Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


14488. kiscsillag30 (válaszként erre: 14480. - Lenvirág)
2012. okt. 2. 08:02
Szia!örülök,hogy ilyen jól érzed magad.Othon minden más,de azért ne moss túl sokat inkább pihenj,és kényeztesd magad egy kicsit!Gyógyulj meg minél hamarabb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Puszi
14487. julika0127 (válaszként erre: 14480. - Lenvirág)
2012. okt. 2. 08:01

Szia, örülök hogy szerencsésen túl vagy rajta. Pihenj sokat, én is azt csinálom még. Nekem az ébredés nem volt igazán kellemes, mert fájdalom csillapítót nem kaphattam mindjárt mert nagyon lent volt a vérnyomásom, és az még jobban le vitte volna.

De amikor már kaphattam akkor nekem is sokkal elviselhetőbb volt. Nekem bikini vágást csináltak, de azt mondta a doki olyan nagy volt a méhem hogy alig fért ki. Vigyázz nagyon magadra. Puszi, Julika

14486. fancsika1 (válaszként erre: 14485. - Lenvirág)
2012. okt. 1. 22:06
Jó, hogy itthon vagy, örülök, hogy minden OK. Vigyázz magadra, nézegesd a porcicákat, pihenj sokat, és igyál sok folyadékot.
14485. lenvirág (válaszként erre: 14483. - Ibab)
2012. okt. 1. 21:09

Köszi, élvezem is nagyon az itthoni életet!

Még életemben nem néztem ilyen nyugodtan a porcicákat a sarokban!

14484. lenvirág (válaszként erre: 14482. - Sztt67)
2012. okt. 1. 21:07
Szia! Az I.női klinikán műtöttek. Nagy volt a miómám, ezért köldöktől lefelé vagyok vágva. Megmaradtak a petefészkeim, és a méhnyak is. Kicsit fájt a sebem, de napi 1 Flector-ral simán átvészeltem a napot. A katétert kivették még az intenzíven, a hasban lévő cső pedig a műtétet követő napon véletlenül kiesett, de az sem fájt. Szombaton már minden órának a felét a folyosón töltöttem, annyira untam már a fekvést, pedig szerdán műtöttek. A műtét előtt pedig a Frontin szuper jó volt, egyáltalán nem volt bennem félelem. Ha tudom, hogy ennyi, már régen túl vagyok rajta. De ezt úgyis mindenkinek magának kell megtapasztalnia! Kérdezz nyugodtan!
14483. ibab (válaszként erre: 14480. - Lenvirág)
2012. okt. 1. 20:58
Szia!!!!! ISten hozott!!
14482. sztt67 (válaszként erre: 14480. - Lenvirág)
2012. okt. 1. 20:25

Szia Lenvirág! Üdv otthon. Pihengessél sokat!!!!! Pesten vagy vidéken műtöttek? Milyen vágásod van?Mennyire fájt a sebed a műtét után? Hú, és még mennyi kérdésem lenne.

Örülök, hogy jól vagy, vigyázz magadra.

14481. Judit1109 (válaszként erre: 14480. - Lenvirág)
2012. okt. 1. 17:20
Isten hozott otthon:-). Ugye milyen jó!!!!!!!!:-)
14480. lenvirág
2012. okt. 1. 15:17

Sziasztok! Itthon vagyok! Nagyon jó végre a saját kis szemétdombomon kapirgálni. Már kimostam a kórházi cuccaimat, ha érzem, hogy fáradok, visszafekszem a tv elé. Megmondom őszintén, nem hittem volna, hogy ilyen jól leszek műtét után 5 nappal. Már a székletem is rendben van, és nagyon jó érzés, hogy nem kell 30 percenként pisilni, csak 2-3 óránként.

El sem tudom mondani, mennyire jól esett az a sok-sok üzenet amit a kórházban olvastam Tőletek.

Mindenkinek még egyszer nagyon köszönöm! A műtét előtt állóknak csak azt tudom mondani, hogy az egész procedúra (műtét) közelébe sem ért annak a szenvedésnek, amit maga a betegség okozott!

Ha bárkinek tudok segíteni, írjatok, még friss az élmény!

Puszi lenvirág

2012. szept. 30. 19:46

Köszönöm a részvétet, a kedves szavakat. Hogy hogyan lehet kibírni? Úgy, hogy van három gyermekem és meszülettek az ikerunokáim! Messze vannak tőlem sajnos,de még tennem kell Értük, hiszen érzem, hogy szükségük van rám! A Férjem is ezt akarná- tudom.

Nagyon nehéz, de meg kell kapaszkodnom minden szalmaszálba, mert valamiért megint életben maradtam, úgy, mint a balesetnél.A kórházban altatás után rögtön az ajtót néztem és vártam a Férjemet...! A fiam jött,és én azt hittem, hogy tévedek. Remek fiú, mert velem van most is, és mindentől óv. Nagy kötelékek, örömteli kötelékek a gyermekeink, mert látom bennük Őt!

Minden kedves szót köszönök, mert nagy dolog ez a fórum, és remek Emberek vagytok!!! Jó éjszakát mindenkinek- fájdalommenteset, nyugalmasat!

14478. ibab (válaszként erre: 14474. - Szörvívör)
2012. szept. 30. 17:34
Minden elismerésem a tied,le a kalappal elötted. Ha bármiben szükséged van, mi itt vagyunk:))
2012. szept. 30. 17:24
Szia Panna!Elkezdett hatni a tea amit ajánlottál!Kezdi a hasam visszanyerni eredeti formáját!Nem vagyok már annyira felfújódva és a mozgás is sokkal könnyebb.Köszönöm
2012. szept. 30. 17:16
Úr Isten!Én ha elveszíteném a férjem szerintem megőrülnék!És itt a példa erre is,hogy ne adjuk fel.szörvívőr le a kalappal te vagy köztünk a legerősebb azt hiszem!
14475. kiscsillag30 (válaszként erre: 14474. - Szörvívör)
2012. szept. 30. 17:11

Szia!Sajnálom,hogy ennyi mindenen keresztül kellet menned!Részvétem a férjed miatt.Nem is tudom mit lehet ilyenkor mondani??? De hogy vagy és hogy birod?Nem hiszem el,hogy ezt te épp ésszel kibirod,mert én a gondolatba beleborzongok.Remélem az élet hátralévő részében már csak jó dolgok történnek majd veled!Tiszta szívből ezt kívánom neked!

Minden jót neked!

2012. szept. 30. 16:39

Köszönöm a hajhullásra a tanácsokat, és megfogadom!

Nagyon sok folyadékot iszom, de tényleg, hogy gyümölcsből zöldségfélékből nem annyira. Sajnos nagyon drága, vitaminokat kaptam a lányomtól, nővéremtől...! Sajnos ilyen is van, mert már az is nagy kiadásnak számított, hogy kórházba kellett menni, és hónapokig járni kivizsgálásokra.

Autóbalesetünk volt előtte és a férjem meghalt.

Na nem akartam panaszkodni, de már legalább ne kopaszodjak meg...!

14473. ibab (válaszként erre: 14472. - Judit1109)
2012. szept. 30. 16:01
nekem 1000-es c vitamint javasoltak a kórházban ,amit a mai napig szedek, a hajhullás már a 2.héten leállt és megindultak a "babahajak".Igaza van Juditnak, zöldség,gyümölcs,.+ c vit és magnézium pótlás. Az emelős lányoknak csak annyit, hogy vigyázzatok, mert nem fognak minket szentté avatni ha emelgetünk ,de olyan hüvelycsonk süllyedést kapunk egy pár hónapon belül, hogy csak na.....Ne emljetek, ezt ki kell bírni!!! Módjával hősködjünk.A sánta sem fog mezei futóversenyt nyerni, mi sem leszünk iron man-ek már.Persze van olyan dolog amit fel kell emelni, de vonjátok be a környezetet a segítséghez.Ez az egy a legfontosabb a műtét után legalább fél évig!!! Ez volt a legfontosabb útravaló, amellyel feltarisznyáztak a kórházban,600 szor elmondták!....
14472. Judit1109 (válaszként erre: 14465. - Szörvívör)
2012. szept. 30. 15:48

Szia!

3 hónapos koromig rendesen hullott a hajam, aztán szép lassan vége lett. Egyél sok gyümölcsöt, vagy vitaminokat és sok-sok folyadék!

Puszi

14471. Eszti60
2012. szept. 30. 15:06

Keresem Csilust hol vagy??!!

Már túl van a műtéten,mert már bejelentkezett 1x

14470. Eszti60 (válaszként erre: 14440. - Ricefice)
2012. szept. 30. 15:03

ricefice!

írtam neked prívibe!!!!

14469. fancsika1
2012. szept. 30. 15:01
Timi 77! Jaj majd elfelejtetttem, hogy nekem is kellett be...nem, és sebhintőporoznom is, kb. 1 hónap volt, mire rendbejött. Ne izgulj, lehet, hogy csak átöblítik, mert nekem is ajánlották, ha nem múlt volna el ezektől a kezelésektől. Fel a fejjel, nem lesz gond.
14468. fancsika1 (válaszként erre: 14458. - 19fc940bd2)
2012. szept. 30. 14:57
Szia! Nekem nagyon be volt gyulladva a jobb oldalam, és jegelést kellett rátennem, meg lámpáztam. A jegelés persze egy törcsin keresztül kell, hogy történjen, nehogy rátegyél valami fagyott vackot rögtön. Én vettem az orvosi műszereseknél kimondottan erre valót, de most neked ma megteszi egy fagyasztott kukorica, vagy egyéb, ami a mélyhűtőbe van. Max. 10 perc, kb. napi 4x.
14467. fancsika1 (válaszként erre: 14457. - Judit1109)
2012. szept. 30. 14:54
Szia Judit! Köszönöm szépen, azt hiszem én is így teszek, amint lesz egy kis időm, elmegyek ide a rendelőbe, mert ebben a dokiban jobban bízom már, mint a műtős orvosomban, ide mentem kontrollra is, mert itt legalább mindent elmondtak. Köszönöm a válaszodat, egyébként más gondom szerencsére nincs, itt olvasok mindenféle nagyobb fájdalmakat, ez hála a jó égnek nálam kimaradt, vagy nagyobb a fájdalomküszöböm.
14466. lenvirág
2012. szept. 30. 13:36
Eszti60! Holnap megyek haza, akkor tudok válaszolni privátban. Itt a telefonomon idétlenkedek, sajnos bűn lassú. Puszi mindenkinek!
2012. szept. 30. 12:39

Nekem két hónapja távolítottak el "mindent", de a drén helye még most is érzékeny néha, és persze hepe-hupás a hasam. Hosszanti vágás(köldökig).

A műtét három és fél órás volt, sok volt az előző vakbélműtét utáni összenövés letapadás.

Azt mondták, hogy a teljes regenerálódáshoz kell hat hónap, és a gyógyulási folyamat mindenkinél más!

Én azt szeretném kérdezni Tőletek- ha valakinek van ilyen téren tapasztalata - hullott-e a hajatok műtét után, és ha igen, meddig? Nekem még most is erősen hullik. Egyébként folyamatosan olvastam a fórumot, innen készültem fel, hogy mit vigyek be, és ki hogy viselte. Szóval innen bátorodtam, és tényleg kár volt félni. Akkor kellene félnem, ha nem mentem volna, mert így még időben volt az eltávolítás! Jobbulást mindenkinek!

14464. 19fc940bd2 (válaszként erre: 14462. - Györfi rózsa)
2012. szept. 30. 12:20
Köszönöm, hogy írtál nekem az a baj a kórházzal hogy messze van és nem minden nap tudnék oda lejárni, viszont befeküdni se szeretnék... Megpróbálom hátha a sebészeti ügyeleten tudnak valamit csinálni ezzel.. és az is lehet, hogy túl lihegem ezt az egészet bár soha nem szoktam...
14463. 19fc940bd2
2012. szept. 30. 11:24

Julika!

Nagyon remélem, hogy nem lesz semmi gond, mert azt nagyon nem szeretném. Nekem a háziorvos végülis tudna ebben segíteni, jó lenne ha ez miatt nem kellene be feküdnöm. Nekem is van súlyfeleslegem akkor lehet hogy nálam is ez az oka a dolognak... Minden estre szerintem ma elmegyek a sebészeti ügyeletre ha haza jött a párom, és ott talán tudnak vele valamit csinálni. Köszönöm hogy írtál. Puszi

14462. györfi rózsa (válaszként erre: 14458. - 19fc940bd2)
2012. szept. 30. 10:49

Szia!

9 nappal a műtét után észre vettem, hogy átázott a kötésem, felhívtam a kórházat hogy a dokim bent van-e, és elmondtam mi a problémám. A nővér mondta menjek be, de a doki nincs bent. Egy másik doki kinyomkodta, majd kitisztította és tett bele egy csíkot, majd leragasztotta. Egy hétig mindennap mentem, már a dokim kezelt tovább. Aztán két naponta, majd egy hetet kihagyva újra mentem. Kellett 3 hét mire rendbe jött. Ha van valaki aki megtudja Neked csinálni,ha az orvos megmutatja hogykell, menjen veled!

Remélem hamar rendbe jön, és nem lesz semmi komoly baj!

14461. julika0127 (válaszként erre: 14460. - 19fc940bd2)
2012. szept. 30. 10:13

Szia Timi, a műtét után abba tisztult a sebem. Harmadik napon vették ki, és amikor hazaengedtek nekem sem látszott semmi. Szép volt a sebem nem volt semmi jele, hogy gennyesedés lesz. Ha belül van a gennyesedés akkor szerintem egy picit megnyitják a sebednél és úgy fogják kezelni.

A távolság miatt lehet be kell feküdnöd pár napra, de ez nem biztos. Az én gennyesedésem a dokim szerint az úszógumim miatt volt. Van egy kis súlyfeleslegem, de nálunk sem mindenkinél fordul ez elő. Nálam megtörtént. Azt mondta hogy hétfőn ha megyek és jó lesz akkor beragassza azt a kis lukat ahol ürül. De nem hiszem, mert még az éjszaka is ürült, és nyugodtabb vagyok, ha kifolyik és nem belül pang. Ne ijedj meg másnál is előfordult már én hallottam több esetet. Puszi

14460. 19fc940bd2 (válaszként erre: 14459. - Julika0127)
2012. szept. 30. 09:49

Szia Julika


Nekem nem volt bent dréncső... és kívülről nem lehet látni semmit, elég szépnek tűnik a seb maga... ezért is félek mert viszont ha belülről van a gond nem tudom akkor mit tudnak csinálni... nekem elég messze van a dokim, én minden nap biztos nem tudnék bejárni oda vissza (170km) Nagyon szépen köszönöm biztató szavaidat... Amúgy az nem derült ki mitől gennyesedet be ? Tényleg nagyon kedves vagy! Timi

14459. julika0127 (válaszként erre: 14458. - 19fc940bd2)
2012. szept. 30. 09:44

Szia Timi, nekem a 9. napon begennyesedett a sebemnél még a dréncső helye megvolt és a varataim is, és a cső helyén folyt ki a genny. Rögtön mentem a dokimhoz, fertőtlenítő folyadékkal átmosta a sebem. Itthon óránként 10 percet jegelnem kell, és betadinozom a lukat ahol még most is ürül. Minden nap mennem kell ilyen fertőtlenítő átmosásra. Holnap reggel megyek megint. Ma vagyok 13 napos.

Nekem is fájt, de csak addig amíg utat nem tört magának, és nem kezdett el ürülni.

Nyugodj meg kezelni tudják. Szorítok neked. Julika

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook