Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (1331. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1955. Jucika422010-05-12 16:45
Timi, Timi, te nem bírsz magaddal! Fodrász is, kozmetikus is....Nehogy baj legyen!!!!
(válasz timuti67 1954. hozzászólására)

1954. timuti672010-05-12 16:28
A lakásfestést felejtsd el,én is azt hittem,hogy erre az időre már a régi leszek,de tévedtem.Szerintem jó ha vagyok 50%-os.Legyél türelmes,és tényleg vigyázz magadra,az intelmeket én is nehezen fogadom meg,de tudom,hogy muszáj vigyázni.10 évvel ezelőtt volt egy méhszájplasztikám,pénteken kiengedtek a kórházból,szombaton nagytakarítás,szombat éjszaka férjem rohant velem a kórházba,úgy tudnám leírni,hogy szinte tolófájásaim voltak,szó szerint ömlött belőlem a vér.Szétrepedtek a varrataim,éjszaka újra kellett műteni.Volt olyan szaladgálás körülöttem,akkor döbbentem rá,hogy mekkora a baj.Császár után is visszakerültem a kórházba,belázasodtam,minden begyulladt.Most is láz és gyulladás miatt kellett 11 napig maradnom,+ már jól ismer az orvosom,tudja,hogy minden beavatkozás után történik velem valami.
Tényleg mindenki vigyázzon magára!!!!!!
5-re megyek kozmetikushoz,gyantáztatni,szükséges rossz,elég szőrös vagyok.
Még jövök,ha ti közben elmentek,akkor puszi.
(válasz kosztianda 1949. hozzászólására)

1953. szofi992010-05-12 16:25
Szia ! Üdvözöllek itt , én is nemrég jöttem ide, engem pont 3 hete mütöttek, ó de sz... volt három hete ! :) Azóta már sokkal jobb, persze a hasam az egy formátlan valami, csakis melegitőben tudok lenni, és egy sztreccs nadrág jó rám, viszont belőlem talán sosem fog kiürülni a keserüsó.:):) Nekem már nem görcsöl a hasam, Wc-zés előtt- na jó csak egy kicsit, de már nem vészes. Szerintem nektek bélflóra visszaállitót kellene szednetek, mert tuti hogy ez a szörnyü hashajtás, gyógyszerek tönkretették a bélflórát.

Sebaj, nyárra már jó formában leszünk, jobbak leszünk mint uj korunkban !:)

Kivánok neked minden jót, a legjobb eredményeket, én a carcinóma szótól is rosszul vagyok már,mert anyukámat egy éve mütötték
melldaganattal, de azóta is jól van semmi baja, jók az erdményei.

Engem hagyományos módon mütöttek, és azon kivül hogy borzalmas volt az ébredés után, és az altató hatása, másnap már egész jól elvoltam.
(válasz kosztianda 1950. hozzászólására)

1952. Jucika422010-05-12 16:14
Vicces volt, mert amikor megtörtént a nagy esemény, írtam haza egy SMS-t. Megírtam, mekkora a boldogságom, és menjen a család ünnepelni. Épp május1-e volt, elmentek sörözni, mindannyian. Minden korsó sörnél valamelyikőjük felkiáltott: "Egészségünkre és a kakira." Nem nagy ez a falu, mindenki ismer mindenkit, gondolom nézhették is őket, hogy nem-e megbolondultak. Nem érdekelte őket, boldogok voltak. Amikor elmesélték, nagyon jót derültem rajtuk. Ez aztán a családi összetartás!!
(válasz Sylvice 1948. hozzászólására)

1951. timuti672010-05-12 16:13
Szia Ildikó!

Nem szabad sírni,csak mosolyogni szabad.A pöttöm is a jót látta benned.Örüljünk az életnek!!!!!!

Puszi:Timi
(válasz Ildikó 67 1896. hozzászólására)

1950. kosztianda2010-05-12 16:08
egy egonövelő szépészeti kúra rám is rámférne.

1949. kosztianda2010-05-12 16:07
igen van gyerekem. Sors iróniája, h most szerettünk volna még egyet.Még jó, h elmentem rákszűrésre és időben kiderült minden. 11 nap kórház? Az rengeteg. Volt valami komplikáció? én is úgy tudtam, h 24 óra fekvés kell pda után. A fejemet nem mozgattam, mindent betartottam ahogy le van írva a nagykönyvben. Na de a derekam nem a régi.Nekem ezek a természetes hashajtók nem igen jöttek be. Most majd lenmag próba lesz. Mert szó szerint besz.... a wczéstől. A hasam nekem is kőkemény köldökig és feszül, nem bírok kiegyenesedni.Autózni még nem merek.Pécsett műtöttek. Pedig én a héten már lakást szerettem volna festeni :-) hát rá gondolni sem merek.
Valami svéd technológiával műtöttek. Állítólag nem vágtak izmot és könnyebb a lábadozás. Szerintem semmivel sem jobb, mint a 60 éves szobatársamé akit hagyományosan csináltak.

1948. Sylvice2010-05-12 16:05
Nem is olyan ökörség, még mindig jobb, mint a hashajtó és társai. Az aszalt szilva nekem is bejön.
(válasz Jucika42 1946. hozzászólására)

1947. Sylvice2010-05-12 16:03
Autóval egyedül????
Nekem a doki határozottan megtiltotta az autóvezetést!!!
Még szerencse, hogy olyan helyen lakunk ahol minden fontos dolog kb. 300 méteres körzetben van. Bolt, patika, bank, posta, a fodrászom, a kórház is 3 perc gyalog. Szülni is mindkétszer gyalog mentem
(válasz timuti67 1945. hozzászólására)

1946. Jucika422010-05-12 15:51
Szeretettel üdvözöllek. Én is két hetes vagyok.Nekem a kórházban voltak hasonló kínzó gondjaim. Egy kúp és két hashajtó tabletta után sem volt semmi. Utána kínomban kitaláltam: egy nagy marék aszalt szilva,rögtön utána egy Zott vaníliás tejberizs,3 nagy pohár csapvízzel leöblítve. Még olvasni is rossz, ugye? Hááát, nem kellet a WC-től messzire mennem, eredményes volt a házi praktika.Utólag csodálkozom, hogy hogyan is bírtam ekkora ökörséget kitalálni. Találékony a magyar!
(válasz kosztianda 1939. hozzászólására)

1945. timuti672010-05-12 15:50
Szia Kosztianda!
4 nap kórház nagyon kevésnek tűnik,engem 11.napon engedtek haza.Tegnap voltam kettő hetes,de nagy sétára még nem merek elindulni.Ha csak otthon jövök-megyek,akkor is megduzzad és kőkemény a hasam.Ma indultam el először,autóval,egyedül,egy kis szépészeti körútra,de eléggé elfáradtam.
Hol műtöttek?Nekem csak az első héten voltak szélgörcseim,azóta napi 1 mályvatea kapszulát szedek.A kapszula műtét előtt is kellett,de most sokkal könnyebb a dolog.
Vigyázz magadra,pihenj sokat!Puszi!!!!!!
(válasz kosztianda 1942. hozzászólására)

1944. Sylvice2010-05-12 15:28
Félve kérdezem meg: gyereked van?
(válasz kosztianda 1942. hozzászólására)

1943. Sylvice2010-05-12 15:23
Én úgy tudtam epidurál után 24 órát kell feküdni, és a fejet sem szabad felemelni.

1942. kosztianda2010-05-12 15:15
hello Sylvice
mindenki azt mondja, h tényleg fiatal vagyok ehhez a műtéthez. Adenocarcinoma volt a dg. Remélem időben vagyok és nem lesz folytatása. A lenmagot én is hallottam, megyek is veszek vmik drogériában. Rengeteget iszok és eszem a rostosakat.Tegnap megvolt az első nagy sétám. Nem gondoltam volna, h így kifárasztanak dolgok. Hasi műtétem volt. 4 nap volt a kórház. Epidurál érzéstelenítés után 12 órával már felkeltettek. A műtét utáni első nap maga a borzalom volt.A conizáciot meg sem éreztem előtte 1 hónappal. Na ez kicsit keményebb volt. Soha többet epidurál anestézia. Nekem elszúrták.

1941. Sylvice2010-05-12 15:05
Kedves Kosztianda, most néztem az adatlapod, nagyon fiatal vagy egy ilyen műtéthez, mi volt a baj?

1940. Sylvice2010-05-12 15:03
Üdv a csapatban!
Nekem 4 hét kellett, hogy a görcsök szűnjenek, de a kúp és kapszula helyett, próbálj meg sok rostot és folyadékot fogyasztani. Én napi 2 evőkanál lenmagpelyhet eszem joghurtba, vagy kefirbe keverve, és 2-3 liter vizet iszom. És még a mozgás is fontos, sétára gondolok.
Milyen műtéted volt? Hasi vagy hüvelyi? Meddig voltál kórházban?

1939. kosztianda2010-05-12 14:47
sziasztok! tök jó fórumot találtam és gyors ki is használom érdeklődésemet.
Nekem is méh eltávolításom volt 2 hete. Na azóta a beleim...... nektek is? csak az van amit a gravitáció kihoz belőlem. nagyon tud görcsölni a hasam wc-zés előtt. Meddig lesz ez? állandó hashajtó kúpon élek, és tegnaptól szűztea kapszulázok, h jöjjön ami kikívánkozik. De ez gáz.

1938. Sylvice2010-05-12 14:42
Tudjátok lányok, hogy mi milyen szerencsések vagyunk
hogy úgy került sor erre a műtétre, hogy vannak gyerekeink. Hány olyan sorstársunk van, akinek nem adatott meg az anyaság öröme

1937. Jucika422010-05-12 14:01
Tudod Timi, mi anyák, ilyenek vagyunk, és már ilyenek is maradunk. A gyermekeink öröme a mi örömünk is, de a kudarcaikat is ugyanúgy átéljűk.Első félévben a fiamnak csak harmadjára lett meg a közgazdaság vizsgája. Igaz akkor négyes lett, de mennyi ideget megettünk addig! Holnap tudjuk meg a mostani közgé vizsgát, szerinte van esély egy kettesre. Remélem.

Szilvi!A Viharsarokban is vihar van! Ömlik az eső.
(válasz timuti67 1931. hozzászólására)

1936. Jucika422010-05-12 13:50
Térd rendben, jobb, mint újkorában. Igaz akkor megszenvedtem érte, le volt merevedve minden izom a bal lábamban. Házhoz járt a gyógytornász, a gyakorlatokat sírva csináltam. Azt mondta, ha nem csinálom azt, amit előírt, akkor ilyen maradok, és sánta leszek. Na ez a mondat betalálta hiú lelkemet!!! Elfelejtettem közben helyesen járni, férjemmel esténként "járás-gyakorlatot" végeztünk az utcán. Én mentem elöl, Ő hátul,mindig mondta, hogy ne dobjam a lábam, jobban hajlítsak, egyformákat lépjek, stb. Szépek lehettünk, de nem érdekel. Ma már minden rendben, magas sarkú cipőket használok, szépen járok, hú, és rengeteget táncoltam, mulattam azóta.Ez is egy sikertörténet.
(válasz timuti67 1934. hozzászólására)

1935. Sylvice2010-05-12 13:44
Az én anyósom nagyon rendes, 2 hét után alig bírtam lebeszélni a főzésről, mondtam, most már én is megcsinálom, de még így is minden nap hív, hogy nem-e kell valamit segíteni? Anyukámmal sajnos most csak telefonon tudjuk tartani a kapcsolatot. 500 km. az 500 km.
Na megjött az eső, amit jósoltam.
A vágásom környéke eléggé fura kicsit kemény, nagyon érzékeny még mindig.

1934. timuti672010-05-12 13:32
Cirka 2 x 45 perc volt a mai kényeztetés.Körmeim majd csak 3 hét múlva lesznek,az kb.3 órás elfoglaltság,most az még sok lenne.
Térded rendben van?
(válasz Jucika42 1928. hozzászólására)

1933. timuti672010-05-12 13:26
Megjött az esze a mamának,most legyél vele nagyon kedves.Nagy dolog ám amit tesz,főleg ha ez nála nem volt természetes.Az én anyósom telefonon keresztül szokott sajnálni engem,mindig azt sorolja:mi lenne a fiúkkal nélküled,kislányom??????
/FIÚK:férjem,kisfiam,nagyfiam./
(válasz Jucika42 1928. hozzászólására)

1932. Jucika422010-05-12 13:20
Nem C.A.T. néven, hanem AllieNeetah, most nézem.

1931. timuti672010-05-12 13:19
Nagyfiam,ma kriminalisztikából vizsgázott,az az érzése,hogy visszatapsolják.Megyek egy kicsit vigasztalom.
Puszi!

1930. Jucika422010-05-12 13:18
Én is ott voltam azon a fórumon, épp csak műtét előtt egy pár nappal regisztráltam. Emlékszem rád, Timi.Ahogy én kivettem, azt egy szegedi újságíró csaj nyitotta, és szerintem ezen a hoxa fórumon, az elején, C.A.T. néven szerepel. Lehet, hogy tévedek.
(válasz timuti67 1926. hozzászólására)

1929. timuti672010-05-12 13:16
Szia Jucika!

Szép az idézet,és nagyon igaz!
(válasz Jucika42 2008. hozzászólására)

1928. Jucika422010-05-12 13:13
Timike, nem fájt a hasad a sok üléstől a pedikűrösnél és a fodrásznál? Anyósom most ment el, hozott ebédet Egy fél óráig csak el-lepetyeltünk a konyhában. Nagyon fájt már a hasam, de szégyellettem mondani neki, hogy menjen. Nagyon hálás vagyok, hogy segít rajtam. Pedig nem volt soha egy segítőkész asszony, 5 éve volt egy térdműtétem, csak járókerettel tudtam közlekedni. Egy tányér leves nem sok, annyit se hozott. Szerintem most megíjedt, mi lesz velem, és a családdal.Reggel jön, megkapálja a veteményt. Látjátok, ami késik nem múlik!!!
(válasz timuti67 1924. hozzászólására)

1927. timuti672010-05-12 13:11
Az én huplim még minden irányból nagy.Kivéve,ha a hátamon fekszem.
Neked is kemény a vágás környéke?
(válasz Sylvice 1925. hozzászólására)

1926. timuti672010-05-12 13:07
Nagyon úgy tűnik,hogy az ezzel azonos témájú fórum már nem működik.Mielőtt kórházba mentem,még elköszöntem a lányoktól,mire hazajöttem,megszűnt a
topic.Igen azt írja,hogy a topicot zárolták.Sajnálom,mert ott is voltak lányok,akik még műtét előtt álltak,és nem biztos,hogy erre a fórumra rátalálnak.
(válasz Sylvice 1923. hozzászólására)