Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12688. YPanna
2012. ápr. 22. 19:05

Judit :) ne parázz, mindenki kap, csak nem tudom meddig. Ezzel kezded a nulladik napon, szuri, meg vérvétel.

Hasba kapjuk, és azért kell, hogy ne kapjunk trombózist. Egy olyan ici-pici tű, hogy észre sem veszed. Én 12 napig kaptam a kórházival összesen. Most nem tudjuk a párommal h be kell e adni a többit??

Panna

12687. rókica71
2012. ápr. 22. 19:03
Én a műtét előtti naptól kaptam a szurikat és még itthon is 10 napig kell adni!
12686. rókica71
2012. ápr. 22. 19:00
Sziasztok! Én pénteken voltam egyhetes! Műtét előtt megtaláltam ezt a fórumot és végigolvastam az összes hozzászólást. Nagyon sok hasznos dolgot olvastam, és erőt adott, megnyugtatott!!!!Köszönöm lányok!!!!!
12685. Judit1109
2012. ápr. 22. 18:56
Ilyen injekciót mindenki kap?
12684. YPanna
2012. ápr. 22. 18:50

Sziasztok, érdekelne, hogy ti meddig kaptátok a trombózis elleni szurikat?

Nálunk a párom tanulta meg, de 10-db-ot írtak fel a kórházban, a doki meg azt mondta varratszedéskor, hogy összesen elég 10. Most mit csináljak a maradékkal? Ill azokat biztos nem kell beadni??

Panna

12683. Judit1109 (válaszként erre: 12682. - Zsebimama64)
2012. ápr. 22. 17:01

Szia Ági!

Mondtam én, hogy hullámzó a hangulatom:-) És nincs rá okom! Vagyis, hogy a fenébe ne lenne rá okom. Nem bánt senki (jól gondolja meg, aki bántani akar, mert szétszedem), csak úgy jön, egyik pillanatról a másikra. Most csak úgy vagyok........

12682. zsebimama64 (válaszként erre: 12681. - Judit1109)
2012. ápr. 22. 16:25
Ejnye Judit! Ne légy ilyen rossz kedvű!!! Csak vicceltem!! Elöző beirásod jobb hangulatrol szólt!! Ird ki magadból, segít. Ági
12681. Judit1109
2012. ápr. 22. 15:56

Kedves zsebimama64!

Sajnos jelen pillanatban talán ez az egy dolog, amit az életembe lehet irigyelni:-( Nem sajnáltatni akarom én magam, csak most éppen a csendes periódusba vagyok és félek a robbanástól.

12680. zsebimama64 (válaszként erre: 12679. - Judit1109)
2012. ápr. 22. 12:26
Szia! Csak igy tovább, ilyen pozitivan! Én a műtét előtti délután fodrászhoz mentem és nem bántam meg. Jo volt, hogy ott senki nem tudta hova megyek másnap reggel, így nem is jött fel témaként, ezáltal teljesen elfeledkeztem róla. Szuper volt. Teljesen kikapcsolt, felpörgetett, még aludni is tudtam este. Irigyellek a táblagépért :-))
12679. Judit1109
2012. ápr. 22. 10:36

Sziasztok Lányok!

Megjött az utolsó havim! Kínoz a dög rendesen, szerintem haragszik, hogy ki fogom vonatni a fogalomból, de biz Isten, jobban tűröm, hogy tudom, ez talán tényleg az utolsó. A táblagép is folyamatban és ez olyan izgalommal tölt el, hogy most még feszült sem vagyok. Tervezem, hogy Showder klubbot fogok nézni a műtét előtt, az engem mindig kikapcsol (remélem nem fogom földhöz vágni, ha mégsem így lesz). Még 14 éjszaka és megyek. Tényleg gyorsan telik az idő! (hú, de pozitív vagyok! Vajon meddig tart? :-) )

12678. turkkati
2012. ápr. 22. 08:10

Nézzetek utána a természetes progeszteron címszó alatt a megoldásnak.

Nekem még nincsenek változókori tüneteim, még a menses előtti-alatti-utáni:) hiszti is megszűnt. Álmatlanság néha van, de Apukám is álmatlanságtól szenvedett. De ha jönnek a banyakóros tünetek én biztos kipróbálom.

12677. zsebimama64 (válaszként erre: 12672. - Nino63)
2012. ápr. 22. 07:20
Szia! Hát nem nagyon biztató kilátás :-), engem nem is a hőhullám zavar, azzal elvagyok, idáig úgy is nagyon fázós voltam, na ez most megszűnt :-)végre nem kell olyan vastagon öltözni. Ez jó! Az alvással már nekem is gondjaim vannak, eddig pedig nem volt. De leginkább a kedély-hangulatommal kezd baromi gáz lenni. Szerencsére eddig ritkán voltam depis (persze a műtét előtti időt leszámolva), de most napok óta....katasztrófa, teljesen olyan mintha most kezdeném az egészet elölről!!! Ha ez így marad, hát...Hormont én se akarok, akkor marad a kísérletezgetés, hogy mi válik be (?), hát igen a műtét előtt ebbe bele se gondoltam, örültem, hogy többet nem lesz havi gond, meg hogy tényleg nem lehetett tervezni a programokat, mert a piros-napok szinte egybefolytak. Hát mit mondjak, ez se kisebb gond, és amint írod még nálad se rendeződött, ajaja, és én még csak most kezdem....Hú de szép kilátások!!!
12676. szofi99 (válaszként erre: 12675. - Nagy49éva)
2012. ápr. 22. 07:00

Szia Éva ! Légyszi..... ilyet le se irj, hogy öregaga.... nem kell.....


Ez töröl.... töröl.... :)


Elment, akkor már régen el kellett volna küldeni... Kérlek ne szomorkodj, vond le belőle a tanulságot, foglalkozz magaddal, és hidd el bevonzod azt aki megbecsül téged. Lépj az önismeret utjára, és kinyilik a világ :)

Legyen szép napod, és fel a fejjel... :)

12675. nagy49éva (válaszként erre: 12672. - Nino63)
2012. ápr. 22. 04:28

Szia Nino! Én is gyakran érzem, hogy megvert az 'Isten' vagy Ő sem ér rá amikor szükségem lenne rá.

Sajnos nálam az tünetek mellett még a magánéletem sem kíméletes. A gyerek apja decemberben karácsonykor közölte szerelmes és kedves barátnőt talált. Persze több mint tizennyolc évig én tartottam el, mert nem volt munkahelye. Közben a munkahelyeim tönktrementek végelszámolás alá kerültek és majd évek múlva lesz belőle pénz. És sajna öregasszony nem kell senkinek. Csak a lányom és anyukám van mellettem, de lánynak sincs munkahelye, "mert túlképzett" 200 helyre jelentkezett így nagyon nehéz. Ezeket csak azért írtam, hogy sajnos vagyunk egy páram akiknek nagyon nehéz. Én örülök mindenki sikerének ezért ha már engem elhagyott. Éva

12674. szofi99 (válaszként erre: 12673. - Summer40)
2012. ápr. 21. 21:04
Az jó ha petefészkeid maradtak :) Én minden éjszaka legalább háromszor felébredek, hogy szaka d rólam a viz, mütét óta nem tudok hálóruhában aludni, csak vékony takaróval.Este szoktam bevenni egy kis adag frontint, és igy a felébredések után alszom tovább, már egész jól megszoktam :)
12673. summer40 (válaszként erre: 12669. - Szofi99)
2012. ápr. 21. 20:28
Szia Szofi! Nekem a petefészkeim megmaradtak,8 hete volt a mütét.De azóta minden éjjel 3 és fél négy között felébredek és nem tudok visszaaludni.Azt hittem csak én vagyok így vele.A páromnak azt mondtam ,,elrontottak,,.Mert azelött olyan jó alvókám volt.Hőhullám nincs,bár ma éjszaka nagyon megizzadtam.Ez azt jelenti?Mi történik nálad amikor éjjel felébredsz?Üdvözlettel:Évi
12672. nino63 (válaszként erre: 12667. - Zsebimama64)
2012. ápr. 21. 19:33

Szia,nekem mindent kiszedtek immar mindjart masfel eve;a tunetek kb 3-het utan kezdodtek,es tartanak a mai nappig rendesen.Eleinte probaltam felveni a harcot es turtem,de kesobb fokozodtak;fejfajas,szedules,rosszullet,kipirosodas,forrossag,leizzadas,es ugy 5-percig tart.Ez kb 13-15-szor egy nap.Hormont nem szabad szedjek es nem is akarnek a mellekhatasok miatt.Igy probalkoztam mar mindenfelevel,foleg novenyi alapu kivonatokkal,teakkal,nyugtatokkal stb.tobb kevesebb sikerrel.Ha valami hasznalt egy darabig akkor lecsokkentek a tunetek kb.8-10-re es elviselhetobbek voltak.De ez nem igy van mindenkinel,sot;nem ilyeszteskent irom.Biztos nalad se igy lesz,sokszor panaszkodtam itt a lanyoknak,eleg turelmes vagyok de igy is nagyon nehez.egyegyszer azt hiszem csak engem vert meg igy az Isten,hogy mindenert meg kell szenvedjek.

De azert mondjak valami jot is;A havi ciklust olyan hamar elfelejtettem,meg gondolni se akarok ra;nagyon jo igy nelkule,akarhova elmehetek nem kell arra gondoljak mi lesz mert pont akkor lesz meg.Sokszor ket hetvegen se tudtam menni sehova a sok verzes miatt.Meg a daganat elott is sokaig tartott.A szex teren is ugyanugy van,mivel nincs verzes nincs tilalom sem.Pihenj sokkat,erosodj fell,most csak erre koncentralj;Szeretetel nino!

12671. turkkati
2012. ápr. 21. 19:15
tanácsa
12670. turkkati (válaszként erre: 12668. - Szette)
2012. ápr. 21. 19:15

Ezt gyógytornász tanács nélkül is tapasztaltam:)

Egyébként nálunk is volt, ő a cipekedési tilalmat hangsúlyozta:)

12669. szofi99 (válaszként erre: 12667. - Zsebimama64)
2012. ápr. 21. 19:12

Szia ! Nekem ma két éve volt a mütétem, méh és petefészkek eltávolitásával. Már két hét után kezdtem érezni a petefészek hiányát, kellemetlen rosszullétes tünetekkel :( Az orvos adott volna hormonpótlást ,de én nem akartam. Remifemin plust, calc.magn. szedésével próbálkoztam, több kevesebb sikerrel. Talán fél év kellett nálam ahhoz hogy elviselhetőbbnek érezhettem a hőhullámokat. Az éjszakai felébredés még mindig tart. Még most is vannak hőhullámaim, ritkábban jelentkeznek, már nem okoz olyan kellmetlen rossz közérzetet mint eleinte.


El kell döntetned, hogy akarsz-e mühormont vagy sem, vagy pedig próbálkozol az egyéb kapható klimaxos szerekkel. Zaklasd nyugodtan a dokidat, nem kis dolog amit átélünk..

Kitartást kivánok, s mielőbbi tünetmentességet.Vannak szerencsésebbek akiknek nem okozott problémát a petefészek hiánya, háááát mi nem azok közé tartozunk :(

12668. Szette
2012. ápr. 21. 17:36

Sziasztiok Lányok!

A nevetéssel, tüsszentéssel, köhögéssel kapcsolatban a gyógytornász - mert nekünk az is volt, minden délelőtt jött és megtornáztatott minket egy kicsit- na Ő azt mondta, ha ilyen ingerd van, tedd a kezed a hasadra és külsőleg támaszd, ahogy és ami nekjed jó. Ez a "külső" támaszték megfogja az izmokat, és nincs az a mozgás, ami ebbben a helyzetben kellemetelen. Vigyázzatok magatokra, a műtétre készülőkért szorítunk, a lábadozók gyógyuljanak!

2012. ápr. 21. 16:09
Sziasztok! Azoktól szeretnék kérdezni, akiknek szintén teljes méheltávolítás volt (mirigyekkel együtt), hogy a "változó-kor" mikor jelentkezett? És hormonpótlást kaptatok-e? Vagy pl a havi ciklust, hogy "éljük" meg? Most vagyok hét hetes, és hát.... olyan furi minden.... brrr. de most ezzel zaklatni a dokimat? Valaki hasonló cipőben? Köszi előre is.
12666. YPanna (válaszként erre: 12665. - Judit1109)
2012. ápr. 21. 11:02

Szia, gondoltam, hogy ezért kell az eső, nekem csak az erkélyen vannak saláta és paradicsom palántáim, kicsit megfáztak, de bírják, és ma reggel nekem sem kellett locsolni :)

Panna

12665. Judit1109 (válaszként erre: 12661. - YPanna)
2012. ápr. 21. 10:39

Szia! Tolom magamba a vitaminokat, nehogy beszedjek valamit. A trüsszögéssel lehet gondom lesz, ugyanis rendesen allergiás vagyok és állat módon tudok trüszizni. Most azon dolgozom (tüdőgyógyászommal karöltve), hogy ezt minimálisra lecsökkentsük. Már jó úton haladok. Bagózok is, de szerencsére nem vagyok köhögős bagós.

Az eső: mi mezőgazdasággal is foglalkozunk és már nagyon kongtak a vészharangok! Talán szerencsénk lesz és ez megmenti a vetést.

12664. turkkati (válaszként erre: 12662. - Zsebimama64)
2012. ápr. 21. 10:37

Szerencsére nekem nincs a köhögésről semmilyen élményem, (lehet, nem is köhögtem). A nevetés az tényleg macerás volt, már a kórházban is sokat nevettünk. Ha megtámasztottam a hasamat, ment az is, mint a karikacsapás.

De a vizet csakugyan ajánlotta a főnővér, hogy legyen kéztávolságra:)

12663. Iza-bell (válaszként erre: 12662. - Zsebimama64)
2012. ápr. 21. 10:16

Nekem köhögés ellen mindig volt kéznél valamilyen cukorka és egy pohár víz. Még éjszaka is. Mert a köhögés, tüsszentés, nevetés tényleg problémás.

(Én nem bírtam végignézni a Magyaroszág szeretlek! c. műsort az első két hétben. El kellett jönnöm a tévé elől!)

12662. zsebimama64 (válaszként erre: 12661. - YPanna)
2012. ápr. 21. 10:01
Szia! Igen, ezt itt nem nagyon említették, de köhögni-tüsszenteni- és nevetni egy ideig nem nagyon tudtam én se. Bő három hét volt mire úgy ahogy ment. A nevetés volt a legrosszabb, mert arra sűrűn adódik alkalom.:-) Ezt tényleg jó tanács akik még előtte állnak.
12661. YPanna (válaszként erre: 12660. - Judit1109)
2012. ápr. 21. 09:51

Szia, nacsak ne nagyon virgonckodj itt az esővel, :) vigyázz nehogy megfázz, mert akkor elnapolhatnak, ill ami még eszembe jutott: gyakoroljátok, hogyan kell elódázni egy tüsszentést, vagy köhögést :)

Azért, persze ne csak magunkra gondoljunk, kell az eső, már kissé el is késett...

Panna

12660. Judit1109
2012. ápr. 21. 09:06
Szép napot mindenkinek! Szerencsére nálunk zuhog az eső, így táncsak nem halunk éhen:-)
12659. krasiné (válaszként erre: 12649. - Judit1109)
2012. ápr. 21. 06:40
Szia Judit! Ezen a fórumon Mindenki átesett ezen a műtéten. Hidd el volt itt "hiszti" bőven. Én is csináltam, meg a másik is. De itt kiadhatod magadból, amit a család előtt nem lehet. Mindenki fél, ez természetes. Nekem nagy erőt és "bátorságot" adtak a csajok. Nagyon féltem, de itt mindig valamennyire megnyugodtam. Panaszkodd ki magad, nyugodtan hisztizzél, ez jogunkban áll. De egy a lényeg, hogy idővel talpra állunk, fizikailag és érzelmileg is. Mi itt szorítunk Neked és Melletted vagyunk. Ritkán írok, de azért mindig olvaslak Benneteket. Végülis, sorstársak vagyunk. Vigyázzál Magadra és gyere fel hisztizni, add ki Magadból. Puszi: Klári.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook