Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12783. ERA22
2012. ápr. 26. 08:50

Voltam tegnap a háziorvosomnál, mert a kórházban azt mondták, hogy a labort, és a mellkasröntgent bent megcsinálják, de az ekg-ra kérjek a háziorvosomtól beutalót. Nem adott, mert szerinte a kórháznak kell ezt is elvégeznie. Felhívtam a nőgyógyászt, és azt mondta, ha szépen megkérem bent a kórházat, na egye fene megcsinálják (Bajcsy-Zsilinszky, Budapest). Apróság, de annyira jó lett volna, ha símán elintézem ezt az első lépést - beutaló kérés, nagy ügy...

...ha sokáig kell néznem a képernyő jobb szélén ezt a parányi lábat a a Gyermekmentő Alapítvány Adószámával, megszakad a szívem :)Na most remélem ti is ezt látjátok, különben tiszta gyagyát csinátam magamból :D

12782. ERA22 (válaszként erre: 12779. - Szofi99)
2012. ápr. 26. 08:47

Szia Szofi:)


Neked is köszi a választ, igyekszem felkészülni a műtétre, főleg mentálisan. Az orvost alig ismerem, a barátnőm viszont 20 éve hozzá jár, két műtétje volt, és két gyereke nála. Úgy érzem, meg lehet benne bízni, de micsoda már, hogy az orvosoknak minden ennyire evidens, és harapófogóval kell kihúzni minden infót belőlük? :S

12781. ERA22
2012. ápr. 26. 08:43

Sziasztok, jó reggelt, szép napot:)


Éva, köszi a választ, tudod az ilyen tanácsok is sokat segítenek, hogy vegyek zoknit :). Utána milyen volt??? Nem fájt? :S Én nagyon félős vagyok :S. Még a vérvétel is egy két napos idegbetegség :S.

12780. Judit1109
2012. ápr. 26. 07:32

Sziasztok!

Szép napot kívánok mindenkinek!

Puszi Judit

12779. szofi99 (válaszként erre: 12777. - ERA22)
2012. ápr. 26. 06:59

Szia !


A mütétnél mindenféle lehetséges dologról tájékoztatniuk kell, gondolj bele mi minden fel van sorolva egy egyszerü gyógyszer tájékoztatóján...


Ha bizol az orvosodban akkor hagyd rá magad, ha nem, keress másikat. Nagyon jól fel tudsz készülni innen a fórumról, és mindenre amire tudunk, szivesen válaszolunk.


Üdv. Judit

12778. nagy49éva
2012. ápr. 26. 04:48
Szia Era! Sajnálom, hogy ilyen szűkszavú orvosod van. Az enyém minden hülye kérdésre válaszolt. A vágás nekem függőleges köldöktől lefele. Nálam szóba se került más féle az összenövések és miómák alkat stb. miatt. Gondolom ha valamit nem látnak hüvelyen keresztül akkor fognak csak vágni és akkor altatnak is. A műtőben én fáztam biztos vennék zoknit, meg hát féltem is elégé igaz a számoláson kívül nem emlékszem másra. Az előfordulhat nem tudom mint jelent nála. Nekem minden várható és felmerülő lehetséges dologról beszélt az orvos.Éva
12777. ERA22
2012. ápr. 25. 23:17

Nekem nem ilyen kedélyes az orvosom. Nem is nagyon ismerem. Nagy rohanás volt az egész döntéshozatal, és már meg is volt a műtét időpontja. A kezembe nyomtak egy papírt, hogy olvassam, írjam alá, a kockázati tényezőkről, esetleges várható rizikókról itt olvastam először. Megszédültem rendesen :S. Nekem annyit mondott - nagy nehezen - az orvosom, hogy hüvelyen keresztűl. De tényleg nem sokkal több szó hangzott ki a szájából. Most olvastam, hogy eredetileg gerincvelős érzéstelenítésben kezdődik a műtét, és csak ha valami gikszer van, akkor altatnak. Gikszer???????? De pontosan mi is?

Most olyanok kavarognak a fejemben, hogy belevágnak a belekbe... meg az összenövések... meg a hugyutak...:S

Felhívtam ma az orvosomat, eleve nehezen értem el. Kérdeztem, hogy mennyire valószínűsíti a fenálló összenövések a műtét hason át történő folytatását (ez aztán a nyakatekert mondat, bocsi xD) és ennyit mondott: előfordulhat.

Tudnátok valamit mondani, hogy az "előfordulhat" az mit jelent konyhanyelven???

És azt sem tudom, ha altatnak, és vágnak, akkor hogy?

Van egy császármetszésem, szóval keresztbe???

Kb. olyan lesz utána, mint a császármentszés után? (Vagy mint a haslövés? :D csak akkor fáj, ha röhögök? XD)

...és ez még csak a jéghegy csúcsa...:P

Köszönöm lányok a hozzáállást, máris sokat segítettetek:)

12776. ERA22
2012. ápr. 25. 23:09

Panna, Éva, zsömci köszönöm, és bocsi, ha valakit kihagytam:).

Nekem két miómám volt idáig (apropó, mi a külömbség mióma és ciszta között?:O, mert az orvosok mondják, de nem magyarázzák :S) nem is túl hatalmasak. De vérzek összevissza, ráadásúl olyan bőségesen, és darabosan, hogy csak lesek. A méhfal kóros megvastagodása - ez az oka. Attól tartok, hogy ha nem távolítják el időben a méhemet, 10-20 év múlva lesz rá szükség, és a méhtestrák szót ki sem mondom...:S. Másrészről hüvelyplasztikáról volt eredetileg szó, azt hittem kis cérna, és tű az egész mütét, de kiderült, hogy le kell fejteni a tartószallagokat innen-onnan...közben van a vérzésrendellenesség, és az orvosom felvetette, hogy a legjobb az lenne, ha a két műtétet egyben csinálnánk meg. Logikusnak tűnik...

12775. nino63 (válaszként erre: 12768. - YPanna)
2012. ápr. 25. 22:31
Szia Panna!nekem is volt ilyen szeduleseim,ahogy emlekszem miutan hazajottem a korhazbol,utan valo egy ket hetben.Mikor visszintesen voltam,vagy jarkalgattam,akkor nem szedultem;de mikor leultem a gep ele egy par sort tudtam a lanyoknak irni csak, mert annyirra szedultem,hogy forgott velem a szoba;Hamar az agyra kellett mennem pihenni;De naprol napra tobbett tudtam ulni,es el is mult,gondolom ahogy erosodtem.En se ertettem miert pont az ulesnel szedultem ugy.Udv.Panna
12774. turkkati (válaszként erre: 12763. - Judit1109)
2012. ápr. 25. 21:15

Nálunk a műtőben is ment a viccelődés. Az altatóorvos kérdezte, hogy tudom-e milyen a jó altatóorvos?

Aki együtt alszik a beteggel.

Mondtam neki, hogy felőlem aludhat, ha a horkolásával nem zavarja Farkas főorvost, és a végén felébreszt:)


Nekem a 6 hetes vizsgálat volt sztorizós, a lányom meg is jegyezte, hogy mindenki parázik a nőgyógyásznál, mikor meg én voltam bent a rendelőben, csak a nevetgélés hallatszott ki:)

Évfolyamtársak voltunk a gimiben és tavaly volt a 30 éves találkozónk, arról sztorizgattunk:)


Nem is kell elkeseredni, a finisben vagy, megy minden a maga útján, aztán hipp-hopp túl leszel rajta:)

12773. zsömci (válaszként erre: 12770. - YPanna)
2012. ápr. 25. 16:14

Én úgy tudom, hogy ezek a betegségek pont hányinger nélküli szédüléseket produkálnak. De persze azért érdemes lenne erről megkérdezni az orvost.

Csilla

12772. YPanna
2012. ápr. 25. 15:26

Hát Era a kockázati tényezőket az orvossal kell megbeszélned. Nekem az a véleményem, hogy ha jól felkészülsz a kérdésekkel akkor mindenre kapsz választ, a dokik csak nem akarnak feleslegesen "idegesíteni" ezért nem mondják el maguktól a dolgokat. De lehet h nem jól gondolom. Az én dokim nagyon részletesen elmesélte a dolgokat, de folyamatosan kérdeztem az esetleges egyéb lehetőségekről.

Hogy a műtét szükséges e, azt én több orvossal is megnézettem, sajnos mindenki azt mondta h azonnal. Aztán a dokival kiválasztottuk a módját, Hasi vágás lett, mert nagyon nagy miómáim voltak, kívül is belül is.De a laparoszkópost is megcsinálta volna, de azt mondta jobban megviseli a szervezetet, és én már nem vagyok olyan fiatal. Volt még az embolizáció, arra azt mondta, hogy az anyósának sem csinálná, és a hüvelyi, ami szintén kizárt volt nálam.

Utána jönnek a műtét előtti kivizsgálások, és a várakozás.

Ha valami konkrét kérdésed van tedd fel nyugodtan.

Panna

12771. zsebimama64 (válaszként erre: 12763. - Judit1109)
2012. ápr. 25. 12:50

Hali!

Hamar elrepül az idő, ne siettesd, hisz most neki állsz nagytakarítani, majd a gyerkőcödet ballagtatod.

És már nincs is mért izgulnod ( :-) )Dokid is most mondta....

A műtét alatt úgy is alszol, tehát nem érzed, hogy fáj, utána meg napról napra jobb....

12770. YPanna (válaszként erre: 12769. - Zsömci)
2012. ápr. 25. 12:28
A vérnyomásom valóban nagyon alacsony, és nagyon vérszegény vagyok, de az nem hányingeres szédülés? Panna
12769. zsömci (válaszként erre: 12768. - YPanna)
2012. ápr. 25. 12:25

Nincs mit.:):) Csak a tapasztalatomat osztottam meg veled. Vagy még egy tippem van. Nem lehet, hogy túl alacsony a vérnyomásod és azért? Vagy lehet, hogy túl magas? Mert sajna mind a két állapot ezt a tünetet produkálja.:(:(

Csilla

12768. YPanna
2012. ápr. 25. 12:20

Köszi Csilla, erre nem is gondoltam, ez a szédülés akkor is van ha csak ülök, és nem próbálkozom felkeléssel :( A Hirtelen felkelés :) egyenlőre nem megy :)

Panna

12767. zsömci (válaszként erre: 12763. - Judit1109)
2012. ápr. 25. 12:19

Szia Judit!

Akkor már tényleg "befordultál" a cél egyenesbe!:):):) Még műtét előtt jól "kibulizhatod" magad.:):):)Már ha bulizásnak fogod fel a ballagási előkészületeket! Persze én is így voltam vele, amikor már csak ennyi idő volt hátra a műtétig, de hidd el, a maradék napok meg szinte repülni fognak!:) Pillanatok alatt itt lesz a műtét napja és Te is túl leszel a nehezén.

Puszi: Csilla

12766. zsömci (válaszként erre: 12760. - ERA22)
2012. ápr. 25. 12:12

Szia Erika!

Üdvözöllek a fórumon!:) Tedd fel nyugodtan a kérdéseidet, itt biztos lesz olyan, aki tud rá válaszolni! Én is így kezdtem a fórumozást. Szóval nagyon meg voltam szeppenve és mi tagadás féltem is rendesen, de itt a lányoktól minden kérdésemre kimerítő választ kaptam és nagyon megnyugtattak. Most már, hogy én is túl vagyok a műtéten próbálok én is segíteni a műtét előtt állóknak.

12765. nagy49éva (válaszként erre: 12760. - ERA22)
2012. ápr. 25. 12:05
Szia Era! Hát ha valaki Én elmondhatom, hogy "kissé molett és pocakos" vagyok voltam. A varrat kiszedés ezért nekem két részletben volt. Amit most másképp csinálnék az a haskötő nagyon sokat segített volna ennek hiányában a kezemmel tartottam a hasam séta közben. Az orvosnak mondtam is mikor lesz a hasam szép kelt tészta alakú mert, hogy ketté vágta és így középen kemény lett. A lámpázás sokat segített a gyógyulásban. Lassan egy éve lesz, hogy műtött és most kezdi a szép tészta formát felvenni és már nem kemény. A kéménység a vastag bőrömtől és a hájpárnácskáktól voltak. Nekem is az összenövéseket is kiszedték. Szigorúan csak egyenesen szabad járni, hogy ne hogy összenöjjenek a műtét után. Éva
12764. zsömci (válaszként erre: 12758. - YPanna)
2012. ápr. 25. 12:05

Szia Panna!

Én pont ma vagyok öt hetes. A hasad a seb felett attól fáj, hogy műtét közben a vágás széleket elhúzzák egymástól egy kampóval és úgy tartják szétnyitva addig míg tart a műtét, hogy az orvos jól hozzáférjen a szervekhez, és mindent át tudjon nézni. Nekem is sokáig fájt így, de most már szinte nem is érzem. Kell pár nap mire ezt az "atrocitást elfelejti" a hasunk!:):) A szédüléseddel kapcsolatban nem tudok mit mondani mert nekem nem volt. Bár lehet, hogy "hirtelen" kelsz vagy állsz fel? Nem tudom, csak találgatok.:):) Mielőbbi gyógyulást!

Csilla

12763. Judit1109
2012. ápr. 25. 12:01
Ma megvolt a vércsoport megállapító vérvételem és sikerült a dokimmal is beszélni. Kicsit átmentünk party hangulatba, olyan jól elszórakozott az urammal, hogy mennyire sajnálja őt! Utána én is kaptam a "humor"-ból, arra a kérdésemre, hogy meddig tart a műtét, ő közölte, hogy 1-1,5 óra, de attól függ, hogy ő milyen állapotban lesz. Jókat elröhécsltünk és ez nekem így annyira jó volt. Semmi dráma, mintha egy szemfestésről beszélgettünk volna. Még másfél hét, de már érzem, hogy tényleg gyorsan telik az idő. A hosszúhétvégén végig nyalom a házat, rendbe teszek mindent, aztán elballagtatom egyetlen méhmagzatomat és kezdődhet. Most igazán jó lenne két héttel idősebbnek lenni:-)
12762. Judit1109 (válaszként erre: 12753. - Evapple)
2012. ápr. 25. 11:56

Szia!

Engem pont azért vágnak keresztbe, mert császárom is volt - hosszába! Istenem, hogy ennyire más minden kórházanként!

12761. YPanna (válaszként erre: 12759. - ERA22)
2012. ápr. 25. 11:54

Szia, tedd fel a kérdéseidet bátran, biztosan tudunk sok kérdésre válaszolni, mi itt egymást erősítjük, főleg tapasztalatból.

Panna

12760. ERA22
2012. ápr. 25. 11:52
Olvasom visszafele a hozzászólásokat, már ezerszer többet tudok tőletek, mint a dokimtól. Tudjátok főleg ez nyugtalanít most a napokban, hogy a műtét szükségessége könnyedén eldőlt, de úgy érzem, nem lettem körültekintően - meg sehogy se - felvilágosítva :S . Most bebeszélem magamnak, vagy tényleg? :D Folyamatos rendszertelen vérzés miatt döntöttünk a méheltávolítás mellett, de miómám is van. Megkaptam az időpontot, de senki nem tájékoztatott arról, hogy milyen kockázati tényezőkkel jár a műtét. Én ronda kövér vagyok :$$$, és az első gyerekem császármetszéssel született, amitől a hasamban mindenféle összenövések vannak. Később olvastam utána, hogy ezek mind mind kockázati tényezők, már egy nagy, kétlábon járó kockázatnak érzem magam :S.
12759. ERA22
2012. ápr. 25. 11:44
Sziasztok :)Erika vagyok, 42 éves, 3 gyerek anyukája. Május 23-án lesz a műtétem, és NAGYON félek :DDDD. Annyi kérdésem van! :)
12758. YPanna
2012. ápr. 25. 11:32

Akkor én vagyok a legöregebb köztetek, mert tegnap voltam kéthetes :) Én azt nem értem, hogy olyan érzékeny a hasam, de nem ám ott ahol a vágás van, hanem felette úgy 5 centivel, vagy ez csak azért van, mert szitává lőtte a párom a szurikkal? a sebem egyáltalán nem fáj (és még nem is mertem megnézni)

A varratszedés nálam nagyon vicces volt, mondta a doki h egy nagy levegő kisasszony! én meg csak úgy kapkodtam a levegőt, a doki meg közben a szoba másik felében, mondom neki hejj doki, hová megy, épp felkészültem! ő meg nyújtja a kezét, hogy felsegítsen, hát ennyi volt, a nagy levegő kapkodásba, ő kikapkodta a varratokat :)

Én a szédüléssel nem tudom mit kezdjek, olyan szédülésem van ami nem jár hányingerrel, olyan mintha egy láthatatlan kéz pofon ütne ami nem fáj, egy két pillanat kiesik, ez mi? és meddig tart még?

Jobbulást mindenkinek !

Panna

12757. eszter2km
2012. ápr. 25. 11:23
Köszi és hiszek Nektek,sok erőt adtok!!
12756. nino63 (válaszként erre: 12749. - Nagy49éva)
2012. ápr. 25. 10:45

Ez mar jobban hangzik!koszonjuk szepen;ugy legyen.

Hid el sokkan vagyunk melleted,nem vagy egyedul.

Szep napot mindenkinek Nino!

12755. rókica71
2012. ápr. 25. 10:40
Szóval pénteken leszek kéthetes. Nem mindegy!!!
12754. rókica71
2012. ápr. 25. 10:39
Szia Eszter!Én kedden leszek két hetes. A mütétem hüvelyinek indult spinális érzéstelenitéssel, de mivel nem sikerült kiszedni a jókora férfiököl nagyságú méhet és miómát, igy menet közben áttértek hasira és altatásra.Mikor haza kerültem alul teljesen kék zöld voltam és a hasi vágás is nagyon fájt.Ma már szinte alig van fájdalmam csak nagyon viszket a seb a hasamon. Persze vannak dolgok amiket nem tudok megcsinálni, és igazatok van, minden leesik. Igaza van a többieknek napról napra jobb lesz és ezt te is tapasztalni fogod!!!!!Fel a fejjel és további gyors gyógyulást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook