Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


14457. Judit1109 (válaszként erre: 14455. - Fancsika1)
2012. szept. 30. 00:27

Szia!

Köszi a kedves szavaidat:-).

Nem igazán tudok tanácsot adni, mert én mindig magamból indulok ki. Már két hetesen a speedis mellényeket mostam a kádba hajolva:-( a hatodik héttől pedig már mindent csináltam. Dolgoztam, napi 8 óra ülés. Nagyon nehezen szoktam meg, de nem volt más választásom. Szerintem olyan jó két hónapos koromtól már mindent emeltem a locsoló kannától a kartonos vízig. Remélem nem lesz később gond belőle.

Ha már mindenképp tanácsolni akarok valamit, akkor az az, hogy nyugi, mert ha idegeskedsz, csak rosszabb lesz. De! Ha bármiben is bizonytalan vagy: keresd meg a dokit. Gyorsan megnézi uhval és kész. Én biztos ezt tenném.

14456. zsuzsenka65 (válaszként erre: 14455. - Fancsika1)
2012. szept. 29. 22:15
Én pont az emelésektől tartok a legjobban.Mikortól lehetek teljes értékű,mármint a munkában.Boltban dolgozom,ahol keményen emelgetni kellene.Ezért is húzom-halasztom az egészet.Azt gondolom hat hét után még nem tudok teljes erőbedobással dolgozni,de nem várhatom el a kolléganőimtől,hogy mindig helyettem cipekedjenek.A tapasztalatokat esetleg megosztanátok?Köszi Zsuzsa
14455. fancsika1
2012. szept. 29. 21:53
Sziasztok! Én eddig nagyon jól éreztem magam, most voltam 3. hónapos műtött, de sajnos az utóbbi 2 hétben emelgetnem kellett többször, (nehéz csomagokat, unokát, aki 15 kg), és sajnos el kezdett fájni a helye a dolgoknak. Nem nagyon, de sajnos érzem folyamatosan. Pedig szegény férjem hogy vigyázott rám, hogy eddig ne emelgessek, még a piacról sem engedett semmi szatyrot hozni. Ebből lehet valami baj szerintetek? A barátnőm a sérvvel ijesztgetett mindíg, de ez szerintem nem olyan. Menjek vissza az orvoshoz? Judit, Te eddig polyan jó tanácsokat adtál. Arról már nem beszélek, hogy lelkileg teljesen padlón vagyok, lehet, hogy az is számít, mert a lányom 2 hónapja külön ment a párjától a 2 gyerekkel. (Na nem ő lépett félre persze.)Szóval mi lehet ezeknek az érzékenységeknek az oka?
14454. doroti91
2012. szept. 29. 11:36
Udv mindenkinek!reg irtam,de folyamatoasan olvasom az oldalt.elsem hiszem hogy mar 6honapja ,hogy megmutottek,es meg neha felsem fogom hogy ez velem tortent meg.lassan kezdek belenyugodni de vannak napok amikor sokat sirok... Mindenkinek jo egeszseget kivanok!!!
14453. kiscsillag30 (válaszként erre: 14452. - Lenvirág)
2012. szept. 28. 20:41
Örülök neki,hogy minden rendben van pihenj sokat a séták után,mert itthon már nem tudsz!Ezt szokták mondani,pedig hülyeség nekem a család rengeteget segít.Igyál sokat mert a fojadék sok erőt ad,és vigyázz magadra!:)puszi
14452. lenvirág (válaszként erre: 14451. - Kiscsillag30)
2012. szept. 28. 20:28
Szia, ma már úgy érzem kezdem visszanyerni az erőmet. Minden pisimenet után sétálok legalább 20 percet. Ma már lényegesen jobb minden. Puszi Nektek!
2012. szept. 28. 19:13
SZIA LENVIRÁG!Remélem jól vagy,és tudsz már valamennyire sétálni!Bár gondolom. Nekem a műtét napján fel kellet ülnöm és oda kellet mennem a mosdohoz!Vagyis kellet volna de nem bírtam csak másnap.Olyan volt,mintha nem is én lennék!Nehéz volt és tiszta ideg voltam,hogy azt a két métert 5 perc alatt tettem meg:)De ma már szinte szaladni is tudnék,na jó szaladni nem de már sokkal hamarabb odaérek a mosdóhoz:)Írj valamit mi újság veled!Gyógyulgass és fogadj szót puszi
14450. kiscsillag30 (válaszként erre: 14446. - Aprilia11)
2012. szept. 28. 18:34
Szia!Nincs mit drága Marianna.Azért vagyunk itt,hogy támaszt kapjunk,és ha tudunk adjunk:)Akik itt vannak nők mégegyszer mondom NŐK nekem is sokat segítettek!És most,hogy túl vagyok rajta én is szívesen válaszolok mindenkinek!
14449. ibab
2012. szept. 28. 18:08
Csillus hol vagy ? Mi van veled????
2012. szept. 28. 13:31

Sziasztok! Régen írtam, de szinte naponta olvaslak benneteket.Éppen egy éve volt a műtétem.nagyon sok rossz dologtól megszabadultam én is, De rettenetes hosszú volt a gyász. A szó szoros értelmében: én négy hónapig sírtam. Mindig, mindenhol, mindentől függetlenül. Ezt akkortájt le is írtam ide. Nem is igazán tudom, mi az ami hiányzott, hiányzik a mai napig is, de már elviselhető. Nem önsajnálat volt, és akkor kezdett múlni, amikor, Judit, és ezt Neked mondom: tetováltattam a kezemre egy lótuszvirágot, hogy lássam, érezzem, valamilyen módon újjászülettem.( Érdekes, milyen hasonlóan gondolkodunk.) És tényleg csináltasd meg a tetkót, de ne méhet, mert az nem jó karma.

Sokfélék vagyunk, egyikünknek hosszabb a lelki gyógyulás, másikunknak rövidebb.

Most megyek jó doktoromhoz kontrollra, és mondhatom bennem van a frász, mert nem teljesen tünetmentes az életem. De összeszedem magam, mindent elmondok, mert ha tizenévig meg mertem volna ezt tenni, lehet, hogy a műtétre sem került volna sor. Mindenkinek jó egészséget kívánok!!!!

14447. Aprilia11 (válaszként erre: 14427. - Judit1109)
2012. szept. 28. 10:04

Szia Judit!

Lehet hogy kellett ez az éjszaka hogy kialudjam magamból ezt a sok negativ hozzáállást!Na és persze a sok-sok bíztatás amit TŐLETEK KAPTAM!!!! Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!! A szenvedéseim a TIÉTEKHEZ képest csak babszemnyi volt.A méhecske ötlet nagyszerű és találó volt! Először még gondolkodóba is ejtett!Még minden megtörténhet! Ha legközelebb depiznék miatta megcsináltatom!(NEM SZERETEM A TETKÓKAT)

Pusi:Marianna

14446. Aprilia11 (válaszként erre: 14425. - Kiscsillag30)
2012. szept. 28. 09:35

Kedves Bogi!

Mint az előbb leirtam az ilyen pozitív hozzáállás hiányzott belölem mint a TIÉD is.Köszönöm szépen a szép szavakat és a biztatást! Puszi:Marianna

14445. Aprilia11 (válaszként erre: 14424. - Szulamit67)
2012. szept. 28. 09:29
Kedves Szulamit! Nekem ilyen problémáim nem volta, volt erős vérzésem ,de ilyen mértékű mint neked nem! Nálam úgy kezdödött, hogy 2008-ban a kötelezö rákszűrésen az orvosom azt mondta,hogy van két miómám. Egynlőre nem kell vele foglalkozni, de azért fél év mulva kontroll! Nem is foglalkoztam vele,mert túl nagy problémát nem okozott, így 2012-ig nem is volta vissza hozzá! Ekkor jött a meglepetés mert mert azt mondta hogy meg nagyobodott a miómám és a méhem is! El érte a műtéti méretet és jobb lesz tőle megszabadúlni! Ennek következményeként a spirálom is lecsuszott 2,5cm-t. Előte meg volt az egészségügyi mintavétel, ami negatív volt. Ezzek útán volt csk "szenvedésnek" mondható időszak(persze nem vetekszik a Ti át élt szenvedéseitekkel)3 het vérzés 5 nap menszesz néküli után jött 5nap erös görcsölő pokoli nap és akkor azt mondtam hogy inkább a műtét. Összefoglava az eészet én messzemenőkig nem szenvettem annyit mint Ti ,és sajnáltatom magam! Ezeknek a válaszoknak a tükrében már Én is pozitíva állok a dolgokhoz és HEPPY AZ ÉLET NÉLKÜLE!!!!!! Puszi Neked
14444. ibab (válaszként erre: 14439. - Kiscsillag30)
2012. szept. 27. 20:41
Én most leszek a legnőbb és ezt nem akárki mondta, hanem a párom.Nem tudom, hogy vagytok ezzel de jobban bele tudok most adni apait, anyait a nőiességembe.(bár tudnék már:)még van egy-két hét)Ez a méheltávolítás mellékhatása.Igen! Nem akármilyen nők vagyunk.Olyan nők, akik megszenvedtek a nőiességükért.
14443. summer40 (válaszként erre: 14429. - Kiscsillag30)
2012. szept. 27. 20:28
Látod Bogi! Azért irtam le mert örülnünk kell,hogy ez velünk már nem történhet meg!Örülök,hogy jól vagy és jó az eredményed.Ez a lényeg!Bárcsak a barátnőm is időben ment volna orvoshoz.Bárcsak neki is mondtam volna..mondta volna valaki..Két gyermeke maradt árván:(
14442. summer40 (válaszként erre: 14440. - Ricefice)
2012. szept. 27. 20:21
Nagyon sajnálom ami Veled történt.Én is azt akartam érdezni merre laksz?Azt hiszem ez elég gyakori a hüelycsonksüllyedés és mégis te vagy az első aki itt ezt irja.Nekem az édesanyámnak volt ilyen szövödménye de kb. a méh kivétele után 5 évvel.Nekem is ez volt az egyetlen félelmem a mütét elött,mivel én ápolónő vagyok és egész nap emelgetem a betegeket.Ápolási otthonban agyi történés utáni betegeket és idős tolókocsis embereket.képzelhetitek mennyire féltem,hogy ez kialakul.de eddig még szerencsére nincs baj és remélem még jó darabig nem is lesz.Milyen tüneteid vannak?
14441. Szulamit67 (válaszként erre: 14440. - Ricefice)
2012. szept. 27. 19:45
Hol élsz? Merre laksz?
14440. ricefice
2012. szept. 27. 19:35

szeretnélek megkérni benneteket, hogy aki átesett ilyen mütéten és nagyon becsületes orvosa volt segitsen nekem, mivel ujabb mütéten kellene átesnem de akik mütöttek azokban nem bizom, kivették a méhem 3 hónap mulva hüvelycsonk süllyedésem lett.

csöbörből-vödörbe kerültem. előre is köszönöm

14439. kiscsillag30 (válaszként erre: 14438. - Ibab)
2012. szept. 27. 19:34
Szia!Ez így van és ez a pozitív gondolkodás amiről Judit is beszélt!Gratulálok gyönyörű hasonlat volt!Amit még hozzáfűznék az az,hogy nem is akármien nők vagyunk,hisz mi ezzel is meg tudunk birkózni!Puszi
14438. ibab
2012. szept. 27. 19:27
Méhemnek gyümölcsei most éppen buliznak és imádom őket.A méhem már meghozta a boldogságot, és ezt meg is köszöntem neki, amikor megváltam tőle és már félálomban voltam a műtőben . A gyümölcs a lényeg. A madár is elhagyta a fészkét odakint a kertben és nem sajnálom a fészket, hogy ott van parlagon,mert betöltötte a hivatását.Apropó fészek:A petefészkeknek sokkal fontosabb szerepe van a nőiességünkben , de ha attól is meg kell válnia valakinek, még akkor sem dől össze a világ, mert még tényleg van más dolog is, amitől nők maradunk.....a nő örök:))))
14437. kiscsillag30 (válaszként erre: 14436. - Judit1109)
2012. szept. 27. 19:11
Nem azért írtam,hogy bevédelek mert bántottak,hanem azért mert a te tapasztalatod vitt engem előre!:)És azért mert pozitív hozzáállás nélkül semmi értelme az életünknek.Ha mindíg a rosszat látnánk mindenbe útálnánk élni!
14436. Judit1109 (válaszként erre: 14435. - Kiscsillag30)
2012. szept. 27. 19:00

Drága Bogi!

Nem hiszem, hogy bántottak volna, de köszi. Nyilván megviseli a lelket, ha valaki gyermektelenül és fiatalon esik át ezen a műtéten, de itt vagy Te, 30 évesen és megmenekültél a RÁK-tól! No, ezt kellene szem előtt tartani! És ehhez kell a pozitív hozzáállás, hisz tényleg minden jobbra fordul.

Na, jó, ne ragozzam itt tovább! Én boldog vagyok attól, hogy megszabadultam egy olyan szervemtől, ami egyszeri boldogságot szerzett nekem:-).

Csók

14435. kiscsillag30 (válaszként erre: 14433. - Judit1109)
2012. szept. 27. 18:42
Én imádlak nekem csak jókat írtál és melletem voltál és most bevédelek!:)
14434. kiscsillag30 (válaszként erre: 14433. - Judit1109)
2012. szept. 27. 18:40
Egyetértek!
14433. Judit1109 (válaszként erre: 14431. - Szofi99)
2012. szept. 27. 18:38
Biztos igazad van, nem olvastam el mind a 14400 hozzászólást. Az utóbbi hónapokról írtam és hát magamból indultam ki. Nem vagyunk egyformák.
14432. kiscsillag30 (válaszként erre: 14430. - Lenvirág)
2012. szept. 27. 18:37
És úgy gondolom az utóbbi a fontos és a lényeg!:)
14431. szofi99
2012. szept. 27. 18:07

Sziasztok ! Rég jártam erre,most olvastam vissza egy kicsit. Summer sajnálom a barátnődet, bizony időben biztos lehetett volna rajta segiteni..


Aprilla , ez a mütét nem kis beavatkozás a szervezetünk müködésébe, lelkileg pedig érinti a nőiességünket. Ha ugy érzed hogy ezt nem tudod feldolgozni egyedül, keress szakembert hozzá, hidd el megéri.. és majd akkor Te is boldogan meséled, hogy soha többé betét :)

Ha gondolod priviben beszélhetünk :)


Judit , korábban volt itt már jónéhány nő akinek a mütét komoly gondot okozott a nőiességének megélésében, mindenki más, és másként viseli, és van amikor nem elég a pozitiv hozzáállás.


Kivánok mindenkinek jó egészséget, és boldog betétmentes napokat :)

14430. lenvirág
2012. szept. 27. 18:06
Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat. Fáj, csikar, de boldog vagyok!
14429. kiscsillag30 (válaszként erre: 14428. - Summer40)
2012. szept. 27. 17:38

Szia!Sírva olvastam el soraidat,és ezekután hálát adok az égnek,hogy én itt lehetek!Nekem nagyon időbe kapták el ezt a dolgot!Azt mondta a dokim szerencsém van,mert a rák alattomos és csak a legvégső esetben mutatkozik.De akkor már késő!Mióta kezemben a szövettan boldog vagyok,mert ha hiszitek ha nem gondolatba én már eltemettem megam.De a Jóisten velem volt és vigyázott rám!És rátok is vigyáz ha elhiszitek!:)

Üdv:Bogi

14428. summer40
2012. szept. 27. 17:16
Sziasztok Lányok!Olvaslak Benneteket mindig,én is sorstárs vagyok(február 21-én mütöttek).De ami miatt hozzászólok az az,hogy igen méh nélkül lehet teljes életet élni.Ne keseregjünk.Viszont vannak higgyétek olyanok akik félelemböl vagy egyéb okból nem foglalkoznak az erős vérzéssel,a görcsökkel,nem mennek szürővizsgálatokra és bizony már késő lesz.Eddig én is csak a statisztikákat olvasva tudtam róla mig egyszercsak egy nagyon jó barátnőm,volt kolléganőm érintett lett.Már 8-10 évvel ezelött emlitette,hogy nagyon erős vérzései vannak.Próbált ő mindent,mindenféle természetgyógyászati készitményt,ezoterikus szemléletmód,pozitiv hozzáállás,energiák.stb.Mig egyszercsak tavaly novemberben hirtelen olyan erős vérzése lett a méhből,hogy mentő vitte el.Tamponálni kellett a méhét,mert már a tumorból vérzett.Rögtön mondták a kórházban,hogy már nem operálható,mert tele van átéttel.Rengeteg kemót kapott,de már minden késő volt.Február utolsó napján volt a temetése.Fél év telt el azóta és ennyi időnek kellett eltelnie,hogy tudjak róla beszélni.Hónapokig vele álmodtam és bevallom öszintén ez is hozzájárult ahhoz,hogy nem húztam a mütétet tovább.Sajnos ő késön került orvosho,csak 50 éves volt.Rettenetes űrt hagyott maga után:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook