Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


14193. Judit1109 (válaszként erre: 14192. - Turkkati)
2012. szept. 13. 17:40

Igen, igen, igen! Csodálatos memóriátok van! :-)

Puszi neked is:-).

14192. turkkati (válaszként erre: 14190. - Judit1109)
2012. szept. 13. 17:28
Táska, meg 1 bőrönd könyv:DDD
14191. turkkati (válaszként erre: 14189. - YPanna)
2012. szept. 13. 17:28

Én olyan könnyen mozogtam:)

Igaz, nálunk volt 1 klassz főnővér, aki sorstárs is volt egyben (néhány éve esett át a műtéten) és sok praktikus trükkött megmutatott.

Fekvésből oldalra fordulás, és könyökkel már könnyen feltolod magad ülésbe, víz mindig legyen a pohárban, ha jön a köhögés ( ami nagyon nem esik jól a hasnak) lehessen inni 1-1 kortyot.

A felkelés nagyon ment.

Igenám, de mikor hazajöttem nem azon az oldalon keltem fel, mint a kórházban.

Tecnikát alkalmazom, hát ott nem a padló van, hanem a férjem oldala az ágyban:D.

Újra kellett tanulni az egészet:D

Katétert másnap reggel rögtön kivették, azon kívül csak 1 zacskóm volt, de másnap délelőtt az orvosom látogatása után attól is megszabadítottak.

Barátnőmnek 8 hónappal előtte hüvelyi műtétnél 3 napig volt katétere, az ő orvosa annyira félt a fertőzéstől, nem akarta, hogy annyiszor üljön a WC-re.

Nem csak kórháza, orvosa is válogatja:)

Vérhígítót csak ott kaptam, és combba, mert azt mondták, a hasunk elég elgyötört lesz szuri nélkül is.

Hazai fájdalomcsillapítóra sem volt szükségem, adtak igény szerint.

Az őrzőben volt a nővérszoba is, 1. nap minden rezdülésünkre jöttek, kérdezték, minden rendben van-e, hívni sem kellett a nővért.

14190. Judit1109 (válaszként erre: 14189. - YPanna)
2012. szept. 13. 17:21

Tényleg, táska is volt, de szexi bugyi nem, csak vastag oldalú, amire teljesen rászoktam:-). No meg a csunyám gyantázása, amit a mai napig elvár tőlem az uram, mert nagyon rágerjedt:-). Még ilyen perverz fickót:-)!

De jó már ilyen vidáman beszélgetni róla! Még annyi szopókás teát, mint amennyit a kórházba megittam!

14189. YPanna (válaszként erre: 14188. - Judit1109)
2012. szept. 13. 17:02

Nahh, volt ott táska is, meg szexi bugyi :))) (nagyi bugyi helyett) azért megnéztem volna az arcodat amikor előhúztad, csak nem volt kijárat a katéternek :) vagy a nővér húzta elő ? akkor még nem hajolgattunk annyira, emlékszem én mindent elrugdostam a lábamig, aztán ott bele estem egy karosszékbe, majd a lábfejemmel felvettem a lógó kezemig :) azta pfff :) Ahh tényleg! nem mondtuk a lányoknak, h szerezzenek be egy karosszéket, mert abból felállni, meg abba leülni egyszerűbb.

Velem a nővér egyszer nagyon kitolt, ma már nevetek rajta :) kb 2 napos voltam 3 cső 3 zacsival, rajtuk a kampó, és nem volt zsebe a hálóingemnek, és a karosszékem lábának a kereszt erősítő kis lécére akasztotta fel őket. Nővérhívóhoz fel kellett volna állnom, ami ment volna, mert karosszékben ültem, de a kib...tt zacsiktól mozdulni sem bírtam, olyan alacsonyan voltak, nem értem el, ill nem tudtam odáig lehajolni. Két órán át kellett ott ülnöm, azt hittem beszarok.

:) de ma már csk a szépre...

14188. Judit1109 (válaszként erre: 14187. - YPanna)
2012. szept. 13. 16:51

:-):-):-):-):-). Jaj, de jót röhögtem! Tényleg! Meg előző nap elballagtattam a fiamat! No, de ez nem szoros része a műtétnek:-).

Ès ne felejtsük el, hogy a megshoppingolt táblán már a műtét estéjén bejelentkeztem!

Puszi

14187. YPanna (válaszként erre: 14184. - Judit1109)
2012. szept. 13. 16:46

És shoppingoltál :) emlékszem! :)

Panna

14186. lenvirág
2012. szept. 13. 16:45

Hát akkor megnyugodtam. Nálam volt bemutatás, az adjunktus bólintott rá a műtétre. (szerintem ez a klinikákon így szokás)

Most már csak várnom kell....

lenvirág

14185. ibab (válaszként erre: 14184. - Judit1109)
2012. szept. 13. 15:56
képzeld nekem sem volt, csak katéter,mai napig nem tudom,miért mert mindenkinek volt a szobában dréncsöve. Azt mondták, hogy ez ilyen fajta módszer volt. Főorvos sem vizitelt és kisműtét sem volt. TÉnyleg kórház a válogatja....
14184. Judit1109
2012. szept. 13. 15:36

Nekem nem volt kisműtétem, nem volt főorvosi találka, nem volt három csövem, szóval minden kórház és minden orvos más. Az én dokim (és persze én) eldöntötte, hogy műtét, megadta az időpontot és senki nem kérdőjelezte meg a műtét szükségességét. Voltam laborba, volt ekg-m, voltam altatóorvosnál és amikor ez összejött, akkor már "csak" vártam, hogy elérkezzen a nagy nap. Nekem tényleg csak a katéter volt, szerencsére más cső nem lógott ki belőlem, bár ez bőven elég volt. Ja, és nem altatásba tették fel, hanem még lent az osztályon élvezhettem az akciót; a levétel viszont rosszabbul sikerült, mint a felhelyezés. Nővére válogatja:-(

Ja, és a beöntés mellett volt keserűsó ivás (nem bírtam inni egy kortyot se), meg hüvelyöblítés.

Jaj, de régen volt már (négy hónapja)!!!

Puszi mindenkinek!

14183. YPanna
2012. szept. 13. 15:10

A dokiddal még biztosan tudsz beszélni a műtét előtt, készülj fel a kérdéseiddel. Én a műtét előtti nap egy órán át faggattam. Türelmes volt, és mindenre válaszolt. Amit nem kérdezel meg, azt nem mondja el. De igazából itt megismerted a szélsőségeket. Azt viszont nem tudhatod h a te dokid mit hogyan csinál, azt csak ő tudja elmondani.Én két héttel a műtétem előtt már nem olvastam a fórumot, annyira be voltam tojva, már nem kellett több info. Légy bátor, erős és türelmes.

Gondolunk rád, hamarosan te is múlt időben beszélsz majd róla.

Panna

14182. lenvirág (válaszként erre: 14181. - YPanna)
2012. szept. 13. 14:46
Köszi a gyors választ! Tudod, az ember két héttel a műtét előtt már kezd paranoiás lenni.
14181. YPanna (válaszként erre: 14180. - Lenvirág)
2012. szept. 13. 14:36

Szia, engem a Mávban műtöttek, és nekem volt, a mellettem fekvő hölgynek pedig nem! Sőt ha hiszed ha nem, sem katétere nem volt sem csövei! Én sem értettem h miért van ez. Neki más volt a dokija mint nekem.

Panna

14180. lenvirág
2012. szept. 13. 14:33

Sziasztok!

Kérdezném, hogy akit az I.sz. női klinikán műtöttek, azoknak is volt ilyen 1 napos kivizsgálása? Nekem nem volt, és nem értem miért!

Köszi

14179. Andi66
2012. szept. 13. 12:39

Kedves YPanna, Ibab és mindenki, aki a fórumon van!

nagyon köszönöm a gyors és hosszú válaszokat, már le is írtam kis papírkára mit kell magammal vinni :)

A műtét előtti 1 napos kivizsgáláson túl vagyok, arra is úgy mentem, hogy a doki azt mondta, hogy majd bent a nagy gépen meg akarja nézni a méhemet, miómáimat. Akkor aznap derült ki, hogy ez műtőbe tolással és altatással jár együtt. Szép történet volt. Arra a kérdésemre, hogy csövek fognak-e kilógni belőlem, válaszolt, hogy igen, de nem mondta el ilyen részletesen. Azt sem értem, hogy pl. bent voltam vérvétel, ekg, mellkas röntgen, miért nem adtak a kezembe egy listát erre készüljek, ezt hozzam magammal. De sebaj:) mert itt vagytok Ti, és látom, hogy milyen segítőkészek vagytok, és ez annyira jó érzéssel tölt el.

Nektek, akik már túl vagytok rajta jobbulást, gyógyulást kívánok!!!!!

Én meg még olvasgatom az eddigi hozzászólásokat:)

14178. YPanna (válaszként erre: 14176. - Andi66)
2012. szept. 13. 11:35

Szia Andi, hát a fórumba érdemes beleolvasni, mert ugyan mindenki hasonló cipőben jár/járt, de mégis vannak sajátos esetek.

Maga a műtét, egy kis műtéttel kezdődik, de talán ezen már túl vagy. Ez egy mintavétel h tisztában legyen a doki h nincs-e rossz indulatú elváltozás. Ez egy nap a kórházban, előtte a szokásos műtét előtti kivizsgálással, (ekg, vérvétel, tüdőszűrő, labor) Az eredmény után van a műtét napjának kiválasztása és a főorvosi bemutató. Ez egész egyszerű esemény, a főorvos itt jellemzően már nem vizsgál, elhiszi a dokidnak h szükséges a műtét. Ekkor megkapod a beutalóidat a műtét előtti kivizsgálásra, amit a műtét előtt 1 héttel érdemes elvégeztetni, hogy frissek legyenek.Itt még az altató orvost fel kell keresned, egy beszélgetésre.

A műtét előtti napon be kell feküdni a kórházba, ekkor kapsz egy beöntést, megkapod a branült, még csinálnak egy vérképet, vérnyomást mérnek. Vacsizni már nem lehet és inni sem. Egy speciális szappannal kell mosakodni, és borotválkozni. Alszol egyet, reggel újra beöntés, majd elvisznek a műtőbe. Ott megkapod a koktélt amitől szépen elalszol. Amikor már alszol akkor megkapod a katétert, és azt a csövet a torkodba az altatás miatt. Eltelik 1-1,5 óra és felébresztenek, akkor már nem lesz a torkodban a cső. Felvisznek a szobádba, vagy az őrzőbe. Valószínűeleg újra elalszol, ha mégsem akkor fogsz némi fájdalmat érezni, ilyenkor szerintem jobb ha valaki ott van veled (bár itt megoszlik a fórumozók véleménye), nekem azért volt jó, mert én nem tudtam volna fájdalom csillapító után futkosni. Ugyan a nővérek beadják, de csak annyit amit a doki mond, és lehet h az nem lesz elég, és akkor vannak alternatívák. Mielőbb próbálj aludni, az éjszaka nem lesz jó, de ne parázz, szépen hívogasd a nővért ha valami nem ok. Pl rosszul van a párna, vgy a takaró kevés stb. Vigyél egy kispárnát, az jó szolgálatot tesz. Igyál sokat, ne félj a katéter még 2 napig bent lesz, és nem kell felkelned a pisilések miatt. Szívószálra szükséged lesz mert még a hasizom nem kívánja a terhelést. Reggel nővérke elvisz pancsizni, vigyél mosdókesztyűt, mert akkor nem csorog a víz össze vissza ahová nem kéne, a sebed le lesz ragasztva és csupa jód lesz a lábad és a hasad, meg se próbáld lemosni, lekopik a harmadik fürdésnél.3 kábel lesz benned, ezért jó ha van zsebe a hálóingednek (pizsit nem tudsz még felvenni és bugyit sem) egy kábel a seb mélyén, egy a seb felszínén és egy a katéter. A katéter kivétele olyan, mint mikor egy teli tampont kivezsel, nem para. A másik két kábel kb a 4.napon tünik el, ez nem túl jó, de egy pillanat az egész, és ekkor mondja majd a doki h nagyon szép a sebed :) Fájdalom csillapítót mindíg kérj estére, akkor is ha nem kell, legyen csak ott az asztalkádon. Majd jönnek a gengszter tipusú bélgázok, én megettem egy levél nospát, anélkül nem tudtam wc-re menni, márpedig a produktum fontos, kérhetsz majd glicerines kúpot ha nem megy, az a legkíméletesebb, lesz időd felkelni kimenni átgondolni, és elintézni az ügyet. Megtanítanak majd felkelni h ne terheld a pocakod, erre majd rá is szoksz :) Sétálni kell sokat, ha nem teszed jön a gyógytornász és megsétáltat. egy hét a kórházban utána varratszedés, szintén nem tart fél percnél tovább, és már vége is a borzalmaknak. Utána türelmesen, szépen betartod az utasításokat, nem emlgetsz, és eszetlen sokat alszol, és sétálsz. Meglátod otthon már jönnek a szokásos mozdulatok, gyorsabb lesz a felépülés. És már 3 hét múlva úgy gondolsz az egészre, mintha meg sem történt volna.

Még azt nem írtam h műtét előtti nap már jön a hasszuri, ez egy fél centis tű amit belédtolnak, mondhatom h egyáltalán nem fáj, ezt még amikor hazamész magadnak kell beadni változó h mennyit 10- 40 db-ot (naponta 1) és amíg a kórházban vagy előfordul néha egy egy vámpír látogatás, vérvétel miatt.

Nos most már mindent tudsz, ha lenne még kérdés tedd fel bátran. Itt mindenki szívesen segít.

Üdv.:

Panna

14177. ibab (válaszként erre: 14175. - Andi66)
2012. szept. 13. 11:26
Andi írtam neked privit!Olvasd el!! Ne félj,minden ok lesz.Az orvos már csak ilyen, sajnálja a szavakat:)) De mi itt vagyunk, bármit megkérdezhetsz, nincs tabu úgy látom itt a csajok közt:))))Mi legalább átestünk már rajta, némelyik orvos meg nem is fog.:P puszi:ildi
14176. Andi66 (válaszként erre: 14169. - Ibab)
2012. szept. 13. 09:12
Én is a menzeszemre várok a műtéttel, mert hogy állítólag a menzesz utáni 5 napon belül nem vérzünk annyira a műtét alatt. (Nem baj, addig még idegeskedek, majd emiatt meg nem fog megjönni, tiszta gáz az egész, főleg, hogy látom, hogy sokatoknak nem is volt ehhez kötve a műtét ideje)
14175. Andi66
2012. szept. 13. 09:06

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra.Én is most állok méheltávolítás előtt,és nagyon félek!

És az orvos az semmit nem mond, mert lehet hogy látja rajtam hogy egy frászba vagyok. Segítsetek légyszí abban, hogy mire készüljek,hogy zajlik ez az egész, mit vigyek magammal a kórházba. Semmit nem tudok :)

14174. summer40
2012. szept. 13. 08:53
Drága Csilus!Igen,igen mindannyian szoritunk,imádkozunk érted! Pihenj sokat,vigyázz Magadra! Mi utána is itt leszünk Veled!Sok puszi:Évi
14173. kiscsillag30 (válaszként erre: 14172. - Judit1109)
2012. szept. 13. 08:33
Szia!Így ahogy mondod!Ez legyen a legnagyobb bajod:)Köszi amit műtét előtt mondtál tanács,hogy vigyek fájdalomcsillapítót,na még jó,hogy mondtad!Ha nem viszek akkor ott döglök meg!Puszi
14172. Judit1109 (válaszként erre: 14168. - Ibab)
2012. szept. 13. 08:25

Szia!

Nekem 40 szurit kellett kapnom. Annyi szerencsém volt, hogy az emberem lestoppolta a beadást, így össz-vissz egyszer szúrtam magam, a többit ő adta be. De már én is nagyon untam a végén. De hát ennél nagyobb gondunk az életbe ne legyen:-)

Üdv. Judit

14171. kiscsillag30 (válaszként erre: 14154. - ERA22)
2012. szept. 13. 08:25
Szia!Ne idegeskedj,előbb utóbb csak túl leszel rajta!Én 3-án feküdtem be 4-én műtöttek és 6-án kellet volna megjönnie.Hála az égnek nem jött meg "és már nem is fog"de azt mondta a doki ha megjön ha nem ő bizony kiveszi!Türelem kitartás,mi szorítunk érted!
14170. kiscsillag30 (válaszként erre: 14164. - Csillus6)
2012. szept. 13. 08:20

Szia!Szerintem itt a fórumon mindenki nagyon szorít neked.Ne izgulj ezen túl kell esni,mi pedig várjuk a jelentkezésedet.Sok puszi és mielőbbi gyógyulást neked!!!!!:)

Üdv:Bogi

14169. ibab (válaszként erre: 14160. - ERA22)
2012. szept. 12. 22:59
hallod aki ilyet mond, hogy csak mensi után lehet, az nem tudom komoly-e. Én úgy mentem be, hogy megvolt épp.Aznap jött meg...Azt mondta a doki, hogy bármikor el lehet a műtétet végezni,nem baj ha vérzel,kicsit nehezebb, de neki,te úgyis alszol,nem érzékelsz semmit.Ha meg nem jött meg műtétig, kész főnyeremény. Nem hogy örülne neki....miért kéne "előcsalni".Hiszen a rendszertelen vérzés miatt landoltunk itt nem? Nem értem ezeket az okos doktorokat....:((
14168. ibab
2012. szept. 12. 22:51
műtét utáni lányok!! Szúrkáljátok magatokat véralvadás gátlóval? Nekem 30 napig kell, megkérdeztem, hogy fontos-e azt mondták igen a trombózis elkerülése miatt.Már belejöttem valamennyire, de az ájulás kerülget sokszor, amikor magamba kell nyomni a szurit....
14167. ibab (válaszként erre: 14150. - Iboly65)
2012. szept. 12. 21:31
Köszi Iboly, egy kicsit megnyugodtam,mert ma is olyan érzésem volt, mintha megjött volna...de ha ez természetes, akkor jó:))puszi
14166. Judit1109
2012. szept. 12. 21:30

Csillus!

Vigyázz magadra, sokat fogok/fogunk Rád gondolni! (a műtétem óta nem használom a "kipakolták" kifejezést, szerintem te sem fogod)

Millió puszi, gyorsan túl leszel rajta!

14165. lenvirág (válaszként erre: 14164. - Csillus6)
2012. szept. 12. 20:04

Gyors, problémamentes gyógyulást!!! Jelentkezz, amint tudsz!! (addig én is gyűjtöm a bátorságot)

Puszi lenvirág

14164. Csillus6 (válaszként erre: 14163. - Csillus6)
2012. szept. 12. 20:00

Szorítsatok értem csajok, hogy minden jól sikerüljön.

Addig is puszi mindenkinek, aki jó tanáccsokkal látott el, hogy mit kell vinni, hashajtás stb....

Szép napokat nektek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook