Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


14371. kiscsillag30 (válaszként erre: 14364. - Ibab)
2012. szept. 24. 16:56
Ez így van adnak fájdalomcsillapítót,de nekem az nem ért semmit!Azért érdemes bevinni azt,ami otthon már bizonyított!És nekem ez az advil volt.Én ehez vagyok hozzászokva"nem rossz értelembe nem vagyok függő"nekem ez segített!Ez olyan dolog,hogy másnak xanaxot adtak,nekem meg gyengébb nyugtatót a frontint!Fájdalomcsillapítóbol is a szobatársam bika erőset kapott én nekem meg valami kétszinű kapszulát adtak de mintha be se vettem volna:(
14370. lenvirág (válaszként erre: 14368. - YPanna)
2012. szept. 24. 13:50

Szia, nem vagyok én lelkis, csak életem eddigi legrosszabb korszakán vagyok túl, és ezzel a műtéttel nagyon szeretném ezt lezárni. (nem csak egészségügyi probléma)

Szóval szerdától új időszámítás kezdődik!

14369. györfi rózsa (válaszként erre: 14367. - Lenvirág)
2012. szept. 24. 13:25

Szia!

Én már egy éve olvasom rendszeresen a fórumot, de még senki nem írta, hogy megbánta volna a műtétet! Te is nyugodj meg minden rendbe lesz, Mi mindenkinek nagyon szurkolunk! Engem először úgy vittek ki a 2 óra elteltével a műtőből, hogy nem műtöttek meg, még sem volt bennem semmi félelem másodszorra sem, és ez komoly! Talán még a gyógyulás is gyorsabb, ha nyugodt vagy!

14368. YPanna (válaszként erre: 14367. - Lenvirág)
2012. szept. 24. 13:20

Szia, ha ennyire kis lelkis vagy, akkor azt javaslom, hogy legyen melletted valaki, legalább az első nap, ha megoldható! Én nagyon tiltakoztam ez ellen, de megmondom őszintén, a műtét után, a szobámban, szerintem elszorírottam az ujját a páromnak. Gondolunk rád, ügyes leszel és erős, meglátod, egy hét és az lesz a legnagyobb problémád, hogy nem tudsz elmosogatni!

Bátorság !

14367. lenvirág (válaszként erre: 14366. - Sztt67)
2012. szept. 24. 12:53

Bevallom, én kb.1 hete már ezzel is álmodom.

Éjszaka felébredek, kicsit sírok, aztán visszaalszom.

Holnap reggel 7-re kell bent lennem a klinikán, mert a vérem elég macerás (két keresztpróba is pozitív), és a nagy mióma miatt két egység vért írtak ki a műtétre.

Óránként kétszer jövök az oldalra, hátha megtudok valami újat! Meg jó veletek beszélgetni!

14366. sztt67 (válaszként erre: 14365. - Lenvirág)
2012. szept. 24. 12:06
Már szívesebben lábadoznék itthon, de én még a nagyműtétem időpontját sem tudom. Szinte nincs olyan perc, hogy ne ez járna a fejemben.
14365. lenvirág
2012. szept. 24. 09:37

Én is viszek Flector-t, nem bízom a véletlenre!

Engem legjobban az készít ki, ha nem tudok aludni, márpedig ha fáj, akkor az éjszakák borzasztóak lehetnek.

Lányok, nemsokára túl leszünk rajta!!

14364. ibab (válaszként erre: 14363. - Kiscsillag30)
2012. szept. 24. 09:28
Kórháza válogatja,hogy milyen fájdalomcsillapítót adnak. Én hazavittem a Cataflamot,mert nem volt rá szükség.először két napig infúzióban adták, utána meg esténként tabi formájában.....
14363. kiscsillag30 (válaszként erre: 14361. - Sztt67)
2012. szept. 24. 09:16
Szia!Sajnos ez így van.Vittem egy 24 szemes advil ultra forte nevű gyógyszert nekem ez bejött!
14362. YPanna (válaszként erre: 14359. - Liliom103)
2012. szept. 24. 08:32
Szia, amikor én műtét előtt álltam, még nem volt meg a gógyszer eu minősítése. De minden követ megmozgattam, hogy megszerezzem, hogy elkerülhessem a műtétet. Beszéltem a dokimmal is, és azt mondta ha kell megszerzi, mert Richter termék, és vannak ismerősei. nekem áp.10-én volt a műtétem, de sajnos esélyem sem volt kipróbálni,egyrészt a hatékonysága, ha jól tudom fél év, tehát minimum fél évig tart a kúra, mi átbeszéltük ezt a dokimmal, azt mondja h a mióma elsorvadásában segít, kvázi arra jó, ha valaki menopausa előtt áll, de van idelye kivárni a gyógyszer hatását, annak segít. Ha kritikus műtét előtti a beteg akkor nem biztos h érdemes belefogni. Nekem még azt mondta a doki, h pár évvel ezelőtt volt egy amerikai vakcina, ugyanilyen helyzetre, és az volt a tapasztalat, h a kezelés végezetével, visszafejlődtek a miómák. A természetes folyamat az az, amikor a menopausa miatt kezdődik meg a sorvadás, és már nem táplálja vissza semmi. Nade ki tudja kinek mikor jön ez el?! Az ESMYA nem biztos h ilyen, ez csak egy korábbi tapasztalat. Azt olvastam h svájcban egy kutatólaboratóriumban kizárólag női bajokra fejlesztenek (bio)eljárással (gyógy)szereket, és ezt a labort vette meg a Richter.
14361. sztt67 (válaszként erre: 14360. - Kiscsillag30)
2012. szept. 24. 08:26
Ezek szerint a hálóing és a többi dolog mellett érdemes fájdalomcsillapítót is magunkal vinni a kórházba, arra az esetre, ha nem tudnak mást adni az algopyrinien kívül. Nagyszerű!
14360. kiscsillag30 (válaszként erre: 14348. - Judit1109)
2012. szept. 24. 08:05
Szia!Mikor engem műtöttek én is csak algopirint kaptam,mert azt mondta a nővérke,hogy sajnos híján vannak a gyógyszernek!Úgyhogy tudom miről beszélsz,fájdalom terén.Olyan volt az algopirin mintha a hátammögé rakták volna.Igazad van nem érdemes hazudni!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14359. liliom103
2012. szept. 24. 07:48
Sziasztok lányok!Valaki hallott már az ESMYA nevü gyógyszerről?Esetleg van valakinek tapasztala?Nemrég dobták piacra,jó borsos áron.Ha valaki hallott róla légyszi ossza meg.Előre is köszönöm!
14358. ibab (válaszként erre: 14357. - Vicus68)
2012. szept. 23. 23:24
ezt fogd fel jó dolognak,mert utána jó lesz:))))
14357. Vicus68
2012. szept. 23. 22:44
Jó olvasni a biztató szavakat ! :-) Egyébként még most sem tudom felfogni, mi történik velem. Ha valaki egy hónappal ezelőtt azt mondja, hogy egy hónap múlva két nap választ el a műtéttől, valószínüleg elhajtom, hogy ne szórakozzon velem. Dehát az elmúlt 44 évben a jó és rossz dolgok mindig hirtelen történtek velem.
14356. cicaaa65 (válaszként erre: 14355. - Ibab)
2012. szept. 23. 21:49
Köszönöm a szép szavakat, és nem tagadom, jól esik a bátorítás....
14355. ibab (válaszként erre: 14351. - Cicaaa65)
2012. szept. 23. 20:34
Persze, hogy fél az ember és ez a normális. De valahol a szíved mélyén várod már, hogy megszabadulj attól, ami bosszúságot okoz. Készítettem magamról egy képet, mikor még bent volt a 20 hetes terhességnyi miómám.Most néztem meg,elborzadtam hogy néztem ki. Ha lesz erőm, felteszem elrettentés képpen.Most már minimális a hasam mérete és ha elkezdhetek tornázni akkor biztos formába hozom a dolgokat. Persze, hogy fájni is fog a műtét után,nehéz lesz felkelni és wczni,meg minden nehéz lesz először, de komolyan mondom, hogy a cél érdekében végigcsinálnám újra. Most már annyira szabadnak érzem magam, pedig tegnap múltam 4 hetes, és még szabadabb leszek, ahogy gyógyulok. Te is pont így fogsz érezni.De nyugodtan félj, kell a természetes adrenalin de azt soha ne feledjétek lányok, akik előtte álltok, hogy itt vagyunk nektek és akkor is itt vagyunk, amikor átestek rajta pont és nagyon gondolunk rátok és imádkozunk értetek:))))Én is éreztem, hogy itt voltatok és jó hogy rátok találtam....
14354. lenvirág (válaszként erre: 14353. - Julika0127)
2012. szept. 23. 19:27
Nagyon köszönöm! Amint képes leszek, jelentkezem. Próbálom úgy felfogni, hogy ha tetszik, ha nem, túl kell rajta esni. Utána csak jobb lehet!!!
14353. julika0127
2012. szept. 23. 19:22
Szia, én is nagyon féltem, ma vagyok 7 napos, a harmadik naptól már könnyebb, de sok türelem kell magunkhoz. Nekem a felkelés és a lefekvés volt a legnehezebb. Szorítok neked nagyon.
14352. lenvirág (válaszként erre: 14351. - Cicaaa65)
2012. szept. 23. 17:49

Az én műtétem szerdán lesz, nem tagadom, félek.

Nagyon szeretnék már 4 nappal öregebb lenni!!

Rengeteg segítséget, biztatást kapunk itt egymástól, de ezt a harcot mindenkinek egyedül kell megvívnia.

14351. cicaaa65 (válaszként erre: 14350. - Ibab)
2012. szept. 23. 17:21

Csípem az optimizmusodat , jó neked, te már túl vagy rajta :)))

Nekem október 16-ra van kiírva a műtét tervezett időpntja, remélem nem tolódik el.

Félek, persze félek, de jó lenne túl lenni is rajta...

14350. ibab (válaszként erre: 14346. - Cicaaa65)
2012. szept. 23. 12:35
mintha magam diagnózisát olvasnám.Már kidobtuk a csibészt és nem húz többet:))))
14349. turkkati (válaszként erre: 14347. - Fancsika1)
2012. szept. 23. 06:56
De. a derékfájásod amiatt volt:(
14348. Judit1109 (válaszként erre: 14345. - Vicus68)
2012. szept. 23. 00:08

Szia.

Asztmám van. Semmivel nem volt jobb az altatásom, mint másnak. Nyilván a steroidra gondolt az ismerősöd, mert azt én is kaptam bónuszként:-). Viszont, ha nincs asztmád, jobb ha nem mondod, mert fájdalomcsillapítóként csak algopirint kaptam, a többiek meg kombináltat. Hidd el, jobb ha nem tudod meg, hogy milyen gyenge tud lenni egy ekkora műtétnél egy egyszerűbb fájdalomcsillapító!

Üdv. Judit

14347. fancsika1 (válaszként erre: 14346. - Cicaaa65)
2012. szept. 22. 22:31
Szia! Nekem is volt több miómám, egy óriás is, ami rejtve volt, csak műtét közben találtak rá, és ez 1 év alatt alakulhatott csak ki, azért írok, hogy minél előbb menj a műtétre, ne húzd az időt, mert ezek nagyon alattomosak. Én ugyan semmit nem éreztem, nem nyomott egyik sem, nem is húzott, hacsak a derékfájásom nem amiatt volt, de nem hiszem. Szóval fel a fejjel, mielőbb műtétet, és nem lesz utána semmi gondod.
14346. cicaaa65 (válaszként erre: 14342. - Vicus68)
2012. szept. 22. 21:26

Sziasztok!


Igen, én tapasztaltam. Augusztusban elmentem hogyellenőriztessem a vérképemet, mert én is évek óta kínlódok vérszegénységgel. Most pedig iszonyatosan hamarfáradtam, már szinte a semmitől is fáradt voltam.

Az eredményre a doki azt mondta, ez már nem játék, menjek el ide oda kivizsgálásra. No első volt a nőgyógyász, én is évek óta tudtam hogy miómám van. Az orvos megvizsgált, és azt mondta,jézusom.

Na akkor megijedtem. A korábban tojás nagyságú dolog időközben csecsemőfejnyivé nőtt!

Aztán még aznap az UH-on kiderült, nem egy, hanem több mióma is van, és mindenképp műtét kell.

Azóta figyeltem fel, hogy nekem is nyom ha leülök, ha lefekszem akkor meg oldalt fekve húz, stb.

De tényleg lehet, hogy csak ezt képzelem.

No elég az hozzá, hogy azóta olvasgatlak beneteket, ez az első hozzászólásom, és üdv mindenkinek...

14345. Vicus68
2012. szept. 22. 21:14
Még egy dolog jutott eszembe: egy ismerősömmel beszélgettem, neki is volt műtéte, bár szerencsére neki nem olyan drasztikus volt. Ő mondta, hogy az aneszteziológusnak mondjam, hogy asztmám van, mert akkor egy korszerűbb altatóval altatnak, aminek kevesebb a mellékhatása. Asztmám nincs, viszont van szénanáthám. Ti hogy viseltétek az altatást ?
14344. sztt67
2012. szept. 22. 20:57
Sziasztok! Nekem is van miomám, de most nem tudom, hogy mekkora. A méhem is nagyobb a kelleténél. A dokim azt mondta, hogy ezt úgy képzelhetem el, mint a keltésztát, amikor megkelt. Én is érzem, hogy ott van. Úgy vettem észre ezt, hogy ha este nem vacsoráztam, másnap hiába húztam be a hasamat, nem lett kisebb. Ezek kellemetlenek, de nekem a gyakoribb vérzés, és ilyenkor fellépő iszonyú görcsök okozzák az igazi gondot. Az utóbbi időben már be is lázasodtam.
14343. lenvirág (válaszként erre: 14342. - Vicus68)
2012. szept. 22. 20:11

Szia, nekem 2 év alatt nőtt gyermekfej méretűre. Bizony nagy a hasam is, és állandóan érzem, hogy van.

Szóval nem pszichoszomatikus tünet. Engem szerdán műtenek a Sote I.sz. klinikán. Téged hol?

Üdv lenvirág

14342. Vicus68
2012. szept. 22. 19:37
Sziasztok !Nekem kedden lesz a nagyműtétem. Elméletileg csak a méhet távolítják el, a petefészkek és a méhnyak megmaradnak. Nekem nem voltak tüneteim, azt már évek óta tudtam, hogy van miómám, de az égvilágon semmi panaszt nem okozott. Ha nem lenne minden évben hasi ultrahangom és rákszűréskor vizsgálatom, nem is tudnék róla. Aztán az idén nagyot változott a helyzet. Hasi ultrahangon mondta a doktornő, hogy nőgyógyászati vizsgálatot javasol, mert mintha cisztám lenne El is mentem ahhoz az orvoshoz, akihez évek óta járok, és majd leestem a vizsgálóágyról, amikor közölte, hogy a miómám nagyon megnőtt, a méhem akkora, mintha tizenhat hetes terhes lennék. Ő is csinált ultrahangot, ez után a hirtelen növekedés miatt műtétet javasolt. Amióta (lényegében két hete) tudom, hogy mi vár rám, úgy látom, hogy a hasam nagyobb lett, amikor ülök, akkor nyom. Remélem ez csak pszichoszomatikus tünet, nem a mióma nő gyors ütemben. Ti tapasztaltatok ilyesmit ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook