Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 5. 08:20
Bocsi,félrenyomtam,hamarabb ment át az üzenet,mint szerettem volna!Én nagyon vékony vagyok,remélem,nem fogyok el teljesen!Már a kon. miatti koplalás is meglátszik rajtam,mindenki szörnyülködik,hogy milyen sovány vagyok.:))
2012. okt. 5. 08:17

Köszi Kiscsillag!

Jobbat én sem tudok kitalálni,mint a műtét!Illetve,ha már válogatni lehet,inkább ez,mint a kemo,vagy a sugár!Te kaptál utána valami ilyen kezelést?Én 1.A.1 stádiumos vagyok,azt ígérték,a műtét 100%-osan megoldja a problémát!Szombaton lesz mri,remélem,nem találnak komolyabb problémát!Megnézik a mellkast is,meg a teljes hasat!Szedtél vmi vitamint,vagy egyéb étrendkiegészítőt a műtét után?É

14535. julika0127
2012. okt. 5. 07:58

Sziasztok, ma vagyok 18 napos, és még a dréncső helyén mindíg luk van ami levedzik. A vágásom helye szépen begyógyult alig látszik, de ez a luk...

Most a dokim utasítására borkősavat kell minden reggel beleszórnom. Ez állítólag összehúzza.

Van valakinek tapasztalata ilyen téren?

Mindenkinek gyógyulást és szép napot kívánok.

Julika

14534. kiscsillag30 (válaszként erre: 14528. - Levendulka)
2012. okt. 5. 07:56
Szia!Tény,hogy egy ideig azt érzed,hogy felfújódtál,de ez elmúlik,és a hasad olyan lesz mint volt.Ha most feszes és lapos a hasad akkor műtét után is az lesz.Nem kell emiatt aggódni.
14533. kiscsillag30 (válaszként erre: 14525. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 07:48
Szia!Én erre azt tudom írni,hogy az a tény,hogy meghalhatok az félelmetes.Erre kell gondolni,és ha meg akarsz gyógyulni egy idő után már nem a félelemre fogsz gondolni,hanem arra,hogy bármilyen is a műtét ez a lehetőséged az életre!!!!!!!!!!!Meg kell csinálni át kell rajta esni,és a Jóisten majd vigyáz rád!:)
14532. kiscsillag30 (válaszként erre: 14520. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 07:36
Szia!Nekem is méhnyakrák miatt távolították el a méhemet,és meggyógyultam!!!!!!!!Nem kell félned te is meggyógyulsz,és élheted tovább a már félelem nélküli életed!Sok sikert a műtéthez.Ha kérdésed van szívesen válaszolok.puszi
14531. levendulka (válaszként erre: 14530. - Judit1109)
2012. okt. 5. 06:27

Jó reggelt, sziasztok!

Köszi Judit :)

Nem jött meg a privát. Az mitől lehet?

Szép napot és hátha még megérkezik, várom nagyon :)

14530. Judit1109 (válaszként erre: 14527. - Picurka1968)
2012. okt. 4. 23:23

Privi ment.

J

14529. Judit1109 (válaszként erre: 14528. - Levendulka)
2012. okt. 4. 23:13

Isten hozott:-(.

Nyugi, nem lesz plöttyedt! Semmilyen testi változásod nem lesz, "csak" jobb lesz az életed!

Üdv. Judit

14528. levendulka (válaszként erre: 14526. - Lenvirág)
2012. okt. 4. 23:01

Sziasztok, új vagyok, nehezen ismerem még ki magam a hozzászóláson, de sok érdekeset olvastam, ami sajnos engem is érint.

Először is, mindenkinek jobbulást és jó egészséget! Másodszor, érdeklődnék, hogy aki már átesett ezen a műtéten, az milyen testi változásokat vett észre magán? Ma nekem is megpendítette az orvosom a méheltávolítást vagy az Esmya-t... Viszont azt hallottam, hogy méheltávolítás után "plöttyedt" lesz a hasunk, nem lesz feszes és lapos. Kedves sorstársak, igaz ez?

A válaszokat előre köszönöm és minden jót kívánok!

14527. Picurka1968 (válaszként erre: 14526. - Lenvirág)
2012. okt. 4. 22:09

Csak bizakodom,hogy ettől nagyobb baj már nem lesz,majd szombat este megyek mri-re!Néha azt gondolom,ez a várakozás rosszabb!Már írattam a házi orvossal frontint,hogy legalább aludni tudjak éjjel,különben csak zakatol az agyam!

Jó éjt!Picurka

14526. lenvirág (válaszként erre: 14522. - Picurka1968)
2012. okt. 4. 21:57

Többen voltak itt így, hogy nem volt semmiféle betegségtudatuk, csak jött, mint a villámcsapás.

Arra kell gondolni, hogy ez a műtét a legjobb megoldás, hogy megelőzzék a nagyobb bajt.

A gyógyulásban is sokat segít a pozitív gondolkodás. Ezt nyilván tudod is, de itt még beléd sulykoljuk egy páran a műtétig!!!

Jó éjt! lenvirág

2012. okt. 4. 21:54
Remélem,tényleg nem akkora cucc,de aki előtte van,jobban fél!De köszönöm a bátorítást!Jó éjt!
14524. Picurka1968 (válaszként erre: 14523. - Ibab)
2012. okt. 4. 21:51
igen,a születési évemet jelzi a szám!Tényleg nem készültem már szülni,inkább a nagymamaságra készülök!Hát,hogy a havi vendégem nem fog hiányozni,abban biztos vagyok,sőt már rendelkeztem is a megmaradó segédeszközök sorsáról,a menyeim javára!
14523. ibab (válaszként erre: 14522. - Picurka1968)
2012. okt. 4. 21:45
Picurka, ha a neved mellett a születési éved van, akkor azt hiszem ,nem igazán van már a méhedre szükség.Idősebb vagyok nálad két évvel,műtét elött megköszöntem a méhemnek az eddigi tevékenységét és sok sikert kívántam neki a továbbiakra az orvostanhallgatók örömére. Hogy téged idézzelek, ha élni akarsz, túl kell esned a műtéten. Hidd el,azon túl, hogy életmentő a műtét, nem fog hiányozni a méhed,sem a havi vendéged! Sokkal jobban hiányzik bármelyik fogam, amit kihúztak,mint a méhem. Mindeféle képp' a gyógyulásra összpontosíts, semmi gond nem lesz.Túlesel a műtéten, megkapod a negatív szövettani leletet és boldog leszel.Nem egy akkora cucc hidd el:)))))))))))))))))))))))))mi itt vagyunk és bátorítunk!!jóéjt,Ildi
14522. Picurka1968 (válaszként erre: 14521. - Lenvirág)
2012. okt. 4. 21:18
Köszönöm,Lenvirág!Tudod,ez olyan volt nekem,mint a villámcsapás!Minden évben elmegyek rákszűrésre,tavaly P2 volt!Most meg P3 kétszer,utána P4,3 hete konizáció,egy hete kaptam meg a szövettani eredményt,meg az onko-team döntését.Lázad minden porcikám ellene,de ha az eszemet használom,el kell fogadnom,ha élni akarok.üdv!Picurka
14521. lenvirág (válaszként erre: 14520. - Picurka1968)
2012. okt. 4. 20:22

Ha bármilyen kérdésed van, ha valamiben bizonytalan vagy, esetleg csak egyszerűen beszélni akarsz róla, itt mindig van valaki, aki válaszol! Ezzel a betegséggel is vannak itt sokan, és már gyógyultak!!

Üdv lenvirág

2012. okt. 4. 20:02
Sziasztok!Üdv mindenkinek!Sajnos én is beálltam a sorba,16-án fogják eltávolítani a méhem,méhnyakrák miatt!Hetek óta olvaslak benneteket,látom nagyon aranyosak vagytok,ahogy bátorítjátok egymást,és megosztjátok a tapasztalataitokat!Nem tagadom,félek is,meg szeretnék is túl lenni rajta!
14519. ibab (válaszként erre: 14518. - Liliom103)
2012. okt. 4. 18:08
Szia, én azt hallottam róla-mert rajtam is ki akartak próbálni mindent- , hogy csak a vérzést csökkenti,hogy a műtétre sor kerülhessen.Tehát ez a egy preoperatív gyógyszer,nem a műtét helyett,hanem előkészítve a műtétet írják fel,hogy hozzásegítsék a betegeket ahhoz, hogy jobb egészségi állapotban és minimális invazivitás mellett kerüljön sor a műtéti beavatkozásra.Persze ha a méhmióma bazinagy,mint nekem is volt, nem biztos, hogy csökkenti a méretét a könnyebb operáció érdekében, hanem csak a kisebb,de őrült vérzéseket okozó miómákat regulázza meg egy kicsit a beavatkozás kedvéért.A mellékhatásokról gyanúsan hallgatnak,pedig minden gyógyszernek van mellékhatása, és nem mind1, hogy mi.Másod sorban a gyógyszert maximum 3 hónapig lehet alkalmazni, nos én kétlem, hogy 3 hónap alatt rendbe jön mindaz, amivel évek óta kűzdünk.Ezt egyszer egy természetgyógyász ismerősöm mondta,mert próbálkoztam homeopátiával is,hogy annyi év kellene ahhoz, hogy elmúljon, ahány év alatt kialakult. Ezért hagytam abba a gyógyszert és a homeopátiát, az akkupunktúrát, a ráolvasást, a táltosigéket és a hormontartalmú gyógyszereket egyaránt és választottam a radikális, de hatásos műtétet,mert örömteli éveket akartam és nem kűzdelmeseket egy, vagy több átkozott miómával.Biztos, hogy nem vállalnád be a műtétet? Mit javasolnak? Mert légy fenntartással a gyógyszerek iránt egy kicsit, mert a gyógyszerlobbi sok mindenre rá tudja szedni az embert, de az életminőséged közben romlik.Anyumnak is volt 5 hasi műtétje, 74 évesen volt az ötödik.Túlélte egész jól.Most halt meg a tavasszal, de infarktusban.A hasával minden ok volt.40 évet élt a méheltávolítása után, a szíve volt rossz,övön alul semmi gáz nem volt neki.
14518. liliom103
2012. okt. 4. 13:48
Sziasztok Lányok! Valaki nem szedi véletlenül az ESMYA nevű gyógyszert?Valaki tud róla valamit?Azon felül,hogy horror ára van.Ezt ajánlotta a dokim,mert miómáim vannak amik okoznak bajt bőven Ha megműtenének ez lenne az ötödik hasi műtétem,ami nem veszélytelen.Írjatok légyszí,ha tudtok róla valamit!
14517. ibab (válaszként erre: 14512. - Koncibonci)
2012. okt. 4. 12:05
IGen, köszi, úgy értettem, hogy méhnyakrák szűrésre nem kell menni,mert az már a spirituszban úszkál. De ellenőrzésre azért persze ajánlott:)))bármi elváltozás lehet,meg a műtéti terület kontrollját is érdemes megejteni.puszi
14516. lenvirág (válaszként erre: 14515. - Avela)
2012. okt. 4. 11:58

Szia, szerintem ha csak ajánlották, akkor megelőzés céljából lenne. Ha teheted, kérj véleményt már orvostól is. Van, mikor többet árt, mint használ.

Gyógyulást! lenvirág

14515. Avela
2012. okt. 4. 10:24
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy műtét után volt valaki akinek sugárkezelést ajánlottak? Mi a tapasztalat és miért kell ha "mindent" eltávolítottak? Erről még nem tudtam az orvossal konzultálni mert 2 hét múlva kaptam időpontot.
14514. 19fc940bd2
2012. okt. 4. 09:19
Most olvasgattam itt elég sokat, és ahány kórház annyi féle képpen műtik az embert... nekem is nagy volt a miómám,(csecsemőfejnyi) és mégis bikinivonalban vágtak, mivel azt mondta a dokim, hogy ha kell akkor a belső vágásnál csinál egy kis t betű szerű valamit és akkor úgy biztos ki lehet venni, így is történt... Tény és való, hogy a műtét előtti kellemetlenségek sokkal jobban ki készítik az embert mint maga a műtét utáni fájdalom... én vérszegény is voltam nem kicsit, elég sok vért kellett kapnom én ettől is féltem, nem kicsit, kié, mié, hogy reagál rá a szervezet, kilökődhet e meg minden ilyesmi, de hála ezzel sem volt semmi gond 5 napot töltöttem kórházba engem Kecskeméten operáltak, egy nagyon "édes doktorbácsim" volt, van... mindenkinek csak ajánlani tudom. szerintem nagyon fontos, hogy az orvos hogy áll a beteghez, nekem mindent elmondott, és felkészített minden eshetőségre, sokat beszélgettünk a műtét előtt, után is. Csak hálás lehetek neki, és természetesen itt nektek is mivel mindig volt pár szép, jó és hasznos szavatok az emberhez...
14513. 19fc940bd2
2012. okt. 4. 09:07

Sziasztok!

Szép napot mindenkinek. Köszönöm aki az elmúlt pár napba gondolt rám. Most már jobban vagyok, egy bent maradt varrat rész okozta az irritációt, és ez miatt duzzadt, dagadt meg a hasam és volt az a szinte elviselhetetlen fájdalom. Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok. Puszi

14512. koncibonci (válaszként erre: 14507. - Fourbaby36)
2012. okt. 4. 08:12
Szia Anna! Az éves kontroll nem visszarendeléses alapon megy, hanem rákszűrésre kell menni. Nekem mindent kiszedtek, se petefészek, se méhnyak nem maradt és azt mondta a doki a Klinikán, hogy akkor is menni kell rákszűrésre évente egyszer, mert igaz ritkán, de a hüvelyben is lehet probléma. Ibabnak is üzenem, menjen el szűrésre, megéri. Kriszti
14511. fancsika1 (válaszként erre: 14508. - Ibab)
2012. okt. 3. 20:42
Tényleg sok mindent szabad, nekem is azt mondták, de a cipekedést, és a nagyon nagy házimunkát, ami megerőltető, azért még hanyagold.
2012. okt. 3. 20:40
Nekem is mondta a doki,hogy 1év múlva mennem kell ellenőrzésre.Na meg a 6hetes sem maradhat el:)Nemsoká itt van.Jó éjszakát mindenkinek!
2012. okt. 3. 20:36
Sziasztok!Nem mondta a doki,csak annyit,hogy mostmár érheti víz!Köszönöm a válaszokat,ezután akkor marad a zuhany!:(Marha jó remélem nem lessz emiatt semmi bajom!puszi nektek és mégegyszer köszönöm.
14508. ibab
2012. okt. 3. 19:50
Hahó!4 Ma voltam 6 hetes kontrollon,minden ok,mindent szabad, ami nem tilos:))) Húú ebbe mi fér bele vajon ki tudja??:D:D:D-Komolyan rákszúrésre sem kell járni,csak évente UH-ra.Még szurizni sem kell már, de a vasam és a hgb-em még kevés.Szerintetek mikorra éri el a normál szintet? Gondolom kell még hozzá egy kis iddő...A fürdést megkérdeztem, már lehet, de eddig nem lett volna ajánlatos, pontosan azért amit lenvirág is írt, a fellazulás és a fertőzésveszély miatt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook