Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11848. evamari1 (válaszként erre: 11828. - Rozsakrisz)
2012. febr. 19. 00:37

Kedves Kriszta!

Nagyon köszönöm együttérzésedet. Nekem sajnos nehéz hetem volt édesanyám elvesztése miatt és a mindennapos intézkedések miatt ebben a hidegben. Ezért még most is eléggé fáj a hasam és a sebemnél. Sajnos én most ezen a héten nem tudtam pihenni. Bízom benne, hogy azért nagyobb bajom nem lett ebből a nehéz hétből kifolyólag. Most a lelkem is szanaszét hullott és sokszor rángat össze a sírás. Biztos ezért is fájdogál most elég sokat a hasam és a varratomnál. Nagyon vigyázz magadra! Puszi: Évi

11847. evamari1 (válaszként erre: 11827. - Rozsakrisz)
2012. febr. 19. 00:30

Kedves Kriszta!

Örülök, hogy szerencsésen túl vagy rajta. Látod, írtam én hogy ne izgulj nagyon, mert ki lehet bírni. Mostantól minden egyes nap csak jobb és jobb lesz. De azért hogy aránylag jól érzed magad, csak pihenj sokat és ne virgonckodj nagyon, meg ne bosszulja magát. Ezt a nagy műtétet, meg kell pihenni. Persze mozogj is, tegyél-vegyél és csinálgass könnyebb dolgokat, de azért a pihenésed is legyen meg. 6 hét szigorúan még akkor is, ha nem érzed szükségét. Nagy változás megy végbe a szervezetedbe, és muszáj a kímélet. Nagyon vigyázz magadra! Mielőbbi eseménymentes gyógyulást kívánok, szeretettel: Évi

11846. evamari1 (válaszként erre: 11821. - Ispanmonika)
2012. febr. 19. 00:18

Kedves Móni!

Nagyon szépen köszönöm együtt érző és bátorító szavaidat. Tudod, most minden kedves szó nagyon jól esik. Nagyon nehéz hetem volt, sokat kellett mennem, intézkednem, de remélem a Jó Istenem és az Édesanyám fentről vigyázott rám, hogy ne essen komolyabb bajom. Még holnap ki kell mennem a temetőbe, mert névnapja lesz és így is eléggé bánt a lelkiismeret, hogy a műtétem után még nem tudtam vele személyesen találkozni, csak telefonon beszéltünk.

Még egyszer köszi, és Neked nagyon jó egészséget és minden jót kívánok. Puszi: Évi

11845. Ildyanya (válaszként erre: 11844. - Imisz)
2012. febr. 18. 16:29

Köszi mindenkinek!

Többet segítettetek mint az orvosok!


Drága férjem szerint, ha befolyik a víz az egyik lyukon, van másik ahol kifolyik!

Mondtam, legalább ki lesz mosva belülről a hasam is :)

11844. Imisz (válaszként erre: 11839. - Ildyanya)
2012. febr. 18. 16:00

Szia!

Én is a tampont javaslom, egy kis canesten krémmel bekenve. Lányom egyszer kapott valamelyik strandon valami bacit, abból sikeresen kikezelték azóta csak így megy fürödni, eddig (vagy 3 éve) bevált a módszere.

Egyébként jó pihenést, érezd magad jól!

11843. turkkati (válaszként erre: 11841. - BrenBea)
2012. febr. 18. 15:49

Nekem se tiltották a kádfürdőt.

Igaz, mindig zuhanyozok.

11842. turkkati (válaszként erre: 11839. - Ildyanya)
2012. febr. 18. 15:48

Szia!

Írtam már, de az én nődokim 4 hetesen mondta, hogy mehetek Hajdúszoboszlóra és fürödhetek is.

Igaz 6 hetes voltam, mikor mentünk, de semmi bajom nem volt a fürdéstől.

Ne ázz mindig a vízben, meg használj tampont, ha van rá lehetőség minden medencehasználat után zuhanyozz le és vegyél száraz fürdőruhát, de ne parázz, érezd jól magad.

Szerintem többet használ a gyógyulásodnak, ha a leked is helyreteszed egy jó kis üdüléssel.

11841. BrenBea
2012. febr. 18. 14:50
Nekem azt mondta a doki két hetes vizsgálatnál varratszedéskor, hogy fürödhetek a kádban:)
11840. tlivcsi (válaszként erre: 11839. - Ildyanya)
2012. febr. 18. 14:24
Szia! Hat hétig még kádba sem szabad ülni, nem hogy nyilvános fürdőbe :(
11839. Ildyanya
2012. febr. 18. 13:37

Sziasztok!

Tegnap voltam kontroll vizsgálaton a nőgyógyásznál.

3 hete műtöttek, mindent rendben talált.

Csütörtökön megyek a háziorvoshoz, és 27-re ki is ír dolgozni.

Mi 27-én megyünk a férjemmel Harkányba és kérdeztem az orvosokat, hogy fürödhetek-e?

Sajnos se a nőgyógyász, se a háziorvos nem mondd semmit. Úgy látom rám bízzák, csináljak amit jónak látok.

Még van 1 hetem gyógyulni, még én sem tudom merjek-e fürödni és ha igen mennyit.


Akik túl vannak a műtéten gyógyulgassanak, minden nap jobb.

11838. nagy49éva (válaszként erre: 11837. - BrenBea)
2012. febr. 17. 19:02

Szia Bea! Lehet, hogy van más módszer is nem tudom.

Ne keseredj el. Kitartást Nekem Te adtál erőt amikor mély ponton voltam. Ahogy lányok mondják pozitív gondolkodás. Persze nálam a korom és a súlyom is közre játszott a hasi műtétnél. Az orvos amikor megvizsgált akkor Ő már sejtette. Sajnos nálam sok-sok mióma volt a legnagyobb férfi ököl nagyságú. Én a patológiai eredmény után keseredtem el, hogy már nem sok lett volna hátra műtét nélkül. Az orvos is csak sokára adta éppen ezért oda az eredményt várt amíg felépülök.Éva

11837. BrenBea (válaszként erre: 11836. - Nagy49éva)
2012. febr. 17. 18:28
Köszönöm Évi a válaszodat..., sajnos nekem csak a szövettanból derült ki, nekem bent maradt a petefészek és a méhnyak is.. hát nem tudom, lesz e ezután is problémám... :( Sajnos 2 hetes vagyok és mindig van pecsételgető vérzésem, nem tudom az Endometriosistól vagy ez még a műtét utáni állapot mivel félig laparascopos volt de a hüvely falon keresztül egészben vették ki a méhet.. szóval nem tudom, kicsit elvagyok keseredve...
11836. nagy49éva (válaszként erre: 11822. - BrenBea)
2012. febr. 17. 18:10
Szia Bea! Nekem kpl. méheltávolításom volt és akkor már konkrétan látták az endometriózist a műtétem, ezért tartott sokáig. Összenövést jelent a szó és genetikailag öröklődik lányoknál. Amikor megjött akkor nem csak a szokásos uton hanem a belek közé is fojt. Így azok összeragadtak, ezért mindent eltávolatottak, hogy több ilyen ne legyen. A műtét után csak egyenesen szabadott járni még akkor is ha feszült, hogy ne nőjjenek újra össze.Röviden ennyi.Éva
11835. Julcsi37
2012. febr. 17. 16:36
Szia Klári!!! Voltam orvosnál, vírusos vagyok, elmarad a műtét, gondolom. Köszi a pár kedves sort!!! :)
11834. rozsakrisz (válaszként erre: 11833. - Krasiné)
2012. febr. 17. 16:09
Kedves Klári! Köszönök szépen mindent (tudom, ez már elég sablonos, de tényleg sokat segített ez a fórum, és Te is :) Igenis, értettem: pihenek, gyógyulgatok, nem hősködök :) Puszi: Kriszta
11833. krasiné (válaszként erre: 11827. - Rozsakrisz)
2012. febr. 17. 15:06
Szia Kriszti! Ügyes voltál, túl vagy rajta. Sokat gondoltam Rád. Most pedig semmi hősködés! Pihenni és gyógyulgatni. Egy kis mozgás, de tájékoztasd a látogatni szándékozókat, hogy vírust nem kérsz. Nagyon kellemetlen tud lenni műtét után a tüsszentés és a köhögés. Ezért csak egészségeseket fogadj. Sok-sok puszi: Klári.
11832. krasiné (válaszként erre: 11824. - Julcsi37)
2012. febr. 17. 15:02
Szia Julcsi! Itt van még a hétvége, talán kilábalsz a betegségből. De ha úgy érzed, hogy benne vagy rendesen, akkor inkább szólj a dokidnak. Betegen nem fognak megműteni. Főleg most, hogy nyakunkon az influenza járvány. Gyógyulgass és igyál sok teát, mézzel és citrommal. Ha ettől komolyabb, akkor fel kell keresned a házorvosodat. Puszi: Klári.
11831. eccerke
2012. febr. 17. 14:51

Sziasztok Lányok!

Most vagyok utóljára gép közelben a műtétig.

Mindenkinek köszönöm a kedvességet,segítséget, bíztatást.

Ha újra itthon leszek, jelentkezek.

Eszter

11830. Kavicsné
2012. febr. 17. 14:00
Én már összetenném a két kezem, ha rábólintanának a műtétre, és nem tolnának rajta megint valamennyi időt.
11829. szofi99
2012. febr. 17. 13:58
Sziasztok ! Gyoromfájósokról jut eszembe, hogy bizony jó lesz ha mütét utánra is felkészültök a savlekötővel. Én is igy jártam, mert gyógyszert kellett bevenni üres gyomorral, és nem is ihattam... szóval jónéhány napig igen rossz volt a gyomrom...
11828. rozsakrisz (válaszként erre: 11803. - Evamari1)
2012. febr. 17. 10:26
Kedves Évi! Nagyon sajnálom, ami Anyukáddal történt, fogadd őszinte részvétem! Próbálj meg azért, amennyire lehet ebben az esetben, vigyázni Magadra! Röviden csak annyit: kedden megműtöttek, ma reggel már haza is engedtek, és elég jól vagyok (nagyon sokat segítettél nekem, ezt nem győzőm köszöngetni)! Még egyszer vigyázz Magadra, puszi: Kriszta
11827. rozsakrisz
2012. febr. 17. 10:16
Sziasztok Lányok Asszonyok! Hát végre túl vagyok ezen is, és már itt is vagyok :) Méheltávolítás volt, méhnyakkal együtt hasi úton, a műtét kedden volt, és ma reggel már haza is engedtek! Tényleg kibírható, főleg, hogy szinte mindenre felkészülten mentem a Ti segítségetekkel :) A dokim meg is dicsért, hogy nagyon ügyes voltam, fájdalomcsillapítót is csak a műtét napján kaptam.utána már nem kértem! Kicsit megijedtem, mert tegnap nem volt székletem (csak tegnapelőtt), de azt lódítottam, hogy volt, de ma reggel itthon már bepótoltam! Jól érzem magam, nem is igazán fáj a hasam, csak minimálisan érzékeny, de még óvatos vagyok :) A műtétre váróknak ezerrel szorítok, aki már túl van rajta,a annak mielőbbi gyógyulást :) Puszi: Kriszta
11826. Kavicsné (válaszként erre: 11824. - Julcsi37)
2012. febr. 17. 10:07
Valaki a hét elején rátapintott a lényegre. Kicsit sok a gyomorsavam... Kaptam rá savlekötőt, de időnként kaparom még a torkom. Remélem, azért ettől még átmegyek a vizsgán hétfő délután az anesztesnél. Nagyon bizakodok.
11825. BrenBea
2012. febr. 17. 10:05
most olvasom Évinek részvétem, szörnyű...most amikor szükséged lenne lelki támogatásra :(((( A náthásoknak jobbulást, sajnos engem sem engedtek akkor műteni...de jobb is.. meg kell gyógyulnotok mindenképpen előtte ;-)
11824. Julcsi37
2012. febr. 17. 09:49
Kavicsné, mi baj a gyomroddal??? Mert nekem is sokat fáj , meg az epém is, nemtudom így megműtenek-e??? Remélem ez nem játszik közre...:(
11823. Julcsi37
2012. febr. 17. 09:47
Köszi lányok...:)
11822. BrenBea
2012. febr. 17. 09:27
Sziasztok, lányok tudtok valamit az endometriosis externa -ról? A szövettanomból ez derül ki meg a két db myoma és cysta... jó hogy az ultrahang mindebből semmit nem mutatott és a dokik váltig állították egészséges a méhem .. volt e közületek olyan akinek szintén van endometriosisa? A neten nem kutakodom már utána mert ijesztőbb mint a valóság... gondolom én.
11821. Ispanmonika (válaszként erre: 11803. - Evamari1)
2012. febr. 17. 09:26

Szia Évi!

Fogadd mély, öszinte részvétemet és együtt érzésemet.Elcsépelten hangzik,de próbálj erős lenni( tudom ez képtelenség).

Vigyázz magadra!

Puszi: Móni

11820. Kavicsné (válaszként erre: 11816. - Julcsi37)
2012. febr. 17. 08:17

Sajnálom. Gyógyulj meg, és szólj a dokinak, hogy beteg vagy!

Nekem is halasztanom kellett. Hétfő délután megyek.

Nem tudom, mit fog szólni a gyomorsavamhoz...

11819. szofi99 (válaszként erre: 11816. - Julcsi37)
2012. febr. 17. 07:53
Szia ! Sajnálom hogy beteg lettél, de a mütéthez meg kell gyógyulnod teljesen :) Üdv. Judit

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook