Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12543. eszter2km
2012. ápr. 16. 18:04
Sziasztok!Ma voltam előkészítésen,vérvétel,fájd.amb,és az altatóórvos felajánlotta,választhatom a "bevezetéses"fájdalomcsillapítást a műtét utánra,ahol folyamatosan infúzión keresztül megy a dolog,szerinte kevesebb a fájdalom.Fogalmam sincs,nem vagyok híve az ilyesminek,ha valaki tud tanácsot adni,szívesen veszem,csütörtökön műtenek,mindent ki,egy petefészkem már 7 éve kikerült,harmadik műtétet később már nem szeretnék,ezért most mindent kivesznek.
12542. zsömci (válaszként erre: 12538. - Judit1109)
2012. ápr. 16. 17:40

Szia Judit!

Ha teheted akkor mindig foglald le magad valamivel, ha van valamilyen hobbid vagy kedvenc időtöltésed akkor azt űzzed most!:) Én speckó borzasztó sokat olvastam, egy hét alatt három könyvet "fogyasztottam" el!:):) Ja és persze olyanokat amiken jót lehet nevetni, és nagyon nem lehet letenni!:):) Hidd el itt mindenki örült, hogy végre megszabadult a havi nyűgtől és kínlódástól! Na és persze nem beszélve arról, hogy mennyi pénzt meg spórolunk így!:) Na meg persze a hónap minden napján bevethetők vagyunk, vagy is én még csak leszek:):)! hahahahaha

12541. nagy49éva
2012. ápr. 16. 17:31
Kedves Lányok ! Én csak a saját tapasztalatomat írtam le a lapart nem tapasztaltam így arról nem tudok. Én teljesen az orvosra bíztam mindent csak az keserit el, hogy az endometriózis öröklődik és hát a lányomat nem szeretném ennek kitenni még nagyon fiatal ehhez. Gondolom az adottságok függvényben dönt az orvos. Mivel nekem anyagilag ez is megterhelő volt örültem, hogy ezt ki tudtam fizetni. Éva
12540. zsömci (válaszként erre: 12537. - Turkkati)
2012. ápr. 16. 17:30

Szia Kati!

Tökéletesen egyetértek az előző hozzászólásaiddal! Ki erre, ki arra a módszerre esküszik. De mi is közösen döntöttünk úgy az orvosommal, hogy hanyagoljuk a lapart, mert már nem is egy hasi műtétem volt, és így elég kockázatos volt az összenövések miatt. Na meg persze én is úgy voltam vele, hogy így ha felnyit csak jobban lát mindent és el tudja dönteni, hogy mit kell kivenni és mit lehet békén hagyni! Nekem is állt a zászló, hogy kiveszik a petefészkeket is, mert már többször volt cisztám mind a két oldalt, de hál isten nem kellet kiszedni egyiket sem, csak a méhet. Azt viszont teljesen mert nekem nem is volt tervbe véve, hogy a méhnyak csonk megmarad. Mivel 15 éve volt egy conisatióm és már azóta csonkolt volt a méhnyak. Szóval úgy voltam vele, hogy menjen minden ami már nem eredeti állapot! Most szerdán leszek négyhetes műtött, és meg kell, hogy mondjam, én semmi olyan mint haskötő nem használtam, és így is nagyon jól érzem magam! Szinte olyan vagyok a második naptól mint műtét előtt!

Ez persze ember függő, hogy kit, hogy visel meg a műtét! Hát ehhez csak annyit, hogy nyáron sokkal jobban megviselt a boka műtétem mint ez a nagy műtét. Szóval most már "erősítek":):):) a tilalmi idő utánra!:):):):)

12539. 57aa4ea1e8
2012. ápr. 16. 15:30
12538. Judit1109
2012. ápr. 16. 14:47

Hú, megint sok infót kaptam. Már van egy császáros vágásom hosszába, ez meg keresztbe lesz. De rendes volt a doki, mert megkérdezte, hogy vannak-e még terveim a hasammal, én meg mondtam neki, hogy már nem tervezek sztríptíztáncosi jövőt (egyébként 44 éves leszek), így nyugodtan vágjon a szerint, amelyik a jobb. Jót derült rajta. Abszolut nem izgat, hogy erre-arra vágva vagyok, csak a havitól szabaduljak meg, mert rendesen megkeseríti az életem. Talán még azt az egyet kibírom, ami a műtét előtt lesz és utána!!! Csak a bal fészkemet akarja meghagyni (a másikba beköltözött egy akkora többrekeszes ciszta, ami az egészet kitölti), de a műtét alatt derül ki, hogy milyen állapotban van a másik.

Imádlak benneteket, annyira jó, hogy vagytok!!!

12537. turkkati
2012. ápr. 16. 14:40
Ha a méhnyak megmarad, lehet menses.Na, azt soha többé nem akartam. Petefészkek maradtak, a méhnyak ment, a szex, mint előtte:)
12536. mirmido (válaszként erre: 12534. - Judit1109)
2012. ápr. 16. 14:36
kedves Judit! Engem ma 2 hete operáltak hasi Pfannenstil metszésből. ha még egyszer választhatnék megint ezt a módszert választanám. Igaz az első napok nagyon rosszak, de amint talpra tudsz állni( haskötő segítségével) rohamosan gyógyulni fogsz. Hasi metszésnél jobban látják a benti dolgokat! A hüvely nem roncsolódik, ha egy mód van rá hagyják meg a méhnyakat és akkor szex terén is minden rendben lesz. Az én Dr-nőm nagyon alaposan felvilágosított, le a kalappal előtte . ha a méhnyak megmarad, annyi a dolgod, hogy rendszeresen kell menni rákszűrésre. hasi műtét után, 3 hétig kell hordani a haskötőt, ha felkelsz, fekve nem. Cipekedni, hajolni, guggolni 6 hétig tilos! ne félj a hasi műtéttől! Látszani semmi nem fog!Fel a fejjel!
12535. turkkati (válaszként erre: 12534. - Judit1109)
2012. ápr. 16. 14:32

Helyes, legyen a pohár félig tele:)

Ha meglátod mindennek a jó oldalát, akkor tudsz pozitívan gondolkodni, az meg a gyógyulás szempontjából fél siker:)

12534. Judit1109 (válaszként erre: 12533. - Turkkati)
2012. ápr. 16. 14:29
De érthető és ez a lényeg:-) A frontinra már immunis vagyok. Tegnap vettünk Sedacur fortét, most azzal próbálkozom, meg a magneB6-tal. Ez már úgy is megmarad az elkövetkezendő időszakba, de majdcsak eltelik. Egy hasznom van a feszkóból, hogy az eddig alig működű emésztésem rendesen felgyorsult:-)
12533. turkkati
2012. ápr. 16. 14:23
Szép, hosszú körmondatot sikerült írnom:)
12532. turkkati (válaszként erre: 12530. - Judit1109)
2012. ápr. 16. 14:22

Szedjél Frontint, jobban fogsz aludni.

Én nem féltem,(nem nagyon) annyira véreztem, hogy nagyon-nagyon túl akartam esni rajta. Igaz a háziorvosom előtte 1 évvel már ezzel zaklatott, hogy ne várjak, nem lesz jobb, hogy mire eldöntöttük a nődokival, már csak túl akartam lenni rajta, de műtét előtt rákényszerültem a Frontinra, pedig nem szedek gyógyszert, fájdalomcsillapítót is csak legvégső esetben. Felet vettem be, és átaludtam az éjszakákat.

Jobban féltem az idén a bőrgyógyászati műtéttől, mint tavaly a nagytól:)

12531. Judit1109 (válaszként erre: 12529. - Turkkati)
2012. ápr. 16. 14:15
Tetszik ez a "hasfelmetszés" kifejezés:-) Tudom, hogy meg fogok gyógyulni belőle, de akkor is 1000-el para!
12530. Judit1109 (válaszként erre: 12528. - BrenBea)
2012. ápr. 16. 14:13
Teljesen érthető, amit leírtál és nekem is az a véleményem, hogy inkább ezt kéne támogatni. De, mint írtam a szolnoki kórházba az én orvosom végezte az első laparos műtétet és pont a hétvégén volt benne a megyei lapban. Jövő hét elején megyek hozzá, akkor adja a beutalót a laborba, meg a belgyógyászhoz és rá fogok erre kérdezni. Nagyon nem mindegy, hogy mennyi a lábadozási idő. Nem mintha annyira rohannék vissza dolgozni, de volt már műtétem és rendesen földhöz vág. Bár szerintem inkább az előtte levő időszak rengeteg stressze miatt. Iszonyatosan félek, nem a fájdalomtól, hanem úgy az egésztől. Ha minden igaz, akkor három hét múlva ilyenkor már túl leszek rajta. Jó lenne ezt a három hetet végig aludni (nem tudom mit pengézek, hisz az éjszakát sem tudom végig aludni:-)
12529. turkkati (válaszként erre: 12527. - Judit1109)
2012. ápr. 16. 14:04

Szia!

Az én orvosom csinál lapart is, megműtött volna hüvelyi úton is, közös megegyezéssel választottuk a "hasfelmetszést". (Évfolyamtársam volt a gimiben, biztos nem akart rosszat)

Persze, hogy van előnye ennek is és annak is, de nyugodt lehetsz, tökéletesen meggyógyulsz akkor is, ha felvágják a hasadat:)

12528. BrenBea (válaszként erre: 12527. - Judit1109)
2012. ápr. 16. 12:55
Judit túl leszel rajta, és minden rendben lesz ne aggódj :-) Azt senki sem mondta, hogy aki vág az nem ért semmihez, csak ahogy a tévében újságokban is látni pár éven belül a vágást felváltja majd ez a fajta műtét, mert sokkal jobb a betegnek és amíg vágással 6 hét a gyógyulási idő itt 2 hét után már majdnem teljes életet éltem... én igen azt sajnálom, amit írtál, hogy ebben az országban nem támogatják ezt másrészt mondhatni mivel kevesen műtenek így sajnos valóban sok esetben az orvosok meg sem említik.. vagy inkább le is beszélik a betegeket róla, mert ő maguk nem csinálják...sajnos ezzel itt ez a baj...persze vannak esetek amikor már más lehetőség nincs, mert mondjuk egy betegség más szerveket is érint stb.. de akinek lehetne, nem értem miért nem említik meg nekik, miért nem világosítják fel a betegeket, hogy erre is lehetne lehetőségük, X Y kórházban, csupán csak azért mert az ő kórházukban ez nem ismert és ő maguk sem ismerik... én sokat beszélgettem erről az orvosommal Svájcban már csak így műtenek , mert biztonságosabb pl nem sérül a húgyhólyag véletlenül sem vágnak bele stb.. és nem érti, hogy a betegek miért nem kapnak megfeleő felvilágosítást, és miért csak a hülyeséget kell olvasni az interneten erről.. Murillat is ott műtötték ahol engem, csak , ő két héten belül már teljes életet élt már engedett volt a fürdés a sex minden...nekem kb 2 és fél hét volt ez amint eltávolították a varratokat...én most vagyok 2 hónapos mondhatni semmi hegem és nyoma nincs a műtétemnek..és már tornázok edzek.. szóval inkább csak annyit szeretnék ezzel mondani, hogy sokan tévhitben vannak, hogy laparral nem látnak semmit...Dehogynem többet,főleg mert vér sincs ami zavaró lézerrel dolgoznak nincs igazán belső varrás, mindent többszörösére nagyítanak a legalapvetőbb elváltozásokat észreveszik és ahogy az orvosom mondta, a laparnál az első fél órában csak ezzel foglalkoznak feltárják a kismedencét nem a konkrét műtétet kezdik el.. végig nézik a belet, hólyagot, petefészkeket stb...és ha látnak bármi elváltozást..előbb azt rendezik és csak utána kezdik el a méh eltávolítást... Tehát csak ezért szóltam közbe mert sajnos sokan beszélik ezzel kapcsolatban a hülyeséget anélkül, hogy megfelelő felvilágosítást kaptak volna olyan orvostól aki ezt a műtétet végzi...
12527. Judit1109
2012. ápr. 16. 12:12

Evapple

Köszönöm a biztatást. Viszont elkezdtem még jobban félni, mert most itt az a hangulat kezd eluralkodni, hogy az az orvos, aki vág, az nem ért semmihez.

Kedves BrenBea és murila. Inkább biztassatok minket. Én elhiszem, hogy jobb a laparos műtét, de az én orvosom a múlt héten csinálta az elsőt (újságban olvastam), de ez nem is biztos, hogy az ő hibája, lehet, hogy inkább a kórház felszereltsége és anyagi helyzete okozza ezt. Nekem már annyira mindegy, hogy hogy leszek műtve, csak már lennék túl rajta.

12526. BrenBea (válaszként erre: 12525. - 57aa4ea1e8)
2012. ápr. 16. 11:01
Hát hiába... ritka kincsek ezek az orvosok ;-)..akik saját pénzből finanszírozzák, hogy nekünk jobb legyen, persze, hogy mások nem erőltetik akkor sem ha megtehetnék ilyen módon a beteget műteni...
12525. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12524. - BrenBea)
2012. ápr. 16. 10:55
Olyannyira drága, hogy a tb nem támogatja a műtéti eszközök nagy részét, ezt az orvos szerzi be a műtéthez.
12524. BrenBea
2012. ápr. 16. 10:49
Jah és Esztergomban engem is nyiszáltak volna szana széjjel, de mivel rettenetes vérképem volt és előtte 3 egység vért kaptam mert már majdnem leukémiába fordult, én magam kerestem orvost mivel a kezelő orvosom megmondta, hogy ez van nem értenek hozzá (mármint a laparhoz) de a vérveszteség nekem életveszélyes lenne, jobb lenne ha ezt a módot választanám, ritka amikor az orvos maga mondja, hogy: "bocsánat önnek ez jobb lenne de én ezt nem tudom megcsinálni, mert nem értek hozzá" és elküldene oda hol igen, éngem egy nőgyógyász onkológus sebész műtött...nekem méh eltávolításom volt , megcsinálta az Endometriosist, és szét szedte a kismedencei összenövéseket is... mind ezt lézeresen anélkül, hogy ez nagyobb megterhelést okozott volna.. szóval mivel az eljárás drágább az államnak nem is nagyon "erőltetik" :( Főleg ha az adott orvos nem is műt így mert nem ért hozzá..ahogy az orvosom mondta kb. 15 en csinálják az országban..
12523. Evapple (válaszként erre: 12502. - Judit1109)
2012. ápr. 16. 10:48

Szia Judit,

drukkolok neked nagyon-nagyon! Nem mondom, hogy ne izgulj, mert nekem is hiába mondták :) Inkább csak gondolj arra, hogy csak elönyeid lesznek a dologból! Fel a fejjel és szerintem még jobb is, hogy sok programod lesz mielött befexel, legalább nem érsz rá majd agyalni a mütéten. Szorítok és hajrá :)

12522. BrenBea (válaszként erre: 12519. - Nagy49éva)
2012. ápr. 16. 10:36
Nekem is Endometriosisom volt és sok kismedencei összenövésem..amit laparral megműtöttek anélkül hogy széjjel vagdaltak volna bármimet is.. szóval orvos válogatja na és persze nagyon kevesen csináljak és értik is, ezért nem is tudják sajnos :(
12521. BrenBea (válaszként erre: 12520. - 57aa4ea1e8)
2012. ápr. 16. 10:34
Nembeszélve arról, hogy laparascopal a kismedencei összenövéseket és az Endometriosist is leműtik... ;-) A gyógyulási időről és a közérzetről utána meg már főleg nem beszélek... mi már csak tudjuk Murilla :)) ;-)
12520. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12519. - Nagy49éva)
2012. ápr. 15. 15:16

Persze, biztos nem minden esetben a laparoszkóp a célravezető, de ezt a hozzáértő (és laparoszkópban is jártas ) orvos el tudja dönteni.

Nekem amúgy csecsemőfejnyi miomám volt, azt vették ki laparral.

12519. nagy49éva
2012. ápr. 15. 14:49
Kedves Lányok! A laparoszkópos műtét után biztos sokkal gyorsabb a javulás, de sajnos vannak esetek mint az enyém is amikor ez nem választható. Nálam komplett méheltávolítás volt petefészkekkel és endometriózis miatt teljes belső ki majd visszapakolás. Ebben az esetben szóban se jöhetett volna és a nagyobb miómám férfiöklömnyi volt a sok-sok közül. Ha bizunk az orvosunkban és együtt döntünk akkor az fél siker. Nekem a műtétem a lányom születés napján volt. Így együtt érzek veletek. Éva
12518. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12517. - Eszter2km)
2012. ápr. 15. 12:36
A laparoszkópos műtétnél sokkal jobban látnak mindent, és sokkal több az előnye is. Nem beszélve a nagyon gyors felépülésről.
12517. eszter2km (válaszként erre: 12511. - Marduk)
2012. ápr. 15. 12:18
most olvastam,valóban eltávolítják laporoszkóppal is,csak még nem elterjedt és drága,mondjuk én nem választám ezt a módszert,nekem biztos,hogy vegyen ki mindent és rakja is rendbe,persze nem vagyunk egyformák
12516. Judit1109 (válaszként erre: 12515. - Eszter2km)
2012. ápr. 15. 12:00
Feltétlenül várom a beszámolód! Azért csütörtök mindjárt itt van! Neked is és persze mindenkinek kitartást!
12515. eszter2km (válaszként erre: 12514. - Judit1109)
2012. ápr. 15. 11:53
Ha kijöttem a kórházból,jelentkezek,ha nem bánod,és elmesélem,persze abszolut biztatásként,és bátorításként...csak már ott lennék.A férjem kint dolgozik Németországban,és csak 30-án tud hazajönni,addig neten önti belém a lelket,de a gyerekek itthon bátorítanak és szorítanak értem.Nem egyszerű,és most rohadt lassan mennek a napok.üdv,kitartás
12514. Judit1109 (válaszként erre: 12513. - Eszter2km)
2012. ápr. 15. 11:07

Megyek én, csak bele kellett kapaszkodnom valamibe, amin depizhetek;-). Hidd el, én már most indulnék. No, majd mához három hétre. Kutya lassan telik az idő. Nem is bánom hogy dolgozni kell menni, bár itthon sem unatkozom.

Köszi a biztatást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook