Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


14228. Judit1109 (válaszként erre: 14226. - Julika0127)
2012. szept. 15. 09:26

Szia.

Igen, én már szerencsésen túl vagyok rajta, május 7-én volt a műtétem. 2/3-nyi bal fészkem maradt, minden más ment. Mioma, ciszta, ömlős és iszonyat görcsölős (több évig tartó) menzeszek hozták el számomra a megváltást a műtét személyében:-).

Sok szerencsét!

14227. julika0127 (válaszként erre: 14224. - Lenvirág)
2012. szept. 15. 08:01

Köszi, én is szorítok majd neked, és amint géphez jutok a műtét után jelentkezek.

Puszi, Julika

14226. julika0127 (válaszként erre: 14225. - Judit1109)
2012. szept. 15. 08:00

Köszönöm szépen, remélem én is, hogy minden rendben lesz. Nem is gondoltam, hogy már ennyien vagyunk ilyen helyzetben, amíg nem találtam meg ezt az oldalt. Te már túl vagy rajta?

Puszi, Julika

14225. Judit1109 (válaszként erre: 14223. - Julika0127)
2012. szept. 14. 21:30

Szia!

Nyugi, nem lesz semmi gond! Szorítunk Neked!

Puszi. Judit.

14224. lenvirág (válaszként erre: 14223. - Julika0127)
2012. szept. 14. 20:45

Engem 26-án műtenek, de már én is izgulok!

Minden rendben lesz! Amint tudsz, jelentkezz!

Neked is szép estét!

14223. julika0127
2012. szept. 14. 20:38

Sziasztok, én vasárnap fekszem be és hétfőn műtenek. Sok hasznos indormációt tudtam meg tőletek.

De azért izgulok nagyon. Mindenkinek nagyon szép estét kívánok.

14222. hóvirág66 (válaszként erre: 14213. - Ibab)
2012. szept. 14. 19:40
Valami hasonló okát véltem én is a kék foltjaimnak, gondoltam, hogy a vágási felület két oldalát valaminek tartani kellett. Most már biztosan tudom. Köszi a tájékoztatást!
14221. kiscsillag30 (válaszként erre: 14219. - Ibab)
2012. szept. 14. 18:50
Szia! Köszi a felvilágosítást!Ezt fura volt olvasni de legalább tudom mitől van!:)Puszi
14220. ibab (válaszként erre: 14214. - Andi66)
2012. szept. 14. 18:31
Andi, kérj egy igazolást a kezelő orvosodtól,amit megmutatsz a házio-nak. Ez alapján ő megírja a beutalót, ami azért kell,mert nem a területi kórházba fogsz feküdni valszeg.Csak akkor nem kell a háziorvosi beutaló, ha a körzetedbe lévő kórházba mész, ahová a lakhelyed szerint tartozol ahol jogosult vagy az automatikus ellátásra.Ezt neki meg kell írni, ez a dolga!!!
14219. ibab (válaszként erre: 14217. - Kiscsillag30)
2012. szept. 14. 18:27
najó! Attól lett kék-zöld,mert amikor felnyitják a hasadat,egy úgynevezett terpeszt raknak bele.Az orvos szerint, ez úgy működik,mint a nagymama hímző keretje.Ráteszik a terpeszre a bőrödet.Muszáj nagy feltárást csinálni,hogy mindent lássanak, de kis metszéssel.Rugalmas az emberi bőr:))hamar regenerálódik,de kenegetni és borogatni kell,mint egy kocsmai verekedés után:DDDD
14218. kiscsillag30 (válaszként erre: 14216. - Turkkati)
2012. szept. 14. 18:21
Szia!Akkor jó már azt hittem,hogy csak én vagyok ilyen türelmetlen.De akkor ezek szerint sokakat így érint a dolog!
14217. kiscsillag30 (válaszként erre: 14213. - Ibab)
2012. szept. 14. 18:19
Szia!Pedig jó lenne tudni miért!!!!Írd meg légyszi.Ha a műtéttől nem futamodtunk meg ettől sem fogunk!:)
14216. turkkati (válaszként erre: 14201. - Kiscsillag30)
2012. szept. 14. 17:56

Ezen mindannyian átestünk:)

A műtétet túléltük, a fájdalom is kibírható, mi az, hogy nincs erő???!!!

Marha bosszató volt az 1. itthon töltött hét. Imádok olvasni, végre volt időm, és majd agyvérzést kaptam, hogy olvasáson kívül nem is igen bírtam mást csinálni.

Nyugi!

Lassan lenyugszol, megszokod a lassabb tampót, meg az erőd is visszatér....

Ne erőltesd, csak pihenj!

14215. YPanna
2012. szept. 14. 17:51

Szia, én a műtét előtti 3 periódust a kórházban töltöttem. Nem vacakoltam háziorvossal meg beutalóval. Nekem az orvosom megadta a mobil számát. Amikor éreztem hogy baj van felhívtam, ő meg felhívta a kórházat és visszahívott engem h kihez menjek. Bementem és semmit sem kértek.

Ezért is jó a főorvosi bemutatás, mert ha van időpontod és előtte para van, akkor nem kínoznak papír munkával.

14214. Andi66
2012. szept. 14. 17:12

sziasztok! Közületek vki találkozott már azzal a problémával. hogy a kórház kér házi orvosi beutalót, de a házi orvos meg azt mondja, hogy Ő kórházi befekvésre nem adhat..mi ilyenkor a teendő?

Ugyanis ma teljes napomat felborította egy kis vérzés reggel, azt hittem korábban jelentkezik a menzeszem, bár lehet még, hogy így lesz, pedig még olyan sok mindent elszerettem volna végezni, mivel eddig úgy volt, hogy 24-én megyek kórházba és 25-én műtenek. Még mindig félek:( de a leveleiteket olvasgatva nyugtatom magam, hogy jó döntést hoztam és csak jó jöhet ezek után:)

14213. ibab (válaszként erre: 14204. - Hóvirág66)
2012. szept. 14. 16:32
nagyon jó a körömvirág kenőcs rá! Megkérdeztem, hogy mitől ilyen véraláfutásos. elmagyarázták . nem írom , hogy miért, mert még a végén megfutamodtok:-))))
14212. ibab (válaszként erre: 14202. - Kiscsillag30)
2012. szept. 14. 16:17
Én egy jegesmedvét vittem, ami leesett éjjel.Enélkül nem tudok aludni, főleg, ha valami bajom van. A nővért nem akartam hívni, de láttam, hogy ott sétál a bizti őr a folyosón éjjel. Kiabáltam neki, hogy segítsen, ő berohant és megkérdezte, h miben segíthet. Mondom én neki, leesett a jegesmedvém, fel kéne vennia az ágy mögül.De megnyugtattam, hogy nem a neurológián van ne nézzen dilisnek.Nagyon tetszett neki a sztori, másnap híre járta az éjszakai incidensnek...
14211. lenvirág (válaszként erre: 14210. - Hóvirág66)
2012. szept. 14. 12:30

Az első két mondatodon nagyon jót nevettem! Engem a klinikán fognak műteni, szerintem itt sokkal több emberre jut 1 wc, tehát elég rizikós kint hagyni a cuccot. Na, majd megoldom valahogy!

Gyógyuljatok gyorsan, ügyesen!! lenvirág

14210. hóvirág66 (válaszként erre: 14208. - Lenvirág)
2012. szept. 14. 10:25

Szia!

A csöveket felszedtem a markomba és lógattam a zacsit és a két labdaszerű gömböt járás közben, mindet egy kézbe fogtam. Utána amikor lefeküdtem ráértem kibogozni őket. Én csak ezeket vittem magammal. Mindenki ilyenekkel "szaladgált", 1-2-3 zacsival. A szobatársaimmal együtt megbeszéltük, hogy a wc papírt és a nedves törlőkendőt kinn hagyjuk a mosdóban, hogy ne kelljen mindig vinni. Jó szobatársaim voltak, szinte közös háztartásban éltünk. Ha elfogyott a papír, valaki mindig rakott ki újat.

Györgyi

14209. YPanna
2012. szept. 14. 10:09
hát van egy ilyen infulziós állvány, a nővér azt mondja nekem: vigye a "vőlegényét" így hívták, arra szépen ráakasztgatod őket, de én a zsebembe raktam addig a zacsikat, és wc papir pedig a wc-ben (én egyedül voltam egy szobában) de amikor ketten voltunk akkor is mindkettőnk odavitte a kis cuccát, nem kellett mindig vinni.
14208. lenvirág (válaszként erre: 14205. - Hóvirág66)
2012. szept. 14. 09:44

Sziasztok!

Még egy kicsit olvaslak Benneteket, és világgá megyek.... Vicceltem!

Azt akarom kérdezni, hogy hogyan tudtad vinni a csövek végén lévő zacsikat, plusz a wc-papírt, plusz a nedves tolettpapírt? Lehet, hogy érdemes vinni valamiféle kis táskát?

14207. kiscsillag30 (válaszként erre: 14204. - Hóvirág66)
2012. szept. 14. 09:30
Szia!Ha megnyugtat én is véraláfutásos vagyok,de már múlik!Kívűről gyönyörű ennek ellenére a hasam csak még meg van dagadva egy kicsit!Én is minden nap borogatom mert úgy megnyugszik,és valamennyi lappad is!Nekem nem voltak csöveim,csak katéter,és nem kaptam semmi olyat,amitől helyre állt volna a bélműködésem,úgyhogy az első kaksi felért egy szüléssel SŐT!!!!!!!!!!!!!!Na pusza gyógyulj meg minél hamarabb.:)
14206. kiscsillag30 (válaszként erre: 14203. - YPanna)
2012. szept. 14. 09:24
Szia Panna!Köszönöm a biztató szavakat!Remélem nemsoká a régi leszek!Nem vagyok egy nyavajgós tipus de nem tudok tétlenkedni ez nem az én műfajom.
2012. szept. 14. 09:14

Sziasztok!


Nekem a katéteren kívül 3 csövem volt műtét után, ahogy hallottam 2 szívó és 1 ejtő cső. Baromi jól néztem ki, de ez volt a legkevesebb. Műtét utáni 2. nap kaptam bélmozgató szirupot, ami rendesen megtette a hatását. Mondták a nővérkék, hogy az aznapi mozgásról gondoskodni fognak, hát így volt. Egész napom azzal telt, hogy próbáltam felkelni, összeszedni a csöveimet és wc-re menni. Elég sok időbe telt egy-egy ilyen történet és hát időben el kellett indulni. Így egész nap keltem-feküdtem.

Ezzel a sziruppal szépen rendeződtek a dolgok.

Az én esetemben a 3 cső alkalmazása biztos, hogy indokolt volt, mert mindben elég rendesen volt vér.

Györgyi

14204. hóvirág66 (válaszként erre: 14201. - Kiscsillag30)
2012. szept. 14. 09:09

Szia Bogi!


Én is úgy vagyok, mint te. Ma reggel már elmondtam a családomnak, hogy mennyire elegem van ebből a kiszolgáltatottságból. Eredetileg én is nagyon pörgős vagyok, most pedig már nehezen viselem ezt a lassított élettempót. Nade lesz ez majd még másképp is. Még 1-2 hét és újra a régiek leszünk. A lényeg, hogy szerencsére már túl vagyunk rajta. A varrataimat tegnap szedték ki, szinte már meg se kottyant. A hasam úgy néz ki, mint egy háború sújtotta övezet, elég nagy folton véraláfutásos. Jegelem, de egyelőre nem nagyon akar múlni.

Györgyi

14203. YPanna (válaszként erre: 14201. - Kiscsillag30)
2012. szept. 14. 08:53

Szia, adj magadnak időt. Én egyszer sírva fakadtam, mert nem hagytam h a párom segítsen felkelni az ágyból, és többszöri próbálkozásra sem ment egyedül. És a fáradtság is normális sajnos, tényleg ez a legnehezebb műtét után, hogy nem úgy mennek a dolgok mint előtte, de meglátod ez egy rövid időszak 2 hetesen már sokkal jobb, én 3 hetesen Prágába mentem 4 napos városlátogatásra, és végigsétáltam a várost, nagyon jót tesz a környezet változás. Vigyázol magadra mégis egyre bátrabb vagy.

Légy óvatos, minden rendben lesz!

Panna

14202. kiscsillag30 (válaszként erre: 14197. - Judit1109)
2012. szept. 14. 08:37
Szia Judit!A malackáról jutott eszembe,hogy én egy hatalmas plüss majmot vittem magammal,és megkérdezte a dokim,hogy nem olvastam a házirendet?Kérdeztem miért,mire ő:Nem lehet állatot vinni a kórterembe!!!!!!!!!Majdnem szétszakadt a varratom úgy nevettem.Puszi!
2012. szept. 14. 08:33
Sziasztok!Nagyon fel vagytok dobva csajok!Jó nektek.Remélem én is leszek még ilyen mint ti!Utálom magam,mert nem tudok semmit megcsinálni,minden nehezemre esik és elfáradok!Na ettől féltem nem a műtéttől!És tessék.Nem vagyok ülős fajta én buzgómócsing vagyok és most ez nem megy:(Meddig leszek még ilyen kiszolgáltatott?
14200. YPanna (válaszként erre: 14197. - Judit1109)
2012. szept. 14. 08:29
Én egy szőrös medvét kaptam a lányomtól. Egyik nap leesett az ágyról, de már akkor amikor visszafeküdtem, úgy gondoltam h az már ott is marad, mert kizárt h emiatt végig csinálom a felkelési tortúrát. Bejött egy nővér az esti vizitre, és kérdezi a dokitól h nem kéne-e egy kontroll vérképet csinálni (én meg gondoltam h nehogy már ő adjon tippeket a megkínzásomra) Nemsokára jött a nővér vérvételre, furcsa volt h ketten jönnek. Majd az egyik elkezdett magyarázni a másiknak, aki büszkén mondja nekem h ő még ilyet sosem csinált! (már ettől majdnem elájultam) Megpróbálta párszor mire sikerült. Mindketten nagyon örültünk :) Ezután szépen felkeltem, és felvettem a medvét. Nem kell nekem további atrocitás. :)
14199. turkkati (válaszként erre: 14197. - Judit1109)
2012. szept. 14. 06:33

Na jó, a "szexi bugyit" idézőjelbe kellett volna tennem:)


Azt már a műtét óta használok, mióta nem kell állandóan vért mosni belőle:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook