Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


14446. Aprilia11 (válaszként erre: 14425. - Kiscsillag30)
2012. szept. 28. 09:35

Kedves Bogi!

Mint az előbb leirtam az ilyen pozitív hozzáállás hiányzott belölem mint a TIÉD is.Köszönöm szépen a szép szavakat és a biztatást! Puszi:Marianna

14445. Aprilia11 (válaszként erre: 14424. - Szulamit67)
2012. szept. 28. 09:29
Kedves Szulamit! Nekem ilyen problémáim nem volta, volt erős vérzésem ,de ilyen mértékű mint neked nem! Nálam úgy kezdödött, hogy 2008-ban a kötelezö rákszűrésen az orvosom azt mondta,hogy van két miómám. Egynlőre nem kell vele foglalkozni, de azért fél év mulva kontroll! Nem is foglalkoztam vele,mert túl nagy problémát nem okozott, így 2012-ig nem is volta vissza hozzá! Ekkor jött a meglepetés mert mert azt mondta hogy meg nagyobodott a miómám és a méhem is! El érte a műtéti méretet és jobb lesz tőle megszabadúlni! Ennek következményeként a spirálom is lecsuszott 2,5cm-t. Előte meg volt az egészségügyi mintavétel, ami negatív volt. Ezzek útán volt csk "szenvedésnek" mondható időszak(persze nem vetekszik a Ti át élt szenvedéseitekkel)3 het vérzés 5 nap menszesz néküli után jött 5nap erös görcsölő pokoli nap és akkor azt mondtam hogy inkább a műtét. Összefoglava az eészet én messzemenőkig nem szenvettem annyit mint Ti ,és sajnáltatom magam! Ezeknek a válaszoknak a tükrében már Én is pozitíva állok a dolgokhoz és HEPPY AZ ÉLET NÉLKÜLE!!!!!! Puszi Neked
14444. ibab (válaszként erre: 14439. - Kiscsillag30)
2012. szept. 27. 20:41
Én most leszek a legnőbb és ezt nem akárki mondta, hanem a párom.Nem tudom, hogy vagytok ezzel de jobban bele tudok most adni apait, anyait a nőiességembe.(bár tudnék már:)még van egy-két hét)Ez a méheltávolítás mellékhatása.Igen! Nem akármilyen nők vagyunk.Olyan nők, akik megszenvedtek a nőiességükért.
14443. summer40 (válaszként erre: 14429. - Kiscsillag30)
2012. szept. 27. 20:28
Látod Bogi! Azért irtam le mert örülnünk kell,hogy ez velünk már nem történhet meg!Örülök,hogy jól vagy és jó az eredményed.Ez a lényeg!Bárcsak a barátnőm is időben ment volna orvoshoz.Bárcsak neki is mondtam volna..mondta volna valaki..Két gyermeke maradt árván:(
14442. summer40 (válaszként erre: 14440. - Ricefice)
2012. szept. 27. 20:21
Nagyon sajnálom ami Veled történt.Én is azt akartam érdezni merre laksz?Azt hiszem ez elég gyakori a hüelycsonksüllyedés és mégis te vagy az első aki itt ezt irja.Nekem az édesanyámnak volt ilyen szövödménye de kb. a méh kivétele után 5 évvel.Nekem is ez volt az egyetlen félelmem a mütét elött,mivel én ápolónő vagyok és egész nap emelgetem a betegeket.Ápolási otthonban agyi történés utáni betegeket és idős tolókocsis embereket.képzelhetitek mennyire féltem,hogy ez kialakul.de eddig még szerencsére nincs baj és remélem még jó darabig nem is lesz.Milyen tüneteid vannak?
14441. Szulamit67 (válaszként erre: 14440. - Ricefice)
2012. szept. 27. 19:45
Hol élsz? Merre laksz?
14440. ricefice
2012. szept. 27. 19:35

szeretnélek megkérni benneteket, hogy aki átesett ilyen mütéten és nagyon becsületes orvosa volt segitsen nekem, mivel ujabb mütéten kellene átesnem de akik mütöttek azokban nem bizom, kivették a méhem 3 hónap mulva hüvelycsonk süllyedésem lett.

csöbörből-vödörbe kerültem. előre is köszönöm

14439. kiscsillag30 (válaszként erre: 14438. - Ibab)
2012. szept. 27. 19:34
Szia!Ez így van és ez a pozitív gondolkodás amiről Judit is beszélt!Gratulálok gyönyörű hasonlat volt!Amit még hozzáfűznék az az,hogy nem is akármien nők vagyunk,hisz mi ezzel is meg tudunk birkózni!Puszi
14438. ibab
2012. szept. 27. 19:27
Méhemnek gyümölcsei most éppen buliznak és imádom őket.A méhem már meghozta a boldogságot, és ezt meg is köszöntem neki, amikor megváltam tőle és már félálomban voltam a műtőben . A gyümölcs a lényeg. A madár is elhagyta a fészkét odakint a kertben és nem sajnálom a fészket, hogy ott van parlagon,mert betöltötte a hivatását.Apropó fészek:A petefészkeknek sokkal fontosabb szerepe van a nőiességünkben , de ha attól is meg kell válnia valakinek, még akkor sem dől össze a világ, mert még tényleg van más dolog is, amitől nők maradunk.....a nő örök:))))
14437. kiscsillag30 (válaszként erre: 14436. - Judit1109)
2012. szept. 27. 19:11
Nem azért írtam,hogy bevédelek mert bántottak,hanem azért mert a te tapasztalatod vitt engem előre!:)És azért mert pozitív hozzáállás nélkül semmi értelme az életünknek.Ha mindíg a rosszat látnánk mindenbe útálnánk élni!
14436. Judit1109 (válaszként erre: 14435. - Kiscsillag30)
2012. szept. 27. 19:00

Drága Bogi!

Nem hiszem, hogy bántottak volna, de köszi. Nyilván megviseli a lelket, ha valaki gyermektelenül és fiatalon esik át ezen a műtéten, de itt vagy Te, 30 évesen és megmenekültél a RÁK-tól! No, ezt kellene szem előtt tartani! És ehhez kell a pozitív hozzáállás, hisz tényleg minden jobbra fordul.

Na, jó, ne ragozzam itt tovább! Én boldog vagyok attól, hogy megszabadultam egy olyan szervemtől, ami egyszeri boldogságot szerzett nekem:-).

Csók

14435. kiscsillag30 (válaszként erre: 14433. - Judit1109)
2012. szept. 27. 18:42
Én imádlak nekem csak jókat írtál és melletem voltál és most bevédelek!:)
14434. kiscsillag30 (válaszként erre: 14433. - Judit1109)
2012. szept. 27. 18:40
Egyetértek!
14433. Judit1109 (válaszként erre: 14431. - Szofi99)
2012. szept. 27. 18:38
Biztos igazad van, nem olvastam el mind a 14400 hozzászólást. Az utóbbi hónapokról írtam és hát magamból indultam ki. Nem vagyunk egyformák.
14432. kiscsillag30 (válaszként erre: 14430. - Lenvirág)
2012. szept. 27. 18:37
És úgy gondolom az utóbbi a fontos és a lényeg!:)
14431. szofi99
2012. szept. 27. 18:07

Sziasztok ! Rég jártam erre,most olvastam vissza egy kicsit. Summer sajnálom a barátnődet, bizony időben biztos lehetett volna rajta segiteni..


Aprilla , ez a mütét nem kis beavatkozás a szervezetünk müködésébe, lelkileg pedig érinti a nőiességünket. Ha ugy érzed hogy ezt nem tudod feldolgozni egyedül, keress szakembert hozzá, hidd el megéri.. és majd akkor Te is boldogan meséled, hogy soha többé betét :)

Ha gondolod priviben beszélhetünk :)


Judit , korábban volt itt már jónéhány nő akinek a mütét komoly gondot okozott a nőiességének megélésében, mindenki más, és másként viseli, és van amikor nem elég a pozitiv hozzáállás.


Kivánok mindenkinek jó egészséget, és boldog betétmentes napokat :)

14430. lenvirág
2012. szept. 27. 18:06
Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat. Fáj, csikar, de boldog vagyok!
14429. kiscsillag30 (válaszként erre: 14428. - Summer40)
2012. szept. 27. 17:38

Szia!Sírva olvastam el soraidat,és ezekután hálát adok az égnek,hogy én itt lehetek!Nekem nagyon időbe kapták el ezt a dolgot!Azt mondta a dokim szerencsém van,mert a rák alattomos és csak a legvégső esetben mutatkozik.De akkor már késő!Mióta kezemben a szövettan boldog vagyok,mert ha hiszitek ha nem gondolatba én már eltemettem megam.De a Jóisten velem volt és vigyázott rám!És rátok is vigyáz ha elhiszitek!:)

Üdv:Bogi

14428. summer40
2012. szept. 27. 17:16
Sziasztok Lányok!Olvaslak Benneteket mindig,én is sorstárs vagyok(február 21-én mütöttek).De ami miatt hozzászólok az az,hogy igen méh nélkül lehet teljes életet élni.Ne keseregjünk.Viszont vannak higgyétek olyanok akik félelemböl vagy egyéb okból nem foglalkoznak az erős vérzéssel,a görcsökkel,nem mennek szürővizsgálatokra és bizony már késő lesz.Eddig én is csak a statisztikákat olvasva tudtam róla mig egyszercsak egy nagyon jó barátnőm,volt kolléganőm érintett lett.Már 8-10 évvel ezelött emlitette,hogy nagyon erős vérzései vannak.Próbált ő mindent,mindenféle természetgyógyászati készitményt,ezoterikus szemléletmód,pozitiv hozzáállás,energiák.stb.Mig egyszercsak tavaly novemberben hirtelen olyan erős vérzése lett a méhből,hogy mentő vitte el.Tamponálni kellett a méhét,mert már a tumorból vérzett.Rögtön mondták a kórházban,hogy már nem operálható,mert tele van átéttel.Rengeteg kemót kapott,de már minden késő volt.Február utolsó napján volt a temetése.Fél év telt el azóta és ennyi időnek kellett eltelnie,hogy tudjak róla beszélni.Hónapokig vele álmodtam és bevallom öszintén ez is hozzájárult ahhoz,hogy nem húztam a mütétet tovább.Sajnos ő késön került orvosho,csak 50 éves volt.Rettenetes űrt hagyott maga után:(
14427. Judit1109 (válaszként erre: 14410. - Aprilia11)
2012. szept. 27. 17:00

Szia!

Kicsit megdöbbentem az írásodon. Itt még nem találkoztunk olyannal, akit ennyire megviselt volna lelkileg. De! Két hét után nekem is egy rosszabb hét következett, valahogy nem találtam a helyem - szerintem a hormonváltozás miatt.

Első kérdésként az merült fel, hogy szenvedtél-e te igazán a menses alatt. Mert ha igen, akkor főleg nem értem. Én majd' 10 évig úgy görcsöltem és ömlöttem, mint a dög. Gyógyszertől gyógyszerig éltem, fel voltam puffadva és iszonyat rosszul éreztem magam. Fogamzásgátlót nam szedhettem, 3 spirált próbáltam, pesszáriumoztam és még sorolhatnám. Ennek most vége! Ha készülünk valahova, sajnos még most is végig pereg bennem egy naptár, hogy mikor is kéne megjönnie! De nem jön, hála az égnek, lassan már 5 hónapja. Nem készítem ki a környezetemet havonta a hangulat ingadozásaimmal, kiegyensulyozott vagyok.

Nőiesség? Ugyan már! Beb.szna, ha ettől lennénk nőiesek! Hiányzik a méhed? Tetováltass egy méhecskét a hasadra és máris lesz méhed:-). Én hamarosan megyek, pedig totál nem hiányzik az a fránya!

Itt mindannyiónknak kivették a méhét. Mi lenne, ha depiznénk itt és nem inkább biztatnánk a másikat?

Fel a fejjel, csak pozitívan!

Puszi, Judit.

14426. kiscsillag30 (válaszként erre: 14424. - Szulamit67)
2012. szept. 27. 15:46
Szia!Ez még nekem is rossz.Mármint olvasni is rossz!Rosz lehetett!De végre elmúlt,és mostmár csak a menzi nélküli napok maradtak!:)
14425. kiscsillag30 (válaszként erre: 14410. - Aprilia11)
2012. szept. 27. 15:41

Szia!30 éves vagyok méhnyakrák miatt vették ki a méhemet!3 gyerekem van,és kimerem jelenteni,hogy igenis nő vagyok!És te is nő vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Gondolj a jó dolgokra mint például nincs több vérzés nem kell betét,vagy tampon!És anyit.....amennyit csak akarsz és nem leszel terhes:)A fene nem fogja tudni,vagy észrevenni,hogy nincs méhed!Az életed sokkal jobb lessz hidd el csak gondolkodj pozitívan!

Üdv:Bogi

14424. Szulamit67 (válaszként erre: 14420. - Aprilia11)
2012. szept. 27. 15:34

Kedves Aprilia!

Tényleg így van, ahogy a lányok írták. A nőiesség kérdése elsősorban fejben dől el. Mivel van két gyermeked, ez sem leheti indok. Nekem kora ifjúságomtól kezdve CSAK PROBLÉMÁM volt a méhemmel! Nem tudtam gyógyszert szedni, mert mindegyikkel végigvérezgettem a hónapot! Nem volt jó a spirál, mert iszonyú bő és hosszú lett a mensesem, akkora löketekben jött a vér, hogy egyik pillanatról a totál eláztam. Hiába vették le, utána ugyanolyan maradt minden, csak kicsit még rosszabb lett!

Mióta megműtöttek nem kell ezzel foglalkoznom, ami nagy szó! Sokan írják a tampon,betét vásárlást és igazuk van. De nekem még rosszabb volt, mert olyan vérzésem volt, hogy két éve már nem volt az a tampon, vagy betét, ami megfogta volna! Szégyen vagy nem, a fekvőbetegnek való nadrágpelus volt az egyetlen, ami kibírt egy fél éjszakát! Gondold csak el, nyári hőségben nadrágpelusban dolgozni és vigyázni, hogy az öltözőben észre ne vegyék....brrr....

Borzalmas volt! Soha többé menses! Semmiféle tampont, betétet látni nem akarok még egyszer!

Fel a fejjel, minden jó lesz, nyugodt legyél! Puszi Neked.

14423. julika0127 (válaszként erre: 14412. - Lenvirág)
2012. szept. 27. 15:34
Szia, örülök hogy túl vagy rajta és minden rendben ment. Én ma vagyok 10 napos, sajnos minden reggel be kell menem a kórházba. Begennyesedett a sebem, és fertőtlenítőt fecskendeznek bele és azzal mossa át. Remélem hamarosan rendben leszek én is teljesen. Pihenj sokat, gyógyulj. Puszi
14422. kiscsillag30 (válaszként erre: 14412. - Lenvirág)
2012. szept. 27. 15:30
Szia!Isten hozott a boldogok világába!Minden rendben van az a lényeg innestől fogva erőt egészséget neked!Puszi
14421. Andi66 (válaszként erre: 14412. - Lenvirág)
2012. szept. 27. 14:52
Szia Lenvirág! Örülök, hogy túl vagy rajta...bárcsak Én is már ott tartanék:) Jobbulást!!!
14420. Aprilia11 (válaszként erre: 14419. - Sztt67)
2012. szept. 27. 14:40
Szia! Már sokkal derüsebben látom a dolgot! Hajlamos vagyok elfelejteni a sok szenvedést amit valójában okozott. Már van két gyerekem így nem fog annyira hiányozni!
14419. sztt67 (válaszként erre: 14410. - Aprilia11)
2012. szept. 27. 13:57
Szi Aprilia! Mivel nem vagyunk egyformák, máshogy éljük meg a dolgokat. Nem mindegy, hogy hány évesen merül fen annak a lehetősége, hogy kivegyék a méhünket, és az sem mindegy, hogy mennyi ideig szenvedünk előtte. A magam nevében tudom mondani, hogy inkább élek nélküle, mert nagyon sok gondot okoz, szinte az életemet keseríti meg. Lassan már több napot vérzek, mint amennyit nem, és olyan görcsös fájdalommal jár, amit nem tudok enyhíteni. Az biztos, hogy ha nincs vele gond, akkor az is hozzánk tartozik, de ha bármi felmerül, akkor jobb megszabadulni tőle. Nem tudom, hogy van-e gyereked, vagy akartál-e még. Ha szerettél volna szülni, biztos, hogy nehezebben lehet feldolgozni, de mivel a méh kívülről tényleg nem látszik, a nőiességed fejben dől el. Szerintem nem attól vagyunk jó nők, hogy mindenünk megvan, hanem, hogy milyen a kisugárzásunk. Ha magunkkal el tudjuk hitetni, hogy minden rendben, akkor a külvilág is ezt látja.
14418. sztt67 (válaszként erre: 14412. - Lenvirág)
2012. szept. 27. 13:37
Szia Lenvirág! Jó, hogy már túl vagy rajta! Gyógyulgassál, és vigyázz magadra!
14417. ibab (válaszként erre: 14412. - Lenvirág)
2012. szept. 27. 11:58
Isten hozott a klubban:))) Semmi más dolgod nincs, csak gyógyulni,inni,szót fogadni:))puszi!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook