Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12769. zsömci (válaszként erre: 12768. - YPanna)
2012. ápr. 25. 12:25

Nincs mit.:):) Csak a tapasztalatomat osztottam meg veled. Vagy még egy tippem van. Nem lehet, hogy túl alacsony a vérnyomásod és azért? Vagy lehet, hogy túl magas? Mert sajna mind a két állapot ezt a tünetet produkálja.:(:(

Csilla

12768. YPanna
2012. ápr. 25. 12:20

Köszi Csilla, erre nem is gondoltam, ez a szédülés akkor is van ha csak ülök, és nem próbálkozom felkeléssel :( A Hirtelen felkelés :) egyenlőre nem megy :)

Panna

12767. zsömci (válaszként erre: 12763. - Judit1109)
2012. ápr. 25. 12:19

Szia Judit!

Akkor már tényleg "befordultál" a cél egyenesbe!:):):) Még műtét előtt jól "kibulizhatod" magad.:):):)Már ha bulizásnak fogod fel a ballagási előkészületeket! Persze én is így voltam vele, amikor már csak ennyi idő volt hátra a műtétig, de hidd el, a maradék napok meg szinte repülni fognak!:) Pillanatok alatt itt lesz a műtét napja és Te is túl leszel a nehezén.

Puszi: Csilla

12766. zsömci (válaszként erre: 12760. - ERA22)
2012. ápr. 25. 12:12

Szia Erika!

Üdvözöllek a fórumon!:) Tedd fel nyugodtan a kérdéseidet, itt biztos lesz olyan, aki tud rá válaszolni! Én is így kezdtem a fórumozást. Szóval nagyon meg voltam szeppenve és mi tagadás féltem is rendesen, de itt a lányoktól minden kérdésemre kimerítő választ kaptam és nagyon megnyugtattak. Most már, hogy én is túl vagyok a műtéten próbálok én is segíteni a műtét előtt állóknak.

12765. nagy49éva (válaszként erre: 12760. - ERA22)
2012. ápr. 25. 12:05
Szia Era! Hát ha valaki Én elmondhatom, hogy "kissé molett és pocakos" vagyok voltam. A varrat kiszedés ezért nekem két részletben volt. Amit most másképp csinálnék az a haskötő nagyon sokat segített volna ennek hiányában a kezemmel tartottam a hasam séta közben. Az orvosnak mondtam is mikor lesz a hasam szép kelt tészta alakú mert, hogy ketté vágta és így középen kemény lett. A lámpázás sokat segített a gyógyulásban. Lassan egy éve lesz, hogy műtött és most kezdi a szép tészta formát felvenni és már nem kemény. A kéménység a vastag bőrömtől és a hájpárnácskáktól voltak. Nekem is az összenövéseket is kiszedték. Szigorúan csak egyenesen szabad járni, hogy ne hogy összenöjjenek a műtét után. Éva
12764. zsömci (válaszként erre: 12758. - YPanna)
2012. ápr. 25. 12:05

Szia Panna!

Én pont ma vagyok öt hetes. A hasad a seb felett attól fáj, hogy műtét közben a vágás széleket elhúzzák egymástól egy kampóval és úgy tartják szétnyitva addig míg tart a műtét, hogy az orvos jól hozzáférjen a szervekhez, és mindent át tudjon nézni. Nekem is sokáig fájt így, de most már szinte nem is érzem. Kell pár nap mire ezt az "atrocitást elfelejti" a hasunk!:):) A szédüléseddel kapcsolatban nem tudok mit mondani mert nekem nem volt. Bár lehet, hogy "hirtelen" kelsz vagy állsz fel? Nem tudom, csak találgatok.:):) Mielőbbi gyógyulást!

Csilla

12763. Judit1109
2012. ápr. 25. 12:01
Ma megvolt a vércsoport megállapító vérvételem és sikerült a dokimmal is beszélni. Kicsit átmentünk party hangulatba, olyan jól elszórakozott az urammal, hogy mennyire sajnálja őt! Utána én is kaptam a "humor"-ból, arra a kérdésemre, hogy meddig tart a műtét, ő közölte, hogy 1-1,5 óra, de attól függ, hogy ő milyen állapotban lesz. Jókat elröhécsltünk és ez nekem így annyira jó volt. Semmi dráma, mintha egy szemfestésről beszélgettünk volna. Még másfél hét, de már érzem, hogy tényleg gyorsan telik az idő. A hosszúhétvégén végig nyalom a házat, rendbe teszek mindent, aztán elballagtatom egyetlen méhmagzatomat és kezdődhet. Most igazán jó lenne két héttel idősebbnek lenni:-)
12762. Judit1109 (válaszként erre: 12753. - Evapple)
2012. ápr. 25. 11:56

Szia!

Engem pont azért vágnak keresztbe, mert császárom is volt - hosszába! Istenem, hogy ennyire más minden kórházanként!

12761. YPanna (válaszként erre: 12759. - ERA22)
2012. ápr. 25. 11:54

Szia, tedd fel a kérdéseidet bátran, biztosan tudunk sok kérdésre válaszolni, mi itt egymást erősítjük, főleg tapasztalatból.

Panna

12760. ERA22
2012. ápr. 25. 11:52
Olvasom visszafele a hozzászólásokat, már ezerszer többet tudok tőletek, mint a dokimtól. Tudjátok főleg ez nyugtalanít most a napokban, hogy a műtét szükségessége könnyedén eldőlt, de úgy érzem, nem lettem körültekintően - meg sehogy se - felvilágosítva :S . Most bebeszélem magamnak, vagy tényleg? :D Folyamatos rendszertelen vérzés miatt döntöttünk a méheltávolítás mellett, de miómám is van. Megkaptam az időpontot, de senki nem tájékoztatott arról, hogy milyen kockázati tényezőkkel jár a műtét. Én ronda kövér vagyok :$$$, és az első gyerekem császármetszéssel született, amitől a hasamban mindenféle összenövések vannak. Később olvastam utána, hogy ezek mind mind kockázati tényezők, már egy nagy, kétlábon járó kockázatnak érzem magam :S.
12759. ERA22
2012. ápr. 25. 11:44
Sziasztok :)Erika vagyok, 42 éves, 3 gyerek anyukája. Május 23-án lesz a műtétem, és NAGYON félek :DDDD. Annyi kérdésem van! :)
12758. YPanna
2012. ápr. 25. 11:32

Akkor én vagyok a legöregebb köztetek, mert tegnap voltam kéthetes :) Én azt nem értem, hogy olyan érzékeny a hasam, de nem ám ott ahol a vágás van, hanem felette úgy 5 centivel, vagy ez csak azért van, mert szitává lőtte a párom a szurikkal? a sebem egyáltalán nem fáj (és még nem is mertem megnézni)

A varratszedés nálam nagyon vicces volt, mondta a doki h egy nagy levegő kisasszony! én meg csak úgy kapkodtam a levegőt, a doki meg közben a szoba másik felében, mondom neki hejj doki, hová megy, épp felkészültem! ő meg nyújtja a kezét, hogy felsegítsen, hát ennyi volt, a nagy levegő kapkodásba, ő kikapkodta a varratokat :)

Én a szédüléssel nem tudom mit kezdjek, olyan szédülésem van ami nem jár hányingerrel, olyan mintha egy láthatatlan kéz pofon ütne ami nem fáj, egy két pillanat kiesik, ez mi? és meddig tart még?

Jobbulást mindenkinek !

Panna

12757. eszter2km
2012. ápr. 25. 11:23
Köszi és hiszek Nektek,sok erőt adtok!!
12756. nino63 (válaszként erre: 12749. - Nagy49éva)
2012. ápr. 25. 10:45

Ez mar jobban hangzik!koszonjuk szepen;ugy legyen.

Hid el sokkan vagyunk melleted,nem vagy egyedul.

Szep napot mindenkinek Nino!

12755. rókica71
2012. ápr. 25. 10:40
Szóval pénteken leszek kéthetes. Nem mindegy!!!
12754. rókica71
2012. ápr. 25. 10:39
Szia Eszter!Én kedden leszek két hetes. A mütétem hüvelyinek indult spinális érzéstelenitéssel, de mivel nem sikerült kiszedni a jókora férfiököl nagyságú méhet és miómát, igy menet közben áttértek hasira és altatásra.Mikor haza kerültem alul teljesen kék zöld voltam és a hasi vágás is nagyon fájt.Ma már szinte alig van fájdalmam csak nagyon viszket a seb a hasamon. Persze vannak dolgok amiket nem tudok megcsinálni, és igazatok van, minden leesik. Igaza van a többieknek napról napra jobb lesz és ezt te is tapasztalni fogod!!!!!Fel a fejjel és további gyors gyógyulást!
12753. Evapple (válaszként erre: 12751. - Eszter2km)
2012. ápr. 25. 09:46
Eszter, nekem 3 részletben szedték ki a varratokat, 18 db volt. Rádásul mivel én anno császárral szültem, és hosszában volt vágva a hasam, most is úgy kellett. Az orvos azt mondta, hogy a hasam böréböl majdnem egy tenyérnyit ki kellett vágni, a régi heg miatt, mert baromi rondán volt belül hegesedve. Bár jó oldala is van, feszesebb lett a hasam :))), és nagyon szépen összestoppoltak, már most látszik, hogy nem nagyon fog látszani a heg. Viszont még mindig fájdogál egy kicsit. A mindig minden leesik dolgot én is megtapasztaltam :)) Olyan pózokat veszek fel néha, hogy a családom is vigyorog, hogy lehet egyáltalán olyan módon lehajolni, felállni meg egyebek. Eleinte rendszeres volt a combomban és a fenekemben az izomláz emiatt :) Fel a fejjel, meglátod tényleg napról-napra könnyebb lesz majd :)
12752. tandrea66 (válaszként erre: 12751. - Eszter2km)
2012. ápr. 25. 09:22

Szia Eszter!


Ne keseredj el, hidd el sokkal jobb lesz minden, csak idő kell hozzá. Tudom én könnyen beszélek, mert engem június 11-én műtöttek, így lassan elérem az 1 éves időmet :D. Én is nagyon féltem és nem akartam a műtétet, de ha ezt előre tudom, nem halogatom. Már rengeteget tudok dolgozni, emelek cipelek, kertezek és rámolok mindent, mint az előtt. Pedig azt mondták, hogy semmi ilyesmit nem tudok majd csinálni sokáig, hát szerencsére visszatért minden régi jó dolog, amit szeretek csinálni. Ne legyél türelmetlen, neked is menni fog, de addig is vigyázz magadra és tartsd be amit itt írnak a lányok, mert én megerőltettem magam, amikor úgy éreztem, hogy jobban vagyok, meg is lett az eredménye :( nehezen erősödtem, mert mindig ágynak estem, az okoskodásom miatt!

Gyors ggyulást és nagyon szép napot kívánok! Jó idő lesz a hosszú hétvégén, családi körben meg gyorsabb a gyógyulás is :D

Andi

12751. eszter2km (válaszként erre: 12709. - Judit1109)
2012. ápr. 25. 08:50

Sziasztok!Köszi mindenkinek,jó,hogy itt vagytok.Még hőemelkedésem van,és egyre jobban fáj a seb,de ma kiszedik a varratokat,és nagyon bízom,hogy jobb lesz.Néha elkeserít,hogy bizonyos mozdulatok nem mennek,de a lábamat tökéletesen tudom fejleszteni bizonyos dolgokra,hisz tudjátok,ilyenkor leesik minden,és ami eddig tök egyértelmű volt,ma nem az.Új élet kezdődött akkor is,ha fel fogok épülni,semmi nem lesz már a régi,legalábbis most így látom.Kissé borús vagyok még.Begyulladt a karom,ahova kaptam a szurikat,és biztos ettől van állandó hőemelkedésem.Nekem nem volt saját hashajtóm,mert nem voltak ilyen problémáim,így most kínoz rohadtul.Teázom,hátha segít,de még nem vettem észre a javulást.

Judit,fel a fejjel,minden jobb lesz majd,....csak türelem,itt vagyunk,és nagyon klassz,hogy ennyire bátorítjuk egymást,és erőt merítünk mások történeteiből.Sziasztok,mindenkinek erőt,kitartást kívánok!

12750. kenzol (válaszként erre: 12748. - Zsebimama64)
2012. ápr. 25. 06:07

Szia!

Köszönöm válaszodat!Azt mondta a doki, hogy addig nem engednek ki a kórházból amíg nem tudom magamat megkatéterezni, akkor lehet, hogy jól éreztem, hogy ijesztget?Nem sokat alszok, sokat gondolkozok, amit kár, próbálom lefoglalni az agyamat és tartani magamat főleg a család elött :)

12749. nagy49éva
2012. ápr. 25. 05:22

Sziasztok Lányok! Szép napot mindenkinek! Meg kell próbálni pozitívan mondom én aki szinte minden nap depis. Reménykedni kell sajnos szegény lányomra is ráragasztom a depressziót azt pedig nem szeretném.


Éva

12748. zsebimama64 (válaszként erre: 12747. - Kenzol)
2012. ápr. 25. 04:53
Szia Kenzol! Nekem is úgyan ez volt a diagnozis, rosszindulatú méhnyakrák,7 hete estem át a műtéten, nálam is mindent eltávolítottak, nyirokcsomó és ami még környezetében van. Semmi bajom a pisiléssel és a székelési ingerrel. Igaz ez a kockázat benne van a műtétben, de ha hozzáértő végzi, nem hiszem, hogy gond lenne... Nyugodtan kérdez, ha tudok válaszolok..
12747. kenzol
2012. ápr. 25. 03:45

Sziasztok!

Én még nagyon új vagyok, sok kérdésem lesz biztos, remélem segítetek :)

Szóval méhnyakrákot diagnosztizáltak nálam,itt Kecskeméten nem tudnak megműteni, majd Pesten, jár ide egy orvos hétfőn és kedden Pestről Ő onkológus nőgyógyász, itt is szokott műteni, de azt mondta az én műtétemet csak Pesten tudja elvégezni. Sok széppel a műtéttel kapcsolatban nem biztatott, eddig nagyon optimista voltam, a saját dokim már felkészített a méheltávolításra,a családomba ezen már ketten is túlestek,mellettük voltam ezért nem voltam betojva nagyon,csak a pozitív oldalát láttam. De tegnap miközben beszéltem az orvossal, inkább csak rémisztő dolgokat hallottam, nem csak a méhemet veszi ki, hanem körülötte minden nyirokcsomókat, a tartószalagokat, meg én még nem tudom miket sorolt, mert közben az agyam lepadlózott. Úgy kell majd magam megkatéterezni, hogy pisilni tudjak egy ideig, és valami ideget is eltávolítanak, ami a székelési ingerrel függ össze, azt mondta nem fogom majd érezni, hogy székelnem kell. Ez tényleg így van? Most egy kicsit magam alatt vagyok :( A műtéti időpontról majd e-mailben tájékoztatnak ez nekem olyan furcsa, de nem akar sokat várni, mert azt mondta ez sürgős műtét, úgy hogy ha lehet még májusra betervez. Most ennyi :)

12746. cupacek (válaszként erre: 12739. - Judyt640)
2012. ápr. 25. 00:37
Nincs.És ha rám hallgatsz,és ha orvos javasolja, csak akkor használj megbízható helyről vett gyógyteát,vagy bármi ilyesmit.Nagyon komoly bajod is lehet.
12745. cupacek (válaszként erre: 12744. - Nino63)
2012. ápr. 25. 00:22

Roszindulatú daganat volt az orvosi papíromon,azzal a gyanúval késeltek meg(kikerekítették a bal vállam) ,de nagy szerencsémre csak tbc-volt,ami tökéletesen gyógyítható,hál'istennek.88-ban kezdődött,96-ban műtöttek(addig vérezgettem fél évig,majd műtét.1-2 hó pihi aztán újra kezdődött,nagyon megviselt,mert nem volt már vas a szervezetemben.Közben volt a tüdőműtét 94-ben

Hidd el nekem,hogy egy-két hőhullámom volt csak,de az öröm,hogy vége az sokkal nagyobb volt.Az ,hogy éjszakákon fent vagyok az igaz,de mindigbagoly voltam.Neked már elvégezték? Van vele problémád?Nyugodtan kérdezhetsz,ha tudok válaszolok!

12744. nino63 (válaszként erre: 12737. - Cupacek)
2012. ápr. 24. 23:02
Koszonom,hogy leirtad a te esetedet is.Sokat szenvedhettel te is.A tudodet miert kellett muteni?es hany evig tartott efektiv kb.a klimax nehezebb tunetei?puszi Nino!
12743. YPanna (válaszként erre: 12742. - Judyt640)
2012. ápr. 24. 20:22

Hát igen, itt mindenki mondja, hogy milyen jó a műtét után, mennyivel könnyebb. Nekem meg az ayurvédikus klinika miatt talán, de semmi tünetem nem volt. Nem véreztem, és semmilyen fájdalmam nem volt, ezért nekem fura is, h mondják, h most majd nem fog fájni a hasad, a derekad, és nem fog elönteni a vér. De nekem az utolsó két periodust kivéve soha nem volt panaszom, azonban az utolsó kettő alatt kritikus mértékű vért vesztettem. Ez egy alattomos betegség, nem produkál tünetet csak ha már nagy a baj. Vigyázz vele nagyon és rendszeresen ellenőriztesd.

Panna

12742. judyt640 (válaszként erre: 12740. - YPanna)
2012. ápr. 24. 19:46
Köszi a gyors választ,évek ota van külsö miomám ami igazán csak a holyagomat nyomta egy kicsit.Mikor az orvos elmondta utánna néztem mitöl lehet,hát az ösztrogén sok a progreszteron kevés,mikor elolvastam az alacsony progreszteron szint milyen tünetekkel jár,akkor tudatosult bennem hogy ezeket a tüneteket én kb 10 éve produkálom.Szedtem jamgyökér kapsz,kentem ua krémet,szedtem DHEA növ hormont,a fogamzásgátlo mellett,a külsö kisebb lett,de lett egy belsö is .A doki aztmondja fogamzg elhagyni,progreszteron hormont szedjek hogy megjöjjön,de én nem akarok hormonokat szedni,ezért keresem a term szerekben a megoldást.Készülök másik orvoshoz is.Remélem Ö kicsit közlékenyebb lesz.Az a jo hogy én nem vérzek nagyon.
12741. Iza-bell (válaszként erre: 12739. - Judyt640)
2012. ápr. 24. 19:39

Szia!

Nekem van egy ismerősöm, aki gyógyteát ivott napi 2-3 csészével (cickafark, palástfű, pásztortáska) és eltűntek a miómái, pedig állandó vérzészavarai voltak. Szóval ő teljesen jól van és ultrahangon ellenőrizték is rendszeresen, teljesen eltűntek a miómák. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ő 50 éves, és ugye változókor után amúgy is összemehetnek vagy eltűnhetnek maguktól is. Mindenesetre őt is már műteni akarták, több orvosnál is járt és megúszta a műtétet.

Én nem voltam ilyen szerencsés. Nekem nem segített ez a tea, pedig 3 hónapig rendszeresen ittam. De közben is centiméterekkel nőtt. Nekem már 8 centis volt a legnagyobb,amikor elkezdtem a teázást és intenzíven nőtt továbbra is. Nem volt időm további dolgokat kipróbálni. De minden eset más és más. Van akinek használ a gyógytea vagy a Vénusz-csepp, van akinek nem.

Kívánom, hogy te legyél szerencsésebb!

12740. YPanna (válaszként erre: 12739. - Judyt640)
2012. ápr. 24. 19:24

Szia, attól függ milyen stádiumban vannak a miómáid, mekkorák, és hol helyezkednek el. Szerintem itt mindenki kipróbált mindenfélét mielőtt kés alá feküdtünk. Én a magam részéről egy indiai ayurvédikus klinikára jártam 9 hónapig, heti 3x kezelés, szigorú étrend, és minden nap főztem a gyógykészítményeimet. Aztán mégis műtét lett belőle. Addig amíg hittem benne, és jártam a klinikára tünetmentes voltam, betartottam betűről betűre az étrendet és a kezelés minden pontját. Aztán a gyermekemnek el kellett mennie szonográfushoz, gondoltam ha már itt vagyok szeretném hallani, hogy odabenn minden rendben, hiszen nagyon jól éreztem magam, de sajnos odabenn semmi sem változott sőt, azt mondta a doki h baj lesz ha nem szánom rá magam a műtétre.

Ezek a gyógyteák nem tudom h segítenek-e, de ha nekem lett volna időm az Esmya nevű richter gyógyszert biztosan kipróbáltam volna, idén márciusban kapta meg az eu minősítést, és áprilistól elvileg kapható a patikákban, ha akarod írok neked róla többet is, de rá tudsz keresni.

Mielőtt bármit csinálsz azonban fontos h több doki is nézzen meg, és konzultálj velük, készülj fel a kérdéseiddel és faggasd ki őket, mert ezért vannak, és ezért fizetünk nekik.

Panna

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook