Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12213. Julcsi37
2012. márc. 11. 11:03
Köszi Klári, igyekszem gyógyulni, és újra írni is majd nektek!!! Puszi, szép napot mindenkinek!!!
12212. Ildyanya (válaszként erre: 12202. - Hegedűs Gabriella)
2012. márc. 11. 09:31

Szia!

Nekem 6 hete volt a műtétem, de nekem is fáj a pisilés. Nem nagyon, de más érzés mint a műtét előtt.

Az üzemorvosom szerint -nekem hasi műtétem volt- a

teljes gyógyulási idő 1 év. Addigra rendeződnek vissza a belső szervek és tünnek el a vágásban lévő csomók.

Az orvos biztos megnyugtat majd, hogy nincs semmi baj!

12211. krasiné (válaszként erre: 12188. - Julcsi37)
2012. márc. 11. 09:07
Szia Julcsi! Most már hamarosan túl leszel rajta és Te is leírhatod az átélt dolgokat. Megszabadulsz a terhedtől és jöhet a gyógyulás!!!!!!!! Melletted fogunk "állni" lélekben és küldjük az erőt és a szeretet. Ne izgulj ( könnyen beszélek), 1 hét múlva másként látod az egészet. Vigyázz Magadra és írjál minél előbb, hogy tudjuk mi van Veled. Nem lesz semmi baj! Puszi: Klári.
12210. krasiné (válaszként erre: 12209. - AranyZ)
2012. márc. 11. 09:02
Szia! Akkor minden rendben! Külföldön minden rugalmasabb, itt semmire sincs pénz, na meg hozzáállás. Tájékoztass azért Bennünket, hogy hol tart a dolog. Nagyon szorítok, hogy sikerüljön és, hogy minden rendben legyen:) Puszi: Klári.
12209. aranyZ (válaszként erre: 12203. - Krasiné)
2012. márc. 11. 08:34

Mi már döntöttünk a béranyaság mellett,külföldön!!Az orvosom szerint semmi akadálya,ée sokkal rugalmasabbak mint itthon!

Köszi a biztatást:))

12208. turkkati (válaszként erre: 12206. - Balzs)
2012. márc. 11. 08:22
Szia! Hogy vagy?
12207. turkkati (válaszként erre: 12196. - YPanna)
2012. márc. 11. 08:21

Nekem szerencsém volt, még a gimiből ismerem az orvosomat, évfolyamtársak voltunk:)

Természetesen nem jártam hozzá, kínos lett volna, de az orvosom volt a mentora, és mikor ő elment, keresni kellett másikat.

És minek mentem volna teljesen ismeretlenhez, amúgy is, mikor a kisfiam született, ő volt az ügyeletes, meg kellett vizsgálnia a kórházi felvétel előtt.

Az első emlővizsgálat volt csak kínos, aztán az sem.

Vizsgálatkor teszi a dolgát, mikor felöltözök, meg csevegünk másról is.


A bizalom maximális, nem néz hülyének, ha esetleg, talán hülyeséget kérdezek.

Együtt döntöttünk a mútéti eljárásról is, nem kinyilatkoztatott, mert ő az "okos doktor bácsi", én meg úgysem érthetek hozzá.

12206. balzs
2012. márc. 10. 20:59
Szép hétvégét!!!!!!!!!!!!!!!!!
12205. eva5848
2012. márc. 10. 20:55

Sziasztok!!!!!!!!

Mindenkinek minden jót!!!!!!!!!!!!!!!!!

12204. Rezeda63 (válaszként erre: 12196. - YPanna)
2012. márc. 10. 18:41

Szia Panna!

Igen is én leinformáltam az orvost aki műtött:))) Akihez évekig jártam, nem nagyon tetszett a műtéttel kapcsolatos felfogása, és szó ami szó nem bíztam benne. Tudod amíg csak rutinvizsgálatra jár az ember addig nem nagyon tapasztalja az igazi gondolkodás módját, no meg valljuk be őszintén, azt szereti az ember, (ha nincs baj) mielőbb kívül legyen az ajtón és nem bájcseveg:))) Szóval én több orvost is megjártam, mert kíváncsi voltam a véleményekre, és megtaláltam azt az orvost aki első látásra szimpatikus volt, és akiről nagyon sok jót mondtak az általa műtöttek. Azóta is hozzá járok:))) Engem Debrecenben műtöttek!

Üdv. Rezeda

12203. krasiné (válaszként erre: 12198. - AranyZ)
2012. márc. 10. 17:59
Szia! Nem hallottam még erről, de kérdezd meg az orvosodat, talán tud segíteni. De ha petét tudnak nyerni, akkor béranyaságon kívül nem hiszem, hogy van más megoldás. De több fej többet tud, hátha valaki hallott valamit és tud Neked segítani. Kívánom, hogy így legyen!!!!!! Klári.
2012. márc. 10. 16:57
Szia mindenkinek,és szép délutánt nektek!Nekem 2 hete távolították el a méhemet,hüvelyi úton,a petefészkeim megvannak hál isten! Be vallom,hogy nekem rossz élményeim vannak,és ezzel nem akarok senkit elijeszteni,akinek még vissza van a műtét! Mint már írtam,hüvelyi úton vették ki a méhemet,és nem altattak,hanem gerincbe érzéstelenítettek,végig észnél voltam!Az nap nekem is voltak nagy fájdalmaim,és tényleg napról napra jobb,bár nekem még most is vannak fájdalmaim,olyan mint ha megakarna jönni a menzesz!Még fáj a pisilés,és fáj a wc-zés is! Nem tudom hogy ez természetes e,hétfőn megyek az orvosomhoz! Amugy jól vagyok,100% osan jobban mint műtét előtt!
12201. Ditke1968
2012. márc. 10. 16:49

Sziasztok!

Ma voltam a dokimnál, aki műteni fog.Hát én még ilyen kedves, aranyos emberrel alig találkoztam:)márc 15-én csinál egy 1 napos küretet, és kb 3 hét múlva megszabadít a nagy miomától...Félek, de erős vagyok hiszen pont 1 éve egy bazi nagy daganatot szedtek ki az agyamból:(hiszek a sorsszerűségben.és képzeljétek a doki olyan rendi, hogy talán sikerül, és pont azon a napon műt, mint 1 éve a fejemet műtötték...

12200. Ildikócska (válaszként erre: 12196. - YPanna)
2012. márc. 10. 16:21
Szia Panna, és mindenki. Már nagyon régen nem írtam, de követlek Titeket. Lassan fél éve távolították el a méhemet. Ha utána olvasol, én írtam az orvosomról, és leírtam a nevét is. És igen maximálisan megbíztam benne, ez fel sem merült kérdésként. Érzed azt, hogy rábízhatod magad. Érezned kell a Te és az Ő egymás közti viselkedésetekről. Ez talán még bizalmibb dolog, mint egy szülés. Sőt.... De kérdezz, ha konkrétan érdekel valami. Mindenkinek gyógyulást, és kitartást kívánok!!!
12199. aranyZ (válaszként erre: 12192. - Szofi99)
2012. márc. 10. 14:39
Köszi,örökbefogadás nem,csak saját babát akarunk:)
12198. aranyZ (válaszként erre: 12186. - Krasiné)
2012. márc. 10. 14:38

Béranyaságban gondolkodunk,mivel tökéletesen működő petefészkeim vannak,így lehet petét nyerni...arra voltam kíváncsi,hogy valakinek volt-e ismeretségi körében ilyen:)

Üdv:)

12197. aranyZ (válaszként erre: 12184. - Bnedora)
2012. márc. 10. 14:35
Tudom,tapasztalatokra voltam kíváncsi!
12196. YPanna
2012. márc. 10. 13:58

Sziasztok, műtét előtt bátorkodtatok leinformálni a műtétet végző orvost? Vagy mégis mi a bizalom alapja? Hogy nem kezel a műtőben egy alkatrésznek, és a legkényelmesebb probléma megoldást választja? Azt látom, hogy az orvosok neve itt nem jelenik meg, nem írtok róluk, jó és rossz véleményt (persze elvétve néha) biztosan a közelgő műtét miatt van, de felmerült bennem, hogy jó helyen vagyok/leszek? Nekem a nőgyógyászom akit évek óta ismerek nem operál, ezért ajánlás után jutottam a mostanihoz.

Bizalom mindenek felett?? Ti hogyan csináltátok ezt??

Panna

12195. zsömci (válaszként erre: 12185. - Krasiné)
2012. márc. 10. 12:56

Szia!

Köszönöm a válaszodat, így már, hogy többen szenvedünk ezzel a problémával már egy kicsit bátrabnak érzem magam!:)

12194. zsömci
2012. márc. 10. 12:54

Sziasztok!

Nagyon szép napot kívánok nektek! Jó egészséget.

Aki műtétre készül annak meg szorítok, és csak előre nézni csak a szépre gondolni, mert ez a műtét a mi érdekünk, hogy egészségesek lehessünk!:):) Üzenem én aki szintén arra vár, hogy átszabják!:)

12193. Julcsi37
2012. márc. 10. 11:54
Nagyon köszönöm a támogatást lányok, sok puszi...:)
12192. szofi99 (válaszként erre: 12180. - AranyZ)
2012. márc. 10. 11:31
Szia ! Igen ismerek olyat, örökbefogadott......
12191. szofi99 (válaszként erre: 12188. - Julcsi37)
2012. márc. 10. 09:01
Szia ! A mütét előtti izgalom teljesen normális :) ki a fene szereti ha vagdossák :) , de kérlek ne félj. Nem kellemes , de hidd el óráról órára jobb lesz. Ezt ne feledd mikor fáj, és kétségbe leszel esve. Innen szurkolunk neked, és meglátod minden a legnagyobb rendben lesz :) Nagy öleléssel : Judit
12190. Judit6903
2012. márc. 10. 08:38
Julcsi, gondolj arra, hogy a gyerekek és a család érdekében -is- mész a műtétre, nekik Te teljes kapacitással kellesz a jövőben. Azt hallottátok, hogy: Az anyáknak eggyel több sebességük van ?:))Néhány nap múlva otthon leszel és minden visszatér a régi mederbe. A rossz álmok teljesen általánosak, szerintem. Nem tudom elképzelni, hogy van olyan, aki ne izgult volna a műtét előtt. Kizárt dolog....vagy mondja meg, hogy csinálta:)
12189. turkkati (válaszként erre: 12188. - Julcsi37)
2012. márc. 10. 07:32

Minden rendben lesz, 1 hét múlva már sokkal jobban leszel:)

Most meg vidd el a gyerekeket kirándulni, és fejezd be az aggodalmaskodást!

Csak pozitívan előre!:D

12188. Julcsi37
2012. márc. 10. 07:12
Sziasztok!!! Már elkezdődött a visszaszámlálás, hétfőn fekszem be:( Nem tudok már aludni. Olyan rossz álmok jönnek, folyton felébredek. De valahol várom is, mert már nem bírom cipelni ezt a nagy miómát. Adja az Isten, hogy ne legyen semmi bajom, mert itthon 3 gyerek vár:) Remélem ti jól vagytok, szép napot mindenkinek, puszika:)
12187. turkkati
2012. márc. 10. 07:03
Szép reggelt lányok!
12186. krasiné (válaszként erre: 12180. - AranyZ)
2012. márc. 10. 05:21
Szia! Méh átültetésről még nem halottam, de talán ez lenne az egyetlen esély "saját" babára. Ki tudja, meddig fejlődik a tudomány? De most még méh nélkül lehetetlen. Csak amit a többiek írtak,béranyaság vagy örökbe fogadás. Klári.
12185. krasiné (válaszként erre: 12182. - Zsömci)
2012. márc. 10. 05:17
Szióka! Nekem szintén kellemetlen perceket okozott a vizelettarás- és ürítés. A műtét után szépen megszűntek a panaszok, de azért tisztasági betétet használok. A hólyagodat próbáld meg rendesen kiüríteni, ne maradjon benne pangó vizelet,mert vesegyulladáshoz vezethet. Nekem is a dokim javasolta, Ő hívta fel rá a figyelmemet. Nem lesz semmi baj, csak tedd fel nyugodtan a kérdéseidet, valaki mindig válaszol rá. Klári.
12184. bnedora (válaszként erre: 12180. - AranyZ)
2012. márc. 9. 22:11
Ne haragudj, de annak, akinek kiveszik a méhét nem lehet gyermeke, csak úgy, hogy ha béranyát fogad.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook