Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13939. Avela
2012. aug. 21. 21:31
Sziasztok!Segitséget szeretnék kérni, valaki privátilag tudna meg tudnáírni. Orvost és kórházat keresek teljes méh és petefészek eltávolátshoz. Sajna Bpesttől 100 km-re lakom és semmi ismeretségem nincs. Csak annyit tudok, hogy itt a közelben nem akarom, mert nem sok jót hallottam és nagyon félek. Jelenleg sugárra járok, és utánna kellene egy biztos és szakszerü orvos vagy kórház. Magán kórház az anyagiak miatt szóba sem jöhet. KÖszönöm, minden gyógyúlónak mielőbbi felépülést kívánok.
13938. modoslany (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2012. aug. 21. 09:23
Én is megkönnyeztelek. Én nemrég éltem át 30 évesen, csak nekem annyival szerencsésebb a helyzetem, hogy született egy gyönyörű kislányom. Nekünk a szülés után léptek fel olyan komplikációk, ami miatt a méhemet el kellett távolítani. Még így is nagyon nehezen dolgoztam fel, mert szerettünk volna még 1-2 babát. Én most jutottam el odáig, 2,5 hónap után, hogy tudok róla úgy beszélni hog nem sírom el magam, pedig nekem itt van a picurim, aki rengeteg erőt ad. Kívánom, hogy te is mihamarabb rendbe gyere lelkileg.
13937. Manca (válaszként erre: 13918. - Eszti60)
2012. aug. 20. 16:53
Eszti!Szeretném megkérdezni,hogyan vetted észre,hogy megereszkedett a hüvelycsonk?Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de minden info jól jön.Köszi a válaszodat előre is!Üdv!
13936. starmama (válaszként erre: 13918. - Eszti60)
2012. aug. 19. 22:34

Szia! Van ilyen sajnos. A barátnőmnek is megereszkedett, ezért hálóval rögzítették. Nekem már eleve hálót épített be az orvosom, amikor eltávolította a méhemet, mert nekem sajnos a hüvelyfalam is le volt szakadva. Ha ez lesz a vége, ne félj tőle, a hálót körbenövi a saját kötőszöveted, és jobb lesz, mint új korában. Csak jó szakembert kell keresni, aki ért hozzá.

Minden jót kívánok, remélem enélkül is rendbe jössz.

13935. doroti91 (válaszként erre: 13933. - Jázmin 40)
2012. aug. 19. 17:16
Biztos hogy egy orokbrfogadott gyereket is ugyan ugy lehet szeretni.Ha lett volna sajatunk akkor is gondolkoztunk hogy orokbefogadunk egy kisbabat.Most meg nagyon nehez soha sem gondoltam volna hogy 22evesen szenvedni fogok a klimaxtol,de mar az elso inekciotol elmultak a kellemetlensegek.Remelem hogy ezutam minden rendben lesz es hogy a vagas helye is halvanyodni fog.Szivbol kivanok neked minden jot,erot es egeszseget!!!
13934. doroti91 (válaszként erre: 13932. - Kiscsillag30)
2012. aug. 19. 17:01
Nagyon koszonom a jokivansagokat.en is remelem hogy lelkileg mihamarabb rendbe jon minden,es hogy a sok szenvedes utan jo is tortrnik magj velunk!
13933. jázmin 40 (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2012. aug. 19. 16:04
sziasztok! már nagyon régen írtam, mert el vagyok foglalva asugárkezelésemmel, meg avizsgálatokkal. én csak annyit szeretnék írni neked, hogy nekünk sem lehetett gyerekünk, és három évvel ezelőtt örökbefogadtunk egy kisfiút, és ez volt élrtünk legjobb döntése! nem tudom, hogy lehet e gyerekt jobban szeretni, de nem hiszem, egy éve ,már egy kislányunk is van. hidd el semmi külömség nincs egy örökbefogadott,és egy saját között! sőt szerintem mindd a ketten még hasonlítanak is ránk. nagyon boldogok vagyunk! igaz, hogy a jóisten nemrég próbára tett bennunket, mert áprilisban kiderült, hogy méhtestrákom van. azóta megműtöttek,már túl vagyok 50 sugárkezelésen. de hiszem, hogy nem adott volna nekünk ilyen csodálatos két gyereket, ha nem nevelhetném fel őket.igaz, mostanság depis vagyok, meg nem könnyű két kisgyerek mellett műtét, majd sugár.de azt szeretném neked mondani, hogy ne félj az örökbefogadástól,mert csak annyiba különbözik ,hogy nem te szlted meg. de már te is túl vagy egy nagy műtéten,ami tudom milyen nehéz!
13932. kiscsillag30 (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2012. aug. 19. 09:20

Szia!Sírva olvastam el soraidat!Nem tudok vigasztaló szavakat írni,mert erre nem lehet!Mindössze annyit,hogy szívből kívánok neked egy tiszta lelki békét és ha lehet ezt írni a lehető legszebb életet.Lehet,hogy a te utad az árva babákban rejlik,és hidd el bármilyen kisbabát lehet úgy szeretni mintha a sajátod lenne!Remélem lelkileg minél hamarabb felépülsz,én bízom benne,hogy tudsz majd teljes életet élni!

Üdv:Bogi

13931. szofi99 (válaszként erre: 13920. - Takyera)
2012. aug. 19. 08:17

Szia !


Mielőtt hormonkészitményt kezdenél használni, ajánlom olvasni Nora Iglói Sylversen hormonszakértő irásait. Érdekes :)


Nekem akart a doki felirni, de nem kértem, pár hónapig használtam ezt a term. progeszteron készitményt, de már azóta nagyjából leküzdöttem a hormonhiány tüneteit. Márt több mint 2 éve mütöttek .


Mindenkinek kivánom a legjobbakat :) Judit

13930. doroti91
2012. aug. 18. 15:49
Koszonom mindenkinek a biztato szavakat.igen ezzel a mutettel az eletemet mentettek meg.4eve vagyunk egyutt a parommal es mar terveztuk egy kisbabat,mindig is fiatal anyuka szerettem volna lenni.De sajnos mar nemlehet,beszelgettunk mar az orokbefogadasrol es akar egy kisbabanak megszepithetjuk meg az eletet..
13929. fancsika1 (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2012. aug. 18. 15:05
Szia doroti91. Igen, az előttem szólokhoz csatlakozva, hidd el, hogy lehet még nagyon szép életed, mindenre van megoldás, nem kell rögtön elvetni a gyermek dolgot sem, nekem van olyan kolleganőm, aki pár hetes kisbabát tudott örökbe fogadni, mostmár 10 éves, és imádják ugyanúgy, mint a sajátjukat. Fel a fejjel, és vigyázz magadra, gondolj arra, hogy ezzel a műtéttel valószínű, hogy akár az életedet is megmentették.
13928. fancsika1 (válaszként erre: 13925. - Judit1109)
2012. aug. 18. 15:01
Köszönöm szépen, aranyos vagy, remélem, hogy minden OK lesz, szeptember 4-re akartak kiírni, de én kértem az aug.27-ét, remélem, hogy bírni fogom, és a lábam is rendbe jön addigra, a lelkem miatt muszáj mennem, mert a lányom kapcsolatával gond van, sajnálom a két uncsit, muszáj a gondolataimat elterelni legalább addig, míg dolgozom. Puszi
13927. ibab (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2012. aug. 18. 14:05
Hát erre nem lehet okos vígasztaló szavakat találni, de az jutott az eszembe, hogy lehet, sokkal nagyobb bajtól menekültél meg ez által a műtét által még időben.Tragédiának éled meg, természetesen az is, de csatlakozom Judithoz, hogy nagyon sok örömet és boldogságot hozhat még az élet Neked és remélem, hogy így is lesz.A 22 évhez képest, mi hétpróbás csajok vagyunk már, de könnyebben átvészeljük, mint egy produktív korban lévő hölgy ...de tényleg a petefészkeket is ki kellett venni?? A béranyaság még szóba jöhet olyankor amikor azt meghagyják, de gondolom, nagy volt a baj ha azt is kivették.Még a szemem is könnyes lett, hiszen egy idős vagy a lányommal!!!!Fel a fejjel Doroti91!
13926. Judit1109 (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2012. aug. 18. 13:20

Hát "kislány" ezt elég korán elkaptad:-(. Borzasztó sajnálom, ami veled történt, de tényleg a jó oldalát kell nézni a dolognak.

Fel a fejjel és nagyon sok sikert kívánok Neked az életben!

Üdv. Judit

13925. Judit1109 (válaszként erre: 13923. - Fancsika1)
2012. aug. 18. 13:17

Szia!

Nagyon örülökök, hogy már ilyen jól vagy! Vigyázz magadra és csak fokozatosan!

Puszi

13924. doroti91
2012. aug. 18. 12:28
sziasztok.nemreg bukkantam ra erre az oldalra.5honapja volt meheltavolito mutetem a petefeszkeket is kivettek,muszaly volt es surgos.22eves vagyok,meg mindig nagyon elvagyok keseredve mert nem lehet gyerekem...lelkileg osszevagyok torve.Testileg jol vagyok hormonpotlo inekciot kapok.Arra lennek kivancsi,hogy van aki ilyen fiatalon esett at ilyen muteten?es hogyan tovabb?
13923. fancsika1
2012. aug. 17. 11:01
Sziasztok! Végre teljesen tuti a sebem (helye), gyönyörű, elmúlt minden, beforrt teljesen, azt mondta doki bá, hogy már akár strandra is mehetek, de miután a változatosság kedvéért kibicsaklott a bal bokám, most még nem merek strandra menni, de legalább az egyik bajnak már vége. A lábam meg majd csak alakul, most már remélem, hogy jövő 7-en dolgozhatok is, elég volt az itthon létből, bár a körzeti doki szabin van, lehet, hogy csak utána mehetek, de ez már így nagyon jó. Mindenkinek sok sikert, aki műtét előtt van, aki utána, annak pedig mielőbbi gyógyulást, isteni érzés, hogy a mikulást már nem kell várnom váratlanul főleg, az én koromban. Puszi nektek:
13922. turkkati (válaszként erre: 13921. - Ibab)
2012. aug. 17. 08:36

Felvarrják, de sajnos mesüllyedhet, ennek elkerülésére kell betartani at emelési tilalmat.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy csak amiatt süllyed meg, biztos más oka is lehet.

13921. ibab (válaszként erre: 13918. - Eszti60)
2012. aug. 16. 21:39
az intimtorna csodákat művel,meg kellene próbálni a Kriston féle intim tornát,vagy az Aviva tornát.Amúgy annak nem kellene meglazulni, megsüllyedni,mert tudtommal azt felvarrják.
13920. takyera
2012. aug. 16. 12:29

Sziasztok!

Bele olvastam a fórumotokba, s az lenne a kérdésem, hogy használta-e már valaki a divigel-t, s ha igen, milyen tapasztalatai vannak? Előre is köszönöm a válaszokat..:)

13919. nagy49éva (válaszként erre: 13916. - C.Andrea)
2012. aug. 15. 17:32
Szia Andrea! A munkától is függ. hogy mikor mész vissza. Nekem negyon fontos volt a munka egyedüli családfentartó vagyok. Nálam még volt egy kis endimetriózis komplett méh és petefészek eltávolítás.2011. május 6.-án műtöttek 31.-én dolgoztam. igaz autóval hoztak vittek 3 hétig. az ülés sem volt igazán kényelmes, de nekem ezt adta a sors. Később megszünt a munkahelyem, de fizetést azóta sem láttam és még kb. 2 év mire hozzájutok. Tudod végelszámolás, majd felszámolás és csak utána. Éva
13918. Eszti60
2012. aug. 15. 16:47

Sziasztok!

Már nagyom rég írtam, de olvastam a hozzászólásokam méh és petefészek eltávolítás 3-hónapja,de gondok vannak voltam a dokinál,meglazult kötőszövet,és a hüvelycsonk megereszkedett.Aki járt már így ossza meg velem mi tévő legyek? Egyenlőre intim tornát javasolt a doki,meg sós fürdőt!!!!Ha tudtok valami mást, vagy van valakinek hasonló esete SEGÍTSEN vagy egy újabb műtét vár rám!!! Ez szerintem a doki cseszte el pedig ISMERŐS!! Köszi a jó tanácsokat!!

13917. Judit1109 (válaszként erre: 13916. - C.Andrea)
2012. aug. 15. 14:50

Szia.

Ha egy mód van rá, vetesd ki a méhed! Május 7-én műtöttek, csak a bal fészkem 2/3-a maradt. 3-4 hét elteltével már semmilyen panaszom nem. Nem húzódott, nem fájt, csak a csík felett van még mindig elzsibbadva, de már kezdem megszokni. Elmúlt az örökös feszültségem és mint már többször leírtam, tényleges életminőségbeli változást hozott a műtét. No és a szex: sokkal jobb lett, mint volt:-). Nem mondom, az első kettő kicsit furcsára sikeredett, ehhez gondolom hozzájárult mindkettőnk félelme a fájdalomtól, de aztán bejáródtam:-).

Üdv. Judit

13916. C.Andrea
2012. aug. 15. 13:01
Hát igen az alvadt vér az nagyon rémületes, de én már nem is azon hatódtam meg legutóbb(pedig volt, hogy már majdnem öklömnyi darabok jöttek belölem), hanem, hogy bementem a WC-re, kicseréletem a betétet (a legvastagabb éjszakai betétre - nappal) és ezután kinyitottam a Wc ajtót és ahogy léptem ki, éreztem, hogy sugárba jön belőlem, folyik végig a combomon, mert már tele a betét. Mire beértem a kórházba, már annyira szédültem és fájt a fejem, hogy a férjem vonszolt fel a nőgyógyászatra. Köszönöm egyébként a válaszaitokat! Én is remélem, hogy elég lesz a méhhártya nyálka műtét, de ahogy Manca mondja, hát a fehér nadrág (és még sok minden, többek között a strand is) most felejtős. Pedig egyébként imádom a fehér cuccokat és a strandot is. A barátnőm nevetett rajtam, mert úgy mentünk nyaralni, hogy egyrészt vittem minden orvosi papírom és az első mozzanatként megkerestük a kórházat a városba és megnéztük, hogy melyik a legrövidebb út oda. Hát szörnyű! De remélem lesz jobb is, kedden kapom meg a méhnyálkahártya műtét időpontját és utána majd írok nektek, hogy hogy alakultam.
13915. Manca (válaszként erre: 13911. - C.Andrea)
2012. aug. 15. 11:40
Szia!Hasonló koruak vagyunk,én 41 és nekem is két kamasz fiam van.Juniusban műtöttek eltávolították a méhem,de a petefészkek maradtak.Nekem is olyan gondom volt,hogy a vérzéssel már nem tudtak mit kezdeni és nekem is hatalmas alvadt vér darabok távoztak.Néha már megrémültem.Szóval átestem a műtéten,nagyon jól vagyok,igaz még egy kicsit húzódik a hasam és kicsit lilás a vágásom.De ez nem baj,gyógyul.Sajnos a sexuális életről még nem tudok mit írni,mert még nem volt azóta,a férjem külföldön.Erről talán a többiek tudnak felvilágosítást adni.De ne félj,bárhogy is lesz,az biztos jobb lesz,mint így.Csak azon kapom magam,hogy mindig a fehér nadrágomhoz nyúlok öltözködésnél,ami műtét előtt szóba sem jöhetett.Minden jót kívánok!Üdv!
13914. kiscsillag30 (válaszként erre: 13911. - C.Andrea)
2012. aug. 15. 11:08

Szia!Remélem elég lessz megszabadulnod a méhnyálkahártyádtól.Bár ha a méhednek is menni kell ne szomorkodj mert tudom nem vígasztal de vagyunk így még egy páran.Kitartás én a magam nevében szurkolok,hogy a legkisebb dologgal úszd meg ezt a dolgot!:)

Üdv:Bogi

2012. aug. 15. 11:03
Sziasztok csajok!Nekem is volt hasonló eset csak nekem nem volt állandó erős vérzésem inkább hatalmas alvadt vér jött belőlem!De gyógyszeres kezeléssel elmúlt.Most újra van ijen gondom de ez már a méhnyakrák miatt sajnos!1hét és túl leszek rajta:)Végre elműlnak a rossz idők és jöhet az újj élet ami valjuk be sokkal jobbnak ígérkezik!:)
13912. ibab
2012. aug. 15. 10:53
AZ általad leírt tünetek abszlút megegyeztek az enyémmel.Pontról pontra.Egy kivétellel, a két kamasz közül az egyik lány:)))Én most már 46 éves vagyok, akkor kezdtem a problémákat amikor te, mostanra jutottunk el a nagy döntéshez.Ezt még nálam megfejelte az, hogy miómám is lett közben. AHogy a leírtakat olvasom másoknál, nincs miért aggódnunk,a műtét után egy minőségi élet következik a sporttól a szexig,száműzzük a mikulást, és a vastag nyálkahártyát stb.:)))))
13911. C.Andrea
2012. aug. 15. 10:45
Sziasztok! Én az utóbbi időben olvasgatom ezt a fórumot, bár még "egybe vagyok", van méhem.40 éves vagyok, van két kamasz fiam. 7 évvel ezelőtt volt egy vetélésem, de ezenkivül nekem soha nem volt nögyógyászati problémám. A menszeszemhez órát lehetett igazítani, pedig nem szedtem fogamzásgátlót. Június elején, két héttel a rendes menstruációm után elkezdtett belőlem ömleni a vér. Kórház, gyógykaparás, szövettan negatív. Kontroll fél év múlva. De már a következő hónapban ott ültem a kórházba, ugyanezzel, sőt lett egy folyamatos pecsételő vérzésem, barnázásom szinte minden nap. Elkezdtek Norcolut-ot szedetni velem. A sok rémiszgetés ellenére nem lett semmi bajom tőle, nem hízok, nem pattanásodok, nem vagyok ideges, feszült. Igaz sajnos a problémám sem oldodott meg. Továbbra is fennáll a pecsételő vérzés, barnázás és már a harmadik ömlő vérzéssel töltöttem a napomat a kórházba: vérzéscsillapítók, méh összehúzók, vas. Mostmár talán vért is kell, hogy kapjak, a következő vérvétel eldönti. Állítólag brutál vastag a méh nyálkahártyája, ez okozza a problémát, nincs miómám, nincs rosszindulatú daganatom. Le fogják műteni a méh nyálkahártyáját. Mivel ebben a témában nem találtam fórumot, tőletek kérdezem, hogy valamelyikőtők átesett-e ilyen problémán? Hát a doki azt mondta, hogy ha nem jön be a méhnyálkahártya leműtése, ki kell venni a méhem. Persze ettől parázom. Meddig kellett otthon lennetek táppénzen? (Sajnos ez a mai világba kérdés.) Kérdezem, hogy nektek, akiknek már nincs méhetek, változott-e a nemi életetek, nem lett fájdalmas, kellemetelen, olyan amilyet a hátatok közepére kívántok? (Tudom ez egy intim kérdés.)
13910. Csillus6 (válaszként erre: 13907. - Ibab)
2012. aug. 14. 22:21

Ja valami vírus van, no meg az allergia is elkezdett tombolni nálam. A torkomra kaptam Supraxot, mert gyulladt, az allergiára meg a szokásos hajmosás, nem kell sokat kint tartózkodni.

Remélem, hogy addigra rendbe jövök, meg talán lesz egy nagy eső, ami kitisztítja már a levegőt is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook