Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 1. 14:15
Én már túl vagyok ezen a műtéten. Ha nagy a gáz, és el kell távolítani a méhedet, akkor ne foglalkozz vele, hogy vérzel, vagy sem, ha pedig nagy a vérveszteség, kaphatsz vérátömlesztést.Ettől is függ, hogy mennyit bírsz fent lenni utána, de az összenövések megelőzésére fontos a mozgás.Minél előbb a műtét után. Arra nagyon vigyázz, hogy fel ne fázz!Magdi
11996. YPanna
2012. márc. 1. 12:30

Sziasztok, megvan az időpontom, ápr.10. jó messze van, addig izgulhatok, azért írok Nektek, mert a hét elejét a kórházban töltöttem erős vérzés miatt, és egy olyan beteg mellé kerültem akit aznap operáltak du.2 körül, nagy műtétje volt, eltávolították a méhét, másnap reggel, felkelt és nagyokat sétált, már én kértem, hogy feküdjön le pihenni, mert rossz nézni, hogy milyen hiperaktív, a nővér is megkérdezte, hogy túl van-e már a műtéten, mert pont olyan mint előtte. Persze vannak végletek, de nekem, műtét előtti betegnek, ez akkora erőt adott, hogy ez fog eszembe jutni, amikor majd felébredek, hogy ő milyen erős volt :) ő nem olvassa ezt a portált, pedig ajánlottam neki, de sokat gondolok rá, és remélem megfogadja a tanácsom, ill a tiéteket, hogy pihenjen minél többet.

Kívánok nektek is erőt az előttünk álló műtéthez, és lábadozáshoz.

Panna

11995. Kavicsné
2012. márc. 1. 11:49
Nekem annyit mondott a docens, hogy vérhígítót kapunk, és emiatt nagyobb a vérveszteség, ezért kerülik a közvetlen menses idejét a műtéttel. Más az persze, ha életveszélyről van szó. Nálam annyit mondott, hogy a javán legyek túl, a többi az ő dolga.
11994. koncibonci (válaszként erre: 11991. - Judit6903)
2012. márc. 1. 08:16
Judit! Én sem értem ezt az egészet. Engem december 6-án műtöttek, elvileg 8-án kellett volna megjönnie. 2009-ben volt már egy műtétem, nekem volt rossz érzésem, mert véreztem. A műtősnők nyugtatgattak, hogy ez csak nekem kellemetlen, hisz legtöbbször ilyen problémákkal látogatják a betegek a Klinikát. Én úgy gondolom, hogy kórháza, orvosa válogatja, hogy ki, mikor operál. Nálam az orvos meg sem kérdezte, hogy mikor kéne megjönnie. Én hívtam fel rá a figyelmét, hogy mi van akkor ha.... Semmi.
11993. krasiné (válaszként erre: 11977. - Eccerke)
2012. márc. 1. 07:39
Szia Eszti! Örülök, hogy túl vagy az egészen. Most az a dolgod, hogy nagyon vigyázzál Magadra! Semmi hősködés, csak óvatosan. Nagyon szép idő van, legyél kint annyit amennyit bírsz, mert a napocska is gyógyít. De ne erőltesd meg Magad. Sok puszi és gyors felépülést kívánok:) Klári.
11992. szofi99
2012. márc. 1. 07:08

Sziasztok ! Nekem azt mondta a doki, hogy normál menses ideje alatt kockázatos a mütét, mert sokkal nagyobb a vérzékenység. A rendszertelen vérzés, vagy az állandó vérzés esetén már ugy gondolom ez a tényező már kevésbé számit.


Mindenkinek mielőbbi gyógyulást, és gyönyörü márciusi napot ! Judit

11991. Judit6903
2012. márc. 1. 06:57
Lányok! Valaki magyarázza el azt a "nem-műtünk-ha-vérzik" dolgot. Én ugyan már túl vagyok a műtéten, 5 hete :) de előtte olyan sokat, és a végén már rendszertelenül véreztem, hogy nem tudott volna senki sem olyan műtéti időpontot kiszámolni, amikor tuti nincs vérzés. Hiszen éppen emiatt kellett a műtét. Szóval nem értem.
11990. nagy49éva (válaszként erre: 11987. - Mirmido)
2012. márc. 1. 04:54
Szia Mirmido! Sajnos engem az utolsó pillanatban műtöttek meg. Ma már nem hallogatnám. Éva
11989. Kavicsné (válaszként erre: 11987. - Mirmido)
2012. febr. 29. 20:21
Mirmido, úgy látszik, minden orvos más. Nekem nem vállalta már a 24. napon, ki kellett bekkelnem gyógyszerrel ezt az utolsó mensimeghozatalt. Milyen gyógyszert kaptál?
11988. Kavicsné (válaszként erre: 11987. - Mirmido)
2012. febr. 29. 20:17

Sziasztok


Mirmido, én is kaptam gyógyszert, tegnap reggelre meg is jott szépen a mensim. Hát teljesen kikészültem ma estére, totál gyenge vagyok. Ilyen brutálul még soha nem jott meg. - Bocsi, nem minden billentyűm műkodik. De nekem azt mondta a dokim, hogy ha a nagyján túl vagyok, akkor kedden megműt. Bárcsak már ott tartanánk...

11987. mirmido
2012. febr. 29. 19:54
Kedves Adnrea, koncibonci, nagy 49éva! köszönöm a biztatást. El se hiszitek mennyit jelent ez nekem. A műtétet azért halasztották mert 5. napja véreztem. Most viszont kaptam gyógyszert ami meghozza mensit és biztos nem lesz baj ápr. 01-én. Én már annyira várom mint a messiást. Időnként eléggé fáj a hasam, nem tudom ez természetes? Ja és akkora mint egy kismamának.
11986. mirmido (válaszként erre: 11977. - Eccerke)
2012. febr. 29. 19:51
Szia! örülök, hogy túl vagy rajta. Mielőbbi javulást kívánok. Vigyázz magadra!
11985. patrok (válaszként erre: 11979. - Koncibonci)
2012. febr. 29. 17:49

Szia!

Köszönöm! Szót fogadok. :)

11984. patrok (válaszként erre: 11980. - Bagi)
2012. febr. 29. 17:49

Szia!

Köszi!! Kipróbálom. :)

11983. Rezeda63 (válaszként erre: 11981. - SzPJudith)
2012. febr. 29. 16:52

Szia Judit!

Gondolom enni sem eszel annyit mint műtét előtt:))) De a viccet félre téve, szerintem nagy bajnak nem nagy baj, de igyekezz arra kondicionálni a szervezeted, hogy legyen. Sajnos az első napokban a széklet és a pisi körül forog minden. Nekem az orvosom azt tanácsolta, hogy minden reggel azonos időben, kávé, reggeli, kinek mi, után akár kell akár nem üljek rá a WC-re és próbálkozzak:))) Hiszed vagy sem, de az első 1-2 hét után bejött. No csak addig tartott amíg otthon voltam, mert amikor elkezdtem dolgozni, nem volt időm fél órát ücsörögni amíg megszáll az ihlet:))) Lényeg az, hogy sok folyadékot igyál, illetve valami széklet lazítót, hogy erőlködnöd ne kelljen. A lányok olyan sokfélét írtak. Zárójelben jegyzem meg, nekem egyik sem használt:))) Egy idő után magától rendeződött a dolog.

Üdv. Rezeda

11982. SzPJudith
2012. febr. 29. 16:18
kórházat akartam írni
11981. SzPJudith
2012. febr. 29. 16:17
Sziasztok! Én 2 napja kerültem haza a körházból... egy problémám van... nincs székletem minden nap...ez baj?
11980. bagi (válaszként erre: 11978. - Patrok)
2012. febr. 29. 11:49
Szia! Én pénteken leszek 2 hetes és én is minden nap megeszek egy aktiviát, nekem ez segitet még műtét előt is. Szép napot mindenkinek!
11979. koncibonci (válaszként erre: 11978. - Patrok)
2012. febr. 29. 10:01

Szia Patrok!

Javaslom a gyümölcsjoghurtot. Már a kórházban is ettem, úgyhogy nem volt gondom. Úgy rászoktam, hogy azóta is napi egy dobozzal megkajálok. A naranccsal vigyázz, mert görcsös hasmenést bír csinálni.

További jó lábadozást kívánok, Kriszti

11978. patrok
2012. febr. 29. 09:23

Sziasztok Lányok!

Most egy kicsit hosszabb időt tudok rátok szánni.Holnap leszek két hetes műtött és nagyos szépen lábadozok. Ezt nektek is köszönhetem,a sok jó tanácsnak. Tényleg nem kell idegeskedni előtte (bár az ember nem is tudja, mitől féljen).

Most azt szeretném Tőletek kérdezni: Nektek széklet lazítására milyen módszer vált be?? Köszi!!

Tudom könnyen beszélek, de műtét előtt állók tényleg ne izguljatok!!!

puszi mindenkinek: Patrok

11977. eccerke
2012. febr. 29. 09:03

Sziasztok Lányok!

Újra itt vagyok, túl a műtéten. Debrecenben volt 20-án, a klinikán,Prof. Dr. Tóth Zoltán műtött.

Nagyon rendes volt, bíztatott, törődött velem.

Tényleg nem volt olyan borzasztó a műtét. Persze jobb itthon. Jól vagyok, de még hamar elfáradok.

Mindenkinek szép napot!

Eszter

11976. tandrea66 (válaszként erre: 11973. - Mirmido)
2012. febr. 29. 08:32

Szia Mirmido!


Szerintem se hallgass másra, aki azt mondja, hogy halogasd a műtétet. Én is próbáltam jó sokáig, még a mirena spirált is felrakattam egy orvos javaslatára (50 ezer volt)mert azt mondta meggyógyulhatok tőle. Hát felesleges pénzkidobás és próbálkozás volt. Több mint egy évig halogattam, mert én meg fogok gyógyulni, próbáltam én mindent, cseppeket, gyógyteát, kapszulát, természetgyógyászat minden vállfaját szinte és rájöttem vannak dolgok amiket meg kell élni, hiába minden próbálkozás. Engem július 11-én műtöttek és már jól vagyok :D, bár elég hosszú idő volt a gyógyulás ilyen fokra, de nem bántam meg, sőt szidom magam,hogy miért is nem hallgattam az első szóra a műtéttel kapcsolatban. Sok kellemetlenséget, időt és pénzt takarítottam volna meg vele. Hidd el sokkal másabb lesz az életed, és az a pár nap kibírhatóbb mint a sok napi küszködés és szenvedés amit addig megélsz.

Kitartást és sok szerencsét kívánok a mielőbbi műtéthez és hidd el mindenki fél(én nagyon féltem)de utólag kár volt az energiáért :D

Andi

11975. koncibonci (válaszként erre: 11973. - Mirmido)
2012. febr. 29. 08:17
Mirmido! Ha belgyógyászati akadálya nincs, jobb minél előbb túlesni a műtéten, hogy mielőbb megszűnjenek a problémáid. Beszélj az orvosoddal, hogy ne húzzák-halasszák. Én egy hét alatt "lezavartam" minden vizsgálatot mert az én dokimnak is az a felfogása, hogy ha kell a műtét, akkor az első adandó alkalommal meg kell csinálni. Mi, akik már túl vagyunk rajta, szerintem mind ezt mondjuk. Üdv, Kriszti
11974. nagy49éva (válaszként erre: 11973. - Mirmido)
2012. febr. 29. 03:30
Szia Mirmido! Miért halogatják a műtétett? Természetesen mindenki fél akár bevalja akár nem. ha az orvosodban megbízol akkor ne hallgas másra, mert Ő biztos tudja mit miért tesz, hogy Neked jó legyen. Éva
11973. mirmido
2012. febr. 28. 22:09

Sziasztok lányok. Most megint magam alatt vagyok. úgy el riasztottak ettől a műtéttől. Mindenki okosabb akar lenni, mint a választott orvosom. :(

A hasam folyamatosan fáj, időnként jön valami nyák , néha sárgás.barnás. Annyira rosszul viselem hogy elhalasztották a műtétet, az új időpont ápr. 01. nekem nagyon messzinek tűnik.

Kedves frissen operáltak mindenkinek jobbulást kívánok. :)

11972. Rezeda63 (válaszként erre: 11969. - Julcsi73)
2012. febr. 28. 17:56

Szia Julcsi!

Én három hónapos műtött (hüvelyi) voltam amikor elkezdtem kerékpározni, illetve szobabicajozni, a régi "formám" :) (fizikai erőnlét) visszanyerése céljából. Eleinte igen csak fájt a hasam alja, olyan volt mint ha meg akarna jönni. Nem hagytam magam, és egy idő után elmúlt. Mivel a műtét előtt én is rendszeresen futottam, az orvossal való egyeztetés után a műtét után fél évvel kezdtem újra a futást. Az orvosom azt javasolta fél évig ne, mert odabent meg kell erősödni mindennek, és nehogy a tartószalagokat túlterheljem, megerőltessem. A futás kezdetén szintén alhasi fájdalmaim voltak, de visszább vettem a tempón és utána elmúlt. Az a baj, hogy könnyen túl erőlteti magát az ember anélkül, hogy érezné, mert fizikailag jó "erőben":)) vagyunk, viszont a műtét az csak műtét. Úgy hogy nekem ez volt a tapasztalatom. Mára már minden oké, és ennek 2 éve volt a napokban:))

Üdv. Rezeda

11971. koncibonci (válaszként erre: 11969. - Julcsi73)
2012. febr. 28. 11:04
Szia Julcsi! Lehet, hogy neked olyan műtéted volt, hogy gyorsabban gyógyulsz. Engem december 6-án műtöttek, szép nagy bikinivágásom van és mindent kiszedtek, ami kiszedhető. Lehet, hogy ezért a fél éves "tilalom"? Cipelnem sem szabad még. Én is jól érzem magam, bár a heg kemény és érzékeny. Amúgy bármit csinálhatok, finoman a torna nem is árt, mert a hasizomzatot helyre kell rakni. Féltem, mert nagy hasi műtét volt, de meglepően hamar rendbe jöttem. Nagyon örülök, hogy ilyen jól vagy Te is. Üdv, Kriszti
11970. Julcsi73 (válaszként erre: 11963. - Zsuzskabuzska)
2012. febr. 28. 09:13
Zsu! Szorítok én is Neked! Túl leszel rajta és utána csak gyógyulni kell. Üdv: Julcsi
11969. Julcsi73 (válaszként erre: 11966. - Koncibonci)
2012. febr. 28. 09:12

Szia Kriszti! Engem január 3-án műtöttek. A hat hetes kontrollon azt mondta az orvos,hogy folyamatosan visszatérhetek a rendes kerékvágásba. Igaz,a kerékpározást nem kérdeztem,de a futást igen,mert rendszeresen futok. Arra azt mondta,hogy még egy két hetet várjak és utána ha úgy érzem már próbálkozhatom,de még nem próbáltam. :)

Üdv: Julcsi

11968. Kavicsné (válaszként erre: 11963. - Zsuzskabuzska)
2012. febr. 28. 09:08

Szorítok neked!

Ügyes leszel :-)

Bárcsak én is itt tartanék már!


Ma reggelre megjött az utolsó mensim, így sínen van a jövő hét keddi műtét :-) Nem baj, ha nem múlik el addig. Most már nincs min idegeskednem. Remélem. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook