Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13399. Judit1109 (válaszként erre: 13396. - Esztimanó)
2012. jún. 24. 21:34

Neked is kitartást kívánok és mielőbbi gyógyulást. Vigyázz nagyon magadra és siess haza a Törpilládhoz:-).

Èn hétfőn leszek hét hetes, de már az égvilágon semmit nem érzek.

Puszi.

13398. fancsika1 (válaszként erre: 13395. - Judit1109)
2012. jún. 24. 21:17
Köszi szépen, aranyos vagy, majd jelentkezem, ahogy ide tudok ülni a géphez.Á
13397. fancsika1 (válaszként erre: 13396. - Esztimanó)
2012. jún. 24. 21:16
Szia! Vigyázz nagyon magadra, és ne izgulj, minden rendben lesz hidd el, csak hinni kell a dolgokban, és úgy lesz! Téged vár a kislányod, engem a 2 gyönyörű unokám.
13396. Esztimanó
2012. jún. 24. 20:50

Szia fancsika sorstársnő! :)

Én még holnap itthon leszek, csak kedden reggel kell bevonulnom. Az zavar a legjobban, hogy nem biztos, hogy szerdán sorra kerülök, ez csak menet közben derül ki. Remélem nem csúszom sokat, legszívesebben már most mennék, csak végre túl legyek rajta. Sajnos a méhem most még marad, "csak" a hasfali nagy dinnyét veszik ki. Izgulok is rendesen, hogy legalább addig ne jöjjön meg, amíg a kórházban vagyok. Aztán valamikor fél év múlva sorra kerül a méhem is. Attól már nem félek annyira, ott tudom, mire számíthatok, de itt sajnos minden bizonytalan. Jó, hogy mi csajok itt vagyunk egymásnak, sok erőt kapok tőletek.

Az első három hétben lesz segítségem, holnap jön a párom unokahúga egy hétre, ő már jól ismeri Esztikét, szeretik egymást. Itt marad a héten, aztán a férjem lesz szabin két hétig. Ha hazajövök a kórházból, a gyülekezetünkből a segítőegyleti nőtestvérek fognak segíteni mindenben, amíg használható nem leszek megint. Valamelyikük mindig itt lesz velem, hogy a mindennapi apróságokban segítsen. Esztike is megígérte, hogy majd olvas nekem mesét, mert akkor anya biztosan hamarabb meggyógyul.

Már csak sűrűn kell mondogatni magamnak hogy fel a fejjel, hátha el is hiszem :)

Most megyek, megfürdetem a kisasszonyt, hosszú ideig nem lesz rá lehetőségem.

Szép estét és kitartást!

Mónika

13395. Judit1109 (válaszként erre: 13394. - Fancsika1)
2012. jún. 24. 20:08

Sok sikert és kitartást. Ügyes vagy, pozitív és gyorsan túl leszel rajta! Az első nap "érdekes" lesz, utána viszont óráról órára jobb lesz.

Puszi.S

13394. fancsika1
2012. jún. 24. 20:00
Sziasztok leányzók! A nagy sport táska bepakolva, minden ami kell (itt is kaptam jó tanácsokat), az időt néztem, hogy kedvező lesz hétfőn-kedden, nem lesz dög meleg, aztán usgyi reggel a kórház. Nagyon jól esett, hogy többetektől kaptam privát üzit is, jó kis lelket öntöttetek belém, most már csak a beöntés az izgi, de azon is túl leszek, hiszen volt már nekem ilyen szülésnél, epeműtétnél. Majd jelentkezem, ha kijöttem és ide tudok ülni remélem ha csak egy pár percre is, hírt adok magamról, minden jót nektek,aki előtte van annak kitartást, aki utána annak gyógyulást.
13393. fancsika1 (válaszként erre: 13390. - Esztimanó)
2012. jún. 24. 12:37
Szia Esztimanó! Ez már egy fél gyógyulás, hogy egy ilyen kis pici lány ennyire aranyos, de egész biztos, hogy a párod is mondta ezt neki. Ne izgulj ezeken a dolgokon, de az biztos, hogy neked nagyon kéne egy segítség a műtét után, mert mondjuk a kis lánykádat sem szabad emelgetned utána, ezt tudom, mindenki mondja, hogy nagyon vigyáznunk kell magunkra, a barátnőmnek azt mondták, hogy még egy "lepkef. ngot sem szabad megemelni minimum 2 hónapig a sérv miatt, hogy nehogy kialakuljon. Talán lesz valaki barátnő vagy szomszéd segítséged, és hidd el a párod is biztos nagyon fog érted aggódni, és nem lesz ingerült, segíteni fog. Sok sikert neked, én már csütörtökre túl leszek mindenen, kedden műtenek, arról nem is beszélve, hogy én azért már 57 éves vagyok,biztos lelkileg nem fog ugy megviselni mint titeket fiatalokat, de fel a fejjel, és a kislányod csak adja majd neked a cuppanós puszikat az már egy fél gyógyulás lesz. Ne agyalj éjjel se, ha nem tudsz aludni olvass, tv-zz, gépezz, az el vonja a figyelmedet.
13392. Rezeda63 (válaszként erre: 13390. - Esztimanó)
2012. jún. 23. 20:41

Szia Mónika!

Látod azt mondják, az ilyen és ehhez hasonló dolgok miatt érdemes élni:))) Sok sok ilyen élményt kívánok neked, és ez adjon erőt akkor amikor úgy érzed a béka seneke alatt vagy.

Üdv. Rezeda

13391. starmama (válaszként erre: 13388. - Esztimanó)
2012. jún. 22. 23:32

Szia Esztimanó!

Nekem van hálóm, de más a funkciója. Kivették a méhemet, és a hüvely-, illetve méhnyak-csonkot tartja a háló. A hüvelyfalhoz van varrva, a vége pedig a gerincemhez van rögzítve. Ha jól sikerül a műtéted, akkor egy hét múlva már tudsz majd sétálgatni. 3 hetes műtötten én már autóztam. Remélem minden rendben lesz, a háló jó dolog, ha jól használják. Attól ne félj!

Szorítok érted!!!!

13390. Esztimanó (válaszként erre: 13389. - Rezeda63)
2012. jún. 22. 22:28

Szia Rezeda!

Tényleg nagyon sokat segít, hogy itt kibeszélhetjük magunkat. Megértjük egymás problémáit, érzéseit, hiszen itt mindenki hasonló dolgokon ment keresztül. Sajnos szülők már nincsenek, bár akkor sem mennék velük sokra, ha még élnének. Nem volt olyan a kapcsolatunk, hogy ilyen gondokat megbeszéljünk. Párom állandó éjszakai műszakban dolgozik, így este öttől reggel ötig egyedül vagyok. Éjszaka pedig sokkal többet agyal az ember a sötétben, főleg, ha rossz alvó.

Érdekes, a legtöbb érzelmi támaszt rajtatok kívül két és féléves Esztike lányunktól kapom, ma nagyon aranyos dolgot csinált. Látta, hogy fáradt vagyok, megfogta a kezem és odavezetett az ágyhoz. Ez anya helye, szunyóka!-mondta. Mikor látta, hogy nem fekszem le (sok dolgom volt még) átölelte a lábamat apró karjaival és azt mondta: dédelgetem anyát. Nyomott egy cuppanóst a lábamra és addig nem engedett el, amíg le nem dőltem az ágyra egy kicsit pihizni. Majdnem elbőgtem magam a meghatottságtól, olyan édes volt. Ha ilyen dolgok magától eszébe jutnak, akkor valamit biztosan jól csinálunk szülőként :)

Viharmentes jó éjszakát mindenkinek! Mónika

13389. Rezeda63
2012. jún. 22. 19:59

Szia Eszti!

Ezzel a hálós dologgal kapcsolatban nincs tapasztalatom, de voltak itt közöttünk olyanok akiknek volt hasonló, majd biztosan írnak.

Elhiszem, hogy félsz, mert ugyan ki ne félne!!!! De a félelem, a kétségbeesés és a sírás ellen csak a párod volna a legjobb segítség. Az nem lehet indok, hogy fáradt. Fordított helyzetben (ami még előfordulhat, hisz hosszú az élet) ő is elvárná a törődést.

Mindenképpen osztsd meg a gondjaidat valakivel. Barátnő, férj, szülők, vagy orvos. Sokszor már az is segít ha itt kibeszéled.

Üdvözlettel: Rezeda

13388. Esztimanó
2012. jún. 22. 18:29

Sziasztok Lányok!

Hát én szívesen lennék már öregebb egy héttel. Kedden fekszem be, szerdán műtenek. vagy csütörtökön, ha nem férek be a napi tervbe. Sajnos most még nem a méhemet veszik ki, azt csak kb fél év múlva. Időközben a hasamban lévő csecsemőfejnyi csomóról kiderült, hogy a méhen kívül van a hasfalban, a szövettan szerint egy jóindulatú ciszta. De mivel nyomja a többi szervet és folyamatosan nő, mielőbb el kell távolítani. Sajnos a hasfalam annyira meggyengült a terhesség alatt, hogy egy műanyag hálóval kell összefogni, ezt varrják hozzá a hasfalhoz belülről. Szóval minimum két hét kórház. Be vagyok tojva rendesen, nem értem, miért nem lehet egy műtéttel kivenni a méhemet is? Műtét után egy héttel már meg fog jönni, érdekes lesz varratokkal a hasamban másfél óránként leugrálni az ágyról betétet cserélni.

Van esetleg valamelyikőtöknek tapasztalata ilyen hálóval kapcsolatban? Már most félek a kiszolgáltatottságtól, hallgathatom majd hetekig, mi mindent nem csinálok meg (takarítás stb...)

Tudtok valami hatásos módszert a depi ellen? Egyre többször támad sírhatnékom, páromtól nem igazán várhatok biztatást. Rengeteget dolgozik, állandóan fáradt, ingerült.

13387. Imisz (válaszként erre: 13386. - Csillus6)
2012. jún. 22. 16:35

Szia Csillus6!

nekem hüvelyi műtétem volt és meg kell nyugtassalak, jobb illetve könnyebb mint a szülés után:)) Nekem legalábbis az volt. Igaz nekem szüléskor volt gátmetszés, na ez kimarad a műtétkor! A hüvelyben nem éreztem semmit műtét után, sem fájdalmat sem semmilyen más kellemetlen érzést. Úgyhogy fel a fejjel, nem lesz gond!


Viszont az az állapot, hogy nem szabad emelni, óvatosan a hajolgatással, stb. ugyan olyan fontos mint hasi műtét után. És miután nincs vágás, seb, ez megtévesztő lehet, tehát nem szabd elfelejteni, hogy vigyázz magadra!


remélem tudtam segíteni.


Üdv: Szimi

13386. Csillus6 (válaszként erre: 13385. - Fancsika1)
2012. jún. 21. 22:54

Sziasztok!

A hüvelyi méheltávolítás utáni állapot, hasonlít a szülés utáni állapothoz szerintetek? - Persze azoktól kérdezem, akiket hüvelyen keresztül műtüttek és plasztikáztak -

Üdv: Csillus

13385. fancsika1 (válaszként erre: 13383. - Zsebimama64)
2012. jún. 21. 21:16
Köszi a vigasztalást,remélem, hogy így lesz, szeretnék azért már egy héttel legalább öregebb lenni.
2012. jún. 21. 07:57
Sziasztok lánykák ! :)) mindenkinek kellemes nyarat kívánok, gyors gyógyulgatást kitartást minden jó lesz, én lassan négy hónapos vagyok nem fáj semmim csak (hőhullámok ) vannak de már kezdem megszokni csak túl leszek rajta egyszer :))))) csók nektek Zs
13383. zsebimama64 (válaszként erre: 13382. - Fancsika1)
2012. jún. 21. 03:37
Szia! Nyugi megcsinálják, én is véreztem mikor mentem műtétre, de a doki mondta, hát pont ezért csinálják mert folyamatosan vérzek. Úgy hogy emiatt nem hiszem, hogy elhalasztanák.
13382. fancsika1
2012. jún. 20. 21:40
Juj még annyit lányok, tud valaki tanácsot adni, hogy ugye akkor is megcsinálják a műtétet, ha vérzek, mert most sajnos ma megint elkezdődött, mintha meglenne, pedig az orvos azt mondta, hogy ez már nem menses, mert hogy már majd 1 éve nem volt, csak a múlt hónapban elhuzódóan, meg ma kezdődött. Na ezért kell egyébként megműteni, mert ezt okozza, még ha egy évben 1x, vagy 2x.
13381. fancsika1
2012. jún. 20. 21:36
Sziasztok! 10 éve van miomám, kétszer volt egészségügyim, most végre eljutottunk oda, hogy eltávolítanak mindent,a korom miatt is (57, mert még mindíg vérzéseket okoz. Nagyon hamar 2 hét után kaptam műtéti időpontot jövő kedden 26-án műtenek. Most kezdek egy kicsit izgulni, tulajdonképpen az altatástól félek, meg a katétertől, ami bent lesz állitólag 2 napig.Viszont annyi biztatást kaptam itt mindenkitől végig olvasva mind a 126 kommentet, hogy azért valahol meg is nyugodtam. Ezzel együtt szeretnék már 1 héttel öregebb lenni.A fájdalomtól nem félek, talán a varrásoktól, mert nem vagyok az a sovány tipus, sajnos sokat kell majd foltozni, és nem hiszem, hogy hüvelyen keresztül csinálják, mert meg van nagyobbodva a méhem is.
13380. Ann64
2012. jún. 20. 19:35

Sziaszok Lányok!

Remélem mindenki jól van ebben a hőségben, vigyázzatok magatokra, a lábadozóknak jobbulást kívánok!

Egy évvel ezelőtt még én is lábadoztam ma már csak emlék milyen jó volt itthon pihenni.

13379. Mse07 (válaszként erre: 13378. - Judit1109)
2012. jún. 20. 18:04
Kösz a választ, Judit
13378. Judit1109 (válaszként erre: 13377. - Mse07)
2012. jún. 20. 16:55

Szia.

Szerintem, ha eddig nem használtad és jól gyógyul a sebed, akkor felesleges. Ha mégis kérsz, akkor napi 4-5-6-szor használhatod 6-7 percig. Én nem tudom eldönteni, hogy attól ilyen szép-e a sebem, mert nekem a varratszedés után is gyönyörű volt.

Gyógyulj gyorsan:-). Puszi.

13377. Mse07
2012. jún. 20. 08:50

szisztok,

Túl vagyok a méh-és függelékei eltávolító műtéten,

nagyon féltem előtte, pénteken lesz 2 hete, hogy műtöttek. A tapasztalatom az, hogy jobb, mint vártam

Jól reagált a szervezetem, rossz indulatú méhtest rákkal műtöttek. A Bioptron lámpa használata felől

szeretnék érdeklődni, hogy érdemes-e kölcsönkérni,

segít -e a hosszanti vágás gyógyulásában, hogyan kell használni?

13376. Judit1109 (válaszként erre: 13375. - Tica68)
2012. jún. 19. 20:56
Köszi, de az még nagyon messze van!
13375. Tica68
2012. jún. 19. 20:40
Köszi! Olyan jó érzés ilyen felszabadultnak lenni! Gondolom, Te tudod miről beszélek! Neked is jó pihenést!!!
13374. Judit1109 (válaszként erre: 13373. - Tica68)
2012. jún. 19. 20:27
Gratulálok! És jó nyaralást kívánok!
13373. Tica68
2012. jún. 19. 20:14

Sziasztok!

Most voltam a 6 hetes kontrollon. Mindent lehet, persze csak mértékkel! Szövettanom is negatív. Ennek örömére este már pancsoltam is egyet itt a kempingben, ahol nyaralunk. Mindenkinek aki előtte van, kitartást a többieknek meg jobbulást kívánok!

Tica

13372. Iboly65 (válaszként erre: 13371. - Editjudit)
2012. jún. 19. 06:02

Szia!

Én is ezt mondom/örülök,hogy túl vagyok rajta/.Nekem megmaradt mindkét petefészkem,nincsenek ilyen problémáim.Remélem,mielőbb megoldást találsz erre a problémádra!

Üdv:Ibolya

13371. editjudit
2012. jún. 18. 17:49

Siasztok!

A múlt héten kezdtem dolgozni, hat hetesen. Én is ülőmunkát végzek, az első nap nem volt kellemes.

De minden rendben van, jól érzem Magam. A hőhullám ami nyomul rendesen, most próbálgatok különböző készítményeket-hogy elviselhetőbb legyen. 51 éves vagyok, az utóbbi két évem volt nagyon kellemetlen, de örülök, hogy túl vagyok a műtéten. Szinte felszabadultam a műtét óta.....

Mindenkinek drukkolok !

13370. Iboly65 (válaszként erre: 13368. - Turkkati)
2012. jún. 18. 17:27

Szia Kati!


Köszönöm a jó hírt!Megkérdezem 2 hét múlva,a kontrollon.

További szép napot:Ibolya

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook