Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13028. turkkati (válaszként erre: 13027. - Judit1109)
2012. máj. 12. 06:28

Szia!

És egyre homályosabb lesz:)


Szép hétvégét mindenkinek!

13027. Judit1109 (válaszként erre: 13025. - Kenzol)
2012. máj. 11. 22:19

Nem is lesz előtte jó kedved, csak esetleg percekre, talán órákra. Nekem se volt (igaz, ettől még másnak lehet), de csak kibírtam. Mi az, hogy minek jössz ide? Vígaszt keresni és remélhetőleg találni.

Annyira tudom, hogy mit érzel, de ebbe tényleg nem tud más segíteni. Nekem iszonyatos szerencsém, hogy a párom vállán bármikor kisírhattam magam. Pont most hívott és mondta, hogy annyira büszke rám;-).

No, fel a fejjel, mindjárt túl leszel rajta.

Képzeljétek, kezd homályosodni a szörnyű hétfő!

Jó éjt mindenkinek!

13026. bagi (válaszként erre: 13020. - Csillus6)
2012. máj. 11. 21:13
Szia, engem lassan két hónapja műtött, laparaszkópos méh eltávolitásom volt és csak minden szép és jót tudok mondani róla. kérdez ami érdekel.
13025. kenzol
2012. máj. 11. 21:11

Nekem még mindig nincs jó kedvem, ilyen még nem volt, max 1 nap elég volt eddig arra,hogy ha bajom van feldolgozzam. Most nem :( Majd holnap este jönnek a barátok bulizni még egy utolsót, mielőtt befekszek.

Ma a telefont is kinyomtam, amikor a barátnőm hívott, nem akartam lelombozni, erre 10 perc múlva itt volt. De mivel a gyerekek körülöttünk voltak nem lelkiztünk.

Már a család is megjegyezte, hogy sokat fogytam, 8,5 kilót eddig sose sikerült fogynom, végre elindult, pedig eszek.

Van öröm az ürömben.

Na mára ennyit a nyavajgásból, holnap jövök, remélem pozitívan :)

Hajnali 4-kor már itt ülök napok óta, de minek :)

puszi Mindenkinek

13024. kenzol (válaszként erre: 13023. - Judit1109)
2012. máj. 11. 21:04

Nagyon örülök, hogy ilyen jól vagy!!!!!!

Holnap már a saját ágyadba alszol?

sok-sok puszit küldök!!

13023. Judit1109 (válaszként erre: 13021. - Eszter2km)
2012. máj. 11. 20:25

Szia mindenkinek!

Ma lelappadt a hasam és így a kötés totál megroggyant a sebemen. Voltam olyan kíváncsi, hogy óvatosan bekuksiztam a kötés alá, persze le is fényképeztem. Gyönyörű. Ja, és délután már viszketett is. 12-14 óra múlva otthon leszek, legalábbis remélem!

Jó éjt mindenkinek.

13022. nino63 (válaszként erre: 13016. - Eszter2km)
2012. máj. 11. 20:21
Szia!meg ilyenkor vannak ilyen olyan fajdalmak es ez termeszetes es meg fognak lenni mindenfele erzesek sokaig.Nalam 6-het utan volt jobboldalon egy pont kb a petefeszek helye,(nalam mindent kivettek) ami mindig fajt.Az orvosomnak mindig mondtam megnezte ultrahangal is de mindig azt mondta nem lat semmit.Mar azt se tudtam mi lehett ott mert egy ev eltelt es meg mindig fajt.Mig egyszercsak nem is olyan reg megszunt teljesen.Most leszek masfel eves mutott.Mi volt nem tudom,de elmult.Nyugodtan irjal hidd el senki se hiszi,hogy hulye vagy ezert,es mindig van valaki aki lehett pont ugy erzett mint te es valaszol.Nagyon vigyaz magadra,ne emeljel,pihenj ,jarkaljal ahogy az erod birja;ezt a 6-hetet meg kell pihenni.Naprol-napra erezni fogod mind erosebb vagy.Turelem,addig is kenyeztesd magad,minden munka varhat,te legyel az elso,hogy felepulj nem semmi egy ilyen mutet.Puszi Nino!
13021. eszter2km (válaszként erre: 13017. - Judit1109)
2012. máj. 11. 20:14
Ez még pár nap,amíg a varrat bent van,ha kiveszik,meg fogsz könnyebbülni.Vigyázzatok magatokra,szép hétvégét mindenkinek!
13020. Csillus6
2012. máj. 11. 16:04

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Pécs, dr.Koppán Miklós Úrról, méheltávolítás tárgyában?

2012. máj. 11. 08:59

Tica68!

Szorítunk Neked! Minden rendben lesz, jelentkezz....

13018. Judit1109
2012. máj. 11. 08:49

Tica68!

Veled vagyunk! Szép álmokat, jó ébredést!

13017. Judit1109 (válaszként erre: 13016. - Eszter2km)
2012. máj. 11. 08:46

Sziasztok.

Nagyon húzódik a sebem. Remélem ez jó, vagy nem?

Tényleg annyi kérdés van és nem zargathatod vele mindig a dokit sem......

Szép napot mindenkinek!

13016. eszter2km (válaszként erre: 13009. - Judit1109)
2012. máj. 11. 07:40
Szia!Fájdalom még lesz,de már elviselhető.Megijedek én is,három hét után,miért fáj még mindíg,Most ott miért fáj,eddig nem éreztem,most ez mi,....vajon szabad-e ezt csinálnom,nem ártok-e magamnak...Kérdések,és egyedül vagyok vele.Biztos nem lesz jó,tiszta hülye vagyok.De csak itt,nektek.De majd hétfőn kiderül.Egyébként most a vágás fáj jobban,meg bent érzek mindíg valamit.Bízom benne,ennek így kell lennie biztos.Vagy nem?
13015. zsebimama64 (válaszként erre: 13014. - Kenzol)
2012. máj. 11. 06:48

Örülök, hogy már szebbnek látod a világot!! Hidd el tényleg segít!

Igén én is a netről szedtem fel a dolgokat a műtétről,és szembesültem hogy milyen műtét lesz.... igaz nekem baromi rendes a dokim, nem is mondta, hogy ilyen "nagy műtét" lesz, nem ilyesztgetett, csak azt mondta, hogy "speciális kiterjesztett műtét" na ez nekem nem sokat mondott, majd a neten döbbentem rá, hogy mi az!!! Brrr. Szóba se került, hogy bármi "károsodásom" lehet, azt mondta, rákmegelőző, szerencsém van, hogy időben észre lett véve. Úgyhogy, igy belegondolva, akkor izéltem magamba, hogy most mi is lesz, kérdezzem a dokit, ne kérdezzem, de ugy meg voltam ijedve, hogy nem mertem kérdezni, és talán jobb is így, mert ahogy olvastam a netet csak hülledeztem, hogy ez a műtét mivel járhat. És kategórikusan kizártam az agyamból!!!. És nagyon jól tettem. Nem azt mondom, hogy nem paráztam, írtam is már, de mondom nem a műtéttől, hanem inkább attól, hogy hogyan viselem...

Fiatal vagy, tehát Nálad se lesz gond a pisi, mivel az izmokat nem bántják, arról fejtik le és egy kis tornával igen jól karban tartható!! De most komolyan. Sajnos az 50 felettieknél lehet ilyen gond, mivel ott már az izomzat is gyenge.

Itt nyugodtan siránkozz, hisz ki kell adni magadból, és a családtagokra nem lehet borítani...

13014. kenzol (válaszként erre: 13012. - Zsebimama64)
2012. máj. 11. 05:07

Nekem is kiterjesztett Wertheim műtétem lesz.Elolvastam róla sok mindent, itt a Te tapasztalatod is, az az orvos dolga, hogy jól sikerüljön, ahhoz én nem tudok semmit hozzáadni, csak a testemet :)

Amikor ezek az orvosok rád olvassák , hogy milyen komoly műtét, akkor kicsit megijedsz. Az altató orvos is rázza a fejét a koromon. 38 év, biztos sajnál, hogy ennyi évesen, de vannak nálam fiatalabbak is. Van két gyerekem, többet nem is akartam.

A pisilés, meg lesz ahogy lesz, na ezt nem mondtam el a férjemnek, mikor lehet, hogy nem is lesz gond, akkor minek parázzon Ő is?

Ismerem magamat, fel fogok állni, mindegy hogy fáj, csíp, rúg hasogat :) ilyennek ismernek.

Már jobban vagyok, érzem ahogy írok a pozitivitásról, erősödik vissza a lelkem :)

Na ennyit,a siránkozásról,ma még ezer meg egy dolgom van:)

puszi

13013. kenzol
2012. máj. 11. 04:55

Köszönöm, Nektek a kedves szavaitokat!

Szerintem is örülhetnének itthon, hogy nem hisztizek és depizek, hanem élem a mindennapi életet, tudok nevetni és boldognak lenni. DE a fejemre olvassák, hogy kizárom őket, nem hagyom magam sajnálni, engedjem el magam. Hát nem vagyok képes rá. Mi az hogy kizárom, elmondok /majdnem/ mindent amiket a doki mond, bíztatom őket, hogy ne idegeskedjenek, gyorsan talpra állok. Mit kell erről itthon állandóan beszélni? Nem akarom, hogy elrontsa azt a néhány napot, amíg itthon vagyok, ha bent leszek és utána itthon úgyis rájuk leszek szorulva, épp elég lesz az. Minek sajnáljanak, hova engedjem be őket? , a félelmeimbe, azt még magamba is elfolytom. Nem old meg semmit a hiszti, depi, de azt várják összeomoljak.NEM AKAROK!!!!!

Itt leírhatom amit gondolok, Ti is végigjártátok az utat, tudjátok milyen előtte, alatta és utána, még én se tudom, hát egy kívülálló!? Az, hogy szeretnek oké, ebből táplálom magamat, legyen miért meggyógyulni, és utána is erősnek lenni.

13012. zsebimama64 (válaszként erre: 13003. - Kenzol)
2012. máj. 11. 03:35

Szia!

Én március elején estem át ezen a műtéten, Wertheim műtét, gondolom Neked is ez lesz. A gerincérzéstelenítéstől féltem, nem is tudtam, hogy lesz, csak a műtőasztalon szembesültem vele. Ez azért kell, hogy ne kelljen olyan mély altatás, és utána ezen keresztül kapjuk a fájdalomcsillapítót. Nagyon jó volt, megváltás a fájdalomra,ne félj tőle!

Azzal meg nem tudom mért riogatnak, hogy újra kell tanulnod pisilni?? Igen a kockázat benne van, ugyan ugy tudok pisilni mint régen!!!

Én megváltásnak vettem, hogy kiveszik a kóros dolgokat. Sokkal jobban sokkolt az hogy "rák" és bennem, és inkább azért rágtam a kefét és voltak halál félelmeim, hogy meddig van a szétterjedés, de mindig azt mondtam, hogy a vérzésen kívül mást nem érzek, tehát nincs terjedve és kész!!! Jó én is sírtam éjszakánként amikor senki se látta, igen volt halálfélelmem, éjszaka zokogva ébredtem, hogy nem akarok meghalni. Borzasztó volt! Na itt mondtam, hogy elég, magamat teszem még jobban tönkre!!!

Úgyhogy ne gondolj a legrosszabbra, csak jó lehet, de ehhez tényleg kell a saját pozitív hozzáállásod! Tudom hisz én is végig csináltam!!! Üres frázisnak hangzik....

Add ki magadból, ne befelé emészd magad, mert az még jobb táptalaja a betegségnek...

És Nino63 idézete nagyon jogos és jó!!!

13011. Judit1109
2012. máj. 10. 22:04
Mindenkinek javaslom, hogy írjon ide ezerrel, könnyebb, ha van kivel megosztani a bánatot. Én nagyon sokat köszönhetek ennek az oldalnak........
13010. Judit1109 (válaszként erre: 13008. - Kicsifény)
2012. máj. 10. 22:02
Az orvosom szerint nem jöhet semmi váratlan a szövettan eredményeként, de azért az ördög nem alszik. Szerencsére mind a rákszűrőm, mind a tumor markerem jó lett a műtét előtt. Ez ad némi reményt, bár őszintén megmondom, nem tartok az eredménytől. Több rosszat már nem tudnék elviselni.
13009. Judit1109 (válaszként erre: 13003. - Kenzol)
2012. máj. 10. 21:52

Ide figyelj kenzol. Mond meg a kedves férjednek, hogy tehet egy szivességet! Örüljön, hogy nem neki "hisztizel" hanem egyedül akarod megélni a fájdalmad.

Én még ma is bőgtem, nem kicsit. Bent volt anyukám és felemlegettük, hogy micsoda rettegésben teltek az elmúlt heteink. Bármikor tudnék sírni, pedig már 3 napos vagyok. És nem a fájdalomtól! A lelkem fáj. Ne értsétek félre, nem sajnálom, hogy nincs méhem ( majd lesz, tetkó formájában), és már gyereket sem szeretnénk, de olyan hosszú volt idáig az út. Mikor múlik el a fájdalom? Nem tudom, de egyszer biztos.

Fú, de pozitív vagyok! Bocsi.

És kenzol, sírj, ha az esik jól!

13008. Kicsifény
2012. máj. 10. 21:44

Szia Judit!


Köszönöm, hogy írtál.

Nagyon remélem nem találnak nálad semmi komolyat.

13007. Judit1109 (válaszként erre: 13001. - Benatik)
2012. máj. 10. 21:44

Még egyszer köszönöm. Nekem mindig is bajos volt a nagydolog, de mikor írtad, felébredt bennem a remény. Meg is rendelte, két nap múlva megjött a patikába és szerencsére valamiért két dobozzal rendeltek, így elhoztam mind a kettőt. Csak akkor lett volna húzós, ha nem jó;-)

Puszi

13006. Judit1109 (válaszként erre: 13005. - Kicsifény)
2012. máj. 10. 21:40

Kicsifény!

Nyugi, még nincs okod az idegeskedésre, majdha már az orvosod is lát valamit. Biztos, hogy borzalmas lehet/lehetett, mikor megtudtad ezt az eredményt, de sajnos most csak egyet tehetsz, vársz és nagyon nehéz lesz! De ne feledd, mi itt vagyunk és biztos fog olyan jelentkezni, aki érdemben is hozzá tud szólni a P5-höz.

Beleolvastam az írásodba, nem semmi holtidők vannak! Jót tudnak játszani az emberi élettel. Az én rákszűrőm 3-4 nap alatt megérkezik a dokimhoz.... Gáz!

13005. Kicsifény
2012. máj. 10. 21:25

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni tőletek, mit tegyek.

Március 30 -án elmentem a nőgyógyászhoz rákszűrésre. Április 21 én megjött a levél,adtak egy időpontot május 9-én 9 órakor menjek be.

Be menetem, de arról álmomba sem gondoltam, hogy P5 lesz az eredmény. Közben az orvos megint megnézet és nem talált semmi külösebbet, közben megint vett egy kenentet.Jelenleg arra várrok megjöjönn a menzesz, és utána kell jelentkeznem az orvosnál, hogy mikor tudja megcsinálni a műtétet ami a cytológiához kell.

Soha nem voltak nőgyógyászati próblémáim, mindig megzézettem magamat.

Semmi jelét nem tapasztalom, hogy bajom lenne.

Félek a műtétől, nem tudom mit csináljak, teljsessen össze vagyok esve lelkileg.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

13004. nino63
2012. máj. 10. 21:06

Kedves mutet elottiek!mindenkiben van egy felsz,mar mi regiek ezt jol tudjuk.Gyertek nyugodtan es irjatok mert itt mindig segit valaki.Nekem sokkat segitett a zene es az idezetek olvasasa;mutet elott es utana is;es az elni,gyozni azert is,na meg vissza jonni irni nektek.Nagyon sokkat segitett nekem a forum,mar elore tudtam kb.mi kovetkezik.

"Sokkal konnyebb batornak lenni,ha tudjuk,hogy nincs mas valasztasunk."A gyogyulni akaras a gyogyulas resze"

Olvasatok vissza ha van meg idotok,es meglatjatok itt mindenki igy vagy ugy felepult;higyjetek magatokban.Mielobbi gyogyulast mindenkinek,szeretetel Nino!

13003. kenzol
2012. máj. 10. 19:31

Sziasztok!

Ma voltam az altatóorvosnál, és mivel megcsinálták a kartonomat és azzal kellett elmennem hozzá, így bele is olvasgattam. Az egyik operáló orvosra kellett várnom pár órát, ugyanis majdnem úgy lett, hogy nem műtenek, vagy nem itt műtenek, az asszisztens nem tudta megmondani, de valami kavarodás volt velem. Miután megjött a doki, felhívta a pesti orvost beszéltek, és műtenek.

Idáig a kedvem szuper volt, de miután beszéltem vele és az altató orvossal, kicsit megzuhantam, de 24 óra és újra mosolygok. Sok jót nem mondott a dokim,"készüljek fel mindenből a legrosszabbra,így ha valami mégis jobb lesz, akkor tudok neki örülni" mondtam neki azért arra ne készüljek, hogy meghalok?, nevetett és azt mondta arra ne :)

10-12 nap kórház, altatás mellé gerincérzéstelenítés, vért kapok, 4-6 órás műtét, másnap állítanak fel csak,pisilni 100%, hogy meg kell tanulnom újra jobb esetben hetek rosszabb esetben hónapokig fog tartani, addig katéterezem magam. Most amit leírok ne olvassátok rám, csak ide merem kiírni,/jobb lenne meghalni/. Erre ne válaszoljatok, holnap már nem így gondolom.

Utálom magamat, lehet már majd 10 éve bennem van a kór, és elcsesztem, hogy most mentem orvoshoz, az van a papíromra írva masszív mirigybe terjedéssel.

Én nem kérdezem túlélem-e, mélyen magamba tudom igen, csak fel kell hoznom magamat újra a felszínre.Majd holnap.............

A férjem szerint nem lehet beszélni velem, tiszta hülye vagyok, haragszikrám. Nem enged pár óra magányt, hogy feldolgozzam magamba, és utána újra kifelé minden oké lenne.

Majd olvaslak Titeket, de most sírni szeretnék, de nem lehet :)

puszi

13002. Tica68 (válaszként erre: 12998. - Judit1109)
2012. máj. 10. 19:30

köszi az együttérzést! HOlnap 11 órától lesz az új életem!! Gondoljatok rám! négyen vagyunk a szobában, kettőt ma műtöttek mi ketten holnap kerülünk a kés alá.

Tica

13001. benatik (válaszként erre: 13000. - Judit1109)
2012. máj. 10. 18:41

De jó, de jó!!!!

Én ajánlottam, nagyon örülök, hogy neked is segített, nekem még otthon is használnom kellett, sok mindent kipróbáltam, de csak ez vált be!

További jobbulást neked, most már napról napra csak jobb lesz!

Minden nap olvastalak, követem az eseményeket :)

Puszi

Kriszti

13000. Judit1109
2012. máj. 10. 17:45
Nem tudom, hogy ki volt, aki a Mucofalk Orange-t javasolta, de csòkoltatom sok szeretettel. Ma estig kellett eredményt produkálnom, délelőtt ittam és nem olyan régen megszületett az eredmény, lazán, fájdalom nélkül. Még egyszer köszönöm!
12999. jázmin 40
2012. máj. 10. 17:22
sziasztok! azt akarom kérdezni, hogy van e még valaki akinek méhtest daganat miatt vették ki a méhét? köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook