Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12470. turkkati (válaszként erre: 12469. - Judit1109)
2012. ápr. 10. 21:01

Szia Judit!

Azt nem írom, hogy ne félj, mert ezt butaság tanácsolni, mindegyikünk félt.

De túl sokat nem érdemes parázni, mindegyikünk felébredt, és kibírtuk a műtét utáni 1 nehezebb napot is:)

A katétert nekem a műtőben tették fel, már aludtam, a kivétele sem fájt:)

A fájdalom is kibírható, adnak fájdalomcsillapítót

a műtét napján az infúzióban, elviselhetővé teszi a fájdalmat.

Én az ébredés utáni hányástól féltem, kolléganőm riogatott vele:(, az sem volt borzalmas.


Gyere nyugodtan, biztatást, tanácsot biztos kapsz itt!

12469. Judit1109
2012. ápr. 10. 20:54

Sziasztok!

Nem gondoltam, hogy én is csatlakozom hozzátok, de megtörtént.

Pénteken délelőtt dől el a műtét időpontja. Ha minden igaz, akkor még beleférek április második felébe. Méh és jobb fészek eltávolítása. Méhemben rengeteg mióma (évek óta), a fészkemben egy 6x6-os ciszta. Tumor markerem értéken belül van, a rákszűrőm is rendben, P2. Már három éve fáj a méhemre a nőgyógyászom foga, de most már megfenyegetett.

Nem tudom leírni, hogy mennyire félek, de azt gondolom, hogy ti ezt pontosan tudjátok. És csak ti tudjátok igazán.

Parázok a katétertől, az ébredéstől és az utána lévő fájdalomtól.

Kérlek benneteket, hogy néhány biztató szóval lássatok el.........

12468. Ann64 (válaszként erre: 12462. - Bagi)
2012. ápr. 10. 19:03

Bagi!

Légy türelemmel rendeződni fog! Én is így voltam elég sokáig.

Igyál sokat edződik a hólyagod!

Tuti közrejátszik az aggódás is én már a családom is kiakasztottam az állandó pisilési ingeremmel.

A munkahelyen meg nem értem rá vele foglalkozni és szépen helyre jött minden.

12467. Rezeda63 (válaszként erre: 12464. - Bagi)
2012. ápr. 10. 18:35

Szia Bagi!

Én egy kombinált hormontartalmú Lívial nevű gyógyszert szedtem. Erre azért volt szükség mert az alacsonyabb ösztrogén szint miatt sorvadnak a húgyutak nyálkahártyái, és ez okozza ezt a kellemetlen vizelési panaszokat. Nekem amikor ez jelentkezett még nem is volt miómám. Majd évekkel később alakult ki, de akkor nem teketóriázott, igencsak gyorsan nőtt.

Féltem, hogy ha abbahagyom ennek a gyógyszernek a szedését újra visszatérnek ezek a tünetek, de hála nem!!!

Nem biztos, hogy nálad pont ez a baj, de nálam ez okozta. 40 évesen én sem gondoltam még ilyenre.

Üdv. Rezeda

12466. bagi (válaszként erre: 12465. - Szette)
2012. ápr. 10. 08:06
Köszönöm a válaszodat, igyekszek magamnak adni még egy kis időt, mert láttom nem csak nekem vannak ilyen problémáim. Vigyáz magadra és csak mindent lassan kell csinálni.
12465. Szette (válaszként erre: 12464. - Bagi)
2012. ápr. 10. 07:08

Sziasztok!

Bagi, én is hét hezes vagyok, hasonlókkal műtöttek, mint téged és nekem is gond a pisilés, de a kezdetekhez képest jobb egy kicsit. Eleinte kb. fél óránként ki kellett mennem, mostmár ez az idő másfél - két órára növekedett. De van olyan érzésem, hogy mindjárt befolyik, közben meg semmi. Nekem a műtét előtt is voltak ilyen problémámim, urológiai vizsgálat után írta fel az orvos az uroxal nevű győgyszert, ami hatott ugyan, de nekem számos kellemetlen mellékhatást is okozott. Ez a gyógyszer az izmokat lazítja el.Egy nőgyógyász az ovestin nevű krémet ajánlotta- ebben van hormon- ami kb. 3 napos használat után jól hatott. Most a műtét után még enyenlőre tűröm a dolgokat, már dolgozom, munka közben nem is figyelek úgy a dologra, de idehezhaza igen. És én lényegesen többet iszom most mint műtét előtt.

Valahogy nyugodj meg,(tudom könnyű, ezt mondani, nekem is volt ilyen ideges hangulatom, de fontos lenne a nyugslom, mert a felzaklatot idegállapot is elősegítit a vizelási inger kialalkulását. Esetleg van-e olyan lelki dolgod, ami miatt dühös vagy, vgy bánt, de nincs kinek elmondanod? ) Valószínű, hogy rendeződni fog a dolog, csak adj még egy kis időt neki.

A derékfájásom nekem is elmúlt, deha "túlmozgom" magam ismér előjön. Remélem neked is jobb lesz, vigyázz magadra!

12464. bagi (válaszként erre: 12463. - Rezeda63)
2012. ápr. 9. 20:24
42 éves leszek, műtét elött azt mondta az orvos hogy a méhem nyomja a hólyagom és a derekamat (a derék fájásom el is múlt), de ez a "pisilés" már idegileg padlóra tesz. Megtudod mondani milyen gyógyszert szedtél?
12463. Rezeda63 (válaszként erre: 12462. - Bagi)
2012. ápr. 9. 20:05

Szia!

Nem tudom hány éves vagy, de a hormonális változás okozhat ilyen panaszokat. Én évekig küszködtem vele olyan 40 éves korom körül. Bejártam mindenhol, és szinte havonta vendége voltam a háziorvosomnak. Mire kiderült, hogy a hormonális változás első tünete. Kaptam rá egy gyógyszert, vagy 2 évig szedtem, és teljesen megszűnt. A műtétem után nem jelentkezett újra, pedig a gyógyszert nem szedem. Egy idő után hozzászokik a szervezet az alacsonyabb hormonszinthez.

Üdv. Rezeda

12462. bagi
2012. ápr. 9. 19:50
Sziasztok lányok! Hét hetes vagyok de sürü vizelési ingerem van (mintha fel lennék fázva, de a vizeletem negativ). Kaptam a háziorvostól két adag monurált de nem segite, talán egy kicsit. Mennyek el a nőgyógyászomhóz? (peték, méhszáj maradt éa laparoszkóposan műtötek). Nektek volt ilyen?
12461. mirmido
2012. ápr. 9. 17:30
Sziasztok. Köszi a tanácsokat. Puszi mindenkinek!
12460. turkkati
2012. ápr. 9. 16:51

Nekem még a 7. napon sem, kötéssel jöttem haza, de zuhanyozhattam, azt mondták, hogy ha leázik vegyem le:)

Egyébként addig sem volt tilos a zuhanyozás,utána kis törölközőt tettem a sebre, hogy ne legyen nedves a hálóing.

12459. Ildikócska (válaszként erre: 12456. - Mirmido)
2012. ápr. 9. 14:18

Szia!

Nekem, már a második napon levette a dokim a kötést, és zuhanyozhattam is. Nem volt semmi gond a sebbel, és utána nem is volt bekötve.Az is igaz, hogy amíg benn voltam a kórházban, minden nap megjelent, és megnézte. Hozzáteszem, kb. 25 centis vágásom van. Igaz már egy fél éves. Csodálkozom a hetedik napon.

Na, még egy kis locsolkodást mindenkinek :-) )))

12458. Kavicsné
2012. ápr. 9. 14:10

Boldog Nyulat! :-)


Mirmido, de jó, te is túl vagy rajta! Engem a varratszedés napján szabadított meg a doki a kötéstől és a varrataimtól. Innentől már zuhanyozhattam, de ügyelnem kellett arra, hogy szárazon tartsam a sebet. Sebpárnát vettem egy csomaggal, 10 x 20 cm-eset, és azt tettem egy hétig még a hasfogós bugyi és a sebem közé, de nem ragasztottam le. Teljesen jó volt, az orvosom ezt a megoldást ajánlotta.

12457. zsebimama64 (válaszként erre: 12456. - Mirmido)
2012. ápr. 9. 14:04

Szia, és kellemes ünnepeket!


Nekem a kötést a varratszedésnél vette le a doki, kb.7 napon. Majd befújta valami szerrel, amitől egy védőréteg lett rajta, és lehetett zuhanyozni.

12456. mirmido
2012. ápr. 9. 13:49

Sziasztok! Először is: Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!


ápr. 02-án megtörtént a műtét, - és jobb petefészek eltávolítás. A bal maradt szerencsére :)

Köszönöm nektek a sok jó tanácsot és az őszinte tapasztalatmegosztást. Nagyon sokat segítettetek! Ha nem találok itt rátok , csak leshetek mint egy marslakó, ugyanis a nővérek semmit nem mondtak a bent létem alatt. Ma pont egy hetes vagyok a hasam fáj, rendesen, de elég jól bírom magam. Nagydolog csak cseppekkel. Szeretném kérdezni tőletek, ti mikor vettétek le a kötést és mikor tudtatok tusolni úgy, hogy a hasatokat is érte víz.

Puszillak benneteket!

12455. szisziági
2012. ápr. 9. 12:15
Kellemes Húsvéti ünnepet,és nagyon jó Egészséget kívánok mindenkinek!
12454. Julcsi37
2012. ápr. 9. 10:27
Kellemes Húsvétot lányok!!! :)
12453. nagy49éva
2012. ápr. 9. 05:17
Kellemes Húsvéti Ünnepeket! Kívánom, hogy mindenki szeretei körében tölthesse fájdalom mentesen. Éva
12452. zsömci
2012. ápr. 8. 20:36
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok minden kedves fórumozónak és családjának egyaránt!
12451. turkkati
2012. ápr. 8. 16:42
Kellemes húsvétot mindenkinek!
12450. aliza43
2012. ápr. 8. 15:59

Sziasztok!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kivánok mindenkinek!

12449. sügi 71
2012. ápr. 8. 15:40

Szisztok!

Rég voltam már !Dolgozom három hete.

Örülök,ha haza érek és lepihenek.Jól vagyok és bízom benne ti is!

Kellemes Húsvétot kívánok mindenkinek!!!!

12448. aliza43
2012. ápr. 8. 15:33

Lila nap "3. 0" Túra

Nyilvános esemény · Magyar Epilepsziával Élők Alapítvány Szervezésében!

2012. április 21.

9:00 - 23:30

„”LILA NAP TÚRA”” 2012 04 21.


INDULÁS: Pécs vasútállomásnál lévő autóbusz pályaudvarról 9óra 35 perckor induló 34SZ autóbusszal/gyülekező 9órától ugyanitt/

az állatkertig innen gyalog folytatjuk utunkat a Flóra-pihenőhöz , majd vissza a Dömör kapuhoz és tovább a Sárga sávon haladunk érintve a Hamedli és Lenke-pihenőket. Itt irányt váltunk és a Zöld-négyzetet követve megtekintjük az Ilonka-pihenőt és a Francia emlékművet. Utunk következő állomása a Balázs-pihenő és a Tettye –téri romok. Itt rendezvények várnak bennünket a Föld-napja alkalmából, de egyénileg meglehet látogatni a mésztufa barlangot, a víz kereket, a Havi-hegyi templomot. A 33sz autóbusszal juthatunk vissza a vasútállomásra, vagy gyalog, amit ha, van erőtök csak ajánlani tudok.

A túra-/ vezetett túra/, együtt haladunk túratársainkat megvárva!

A túra teljes távon kiépített túra úton, szintesen és lejtősön halad.

Könnyen teljesíthető, de a kényelmes cipő és az időjárásnak megfelelő ruházat ajánlott!

A túrán mindenki saját felelősségére indul, a rendezőktől, semmilyen címen kártérítés nem igényelhető!!!


Jelezzetek vissza minél többen!

Érdeklődni Vargáné/kati

Tel:06-30-3727341.

MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK!!!!

12447. nino63
2012. ápr. 8. 13:13
Kellemes Husveti Unnepeket!az egesz kedves forumozoknak,sok szeretettel Nino!
12446. szofi99
2012. ápr. 7. 13:30
Mindekinek kellemes készülődést, és Husvéti ünnepet kivánok, kevés locsolkodóval :)
12445. Esztimanó (válaszként erre: 12444. - Zsömci)
2012. ápr. 6. 21:54

Szia! Hát remélem, nekem is elfogadják majd, elvégre nem az én hibám a késés. A nagyműtéttől csak egy kicsit félek, a régi emlékeim miatt. Tíz évvel ezelőtt már volt egy miómaműtétem laparoszkóppal, akkor három diónyi golyót vettek ki belőlem. Műtét közben történt egy kis gubanc: felébredtem, mielőtt végeztek volna, alig tudtak visszaaltatni. Néha még most is előfordul, hogy rémálmaimban éles fény világít felettem és fehér köpenyes alakokat látok magam körül futkosni.

Tényleg jó ez a kis közösség, sokat segítenek a lányok. Tartjuk egymásban a lelket és egy nagyon sokat jelent. Jó éjt és szép álmokat! Mónika

12444. zsömci (válaszként erre: 12442. - Esztimanó)
2012. ápr. 6. 21:17

Szia!

Nekem egy hónaposak voltak a leleteim és simán elfogadták. A mai nővérekről meg sajnos meg van a véleményem,tisztelet a kivételnek, de van olyan dolog ami nem a pénzen múlik! Mondom ezt úgy, hogy '81-ben 1600 ft volt az alapom és arra jött még a 300!!!! forintos ágy melletti pótlék! Szóval akkor sem voltak a nővérek meg az orvosok túlfizetve, de sokkal emberségesebbek voltak mint a mai nővérek! Nem győzöm hangsúlyozni, tisztelet a kivételnek, bár ez is sajnos olyan ritka mint a fehér holló! Sajnos a közelmúltban saját bőrömön tapasztaltam, hogy milyenek, szinte semmi empátia nincs bennük. S ugye ha jól meg gondoljuk akkor ez nem pénz kérdés! Szóval nem akarom "fényezni" magam de mi még úgy tanultuk az iskolában, hogy a betegnek mindig igaza van, még akkor is ha nincs! Ez a mondat volt a fő mottónk, és ma ez a szemlélet már sehol sincs! A műtéttel kapcsolatban meg csak annyit mondanék, hogy fel a fejjel és nem kell félni tőle, mindig az legyen a szemed előtt, hogy a mostani állapotodtól sokkal jobb lesz! Mondom ezt úgy, hogy szerdán leszek három hetes műtött! Nekem is rengeteg álmatlan éjszakát okozott a műtét előtti időszak, és persze, hogy egy csomó kérdés felmerült bennem, de ezért is választottam ezt a fórumot mert itt szinte mindenre választ kaptam, és nagyon segítőkészek voltak és ma is azok a Lányok!:)Szóval összefoglalva nagyon jó az itteni közösség és az, hogy ennyire segítünk egymáson! A mai világban ez aranyat ér!

2012. ápr. 6. 20:31

Sziasztok!

Rendszeresen olvaslak benneteket, mert úgy tűnik, rövid időn belül én is műtétre kerülök. Van közöttetek olyan, akit Miskolcon Dr. Fenesi István műtött?

12442. Esztimanó
2012. ápr. 6. 10:21

A két hetet telefonon mondták, mikor megkérdeztem, kell-e időpont, hányra kell menni, mikortól nem ehetek...stb az aszisztensnőre tippelek. Aki a felvételt intézte, most nagyon rendes volt, úgy beszélt velem, mint egyik nő a másikkal, megértette a helyzetemet. Sajnos nem ők tehetnek róla, hogy kevésa az orvos, ők is csak előző délután tudták meg, hogy csak sürgősségi ellátás lesz. Nem irigylem őket, mivel a betegek először velük találkoznak, rajtuk csattan minden.

Nagyon egyszerűen meg lehetne oldani a problémát: meg kellene cserélni a politikusok fizetését az orvosokéval, nővérekével. Akkor biztos többen itthon maradnának. Bele sem merek gondolni, mi lesz, ha már az ügyeletre sem jut elég szakember? Mi lesz, ha a kislányom balesetet szenved és azért nem tudnak segíteni rajta, mert nincs, aki megműtse? Remélem, eddig azért nem hagyják elfajulni a dolgokat. Vagy túl optimista vagyok?

12441. Kavicsné (válaszként erre: 12439. - Esztimanó)
2012. ápr. 6. 09:46

Engem januári laboreredményekkel műtöttek március 6-án. Ki mondta a 2 hetet?

Egyébként szólhattak volna... :-S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook