Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (14. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36448. Kotkoda_:)2017-06-28 14:30
Szia,
Tudod, itt sokan vagyunk különböző betegségekkel, gyógyulási időszakokkal.
Nekem laparoszkópos méheltávolításom volt a petefészkek és a méhnyak megtartása mellett idén január 8-án.
Szerencsére komplikáció mentes műtét után gyorsan javultam. Már a műtétem hetén vezettem, intéztem a bevásárlást, posta, hivatali ügyek stb...
A 4. héttől csináltam Laslie sétálós tornáit, először az egy mérföldest, később, ahogy éreztem, hogy semmi gondot nem okoz emeltem a távot. Az orvos a hat hetes kontrollon semmi ellenjavaslatot nem mondott ezzel kapcsolatban. Ma már lejárok heti 2 alkalommal aerobikra. S a jövő héten nyolcadik alkalommal kerüljük körbe a Balcsit egy nagyobb baráti társasággal.
Vannak akik óvatosabbak, mint én. De úgy érzem, hogy nekem így jó, és semmi rosszat nem teszek magamnak, azzal, ha kicsit mozgok.
Figyeld a tested, ne hajolgass, és kerüld a hirtelen mozdulatokat. Ne csinálj olyant, ami rázkódással jár, pl a futást ezért nem javasolják egy darabig.
Orvossal sem árt egyeztetni.
Itt egy sétálós Laslie:
[link]
Vigyázz magadra. További szép napot Neked!
(válasz álomvilág3 36439. hozzászólására)

36447. Kotkoda_:)2017-06-28 14:10
Szia,
Írtam privátban!
Puszi
(válasz Kék Lilla 36444. hozzászólására)

36446. tabuc2017-06-28 13:25
Sziasztok lányok!
Nem tudom már ki ajánlotta itt a fórumon Bódis professzor nevét, de a miómák miatti folyamatos vérezgetések kapcsán, illetve mivel már mindent kipróbáltam beleértve az embolizációt is, tegnap felkerestem őt. Úgy tűnik végre van egy ember aki azt mondta ez nem női hiszti, amikor egy nő azt kéri legyen vége ennek az örökös szenvedésnek az a miómások végstádiuma, én ide jutottam. Közös elhatározással kitűzte a műtétet július 12-re, amitől persze rettenetesen félek, de talán visszanyerem a régi életem és újra tervezhetek programokat és nem kell hetekig a vérzésekkel illetve a gyógyszerekkel élnem. Szorítsatok nekem! És köszönöm aki itt ajánlotta a professzort!!!

36445. Kék Lilla2017-06-28 11:35
Azt még hozzá kell tennem,
hogy ez most kijött belőlem de nálam jobban senki nem becsüli
jobban az eü. dolgozókat.
Leborulok a mindennapi áldozatos , testileg-lelkileg irtózatosan megterhelő munkájuk
előtt. és hálát adok Istennek hogy vannak ők nekünk.

36444. Kék Lilla2017-06-28 11:18
Kedves Álomvilág
Köszönöm kedves soraidat .
Hirtelen nem is tudom mit írjak.
Az a baj nálam hogy az én hitemet elcseszték a főnővérek
és az orvosok. Mindegyik kivétel
nélkül nyomta nekem a rossz
prognózist. Hogy használjam ki
az időmet. Hogy csak idő kérdése. Hogy ebből mindenki
visszaesik. Hogy kár a pénz az
alternatív cuccokra, és még sorolhatnám estig. De a legeslegrosszabb a szemükben
a zavar és szánalom. Az uo. betegséggel küzdô, és már fél év
múlva kiújuló nők beszámolóit
hallgatni. Hát persze, Igy legyen
az ember lánya pozitív...!
A legeslegjobban az eü. dolgozók cseszik el legjobban a
pozitívságát a betegnek mert
nyilván tudják amit tudnak, de
a reménykeltés eszköze teljesen
hiányzik a lelkükből. Képzeld el
így milyen iszonyatos lelkierő és
bátorság kell a pozitívsághoz,
hogy állandóan azt érzed hogy
legjobban az orvosok és az ápolónők nem bíznak a dologban . Egyébként igen, azt is tudom
már hogy hála Istennek sokszor
tévedhetnek is. Itt van pl. hála
Istennel Ilike eklatáns esete is
Puszi: Lilla
(válasz álomvilág3 36440. hozzászólására)

36443. Bolyci692017-06-28 09:35
Drága Krisztina! Én minden nap itt vagyok, olvasgatok, ha szükségét érzem, írok is. Hát igen, sajnos mindig vannak újak, akiknek viszont szerencséjük, hogy mi itt vagyunk :) Ha tudunk, ötlettel, tanáccsal, biztatással, és igen, néha imával is, ha kell!Én élvezem bizony az új életet, néha még el sem hiszem, hogy már nekem sosem lesz vérzésem, sosem kell többet programot lemondani, vagy nem rontja el a kedvemet, hogy pont akkor megjött. Azt szoktam mondani, hogy ha megkérdeznék, hogy miből állt az én női életem, azt mondanám, hogy vérzésből és hajmosásból! :) Én júliusban megyek kontrollra, remélem semmi gond nem lesz, én nem érzek semmit, ott lent, minden rendben van! Minden szépet és jót kívánok mindenkinek, aki ezen a fórumon csak jár! Puszi neked is!
(válasz Krisztina1997 36438. hozzászólására)

36442. angi682017-06-28 07:46
Dràga Krisztina1997!
Válaszodat olvasva,szinte megkönnyeztem.
😢 Lepergett előttem az elmùlt időszak a sok "szenvedès"!
Mennyire igazad van .
Magunknak kell èlni ès nem mások elvàrásainak.
Itt ebben a közössègben,egytől egyig igazán megèrdemeljük most már a jobbat. Keményen megfizettünk èrte.
Hiszem,h mindenkiben átèrtèkelődött az èlet a műtèt után.
Kedves Règiek ès Ùjak!
Próbâljatok vigyázni magatokra,èlni az életet,pozitivan nèzni a dolgokat.
Mindenkinek jó egèszsèget kivânok❤
Szèp napot,egy hatalmas baráti ölellèssel😍❤💐🌹
(válasz Krisztina1997 36399. hozzászólására)

36441. Ilike19842017-06-28 07:21
Sziasztok!!
Viszonylag jó ejszakam volt, másfél óránként felébredtem ugyan, de mindegy. Attól még aludtam.
Ma talán kiveszik a csövemet és már csak a katéter marad.

Vizet iszok, de pont mondtam férjemnek hogyha holnap jön hozzon gyümölcsteát cukor nélkül. Most azt nagyon kívánom.

36440. álomvilág32017-06-28 06:58
Kedves Kék Lilla!
Barátnőm nővére is eredményre várt az elmúlt években több nőgyógyászati műtét után. Az orvosok már csak szinten tartó kezelést akartak neki adni a nagyon sokféle kezelés után és stádium alapján. Barátnőm elmondása alapján dráma volt, (ő kísérte a kezelésekre) de elérte,hogy még egy kezelést kapjon az orvosi protokoll ellenére.
Meggyógyult, mert Ő hitt benne, most volt 5 éve tünetmentes, egészséges. Már csak éves kontroll, mint mindannyiunknak. Barátnőmmel ritkán tudunk találkozni, de pont tegnapi nap sikerült találkoznunk és mesélte, hogy senki se hitte, hogy sikerül, és hogy egy a kulcs: hogy Ő higgyen és bízzon magában, mert akkor minden sikerül és igen, csodák is vannak!
Nagynéném is 5 éves gyógyult, 4. stádiumból, anyukám kérdezte, hogy hogy csinálta, és azt mondta, hogy egy osztrák orvos azt mondta neki, hogy el kell hinni, hogy sikerül és akkor sikerülni fog, és ő úgy döntött, hogy ezt az utat választja!
Azaz csak POZITÍVAN és MINDEN SIKERÜLHET, tudom, tapasztaltuk!
(válasz Kék Lilla 36432. hozzászólására)

36439. álomvilág32017-06-28 06:37
Sziasztok!
A sporttal kapcsolatban van valakinek orvostól származó információja, hogy mikortól lehet és mit?
Nem vagyok egy sportember, de 15-20 kg plusz van rajtam és ha ez így folytatódik, akkor néhány év múlva bizony komoly problémám lesz.
Heti 1-2 alkalommal szeretnék (kellene) beiktatnom valahogy az életembe.
Megkérdeztem az orvost a 6. heti kontrollon, hogy mikortól milyen sportot lehet, és mi az ami nem javasolt. A válasz az volt, hogy méh és petefészek távolítás után a 12. héttől mindent lehet.
Viszont sokat olvasok arról, hogy a rázkódás, stb. nem tesz jót.

36438. Krisztina19972017-06-27 22:38
Szia Bolyci69!
Annyira jó hallani téged is,ebböl is látszik ,hogy minket,öregebbjeit is ,hogy megfogott ez a közösség.Néha néha visszajárunk ,tartjuk a reményt az újakba,mert sajnos nem csökken a létszámunk,de vigyázunk egymásra ,segítjük egymást.Az Imák?Azt mind éreztem,még most is ahogy gondolok rá,kiráz a hideg még ebben a melegben is.Nem is tudtam volna nélkületek végig csinálni.Remélem te is jól vagy és élvezed az "új"életedet?!Én elvagyok,kisebb nagyobb bajokat leszámítva,ma volt meg a rákszűrés eredményem,NEGATÍV,
egészséges sejtek!Soha nem volt ilyen jó!Ennek a műtétnek azért vannak előnyei is.😊Szerető ölelésem küldöm neked!😎🤗😆
(válasz Bolyci69 36404. hozzászólására)

36437. Ilike19842017-06-27 19:29
Ma konkrétan kiolvastam egy 350 oldalas könyvet, plusz két tanuló lány jött be hozzám, hogy maradhatnak beszélgetni?
Hát én nem bántam, sokat dumáltunk, nevettünk.

A műtét 3 óra hosszás volt, fél9kor vittek le, 9 előtt kezdték a műtétet, és 12:10kor tettek le az intenzíven az ágyra.

A gerincemből a brannült vasárnap délután vették ki, szóval biztos attól is fáj.

Ugye mivel nem volt szétszóródás így nem kellett a HIPEC (hasüreg kemoterápiás átmosása) ha az is kellett volna akkor kb. 5-6 óra hosszás műtét lett volna.

36436. mallmax19782017-06-27 15:30
Kedves Ilike!

Kitartást!Bár nekem nem volt semmi a gerincemben,5 napig majd meg bolondultam úgy fájt.Mikor már oldalra tudsz fordulni sokkal jobb lesz.
A lényeg,hogy túl vagy rajta és minden nap könnyebb....
A műtő asztalok tényleg katasztrófák,órákug fekszel egy semmi ágyon,persze,hogy fáj.
Gyógyulgass és vigyázz magadra!!!
(válasz Ilike1984 36433. hozzászólására)

36435. Kék Lilla2017-06-27 12:54
Ilike nem írtad hogy hány
órás volt a műtéted.
Ugyebár a hátadból a kanült már
az első nap kivették.
Akkor valószínűleg nemcsak a
fekvéstől, hanem a műtőasztalon
eltöltött idő miatt is sajog a hátad.
(válasz Ilike1984 36433. hozzászólására)

36434. mallmax19782017-06-27 12:22
Akarni kell és tudom,hogy nehéz,de pozitívan!!!
A barátnőm 12 után teljesen meggyógyult és Te is meg fogsz 😘
(válasz Kék Lilla 36432. hozzászólására)

36433. Ilike19842017-06-27 12:04
Sziasztok, köszönöm mindenkinek!!!
Nagyon unatkozok és elviselheterlenül fáj a hátam, mert oké keveset már tudok sétálni meg ülni, de akkor is fekszem a nap legnagyobb részében.

De jó lesz már otthon lenni.

Én mindenkinek szurkolok, hogy csak jó eredményeket kapjatok!!!

36432. Kék Lilla2017-06-27 10:34
Köszönöm
De jó is lenne Istenem...!
Egyébként most végeztem,
eredmény csütörtökön
Puszi: Lilla
(válasz mallmax1978 36431. hozzászólására)

36431. mallmax19782017-06-27 09:29
Na ilyet ne is mondj!!!
Minden rendben lesz!!!
(válasz Kék Lilla 36430. hozzászólására)

36430. Kék Lilla2017-06-26 23:24
Köszönöm drága Melinda
Ha jó lesz az eredmény megírom,
ha ne adj' Isten nem, eltűnök.
(válasz mallmax1978 36428. hozzászólására)

36429. mallmax19782017-06-26 22:13
Kedves Ilike!
Jó olvasni,hogy túl vagy rajta.
Pihenjél és most semmi mással ne foglalkozz csak a gyógyulásoddal!
Minden nap könnyebb lesz és erős vagy 😘
(válasz Ilike1984 36427. hozzászólására)

36428. mallmax19782017-06-26 22:12
Drága Lilla!

Sok-sok erőt és kitartást kívánok Neked!
Meg fogsz gyógyulni!!!
Puszi:Melinda
(válasz Kék Lilla 36426. hozzászólására)

36427. Ilike19842017-06-26 15:17
Inni ihatok most már. De a kaja meg tiltott. Na de nem is kívánom.
(válasz Kék Lilla 36424. hozzászólására)

36426. Kék Lilla2017-06-26 14:18
Igen ,holnap CT, csütörtökön
a hatodik.
Puszillak drága!!!

36425. Kék Lilla2017-06-26 14:08
Szia Kriszti
Majd személyesen elmondom
(válasz Kotkoda_:) 36423. hozzászólására)

36424. Kék Lilla2017-06-26 14:03
Ilike
Ha közben 3szor 4szer
megálltok, előre ülj. Én
egyébként biztos vagyok
benne hogy addigra bőven
rendben lesz a hasad.
Ildikó jól mondta.
Én nem vagyok egy Iron
Lady de pénteken hazamentem
hérfőn már vezettem mert
muszály volt. Én úgy gondolom
nem érdemes paráznod a
hazafele tartó autóúttól.
Tényleg, és az ülést is lehajthatod.
Vizet ihatsz?
Én basszus majdnem 1 hétig
nem ihattam nem ehettem!
Na ez a legemlékezetesebb
számomra!
(válasz Ilike1984 36418. hozzászólására)

36423. Kotkoda_:)2017-06-26 14:03
Szia Ágikám!
Mi az, hogy semmi jóval nem biztatott? ...
Ha már javasolt terápiát, az jó, nagyon is! Ez azt jelenti, hogy lát megoldást, esélyt a gyógyulásra.
Minden rendben lesz, MEG FOGSZ GYÓGYULNI!!!
A héten kapod a hatodik kezelést?
Maradj pozitív, és erős!
Veled vagyok és nagyon szorítok Neked! Szerda körül beszélünk, ha alkalmas Neked is!
Puszillak
(válasz Kék Lilla 36397. hozzászólására)

36422. Kotkoda_:)2017-06-26 13:56
Drága Ilike,
Sajnos nem volt lehetőségem hétvégén írni, de olvastam a hoxát, így a Veled történteket is.
Szerencsésen túl vagy a műtéten! Hurrá! Ráadásul sikerült sztóma nélkül megoldani a beavatkozást, hurrá-hurrá!!
És már a bélműködésed is beindult, ez nagyon jó!
Óvatosan, türelmesen gyógyulgass, és bízz nagyon Magadban és a testedben. Figyelj az orvosokra, nővérekre. Most ne foglalkozz a hazakocsikázással, az még jó pár nap. Addigra pedig már sokkal erősebb leszel. Igyál sok folyadékot, s ha engedik sétálgass az ágyad körül.
Nagyon örülök, hogy túl vagy ezen a nagy megpróbáltatáson.
Erősödj! Gyógyulj! Puszillak

36421. ildikó512017-06-26 13:41
Szia Ilike !
Örülök hogy túl vagy rajta innen kezdve csak a gyógyulásra koncentrálj !
Szerintem előre ülj mert lehet állitani az ülèst ahogy neked kènyelmes legyen !
Puszillak 💖

36420. Naarcissz2017-06-26 13:32
Eszedbe ne jusson szorongani most, mikor már túl vagy a legnagyobb megpróbáltatáson!!!

A műtét sikerült, neked pedig az a dolgod, hogy bizakodva nézzél a jövőbe! (Persze mondani könnyű...)

36419. Ilike19842017-06-26 12:53
Beindult a bélműködésem, hála égnek.
Nem tudom mikortól ehetek, de nem is vagyok éhes tulajdonképpen.