Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12266. krasiné
2012. márc. 16. 10:42
Sziasztok Lányok! Pokoli hőhullámaim vannak mostanában és sokszor figyelem magamon, hogy nagyon feszült vagyok. Nektek is így van és ha igen, akkor mit használtok ellene? Szép hétvégét kívánok Mindenkinek, a friss műtötteknek pedig mielőbbi felépülést. Klári.
12265. nino63 (válaszként erre: 12245. - Eccerke)
2012. márc. 15. 20:59

Szia Eccerke!2010-novembereben voltam mutva,mindent kivetek nekem is.3-hetre ra jelentkeztek a klimax tunetei;eleg durvak meg most is sokat szenvedek toluk.Naponta 10-14-szer is jonnek;fejfajas,szedules,szaunazas.Novenyi kivonatokkal,teakal stb.probalkoztam tobb kevesebb sikerrel.A nyugtatok is segitettek de azokkal is kell szunetelni.Nem lattom meg az alagut veget,legalabb ha egy kis feny latnak maris jobban ereznem magam.

Nincsenek a sok verzesek,de helyetuk van mas;

Ezekre is eleg sok penzem elmegy.Az utobbi hetekben meg egy csapas;eszre vettem tobb helyen no a szorzetem ott ahol eddig nem.Pl.ami zavar az a bajusz.Na most akkor ujabb penzkoltes.

Bocs egy kicsit hosszura sikeredett!!de egy kicsit depis vagyok az elmult napokban.

Pihenj sokkat,mielobbi gyogyulast kivanok!

udv.Nino!

12264. Szette (válaszként erre: 12252. - Hegedűs Gabriella)
2012. márc. 15. 13:32

Siasztok!

Köszi Gabi a választ, megnyugtatott. És csökkent is a folyásom mennyisége. A pisiliés is rendeződik...

Viszont egy kicsit visszafogtam a házi munkát, mert estére mindig megfájdult a hasam, habár nem emelgettem. Így most többet pihenek,sétálgatok, a munka meg megvár. Nincs második esélyünk, vigyázni kell most magunkra.(Legalább most!)

Mindenkinek jó pihenést és gyógyulást kívánok.

12263. Kavicsné (válaszként erre: 12261. - Krasiné)
2012. márc. 15. 13:09

Az elevit egy jó kis vitamin- és ásványianyagbomba, emelt szinten vannak benne az anyagok.


Most kaptam a barátnőmtől kifejezetten hajhullásra és bőrre, körömre valami vitamint. Kíváncsi leszek rá, mert az én hajam is hullik.

12262. Kavicsné (válaszként erre: 12257. - Szofi99)
2012. márc. 15. 13:06
Köszönöm szépen :-)
12261. krasiné (válaszként erre: 12260. - Szofi99)
2012. márc. 15. 13:00
Szia! Ezt az Elevitet méh kivétel után is lehet szedni? Akkor én is kipróbálnám, mert nekem is eléggé hullik a hajam. Sajnos (november 3-án műtöttek) azóta sem múlt el a hajhullásom. További szép napot kívánok: Klári.
12260. szofi99
2012. márc. 15. 12:32
Sziasztok! Most jutott eszembe, hogy egyszer ajánlották az elevit magzavédő vitamint, mivel abban sokféle ásv. anyag és vit. megtalálható, és a leromlott szervezetnek viszonylag gyors segitséget tud adni, az ára sem tul huzós...
12259. turkkati (válaszként erre: 12253. - Judit6903)
2012. márc. 15. 11:12

Szia!

Ha elmúlik a vashiányod, megszűnik a hajhullás is.

A vasat orvos írta fel? Ha nem, menj orvoshoz!

Én még vénásan is kaptam vasat, mert azt mondta a háziorvosom, hogy kivérzéses vashiányt nem lehet recept nélküli szerekkel gyorsan pótolni.

6 hete 1 bőrgyógyászati műtét miatt voltam vérvételen, évek óta nem volt ilyen jó az eredményem, a vas majdnem a felső határon van.

A hajam sem hullik már:)

12258. Ildyanya (válaszként erre: 12254. - Hegedűs Gabriella)
2012. márc. 15. 11:10

Szia!

Én nagyon jól érzem magam, már 2 hete dolgozom.

Otthon is mindent megcsinálok, ugy mint előtte.

Néha fáj ugy a hasam, mint amikor megjött a bajom, és emlékeztetnem kell magam arra, hogy ez már többet nem történik meg.

12257. szofi99
2012. márc. 15. 09:17
Szép napot mindenkinek, és Boldog Születésnapot kivánok, a ma születetteknek :)
12256. Ditke1968 (válaszként erre: 12247. - Györfi rózsa)
2012. márc. 14. 20:19
Köszi aranyos vagy, remélem minden rendben lesz:)
12255. Ann64 (válaszként erre: 12253. - Judit6903)
2012. márc. 14. 20:14

Légy türelmes elfog múlni ahogy a vérképed helyre jön.

Nekem fél év alatt vére vissza nőtt a fejtetőn lévő kopasz foltom iszonyat ronda volt.

Ma már szerencsére csak a normális pár szálas hajuhulásom van.

Én szelén cink kombinációt is szedem, mellette a napi 1 natúr joghurtban búzacsíra és búzakorpa keverve.

12254. Hegedűs Gabriella (válaszként erre: 12212. - Ildyanya)
2012. márc. 14. 20:14
Sia! Köszi hogy irtál,és hogy érzed magad 6 hét után?
12253. Judit6903
2012. márc. 14. 20:01
Lányok! Van egy kérdésem, tudom, hogy a műtéthez képest apróság, de most ez aggaszt.Sok vérzés, miómák miatt 7 hete volt a műtétem. Azóta minden szuper, de állatira hullik a hajam. Szerintem előtte is volt ilyen, de akkor annyi bajom volt, hogy nem törődtem vele. Szedek vasat, multivitamint. Szerintetek? Köszi:)
12252. Hegedűs Gabriella (válaszként erre: 12225. - Szette)
2012. márc. 14. 19:42
Szia Szette! Én holnap leszek 3 hetes,nekem is hüvelyi úton vették ki a méhemet! Ne aggódj,ez normális hogy még van folyásod,szerintem még kell is hogy legyen,hiszen tisztulsz!Nekem is van,én hétfön voltam az orvosomnál,nekem varratot is szedett,mert nem felszívódóval varta össze a hüvelycsonkot,a többi az felszívodó! Én is jól vagyok,kisebb házimunkát már én is végzek,bár még néha fáj a hasam,de minden nap jobb lesz!
12251. Kavicsné
2012. márc. 14. 19:35

Koncibonci, egyelőre nincsenek klimaxos jelek, egyedül csak a reflux. A torokfájásom is ettől jött elő a kórházban, mint most utóbb kiderült.


Pihenni igyekszem, ma délben sikerült 2 órát aludni is. Azután megszállt a család. Jött anyum, a hugomék brancsostul. És ez vár ránk holnap is. De nem én fogok ugrálni.

12250. rozsakrisz (válaszként erre: 12227. - Kavicsné)
2012. márc. 14. 16:40

Szia!


Nagyon örülök, hogy már otthon vagy, és jól vagy :) Viszont a betegség most nem hiányzik, én csak egyszer-kétszer köhintettem el magam műtét után, de az is szörnyű volt :( Most nincs más dolgod, mint pihenni, pihenni, és pihenni, és a séta is kellemes lehet ilyen időben, de persze nagyon vigyázni Magadra :) Én ma vagyok 1 hónapos, és tegnap már mentem dolgozni (igaz, kíméltek nagyon), és ráadásul nem is voltam messze Tőled, mert a Baross u-ban dolgozom. Kicsit elfáradtam a nap végére, de kibírtam, és most úgyis jön 4 nap pihi :) Nagyon vigyázz Magadra, és további negatív eseménytől mentes gyógyulgatást, puszi: Kriszta

12249. koncibonci (válaszként erre: 12236. - Kavicsné)
2012. márc. 14. 08:17
Ági! Örülök, hogy most már jobban vagy. Engem is az I.Nőin műtöttek. Olvastam, hogy te "csak" 2 bogyót kaptál hashajtásként. Én 2x2-t és egy órás különbséggel kellett bevenni. Azt hittem, ott pusztulok el, mert az éjszaka közepén minden vizet kivett belőlem, leesett a vérnyomásom 87 per valamennyire. Klimaxos tüneteid vannak? Én csak hőhullámokkal küszködök, de kibírható. 48 évesen már amúgy is voltak... Vigyázz magadra, pihenj sokat, ne emelj és nem hajolgass, most ez a legfontosabb. Kriszti
12248. szofi99 (válaszként erre: 12245. - Eccerke)
2012. márc. 14. 05:38

Szia! A klimaxos tünetek remélhetőleg mihamarabb eltünnek :) Tarthat évekig, szerencsésbbeknek nem is jelentkezik. Nem tudom milyen teákat ittál, ha az jó volt mütét előtt akkor most miért ne használna? Itt a neten sokmindent olvashatsz a kezeléséről. Én magam részéről a remifemin pluszt, a progeszteron krémet, calc. magn. és egyéb ásványi anyagok pótlását javaslom schüsler sókban.Enyhe nyugtató is segithet, pl. a citromfütea, és a legfőbb a kitartás :)Előbb utóbb megszokja a szervezeted ezt az uj állapotot.

Kivánok mielőbbi teljes felépülést.Üdv. Judit

12247. györfi rózsa (válaszként erre: 12246. - Ditke1968)
2012. márc. 13. 22:28

Szia!

Mindenkiátesik ezen is a szövettan miatt. Nekem nem volt utánna semmi problémám, mintha semmi sem történt volna. Ne félj ettől se, és a műtéttől se!

12246. Ditke1968 (válaszként erre: 12244. - Kavicsné)
2012. márc. 13. 21:31
Ja de örülök hogy látlak:)én most csütörtökön megxek be az egynaposra, aztán 3 hét múlva műtenek.Akinek volt előtte ilyen 1 napos kisműtét, az fáj utána?
12245. eccerke
2012. márc. 13. 20:16

Sziasztok!

Hétfőn voltam 3 hetes a hüvelyi műtét után. A petefészkeket is kivették. Jól vagyok, egyre többet mozgok, de csak óvatosan.

Idén leszek 53 éves, tavaly maradt el a mensesem és azóta vannak hőhullámaim. Ez még most is megvan, nagyon kellemetlen, néha rosszul is érzem magam tőle.

A műtét előtt kérdeztem egy ismerős nőgyógyászt, s ő azt mondta, semmiféle hormonpótlás nem kell. De a csontritkulás miatt is szoktak adni.

Az orvosommal csak a hó végén fogok találkozni - 6 hetes vizsgálat - természetesen őt is meg fogom kérdezni.

Tavaly gyógyteákat ittam, az sokat segített. Csak nem tudom, most lehet-e.

Voltak másnak is ilyen gondjai? Megmaradnak ezek a klimaxos tünetek még egy darabig, vagy eltűnnek?

Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok!

Eszter

12244. Kavicsné (válaszként erre: 12242. - Krasiné)
2012. márc. 13. 19:35
Klári kihagyta a fogamzásgátló éves árát :-) Már az tiszta főnyeremény (nekem, mindjárt 37 évesen...)
12243. krasiné (válaszként erre: 12236. - Kavicsné)
2012. márc. 13. 17:28
Szia! Nem írtam még Neked, de őszintén örülök, hogy túl vagy rajta. Mindent próbálj meg betartani, amit mondott az orvos, mert nem játék. Nem feltétlenül érzed, hogy túlzásba vitted a mocorgást, csak mikor már meg van a baj. Semmi emelgetés, cipekedés. Csak nyugi. Majd ha erősebb leszel bepótolsz minden elmaradást. Julcsira én is sokat gondoltam ma. Szegényke átesett már a műtéten. Remáljük, hogy minden tökéletesen ment, komplikáció mentesen zajlott le. Nagyon vigyázz Magadra és gyógyulgass szépen. Látod az idő is Melletted áll, Velünk együtt. Menj ki néha erre a szép időre és élvezd. Ezzel is gyorsabban gyógyulsz. Minden jót kívánok Neked és sok puszi: Klári.
12242. krasiné (válaszként erre: 12232. - Evapple)
2012. márc. 13. 17:19
Szióka! Igazuk van a lányoknak, a műtét után teljesen más életet élhetsz. Tényleg nem kell aggódni, hogy olyan lett-e a nadrágod, a kocsi ülés, stb. Előkészítettem a fehér nadrágokat, vettem magamnak csőnadrágot, jöhet a jó idő. Régóta nem hordhattam ilyen cuccokat és ez olyan jó érzés. Na meg nem kell sok-sok pénzt költeni tamponra, betétre. Minden megváltozik, sokkal felszabadultabb az ember, más az életed. Erre gondolj, mikor eszedbe jut a műtét, csak jobb lehet és jobb lesz. Több mindent megtehetsz, nem lesznek akadályok bármilyen programot csinálhatsz. Veled vagyunk, minden rendben lesz és ismétlem, csak a jó dolgokra gondolj és ez bátorságot és erőt fog adni. Bármi gondod, bajod van, csak írjál és mindenre próbálunk válaszolni. Ez egy jó kis csapat, sajnos elég sokan vagyunk és csak újabb betegek jönnek. De támogatjuk egymást és ez a mai világban nagy dolog, amit meg kell becsülni. Ne félj, kérdezzél nyugodtan, ez nem szégyen. Vigyázzál Magadra és addig is próbáld az influenzát elkerülni. Puszi:) Klári.
12241. Kavicsné (válaszként erre: 12240. - Milup2)
2012. márc. 13. 15:23

Nem volt tévé :-) Az csak az alapítványi szobához jár... Napi 4ezerért.

Viszont olvastam, sokat beszélgettünk. És tényleg nem hiányzott a tévé... Most sincs bekapcsolva.


Egyelőre nagyon hamar fáradok. És utálom, ha köhögni kell, de megtaláltam már a legkevésbé vészes pozíciót.


És te hogy vagy?

12240. Milup2 (válaszként erre: 12239. - Kavicsné)
2012. márc. 13. 14:40

Jaaaa, én meg már irigykedtem, hogy még szivacs is járt nektek..;DDD


Azt már ne is írd, ha esetleg tv is volt a szobátokban, mert az már a luxus tetőfoka lenne..Itt Győrben nincs tv az egész osztályon, mondjuk nekem nem hiányzott, elszórakoztam nélküle..;)


Amúgy hogy érzed magad, a megfázást leszámítva?

Sokszor puszillak♥

12239. Kavicsné (válaszként erre: 12238. - Milup2)
2012. márc. 13. 14:31

Na, azért ennyire nem kényeztetett el a Baross utca :-D


Nem kaptunk mosdószivacsot, babamosdató szivacsot vittem, szivacs, de van rajta egy kis fehér macimintás frottír huzat. Sokkal jobb volt, mint az egyszerű mosdószivacs. Egy hétig túrtam az üzleteket, mire rátaláltam.

A szuri a véralvadásgátló volt már hétfő este, a két tabi meg intézte a nagydolgot úgy, hogy nem fosatott. A laparoszkóposok viszont beöntést kaptak... Ők nem úszták meg.

12238. Milup2 (válaszként erre: 12227. - Kavicsné)
2012. márc. 13. 13:01

De jó, hogy újra otthon vagy♥

Most gyógyulgassál szépen, s pihengessél..♥


Nekem is a műtét után volt a legrosszabb, a fájdalom, s hogy csak háton feküdhettem..Aztán napról napra jobb lett...


Na, szuri és tabi az űrítéshez? De jó...Nekem sós vizet adtak, 1 litert, mire azt lenyeltem, inkább kijött volna, mint lement, jajjjj....

Na, és a műtét után mosdószivacsot is kaptál mosakodáshoz? Micsoda kényelem..Mi itt Győrben nem kapunk, csak a kezünk, ill. bevizezték/szappanozták a kórházi hálóingem, s azzal dörgölték át a hátam...


Jaj, de örülök, hogy minden oké;D, s otthon vagy..Jobbulást kívánok!!!!♥

12237. turkkati (válaszként erre: 12232. - Evapple)
2012. márc. 13. 11:51

Erre gondolj, felszabadító dolog, hogy bármikor leülhetek, és ha felállok, nem kell néznem, nem hagytam-e foltot magam után:D

Annyi betétem volt raktáron, hogy csak most, 1 év után kellett venni a lányomnak:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook