Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12711. zsömci (válaszként erre: 12710. - Cupacek)
2012. ápr. 23. 21:23

Szia Cupacek!

Szerintem nem kotnyeleskedtél bele semmibe, sőt örülünk, hogy itt vagy! Biztos, hogy neked is van olyan tapasztalatod amit szívesen megosztanál velünk. Előre is köszönjük, sőt abban is biztos vagyok, hogy tanácsot is kérhetünk tőled, ha esetleg van olyan kérdésünk amire Te tudod a választ, hisz e műtét terén velünk szemben "úttörő" voltál!:):):):)

12710. cupacek
2012. ápr. 23. 20:36
Szervusztok!Nekem is eltávolították már 94-ben.Csak örülni tudtam neki ,mert gyermekfej nagyságú miómám volt.Állandóan úgy éreztem magam,mint egy 4-hónapos terhes.Nem volt hőhullámom,de van éjszakázás.Képtelen vagyok hajnal elött aludni.Szerintem az a legfontosabb,hogy bátran érezzük magunkat továbbra is nőnek.Sokkal felszabadultabb vagyok azóta!Ne haragudjatok,hogy belekotnyeleskedtem!
12709. Judit1109 (válaszként erre: 12707. - Eszter2km)
2012. ápr. 23. 20:29

Szia Eszter!

Üdvözöllek sok-sok szeretettel! Rengeteget gondoltam Rád! Örülök, hogy túl vagy rajta és kívánom, hogy minél előbb épülj fel.

Üdv. Judit

12708. Judit1109 (válaszként erre: 12706. - Ann64)
2012. ápr. 23. 20:28
Nem szeretem a tonicot, mert keserű:-(
12707. eszter2km
2012. ápr. 23. 20:17
Sziasztok,itthon vagyok,ma jöttem meg,a műtétem csütörtökön volt.Egyenlőre nem vagyok túl jól,de túléltem.Testi-lelki felépülés még odébb van,de talán ott leszek a fiam ballagásán.Sok kellemetlen élmény,nekem legrosszabb a nagy dolog,még mindíg.Mi csajok mindent kibírunk.Műtét napját átaludtam,a másnap is alvással telt,csak a kötelező séták idejére éledtem fel,szombaton bélgörcs ezerrel,ez volt a legnehezeb.Vasárnap már egész jól voltam,de hajlamos vagyok a lázra,mostanáig nem,ezért nem szabad túlzásba innem,csak szép lassan.Minden megvár,és innen már csak jobb lehet.
12706. Ann64
2012. ápr. 23. 19:47

Nino!

Olyan jó olvasni a soraid!

Éerezni minden szavadban a csilinelést milyen jól érzed magad!

Én is épp ezt teszem minden nap munka ut kimeyek a rétre és élvezem a tavasz gyönyörű színeit és illatát.

Egészségileg most én hullámzok, az ízületeim nagyon tudatják hogy léteznek.

Az immunológusom kiment külföldre, így szerdán találkozom az új orvossal.

bízom benne Ő is lelkiismeretes lesz.


Judit!

Én 3 szem hashajót kaptam az kipucol rendesen hétfőn már csak mini beöntést kaptam.

Gondold azt hogy tonikot iszol.

12705. nagy49éva (válaszként erre: 12701. - Nino63)
2012. ápr. 23. 14:03

Szia Nino! Igen szeretném Én is mindenben a jót látni, de sajna december óta minden csak rossz és rosszabb jön. Még az ingatlant is meghírdettem és kérem a jó Istent segítsen minnél előbb eladni ennek érdekében már áron alul adom. A környéket is elakarom felejteni és véletlenül se találkozni sajnálkozó ismerőssel. Próbálkozom, de nem könnyű.

Köszönöm az együttérzést. Éva

12704. Judit1109
2012. ápr. 23. 13:59

Sziasztok!

Az utolsó havim annyira kínoz, mint még soha. Szerintem ő nem könnyekkel búcsúzi, hanem rengeteg vérrel:-) Ma megkaptam a beutalókat, szerencsére van egy friss EKG-m, így nem kell mennem a belgyógyászatra. Az osztályon a nővér javasolta, hogy izibe dobbantsunk az altatóorvoshoz, így a miatt sem kell már utazgatnom. Le van rendezve, altatható vagyok. Holnap reggel elmegyek laborba és tőlem kezdődhet a "játék". Ja, azt is elmondta a nővér, hogy vasárnap délfele bemegyek, kapok keserűsót (nem tudom, hogy hogy fogok megbírkózni vele, nagyon finnyás vagyok az innivalók terén), később beöntés és hüvelyöblítés, majd hajnalba megint beöntés és hüvelyöblítés. Jó kis progik. Na, rohanok a fogorvoshoz, puszi mindenkinek!

12703. zsebimama64 (válaszként erre: 12698. - Nino63)
2012. ápr. 23. 13:17

Hali! Hát már én is csak pokróccal takarózom este, és van, hogy meleg... :-) Szerencsére ízületi gondjaim nincsenek, egyedül ez a depis hangulat aggaszt, de most annak tudom be, hogy lehet most lenne a "piros betűs" napok nálam. Adok neki még 1 hetet, aztán valamit lépni kellene.. Azért rémisztően hangzik, hogy évek kérdése.... :-(

Igen, nagyon jó ez a fórum, kitudjuk beszélni, amit máshol nem merünk.

Puszi:Ági

12702. Kavicsné
2012. ápr. 23. 12:12

Sziasztok! Hű de sok új név van!


Egy hete voltam a 6 hetes kontrollon, dokibácsi mindent rendben talált, és a hétvégére megadta az engedélyt a "nyuszizásra" is, ahogy ő mondta. Hát, életemben ez volt a 3. alkalom, hogy elvesztettem a szűzességem :-)


Köszönök mindenkinek minden tanácsot és bátorítást! Teljesen másképp látom a világot a műtét után.

12701. nino63 (válaszként erre: 12675. - Nagy49éva)
2012. ápr. 23. 11:33

Kedves Eva!mivel szinte minden nap probalom olvasni a forumot szomoruan olvastam decemberben a te tortenetedet is.Azt mondtam magamban ilyen nincs is,ennyi rossz egyszerre.Nagyon sajnalom amin keresztul kellett menjel.Sokszor vannak nekem is rossz napjaim,nemcsak a klimax tunetei miatt.Van egy autoimmun betegsegem ami eleg rendesen megkinoz.De egy ideje elhataroztam megprobalom a gondolataimat en iranyitani.Meglatni azt sok kis apro csodakat amit ad a termeszet,orulni neki;azokkat a dolgokat amihez meg penz se kell csak meglatni es elgondolkozni rajta,milyen szep is az elet;Sokszor gondolataimban azt kialltom elni akarok,meg latni,hallani,ilyen kis csodakat.Kepes vagyok eltunodni egy szep kiviragzo fan,egy rozsabokron,egy kis madar csicsergesen,hogy sut a nap,egy jo ritmuson,es meg sorolhatnam.Oregasszonynak meg veletlenul se erezd magad,mert nem vagy az.szep vagy,egy kicsit rossz paszban vagy de hidd el elmulik.Egy ismerosom 63-evesen most fogott maganak egy 52-eves pasit.Es meg valami;kerlek ne hagy magad ezutan kihasznalni,mindig magad tedd elso helyre,mi a legjobb neked.Egy kicsit rosszul fogalmazok de remelem a lenyeget megerted,kivanok minden jot,csak gyere panaszkodni nyugodtan ahogy a lanyok is irjak,en is ezt teszem egyegyszer.

Van egy kedves idezetem;Add meg minden napnak az eselyt,hogy eleted legszebb napja legyen.(Mark Twain).Elnezest egy kicsit hosszurra sikerult.

Szep napot Nino!

12700. summer40
2012. ápr. 23. 11:33
Sziasztok! Tudjátok Mi jutott eszembe? Milyen szerencsések vagyunk hogy van ez a Fórum Nekünk.Az én anyukámat 1987-ben mütötték akkor még nem volt lehetőségük a nőknek a sorstársaikkal tapasztalatot cserélni.Meg is dicsértem magam,hogy újra meglátom a dolgokban a pozitívumot is.Legyen szép a Napotok! Évi
12699. rókica71
2012. ápr. 23. 10:44
Igen Panna 17.De szerintem a záródon rajta van mennyit kell otthon még adni.
12698. nino63 (válaszként erre: 12677. - Zsebimama64)
2012. ápr. 23. 09:56
Szia,megmosolyogtatsz pont igy ereztem en is az elejen;milyen jo egy kis meleg,en is fazos tipus vagyok.Sot meg a hideg hatasara fajnak az izzuleteim is.Igy en is orultem az elejen.A teli paplant lecsereltem egy vekony nyarira,aztan mar a teli pizsamamat se turtem,majd egy vekony nyari pizsamaban rovidujju felsovel s ha lehett semmi mas alatta,alszom.Hat igy vagyok mar jo egy eve.Nem mondom az izzuleti fajdalmaim a triplajara ugrott a sok hideg meleg hatasara.De nehogy most azt mondjad neked is igy lesz!A kedelyhangulatomat tenyleg rontja nekem is,de minden nap probalok pozitivan hozzaallni es azert se hagyom magam.Bevalom van mikor lent vagyok na akkor jovok egy kicsit nyavajogni en is de a lanyok mindig megnyugtatnak.Egyszer csak elmulik.Mert sokaknal elmult egy,ket harom negy ev utan.Orulok,hogy ratalaltam ano en is erre a forumra.Vigyaz magadra ne hagyd hogy megvaltoztasson ez a klimax.Puszi nino!
12697. Szette
2012. ápr. 22. 20:33

Sziasztok!

Olvasom, itt, hogy hőhullám meg minden, nekem a műtét előtt nehezebb volt, mint most utána. Nincs hőhullámom (még) de én is felkelek éjszaka. Igaz, ez azelőtt is megvolt, és gsakrabban is előfordult. Az is igaz, hogy már évek óta 6 órákat alszom.

Vettem egy természetes alapanyagú altatót, ezt is beveszem, így is felébredek.Egy kicsit hajlamos vagyok a depresszív hangultra, ez sem újdonság. Viszont igyekszem mindennek a jó oldalát meglátni. De néha nagyon magam alá kerülök.

Csütörtökön megyek a műtét utáni ellenőrzésre és a szövetten is meglesz... Remélem egy jó ideig ez lesz az utolsó találkozásom a dokimmal..

De tudjátok ha tehetem ebéd után ledőlök egy kicsit, ilyen kor nagyon jól érzem magam. De sajnos ez csak hétévégén lehetséges.

12696. turkkati
2012. ápr. 22. 20:17

Sziasztok!

Én is csak addig kaptam, míg kórházban voltam, 1 hétig, itthonra nem kellett:)

Nálunk combba szúrták, nem hasba.

2012. ápr. 22. 19:49
Sziasztok! Hat, nekem a nagy műtét előtti este kellet egyszer megszurnom magam ezzel az alvadásgátloval és utána nem is kaptam. A kismütét előtt (konizacio) nem is kellett. Szerintem ez tényleg egyén függő, ugy hogy ne izguljatok!!
12694. zara (válaszként erre: 12691. - YPanna)
2012. ápr. 22. 19:24
Az előbbi hozzászólásomból kifelejtettem, hogy én elég gyenge voltam egy ideig és sokat feküdtem a műtét utén még itthon is. Az orvosom azt tanácsolta, adjuk mind a 20 db-ot be a sok fekvés miatt.
12693. györfi rózsa (válaszként erre: 12685. - Judit1109)
2012. ápr. 22. 19:22

Szia!

Én a kisműtét után 10 -et, a nagyműtét után 30-at kaptam.Azok kapják akik hajlamosak a trombózisra.Lehetőleg mindig ugyan abban az időben kell beadni.Nekem a kórházban a karomba adták.Venni kell hozzá steril vattát, és bőrfertőtlenítő sprét.

12692. zsömci
2012. ápr. 22. 19:19

Sziasztok!

Az alvadásgátló szurit azt addig kell adni magunknak ameddig az altatóorvos előírta. Én legalább is így tudom. Az, hogy ki mennyi ideig kapja az függ attól, hogy milyen meglévő betegségei vannak illetve, mekkora a kockázati tényező a trombózisra. Akinek pl. volt közeli hozzátartozójának trombózisa, az sokkal tovább kapja mint az, akinek nem volt a családjában érbetegségben szenvedő. Na meg persze az is hozzájátszik, hogy van e visszér betegsége az egyénnek, vagy szenved e valamilyen ér vagy szívbetegségben! Én speckó több mint két hétig szúrtam magam mert van egy közepes fokú szívbetegségem.

12691. YPanna
2012. ápr. 22. 19:16

Köszi, akkor beadjuk ami van.

Panna

12690. zara
2012. ápr. 22. 19:12

Panna!

A kórhózban 10 napig kaptam a trombózis elleni szurit és aztán otthora még kaptam kettő dobozzal: 20 db-ot.Ha kötözésre mentem vissza a kórházba akkor be adattam a nővérekkel, máskor pedig a párom adta be.Szép estét mindenkinek!

12689. YPanna
2012. ápr. 22. 19:11
Rókica, akkor 17 szuri?
12688. YPanna
2012. ápr. 22. 19:05

Judit :) ne parázz, mindenki kap, csak nem tudom meddig. Ezzel kezded a nulladik napon, szuri, meg vérvétel.

Hasba kapjuk, és azért kell, hogy ne kapjunk trombózist. Egy olyan ici-pici tű, hogy észre sem veszed. Én 12 napig kaptam a kórházival összesen. Most nem tudjuk a párommal h be kell e adni a többit??

Panna

12687. rókica71
2012. ápr. 22. 19:03
Én a műtét előtti naptól kaptam a szurikat és még itthon is 10 napig kell adni!
12686. rókica71
2012. ápr. 22. 19:00
Sziasztok! Én pénteken voltam egyhetes! Műtét előtt megtaláltam ezt a fórumot és végigolvastam az összes hozzászólást. Nagyon sok hasznos dolgot olvastam, és erőt adott, megnyugtatott!!!!Köszönöm lányok!!!!!
12685. Judit1109
2012. ápr. 22. 18:56
Ilyen injekciót mindenki kap?
12684. YPanna
2012. ápr. 22. 18:50

Sziasztok, érdekelne, hogy ti meddig kaptátok a trombózis elleni szurikat?

Nálunk a párom tanulta meg, de 10-db-ot írtak fel a kórházban, a doki meg azt mondta varratszedéskor, hogy összesen elég 10. Most mit csináljak a maradékkal? Ill azokat biztos nem kell beadni??

Panna

12683. Judit1109 (válaszként erre: 12682. - Zsebimama64)
2012. ápr. 22. 17:01

Szia Ági!

Mondtam én, hogy hullámzó a hangulatom:-) És nincs rá okom! Vagyis, hogy a fenébe ne lenne rá okom. Nem bánt senki (jól gondolja meg, aki bántani akar, mert szétszedem), csak úgy jön, egyik pillanatról a másikra. Most csak úgy vagyok........

12682. zsebimama64 (válaszként erre: 12681. - Judit1109)
2012. ápr. 22. 16:25
Ejnye Judit! Ne légy ilyen rossz kedvű!!! Csak vicceltem!! Elöző beirásod jobb hangulatrol szólt!! Ird ki magadból, segít. Ági

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook