Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11809. turkkati (válaszként erre: 11803. - Evamari1)
2012. febr. 16. 18:43

Kedves Évi!

Részvétem édesanyád miatt.

11808. CAT70. (válaszként erre: 11806. - Mirmido)
2012. febr. 16. 18:42
Nincs mit:) És hidd el, nem olyan rossz, mint aminek beállítják. És utána sokkal jobb lesz:)
11807. ATLASZ42 (válaszként erre: 11803. - Evamari1)
2012. febr. 16. 17:17
Kedves Éva. Őszinte részvétem Édesanyád halála miatt.Alica
11806. mirmido (válaszként erre: 11791. - CAT70.)
2012. febr. 16. 16:01

Szia! Köszönöm a részletes tájékoztatást. Most egy darabig eltűnök, mert még van egy sulim . Vasárnap befekvés , hétfőn műtét!

Amint hazajöttem jelentkezem.

Mindenkinek jobbulást Puszi nektek?

Evamari : őszinte részvétem. Vigyázz magadra!

11805. szofi99 (válaszként erre: 11803. - Evamari1)
2012. febr. 16. 15:03
Őszinte részvétem édesanyád halála miatt :( Azért igyekezz vigyázni magadra :)
11804. CAT70. (válaszként erre: 11798. - Ispanmonika)
2012. febr. 16. 14:49
Szia! Régebben én is futottam, de a műtét után már nem esett jól, át is tértem másra. Pedig türelmes voltam, kis távokkal indítottam, de valahogy nem volt jó. A szobakerékpárral is így voltam. A pilates vált be, személy szerint.
11803. evamari1 (válaszként erre: 11734. - Ispanmonika)
2012. febr. 16. 12:31

Kedves Mónika!

Nagyon köszönöm a részletes megnyugtató soraidat. Nagyon sokat segítettél lelkileg vele. Biztosan arról van szó amit leírtál. Nem maradt meg a méhnyak és a méhszáj sem, úgyhogy biztos nem menzesz, hanem inkább a varrat lesz a ludas. Hála Istennek már megszűnt a másod ízben is jelentkező váladékozás. De még számíthatok rá, mert most veszítettem el az édesanyámat és rátetőzhet, mert sajnos most nem tehetem meg hogy pihenek, hanem sok helyre kell mennem intézkedni és ráadásul az idegállapotom sincs rá valami jó hatással.

Nagyon vigyázz magadra és mielőbbi teljes felépülést kívánok. Szeretettel: Évi

11802. evamari1 (válaszként erre: 11728. - BrenBea)
2012. febr. 16. 12:23

Kedves Bea!

Köszönöm szépen a megnyugtatást. Remélem nálam sincs komolyabb baj és már hála Istennek megszűnt, de már két ízben jelentkezett. Jó egészséget Neked, üdv.: Évi

11801. evamari1 (válaszként erre: 11726. - Imisz)
2012. febr. 16. 12:19

Kedves Imisz!


Nagyon szépen köszönöm a választ és a megnyugtató szavakat. Remélem nálam is csak erről van szó. Nagyon jó egészséget kívánok, szeretettel: Évi

11800. Julcsi37
2012. febr. 16. 11:53
Köszi Sügi, és örülök, hogy minden rendben van veled...:)
11799. sügi 71 (válaszként erre: 11797. - Julcsi37)
2012. febr. 16. 10:33
Nekem sem volt semmmi problémám,de mivel csak nőtt a mióma,azt mondta az orvor,hogy jobb ha kinn van.40 éves vagyok így ez csak rosszabb lett volna.....Tudod,mennyire féltem a műtéttől..Visszagondolva csak saját magamat stresszeltem.Minden rendben lesz meglátod...
11798. Ispanmonika (válaszként erre: 11788. - Eccerke)
2012. febr. 16. 08:32

Szia Eszter!

01.24-én műtöttek Pesten, a Szent Imrében.A kórházról csak jókat tudok mondani.Az előbb olvastam,hogy az Ágitól kérdezted,hogy mikor lehet felkelni.Bocsi,de én is válaszolnék.Engem reggel 9-kor műtöttek,du 1/2 2-kor tértm magamhoz(akkor telefonáltam a férjemnek) akkor nagyon fájt ,kaptam az infúzióba fájdalom csillapítót,du 5-kor már felkeltem és kivették a katétert.(Ez amúgy kórház függő,mert ahogy a lányokat olvastam valakit az őrzőbe visznek,valakit csak násnap engednek felkelni minden kórháznak meg van a maga protokolja)Innentől fogva fenn voltam.Nem mondom,hogy nem fájt mert fájt de egy hét után már itthon is felkeltem és lájtosan mosogattam,mászkáltam.Én a héten vagyok 3 hetes és semmi bajom. 27-én már megyek dolgozni.De az is igaz ha vissza olvasol az első napokban itt a fórumon panaszkodtam,hogy nem vagyok jobban,de ez már a múlté.Ne izgulj te, is erős vagy és hamar el fogod felejteni ezt az egész műtétet.A sportot egy darabig mellőznőd kell.6 hétig csak zuhany.Én futok,de sajnos csak a nyáron lehet elöszőr,mert az orvos nem engedi a rázkódás miatt.Nekem azt mondta,hogy 6 hónap után lehet futnom,mert addigra gyógyul meg belül minden.Sok erőt és gyors felépülést kívánok!

Üdv: Móni

11797. Julcsi37
2012. febr. 16. 07:30
Amúgy ez érdekes, hogy csecsemőfej miómám van, és soha nem volt baj a menzeszemmel. Nekem más problémáim vannak miatta. Fájtatja mindenem, emésztési problémákat okoz, törik le a derekam tőle, és olyan mintha terhes lennék, mindig feszül a hasam. Köszi lányok a bátorítást!!! :)
11796. bagi
2012. febr. 16. 07:25
Sziasztok! Én ma fekszek be és holnap műtenek. Nagyon izgulok és olvasom az előbbi irásokat azok megnyugtatnak, de ahogy irtátok mindenki máskép éli túl de pozitv értelembe. Köszi hogy megosztjátok a tapasztalatokat, nagyon sokat segit. Köszi nektek és szép napot!
11795. turkkati (válaszként erre: 11793. - Julcsi37)
2012. febr. 16. 07:21

Szia Julcsi!

Mindenki félt, az ismeretlentől, a kiszolgáltatottságtól, a fájdalomtól, az természetes.

Gyere, panaszkodd ki magad, az segít.

De gondolj arra, hogy csak 1 napig tart, a műtét napja nem sétagalopp, pláne hasi műtétnél. Fáj, de adnak fájdalomcsillapítót.

Másnap, mikor kiveszik a csöveket, meg százszor jobb, aztán járkálhatsz, zuhanyozhatsz, az megint jó.

Hopp-hopp eltelik az az 1 hét, aztán itthon meg rohamos a gyógyulás.


Ne idegesítsd magad, gondolj arra, hogy soha többé nem fogsz menstruálni:)!

11794. CAT70. (válaszként erre: 11793. - Julcsi37)
2012. febr. 16. 07:15
Hidd el, műtét után jobb lesz, sokkal. Mintha új életet kapnál.:)
11793. Julcsi37
2012. febr. 16. 07:06
Sziasztok lányok!!! Hétfőn be kell feküdnöm, de már fáj mindenem:( A fejem, hasam, gyomrom... Mindig arra gondolok hogy csak én félek így??? Mikor ide feljövök, kicsit megnyugszom. Remélem műtét után jobb lesz, mert már nagyon rossz, hogy olyan mintha terhes lennék:( Puszillak titeket, szép napot mindenkinek!!! :)
11792. CAT70. (válaszként erre: 11791. - CAT70.)
2012. febr. 16. 06:17
És, ahogy itt többen írták, nagyon fontos a pozitív hozzáállás, hogy ne hagyja el magát az ember. Én annyira haza akartam menni, hogy semmi másra nem összpontosítottam, csak erre:)
11791. CAT70. (válaszként erre: 11780. - Mirmido)
2012. febr. 16. 06:15

Szia, jó reggelt! Akkor tudod milyen kedves ember:)

Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. Hasi műtétem volt. Évekig szenvedtem, de senki nem akart megműteni, pedig már terhesnek néztem ki, akkora myómáim voltak.:( Aztán beajánlottak Németh tanár úrhoz, és ő egyből adott időpontot.

Egy vasárnap délután kellett befeküdni, hétfőn reggel 8-kor műtött. Valamikor 11 után fejezték be. Kicsit szédültem altatás után, de kb. 1-2 óra alatt elmúlt. Fájdalmat soha nem éreztem, csak valami nyomást a hasamon. Este már megkaptam az "állandó" szobámat (4-en feküdtünk bent), és segítettek fürödni, kikísértek a zuhanyzóba. Az nagyon jó volt, bár a csövek miatt kicsit nehézkes:) Kedd reggel megkaptam az utolsó infúziót, azután mobilizáltak, kiszedtek minden csövet. Ez nem fájt, a dréncső kivétele picit kellemetlen volt, de gyorsan ment, mire megelégeltem volna, már kész is volt. Rengeteg vizet kellett inni (akkor adtak szénsavmentes ásványvizet, 1,5 l-es palackokban, nem tudom most mi a helyzet). Enni talán szerdán kaptam először, levest. Szépen, óvatosan már a műtét másnapján járkálni kellett, nehogy összenövések legyenek. Mindenki nagyon kedves volt. Sajnos elég rossz állapotban van a klinika, de a tisztaságra nem volt panasz, a szobákat naponta többször is fertőtlenítették. A mosdótól túl sokat ne várj, takarítják, de sok beteg nagyon disznó tud lenni. Én mindig vizit előtt mentem ki fürdeni, akkor még tiszta, mert a betegek 90%-a csak 10 után megy ki fürdeni. Zuhanyzópapucs létszükséglet!

Hétfőn volt a műtét, péntek reggel mehettem haza. Közben 1 vagy 2 alkalommal volt vérvétel, de mással nem zaklattak. Keddtől még fájdalomcsillapító sem kellett, tényleg nem fájt.:) Varratszedés nem volt, felszívódó varratokat kaptam. Most már alig látszik a helye. A Contratubex nagyon jó, utólagos sebkezelésre. Otthon is folyamatosan mozogtam, a lényeg hogy nehezet nem szabadott emelni, és sokáig háton aludtam, mert nekem ezt javasolták. Nekem a méhnyakat benthagyták, a petefészkeket is, semmilyen tünetem nincs. Napközben benézek többször is, kérdezz nyugodtan:)

11790. krasiné (válaszként erre: 11788. - Eccerke)
2012. febr. 16. 04:42
Szia Eszti! Én nem vagyok sportoló, mégis viszonylag gyorsan felépültem. Hasi műtét volt. A férjem otthon volt velem 5 napig, nahát...mint az ovodában. Nem kelhettem fel, csak nagy néha, nem nyúlhattam semmihez. Na de mikor visszament dolgozni, rohamosan elkezdtem talpra állni. Mindig tettem-vettem, sajtos rolót sütöttem, stb. Nem hagytam el magam és ez nagyban hozzájárult a felépülésemhez. Izgulni én is nagyon izgultam, de itt a fórumon a lányok tartották bennem a lelket. Mikor ideges voltam feljöttem ide és kisírtam magamból. Mindig kaptam egy bátorító-,bíztató szót. Így tegyél Te is, csak add ki magadból a félelmeidet,itt mindig meghallgatásra találsz. Nagyon sokat köszönhetek a lányoknak!!!!!!!!Veled is minden rendben lesz, csak tartsd be amit az orvos javasol. Vigyázz Magadra és csak a gyógyulásra koncentrálj! Semmi más nem fontosabb most. Puszi:) Klári.
11789. Judit6903
2012. febr. 15. 21:39
Arról, hogy ki hogyan/mikor/mitől lesz jobban....Engem ma 3 hete műtöttek, 2 napja dolgozom, a tanítványaim már nagyon vártak. Nem emelek, vigyázok magamra, délután pihengetek, de a legtöbbet az segít, hogy vissza tudok térni a mindennapi ügyeimhez.A férjem szerint energikusabb vagyok, mint műtét előtt. Na ja, szétevett az ideg a várakozástól. Nem beszélve arról, hogy 5 hete nem kell menstruálnom! Yippie! Szóval százszor rosszabbtól féltem, mindenkinek sok bátorságot küldök!
11788. eccerke (válaszként erre: 11735. - Ispanmonika)
2012. febr. 15. 21:12

Szia Móni!

Téged mikor műtöttek? És hol?

Az előbb írtam Áginak is, ahogy fogynak a napok, úgy izgulok egyre jobban. Pedig nem kellene.nehéz azzal a gondolattal megbarátkozni, hogy pár nap múlva "rosszabbul" fogom érezni magam, s eltart ez egy jó darabig. Persze bízom benne, hogy minden rendben lesz, és gyorsan felépülök.

Köszi a segítséget.

Eszter (Eccerke)

11787. eccerke (válaszként erre: 11751. - Szisziági)
2012. febr. 15. 21:06

Szia Ági!

A párom tud segíteni - remélem - bár ő dolgozni fog. Gondolom, nem igénylek állandó felügyeletet.

Neked mennyi ideig tartott a lábadozás? Nekem mindenki azt mondja a környezetemben, hogy nyugi, te erős vagy, meg sportolsz - úszom versenyszerűen - ezért gyorsan fel fogsz épülni.Tudom, ez mindenkinél másképp zajlik.

A műtét után mennyi idővel kelhettél föl?

Ahogy közeledik az idő, egyre többet foglalkoztat, mi fog történni, mikor leszek újra ugri-bugri. Gondolom, így előtte mindenkiben van egy kis szorongás.

11786. turkkati (válaszként erre: 11782. - Rezeda63)
2012. febr. 15. 18:21

Szia Rezeda!

Persze, olvastam, írtam is, hogy túl van a változókoron, és a méhével együtt a miómája is sorvad.

Bár a cickafark, mint női tea, biztos segített. Neki erős vérzése sem volt.

11785. Rezeda63 (válaszként erre: 11781. - Mirmido)
2012. febr. 15. 18:17

Húúúúúúha!!!! Akkor ez nagyon fanatikus!!! Nem az én világom:))))

Amúgy is messze esnék Szegedtől, mint Makótól Jeruzsálem:))))

Üdv. Rezeda

11784. mirmido (válaszként erre: 11783. - Rezeda63)
2012. febr. 15. 18:17
Szia. Mivel katolikus vagyok nekem a pap jut :))))
11783. Rezeda63 (válaszként erre: 11761. - Mirmido)
2012. febr. 15. 18:12

Szia!

Ez nem vita:))))) Csak eszmét cserélünk:)))) Amúgy meg tudod!!! "kinek a pap, kinek a papné":)))))

Üdv. Rezeda

11782. Rezeda63 (válaszként erre: 11754. - Turkkati)
2012. febr. 15. 18:09

Szia Kati!

Lehet, hogy olvastad már valahol, de a kolléganőd esete teljesen szokványos. Azt írja az irodalom, hogy a mióma a hormonálisan aktív korban alakul ki, és ha nem okoz különösebb gondot, akkor a változás kora után már nem fog. Pont azért mert akkor természetszerűen lecsökken az ösztrogén szintje a szervezetben. A húgomnak is legalább 15 éve van, és az erőteljesebb vérzésen kívül eddig még nem okozott panaszt neki. De ez sem vészes.

Üdv. Rezeda

11781. mirmido (válaszként erre: 11779. - Rezeda63)
2012. febr. 15. 18:08
Amennyiben szegedi vagy szívesen összehozlak ezzel az emberrel, de egy vödör Xanaxal készülj, mert ritka furcsa szerzemény.Ő még a 39°-os lázban lévő gyerekének sem ad gyógyszert, sőt az agyvérzéses anyjának sem adnak semmit és az izomgörcstől a mami majdnem lekaparja a falat.
11780. mirmido (válaszként erre: 11777. - CAT70.)
2012. febr. 15. 18:04
Szia! De jó hogy itt vagy! Engem is bemutattak Németh Gábornak és helyben hagyta a műtétet. Írnál bővebben a tapasztalataidról, neked hasi műtéted volt? Hogyan zajlott az előkészület és utógondozás? Mindent szívesen fogadok? Van valami spec.- tanácsod?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook