Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12928. zsebimama64 (válaszként erre: 12927. - Kenzol)
2012. máj. 5. 06:31

Szia!

Nekem is ez volt, méhnyakrák, de mért írtad, hogy áttét?? azt csak a nagy műtét után fogják az akkor vett szövettanból megcsinálni, hogy meddig terjedt. Nekem is csak a mirigyekig, Ne ijesztgess és ne pánikolj!!! Nálad is időben észrevették, nincs gond!!!

Nekünk adtak hálóinget is meg köntöst, de keress rá a kórházra a neten és ott biztos írják, mit adnak, mert ez kórháza válogatja..

Úgyhogy fel a fejjel. Mikor fekszel be?

12927. kenzol (válaszként erre: 12926. - Zsebimama64)
2012. máj. 5. 06:26

Az én szövettani eredményem méhnyakrák, ezért várok a műtéti időpontra :(

Ahol téged műtöttek ott saját hálóingbe voltál? Itt Kecskeméten tudom, hogy kórháziban van mindenki a műtét után végig, de mivel Pestre kell majd mennem, ott nem tudom, hogy mi a szokás, fölöslegesen meg nem akarok 6-8 hálóinget venni.

12926. zsebimama64 (válaszként erre: 12925. - Kenzol)
2012. máj. 5. 06:20
Szia! Meglett a szövettan eredménye?
12925. kenzol
2012. máj. 5. 06:13
áttét :)
12924. kenzol
2012. máj. 5. 06:12

Szia Jázmin!

Tőled is megkérdezhetem, hogy csak a nőgyógyászod műt vagy onkológus nőgyógyász?

Én 2 hete várok az időpontra, hogy mikor műtenek, a körülöttem élők nem is veszik észre rajtam, hogy valami bajom van. Aki meg tudja, az meg csodálkozik és velem örül, hogy "lazán" veszem a dolgokat. Én úgy vagyok vele, hiába mutatom kifele a "pánikomat" senkinek nem teszek jót vele, mindenki sajnálgatna és szomorkodna, így egyszer megbeszéltük, és nem folytonos téma. A férjem maga alatt van emiatt, de ha én összezuhannék, akkor magammal rántanám, de így Ő se megy bele mélyebben a depibe :) Nem a halálos ítéletemet mondták ki, csak kihajítanak mindent amibe esetleg áttát keletkezhet, hogy egészséges legyek! Én is azt mondom itt lehet sírni, kapsz megértést azoktól akik már túl vannak rajta, Ők igazán tudják mi vár Ránk és megértenek!

puszi Nati

12923. kenzol (válaszként erre: 12922. - Judit1109)
2012. máj. 5. 06:04

Szia Judit!

Téged sima nőgyógyász vagy onkológus nőgyógyász műt?

szorítok én is Neked :)

puszi Nati

12922. Judit1109 (válaszként erre: 12911. - Jázmin 40)
2012. máj. 4. 22:25
Szia. Szolnokon fognak műteni és amint lesz annyi erőm, be fogok jelentkezni.
12921. Judit1109
2012. máj. 4. 22:23

Csajok!

Megvan a táblagép! Most értünk haza Debrecenből. Csak ezért jelentkeztem be, hogy megosszam veletek az örömömet. Most félreteszem a drágát, szerintem lesz időm vasárnap vele barátkozni.

Jó éjt mindenkinek.

12920. turkkati (válaszként erre: 12919. - Jázmin 40)
2012. máj. 4. 21:25

Szia!

Semmi okuk hazudni, nem is szépítenek. Ha azt mondta, nincs áttét, akkor higgy neki.

Legyél erős és bízzál erősen, minden rendben lesz.


2 hét múlva kiveszik azt, ami nem kell oda és hamar meggyógyulsz. Nemcsak hogy felneveled egészségben a gyerekeidet, de még az unokákban is gyönyörködhetsz.

Gyere, panaszkodj, sírjál nekünk, ha kell, majd küldjük a pozitív energiát, nem vagy egyedül:)

12919. jázmin 40 (válaszként erre: 12918. - Milup2)
2012. máj. 4. 20:29
megkérdezhetem, hogy mi volt az ok amiért műtöttek?abban bízom, hogy mi oka lenne hazudni az orvosomnak?
12918. Milup2 (válaszként erre: 12914. - Jázmin 40)
2012. máj. 4. 20:21

Jázmin! Minden oké lesz!!!!!

Én is rettegtem a műtét előtt, merthát ki nem félne?!?

De: nagyon jó szakemberek dolgoznak a kórházakban, és minden oké lesz!

Nekem 3 éves a kisfiam...

Most a szövettan miatt izgulok..Már 11 hete várok rá (vagy 12? Már nem is tudom..)...Pedig már vkinek szóltunk is a laborban, s még mindig nincs meg..:(


A műtét után sokat kell majd pihizned...♥

12917. Ann64
2012. máj. 4. 20:15

Szia Jázmin!

Gyere írj ki mindent magadból már az is 1 fél gyógyulás megkönnyebbülsz.

Egy évvel ezelőtt én is így féltem és a mai napig hálával köszönöm a lányoknak akik itt segítettek lelkileg feldolgozni az egészet.

Próbáld azokat az embereket kerülni akik csak sajnálnának vagy riogatnának.

Én ez tettem ha elkezdték, határozottan kértem ezt a témát felejtsék el.

Nekem 1 súlyos fogyatékos felnőtt lányom van aki 24 órás gondozást igényel ezért aggódtam nagyon mi lesz műtét után?

Éjszakánként ezen agyaltam.

A jó isten is úgy akarta hogy gyorsan gyógyuljak.Lányom felfogta valami gond van anyával fele annyit nyűglődött mint korábban.

Aztán igen is rákel ébredni hogy most tényleg nekünk pihenni kell a segítséget el kel fogadnunk akár mennyire is nehéz.

Azzal ne foglalkozz mint mondanak a szomszédok!

12916. zsömci (válaszként erre: 12914. - Jázmin 40)
2012. máj. 4. 19:46

Szia Jázmin40!

Fel a fejjel és hidd el a pozitív gondolkodás nagyon sokat segít! Véleményem szerint higgyél az orvosodnak, ő rengeteg ilyen betegséget látott és meg tudja ítélni, hogy kinél mekkora a baj. Persze egy ilyen hír arcul csapás ként éri azt aki szembesül vele! De pont ezért kell úgy felfogni az egészet és bízni abban, hogy igen is én leszek a következő aki legyőzi ezt az alattomos kórt!

Puszi neked és támaszkodj ránk nyugodtan, amiben tudunk segítünk! Ha másban nem, hát akkor küldjük neked is a pozitív energiát!

12915. zsömci
2012. máj. 4. 19:36

Sziasztok Lányok!

Látom megint gyarapodtunk pár taggal.Üdvözletem az újaknak, és kitartás fel a fejjel, csak is pozitívan gondolkozni! Mert ha így tesztek az már fél gyógyulás!Itt mindenki azon van, hogy segítsünk egymásnak és meg hallgassuk a félelmeit, és ha tudjuk akkor tanácsokkal meg nyugtatjuk a félőket.

12914. jázmin 40
2012. máj. 4. 18:27
megpróbálom valahogy átvészelni ezt a 12 napot. erőss szeretnék lenni, nem akarok panaszkodni! csak nektek, mert ti tudom ,hogy megértitek.adok esélyt a dokinak, mert miért mondaná, hogy kezdeti stádium, mikor azt is megmondta, ráadásul telefonon, hogy rákom van. éppen rakottkrumplit készitettem, mikor csörgött a telefon, és közölte velem az orvosom, hogy rosszindulatu daganatom van! ráadásul a barátnőm ott ült velem szembe ,na mondanom se kell, hogy a nyakambaborult, és zokogott,tehát leirt! na ezért nem mondom el senkinek, bár már ő sztem meg tette. egyébként fodrász vagyok, nem hiszem, hogy egy jó pár hetes hiány nem fog feltünni senkinek! hamar el fognak telni a napok, a kórházba meg ugyis zajlani fognak az események. gondolom!
12913. jázmin 40
2012. máj. 4. 18:05
én is mióta megtudtam, csak a neten lógok, olvasom, hogy milyenek az esélyeim, néha nagyon elkeseredek, néha kapaszkodót találok , de minden ember más, az esélyeink is másak. nektek hála istennek! szerencsétek volt. nagyon remélem négy, vagy öt hét mulva énis közétek fogok tartozni, és én is tanácsokat fogok majd afdni. kérlek benneteket, ha lehet imátkozzatok értem!
12912. zsebimama64 (válaszként erre: 12908. - Jázmin 40)
2012. máj. 4. 16:37

Szívesen! Két hónapja, mikor én is még előtte álltam az egész cécónak, csak olvasni mertem, úgy be voltam "tojva". Csak olvastam, és olvastam, de nem mertem írni, kérdezni. Igy is sokat segített a fórum, de ha akkor bátrabb vagyok, mint Ti, könnyebb lett volna. De örülök, hogy túl vagyok rajta, és segítek Nektek, amiben tudok.

Én azt mondom, add meg az esélyt a dokinak, nem hiszem, hogy mást mondana, mint ami van, mért tenné...

Nekem is anyuék voltak mellettem végig, meg a két kölyköm. Igaz, anyuéknak sírhattam, félhettem, mindig talpra állítottak, kihoztak a depiből!!

Aput még meg is vicceltem, ő vitt be reggel a ,

műtétre. Megérkeztünk kocsival a kórházba, mondta, na gyerünk. Én szépen elterpeszkedtem, és mondtam neki, Te mehetsz, én maradok, ki nem szedsz innen. Hát szegényem kicsit megijedt, anyukámat hívta, mit csináljon, komolyan elhitte, úgyhogy nevetve mentünk fel. Tudod, egyetlen kislánya...

Ne félj, gyere nyugodtan panaszkodni, megnyugtatlak/unk.

12911. jázmin 40 (válaszként erre: 12910. - Judit1109)
2012. máj. 4. 14:58
köszi! nekem még másfél hét! addigra te már túl leszel rajta.hol műtenek? engem debrecenbe. azt hiszem addig nem tudju, mig nem éltük át!remélem hamar felgyógyulsz és tudsz nekem írni az átéltekről.
12910. Judit1109
2012. máj. 4. 14:46

Látom zsebi szolgálatba helyezted magad:-) Borzasztó, hogy hogy szaporodunk ezen az oldalon.

Jázmin: Kiegészítem a listá (mivel én az általatok felírtak szerint szedtem össze és már be is vagyok pakolva): fürdőpapucs, kispárna fej és has alá, kistörölköző, kézre, nunira nedvestörtő, hajlamosság esetén aranyeres dolgok, mebucain vagy strepszilsz, állandóan szedett gyógyszereid, hálóing, bugyi (bár van, aki nem használt odabent), zokni (ha fagyos a lábad), telefontöltő, fésű. No, még ennyi jutott eszembe.

12909. jázmin 40 (válaszként erre: 12908. - Jázmin 40)
2012. máj. 4. 14:43
nagyon félek!!!!!!!!!!
12908. jázmin 40 (válaszként erre: 12907. - Zsebimama64)
2012. máj. 4. 14:41
köszönöm! pár napja mióta rátaláltam afórumra, ti adtok erőt, mert a környezetemben csak a férjem tudja, meg az anyukám. a férjem nagyon bizakodó, az anyukám már csont és bőr az idegtől. nem akarom mondani senkinek, mert nem tudnám elviselni ahogy utána néznének rám. gondolom ezt megértitek. úgyhogy nektek önthetem ki a szivem. jól esik!köszönöm a bíztatást! gondolom,hogy az első pár nap nagyon nehéz lesz. de igazából nem is a műtéttől félek igazán, hanem attól, hogy mi lesz a szővéttan eredménye. szerinted hihetek a dokinak? annyira biztosra állítja? hogy ez még az elején van, és ezeket a szavakat használta:100% bíztos benne? hogy nem áttétes, meg hogy a daganatot méhtükrözésen eltávolitotta, és nem látott a méh falán smmilyen elváltozást. ugye igy s gondolja?
12907. zsebimama64 (válaszként erre: 12905. - Jázmin 40)
2012. máj. 4. 14:12

Huu, erre nehéz írni, hogy gyereket szerettetek volna.....

Nekem a szövettan 2 hét alatt meglett, de úgy tudom 6 hét is lehet. Ja, amúgy 48 vagyok.

Hogy mit vigyél a kórházba? Itt sok helyen le írták, most hirtelen ami eszembe jut: nedves törlőkendő, szívószál, vagy "szopizos" üdítős palack, törülköző, olvasnivaló, szappan, hajszárító, wc papír, köntős, hálóing, igaz van ahol adnak, fogkefe, fogkrém (pont tegnap dobtam ki a cetlit amire felírogattam, hogy mit is vigyek)papucs. Én még vittem nyalókát, telefont.

A műtét után az ébredés a leghúzósabb, utána már tényleg könnyebb minden nap, egyre jobban belejössz a mozdulatokba, hogy mit hogyan "csinálj" és már nem is fáj annyira, elviselhető. Fájdalomcsillapítót is csak a műtét utáni napon kértem utána már nem kellett. De a lényeg, nem szabad elhagyni magad, végig kell csinálni!! Eleinte olyan, mint egy erősebb menses napon a fájdalom. Én az 5 nap már mentem is haza, varratszedésre mentem vissza, és a 6 hetes kontrollra a nődokihoz.

Hát most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Tényleg először magadban kell lerendezni, és összekapni magad, és előre nézni, túl lenni rajta.

Fel a fejjel!!!

12906. jázmin 40 (válaszként erre: 12902. - Zsuzskabuzska)
2012. máj. 4. 13:58
most, hogy írtram,közbe telefonált a dokim, május 16.akkor kell befeküdnm, és17-én műt. remélem túlélem! tudom, hogy ti is átéltétek ezt a poklot,mondjátok meg, hogy lehet ugy tenni, mintha minden rendben lenne? nem tudom! van két gyerekünk,az egyik három, a másik öt éves. örökbefogadtuk őket. nagyon flek, hogy nem fogom felnevelni a gyerekeimet! segítsetek! mondjátok meg ti ogyan vészeltétek át ezt az egészet,
12905. jázmin 40 (válaszként erre: 12902. - Zsuzskabuzska)
2012. máj. 4. 13:41
te hány éves vagy? én 39. gyereket szerettünk vlna és azért csinált tükrözést. azt mondta nagyon meglepődött az eredményen. nekem soha nem volt jó a mensesem, pco - val kezeltek, már nyolc éve. kéthavonta ultrahang, minden évben rékszűrés. hogy nem vették észre????!! mindig hormon, hogy megjöjjön, aztán meg ez a vége. azt hiszem össze kell szednem magam! mennyi idő alatt jön meg a szövettan? mit vigyek magammal a műtétre? mikor leszek jobban utána?
12904. zsebimama64 (válaszként erre: 12903. - Jázmin 40)
2012. máj. 4. 13:40

Nyugi Jázmin40!

Biztos nem csak azért mondta, hogy nincs áttét mert nyugtatni akar. Ha áttét lenne, szerintem az látható, tapintható.

Ne "idegeld" magad, mert két hét alatt, míg vársz a műtétre, tönkre mész idegileg. Nehéz, de pozitívan állj hozzá, időben észrevették és ez jó!!

12903. jázmin 40 (válaszként erre: 12902. - Zsuzskabuzska)
2012. máj. 4. 13:33
szia. azt szeretném kérdezni őled, hogy hogyan vették észre nálad? mit mondott az orvos előtte? mielőtt megműtött? ma beszéltem vele, azt mondta, hogy biztos benne, hogy nem lesz áttét, mert azt méhtükrözésen látta volna. szerinted, csak meg akart nyugtatni? nagyon kész vagyok. aludni se tudok.két hét mulva müt. szeretnék még sok mindent kérdezni tőled. előre is köszi.
12902. zsuzskabuzska (válaszként erre: 12845. - Jázmin 40)
2012. máj. 4. 12:40
Szia engem is méhtestrákkal műtöttek 9. hete jól vagyok bár a petefészkeket is kivették mert azon meg ciszták voltak,jól vagyok a hőhullámoktól eltekintve, ne félj minden ok lesz utána kicsit fáj de hamar elmúllik nekem az első 3.nap volt kemény utána már napról napra jobban lettem a szövettan is (jó) lett nem tört át a méh izomzatán semmilyen utó-kezelés nem kell. most megyek majd kontrollra kérdezz bátran és fel a fejjel!! nem lesz semmi baj :)
12901. Judit1109 (válaszként erre: 12899. - Zsebimama64)
2012. máj. 4. 12:31

Mint ahogy a bánatomat, úgy az örömömet is megosztom Veled/Veletek, tehát jön majd a táblás beszámoló.

Könnyezés: Magamba szokatam rívogatni, de volt már olyan, hogy az uram rámnézett és már attól is könnybelábadt a szemem. A munkahelyemen viszont csupa mosoly vagyok:-)

12900. zsebimama64 (válaszként erre: 12897. - Zsuzskabuzska)
2012. máj. 4. 12:30

És ami most nagyon zavar az egészben, hogy nincs is olyan meleg, de lassan vizes ruciban ülök a munkahelyemen. Most akkor, ha hűvösebb van nekem melegem lesz nagyon, amikor meg dúl a kánikula simán elviselem? Végül is nem rossz, csak most elfelejtettem váltórucit hozni.. :-)

Végül is ez legyen a legnagyobb gondom, úgy vagyok vele....

Zsuzskabuzska!

Ez most komoly? Én is tartok egy kicsit az egésztől, nagyon jó lenne, de valahol bennem van a félsz.

Tényleg,kinek mi a tapasztalata ezen a téren?

12899. zsebimama64 (válaszként erre: 12896. - Judit1109)
2012. máj. 4. 12:24

Hát, mondhatom: "Hú de laza". De ez jó is legalább nem agyalgatsz!!!

Apropó! Csak a nevetéstől lehet Neked most kb 1 hétig könnyezni, a többi tiltott művelet... Nem mondta a dokid? :-DDD

Azért még délután jelez, hogy van-e tábla!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook