Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12638. Judit1109 (válaszként erre: 12637. - Zsömci)
2012. ápr. 19. 19:11
Tudom, hogy itt minden kérdésre választ kapok és nagyon köszönöm. Már kérdeztem egy pár dolgot és úgy érzem, hogy "mindent tudok", csak az a redvány idő.......... Igyekszek minden napra valami plusz progit beszervezni, még lehet, hogy a vállalkozásomat is sikerül addig bővíteni (persze a főállásom mellett). Hátha ez a pánikos időszak vezet a sikeres vállalkozáshoz:-)
12637. zsömci (válaszként erre: 12634. - Judit1109)
2012. ápr. 19. 19:07

Szia Judit!

Én betéttel "felvértezve" mentem be és kellett is három hétig. Na nem kell megijedni ez az orvosom szerint természetes, Ő azt mondta, hogy a négy hét színes váladékozás még bőven belefér ebbe a műtétbe. Nekem teljes méheltávolítás volt a méhnyak sem maradt meg. De hidd el hamarabb el fog telni mint gondolnád.:):) Persze ilyenkor már én is nagyon türelmetlen voltam, meg pörgettem volna ám az idő kerekét de rendesen!:):):):) Bár milyen kérdés jut eszedbe, tedd fel nyugodtan, itt biztos, hogy valaki tud rá válaszolni!:):):)

12636. Judit1109 (válaszként erre: 12635. - Turkkati)
2012. ápr. 19. 19:02
De aranyos vagy, köszi. Szerintem most csak egyetlen "bugyuta" kérdésem van, mégpedig a méhszáj bentmaradásos "buli". Ezt viszont csak a dokitól tudom megkérdezni, bár tekinthető részletkérdésnek. A katéter felhelyezése miatt kezdek megnyugodni, szinte mindenki azt mondja, hogy akkor már aludni fogok. Talán a fájdalomtól nem is félek annyira, inkább az ébredéstől. Két és fél éve az arcüregemet műtötték (másfél óra) és akkor nagyon jól ébredtem. Remélem most is így lesz.
12635. turkkati (válaszként erre: 12634. - Judit1109)
2012. ápr. 19. 18:45

Én használtam bugyit.

Le fog telni az 17 nap.:)

A kérdések, ha megfogalmazódtak nem bugyuták, tedd csak fel nyugodtan.

Én azért szerettem tavaly idejárni, mert az orvosnak fel nem tett (szintén ostobának tartott)

kérdéseket itt feltehettem és választ is kaptam rájuk:)))

12634. Judit1109 (válaszként erre: 12633. - Ildikócska)
2012. ápr. 19. 18:40

Nem??? Akkor mi fogja fel, ami távozni fog? Már csak 17-et alszok a bevonulásig és 8 munkanap áll előttem. Az életbe nem fog eltelni ez az idő.

Köszi a biztatást. A mosolygó jel tetszik, biztos lesz még bugyuta kérdésem:-)

12633. Ildikócska (válaszként erre: 12625. - Judit1109)
2012. ápr. 19. 18:20

A bugyi nem nagyon kell!! :-))))))

Sok szerencsét!!!

12632. kirbor
2012. ápr. 19. 13:41

Sziasztok!


Régóta olvasom a fórumot,nekem 2 hete volt meg a műtétem és jövő héten már megyek dolgozni.

Ha valakinek kérdése van mit vigyen a kórházba vagy egyéb.Írjatok friss az élmény és ha tudok segítek.

12631. summer40 (válaszként erre: 12628. - Nino63)
2012. ápr. 19. 13:38
Megtennéd nekem hogy megírod a nevét?Mert az orvosomnak ha említeném ő hajlamos elbagatellizálni hogy nincs is ilyen krém forgalomban stb..Köszönöm.
12630. kjuliaa (válaszként erre: 12626. - Ultra)
2012. ápr. 19. 09:10

Szia nekem laparoszkopos méheltáv volt írj privit mit szeretnél tudni:)

Livi

12629. bagi (válaszként erre: 12626. - Ultra)
2012. ápr. 19. 08:02
Szia Ultra! Én laparaszkópos méh eltávolitáson vagyok túl két hónapja. Én csak mindenről pozitivan tudok beszámolni, kérdez ami érdekel szivesen válaszolok. üdv
12628. nino63 (válaszként erre: 12572. - Summer40)
2012. ápr. 18. 23:20
szia,nekem 2010-november 17-en volt a mutetem mindent kivettek,nem kell semmi sikosito,egy hidratalo kremet irt fel a doktor ur,amivel reggel este be kelenne kenjem a huvely korul,bevalom sokszor elmaradt;de az egyutlet elott egy kis borsoszem nagysagu kremet kell beljebre kenjek.Eddig bevalt.A krem nem zsiros emulzio,nem tartalmaz szinezo anyagokat es illatanyagokat.Finomitott paraffinolajat tartalmaz amely hidratalja es vedi a bor felso reteget,visszaallitja annak rugalmassagat.Csokkenti a bor erdeseget.Ezt a kremet naponta lehet hasznalni arcra es testre egyarant.udv.Nino!
12627. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12626. - Ultra)
2012. ápr. 18. 22:25
két napja írtam neked privit....
12626. ultra
2012. ápr. 18. 22:15
Valaki nincs köztetek, aki laparos, minden egyebet meghagyó méheltávolításon esett át? A legtöbben -ahogy visszafelé nézegetek - nyilt hasi műtétesek voltatok. Ha van tapasztalatotok légyszi írjatok!
12625. Judit1109 (válaszként erre: 12623. - Ann64)
2012. ápr. 18. 22:14
Köszi. Frankó bugyikat vettem, mert hát ilyenkor csak nem mehetek használtba;-) Viszek szőlőcukrot is. Mi lesz még vajon;-) amivel bővítem a listát?
12624. ultra
2012. ápr. 18. 22:02
Halihó! Már alig vártam,hogy hazaérjek és olvassam a válaszokat, amit ismételten köszönök. A Mirena-val kapcsolatosan nem is igazán bánom, hogy nekem végül nem rakták fel. Amikor első alkalommal ajánlotta a doki, hogy próbáljam ki, beszélgettem ismerősökkel, akik már használták de több rosszat hallottam, mint jót, úgyhogy emiatt is visszakoztam. Meg hát az ára is borsos egy kicsit "a hát próbáljuk ki, majdcsak lesz valahogy" akcióhoz. Volt olyan, aki mesélte, hogy óriási gennyes pattanások jöttek ki tőle nemcsak az arcán hanem az egész testén is, legfőképpen a hátán. Nekem így is labilis a hormonháztartásom, a ragyás pattanásokról nem is beszélve, úgyhogy semmiképpen nem mertem volna belevágni. Mondjuk a tökéletes, fogamzásgátlás parától mentes szexistennős lét azért vonz egy kicsit. Lehet hogy ebbe a pozitív energiával teli kellemes élménybe kapaszkodva fogom végigcsinálni az elkövetkezendő néhány hónapot. Nagyon jó visszafelé az írásaitokat olvasgatni, főleg a jó dolgokat..............
12623. Ann64 (válaszként erre: 12618. - Judit1109)
2012. ápr. 18. 21:08

Elég egy csinos hasszorítós bugyi.

Nekem nagyon bevált és olcsóbb is mint 1 haskötő később is tudod hordani én nagyon szeretem.

Szőlőcukor reggel a felkeléskor jó volt mert nagyon szédültem.

12622. Iza-bell (válaszként erre: 12621. - Summer40)
2012. ápr. 18. 20:02
Erről jut eszembe, hogy én meg Negrót vittem be és az is nagyon jó volt.
12621. summer40
2012. ápr. 18. 19:48
Én vittem magammal sokféle gyógyszert,mert nem tudtam hogy tudnak-e majd adni az egészségügy helyzetét ismerve.(Én is ápolónő vagyok)Szerencsére a nővérek nagyon segítőkészek voltak mindenkivel.De érdekes ,hogy nekem nem segített vénásan a hányás elleni injekció mütét után.Nagyon sokat hánytam,ezért nem tudtam aludni mütét után.míg szembe jutott úgy este 9-kor,hogy van a fiókomban Daedalon tabletta.Azt vettem be attól sikerült elaludnom és ébredéskor úgy egy óra múlva már nem volt többé hányinger.Mondta is a nővérke,hogy _úgy látszik Magának ez jön be.Aminek még hasznát vettük:több szobatársamnak volt torokfájdalma a tubustól,amivel altatáskor intubálnak(légcsőbe dugják le)na ők hálásak voltak a Strepsils-emért.Akinek kijött az aranyere azok a kenőcsért.Nekem még ez jutott eszembe.Sziasztok
12620. Iza-bell (válaszként erre: 12619. - Csillus6)
2012. ápr. 18. 19:44

Bocsi, tényleg azt elfelejtettem.

Szóval még a nyáron "megszültem" ezt a vesekövet is.

Csak annyi volt az összefüggés, hogy a veseprobléma miatt végzett ultrahangon szembesültem azzal, hogy hirtelen növekedésnek indult a miómám. De szinte mire a nőgyógyászhoz kerültem, a vesekövem eltávozott spontán (kemény görcsök közepette). Hogy a mióma okozhatott-e vizeletpangást és ezáltal kőképződést? Ezt nem hiszem, mert a mióma a jobb oldalon volt, a vesekő meg a balon. Szóval azt gondolom, hogy nálam nem függött össze a két betegség.

12619. Csillus6 (válaszként erre: 12613. - Iza-bell)
2012. ápr. 18. 19:28

Szia!

Nem derül ki a hozzászólásodból, hogy mi van a veseköveddel? Ki vették a méhedet, úgy hogy meg volt a veseköved is? vagy...?

12618. Judit1109
2012. ápr. 18. 19:19

Sziasztok!

Mosdó kesztyűt ma vettem. Szinte minden napra jut valami, amit itt leírtok. Ami még talán hiányzik, az a hasfogó. Ilyet hol kapok? Gyógyászati segédeszköz boltban?

12617. Rezeda63 (válaszként erre: 12595. - BrenBea)
2012. ápr. 18. 19:15

Köszönöm! Igen!

Bár' én ezt egy szóval sem kérdeztem.

Üdvözlettel: Rezeda

12616. Csillus6 (válaszként erre: 12576. - Zsömci)
2012. ápr. 18. 18:56
Köszi a gyors választ.
12615. Csillus6 (válaszként erre: 12584. - Summer40)
2012. ápr. 18. 18:54
Köszönöm a gyors választ.
12614. Tica68 (válaszként erre: 12600. - Iza-bell)
2012. ápr. 18. 18:02

Szia!

Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad velem az infokat. A katétertől én is félek, még nem volt soha dolgom vele. A kispárna nagyon jó ötlet, máris felírom alistámra. üdv Tica

12613. Iza-bell (válaszként erre: 12610. - Ultra)
2012. ápr. 18. 17:48

Szia!

Nagyvonalakban annyit, hogy a vesekövem először 1992-ben jelentkezett, majd 1995-ben. Mindkétszer magától kiürült. Tavaly nyáron megint észleltem furcsa, deréktáji fájdalmakat, elmentem hasi ultrahangra. Ott kiderült, hogy valóban van vesekövem megint, de olyan helyen, hogy nem feltétlenül okoz panaszt, viszont 8 cm-es miómám is van. Pár hónappal korábban voltam nőgyógyásznál, évi rendes szűrésen, akkor még csak 3 centis volt a mióma, ami mellesleg 10 éve megvan. Mivel ilyen hirtelen nőtt, a nőgyógyászom javasolta a Mirénát. Hogy majd az megállítja a növekedést, sőt még menzeszem sem lesz 5 évig. És ezzel elkerülhetem a műtétet. Na belementem a dologba és irtó nagy csalódás lett, mert állandóan véreztem tőle. Holott előtte vérzéses panaszaim egyáltalán nem voltak. 4 hónapig bírtam. Ebben az időszakban voltak a vérzéscsillapító gyógyszerek, meg a gyógytea. Hatás semmi. 4 hónapnyi folyamatos vérzés után elmentem megint hasi ultrahangra ugyanahhoz a doktornőhöz, akinél korábban is voltam. Ekkor már 10 centis volt a mióma. Vagyis a Miréna nem állította meg a növekedést, csak még pluszban véreztem is. Ekkor úgy döntöttem, hogy leszedetem, bár a dokik szerint 6 hónap is kell, amíg a szervezet megszokja. De én nem bírtam tovább, meg nem is láttam értelmét, annál sokkal jobban véreztem.

Így maradt a műtét.

Egyébként azt mondják, hogy a Miréna csak helyileg a méhben hat. Ez tuti nem igaz, mert nekem pl. megnőtt tőle a mellem, aminek roppant mód örültem, és megszűntek a fejfáfásaim. De ahogy lekerült a Miréna, ezek a pozitív hatások is elmúltak. Sőt petefészekcisztám is lett, ami soha ezelőtt nem volt, és a dokim szerint is a Miréna zavarta meg a hormonháztartásomat. Szóval én nagyot csalódtam benne.

12612. summer40
2012. ápr. 18. 17:22
De azért úgy fogom fel hogy a Mirénával nyertem 4 évet..
12611. summer40 (válaszként erre: 12610. - Ultra)
2012. ápr. 18. 17:20
Szia Ultra!Nekem is volt Mirenám,Én is a mióma okozta fájdalmas,elhúzodó,erős,alvadékos menses miatt kaptam,hogy próbáljuk ki.Segített persze.utólag azt mondom ha nem lett volna fenn 4 éven keresztül,sokkal előbb műtétre kerültem volna.Igen normál esetben egyáltalán nincs menstruáció,de nekem mellette is mindig volt sajnos.csak normalizálodott 4 évig,olyan volt a mensesem Mirenával mint másnak anélkül.Hangsúlyozom normál esetben semminek nem szabadott volna lenni.4 év után fokozatosan jelentkeztek a problémák újra.Menses első napján rettenetes keresztcsonttájéki fájdalom,egyre erősebb,elhúzodóbb vérzéssel, 20 naponkénti ciklussal,állandó pecsélgetéssel..Gondoltam biztos kevesebb már a hormon benne,ideje cserélni.Maximum a levétellel együtt csinálnak egy kaparást megint és pár hónap múlva kapok egy újat.Hát nem így történt sajnos.Az orvosom az ultrahang alapján azt mondta,hogy egyértelműen megnött ez a mióma,több is lett.Elszórva kis gócok!Ebbe már nem biztos hogy visszakéne tenni.Illetve ha nagyon akartam volna megpróbálhattam volna, de nincs rá garancia,hogy segít.és akkor kidobtam volna ötvenezer forintot az ablakon.A kolléganőm is így járt.Hát így döntöttünk a mütét mellett.
12610. ultra (válaszként erre: 12603. - Iza-bell)
2012. ápr. 18. 15:30
Iza-bell-től szeretném kérdezni, hogy a Mirena miért nem jött be egyáltalán? Nekem is javasolta a dokim, de mivel semmiféle hormont nem tudok használni a kockázatok figyelembe vételével mégsem próbáltam ki. Állítólag a Mirena használata alatt egyáltalán nincs menses. Vagy lehet hogy rosszul tudom? Egyébként sorstársak vagyunk, nekem is volt, és van is vesekövem. 1998-ban háromszor zúztak ureter kővel, akkor egy ideig jó volt, de akinek egyszer volt 50% az esélye hogy 10 éven belül, 80 % az esélye hogy 20 éven belül újra lesz. Nagyon gáz. Te görcsölsz is vele mostanában, vagy csak UH-n, esetleg más viszgálaton derítették ki hogy van?
12609. zsömci (válaszként erre: 12596. - Ultra)
2012. ápr. 18. 15:29

Szia Ultra!

Nincs mit köszönnöd mert csak azt osztottam meg veled amin keresztül mentünk.Persze most minden gondolatod a műtét körül forog. De hidd el, egy idő után amikor már a vérzések nagyon "legyengítenek", akkor Te is úgy leszel vele mint én voltam, hogy minél előbb legyek túl a műtéten. Nekem végül is "szerencsém" volt mert február első hetében eldöntöttük az orvosommal, hogy akkor megcsinálja a műtétet és március 21-én túl is estem rajta. Szóval nem volt időm "visszakozni" meg halogatni a műtétet. ( bár csak halkan jegyzem meg, hogy ezt a "gyors" műtétet megelőzte jó néhány év kínlódás szám szerint 6 év )

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook