Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13789. Judit1109 (válaszként erre: 13788. - Csillus6)
2012. aug. 1. 12:04

Nálunk egy hónapnál régebbit nem fogadnak el.

Üdv. Judit

13788. Csillus6
2012. aug. 1. 09:57

Köszi a gyors választ, mindjárt kérek is időpontot.

A rtg.-t, EKG-t hány héttel kell, azt el is felejtettem. Az EKG-t szerintem a házi orvos is eltudja végezni. Mi is kell még? Szept.14-én fognak műteni.

13787. Manca (válaszként erre: 13786. - Csillus6)
2012. aug. 1. 09:48
Igen ,éhgyomorral kell menni,én a műtét előtti héten voltam.Az eredmény hamar megvan kb 3 nap.Nem is kell érte menned,mert az orvosod a központi hálózaton keresztül látja.Remélem tudtam segíteni.
13786. Csillus6
2012. aug. 1. 09:46

Sziasztok!

A vérvételre éhgyomorra kell menni?

Nálunk időpontot kell kérni még a vérvételre is.

Műtét előtt hány nappal érdemes megcsináltatni én úgy gondoltam, hogy 2 héttel előtte elég. - Elfelejtettem a dokit megkérdezni -

Várom gyors válaszotokat.

Puszi nektek.

13785. Manca (válaszként erre: 13784. - Judit1109)
2012. aug. 1. 08:51
Jó reggelt!Köszi Judit!Látom te sem tudtál korán elaludni!Mától belevetem magam az eddig elhalasztott dolgokba ,na és a medencébe.
13784. Judit1109 (válaszként erre: 13783. - Manca)
2012. júl. 31. 23:17

Gratula! Igaz, hogy nem vagyok a dokid, de fürödhetsz! Már medencében is lehet.

Jó éjt.

13783. Manca (válaszként erre: 13782. - Kiscsillag30)
2012. júl. 31. 23:00
Kedves Bogi!Te is aludj nyugodtan,neked is ilyen simán fog menni minden!Fő a pozitív hozzáállás.Azt elfelejtettem megkérdezni a dokimtól,hogy végre fürödhetek e egy jót a kádban elterülve.Na mindegy.Jó éjszakát!Üdv!
13782. kiscsillag30 (válaszként erre: 13781. - Manca)
2012. júl. 31. 21:33
Szia Manca!Örülök,hogy mindent rendben találtak nálad:)Hála az égnek.De azért még pihenj sokat!Jó éjszakát neked te már végre nyugottan aludhatsz.Üdv:Bogi
13781. Manca
2012. júl. 31. 21:15
Sziasztok!Túl vagyok a kontrollon.Minden rendben,hála istennek.Mindent csinálhatok,csak felülést nem.De azt nem is szoktam.Az orvosom első reakciója,úristen mennyit fogyott?Ez volt a legszebb mondat amit hallottam mostanában na és persze,a minden rendben.Mindenkinek kellemes éjszakát!
13780. kiscsillag30 (válaszként erre: 13778. - Manca)
2012. júl. 31. 17:16
Szia Manca.Jó ezt olvasni legalább a gyógyuláson kívül van mégeggy ok amiért nem bánom a műtétet -10kg tök jó lenne nekem is!De a fene egye meg attól még ideges vagyok SEGÍTSÉG!!!!!!!
13779. kiscsillag30 (válaszként erre: 13767. - Judit1109)
2012. júl. 31. 17:13
Szia Judit1109.Köszönöm az üzit megnéztem,de még béna vagyok ehez nem tudtam mi hol van.De már tudom:)Remélem jól érzed magad!Jó neked,hogy már túl vagy rajta én még idegeskedek miatta.Nekem minden műtét idegen.Félek a csőtől amit a torkomba raknak,félek a katétertől(még soha nem volt)és félek attól is,hogy eggyeltalán mien állapotba ébredek.Vagyis oké félek az egésztől.
13778. Manca (válaszként erre: 13776. - Lenvirág)
2012. júl. 31. 13:51
Lenvirág!Ne aggódj a méretek miatt.Nekem mindenki azt mondta,hogy műtét után jól meghízok,most -10 kg-nál tartok.És nagyon jól érzem magam így.Remélem nem hízom vissza.
13777. Manca (válaszként erre: 13775. - Cili42)
2012. júl. 31. 12:06
Szia!Nálam is volt a végén,hogy fél percenként mentem wc-re és nem kellett csak pár csepp.Nagyon megvolt nagyobbodva már a méhem és nyomta a hólyagot.Ne is gondolj arra,hogy 6 nap,éld úgy a napokat,mintha misem történne.Én is ezt tettem.Hidd el,hamar elmegy és hipp hopp ott állsz a műtét előtt.Ott meg már nincs időd gondolkodni.A csövek sem olyan vészesek,nem fájnak,kicsit kellemetlen,azt a pár napot ki lehet bírni.Azért írom mindig le ezt,hogy nekem semmi nem fájt se lelkileg se fizikailag,mert aki volt már aranyér műtéten az tudja és tapasztalhatta,hogy ez semmi ahhoz képest.Az aranyér műtétem után olyan fájdalmaim voltak,hogy már azon gondolkodtam,hogy beleverem a fejem a falba.Nekem a vérszegénység miatt voltak kis problémáim,de azt is átvészeli az ember.Bármiben tudok segíteni,nagyon szívesen válaszolok,itt mindenki tud valami jót hozzá tenni.Üdv!
13776. lenvirág (válaszként erre: 13775. - Cili42)
2012. júl. 31. 12:06

Két menstruáció között nekem sincs vérzésem, de amikor megvan, akkor nagyon. Super plus tampon+extra éjszakai betét 15 perc. Nekem is nagyon nagy a miómám, állandóan pisilnem kell. Amikor leülök a

wc-re 5 perc, mire megindul nagy nehezen. És hát sajnos volt már rá példa, hogy a villamoson át akarták adni a helyet, mert azt hitték kismama vagyok. Egy szoknyám és egy nadrágom van, mit jelenleg fel tudok venni. Nem akarok költeni ruhákra, mert normál esetben 4 számmal kisebb kell. De majd a műtét után......!!!

Cili42 azért igyál sokat, mert a nehézkes pisilés vizeletpangást okoz, ami veszélyes a vesékre!

13775. Cili42 (válaszként erre: 13772. - Manca)
2012. júl. 31. 11:34

Szia,szép napot neked is!

Írjátok többen, hogy sokáig és erősen véreztetek a műtét előtt. Nos, nálam semmi ilyesmi nincs. Szinte napra pontosan jön meg és teljesen normálisan zajlik. 3-4 napig tart, ahogy mindig. Igazából csak a mióma mérete miatt vannak kellemetlenségeim. Olyan, mintha egy medicinlabdát cipelnék a hasamban, rettenetesen fáj a derekam és most már a pisilés is nehézkes. Érzem, hogy marhára kell, de közben csak alig folydogál. Még 6 napig ki kell bírnom, aztán remélem tényleg jobb lesz. Jó olvasni, hogy ilyen simán és komplikáció mentesen zajlott le nálad minden. Bizonyára a kontrollon is minden rendben lesz. :)

13774. Manca (válaszként erre: 13752. - Izolda)
2012. júl. 31. 10:45
Izolda!Hogy érzed magad?
13773. Manca (válaszként erre: 13771. - Kiscsillag30)
2012. júl. 31. 10:12
Biztos nem bántasz meg senkit,hisz tudják,hogy az csak az altató hatása!
13772. Manca
2012. júl. 31. 10:00

Szép napot mindenkinek!Természetesen az,hogy valaki fogad látogatót vagy sem,az szerintem mindenki maga dönti el és ki milyen lelki állapotban van.Meglehet érteni ezt is azt is.Én kicsit olyan magányos farkas módjára szeretem a dolgaim intézni,mindent csak én magam,de ez sem jó.Igazából nekem volt időm felkészülni novembertől juniusig lelkileg.Még bepróbálkoztam egy kis homeopátiával,de nem javultam semmit.Talán kivétel vagyok,de egyáltalán nem izgultam és nekem nem fájt semmi a műtét után sem és azóta sem.Másnap hajnaltól mozogtam a csövekkel,"teljesen"jól voltam.

Lenvirág!Novembertől egyfolytában véreztem juniusig,ez természetes ami nálad is van.Ne félj,ha túl leszel a műtéten és megszűnt a vérzés,regenerálódik a szervezeted.Mindenkinek aki műtét előtt áll,azt tudom ajánlani,hogy fejben rakjon rendet,párszor vetítse le magában kb.mi fog történni és könnyebb lesz.Nagyon nagyon jó lesz utána,ebben a többiek is biztos megerősítenek.Tehát kitartás!Este jövök és megírom mi volt a kontrollon.Nagyon szép napot kívánok mindenkinek!

13771. kiscsillag30 (válaszként erre: 13770. - Lenvirág)
2012. júl. 31. 08:30
Szia Lenvirág!Olyan sokan írják azt ,hogy nem jó ha valaki ott van,hogy már nem is tudom itthon mit mondjak!Én is ettől félek amitől te nem akarok megbántani senkit.Az előző műtétnél azt mondta a dokim,hogy beszéltünk műtét előtt és után is én nem emlékeztem rá és állítása szerint leszidtam!Megkérdeztem tőle mijen orvos az aki nem nézi meg műtét után a betegét!:)Szegény csak annyit mondott,hogy úgy látom jó volt a cucc!!!!!!!!!
13770. lenvirág (válaszként erre: 13765. - Manca)
2012. júl. 31. 08:11
Azért sem szeretném, ha ott lenne a férjem, mert félek, megbántanám valamivel, miközben ő jót akar. Biztos nem leszek a legjobb hangulatban.
13769. lenvirág (válaszként erre: 13764. - Manca)
2012. júl. 31. 08:09
Szia Manca, szedem én a vasat lassan 1 éve, de amint elkezdek menstruálni, kezdődik az egész előröl. Magas vérnyomással próbálja a szervezet eljuttatni az oxigént a sejtekbe. Én a Ferrograd-folic-ot szedem, abban benne van a folsav is.
13768. Róznagyi
2012. júl. 31. 07:24

Mindenkinek napsütéses jó reggelt kívánok!

Engem 2-án lesz 9 hónapja, hogy műtöttek. 11-körül vittek a műtőbe és jó két óra múlva vittek az ágyamba. Az én férjem is ott volt végig, bár csak emlékképeim vannak. Annyire emlékszem tisztán, hogy este elköszönt,mostmár megy. Napközben én mondtam neki, hogy maradjon, bár én erre nem emlékszem. A gyerekek és az unokák csak másnap jöttek be, de még akkor sem voltam valami épületes látvány, mert vizeleürítési probléma miatt visszatették a katétert. Jó volt ez így, az unokákban is tudatosult, hogy mamával egy darabig nem lehet úgy játszani mint eddig. Azóta minden rendben. Ezt mindenki maga érzi, hogy ebben a kiszolgáltatott helyzetben kívánja-e hogy lássa egyáltalán valaki. Nekem napgyon jó volt, hogy a férjem ott volt.

Mindenkinek jó egészséget kívánok, a műtét előtt állók nyugalmat, csak jobb lehet utána, akik túl vannak rajta, pedig mielőbbi gyógyulást kívánok.

13767. Judit1109 (válaszként erre: 13750. - Kiscsillag30)
2012. júl. 30. 22:59
Írtam privibe. Megnézted?
13766. Judit1109 (válaszként erre: 13765. - Manca)
2012. júl. 30. 22:57

Szia!

Nyugi, nem lesz semmi baj! Ha végeztél, írd már meg, hogy hogy zajlott a dolog.

Vigyázz magadra te is és mindenki!

Üdv. J

13765. Manca
2012. júl. 30. 22:44
Hozzám a férjem és a két fiam jött be a kórházba,de az a kisebb fiam csak az ajtóig jutott.Nem volt ereje bejönni és megnézni,de nem bánom.A nagyfiamat is megviselte a látvány.Egyébként egy látogatót sem fogadtam ezen kívül és jó volt ez így.Lehet furcsán hangzik,de mindenkinek elmondtam,hogy nem vagyok bazári majom,nézegetni nem kell,nem leszek túl csini a műtét után.És milyen igazam volt!!!!
13764. Manca (válaszként erre: 13742. - Lenvirág)
2012. júl. 30. 22:37
Lenvirág!Kitartás!Szinte ugyanezek a tüneteim voltak,csak nekem a vérnyomásom alig volt 80/70.A szívdobogás elmúlik, az őszi légy szindróma is a műtét után pár héttel.Vasat kell szedni,én még kiegészítettem Milgamma N-el,abban van B12,és C vitamin,az pedig elősegíti a vas felszívódását.Tudom milyen rosszak ezek a tünetek,nekem olyan volt,mintha egyfolytában körhintán ültem volna.Holnap megyek 6 hets kontrollra,izgulok!Neked kitartást kívánok!
13763. kiscsillag30 (válaszként erre: 13752. - Izolda)
2012. júl. 30. 21:47
Szia örülök,hogy minden jól ment pihenj sokat gyógyulj meg minél hamarabb.
2012. júl. 30. 21:45

Sziasztok!

Egy éve volt a műtétem, hozzám is bejöttek műtét után,de csak pár percre, hogy lássanak. Meg se tudtam volna tiltani, előre megmondták. 11órakor vittek a műtőbe, bő 2 óra múlva kerültem vissza az ágyamba. Nekem olyan mintha reggelig aludtam volna,néhány kép bevillant ugyan. Reggel örültem a nővérnek, aki kikísért a fürdőbe ami a szobában volt, és lefürdetett. Onnan már csak jobb volt minden nap, és egyre kevesebbet feküdtem.

A műtét előtt állóknak kitartást, nyugalmat, akik túl vannak rajta gyors gyógyulást, és még ha jól is vannak vigyázzanak magukra.

13761. a14deb9047
2012. júl. 30. 21:13
A mélyaltatás/fájdalomcsillapítás kiüti az embert 1-2 napra :)
13760. YPanna
2012. júl. 30. 21:04

Igazából nem arról van szó h nem emlékszünk semmire, hanem nem látjuk magunkat kívülről.Nem olyannak gondoljuk a helyzetet ahogyan mások látják, és erre mondjuk h erre nem emlékszem. És sztem a műtét után még be-be alszik az ember, akkor meg pláne nem emlékszel semmire :)

a telefont tedd a párnád alá, melőtt műtőbe mész, mert h a fiókban nem fogsz turkálni egy darabig az elég valószínű.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook