Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13083. Judit1109
2012. máj. 13. 21:32

Nekem nem javasolta a doki a haskötőt. Azt mondta, hogy akkor nem dolgozik rendesen a hasizom. Fene tudja, hol az igazság. Minden esetre nekem nincs és gyakorlatilag alig érzem már, ha felülök.

Ma levettük a kötést (6. napos vagyok). Nagyon szép csíkom van, de valahogy nagyon megviselt a látványa. A tudat, hogy hasfelmettszésben volt részem? Az érzés, hogy el van zsibbadva a csík fölött? Nem tudom, olyan depis lettem. Nem a hiúság, hisz hosszában már vágva voltam, most kaptam rá egy kereszt vágást, hanem.........fogalmam sincs, hogy mi ütött belém. Hisztike lettem. Vissza is ragasztottuk.

13082. Kicsifény (válaszként erre: 13069. - Iza-bell)
2012. máj. 13. 20:50

Szia!

Mult heten derult ki.Masik orvos vett le meg egy kenetet.

Tegnap hajnalban jott meg pontosan.

En nem hiszem,hogy nagy bajom lenne.

Elmulik be kell mennem 1ejszakara.

Azert bennem van a felsz.

Egyenlore ennyi.

Nagyon koszonom, irtal sokat jelent nekem

13081. YPanna
2012. máj. 13. 20:40

A betét jó, mert tényleg van némi csordogálás, de csak akkor tudod használni amikor kivették a csöveket, engem kedden műtöttek és csütörtökön vették ki, addig bugyit sem tudsz felvenni :( és igen bőven elég a tisztasági.

én is ilyen két fős extra szobában voltam, igez bp-en, hát itt úgy van h ha fizetsz érte akkor mindent elkövetnek h ugyan 2 ágyas de mégis egyedül legyél a szobában, ami jó is meg nem is. Mivel nincsenek sorstársak magadra maradsz a gyógyulással, vagyis mindent a magad tempójában csinálsz, ha van melletted valaki akkor egymást bátorítjátok és beszélgettek. mindenesetre könyvet vagy keresztrejtvényt vigyél, én nem szeretem a tv-t :(

szívószál kell, meg fürdőszivacs, ill fürdőbe való papucs, és egy házi kispárna sem árt, de ezeket már biztos tudod.

gondolunk rátok, nem lesz jó az első pár nap,

legyetek türelmesek a gyógyulással!

Panna

13080. Iza-bell (válaszként erre: 13079. - Ditke1968)
2012. máj. 13. 20:30

Akkor kedden Kenzol, szerdán Jázmin, pénteken Ditke.

Egyre többen vagyunk :-((

13079. Ditke1968 (válaszként erre: 13066. - Zsebimama64)
2012. máj. 13. 20:18
Pénteken műtenek, csütörtökön megyek be.a petefészkek maradnak.már mindent megvettem, haskötőt pedig veszek, köszi a jo tanácsot:)betétet vigyek be, vagy csak sima tisztaságit?mert gondolom azért picit utána vérezni fogok.Kistaecsán képzeld tök jo, van olyan szoba, ami bár pénzbe kerül, de van bent fürdöszoba, tv, mikro, és csak kétágyas.nem tudom ilyenkor mi a jobb, talán jobb ha nem 6-7 fős szobában vagyunk....ma már a műtétről álmodtam, de szerintem ez ilyenkor természetes
13078. Rezeda63 (válaszként erre: 13063. - Barbi999)
2012. máj. 13. 19:48

Szia Barbi!

Engem 2 éve műtöttek, és az életem teljesen visszaállt a régi kerékvágásba. Alvászavarom nincs, bár' én a műtét előtt sem voltam túlzottan jó alvó. Napi 5-6 óra bőven megteszi.


Aki sportol, annak egy tanácsot adnék, hogy 8 hét után ne a kocogással kezdje -főleg ha hasi műtéte volt (nekem nem az volt)- hanem a sétával, vagy a bicajjal. A kocogástól még 3-4 hónap múlva is úgy éreztem, hogy leszakad a benenm valami. Pedig a műtét előtt is és azóta is naponta futok.

Üdv. Rezeda

A frissen műtötteknek gyors javulást, a műtét előtt állóknak kitartást!!! És nem lesz semmi gond:)))

13077. YPanna (válaszként erre: 13076. - Iza-bell)
2012. máj. 13. 18:25

Nekem jövő héten kell mennem, majd meglátjuk h beférek-e keddre vagy csak csütörtökön, akkor megkérdezem a dokit, és majd megírom h mit mondott.

reméljük nem jelent semmi komolyat.

Panna

13076. Iza-bell (válaszként erre: 13075. - YPanna)
2012. máj. 13. 18:20
Valami kis maszatolás volt 1 napig. De én is tanácstalan vagyok, hogy ez az volt-e. Június elején kell mennem kontrollra.
13075. YPanna (válaszként erre: 13074. - Iza-bell)
2012. máj. 13. 18:09

Akkor ez most normális!? Neked is volt? Ez váratlanul ért!

köszi

Panna

13074. Iza-bell (válaszként erre: 13073. - YPanna)
2012. máj. 13. 18:06
Nekem is megmaradt a méhszáj és az egyik petefészek. A dokim azt mondta, hogy jelzésszerű, minimális menzesz lesz továbbra is. Hogy a minimális pontosan mennyi, azt nem tudom.
13073. YPanna (válaszként erre: 13072. - Barbi999)
2012. máj. 13. 17:21

igen, ne csináld akkor normális? de ugye nem lesz több?? mire számítsak??

Panna

13072. barbi999 (válaszként erre: 13071. - YPanna)
2012. máj. 13. 17:14
lenne egy kérdésem a méhszáj és a petefészek maradtak?
13071. YPanna
2012. máj. 13. 16:44

Sziasztok, műtét után 4,5 héttel szerintetek normális a vérzés szerű dolog? Egy kicsit megrémültem, bár nagyon nagyon kevés, nade mégis? remélem nem lesz több.

Panna

13070. Judit1109 (válaszként erre: 13060. - Ditke1968)
2012. máj. 13. 16:25

Edit!

Az én műtétem 1-1,5 órás volt. Hogy mi fájt utána, hasam, vágás, belek? Ki tudja? Én sajnos csak szimpla algopirint kaphattam az asztmám miatt, de a többiek kombináltba nyomták, így kevésbé kínlódtak. Reggel kikapták a katétert és irány a normál szoba. Itt már óráról órára jobb volt minden.

Puszi

13069. Iza-bell
2012. máj. 13. 15:47

Kicsifény!

Mi újság veled? Mindenképpen jelentkezz, hogy mi volt a második keneted eredménye! Évente jártál rákszűrésre és egyszer csak P5 lett az eredményed?

Minden előzmény nélkül?

13068. Iza-bell
2012. máj. 13. 15:45

Csillus!

Nekem volt vesekövem, de a méhműtétet nem tették függővé a vesekőtől. Teljesen külön volt kezelve a kettő. A nőgyógyászt nem is érdekelte. Nálad miért kell először a vesekőtől megszabadulnod? Sok panaszt okoz?

13067. Iza-bell
2012. máj. 13. 15:43

Sziasztok Csajok!

Régen írtam ide, mert már elkezdtem dolgozni és kevés az időm, de azért minden nap olvaslak benneteket.

Engem 8 hete műtöttek és teljesen jól vagyok. A frissen műtötteknek gyógyulást, pihenjetek sokat! Aki előtte van, azoknak meg hiába is írnám, hogy ne izguljon, mert úgyis izgul mindenki. A héten Kenzol és Jázmin kerül sorra, ha jól emlékszem. Megy értük a fohász. Minden rendben lesz, majd meglátjátok!! Ha tudtok, jelentkezzetek, hogy vagytok, hogy zajlott a dolog! Mi meg egyfolytában gondolunk rátok.


A fogyás-hízás témához annyit tudok hozzáfűzni, hogy a kórházban 4 kilótól szabadultam meg. Ennek kb. a fele azóta vissza is jött, de most pont jól vagyok így. Remélem így is marad, de azért odafigyelek.

A szex ugyanolyan, mint műtét előtt volt. Kb. olyan, mint szülés után belejönni újra. De annyival jobb, hogy nincs gond a fogamzásgátlással. (Nekem megmaradt a méhnyak.)


A sebem sokat szépült az utolsó hetekben is. Maga a vágás szép vékony csík bikinivonalban, de van fölötte egy vastag hurka. Ez a hurka fekvő helyzetben szinte nem is látszik, csak akkor, ha állok. Eleinte meg voltam ijedve tőle,de minden héten kisebb. Most a nyolcadik héten már egész szép. Bioptron lámpázom, mással nem kezelem, bár javasolták a körömvirág kenőcsöt is. (Még nem vettem.)

Sok erőt, kitartást mindenkinek és gyors gyógyulást!

13066. zsebimama64 (válaszként erre: 13060. - Ditke1968)
2012. máj. 13. 15:41

Telefon lehet vinni az intenzívre, én a kútvölgyiben voltam. A műtét azért volt ilyen hosszú, mert nagy műtét, minden ki lett véve. De aludtam, tehát nem érzékeltem :-)

Az egy helyben fekvés az első nap nagyon jól esik, szinte észre se veszed, mivel az álom és ébren lét közt komázol. Jó formán arra se emlékszem ki volt bent, kivel beszéltem telcsin, emlékfoszlányok. Egyszer talpra állítanak, de nem vészes.

Amikor felébredsz persze, hogy fáj, de kapsz fájdalomcsillapítót, meg úgyis "félkómában" vagy.A teljes ébredéskor már nem annyira.

A haskötőt én a gyógyászati segédbolt - vagy mi a neve - vettem, érdemes előtte beszerezni mert ez is különböző méretben kapható. És műtét után elég érdekes próbálgatni.

Téged mikor műtenek?

13065. barbi999 (válaszként erre: 13062. - Ditke1968)
2012. máj. 13. 15:11
Az őrzőben 1napig voltam és másnap reggel saját lábon mentem vissza a szobámba.
13064. barbi999 (válaszként erre: 13062. - Ditke1968)
2012. máj. 13. 15:08
Ditke,nekem a vágás egyáltalán nem fájt a hasam alul görcsölt úgy mint amikor meg akar jönni,de adtak 3óránként szurit fájdalom ellem amiben volt egy kis kábítós dolog ettől aludtam szinte egész nap.kérdezz bátran tudom mennyire jól esik ha valaki eggyüttérez veled.
13063. barbi999 (válaszként erre: 13043. - Rezeda63)
2012. máj. 13. 15:01
Köszi Rezeda a tanácsot.Téged mikor műtöttek?Műtét utánni alvaszavarod van neked.Mert én mióta kijöttem a kórházból egy éjjszaka kb ötször felkelek.
13062. Ditke1968 (válaszként erre: 13061. - Barbi999)
2012. máj. 13. 14:55
Köszi Barbi, még azt szeretném tudni, hogy amikor felébredtél, fájt a vágás helye?meddig kell az őrzőben lenni?bocsi a sok kérdésért, de a másik kórházban ahola fejem műtötték, sajnos nem tudtam felkészülni, az utcáról vittek be:(annyira sűrgős volt
13061. barbi999 (válaszként erre: 13057. - Ditke1968)
2012. máj. 13. 14:51
Nekem 2,5óráig tartott de nekem mindent kivettek és a belek között az endometriózis, szigeteket alkotott ezért tartott sokáig ezeket szétszedték és eltávolították.Nekem csak az őrzőben kellett egyhelyben feküdnöm,katéter a lábad között dréncső a hasdbóllóg ki egyik kezedbe megy az infúzió a másikom folyamatos vérnyomásmérő van feltéve,ez idegesítő hogy mikor már aludnál elkezd pumpálni.De azt a napot szinte végig fogod aludni.Kitarás te is túl leszel rajta mint mindenki,de te már amúgy is be bizonyítottad mennyi mindent ki bírsz.
13060. Ditke1968 (válaszként erre: 13058. - Zsebimama64)
2012. máj. 13. 14:44

Szia

!Melyik korházban műtöttek?Lehet vinni telót az intenzívre?Olvastam hogy 2-kor már az intenzíven voltál, akkor neked 4 órás műtét volt?Szegénykém, az elég hosszú.Haskötőt hol lehet venni, talán patikában?Előre is köszike a választ.puszi

13059. barbi999 (válaszként erre: 13048. - Eszter2km)
2012. máj. 13. 14:32

szia eszter2km!

A házaséletet 6hét letelte utánn lehet megpróbálni.A tornát az orvosom szerint 8hét utánn lehet elkezdeni lassú futás,de nem a maratont lefutni . Ha kérdésed van írj nyugodtan!

13058. zsebimama64 (válaszként erre: 13046. - Kenzol)
2012. máj. 13. 14:26

Szia!

Hát a házasélethez még nagyon nem tudok hozzászólni, mivel két hónapja volt a műtétem és én is csak kóstolgatom a szabad életet :-)

Szerintem felesleges izgulni, biztos ugyan olyan lesz mint régen, de azért a sebemet éreztem még..

Szerintem én is azt az üveges lötyit kaptam hashajtónak, ami nekem nem jött be.

Én se a műtéttől paráztam, hanem maga a "rák", és hogy miket támadott meg. És ahogy írod, én is kizártam magamból, meg mikor kérdezték elengedtem a fülem mellett. Igaz nekem csak a közvetlen környezetem tudta, ők meg nem is ezzel foglalkoztak, terelték el az egészről a figyelmem.

Nagyon jó a pozitív hozzáállásod, az már fél siker!!

13057. Ditke1968
2012. máj. 13. 14:25

Sziasztok

!Csütörtökön fekszem be, pénteken műtenek, nem teljes méheltávolítás, mert a petefészkek maradnak:)én már várom, hogy túllegyek rajta, mert ahogy olvaslak benneteket sokkal jobblesz minden.Tavaly műtöttek agydaganattal, 8órás volt, ugyhogy én már ugy megyekbe, hogy pozitivan fogok fel mindent:)akit műtöttek, neki hány órás műtét volt?tavaly én rengeteget hánytam a sok altatótól, remélem ez sokkal rövidebb műtét lesz.amit szeretnék kérdezni, az hogy meddig kell egyhelyben feküdni?mert nekem az egész kórházi kezelés alatt az volt a legrosszabb az agyműtétemnél, hogy hétfő reggeltől, szerda reggelig csak feküdtem:(azt hittem szétmegy már a derekam.Kistarcsán fognak műteni, a főorvos egy tüneményes ember, nagyon kedves.Holnap megyek vérvétel, ekg...stb...Aki már túl van rajta, pihenjen sokat, és mielőbbi gyógyulást kívánok:)Edit

13056. barbi999
2012. máj. 13. 14:21
Lányok még egy jó tanács.Ha már jöttök haza a kórházból jó szolgálatot tesz egy szabadidőnadrág mivel a fájó hasat nem szabad beletömni farmernaciba vagy szoros nadrágba.
13055. barbi999
2012. máj. 13. 14:15

sziasztok lányok!

Úgylátom mindenkit foglalkoztat a szex műtét utánn.Minden marad a régiben úgyan úgy mint előtte nem fog fájni és a gyönyör is pont olyan mint műtét előtt.Peresze először csak finoman és óvatosan ,a sikosító jó szolgálatot fog tenni.

13054. Tica68
2012. máj. 13. 13:52

Sziasztok!

Olvasgatva a hozzászólásokat, rájöttem, hogy kórháza válogatja a dolgokat. Én csak pozitivumokról tudok beszámolni. Parázni paráztam én is addig, mig a doki meg nem mondta, hogy bikinivágásom lesz. Jól vagyok, persze fáj, de nem annyira, hogy vészes legyen. Én úgy érzem, hogy az ember a saját élete miatt minden áldozatra kész, akár anyagilag is és itt minden egyes forint megtérült nálam. Csak szuper emberkék vettek körül, akiknek az volt a fő, hogy nekem ne legyen annyira rossz. FEl a fejjel lányok, csak pozitivan. Tica

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook