vagy hüvelyen keresztül? Nekem hasi úton távolították el a méhemet a méhnyakkal együtt a petefészkek maradtak. A műtét után 2 napig volt nagyon kevéske kis elszíneződött váladékozás, ami természetes. Aztán 4 hétig semmi, most harmadik napja újból jelentkezett halvány rózsaszínes, barnás váladékozás. Megijedtem és felhívtam az orvosomat, aki műtött. Ő azt mondta, ne legyek nyugtalan e miatt, mert valószínű elengedett egy belső varrat és az okozza ezt a váladékozást. Azt is mondta, hogy kb.1-2 napig fog tartani, de nekem ez már a 3. nap. Remélem hamarosan elmúlik és nem lesz semmi probléma. Tegnap voltam 5 hetes műtött. Te mennyi vagy?

Jó egészséget kívánok és vigyázz magadra! Üdv.: Évi

11642. Ildyanya (válaszként erre: 11641. - Ildyanya)
2012. febr. 10. 12:27
kimaradt egy szó, helyesen: a szénsavas vizet nem engedték meginni.
11641. Ildyanya (válaszként erre: 11636. - Patrok)
2012. febr. 10. 12:26

Szia!

Amire én nem gondoltam volna, csak itt olvastam, az a szívószál. Anélkül az első nap nem is tudtam volna inni.

Mivel nem szeretem a szénsavmentes vizet, ezért szénsavasat vittem, és azt lehetett meginni.

Ildi

11640. Julcsi73
2012. febr. 10. 12:17

Kedves Patrok és Julcsi37!

Ha van időtök,érdemes visszaolvasni,mert többen írtunk már fel,hogy mit érdemes bevinni a kórházba,de ha nincs,akkor szívesen leírom nektek. :)

Bea! Sajnos neked erre nem tudok válaszolni,nekem nem volt ilyen. :(

Sügi,Szulamit! Hogy vagytok?

Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok!

Műtét előtt állók,NE féljetek!

Üdv: Julcsi

11639. Julcsi73 (válaszként erre: 11626. - Evamari1)
2012. febr. 10. 12:11

Kedves Évi!

Örülök,hogy segíthettem. Még nem tudom,majd jövő hét kedden telik le a hat hét és majd hívom az orvost és majd megmondja,hogy mikor menjek. Remélem,hogy tényleg minden rendben lesz.

Neked is kívánok mielőbbi gyógyulást!

Puszi: Julcsi

11638. BrenBea
2012. febr. 10. 12:05
Sziasztok lányok, ismét egy kérdés a pecsételő vérezgetés 8 naposan is természetes? Kinek meddig volt ilyenje aki szintén túl van rajta esetleg válaszolna megköszönöm :)
11637. Julcsi37
2012. febr. 10. 11:24
Igen, ezt már én is akartam kérdezni. Az alapdolgokon kívül, mit érdemes bevinni??? Sziasztok... :)
11636. patrok (válaszként erre: 11630. - Turkkati)
2012. febr. 10. 10:57

Szia!

Van esetleg valami olyan "vinnivaló" a kórházba, amelyre az ember előtte nem gondol, de ott jó lenne, ha lenne??

11635. zsuzskabuzska (válaszként erre: 11574. - Rozsakrisz)
2012. febr. 10. 10:01
Szia egyszerűen nem értem ,hogy az orvos miért téged állít tények elé, ha gáz van akkor úgyis eltávolítják, utálom amikor egy orvos a betegre hárítja a felelőséget én a helyedbe beszélnék más orvossal is mert ez határozatlanságra utal (persze neki tök mindegy) nem tudom ha a felesége lenne ilyen helyzetbe akkor is mindegy lenne neki..? na mindegy egyébként az én orvosom azt mondta,hogy célszerű eltávolítani azt is a további bajok megelőzése érdekében aztán a fene tudja én is most tanulmányozom a korképet. Zs. _azért írj majd utánna szorítok Neked )))
2012. febr. 10. 09:49
Sziasztok ha valakinek elvégezték már ezt a műtétet, és esetleg a Bajcsy kórházban az írja meg az ottani tapasztalatát, mert nekem ott lesz a műtétem :((
11633. zsuzskabuzska (válaszként erre: 11618. - Gyöngy324)
2012. febr. 10. 09:43
Szia Gyöngy :) nagyon sajnállak kitartás csak helyre áll minden,kívánok Neked minden jót. Zs
11632. tlivcsi (válaszként erre: 11631. - Milup2)
2012. febr. 10. 07:47

Sziasztok!

Nekem is hasi volt, már 5 (!) hónapja. Csütörtökön műtöttek, hétfőn már otthon voltam. Úgy látszik ez kórházanként változik.

Vigyázzatok magatokra!

Puszi Lívia

11631. Milup2 (válaszként erre: 11624. - Rozsakrisz)
2012. febr. 10. 06:59

Nehéz..

Én is olyan bizonytalan lennék, ha döntenem kellene, hiszen igazából a lényeg, hogy egészségesek legyünk utána...


Na, akkor a valentinnapunk idén kicsit más lesz, mint másoknak;D


Szorítok, hogy akárhogy is döntesz, minden rendben legyen, s utána itt "talizunk" megint, akkor már megkönnyebbülve♥

Szorítok én is nagyon neked...

Nekem azt mondták, mivel hasi műtét, 7-10 napot leszek bent...Csak már ott tartanék, hogy letelt, s hazafelé jövök..;DDD


Puszillak: Andi***

11630. turkkati (válaszként erre: 11629. - Patrok)
2012. febr. 10. 06:47

Szia!

Olvass vissza, és ha kérdésed van, tedd fel nyugodtan!:D

11629. patrok
2012. febr. 9. 22:09

Kedves Lányok és Asszonyok! :)

Nagyon örülök,hogy Rátok találtam. Sok hasznos dolgot tudtam meg Tőletek. Hamarosan rám is műtét vár (hasi úton méheltávolítás). Bevallom őszintén már belém költözött a félsz, de beszámolóitokat olvasva bizakodó vagyok, hogy minden rendben fog lezajlani.

11628. zsuzskabuzska (válaszként erre: 11581. - Evamari1)
2012. febr. 9. 21:36
szia nagyon aranyos vagy és jó olvasni , hogy már túl vagy rajta és minden ok. köszi a jó tanácsokat biztos nem lesz baj a seb körül sem ne aggódj,majd én is írok bövebben ha túl leszek rajta (még bő 2.hét ) és vége ennek a feszültségnek remélem . puszi Zs.
11627. evamari1 (válaszként erre: 11622. - Rozsakrisz)
2012. febr. 9. 21:34

Kedves Kriszta!

Már nagyon vártam a válaszod. Sajnálom, hogy nem tudtál beszélni a dokiddal. Próbálj meg rákeresni a google keresőben mind a két műtéti formára, hogy mit írnak róla. Hátha az is segít a döntésben. Minden esetre próbálj meg nyugodt maradni amennyire csak tudsz, nem lesz semmi baj, szépen meg fogsz Te is gyógyulni, mint itt nagyon sokan a fórumon. Szorítok érted, és gondolok rád 14-én. Valentin naptól kapsz majd egy egészséges alsó rész ajándékot, amivel gyógyulás után nem lesz több gondod.:-) Műtét után várom jelentkezésed és sok sikert kívánok Neked!

Puszi: Évi

11626. evamari1 (válaszként erre: 11620. - Julcsi73)
2012. febr. 9. 21:23

Kedves Julcsi!


Köszönöm szépen a gyors válaszodat, sokat segítettél vele. Mikor mégy vissza kontrollra? Nekem 24-én kell mennem a 6 hetes vizsgálatra. Remélem minden rendben lesz.

További gyógyulgatást kívánok, szeretettel: Évi

11625. zsuzskabuzska (válaszként erre: 11570. - Kavicsné)
2012. febr. 9. 20:27
szia akkor izguljunk együtt biztos nem lesz semmi baj,én sem vágyok arra ,hogy nyomuljanak hozzám ezerrel, majd értekezünk. :))
11624. rozsakrisz (válaszként erre: 11586. - Milup2)
2012. febr. 9. 20:24
Szia! Köszi a hozzászólást :) Sajnos a dokim nem javasolt semmit, elmondta az előnyét, hátrányát mindnek, de azt mondta, hogy dönteni nekem kell :( Még nem vagyok 100%-ig biztos benne, de egyre inkább a méh, méhnyak kivétel hasi úton c. műtét felé tendálok! Majd kedden kiderül (engem is akkor műtenek - pont Valentin napon :) Szorítok Neked is, üdv: Kriszta
11623. rozsakrisz (válaszként erre: 11592. - BrenBea)
2012. febr. 9. 20:22
Szia! Köszi a hozzászólást :) Sajnos a dokim nem javasolt semmit, elmondta az előnyét, hátrányát mindnek, de azt mondta, hogy dönteni nekem kell :( Még nem vagyok 100%-ig biztos benne, de egyre inkább a méh, méhnyak kivétel hasi úton c. műtét felé tendálok! Majd kedden kiderül (akkor műtenek - pont Valentin napon :) -) Köszi még egyszer, további gyors gyógyulást kívánok, üdv: Kriszta
11622. rozsakrisz (válaszként erre: 11585. - Evamari1)
2012. febr. 9. 20:17
Kedves Évi! Sajnos ma nem sikerült beszélnem a dokimmal, de legútobb is azt mondta, hogy dönteni nekem kell (javasolni sem javasolt semmit) :( Talán, majd hétfőn még beszélek vele, mert nem 13-án, hanem másnap lesz a műtét - pont Valentin napon :) - Még 100 %-ig nem vagyok biztos a döntésemben, de egyre inkább a méh, és méhnyak kivétel hasi úton c. műtét felé tendálok! Így már sajnos majd csak utána fogok tudni jelentkezni! Köszi szépen még egyszer mindent, üdv: Kriszta
11621. Julcsi73 (válaszként erre: 11594. - Szulamit67)
2012. febr. 9. 19:03

Szia Ági!

Örülök,hogy túl vagy rajta és már "viháncolsz". :)

Csak így tovább a teljes gyógyulás felé!

Puszi: Julcsi

11620. Julcsi73 (válaszként erre: 11601. - Evamari1)
2012. febr. 9. 18:49

Kedves Evamari!

Jól írtad:ahány orvos,annyiféle tanács. Műtét után ahogy levették a kötést,betadin oldattal törölték át és minden zuhanyozás után,sőt még itthonra is venni kellett. Kb három hétig kentem még,de mivel nagyon szárít,a gyógyszerésznő ajánlott egy kenőcsöt ( Contractubex gél ),amivel kenem a vágást még most is. Közel 20 cm-es a vágásom,de már csak egy kis vékony rózsaszín csík látszik. Amikor két hetes műtött lettem,onnantól fogva megfőzők,kiteregetek,sőt mát porszívóztam is. Sétálok délelőtt is és délután is kint a szabadban,kb naponta 2-3 km-t. Igaz,műtét előtt minden este ezt a távot lefutottam,ami már nagyon hiányzik. Véralvadás gátlót egyáltalán nem kaptam a kórházban se. Nem haragszom a sok kérdésért,azért vagyunk itt,hogy segítsünk egymásnak és tapasztalatot cseréljünk. :)

Én is kívánok neked mielőbbi gyógyulást!

Üdv: Julcsi

11619. nagy49éva
2012. febr. 9. 18:32
Szia Gyöngy! Nagyon sajnállak, hogy gyakran fáj a hasad. Nekem a gyakori hasfájást a krónikus vastagbél gyulladás okozza, ilyenkor még a derekam is fáj. Salazopyrin-t szedek rá, akkor elmúlik, de sajnos nem szabadna idegesnek lenni, mert ez is előhozza. Gyógyulást kívánok! Éva

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook