Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (1323. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

124. Little Vole2009-07-14 16:48
Szia.
Ha te úgy érzed hogy megkönnyítené az életed ha eltávolítanák,akkor mint Kriszta is írta,keress másik orvost.
Sajnos én 11évig szenvedtem endiometriozissal,és kerestem egy orvost akit kértem,végezze el ezt a műtétet.Közben kiderült mindenképp kell a műtét mert van miomám is.
De sokkal jobban vagyok,11év szenvedése esett le a vállamról,teljes életet tudok élni,és ez nem ér fel semmivel.
(válasz leányvirág 121. hozzászólására)

123. Kriszta702009-07-14 16:21
Szia! Mi lenne, ha másik dokit keresnél? Engem sem akartak műteni sokáig, dokit váltottam, egyből megműtöttek. Tudom, hogy én már könnyen beszélek, de jobb túllenni rajta. Nekem még rossz tapasztalataim sincsenek. Te hova mennél műtétre?
(válasz leányvirág 122. hozzászólására)

122. leányvirág2009-07-14 16:17
amég helyett amíg:)

121. leányvirág2009-07-14 16:16
Köszi Kriszta!Közben a nőgyógyászom azt javasolta amég nem "csöpög a pisim"addig ne műtsenek,mert annak mindig vannak kockázatai.De addig is olvaslak Benneteket és nem győzöm csodálni,milyen hősiesen viselitek.Csak ne volnának az antiszociális érzületű dokik,nővérek,mikor úgyis megvan az ember baja.Egy mosoly,jó szó ,némi empátia felér 25-50 % gyógyítással,gyógyulással.Legalább mi nők tartsunk össze:)
(válasz Kriszta70 118. hozzászólására)

120. Little Vole2009-07-14 13:16
Szia.
Szerintem a záróddal menj el egy másik orvoshoz,az kérjen ultrahangot,és nézzenek meg hogy te is nyugodt lehess..
Ilyen jó fej dokik vannak sajnos:S
(válasz Anycácska 119. hozzászólására)

119. Anycácska2009-07-14 11:27
Szia !!
Hát a zárójelentésem egy kalap sz.rral egyenlő. Kontroll a megbeszéltek szerint. A varratszedés után csak annyi mondott Készen vagyunk. Mire megkérdeztem volna, hogy mikor kell jönni csak a hátát láttam ahogy kilép a vizsgálóból. Ezek szerint ha nincs boríték akkor nincs kontroll??? Ja és a zárójelentésem szerint a kibocsátási státusz résznél azt írja, hogy a rendesnél nagyobb a méhem. Holott az eltávolították. De lehet, hogy én vagyok a gyagyás és rosszul értelmezem. Mindenkinek további szép napot
(válasz Kriszta70 116. hozzászólására)

118. Kriszta702009-07-14 09:39
Szia! Azt javaslom, hogy olvasd el a fórum hozzászólásait, szerintem minden kérdésedre választ találsz. Ahány kórházban műtöttek minket egyébként, annyiféle tapasztalat.
(válasz leányvirág 114. hozzászólására)

117. Anycácska2009-07-14 09:36
Szia !!
Mindenkinek egyedi a gyógyulása.Sok mindentől függ.
A műtét is más-más. Ha már tudod, hogy hogyan műtenek akkor jobban utána tudsz nézni. Engem bikini vonalba vágtak, de nekem myomám volt elég nagy.De voltak összenövéseim is. Lehet,hogy téged hüvelyi úton műtenek. Az egyik ismerősömnek is megereszkedett méhszalag és méh eltávolítás volt és őt úgy műtötték. De szerintem kórháztól is függ. A legjobb ha az orvossal beszélsz. Itt csak szorítani tudunk neked. Kitartás !!
(válasz leányvirág 114. hozzászólására)

116. Kriszta702009-07-14 09:36
Szia! Hogy mikorra áll vissza minden? Nálam kb. 3 hét telt el a műtét után, amikor azt mondtam, hogy most már úgy érzem minden rendben. Ettől kezdve már úgy éltem, mint előtte, persze vigyáztam, hogy nehogy megerőltessem magam. Ráadásul a férjem mindenhová kisérővel engedett, mint egy közveszélyest:) Tegnap voltam 7 hetes, nem fáj a seb, és semmi panaszom, csak ha sokat nyüzsgök, kicsit fáradtabb vagyok estére.
A zárójelentéseden nincs rajta, hogy mikor kell kontrollra menni? Egyébként ahogy hallottam 4-6 hét után kell, egyéntől függően. Nekem 5 hét után kellett volna, csak szabin volt az orvosom.
Gyógyulgass és türelem!!! Tudom mit érzel, mivel én egy elég sajtkukac típusú ember vagyok:)
(válasz Anycácska 115. hozzászólására)

115. Anycácska2009-07-14 09:24
Sziasztok !! Látom mindenki rendben van és az jó. Én is jól vagyok. Ámbár a hirtelen mozgás felülés(ágyból) guggolás, hajolás, köhögés, és a hapci még igen fájdalmas. Ki tudja megmondani kb mikorra áll vissza minden. Nem vagyok egy nyápic inkább türelmetlen. Nyakamon az allergia szezon és akkor nem kell hashajtót szedni, mert össze csinálom magam a fájdalma orrfújástól és a trüszköléstől. Egyik nyavajából a másikba megyek. Mennyi idő után kell kontrollra menni ?? Nekem még azt sem mondták, hogy mikor menjek.
Na gyógyulgassatok és vigyázzatok magatokra !!!!

114. leányvirág2009-07-14 00:30
Sziasztok!én most állok ilyen műtét(megereszkedett méhszalag,méhkivétel-mivel 61 éves vagyok) előtt ...kérekszépen irodalmat róla,hogy zajlik és mi van utánna?Mire kell figyelni?Mikortól lehet vele aktívan mozogni,sportolni?Köszönöm előre is:))

113. Little Vole2009-07-13 20:33
Igen,én is kezdek rájönni,engem kicsit meg is visel..
De túl vagyunk rajta és semmi baj nincs,ez a lényeg..

112. Kriszta702009-07-13 19:56
Köszönöm:) Az a furcsa, hogy igazából most értettem meg, hogy mi mindenen mentem én át az elmúlt hetekben, és csodálkozom magamon, hogy milyen jól tűrtem.
(válasz Little Vole 111. hozzászólására)

111. Little Vole2009-07-13 19:25
Örülök hogy minden rendben nálad:)
(válasz Kriszta70 110. hozzászólására)

110. Kriszta702009-07-13 17:46
Sziasztok! Túl vagyok rajta, minden a legnagyobb rendben, a szövettan is. Sejtettem, hogy nem lesz baj, de csak most sikerült megnyugodnom. Most fél évig nem látok orvost, hihetetlenül megnyugtató:)

109. Little Vole2009-07-13 09:07
Szia.
Sok sikert neked!
(válasz Kriszta70 108. hozzászólására)

108. Kriszta702009-07-13 08:12
Sziasztok! Ma megyek kontrollra, jobban izgulok, mint a műtét előtt. Nem is értem magam, hiszen úgy érzem minden rendben. Majd jelentkezem:)

107. Little Vole2009-07-12 16:35
Engem az 1-es nőin műtöttek..
Ott sem volt jobb a helyzet..A műtétre saját lábon kellett átmennem egyik épületből a másikba,be a műtőbe és mutatták ott a műtőasztal feküdjek fel rá.
Azután másnap minket is felültettek,bár annyira szédültem és még álmos voltam dőltem oldalra,de ösztönösen megmosakodtam a lavorból amit elém tettek.
Utána jött egy gyógytornász aki úgy mozgatott meg minket,hogy nekünk kellett letekerni a fáslit a lábunkról..Ha ez ment akkor visszaengedtek az eredeti szobánkba.Oda tolószékkel toltak vissza,a dolgaimat egy szatyorba tették bele az ölembe,nyomta a sebem..
Aznap még hánytam és nem igen tudtam magamról,enni nem is ettem,inni is alig de senki nem figyelt rám.Következő nap adták a hashajtót,kivették a csöveimet és minden segítség nélkül saját lábamon kellett jönnöm-mennem..Következő nap belázasodtam.Fogalmuk nem volt mitől..A doki aki műtőt be sem jött hozzám,pedig ő elvileg fogadott orvos volt vagyis én őt kértem fel a műtétre.4.-napos műtőt voltam amikor a fél kórházon kellett átmásznom,a doki rendelőjébe hogy megvizsgáljon.Akkor is összekeverte a papírjaimat,egy másik betegével,én vettem észre hogy nem az én nevem van a papíron..
Míg bent voltam végig lázas voltam,de nem adtak semmit,sőt nem találtak semmit,így varratszedés után hazajöhettem..
Itthonról hívtam fel a dokit aki műtőt hogy ez és ez a tünetem..Akkor mondta hogy nekem fertőzésem van,és mit szedjek be,amit a háziorvosom írt ki..
Na amit a dokinak szándékoztunk adni,azt inkább kajára költöttük.
(válasz Anycácska 106. hozzászólására)

106. Anycácska2009-07-12 15:16
Engem Pesten a 2-es nőin műtöttek. Már bánom, hogy oda mentem kész rémálom volt. Antibiotikum ???? Hát mi csak az őrzőben kaptunk.De ott is szörnyű volt. Hát egy-két nővér olyan embertelen volt, hogy az csak na. Mindenki panaszkodott. Még az is akinek fogadott orvosa volt. Reggel fél 6 tájban szóltak, hogy próbáljunk meg felülni aztán séta mosakodni a csaphoz. Olyan hogy segíteni megfogni, vagy a hátat támasztani azt nem. Mintha replásak lettünk volna. Senkihez nem nyúltak. Nekem az infúziós branült rosszul kötötték be és egész éjjel azt tekergették, nyomkodták, hogy lefolyjon. Vol egy másik idősebb hölgy ő nem tudott felkelni, hát oda vittek egy lavórt aztán bevizezték a mosdókesztyűjét és a kezébe nyomták, hogy törölgesse le magát. Hiába mondta hogy szédül és rosszul van. Mi csak véralvadás gátlót kaptunk azt is a vállba. 5 nap 5 fekete folt a vállamon. De már túl vagyok rajta. Ha legközelebb még lesz problémám mert még maradt egy petefészkem, azt hiszem egy másik kórházba megyek inkább.
Mindenki fogy általában a műtétek után. Én is fogytam a ruháimon veszem észre. Na azért nem olyan sokat. Sziasztok jobbulást mindenkinek !!

105. AlieNeetah2009-07-12 13:24
2,5 kg 5 nap alatt de tuti visszajön :-))
(válasz Little Vole 100. hozzászólására)

104. AlieNeetah2009-07-12 13:23
Azért vigyázz! Amúgy téged hol műtöttek, hogy ennyire negatívak a tapasztalataid? Sajnálom, mert szerintem ez nagyon fontos műtét. Különben anno én pont így jártam a helyi kórházban (pedig fogadott orvosom volt plusz pénzt is kapott), hogy se kontroll, se szövettan... Nekem most nagy tanulság volt, hogy ha lehet, fogadott orvoshoz menjen az ember, még ha kölcsönből is...
(válasz Anycácska 101. hozzászólására)

103. AlieNeetah2009-07-12 13:20
Szia! Hát az biztos hogy rendeződnek :-)) Néha mintha egyenesen vándorolnának... De hát öt naposan mit akarok? Voltunk a Tescoban, egy órás light séta, de a végére már melegem lett meg ájuldoztam :-( Érdekes, a seb nem fájt... Az antibio igaz lehet, kétfélét szedek, de mondjuk én mindig is gázos voltam, ez régi problémám, szerintem csak kihegyeződött most, de majd visszaáll. Aludni én sem nagyon tudok, sehogy sem jó :-(( A lesz az igazi áttörés, ha majd egyet végigalszom :-)
(válasz Kriszta70 98. hozzászólására)

102. Kriszta702009-07-12 12:49
Szia! Közel 4 kg-ot sikerült 5 nap alatt, otthon még 1-et, és ezt tartom is, nem jött vissza egy dkg sem:)
(válasz Little Vole 100. hozzászólására)

101. Anycácska2009-07-12 12:10
Szia Little Vole !!
Hát Én most szerdán voltam 3 hetes. Hogy miért 2 hétre szedték ki a varratot !? Hát mert nehezen forrt össze a seb. De hogy miért azt nem tudom. Érdekes akinek volt fogadott orvosa és fizetett annak kontrollra kell menni. Nekem sajnos nem volt és nem is fizettem mert nincs miből. Hát nekem nem mondták, hogy mennyek kontrollra sőt azt sem mondták, hogy a szövettan mikor lesz kész. De nem baj majd betelefonálok és bemegyek a meg lesz a szövettan.

Én sajnos nem tudok egy helyben maradni mindig mozgásba vagyok. Már elkezdtem takarítani is. Sőt négykézlábra ereszkedve már gazoltam is a kiskertemet.

Hogy sokat mozgok így a belek is mocorognak és nincs már problémám. Minden nap tudok produkálni és nem is megerőltető. Amíg sokat feküdtem addig mondhatnám azt is hogy "császárral kellett elvenni", és olyan fájdalmaim voltak mintha szülnék.De ennek vége. De azért én is pihenek ha elfáradok. Mindenkinek gyógyulást kívánok.
(válasz Little Vole 97. hozzászólására)

100. Little Vole2009-07-12 11:56
Sziasztok.
Valaki fogyott a műtét után?
Vagy ez csak nekem sikerült?

99. Almáspite2oo22009-07-12 11:32
Sziasztok!
Nekem is kivették a méhemet több éve.
Akkor és most is gyógyvizet ittam.
A Hunyadi János hashajtó jellegű, míg a Salvus puffadásra emésztésre jó.
Magamtól jöttem rá ,nekem bevált.
A puffadás ma is visszatérő ,főleg mikor menses ideje lenne .A petefészkek megmaradtak.

98. Kriszta702009-07-12 10:19
Szia! Örülök, hogy újra köztünk vagy:)A felfúvódás is rendeződni fog, de ilyenkor a belső részek még helyezkednek, és az antibiotikum is nagyon durva tud lenni. Nekem szerencsére nem kellett szednem. Normaflor-ral esetleg érdemes megpróbálkoznod, nekem már sokszor bevált. Eleinte az én éjszakáim sem voltak túl fényesek, félig ülve aludtam, mert így volt a legjobb. De vigasztalt a tudat, hogy legalább itthon vagyok! A cicád biztos nagyon boldog, hogy hazajöttél:) Pihenj sokat, és keveset "bűnözz":)
(válasz AlieNeetah 96. hozzászólására)

97. Little Vole2009-07-12 07:22
Szia.
Neked miért 2 hét után vették ki a varratokat?
Most mennyi idős a műtéted?
Én a fürdéssel vagyok bajban..Mikor lehet?Beülni a kádba és fürdeni egy nagyot..
Nálam napi wc-zés nincs,max 3-4 naponta de ez azelőtt is így volt vagy még rosszabb..
Hashajtót szedek,mert hiába kell,még nagy fájdalmakat tud okozni..
Szúrás itt-ott én is érzek néha,vagy tompa fájdalmat.Olyankor lefekszem a hátamra a lábaimat kinyújtom és jobb lesz.
Szerintem ezek a fájdalmak még egy darabig sajnos természetesek lesznek..
(válasz Anycácska 95. hozzászólására)

96. AlieNeetah2009-07-12 07:04
Sziasztok!

Na, túl vagyok :-)) Kedden délben műtöttek, pénteken kettőkor már itthon voltam. Egyelőre rövidre fogom, feszül a seb rendesen, de holnap kiszedik a varrataimat, utána tán jobb lesz :-)) Nekem nem is a sebemmel van baj, hanem a belekkel, az emésztéssel. Mindentől felfújódom, és éjjelente nemigen tudok úgy elhelyezkedni, hogy jó legyen :-( De már aznap hasra feküdtem, hogy hazaengedtek, holnap majd beszámolok a bűnömről a professzor úrnak, hátha nem szedi le a fejemet. Plasztikai futóvarratot kaptam, amit ők ritkán használnak, és drénem sem volt, csak egy hüvelyi másfél napig. Két nap alatt odalett minden folyás, maszat, igaz, még szedem az antibiotikumokat.

95. Anycácska2009-07-10 17:59
Sziasztok!! Van itt Valaki !!

Végre kiszedték a varratokat 2 hétig volt bennem.
De megszabadultam tőle. Most már lényegesen jobban vagyok de még mindig fájok. És nekem már a produkálás is jobban megy. Jó volt az a keserűsó kúra. + nap után helyre állt. DE a hapci és a kuci-kuci hát az valami iszonyú. Az aztán tud fájni.
Remélem azért még vissza néztek ne keljen már itt magamnak irkálnom.