Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13637. Léna2003
2012. júl. 21. 10:26

Sziasztok. Szép napot kívánok mindenkinek!

Kérdésem lenne hozzátok. :) Jövő7 kedden leszek 4hetes műtött. Ennyi idős műtötten mit szabad csinálni? Már mint ilyenre gondolok, hogy ha pórszívozok, felmosok azzal ártok magamnak? Persze oda figyelve, nem emelgetve. Eddig a kislányom segített, de már nem akarom szegénykémet ezzel fárasztani. Még csak 10éves. :) És végülis nem vagyok fáradt, nem fáj semmim, de azt érzem mikor porszívózók meg felmosok, azt igen csak hasizomból csinálom.

Üdv.

Léna.

13636. fancsika1
2012. júl. 20. 23:46
Sziasztok! Mindenkinek jó 7 végét kívánok, a most éppen műtötteknek kitartást, minden nap jobb lesz, a lábadozóknak meg egy kicsit normálisabb, beállós időt, mert ez szörnyű, hogy hol megfagyunk, hol megdöglünk a melegtől, de azért fel a fejjel nekünk is, minden nap jobb már.
13635. Léna2003
2012. júl. 20. 16:08
Sziasztok! Kellemes hétvégét kívánok én is mindenkinek:)
13634. Manca (válaszként erre: 13633. - Györfi rózsa)
2012. júl. 20. 14:44
Jó ennyi pozítívumot olvasni!
2012. júl. 20. 13:48

Sziasztok!


Ma egy éve hogy megműtöttek, azóta sokkal jobb minden!

Mindenkinek kellemes hétvégét, és jó egészséget kívánok!

13632. nino63
2012. júl. 20. 11:41
Sziasztok!kellemes hetveget mindenkinek,a friss mutotteknek miharabbi gyogyulast;udv.Nino!
13631. Manca
2012. júl. 20. 11:16
Sziasztok!Valaki,akinek tapasztalata van vizelet csepegéssel kapcsolatban,ossza meg velem legyenszíves.Mit vett észre,hogyan?Köszönöm!
13630. Manca (válaszként erre: 13629. - Fancsika1)
2012. júl. 19. 21:03
Örülök,hogy megnyugodtál.Az idő mindent megold,legalább is remélem.
13629. fancsika1 (válaszként erre: 13626. - Manca)
2012. júl. 19. 20:02
szia! köszönöm szépen a válaszodat, szerencsére nem is volt több ma,, és válaszod is megnyugtatott.
13628. Iboly65 (válaszként erre: 13619. - Eszti60)
2012. júl. 19. 15:24

Kedves Eszti!

Igazad van!

Próbálok megnyugodni-zökkenők még vannak.Most a kertemben találtam-találom meg az örömömet!Sok kérdést nyitva hagyok.Ez így nem feszélyez.Nincs megírva sehol,hogy rögtön döntenünk kell.

Köszi a megértést.Szép napot!Ibolya

13627. Léna2003 (válaszként erre: 13625. - Judit1109)
2012. júl. 19. 15:19

Szia.

Hát igen ez így igaz. :) A lányomnak szüksége van egy egészséges anyukára. Ezért is döntöttem inkább a műtét mellett. Nem éri meg álmodozni egy babáról, ha kapcsolatom sincs. Semmi értelme. Van egy gyerekem akit fel kell nevelnem.

13626. Manca (válaszként erre: 13621. - Fancsika1)
2012. júl. 19. 14:43
Fancsika!Akivel együtt műtöttek,neki is volt ilyen rózsaszínes folyás,sőt a 2.héten nekem is.Na rögtön dokit hívtam,de elmondta,hogy ez a tisztulás és gyógyulás folyamata.Remélem tudtam segíteni.
13625. Judit1109 (válaszként erre: 13623. - Léna2003)
2012. júl. 19. 14:35

Szia!

Üdv a csapatba. Én lassan 44 éves leszek és május 7-én távolították el a méhem, a jobb fészkem és a bal fészek 1/3-át. Én is szerettem volna még egy gyereket, de tíz év próbálkozás után kiderült, hogy nagyon beteg a méhem és ezért nem jött össze. Viszont egy pillanatig sem kesergek a dolgon, sajnálom, hogy nem hamarabb történt. Fel a fejjel, a gyermekednek is jobb, hogy egy egészséges anyukája van!

J

13624. Judit1109 (válaszként erre: 13622. - YPanna)
2012. júl. 19. 14:29

Szia/sziasztok!

Én sem hánytam és senki, akit azon a héten műtöttek, nem törvényszerű. Én a körülményekhez képest jól ébredtem, de nagyon megszenvedtem az első napot. De ez már a múlt, két és fél hónaposan már nem akarok emlékezni semmire;-).

Üdv. J

13623. Léna2003
2012. júl. 19. 12:10

Sziasztok! Üdvözlök mindenkit!

Bögészésem közbe, rátok találtam. Nagyon megörültem nektek!

Én 31éves egy gyermekes nő vagyok. Kedden volt 3hete,hogy műtöttek. Több mint egy éven kersztül, a lehető legpocsékabb volt az életem. :( Nagyon szenvedtem, mert egyszerűen nem lehetett kordában tartani már a vérzésemet. Nem tudom, hogy mitől alakult ki nálam ilyen fiatalon a mióma. De azt tudom, hogy nagyon közre játszottak nálam a lelki próblémák. Nehezen szántam rá magam a műtétre, mivel hiába vagyok egyedülálló anyuka, a terveim között még szerepelt az, hogy talán egyszer lesz még egy gyerekem. :( De aztán döntenem kellett, és egyenlőre úgy érzem, hogy a jó döntést hoztam meg. Sírtam sokat annak idején, hogy a leg alapvetőbb dolgokat nem tudom meg adni a lányomnak az miatt, mert minden hónapban kb 10napot csak fekszek és szenvedek.

A műtétem sajnos nem egyszerűen zajlott le, mert a műtét után 3órával toltak vissza, mivel belső vérzésem volt. :( a hasüreg megtelt vérrel. Zárómón az szerepel, hogy belső varratok ellégtelensége. Műtétem előtt vérképem fel lett tornászva szinte a tökéletes értékekre, de az alatt a pár óra alatt annyria kivéreztem, hogy vért kellett kapnom. És ismételten vérszegény vagyok, de szerintem az legyen a legkevesebb, azt már megoldom a vérképzők szedésével. :)

Nehéz volt végig csinálni az biztos, de volt ki támogasson, és mellettem álljon.:)

Attól függetlenül, hgoy kétszer műtöttek, semmivel se volt több fájdalmam a kórteremben lévő többi betegtől. Örülök, hogy túl vagyok rajta, és már nagyon várom, hogy végre Éljem az Életem! :) Örülök, hogy találtam ezt a fórumot, szerintem sokat fogok itt olvasgatni, mert tudtam meg már most is olyan dolgokat, amiért halálra aggódtam magam, és kiderült hogy normális dolog.

Üdv:Léna

13622. YPanna
2012. júl. 19. 11:36

Sziasztok, én nem hánytam :)

nekem maradtak a petefészkek, és méhnyak, és minden hónapban egy tisztasági betétnyi vérzésem van, egészen fura érzés, mármint vizuálisan.

én már 3 hónapos vagyok, a doki szerint ez teljesen normális. nem törvényszerű ez van.

Üdv.:

Panna

13621. fancsika1
2012. júl. 19. 11:05
Sziasztok! Sajnos ismét van egy kis problémám, és erről nem beszéltünk az orvossal. Egy egészen rózsaszínes csík volt ma a betétemen. Egyenlőre csak egyszer, ugye 3 hete műtöttek, egy petefészek maradt bent, mint már ezt többször írtam. Nektek is volt ilyen, 3 hét után ez természetes, vagy hívjam fel a dokit? Szeretnék erre tőletek választ kapni, nem akarom, hogy túlon túl aggodalmaskodónak tartson a doki. Hátha a Ti tapasztalatok segít.
13620. Csillus6 (válaszként erre: 13619. - Eszti60)
2012. júl. 18. 23:45
Köszike Kedves Csajok a biztatást, örömmel olvasom.
13619. Eszti60 (válaszként erre: 13615. - Iboly65)
2012. júl. 18. 22:35
Kedves Ibolya!Igaz mondás,ha te nem vigyázol magadra más nem vigyáz rád!! A férfiak (tisztelet a kevés kivételnek) egy náthátol megakarnak halni!!Ők az erősebbik nem, egy ekkora műtét után honapokig sajnáltatnák magukat,mi meg 2-3hét után a hátunkon visszük a család minde gondját baját!! Vigyázz magadra!!! Üdv:Eszter!
13618. Manca
2012. júl. 18. 20:54
Olyan jó,hogy van ez az oldal.Mindennap legalább kétszer bekukkantok,ki mit írt.Mindig eszembe jut,jé tényleg ez nálam is volt.....A hányást például én el is felejtettem.A műtét utáni első nap kihánytam szinte az összes folyadékot amit megittam,szólt is az orvosom,hogy mindenkinek dupla annyi van a zacsiban,nekem csak 500ml.Nagyon bekell tartani az ivást,napi 3-4 litert mondtak.Néha már visszafelé jött volna,de megerőszakoltam magam és csak a gyógyulásra koncentráltam,hogy igenis inni kell.Én előtte csak a szénsavas vizet ittam,de a műtét után azt nem szabad,mert felfúj.Ezzel is megkellett bírkóznom,hogy sima ásványvízet igyak.Sajnos 2 naponta még mindig hashatózom magam,mert avastablettától nehéz wc-re menni.Én már a műtét előtt vérszegény voltam,ezért már előtte elkezdtem szedni a Folgammát.Kedden műltam 4 hetes és már nem sok van a kontrollig,már nagyon várom.Mindenkinek nagyon szép estét!
13617. fancsika1
2012. júl. 18. 18:11
Szia Csillus! Az előbb elfelejtettem én is leírni a hátoldalát, de emiatt nem kell aggódnod, ez járulékos "anyag" általában. Én is hánytam 3x az altatás után, de csak akkor, mikor visszatoltak a kórterembe. Aztán rengeteg vizet ittam, kb. napi 4 litert, jó hogy meleg is volt, de azért kell sokat innod, hogy az altató mielőbb kiürüljön a szervezetekből. Ez nagyon fontos. Ha kell, ha nem igyál. Vigyél be szopókás üveget, ne nagyot, mert nem egyszerű megemelni sem első napokban a 1,5 literes üveget. Nekem a férjem ki is nyitotta, hogy azzal se bajlódjak. Az első két nap egyébként csak 1/2 litereseket hozott be, ott sorakoztak az asztalnál. Próbálj majd minél előbb felállni, ahogy mondják, és lehet, ez fontos, annyival könnyebb lesz. Nekem külön bevált módszerem volt a felállásra. Az a lényeg, hogy ne hasból ülj, és állj fel. Rá fogsz jönni magadtól, hogy könnyebb. Hidd el nem ördöngösség, mindíg arra gondolj, hogy csak jobb lesz minden a műtét után, itt olvasom, hogy 2 hóanp múlva szinte semmi nem emlékeztet rá. Ha gondod és kérdésed van, irhatsz privi üzibe is.
13616. Iboly65 (válaszként erre: 13607. - Csillus6)
2012. júl. 18. 17:27
Szervusz Csillus!Én sokkal jobban ézem magam,mint műtét előtt.18-21 naponta voltak vérzéseim,amik néha 8!napig is tartottak.Nekem a műtétes,meg a következő nap volt a legnehezebb.Hétfőn,a műtőből ahogy kihoztak,sokat hánytam-úgy tudom ez előfordul altatás után.Nem mertem inni,hányingerem volt-amikor már szabad volt.Szerdán viszont már semmi bajom nem volt,kedden a hashajtós 2. széklet után már visszakerültem a szobámba.A társaság,no meg az orvosok,nővérek figyelmessége visszahozta a kedvemet.Hajlamos vagyok a depresszióra.De küzdök ellene.A kevés folyadékbevitel miatt kicsit szorosabb volt a székletem,de nekem itthon a japán kristálygomba limonádé sokat segített.Figyelni kell,hogy mennyi rostosat eszünk,iszunk.Abban a hőségben akkor szinte egész héten hideg gyümölcslevest ettünk a családdal.A derekam csak a bajai halfőző idején fájt!Igaz fél5-l már talpon voltam,délután 4kor lepihentem 1 kicsit.Ne aggódj!!!!!!!!!!!!Azzal csak magadnak ártasz.Neked miért kell kivenni? Üdv:Ibolya
13615. Iboly65 (válaszként erre: 13601. - Eszti60)
2012. júl. 18. 17:04

Szervusz Eszter!Lányom még tanult vidéken-100 km-re tőlünk,mikor a műtétet csinálták.Fiam és férjem itthon voltak ugyan,de a nyolc nap alatt-vasárnap du.2-től vasárnap délelőtt 11-ig semmit nem csináltak szinte.Hazamentem,s el kezdtem az 1 heti csetrest elmosni.Kíméljem magam?Valahol az én hibám is.................Csak azt gondolom,magamért is csinálom,hogy nem hagyom el magam.Sőt!Egyre jobban azt gondolom,hogy már csak magamért fogok tenni valamit.Lelkileg egyenesbe kell kerüljek,s azután meglátom mi lesz a házasságommal.Végül is az lebegett a szemem előtt,hogy minél hamarabb felépüljek.

De azért köszönöm hogy picit aggódsz értem!Ibolya

13614. fancsika1 (válaszként erre: 13607. - Csillus6)
2012. júl. 18. 14:08
Szia! Ne parázz, nincs értelme, arra gondolj, hogy itt mindenki csak jót ír kivétel nélkül, és őszintén. Ha parázol, nem lesznek jók a leleteid esetleg, próbálj megnyugodni, hogy tuti jó leletekkel menj a műtétre. A műtét napja nem egy élmény, de utána minden nap jobb lesz, hidd el. Minden utasítást (ha kapsz, ez kórház és orvos függő) tartsál be, de itt is kérdezhetsz nyugodtan. Ha visszanézed az én hozzászólásaimat, nem voltam egyszerű eset, mert még vért és plazmát is kellett kapnom, 3,5 órás műtéttel, de már másnaptól tuti volt minden, ma vagyok három hetes műtött, sétálgattam, ma már férjemmel piacon is voltunk, szóval tuti minden. NO Para!!!!!!!
13613. fancsika1 (válaszként erre: 13606. - Manca)
2012. júl. 18. 14:02
Szia! Nem kontrollon voltam, csak a szövettanomért mentem el, és megmutattam neki a sebet, mert váladékozik még mindíg egy kicsit. azt mondta, hogy nem gond, sebhintőporral kell már csak szórnom, és betadinezni. Én még lámpázom is, mert szerintem nekem az is jó, meg itt is írták többen. A végleges kontrollra augusztus végén kell mennem, valószínű, hogy azért mert még megy a doki szabira.
13612. Tica68 (válaszként erre: 13607. - Csillus6)
2012. júl. 18. 11:05
Szia! Csak pozitívumról tudok beszámolni! Bár hamarabb túlestem volna rajta! Nekem viszonylag rövid ideje fennálló, ám annál nagyobb fájdalommal, vérzéssel járó myomam volt. Bikinivágással műtöttek kb. 8 hete. Teljesen felszabadult lettem, boldog vagyok! Elmúltak a fájdalmak, a különböző bajok, stb. Az életem sokkal szebb lett minden tekintetben! Előtte paráztam én is rendesen, itt a fórumon a lányoka adtak erőt, bíztatást! fel a fejjel, hidd el sokkal jobb lesz utána! ja és én novemberben leszek 44. üdv Tica
13611. Manca (válaszként erre: 13607. - Csillus6)
2012. júl. 18. 10:57
Szia!Csatlakozom az előttem szólókhoz,bár még csak 4 hete műtöttek.Én novembertől húztam júliusig,de teljesen ráment már az idegeimre,hogy állandóan véreztem,nem is akárhogy.Görcsöltem és sehova nem mertem menni.Nekem most ez a 4.-dik hét volt a vízválasztó.Most érzem,hogy szinte olyan vagyok ,mint régen.Nekem bikinivágásom van.A kórházban semmi fájdalmam nem volt.A kellemetlenségek,kicsit húzódik a varrat,a vizelés kicsit"más" volt,de ezt leszámítva semmi extra.Nagyon drukkolok neked,ne félj,hamar túl leszel rajta.Az én életem egy felüdülés lett.A sex-ről nem tudok nyilatkozni,mert arra még várnom kell.Kitartás!Üdv!
13610. Csillus6 (válaszként erre: 13608. - Judit1109)
2012. júl. 18. 09:49

Köszi lányok, már most jobb, egy-két hétig aztán megint jön a parázás.:)De sok erőt adtok az biztos.

Úgyhogy csak köszike.

Puszi nektek.

13609. koncibonci (válaszként erre: 13607. - Csillus6)
2012. júl. 18. 08:38
Csillus! Tudom, hogy utólag könnyű mondani, de tényleg ne izgulj. Én "7 hónaposan" már el is felejtettem az egészet. Éveken át kínlódtam, majd leszakadt a derekam, görcsöltem, dőlt belőlem minden hónapban. Nekem megváltás volt a műtét. Ha előbb tudom, nem húzom évekig. A műtét módjától függ a gyógyulás gyorsasága. Nekem a legradikálisabb volt, vízszintesen vágták a hasamat, mindent kiszedtek, nem maradt se petefészek, se méhnyak. Az első nap volt a legrosszabb az intenzíven, utána napról napra jobb, hidd el. Én négy hét után mentem dolgozni, 6hetes kontrollra már úgy mentem, hogy teljesen jól voltam. Nekem szerencsére nem voltak se széklet-, se vizeletgondjaim, de minden nap eszem egy gyümölcsjoghurtot, a kórházban szoktam rá. Teljesen felszabadult lettem, nem kell számolgatni és szenvedni minden hónapban. Az első együttléttől persze én is tartottam, de minden rendben van ezen a téren is nálunk. Hány éves vagy, mert az sem mindegy. Én 48. Kérdezz nyugodtan, látod, sokan vagyunk. Szia, Kriszti
13608. Judit1109 (válaszként erre: 13607. - Csillus6)
2012. júl. 17. 23:36

Nyugi Csillus! Minden jobb lett! Ès ezt nem nyugtatásként írom. Nekem megszünt az örökös feszültségem és minden jobb. A szex? No, az meg még jobb;-)

Kérdezz nyugodtan, ha tudok, válaszolok.

Üdv. J.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook