Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13287. YPanna
2012. jún. 3. 21:09

Ok, akkor szedjük össze, h mikre lehet készülni, esetleg megelőzni.... úgy mint amikor elmondtuk egymásnak h mit praktikus a kórházba vinni...

1) menstruáció szerű nagyon enyhe vérzés (nem kötelező érvényű, de jelzés értékkel a "periodus időszakában")

2) hőhullámok (remélem ez is csak havonta lesz 1-2 nap??!!)

3) 2-3 hónapon belül, vagy később?? jelentkező vizelettartási problémák

NEM akarok negyediket !!!

Panna

13286. summer40 (válaszként erre: 13285. - Ildikócska)
2012. jún. 3. 20:57

Hát az én orvosom rögtön a mütétet javasolná

,(hólyagplasztikának,hüvelyplasztikának) mondják.De ahogy én utánaolvastam ez is csak pár ideig-óráig oldja meg a panaszokat.Javasolják az intimtornát is a szakemberek,állítólag jó eredményt lehet elérni a gátizmok edzésével.

13285. Ildikócska (válaszként erre: 13282. - Summer40)
2012. jún. 3. 20:01

Szia!

Én tavaly szeptemberi vagyok, és néha, ha nagyon kell pisilni, nehezen tartom vissza, és igen, egy-egy csepp kijön. Ez hólyagsérv, vagy micsoda? Ne rémisztgess!! nem is mertem eddig senkinek megemlíteni. A dokimnak, meg végképp nem. De lehet, hogy mégis kéne? És mit tesznek ezzel?

13284. summer40 (válaszként erre: 13283. - YPanna)
2012. jún. 3. 19:29
Szia! Biztos,hogy nem.A megfázástól nem folyik el az ember vizelete,csak többször kell menni,az a hólyaghurut.Nekem még csak nem is kell többször mennem ,de inger nélkül el-elcsepeg.Egészségügyis vagyok,sajnos többet tudok,mint amit kellene.Az orvosok nem mondanak semmit a szövödményekröl,hogy pontosan mi léphet fel,nekünk kell tájékozodni.Én sem akartam a szövödmények miatt a mütétet.Még!De megkaptam minek ez nekem már ha ne nem akarok több gyereket.Ennél sokkal többröl van szó.:(Pedig az én orvosom olyan mint a fehér holló,nem fogadott el egy fillért sem mivel szakmabéli vagyok.
13283. YPanna (válaszként erre: 13281. - Judit1109)
2012. jún. 3. 19:14

Szia, pont ilyenekre gondolok, mint amit summer írt, ezt mondjuk a doki mondhatta volna XX ezerért, h ilyenre is számíthatok, és h esetleg mit tegyek meg a megelőzés érdekében. Beszarok... mi vár még ránk??

Summer ne gondolj rögtön a legrosszabbra, nem lehet h csak felfáztál??

Panna

13282. summer40
2012. jún. 3. 15:08
Sziasztok! Régen nem írtam.Most kérdeznék valamit a régebben mütöttektöl.Volt közületek olyan akinek méheltávolítás után lett vizeletcsepegése?Engem 3 és fél hónapja operáltak és kb. egy hete kezdödött,hogy inger nélkül elfolyik a vizelet.Még nem teljes hólyagtartalom,pár csepp, de gyanítom,hogy ez már a hólyagsérv,húgycsősérv lesz.Pedig intimtornával is erősítem a gátizmokat.Hát tudjátok pont ettöl féltem,mert anyukám 20évvel ezelött úgyanígy járt.Elvagyok keseredve,milyen életminőség vár rám még csak 40éves vagyok.
13281. Judit1109 (válaszként erre: 13280. - YPanna)
2012. jún. 3. 10:40

Szia!

Az én orvosom meg akart kímélni a klimaxtól, ezért mentette, ami menthető, így 2/3 fészket bent hagyott. A hőhullámok ettől függetlenül jöttek. Remélem, hogy írhatom múlt időben, mivel negyedik éjszakát töltöttem minimális, vagy egyáltalán nem megjelenő hullámmal. Tudom, hogy nem lehet itt reklámozni semmit, de meg akarom osztani veletek, hogy öt napja szedem a Klimin Szója Fortét. Ha még nem próbáltátok, tegyétek meg, nekem bevált. Remélem segíthettem.

13280. YPanna
2012. jún. 3. 09:45

Sziasztok,remélem mindenki rendben :)

39 éves vagyok, és 8 hetes műtött, azonban úgy érzem, hogy hitelesen tudnám előadni/leírni, hogy milyen egy gengszter dolog a hőhullám.

Nekem van egy elméletem, így már utólag, hogy az orvosok inkább gyökerestől orvosolják a problémánkat, ahelyett, hogy például, megmentenék, vagy orvosolnák a problémát. Kíváncsi lennék, hány nőnek mentették meg a méhét, pl kimetszük a miómát és visszastoppoljuk a méhet?? Mert ez lenne a normális (extrém eseteket kivéve). Node tényleg? Én egy ilyen orvosról tudok, aki vállalja ezt a macerát, engem nem ő műtött, de a barátnőmet igen, nem őt akarom reklámozni, nehogy félre értsetek, és nem vagyok gyógyszerész sem, és orvos sem. Kíváncsi lennék arra is, hogy hány nőgyógyász tud az Esmya nevű gyógyszerről?? Kédezzétek meg az orvosaitokat, de előtte nézzetek utána, hogy mi is ez, már sok sok infó van róla. Én azt hiszem, ha nem lett volna sürgős a műtét, akkor kipróbáltam volna. Mindenkinek saját döntése, h mit csinál.

Én azt gondoltam a műtét előtt h már mindent tudok, nagyon alaposan utána jártam a dolgoknak, de most úgy érzem, h ennél alaposabb is lehettem volna.

Bocs h ilyen negatív voltam, csak gondoltam hátha ez is segítség valakinek!

Szép napot Nektek :)

Panna

13279. Ditke1968 (válaszként erre: 13277. - Jázmin 40)
2012. jún. 2. 11:35

Szia!

Nekem műtét után 2 hétig volt, de inkább olan barnás-narancssárgás, most múlt el.A doki azt mondta ez természetes dolog, ne ijedjünk meg.

13278. turkkati (válaszként erre: 13277. - Jázmin 40)
2012. jún. 2. 08:59
Nekem is volt, 8 nappal a műtét után jelentkezett, minimális volt, kb 2 hétig tartott.
13277. jázmin 40
2012. jún. 2. 08:25
sziasztok. azt szeretném megkérdezni, hogy volt e valakinek olyan, hogy két héttel méheltávolitás után van egy kis hüvelyi vérzésem.eddig nem volt, ma reggel vettem észre.
13276. Ditke1968
2012. jún. 2. 07:35
Kihalt az oldal, mindenki eltűnt, hál istennek nincsenek betegek:)
13275. erikpipi
2012. máj. 31. 20:13
Köszi nektek!
13274. barbi999 (válaszként erre: 13270. - Erikpipi)
2012. máj. 31. 17:55
Szia! Engem is hosszant vágtak a köldökömtől a szeméremdombig.A varratokat csak 10. napon szedték ki.Én nagyon ügyeltem arra,hogy egyenes háttal járjak ez fontos az összenövések elkerülése végett.Talán az ágyból való felkelés volt nehezebb, a bikinivágásosaknak ez egyszerűbb volt.A vágást csak neogranormonnal kenegettem,persze csak varrat szedés után.
13273. nagy49éva (válaszként erre: 13272. - Erikpipi)
2012. máj. 31. 16:32
Szia Erika! A hosszanti vágás gyógyulása is függ az emberek alkatától. Én kövér vagyok ezért nálam a gyógyulási idő hosszabb volt és a varratokat sem egyszerre szedték ki. Két dréncsövem volt és ennek a helye illetve a köldököm gyógyult lassan. Amíg varrat volt addig sokat kenegettem Betadinnel. A varrat kiszedése után már lehetett lámpázni és kenegetni így illetve a C vitamin és Cink tabletta segítségével gyorsítottam a gyógyulást. A haskötő nekem nagyon hiányzott, mert nem volt ami tartsa a pocakom így maradt a két kezem. A varrat elég kemény volt, de amint mondta az orvos fél-egy év multán már minden "felpuhult". Sétálni csak egyenes háttal derékkal volt szabad, ne legyen újra összenövésem is. Éva
13272. erikpipi (válaszként erre: 13271. - Nagy49éva)
2012. máj. 31. 13:09

Biztos te vagy:)Nekem bikini volt, de a barátnőmet hosszant vágják, ebben nem tudtam neki segíteni, csak a saját tapasztalatomat mondtam el neki. Ez a hosszanti nem fexik:( Gondolom lassabb a gyógyulás is, azt mondták neki. Jobban fáj? És mire kell odafigyelni? Vagy ugyan arra mint a bikinivágásnál?

köszi

13271. nagy49éva (válaszként erre: 13270. - Erikpipi)
2012. máj. 31. 11:59
Szia Erika! Úgy gondolod, hogy a köldököt megkerülve szép hosszab lefelé függőlegesen tehát nem bikini vágás keresztbe? Akkor kérdez engem így műtöttek függőlegesen és egy kicsit vízszintesen is. Éva
13270. erikpipi
2012. máj. 31. 10:52

Szép Jó reggelt!


Ha valakit esetleg hosszában vágtak, kérlek a tapasztalatokat osszátok meg velem. Köszönöm :)

13269. barbi999 (válaszként erre: 13265. - Jázmin 40)
2012. máj. 31. 09:00
Szia Jázmin!Engem februárban műtöttek és a mai napig szaladgálok a wc-re, eleinte nekem is fájt a hasam mikor pisiltem de vettem tőzegáfonya kapszulát. már nem fáj ha pisilek de a félóránként én is megyek.A háziorvosom vizeletet nézetett az is rendben volt ezért írt fel vízhajtót,azt mondta a felborult hormonháztartás miatt a szövetek között felgyülemlik a folyadék és ez távozik,főleg éjszaka azért írta a gyógyszert,hogy napközben menjek inkább a wc-re ne éjjel.Úgy veszem észre egyik bajtól megszabadultunk de a hormonok miatt szenvedünk még egy jó darabig.Ha tud valaki megoldást ezekre a problémákra ossza meg velünk tapasztalatát!
13268. Judit1109 (válaszként erre: 13265. - Jázmin 40)
2012. máj. 31. 01:26

Szia

3 hétig én is állandóan pisiltem, mára megszünt:-)

Onkológusba sajnos nem tudok segíteni.

Jó éjt!

13267. Csillus6 (válaszként erre: 13266. - Jázmin 40)
2012. máj. 30. 23:26

Szia!

Írtam neked priviben.

13266. jázmin 40
2012. máj. 30. 23:14
segítsetek már egy olyan onkológust találni aki meghallgat!
13265. jázmin 40
2012. máj. 30. 23:11
amúgy ma bementem a sürgősségire, mert azt hittem bélelzáródásom van. nagyon berinyáltam mert 3 napja nem tudtam produkálni. még ricinust is ittam. ugyhogy nem vagytok egyedül. nekem nagyon sokszor kell mennem pisilni, és fáj a hasam. volt igy valaki? olyan félóránként járok pisilni. már nem bírom. nem tudok éjjszaka aludni. legalább ötször felkelek.
13264. jázmin 40
2012. máj. 30. 23:05
sziasztok lányok!nemtudnátok ajánlani nekem egy nagyonjó onkológust? nem vagyok megelégedve a debreceni klinikával,mert nem végeznek el elég vizsgálatot. hiába mondom a tüneteimet mégsem érdekel senkit. olyan mintha a falnak beszélnék! egy ultrahangot, vagy egy vérvételt nem akarnek kiirni. írjatokmár nekem privátba. előre is köszi!
13263. nino63 (válaszként erre: 13243. - Petuka45)
2012. máj. 30. 21:54
Koszi szepen!udv.Nino!
13262. Rezeda63 (válaszként erre: 13253. - Ditke1968)
2012. máj. 30. 20:33

Szia!

Igen! Erre mondják "kinek a pap, kinek a papné":)))) De valóban mindenkinél más megoldás lehet az üdvözítő.

Üdv. Rezeda

13261. Rezeda63 (válaszként erre: 13260. - Barbi999)
2012. máj. 30. 20:31

Az tuti, hogy kipucol:)))) Nálunk (a debreceni klinikán!!!) ezt adták műtét előtt:)))))

Rezeda

13260. barbi999 (válaszként erre: 13256. - Kenzol)
2012. máj. 30. 10:06
Szia Kenzol!Nagyon sajnállak,hogy ennyit szenvedsz a wc-re menéssel.A szobatársnőm is így szenvedett és a nővérke a keserűsót ajánlotta a néninek reggel éhgyomorra 2dl langyos vízben kell felodani 1-1,5kanállal a sóból.Rossz íze van de ettől,100% hogy kipucolódsz.Én is kipróbáltam és ez tényleg hatásos.Nem görcsölsz tőle!Nagyon olcsón lehet venni a gyógyszertárban.Meg ér egy próbát.
13259. erikpipi (válaszként erre: 13254. - Turkkati)
2012. máj. 30. 09:32

Szia!

Szennalevelet csak végszükségben:) Egyébként ezekkel a hashajtókkal az a gond, hogy elsőre persze sikerül, de utána felborítja az emésztés folyamatát, és megint pár napig semmi eredmény.

Ami még kíméletes az a guttalax cseppek, de csak a megengedett menyiséget szabad bevenni.

13258. Ditke1968
2012. máj. 30. 09:21
Amúgy ha valaki műtét előtt áll, én ajánlom a Kistarcsai kórházat, még doki nevet is szívesen adok.Annyira normálisak , kedvesek, segítökészek ott a nővérek és az orvosok, hogy el sem hinném, ha nem tapasztalom meg.Persze, szerintem ott is, mint bárhol máshol jo ha van fogadott orvosod:)Kényelmesek az ágyak, a fejtámla le-föl mozgatható, az ágy is le-föl mozgatható távirányítóval:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook