Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12349. Ildyanya (válaszként erre: 12347. - Ditke1968)
2012. márc. 25. 14:03

Szia!

Ha szinte mindent éreztél a kisműtét alatt, akkor az igazi nagy már meg sem kottyan.

Én is rettenetesen féltem, mert ez volt az első műtétem, de nem volt kibírhatatlan.

Most ez a 3 hét rossz lesz, mert várni kell, de utána minden nap jobb lesz.

12348. krasiné (válaszként erre: 12347. - Ditke1968)
2012. márc. 25. 08:32
Helóka! Akkor megkezdheted a felkészülést. Nem lesz probléma, majd meglátod minden rendben lesz. Sokkal jobban fogod érezni Magad műtét után. Én szinte ki vagyik cserélve. Nem kell rettegnem a vérzéstól, nincsenek görcseim. Bár most kissé kitoltam magammal, túlzásba vittem a kertészkedést. Ilyenekre oda kellene figyelni, de nőből vagyunk. De itt van ez a szép idő és egyszerűen nem lehet benn ülni a szobában. 4 hónapja műtöttek, de jelez a hasam mikor erőltetem magam, csak akkor már késő. Erre Nagyon vigyázz műtét után. Minden jót kívánok Neked és bármi kérdésed van, itt felteheted. Az első akadályt már legyőzted! Szorítunk Neked: Klári.
12347. Ditke1968
2012. márc. 24. 18:38

Sziasztok!

Túl vagyok az egynaposon, hát nem volt egyszerű, mert nem altattak el, mivel be van gyulladva a fogínyem.Szinte mindent éreztem, de mi csajok erősek vagyunk:)3 hét múlva jön a nagy műtét..

12346. turkkati (válaszként erre: 12343. - Ann64)
2012. márc. 24. 07:14

Szia Ann!

Biztos a vérképed is jó lesz, ha már a hajad sem hullik.

Már az én vasam is a felső tartományban van.

12345. Szette
2012. márc. 24. 07:02

Sziasztok!

Köszi a bátorítást, jól jön. Nagyon elkenődtem tegnap.Különben jól vagyok, nekem is megszüntek a nagy fájdalmaim, végül is lassan oda jutok, hogy nem fáj semmim,bízom benne, hogy rendeződni fognak a dolgok.

Mindenből annyit csinálok, amennyi most nekem jól esik.

Van nekem is hüvelyválladékom, de már lényegesen kevesebb és tisztább mint volt.

12344. Ditke1968 (válaszként erre: 12335. - Krasiné)
2012. márc. 23. 19:37
Köszi Klári, megkérdeztem, és holnap reggel megcsinálja.Azért izgulok ám picit.....De legalább közelebb leszek leszek a nagyműtéthez.
12343. Ann64 (válaszként erre: 12337. - Szette)
2012. márc. 23. 19:25

Szia Szette!

Légy türelemmel rendeződni fog majd a pisilés is.

Én is pánikoltóm állandóan inerem volt úgy éreztem hogy becsurran mentem a wc-re de hála semmi.

Nekem kb. 8 hét kellet mire rendeződött teljesen.

Igyál nagyon sokat azzal edzed a hólyagod.

A másik fontos dolog a játékszabályokat szigorúan betartani! Nem cipelni, hajolni, kíméld magad amennyire csak lehet.

Engem 9 hónapja műtöttek hasi vágással nagyon jól érzem magam a hajam is végre újból kinőtt nem hullik végre. Az energiám is visszatért nem vagyok állandóan hulla fáradt.

Tegnap mondta épp a házi orvosom hogy szinte kicseréltek olyan jól nézek ki.

Hétfőn lesz vérvételem bízom benne az is rendben lesz.

12342. summer40 (válaszként erre: 12341. - Szette)
2012. márc. 23. 19:20
Nem tehetünk mást csak bizakodunk.Erősnek kell lennünk,én sem hagytam el magam soha.Mint már mondtam nekem nagyon lazák a kötőszöveteim, nálunk ez a családban örökletes.Nekem 10 évvel ezelött volt egy aranyérmütétem.Hát nem gondoltam,hogy ennek (a méheltávolításnak)hosszabb a gyógyulási ideje.Az csak kb. 1 hétig volt fájdalmas a mütét után és 2 hét után mentem dolgozni. Most meg teljesen legyengültem,két hét után kezdett visszatérni az erőm,étvágyam stb.Ezesetben még minden a kis és nagydolog körül forog..De már annak is örülök,hogy vannak fájdalommentes napjaim.Viszont még mindig van hüvelyváladékozás.Ez 4 hét után normális még?
12341. Szette (válaszként erre: 12338. - Summer40)
2012. márc. 23. 18:31

Szia Summer40! Hát én is ettől félek! Szörnyű kellemetlen. A munkahelyemen nem néznék el, ha fél óránként kiszaladgálnak - és ez nem is normális. Viszont kb. egyidősek vagyunk műtétileg, remélem jobb lesz. Jobbnak kell lennie!

Csak azt hittem, hogy már megkönnyebbülök egy kicsit, mert az életem utolsó hét éve, orvosokkal, gyulladásokkal, vizsgálatokkal, fájdalmakkal volt tele. Szeretnék néhány nyugis szép évet. Egész életemben mindig mindenért nagyon meg kellett harcolnom, most már jó lenne egy kicsit nyugodtabban, lazábban lenni. Olyan nagy igény ez?

12340. summer40 (válaszként erre: 12339. - Napfenyvirag)
2012. márc. 23. 11:41
Szia!Igazad van minden legyözhető. Mindent meg fogok próbálni.Kérdeztem az orvost aki operált az intim tornáról,mert lazák a kötőszöveteim. Azt mondta,hogy csak 3 hónap után szabad elkezdeni.Miért volt szükség Nálad ilyen drasztikus mütétre ha megszabad kérdezni?
12339. napfenyvirag (válaszként erre: 12338. - Summer40)
2012. márc. 23. 08:47
Szervusz! Nekem drasztikus műtétem volt (méh, petefészek, nyirokcsomok stb.)más hová rakták át a hugycsővezetéket és sajnos a mai napig elkisér a csepegés. Intim betét nálam mindennapos. Viszont 5 éve volt a műtétem és legyőztem, mert le akartam győzni. Még az sem érdekel, hogy 15 kg-mal több van rajtam, mert örülök a 14 hónapos unokámnak, és a gyerekeimnek szüksége van rám. A szeretet ereje óriási akaraterőt ad. A többi csak csecsebecse, amivel nem törödök.
12338. summer40
2012. márc. 23. 08:37
Szia!Én 4 hetes mütött vagyok és ugyanez a gondom a vizeletürítéssel,ha egy pici ingerem van már sietve kell mennem, mert félek,hogy nem tudom tartani.Nekem mindig az a fóbiám,hogy ez már örökre így marad,márminthgy valami vsszamaradó szövödménye lesz a mütétnek.Évi
12337. Szette (válaszként erre: 12326. - Kavicsné)
2012. márc. 23. 07:34

Sziasztom!


A nagydologgal kapcsolatban nekem azt mondta az orvosom, hogy két naponta legyen- ez fontos. Reggel éhgyomorra cukormentes kamillatea? Meg tudnád inni? (Szerintem ez buta kérdés, mert biztos, hogy már sok mindent lenyomtunk a torkunkon.)


Nektek mik a tapasztalaitok a pisiléssel? Ez nekem még nem az igazi. Nagyon sűrűn ki kell mennem, és a dolog után olyan érzésem van, hogy még mindig kell, próbálkozom de semmi, üres a hólyag. Nem fáj, nem csíp. Még húzódnak az izmok?

Háát én remélem másutt leszek majd egy kicsit szűkebb mint voltam :-)

12336. krasiné (válaszként erre: 12329. - Kavicsné)
2012. márc. 23. 05:36
Szióka! Nem kis gonddal küzdöttél Te se meg. Még szép, hogy megkönnyebbültél. Úgy mint szegény Julcsi is. Tartsad a jó szokásodat és sétálgassál ebben a szép időben, csak jót tehet a napsütés. Nem beszélve róla, hogy feltölti a szervezetedet D vitaminnal. Szüksége van a "lestrapált" szervezetnek vitaminra és ásványianyagra. Egyél minél több tejterméket és gyümölcsöt. Műtét után Én is így tettem és biztos, hogy segített a szervezet feltöltése, a gyors gyógyulásnál. Vigyázzál Magadra, puszi: Klári.
12335. krasiné (válaszként erre: 12333. - Ditke1968)
2012. márc. 23. 05:29
Szerintem kérdezd meg az orvosodat, telefonon. Megmondja, hogy műthet-e, így vagy sem. Az a biztos, de lehetséges, hogy addig felszívódik a gyulladásod. Én megkérdezném Tőle. Minden jót: Klári.
12334. krasiné (válaszként erre: 12331. - Popova4)
2012. márc. 23. 05:26
Szia! Azért lehet itt olvsni jó híreket is. Örülök a jó erdményednek. Klári.
12333. Ditke1968
2012. márc. 22. 14:32
Mármint így, hogy gyulladt a fogíny.Az hatással lehet a kisműtétre?
12332. Ditke1968
2012. márc. 22. 14:31

Sziasztok

!Szombaton mennék az egynapos műtétre, de be van gyulladva a fogínyem.Szerintetek megcsinálja a doki így?

12331. popova4
2012. márc. 22. 13:04

Sziasztok Lányok!

Örömmel jelentem, hogy voltam éves felülvizsgálaton és az orvosom mindent rendben talált. Legközelebb bő egy év, másfél év múlva kell csak mennem! Hurrá! Mindenkinek szép napot kívánok és gyors gyógyulást a friss műtötteknek! Üdv: Erika

12330. nino63 (válaszként erre: 12313. - Eccerke)
2012. márc. 22. 12:18

Koszonom szepen a receptet,ki fogom probalni.Mielobbi gyogyulast es szep napot neked!

Nino.

12329. Kavicsné
2012. márc. 22. 10:24

Megjött a szövettanom. Szerencsére jóindulatú volt. A mioma végső méretei: 690 gramm, 14 cm átmérő, 8 cm vastagság.


Azért megkönnyebbültem :-)

12328. Kavicsné
2012. márc. 22. 10:22
Naponta egy actimel és egy normaflore lemegy. :-) Tehát a visszatelepítés megvan. Még nem sikerült visszaállnia a rendszernek egyelőre...
12327. szofi99
2012. márc. 22. 10:17
Sziasztok ! Kérlek szépen vegyetek már bélflóra visszaállitót, minimum normaflort, vagy akármilyen phyllus készitményeket lehet kapni. Higgyjétek el hogy egy időn belül rendezi a dolgaitokat. Ne hashajtással foglalkozzatok, hanem a z egészséges bélflóra visszatelepitésével. puszi :)
12326. Kavicsné (válaszként erre: 12324. - Szette)
2012. márc. 22. 08:30

jó reggelt!


Szette, ugyanezt csinálom én is :-)


Kertes ház, először csak a kapuig sétáltam és vissza, amikor hazajöttem, úgy másfél-két óránként. Most már 20 perc-fél óránál tartok, de totál lassított felvétel az egész.

A műtét helye nagyon szépen gyógyul, tegnap a háziorvos is megszemlélte, amikor mentünk a papírokért és a reflux gyógyszereimért. De olyan érzésem van, mintha gumival húznák össze, szorosabban forrt össze, mint volt. Nem baj, úgy érzem, mintha hasplasztikát végeztek volna. Olyan karcsúnak tűnök így bő két hetesen a műtét előtti állapotokhoz képest.


Nagydolog nekem is nehéz ügy. Naponta eszek 4-5 almát, barackbefőtt, joghurt, néha még a mira vizet is iszom, mégis örülök, ha két naponta sikerül valamit összehozni. :-(

12325. krasiné (válaszként erre: 12323. - Julcsi37)
2012. márc. 22. 07:46
Szerintem nyugodtan kimehetsz a levegőre, mert az nem árt. De vigyázz, hogy ne fázzon a sebed, mert még friss műtétes vagy. Engem novemberben műtöttek. Jól bebugyoláltam a hasam és haza tértem másnapján sétáltam az udvarunkban. De csak kevest, többször. Klári.
12324. Szette (válaszként erre: 12323. - Julcsi37)
2012. márc. 22. 07:38

Szia Julcsi!


Én a műtét után egy héttel mentem ki a szabadba, dél körül, amikor jó meleg volt. Nem maradtam sokáig, csak egy negyed órát. Naponta többször mentem ki rövidebb időre- na de kertes házban lakom, így pizsamában is könnyű volt kilépni bármikor. Majd fokozatosan hosszabodott az idő, mostmár (3 teljes hetes vagyok) nagyokat sétálok (ez nekem egy órás tehermentes saját tempómnak megfelelő járást jelent. Nekem jót tett a séta, de úgy érzem kicsit lelasultam a műtét után, de majd "visszagyorsulok" idővel.

Vigyázz magadra, mindenből annyit, amennyi jól esik.


Ami nekem most új dolog, hogy nagyon érzékenyek lettek a melleim. Biztos a hormonváltozások miatt. Bár a petefészkek megmaradtak. Ilyenek voltak akkor is, amikor meg akart jönni...


A másik ami felmerült a székletürítés témájában, nekem az vált be, hogy este gyümölcsöt ettem: alma, narancs, őszibarack befőtt, reggel egy kis meleg tea, és egy óra múlva erölködés nélküj jött a dolog. Talán tudjátok használni.

Szép napot mindenkinek!

12323. Julcsi37
2012. márc. 22. 06:51
Sziasztok!!! Igen Klári, a petefészkek maradtak. Viszont kegyetlenül el volt torzulva a méhem:( Már ideje volt menni. Azt szeretném kérdezni csak tőletek, hogy mikor mentetek először ki a szabadba??? Puszi...:)
12322. szofi99 (válaszként erre: 12321. - Turkkati)
2012. márc. 22. 06:24
Sziasztok! Nekem is a Gyuri bácsi teái jutottak eszembe. :)
12321. turkkati
2012. márc. 22. 06:16
Van ilyen női teája Gyuri bácsinak, a bükkszentkereszti füvesembernek is. Biztos van a gyógynövényboltokban.
12320. krasiné (válaszként erre: 12313. - Eccerke)
2012. márc. 22. 05:34
Szióka! Kiírtam az összetevőket és megpróbálom, a Herbe boltba. Közben én is keresgettem, Lady Kilimax nevű teét találtam a Herbária honlapján. Lehet, hogy ugyanaz. Köszi szépen a segítséget: Klári.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook