Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13249. editjudit (válaszként erre: 13248. - Esztimanó)
2012. máj. 29. 19:17

Szia Mónika !

Tényleg felháborító ami Veled történt, bár 15 éve hasonlóan jártam én is. Azóta nem az "illetékes kórházba vagy rendelőintézetbe járok " De úgy tudom, szabad orvos választás van - ha találsz egy másik senbészt aki "elvállal" bármelyik Kórházba és városba mehetsz. Szfvár körzetében élek - és Siófokon műtöttek többször is, de nem bántam meg. Az orvos nagyon rendes, és szerintem szuper is !

Kívánom hogy a jövőben csak kellemes dolgok történjenek Veled!

13248. Esztimanó
2012. máj. 29. 18:56

Szia Judit!

Köszönöm, kitartásra most tényleg nagy szükségem lesz. Most egy kicsit kibőgöm magam, egyedül leszek egész éjjel, párom dolgozik. Rákérdeztem az egyik vizsgáló orvosnál arra is, hogy mi van, ha pont a műtét alatt jön meg? Azt mondta, ilyen semmiségekkel nem foglalkoznak. Azért kíváncsi lennék, hogyan fogok betétet cserélni például az őrzőben másfél óránként, hiszen felkelni sem tudok majd és bugyi sem lehet rajtam. Nem hiszem, hogy a nővéreknek lesz ideje folyton tisztába tenni.

Hát, azt hiszem a nyári pihenésről le kell mondanom :( Nem tudom, van-e arra lehetőség, hogy másik kórházba menjek, fizeti-e a tb? Bár gyanítom, másutt is gondok vannak. Azért az igaz, hogy a nővérek maximálisan segítőkészek voltak a lehetőségeikhez képest, sajnos nem minden rajtuk múlik.

Azért gyakran visszanézek majd ide a fórumba, megszerettelek Benneteket. Ti mindig lelket tudtok önteni az emberbe!

Szép napot és gyors gyógyulást a friss műtötteknek! Mónika

13247. Judit1109 (válaszként erre: 13246. - Esztimanó)
2012. máj. 29. 18:17

Szia!

Örülnünk kéne, de igazán nincs minek. Eseted több, mint felháborító. Téged rendesen szívatnak. Nem is tudom, hogy mit csinálnék a helyedben.

Csak kitartást tudok kívánni!

13246. Esztimanó
2012. máj. 29. 18:04

Sziasztok Lányok!

Lehet, hogy kilépek a klubból? Nem is tudom, örüljek-e vagy sem, ami ma az egészségügyben megy az kész kabaré. Ma voltam a dokinál, mégsem kell kivenni a méhemet. Egyelőre. A szövettan szerint elsősorban hormonális oka van a vérzészavarnak, ha néhány hónapon belül nem rendeződik, felírnak valami gyógyszert. Ha akarok, még babát is vállalhatok, de a miómák miatt úgyis vetélés lesz a vége. Ezt a doki mondta. :(

De a legmegdöbbentőbb az, amit utána mondott az orvos. Kiderült, hogy az az almányi csomó, amit a hasamban érzek valójában nem is a méhemben van sőt semmi köze hozzá. Egy hasfali sérvről van szó, kizáródással, üszkösödés nélkül. És ezt eddig a szülés óta senki nem vette észre? Azóta megvan. Elküldtek a sebészetre, én naív azt hittem, a rendelésen megvizsgálnak, elküldenek a szükséges vizsgálatokra, kitűzik a műtét napját stb. Hát ez egyáltalán nem így van. Két doki is megvizsgált, megállapították, hogy igen, ez valószínűleg sérv. Mondták, hogy várjak, majd egy sebész jön és megmondja, hogy mikor tud műteni. kb három óra múlva(már vége volt a rendelésnek)megkaptam a beutalókat az előzetes vizsgálatokra (vérvétel, belgyógyászat...)Akkor tudtam meg, hogy egy bizonyos orvost kell keresnem, mert csak ő tud időpontot adni. Vele viszont csak akkor tudok beszélni, ha sikerül elkapnom két műtét között. Órákig vártam, már csak én voltam ott egyedül, meg egy cukorbeteg idős nő, akinek a lábát amputálták néhány hete.Reggel tíz óta várta a betegszállítót, egy magas ágyon ücsörögve. Délután háromkor már rákérdeztem, hogy mikor tud valaki nekem adni egy műtéti időpontot, de az asszisztensnő is csak azt mondta, hogy ezt a dokit várjam meg, mert másik orvos nem ad időpontot. Ezt nem egészen értem, szerintem ezt a rendelésen kellene elintézni a vizsgáló orvosnak: megbeszélni a beteggel az időpontot, aztán az orvosok majd eldöntik maguk között, ki melyik műtétet csinálja. De hogy a páciensnek kell egész nap a folyosón lesben állni, hogy valaki elmondja neki, pontosan milyen műtétről van szó, mennyi ideig kell bent lenni, mikor kell bemenni...hát ez már röhej. Hallottam ott néhány betegtől, hogy sokszor befektetik az embert, aztán várja, hogy melyik nap kerül sorra. Volt, akit csak egy hét múlva műtöttek. Hát én így nem vagyok hajlandó beleegyezni a műtétbe, max. egy nappal előtte vagyok hajlandó befeküdni. Holnap megpróbálok megint beszélni az orvossal, ma nem tudtam elkapni, mert a páromnak menni kellett dolgozni, nem tudtam tovább várni. A kétéves kislányunkkal mégsem ücsöröghetek órákig a sebészet folyosóján. A nővérkék szerint azért van ez így, mert nincs elég orvos. Lehet, meg kéne írnom ezeket az élményeket az illetékeseknek is, talán rádöbbennének, hogy ez nem mehet így sokáig. Lehet, mire odakerülök, már nem lesz, aki megműtsön? Nem ezért fizettem a tébét évtizedekig.

13245. editjudit (válaszként erre: 13243. - Petuka45)
2012. máj. 29. 08:45

Szia !


Nekem is elküldenéd priviben?

Nagyon köszönöm!

13244. Ditke1968 (válaszként erre: 13233. - Kenzol)
2012. máj. 29. 08:37

Szia!

Amit még ajánlhatok az a szennelevél tea.Patikában lehet kapni, én még azt ittam naponta többször, de csak egy pici cukoral izesítettem.Ez akut székrekedésre jo.nekem bevált...

13243. petuka45 (válaszként erre: 13235. - Nino63)
2012. máj. 29. 06:27
Küldtem priviben a szer nevét.
13242. nagy49éva (válaszként erre: 13237. - Kenzol)
2012. máj. 29. 05:05
Szia Kenzol! sajnálom, hogy szenvedsz. Én sárgabrack levet ittam és rögtön átestem a ló túloldalára olyan hasmenenést okozott, hogy aranyerem lett. Addig nem is tudtam, hogy hasmenéstől is lehet. Javaslom a sárgabarack lét, de nem igyál meg egy dobozzal mint én ráadásul még egy kis tejet is ittam rá. Jobbulást Éva
13241. Judit1109 (válaszként erre: 13237. - Kenzol)
2012. máj. 29. 00:07
Küldtem emailt a szuri beadásáról.
13240. Judit1109 (válaszként erre: 13239. - Ditke1968)
2012. máj. 28. 21:16

Én is '68-as vagyok és 40 darabot írt fel a doki, holott azt mondta, hogy 4 hétig kell még adni. Hússzal megelégszem, ha a háziorvos is egyet ért vele.

Üdv.

13239. Ditke1968
2012. máj. 28. 20:45
hát lányok én köszönöm a nem is tudom mnek, de ahogy olvaslak benneteket, nagyon szomorú lette.Engem 10 napja műtöttek, és a műtét másnapján már volt széklet.Azóta minden reggel van.Bár én rengeteget sétáltam, sétálok, és nagyon sokat iszom folyadékot.Próbáljátok ki ti is, hátha segít.A véralvdásgátló minek még otthon?Nekünk csak a kórházba adtak, itthon már nem kell.Vigyázzatok magatokra. és jobbulást:)puszika
13238. Judit1109 (válaszként erre: 13233. - Kenzol)
2012. máj. 28. 20:08

Szia

Ha már végképp nem ment a dolog, akkor dulcolax kúput használtam, aztán mikor már mocorogni kezdtem, akkor az aszalt szilva levet ittam. De ez is csak akkor működik, ha fent vagyok, mert ha fekszek, akkor semmi nam használ.

Az injekciót nekem az uram adja, de már én is unom és néha nagyon tud fájni. Még négyet beadunk és befejeztem.

13237. kenzol (válaszként erre: 13234. - Turkkati)
2012. máj. 28. 20:07

már aludni se tudok, holnap veszek guttalax-ot hátha jó lesz.

A mozgással nincs gond, már hason is feküdtem, gyorsan gyógyulok :) Nem mondom, hogy néha nem fáj a hasam, de csak alul. De ez a fájdalom elsöpör mindent. Éjjel se tudok aludni tőle, és pont hosszú ünnep volt, így itt zárva volt a gyógyszertár.

Néha olyan heves fájdalom jön rám, hogy összepisilem magam, a vizelés se állt vissza, oda 3 óránként kellene mennem, és utána lecsapolni a maradékot és jegyzetelni, de mivel 15 percenként megyek wc-re ezt se tudom csinálni, pedig a dokim elmondta, hogy vesekárosodást szenvedhetek. ELEGEM VAN!

13236. Rezeda63 (válaszként erre: 13233. - Kenzol)
2012. máj. 28. 19:51

Szia Kenzol!

Iszol elég vizet???? Nálam a tejes dolog inkább székrekedést csinál, de van akinél hasmenést. Nekem is kellett egy év mire rendeződtek ezek a dolgaim. Úgy volt ahogy írod, hogy nem volt ingerem, igaz én fájdalmat nem érztem. Nálam igazán semmi sem vált be hosszab távon, kivéve a mozgás, de ezt neked még nem ajánlom:)

A szuritól én is lúdbőrös voltam főleg már a vége felé, de hősiesen beszúrtam mindet. Nincs valaki aki beadná?? Nem egy nagy cucc, ráadásul nem is fáj !!!

Kitartást! Üdv. Rezeda

13235. nino63 (válaszként erre: 13232. - Petuka45)
2012. máj. 28. 19:49
Szia,leirnad priviben azt a homeopatias szert,es kb.mennyi az ara egy honapra.Koszi Nino!
13234. turkkati (válaszként erre: 13233. - Kenzol)
2012. máj. 28. 19:44

Jobb lesz, adj időt magadnak. Ugyanígy voltam, február 23-án volt a műtét, márc. 15-én, már úgy volt, hogy visszavisz az uram a kórházba, mert azt hittük bélelzáródá. Iszonyú fájdalom, már ülni sem tudtam, annyira ott volt, 15 percenként kellett Wc-re menni, de siker nélkül.

Kipróbáltam többféle hashajtót, kúpot, a lenmagpehaly kefírben rendezte a dolgot.

Együttérzek veled, tudom nem vigasztal, de be fog állni:)

13233. kenzol
2012. máj. 28. 19:37

Sziasztok!

Van egy gondom, a műtét után sehogy se akar a székletem rendeződni :( Szerintem aranyerem lett, olyan fájdalmaim vannak a végbelembe, hogy néha a falat verem kínomba. Erős szúrást szoktam érezni, van hogy összeránt a fájdalom, 10-15 percenként érzem, hogy kakilnom kellene, de nagy ritkán egy bogyó kijön, de nem kemény. Minden reggel kefirt iszok, eszek gyümit is, de a műtét óta nem tudom elvégezni a nagydolgomat simán :( Nincs ingerem csak fájdalmam :( Kipróbáltam azt a mucofalk oranget, de attól se lett könnyebb.

Más gondom is van, nem tudom magamnak beadni azt a rohadt véralvadásgátlót, nem tudom megszúrni magam.Kibírtam ezt a nagy műtétet, alig kis fájdalmakkal, és ilyen hülyeségek kifognak rajtam. Sírhatnékom van a tehetetlenségemtől.

13232. petuka45
2012. máj. 28. 19:33
Köszönöm a válaszokat. Nekem hőhullámra szomszédasszonyom ajánlott homeopátiás szert, amivel ő is átvészelte ezt az időszakot, a műtét után 1 héttel kezdte szedni és neki bevált. Én is ki fogom próbálni, igaz eddig még nem használtam homeopátiás szereket.
13231. turkkati
2012. máj. 28. 18:55

Anyukámnak 29 éve kellett eltávolítani a méhét, 47 éves volt. Akkor mentek a petefészkek is, a méhvel együtt. Fél évig voltak erős banyakóros tüneteti, aztán elmúlt.

Nekem nem jelentkezett, remélem így is marad.

Már vettem az amerikai progeszteron-krémet a Body Ba....-t, 1-n elkezdem kenni, hogy megelőzzem:)

13230. Judit1109 (válaszként erre: 13228. - Barbi999)
2012. máj. 28. 18:48
Ja, meg az E-vitamint is írták.
13229. Judit1109 (válaszként erre: 13228. - Barbi999)
2012. máj. 28. 18:45

Hát nem valami biztató, amit írtál. Kezdek elkeseredni és már félek az éjszakáktól. Nálam is ez van, hogy ha már felébredtem, akkor kimegyek pisilni - szépen, csendben, hogy a kiskutyám fel ne ébredjen:-). Holnap megyek a háziorvoshoz a táppénzes papírért. Remélem tud valami okosat mondani. Ma olvastammegy cikket a hullámokról, abban javasolják a zsálya cseppeket. Állítólag rögtön használ. Holnap mindenképp veszek.

Köszi a választ.

13228. barbi999 (válaszként erre: 13224. - Judit1109)
2012. máj. 28. 18:14
Judit szia. Engem februárban műtöttek de azóta egyetlen egy éjszakát sem aludtam végig éjjelente,kb ötször felkelek,és ha már fel vagyok akkor megyek a wc-re.Tiszta őrület az éjszaka.A hőhullámokra Remifemin pluszt írt az orvosom.Hát, még nem igazán érzem a hatását ,de a doki szerint kb 6. hónap utánn van hatása.
13227. nino63 (válaszként erre: 13223. - Petuka45)
2012. máj. 28. 16:12
Szia!nalam semmi baj nem volt a petefeszkekkel,de mivel anyukam 73-evesen petefeszek rakkal volt mutve,mindent kivettek.47-eves voltam.Masfel eve volt a mutet es azota nagyon kinlodok a banyakorral.Nehez,de hatha-hatha megszabadulok egyszer tole.Amit Rezeda mond az is igaz,hormonok nelkul sokk mas bajok zudulnak rank.Udv,Nino!
13226. erikpipi (válaszként erre: 13206. - Turkkati)
2012. máj. 28. 10:45

Szia!

Köszönöm, minden ok:) Bár pár hete előjött az a bizonyos banyaláz. Azt nem lehet kivenni?:)))))))


Ditke1968

Köszönöm a listát.:)

13225. Ditke1968 (válaszként erre: 13223. - Petuka45)
2012. máj. 28. 09:25
Ha ez van, akkor tényleg el kell távolitani.Az előző irásodban ezt nem írtad, ezért gondoltam, hogy csak úgy kiveszik, hgy semmi baja.Viszont így tényleg muszáj, de reméljük jobb lesz neked is:)
13224. Judit1109 (válaszként erre: 13222. - Editjudit)
2012. máj. 28. 08:41
Na, ez az éjszaka sem volt jobb, mint a többi. Kezdek dühös lenni. Pedig én olyan jó alvó voltam! Na, jó, ez még mindig jobb, mint a menstruáció. Remélem, mire megyek dolgozni, jobb lesz, mert amíg itthon vagyok, addig tudok napközbe pihenni, de mi lesz utána?
13223. petuka45
2012. máj. 28. 08:18

Sziasztok!

Nem én akarom az eltávolítást de, mindkét petefészkemen is vannak miómák, és mivel 25-éves korom óta elég gyakran (11 szer) voltak petefészek cisztáim, illetve „veszélyeztetett csoportba” tartozom (Anyai déd mamám, nagymamám és a nagynéném is petefészek rákban haltak meg) ezért született a konzultáció után ez a döntés.

13222. editjudit (válaszként erre: 13219. - Judit1109)
2012. máj. 27. 20:20

Szia Judit !

Az én hullámaim azért nem olyan erőszakosak mint a Tieid! Az nem jó, hogy hogy nem tudsz pihenni. Én is: vékony takaró, nyitott ablak, pántos pizsifelső, vagy hálóing, és rövid pizsinadrág. Ha megyek vissza kontrollra, az orvossal mindképpen meg kell beszélni a lehetőségeket, addig szenvedek.

Én is 20 napos vagyok.

13221. Ditke1968
2012. máj. 27. 20:19
Az én orvosom azt mondta, hogy az az orvos, aki kivesz ép petefészkeket, az nem normális.Szerintem igaza van.Akinek kivették, azóta is szenved, miért szenvednél te is?Juditnak igaza van, ne,csak klimax fog gyötörni, de 45 évesen hormonhiányban szenvedni nem a legjobb dolog.Szerintem ne vetesd ki, ami egészséges azt ne bolygassuk szerintem.
13220. Rezeda63 (válaszként erre: 13216. - Petuka45)
2012. máj. 27. 19:54

Szia!

Betegek a petefészkek is, azért kell őket eltávolítani, vagy csak te szeretnéd, hogy egyúttal vegyék ki azt is????

Ha épek, akkor általában nem szokták eltávolítani és nem is olyan ajánlatos. A 45 évvel még fiatal vagy ahhoz, hogy önként dobd oda ha nem muszáj. A klímax csak egy dolog, de a hormonhiánynak hosszútávon, számtalan más egészségügyi következménye is van.

Üdvözlettel Rezeda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook